Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164901) bandus válasza focvis (#164888) üzenetére


bandus
veterán

ma igen :D én tegnap vérvétel után lestoppoltam a habgenerálisban egy gyors átcsapatásra, hogy kilássak belőle, de semmi több. képtelen lennék ilyen szinten foglalkozni az autómmal, ahogy ti nyomjátok :B aztén volt egy herceghalom oda-vissza, lehetett vagy 4-es átlaga a körnek a hülye 60-as 80-as táblákkal az m1-en... :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#164902) kisza25 válasza focvis (#164899) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tegnap felvettem egy lakást egy vízparti társasban, már délután 5kor 8-9 autó volt ott, úgy jöttek mentek az üdülőben, nyugágyakban napoztak, mintha semmi nem lenne. Gumikesztyű+ maszkban úgy éreztem magam, mint egy marslakó.
Ma dolgoztam, amúgy is szakadt délutánig, tegnap utakon nyári forgalom.
Szóval ja, minden is csurig lesz szerintem hétfőtől, csak így semmi értelme, akkor inkább Bp is oldották volna fel.
Én meg már az OMV-n veszem a péksüteményt is...

Én az első 10 napban 3x mostam le, azóta elengedtem a kérdést, amúgy 350km-t haladtam vele eddig összesen, az eső ma lemosta a port róla :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#164903) MunezXBK válasza bandus (#164901) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én csak Rain X-eztem, látszik? :D

(#164904) Qru válasza bandus (#164901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól én is lekarmolom az arcom. Ráadásul most elsőre elbambultam és a menetiránynak megfelelő útpályán szívtam a kamionok mögött. Meddig lesznek még ott korlátozások?

#nincsbennetarcsi

(#164905) sutszi válasza focvis (#164888) üzenetére


sutszi
veterán

Jelen!!! Nemrég végeztem... 16-20-ig sikerült simogatni a karosszériát... Kipróbáltam az új Chemical Guys Citrus sampont. Elég jó. Armorall, meg Bilt Hamber egy fos ehhez képest...
Beltér is megkapta a neki járó porszívózást és tisztítást. Kéderek és műanyag felületek ápolózva. Kormányt is alaposan eltisztítottam meg kapott bőrápolót... Ez az IKEA-s szett eléggé bevált.

Ha minden jól megy holnap előveszem a sufniból a nyári szettet... Már várom. :DD

Munez: Penny-be vettem most ilyen RainX nevű csodát. Nincsenek nagy reményeim. Oldalsó és hátsó üvegekre felvittem... Kíváncsi leszek.

Kép nincs...mire befejeztem sötét lett és elfáradtam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#164906) Magnum_ válasza focvis (#164899) üzenetére


Magnum_
nagyúr

3 fore 2 adag, vacsora is ez volt. A-menu. Tel ota vagytam mar erre az izre.

I humbly and respectfully decline™

(#164907) MunezXBK válasza sutszi (#164905) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

10+ éve használom, nem véletlenül.

Amúgy csak oda nem raktál, ahova kitalálták. :D

(#164908) Magnum_ válasza sutszi (#164905) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol hangzik :-)

I humbly and respectfully decline™

(#164909) fant0mi válasza Magnum_ (#164906) üzenetére


fant0mi
addikt

:C

(#164910) sutszi válasza MunezXBK (#164907) üzenetére


sutszi
veterán

Jogos...de még nem használtam és nincs vele tapasztalatom. Volt aki panaszkodott fátyolos hatásra...stb. Így elsőre nem mertem. De lehet holnap feldobom...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#164911) Qru válasza sutszi (#164910) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1x próbáltam nagyon jó. M0-on esőben 1x sem kellett törölnöm úgy leszaladatk a vízcseppek.

#nincsbennetarcsi

(#164912) MunezXBK válasza sutszi (#164910) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az nem a Rain X hibája.

(#164913) Jorus válasza kisza25 (#164902) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tegnap délután tömött sorokban vonultak az M7-esen az autók, nálunk Érdnél már a szokásos, hosszúhétvégés dugó kezdett alakulni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164914) Qru válasza Jorus (#164913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah lassan elfelejthetem a reggeli késői indulást. A normál menetrendhez képest eddig ráértem 30 perccel később indulni.

