Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157551) rbalint88 válasza MunezXBK (#157545) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat annal en elbirtam volna hidegebbet, mondjuk ott egyik se volt semmi fantazianevvel megaldva, sima osram es hella volt.

(#157552) MunezXBK válasza rbalint88 (#157551) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is, pont ezt írtam.

(#157553) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Steinbeckeknel nem gyenge a kinalat
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#157554) brumi1024 válasza Magnum_ (#157544) üzenetére


brumi1024
veterán

Utána kép is lesz?

;]

(#157555) Magnum_ válasza brumi1024 (#157554) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megyek le polirozni a led lampak ala, reggelre talan kicsit szebb lesz, en nem maradok szegyenben!

I humbly and respectfully decline™

(#157556) #89309696 válasza brumi1024 (#157554) üzenetére


#89309696
törölt tag

Uuuuu. Ez jó volt. :D

(#157557) Zizmand


Zizmand
aktív tag

(#157558) rbalint88 válasza Magnum_ (#157553) üzenetére


rbalint88
addikt

engedje meg, hogy aztakurva. az az E39 525i, arra elmentem. kétszer. ha 30i lenne és pont fele ennyibe kerülne, kockáztatnám érte a válást :DDD

brumi: :DDD :C :R

(#157559) K Norbi válasza Zizmand (#157557) üzenetére


K Norbi
addikt

:DDD :DDD

(#157560) molnarpeter válasza Magnum_ (#157553) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Berlingo-t kell nézni?

Merci elején a ferde rsz nagyon triggerel, kizárólag ezért nem veszek most semmit náluk. ;]

(#157561) Magnum_ válasza rbalint88 (#157558) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hihetetlen autoi vannak.
En elmentettem arra az esetre, ha ram szakadna a bank. Oda se szolnek telefonon, csak mennek, es valamit vennek... :D

Es a fekete E39 tenyleg odaver, de azon kivul meg vagy 10 autoja kellene.

I humbly and respectfully decline™

(#157562) rbalint88 válasza Magnum_ (#157561) üzenetére


rbalint88
addikt

az állapot mindegyiknél baßó, de mint típus csak ez triggerel. viszont ez nagyon. az E39 FL M-Packet-tel nagyon be van akadva nálam évek (évtizedek?) óta, de már lemondtam róla, hogy legyen. napi járósnak sajnálnám, hobbiautóként meg tudok mondani sok minden mást, amit előbb vennék. azt meg már kitapasztaltam, hogy max egy napi járós és egy hobbi az, amit racionálisan tud menedzselni az ember.
mondjuk szomszéd jól csinálta, mert a 911 mindenre IS jó válasz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#157563) Magnum_ válasza rbalint88 (#157562) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De nalad egyik ceges.

En ket autoval tokon lonem magam (bar lehet, hogy egyszer lesz, ha viszont cegest vagnak hozzam, akkor tuti, hogy van sajat simogatos melle)

Amugy meg ilyennel meno jarni, ezek nem olah autok. 8910est hasznalnek telefonnak is, ha nem lennek az okostelefon fuggoje.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#157564) yodamester10


yodamester10
őstag

D3s cseréhez tényleg ki kell venni a lámpát?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#157565) rbalint88 válasza Magnum_ (#157563) üzenetére


rbalint88
addikt

volt másfél év, amikor nem céges volt, sőt egy hónapig volt 3 saját is :) a menedzselést ne anyagi értelemben értsd, el lehet verni egy autóra is annyit, hogy az megfeküdje a pénztárcát. logisztikailag tud bajos lenni, főleg ha nem tudod egy helyen tárolni őket.

a menőségét nem vitatom, csak sajnálnám elkoptatni. nekem a Note 2-3 állapot való, ahol már vannak használati nyomok, de műszakilag jó a kocsi. az Audi se tökéletes esztétikailag, de így is rohadtul féltem, szerintem egy ilyen állapotú autóba belebetegednék, az élvezet rovására menne.

(#157566) #89309696 válasza Magnum_ (#157553) üzenetére


#89309696
törölt tag

131 lovas PD Passat B5.5 kombi fehér jöhetne is. Ha tiptronic lenne...
1.7 misi, nem olcsó, mire ahazér lenne 2 is. És nem is fiatal 2001.
Mondjuk a hátsó lámpái rondák, a B5-é szebb. Szerencsére nem bőrülés, azt utálom.
HÁTUL KURBLIS!

Az ESP és a T/C között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#157567) Zizmand válasza #89309696 (#157566) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Lehet én vagyok béna, de 3x pörgettem át a listát és én csak szürke dízel Passatot látok.[link] :D LA7W a színkódja

Tényleg szép állapotban van és a kevés benne a méter, de a felszereltsége sajnos a digit klímán kívül teljesen alapfelszereltség.

Ugyanilyen kombi van nekünk is csak több mint 4x ennyi kmrel, de van benne: ülésfűtés, bixenon, tempomat, 2din, 6-os váltó, levehető vonóhorog, nagy kijelzős műszerfal stb.

