Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158601) -v- válasza #89309696 (#158596) üzenetére


-v-
addikt

Még jó, hogy a fogyasztást nem takarja ki.

Hogyan van most ez a kínai szenonos ledes dolog? Nem kéne rendesen kitárgyalni?

[ Szerkesztve ]

(#158602) pècsimunkás válasza -v- (#158601) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Amit használt üzemanyagot, arról mi a véleményed?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#158603) EQMontoya válasza Reggie0 (#158600) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem meg ha a vetítési kép rendben van (foncsor, projektor), és az izzó is szabvány alakú, akkor nem fog többet szórni a nagyobb teljesítményű sem, mert nem szór semerre

Viszont a szabályozó szerveknek tényleg az apja faszat a témában. Utólagos szabvány LED nincs, de az új suvoknak lassan a tetején lesz a fényszóró, az új Mercik lassan UV lilán világítanak és vakitanak mindenkit, aztan meg csodálkozunk, hogy az egyszerű autókba is megy be a kínai LED meg a gagyi xenon: legális alternatíva nincs, de az új autók is vakitanak, akkor neki miert is nem szabad?

Same rules apply!

(#158604) tboldi válasza Jorus (#158599) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még jó, hogy szifonon nincs ilyen. :D

(#158605) Tsebacsi válasza tboldi (#158604) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Huawei - nél is be lehet állítani, hogy ne tegyen "vízjelet" a képre, ahogy írta kisza. Az almás képek azonnal felismerhetőek... :U ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#158606) MasterMark válasza Tsebacsi (#158605) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól tudom akkor nem tudja levenni, ha nincs beaktiválva a telefon.

Switch Tax

(#158607) tboldi válasza Tsebacsi (#158605) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudom, hogy kikapcsolható, de még jobb, ha egyáltalán nincs is ott. ;]
Bőven elég az EXIF-ben jelezni a típust, nem kellenek ilyen hangzatos marketinges szóösszetételek. :P

Ráadásul yodamester10 képén is a "new Leica dual camera" felirat már inkább vicces, hiszen azóta vannak még newer kamerák is. :D

szerk.: Amit apum lőtt pár napja, azon is rajta van a vízjel (mingyá' ki is kapcsolom neki), de azért annyira nem produkál jó képeket a 8T, hogy ilyen büszkén kelljen hirdetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#158608) kisza25 válasza tboldi (#158604) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meg voltam győződve, hogy onnan nyulta a többi gyártó ;]
Akkor az csak az email végére biggyeszti oda, hogy arról küldted? ;]
Amúgy redmi note 5 től már volt ilyen vízjel, de szerencsére ki lehet kapcsolni. (Különben folyton lebuknék asszonynál, hogy hetente más telefonom van:P)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158609) tboldi válasza kisza25 (#158608) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gmail-t használok Spark klienssel, ez nem írogat ilyesmit. A gyári Email appot sosem nyitottam még meg, úgyhogy azt nem tudom. :D

[ Szerkesztve ]

(#158610) Tsebacsi válasza MasterMark (#158606) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Passzpiros

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#158611) szabonagyur válasza kisza25 (#158608) üzenetére


szabonagyur
félisten

Outlook is kiirja, hog arrol kuldted es meg letoltesi link is van hozza benne ha nem allitottad be elore az alairast.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#158612) Reggie0 válasza EQMontoya (#158603) üzenetére


Reggie0
félisten

Olyan nincs, hogy nem szor semerre. Ha nem szorna semerre, akkor nem latnad, hogy felkapcsolta a lampat, kivetel akkor, ha pont a szemedet vilagitana meg vagy latnad a szort fenyt a megvilagitott feluletrol, de oldalrol a lampaburara nezve nem latnad.

Nem mellesleg, hiaba szabvany alagu a fenyforrasod, ha abbol nem ugyan olyan eloszlasban jon ki a feny. Peldanak okaert, ha en berakok egy szabvanyos fenyforras tokjaba egy lezerpointert, akkor koze se lesz, a halogen izzzonak a vetitesi kephez. Tehat ez nem mukodik ilyen egyszeruen. A LED-nek is az a baja, hogy az egy legfeljebb felterben sugarzo pontforras, mig a halogen vonalforras, azaz eleve eltero modon sugaroz es nem olyan egyszeru a kettot kompatibilissa tenni, plane nem annyival, hogy csingcsang egy hengerre felszor belole ket mareknyit, hogy mindenfele nezzen egy darab, azt jolvan. Az utolagos LED-et pont ezert nem engedik.