#nincsbennetarcsi

(#164915) bandus válasza Qru (#164904) üzenetére


bandus
veterán

fogalmam sincs, amíg be nem fejezik ;] de azért nem haladnak sajnos gőzerővel, zsámbékig egyetlen munkagépet sem láttam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#164916) Qru válasza bandus (#164915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább az átlagfogyinak jót tesz... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#164917) focvis válasza bandus (#164901) üzenetére


focvis
veterán

Én már lejöttem a szerről. :D
10 hónapja vettem, most jutottam el odáig, hogy waxoljam. Ez nekem általában egy teljes napomat elviszi egy alapvetően ápolt autót esetén. Jelen esetben plusz munkák is jelentkeztek: kisebb karcok kézi polírozása, régi gyanta- (denaturált szesz és / vagy izopropanol) és kátrányfoltok (sebbenzin, most nem volt, így féktisztító) eltüntetése.
Kemény waxot használok (Collinite 476s), nehezebb vele dolgozni, ugyanakkor minimum félévet kitart kímélő samponnal mosva (a Habgenerális előmosója, ill. habja gyorsan hazavágná). A waxolt autót könnyebb tisztán tartani, pl. autópályás menet után 5 perc alatt eltűntetem a bogár-maradványokat egy mikroszálas kendővel és desztillált vízzel.
Eladáskor általában megtérül a plusz gondoskodás.

[ Szerkesztve ]

(#164918) grizlisandor válasza kisza25 (#164902) üzenetére


grizlisandor
addikt

figyeld meg be fog robbanni a korona, az emberek hülyesége miatt, mert kicsit enyhítettek rajta, már azt hiszik egyből mindent szabad. :U
Itt vidéken is(gondolom máshol is hasonlóan) az egyik kórházat kiürítették, hogy majd ott lesznek a koronás a betegek. Feleslegesen nem pakolták volna ki az a sok beteg embert, vagyis remélem nem.

(#164919) #89309696 válasza grizlisandor (#164918) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pont ez a célja, nem lehet ezt a végtelenségig csinálni éveken át, hogy százasával fusson le 10 millió emberen, gazdasági katasztrófa. Ennyi szigorítást bír a gazdaságunk (meg az EU-é is), ezért nem volt húsvétra sem szigorítva már, ez is csoda ennyit kibírtunk, legalábbis látszólag most még igen, majd az kiderül jövőre mekkorát fogunk böjtölni miatta. Volt idő, fel tudtak készülni orvossal, ápolóval, felszereléssel, kórházzal, durranjon. Elejétől kezdve ez volt a cél, egy kontrollált minél gyorsabb, de nem gigantikus lefuttatás (mivel ellenszer nincs), a felkészülési időben kellett csak visszafogni, azon túl vagyunk. Elfogy az emberek türelme is, utána már éles lőszerrel sem állítod meg őket (képletesen), ha boltba akar menni vagy ki az utcára vagy összeomlik a gazdaság. Van egy pont ahol már a korona okozza a kevesebb kárt, most közeledünk ehhez a ponthoz. Aki kockázati faktornak érzi magát az még mindig maradhat otthon, betarthatja a biztonsági intézkedéseket.
(Nem lepődnék meg rajta, ha innentől kezdve a távol keleti utcaképhez hasonlóan minden 2-3 emberen maszk lenne és ez beleivódna az európai látképbe véglegesen.)

[ Szerkesztve ]

(#164920) grizlisandor válasza #89309696 (#164919) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tök jó, hogy mindenki elszabadult, mert ma majdnem sikerült 3/4 9-kor egy nyuggernak egy swift-tel belémjönnie a körforgalomba. :U

OFF:Itt most bolondok háza van, nem lehet parkolni se a lidl-nél, se a penny-nél, de még bevásárolókocsi sincs szabad, marják ki egymás kezéből az emberek. :U

(#164921) BigBlackDog válasza grizlisandor (#164920) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó, hogy írod, asszem akkor kicsit nem árt jobban figyelni gyalogosként/autósként mostanában. :DDD

(#164922) grizlisandor válasza BigBlackDog (#164921) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem zavartatta magát, nagyon. Tolt egy satut, nem is intett, hogy bocs, vagy bármi.
Egy határozott autókürt használattal és szépen artukáva jeleztem nem tetszésemet. :U

MunezXBK, elírtam, bocsánat. :)

Tényleg, milyen típusú BMW lehet ez?

Nem találtam hátul rajta jelzést, a forma meg szimpatikus. :B

(#164923) Ádám16 válasza grizlisandor (#164922) üzenetére


Ádám16
addikt

6os

(#164924) dellfanboy válasza grizlisandor (#164922) üzenetére


dellfanboy
senior tag

engem ez a bmw nem hoz lazba ;] , de a hatterben az extrem sport centrum az hol/merre van? megneznem mennyi a tandemugras

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#164925) #89309696 válasza grizlisandor (#164920) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt még 9:30-kor sor állt a bolt előtt, mivel tegnap zárva voltak, ma meg szombat miatt délben zárnak és délig van a nyugdíjas szakasz is, mindenki oda akart érni 9-ig, különben mára vége. Ment végig az anyázás megállás nélkül, valaki felkapta az ideget és elhajtott füstölő kerékkel. Meg amúgy is, tömött sor van az ajtó előtt emiatt ki jusson be előbb 9-ig, ennek mi értelme védekezés címszóval? Nem állapot ez, nem véletlenül lesz enyhítve rajta. Erre mondjuk figyelhettek volna a kitalálásakor, hogy eredendően is déli zárású boltoknál csak 11-ig tartson a nyugdíjas szakasz, de most már mindegy. Most már tegyünk pontot ennek a végére.