A T/C alatt mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#157568) máyköl válasza rbalint88 (#157565) üzenetére


máyköl
veterán

"az Audi se tökéletes esztétikailag, de így is rohadtul féltem"

Pont neztem a hetvegen az Alfat, tele van karcokkal. Utcan parkolas valami botrany. Nekiuti a gyerek a jatekmotort, babakocsit ratoljak, biciklivel lehorzsolja, stb. Biztosan nem veszek Giulia -t mig nem lesz garazs.

Mondjuk nem tudom melyik a jobb, ez vagy mikor minden kiallasnal a kocsibeallobol lezuztam az aljat, olyan alacsony volt. :DDD Vakartuk is a fejunket rendesen, de hala a tippednek leredukaltam a statisztikat, 10bol 2szer ert csak le. ;]

(#157569) focvis válasza #89309696 (#157566) üzenetére


focvis
veterán

ESP = kitörésgátó, electronic stability program
TC = kipörgésgátó, traction control (csak az elforgó kerekeket fogja vissza)

[ Szerkesztve ]

(#157570) CactuS válasza máyköl (#157568) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én anno a P2-est úgy vettem, hogy 200k felett volt benne a km, kívül karc és sérülésmentes volt, de a belseje is pöpecül nézett ki:



Pesten állt az autó csillaggarázsban, mikor eladtam már minden elemen volt legalább egy karc vagy rányitás. Pedig direkt a sarokban próbálok mindig megállni, messze az ajtótól, de valahogy megtalál az összes béna bóbita. Fájt a szívem érte.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#157571) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Aaaaaand yass, tarsashazi sajat aramforrasom a parkolohelyen vegre kesz (es akkor mar a szomszede is, akinel megy is a toltes).
Este toltikezes, igaz, jelenleg EV hianyaban csak 12V akku toltes, de legalabb jol felkeszultem az esetleges masik (ujabb) EV-re :D
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#157572) focvis válasza Magnum_ (#157571) üzenetére


focvis
veterán

Áram is megy bele vagy szóló dugalj?
Mennyi Amper?

(Nekem augusztus óta ígéri a villanyszerelő, hogy majd a jövő héten jön és megnézi...)

[ Szerkesztve ]

(#157573) Magnum_ válasza focvis (#157572) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ott van, 3x4mm2, stabilan elbir 25A-t tartosan, de 40ig felmehet atmenetileg (32A van amugy)

I humbly and respectfully decline™

(#157574) stickermajom válasza Magnum_ (#157571) üzenetére


stickermajom
addikt

Én most kérem be a napelem ajánlatokat. Hátha jut EV-re is a termelésből. ;]
Bár arra pont nem emlékszem, hogy van-e áram a garázsban. :D

(#157575) barnam_ válasza Magnum_ (#157571) üzenetére


barnam_
nagyúr

Érdekes, hogy neked a falban megy a vezeték, a szomszédnak meg kívül. Nem egyszerre lett megcsinálva?

(#157576) Tsebacsi válasza barnam_ (#157575) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Esélyes, hogy a szomszéd meglátva Szent csatlakozóját eszmélt hogy neki is kell egy ilyen :K :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#157577) xEon1337 válasza barnam_ (#157575) üzenetére


xEon1337
őstag

Elég gány megoldás a szomszédé, az egyszer szent. :D

"Less but better" - Dieter Rams

(#157578) focvis válasza xEon1337 (#157577) üzenetére


focvis
veterán

Annyi előnye van a külső vezetékelésnek, hogy hamarabb látod ha elfüstöl. Illetve tud hűlni.

(#157579) Magnum_ válasza barnam_ (#157575) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol latod, neki utolagos. En meg este az enyemen javitom picit vakolattal a lyukat

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#157580) barnam_ válasza Magnum_ (#157579) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem annyira gáz szerintem, mondjuk a térkövet szebben is megcsinálhatta volna.

Érdekes olvasói vélemény és arra adott válasz a TC-től az objektív felelősség témakörében: [link]
Véleményem szerint az olvasó köcsög :DD

(#157581) Tsebacsi válasza barnam_ (#157580) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az olvasó tátott szájjal szaladt a f@szerdőbe :DDD A jogász nagyon szépen hülyézte le, tipik butakamionos (STLacikát mellesleg nagyon kedvelem).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#157582) Magnum_ válasza barnam_ (#157580) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Majd az hozza lesz javitva.
Most orulunk az aramnak, ma reggel keszult el, majd vagunk terkovet, van meg

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#157583) Qru válasza Magnum_ (#157561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt a kombi 330Xi-t még én is elhoznám. Beférne a család és még telekre is felvinne.