Volt olyan is akik hárman mentek be és csak egy vásárolt, a többi kísérte, emiatt másik kettő nem mehetett be addig. Álltak a sorban az alkeszok is akiknek csak két sör kellett, ők sem voltak képesek megszámolni hány sörre van szükség összesen és csak egy veszi meg mindenkinek, hanem bemegy egyesével mind az 5 megvenni a maga fej-fej 2 doboz sörét. De láthatod kisza beszámolóját a tehetősebb nyaralósok sem különbek viselkedésre a déli parton a falusi parasztoknál. Eljött az ideje a szabadon eresztésnek, ha nem engednék akkor is ugyanúgy szétfutna már.

[ Szerkesztve ]

(#164926) molnarpeter válasza #89309696 (#164919) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindeközben Taiwan: 25 milliós ország, 432 fertőzött, közülük 6 nem élte túl. Örülnék, ha kötelező lenne a maszk, nincs kedvem kockáztatni :)

(#164927) fant0mi válasza grizlisandor (#164922) üzenetére


fant0mi
addikt

Elozo generacios 6-os. (F13)

(#164928) Oppenheimer válasza grizlisandor (#164922) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Eléggé adja.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#164929) #89309696 válasza molnarpeter (#164926) üzenetére


#89309696
törölt tag

A kötelező maszk beltéren amúgy nem lenne rossz ötlet, ellentétben az időkorlátozásokkal a maszk ténylegesen gátolja a nyálcseppek és tüdőpára kijutását a tárgyakra, környezetre és nem korlátoz be idétlenül, mint a nyitvatartás. Bár nagyon sok ferdítés van ezzel a terjedési képességgel kapcsolatban, viszont a maszk+kézmosás ér a legtöbbet (bár legtöbben nem tudják sterilen kezelni tehát ez sem 100%-os) viszont a nyitvatartási korlátozásnál ezerszer jobb. Maximum éttermeknél van értelme más korlátnak, mert ott nem tudsz maszkban enni, tehát korlátozni kell a létszámot, a távolságot, a korosztályokat.

[ Szerkesztve ]

(#164930) grizlisandor válasza Ádám16 (#164923) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#164924) dellfanboy:
Persze már. ;] Megy PÜ.

(#164927) fant0mi & (#164923) Ádám16
Köszi. :)

(#164928) Oppenheimer:
Nem vagyok bmw kedvelő, de ez a forma szép. :B

(#164931) 6030D válasza fant0mi (#164927) üzenetére


6030D
Ármester

Utolsó is, nem?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164932) Jorus


Jorus
nagyúr

A budapestiek továbbra sem mehetnek a vidéki nyaralóikba

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164933) Tsebacsi válasza Jorus (#164932) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mintha ez nem érdekelte volna azt a pár tízezer embert akik most megszállták vidéket :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#164934) Jorus válasza Tsebacsi (#164933) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, havert most büntették meg Ábrahámhegyen, mint budapesti lakost, lakhelyelhagyási korlátozás megszegéséért, 50k-ra, nőjével volt, fejenként 25k-t kaptak. 5-től 500k-ig büntethető vagy vmi ilyesmit mondott nekik a jard.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#164935) Peter.70 válasza Jorus (#164934) üzenetére


Peter.70
őstag

Vajon ha vidéki az állandó lakcímem, akkor mi a helyzet? :D A tartózkodási hely meg lejárt :D

(#164936) sagesz93


sagesz93
addikt

Részben témába kapcsolódó kérdés: magasnyomásút használ itt valaki? Kinek mi vált be, topik téma miatt részben autós kérdés, bár nem csak arra lehet használni ugyebár. Karcher K3 már elégséges? Eléggé szidják, hogy már gagyi lett, van valami Riwall és Nilfisk nevű vetélytársa a márkának. Ki tud ezekről valamit?