#nincsbennetarcsi

(#157584) CactuS válasza Tsebacsi (#157581) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pontosan. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#157585) Magnum_ válasza CactuS (#157584) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem pontos a kerdes, nincs benne, hogy miert nem mentesult. Viszont -wannabe jogaszkent es olvasokent- az a velemenyem, hogy a valasz se tul korrekt, elviszi mas iranyba az egeszet, ahelyett, hogy a tenyallas tisztazasara torekedett volna, mert valoazinuleg a kerdezo hulye megfogalmazasa ellenere ez lett volna a cel, persze vissza kellene kerdezni es nem velemenycikknek kellene helyt adni, mert a rovat se azt a celt szolgalja.

I humbly and respectfully decline™

(#157586) CactuS válasza Magnum_ (#157585) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Melyik része nem pontos? Nekem úgy tűnik, hogy valaki gyorsan hajtott az autójával és azt nehezményezi, hogy nem tudja megúszni úgy, mint kb. 15 éve. Vagy nekem ment félre valami?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#157587) Magnum_ válasza CactuS (#157586) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Milyen indokkal.lett elutasitva a kimentese, hogy mas vezetett? Mert van kimentesre lehetoseg... es nem csak kolcsonszerzodessel, amirol beszel a valaszolo.

I humbly and respectfully decline™

(#157588) Qru válasza Magnum_ (#157587) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont kérdezte egy ismerős, hogy kölcsön adná a kocsiját, írjon-e papírt róla. Mondom ha jó barátnak adod akkor nem muszáj de ha azt szeretnéd, hogy azok is maradjatok akkor feltétlen. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#157589) Reggie0 válasza Magnum_ (#157585) üzenetére


Reggie0
félisten

Konkretan a valaszado "jogasz" csusztat, ugyanis az abszolut gyorshajtas kb. 0.9% balesetet okoz, csak rendorhoz meltoan szandekossan osszemossa a relativ gyorshajtassal, amit muszerrel sosem lehet megmerni. (Ehhez kepest a birsagok 27%-a abszolut sebessegtullepes miatt kerul kiosztasra, ebbol is latszik ez nem balesetmegelozes, csak penzbehajtas)

[ Szerkesztve ]

(#157590) Tsebacsi válasza Magnum_ (#157587) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem Emberünk stílusa annyira elszomorította Jogász urat, hogy nem volt kedve finom, pontos választ adni, hanem burkoltan "hülye vagy fiam" jellegű oktatást tartott. Nekem tetszik :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#157591) brumi1024


brumi1024
veterán

Nincs elég akksi, leállt az I-Pace gyártása: [link]

(#157592) Qru válasza brumi1024 (#157591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olyan nagy kár érte, olvasva a beszámolód... ;]

Ha már autóipar:

Recesszió és autóipar vol. 4. - TC

#nincsbennetarcsi

(#157593) fant0mi


fant0mi
addikt

Holnaptol a Lidlben akksitolto 5ezerert.

(#157594) focvis válasza fant0mi (#157593) üzenetére


focvis
veterán

Tényleg; valamint dízeleseknek akciós a B100-as gázolaj, most csak 299 Ft literje.

(#157595) freeknight válasza Magnum_ (#157587) üzenetére


freeknight
őstag

Ő csak azt bizonyította, hogy ő nem vezetett, azt nem, hogy ki vezetett.
Az oké, hogy nem ö vezettett, de akkor mutasd is meg, hogy ki, vagy álld a költségeket, nincs kibúvó.
Szerintem épp ezért vezették be ezt az objektív felelősséget, mert már elég volt a szokásos szövegből, hogy "a gépjárművet közeli hozzátartozóm vezette, akire nem vagyok köteles vallomást tenni."

(#157596) barnam_ válasza focvis (#157594) üzenetére


barnam_
nagyúr

B100 :DDD Sietni kell, csak máig akciós!

(#157597) brumi1024 válasza Qru (#157592) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem rossz összességében, mert a vezetés része nagyon jó, sokan szeretik, amerikai piacon pl sikeres lehetne - ha ott meg nem lenne sok megbízhatósági probléma. Volt olyan user fórum, ahol népszerű topik volt a visszavásárlási tapasztalatok. Volt aki a 3. típusát használta, hajtáslánc és töltésproblémák miatt.

(#157598) Magnum_ válasza freeknight (#157595) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igy tiszta sor. Tehat neki azt kell bizonyitani, hogy ki volt azna mas, aki vezette.

I humbly and respectfully decline™

(#157599) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Mótvá?
Annyira ajnározzák, hogy a végén még tényleg elhiszem hogy ennyire jó!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#157600) #89309696 válasza Zizmand (#157567) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azaz. Az én ócska monitoromon ez fehér, de telefonról tényleg világosszürke.
Nekem jó az alapfelszereltség, egy normális motorért és automatáért sírok. :O
De hát nem mostanában lesz, még egy ideig nyüstölöm azt ami van.

TC, traction control. Nem tudtam ez pontosan mit is csinál, mert a kipörgésgátló neve általában ASR szokott lenni, a TC-t csak pár éve hallottam először.
Bár van különbség az alapján, hogy melyik vesz el motorteljesítményt és melyik tud mellé ráfékezni is a kerékre, de nem tudom melyik-melyik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.