(#164937) #89309696 válasza Tsebacsi (#164933) üzenetére


#89309696
törölt tag

Eddig se lehetett menni komoly indok nélkül sehova az elmúlt 4 hétben, mégis mentek. Most is fognak.
Ennél a cikknél a fotón piroson mennek át a biciklisek? [link] Mekkora cink már. :D

(#164938) stickermajom válasza Peter.70 (#164935) üzenetére


stickermajom
addikt

Vidéki a lakcímem, a tartózkodási helyem budapesti és Pest megyében élek. #outlaw :D (A járvány miatt nem tudtunk még átjelentkezni.)
Beugrottam most Bauhausba, az ég világon senki nem kérdezte mit keresek ott. Egy kedves Dusteres fiatalembernek még jót is tettem, mert miután 60-as táblánál 40-nel zötyögött, majd megállt az autópálya felhajtó elején, megkértem, hogy adja vissza a jogosítványát. Erre csoda történt és megtalálta a gázt, hogy utánam jöhessen megfenyegetni. :DD

(#164939) grizlisandor válasza Jorus (#164934) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megértem a büntit, hogy maradj otthon, de ugye valahol be kell vasalni a sok maszk és fertőtlenítő költségeit. ;]

(#164936) sagesz93:

Talán az Autóápolás, karbantartás, fényezés(katt) topikban több sikerre jutsz.

(#164938) stickermajom:
Mi ez a nagy pálfordulás? ;]
Eddig nyugodt embernek írtad le magad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#164940) #89309696


#89309696
törölt tag

(#164941) Qru válasza Peter.70 (#164935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg az számít ahol életvitelszerűen élsz de ezt mivel igazolja az ember? Mondjuk bérleti szerződéssel vagy tul. lap másolattal... :F Szóval vidéki lakcím az most:

#nincsbennetarcsi

(#164942) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Mit dobott ki nekem a Youtube a Coub megtekintése után. Hát ezért lehet ki leszek tiltva innen 30 napra. :D

(#164943) syberia


syberia
veterán

Ha valaki gondban lenne, hogyan lehet meglazítani a kerékagyra szorult (rozsdás) felnit, akkor ezt a módszert ajánlom. az előbb rajtam is segített. :K

https://howbad.info/

(#164944) #89309696 válasza syberia (#164943) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kamionosok azt is szokták, hogy bent hagynak kicsit meglazítva pár csavart és finoman gurulnak 1-2 métert, az is ledobja. Mondjuk nem tudom a kocsik 4-5 csavaros alufelnije mennyire díjazná.

(#164945) stickermajom válasza grizlisandor (#164939) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem volt ott asszony, hogy árassza a nyugalmat. ;]

(#164946) syberia válasza #89309696 (#164944) üzenetére


syberia
veterán

De így nem kell sem gurulni, sem kereket kalapálni. A gravitáció megoldja a korróziós kérdést.Onnan tudtam hogy sikerült a műtét, mikor pattant egy fémeset, ahogy engedem lefelé a trapéz emelőt, és megszorult a felső csavar. Egyből tekertem vissza, amikor újra levegőben volt a kerék még nem mozdult, de már elég volt két-három közepes talpas rúgás a gumi oldalfalára, Voilá! :DD

https://howbad.info/

(#164947) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Barátnőm autójában fura hangot ad a motor, amiről mellékelek egy videót:

[link]

Elég ronda egy hang, nem gondolnám, hogy egy 1,4 MPI-nek ilyet kellene produkálni.
Nem klímás, vezérműlánc elvileg 2,5 évvel ezelőtt cserélve lett (én azért kételkedem, adott neki a kereskedő egy ilyen vezérlést, hogy ez lett cserélve, de számomra fura), 177 ezer km van benne, amióta nála van szinte csak rövid távos (5-8 km napi 2x) munkába járásra van használva.

Ez lánccsörgés vagy valami más lehet? (Távgyógyítás tudom, de hátha Ti valamit kihallotok belőle)

Köszönöm szépen! :R

Üdv, Balázs

(#164948) Szada85 válasza focvis (#164897) üzenetére


Szada85
aktív tag

Tegnap reggel eladás elött szintén mosás volt napirenden, bár mindez addig tartott, míg ki nem álltunk vele a szabadba, tekintve, hogy harmadik napja szakad az esö. :D Sebaj, én is nyugodtabb voltam, hogy patikán mutatom meg az autót.
Nem is volt fogás rajta, pedig nagyon próbálkoztak, volt nagy próbakör, diagolás is, de nem tudtak mibe kapaszkodni, így vitték.

(Nem én parkoltam ilyen szakszerüen, még mielött. ;] )

(#164949) Qru válasza Szada85 (#164948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cool, akkor most már jöhet vmi rendes japán vas. :))

Am mi lesz az utód?

#nincsbennetarcsi

(#164950) #89309696 válasza gooool (#164947) üzenetére


#89309696
törölt tag

Lánc az nem ilyen, annak lassabb hangja van és ahogy remeg a motor alapjáraton a laza lánchangban is van egy ritmikusság. Ez valami más, de csúnya amúgy.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.