[ Szerkesztve ]

(#158613) #89309696 válasza szabonagyur (#158611) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha WP-ról küldtél Outlookon keresztül akkor azt is beleírta, hogy Windows Phone készülékről küldve. :D
Hasznosnak tartottam, mert így legalább sejti a fogadó fél, hogy miért van tele hülye szavakkal és hibákkal az írás.

[ Szerkesztve ]

(#158614) szabonagyur válasza #89309696 (#158613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ez is asszem Outlook for iOS

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#158615) yodamester10 válasza kisza25 (#158593) üzenetére


yodamester10
őstag

A két kép nem egy napon készült,de azért ne szomorkodj,hogy a fityó nem tud 3,3 100-on ;]

Mindenkit megnyugtatok ki lehet kapcsolni,most is ki van ;] sajna csóróként csak 2 éves telóra futja ;)

[ Szerkesztve ]

(#158616) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

magánszemély hogyan lízingelhet személyautót?

Köszönöm
lízingelhet egyáltalán?

(#158617) Magnum_ válasza seadrone (#158616) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze. Lizingszerzodest kell kotnoda lizingbe adoval. Ez altalaban az elado, aki rendelkezik mnb engedellyel.

I humbly and respectfully decline™

(#158618) focvis válasza seadrone (#158616) üzenetére


focvis
veterán

Normál esetben, Magyarországon zártvégű pénzügyi lízing szerződéssel.

(#158619) EQMontoya válasza Reggie0 (#158612) üzenetére


EQMontoya
veterán

Oldalról azert latod a lámpát, mert valamennyit maga a bura is szór pl.

Projektoros halogennek is élesen vágott a vetítési képe, ez pedig nyilvan a projektoron múlik, mert az izzó világítania minden irányba.

A lézerpointer pedig nyilvan erős sarkítás, ezt Te is érzed. A ledes izzókat is meg lehet ugy csinálni, hogy sok leddel, nagy tartományban világítanak, egyenletesen.
Ha nem igy lenne, akkor a szobában sem tudnál világítani vele, pedig ma már az E27 LED izzók kiválóan alkalmasak a szoba világításara, abszolut nincs irányított fényük.

Same rules apply!

(#158620) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!
Egy barátom régi golfjában motort cseréltek, a motort vette valahol. Mi kell ahhoz, h ez legális legyen??
Gondolom újra vizsgáztatni kell. Az új motorhoz kell valami papír?? Mert az bizony nincs, még számla se. :D

Joe

(#158621) Reggie0 válasza EQMontoya (#158619) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak a bura, hanem az optika is, a tukrok is, stb. Ha kiveszed a burabol a projectorost, akkor is latnad.

Pontosan, jol latod.

Igen, szandekosan sarkitottam, ugyanis ez bizonyitja, hogy nem mindegy mi kerul a lampa belsejebe. Ezert nem mindegy, hogy a LED-es fenyforras sugarzasi karakterisztikaja mennyire kozeliti meg a halogen izzoet, ugyanis ettol is fugg, hogy milyen lesz a vetitesi kepe a lampanak.
A szobai lampa utan nincsen optika, igy a kisebb egyenetlensegek nem zavaroak, de ha belenezel a lampaba, akkor mar lathatod az eltereseket(ha nem vakit el nagyon).
De ha megforditjuk a kerdest: Ha ennyire egyszeru atalakitani egy fenyszorot LED-esre, akkor a gyartok miert fejlesztgetnek olyan sokat, ahelyett, hogy csak belevagnak a meglevo buraba egy LED-es halogen utanzatot? Mar csak azert megerne, hogy bele tudjak irni a katalogusba. Valamiert ez megsem ilyen egyszeru...

[ Szerkesztve ]

(#158622) Magnum_ válasza simonjoe (#158620) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Motorkodos, vagy motorszamos?
Ha motorkodos, akkor csak elvezze. Ha utobbi, akkor -ha jol tudom- szamla kell a motorrol, a beepitesrol igazolas hivatalos szerviztol, aztan KPM, eljarasi dij, kpm ellenorzi, ha OK, igazolassal irany az ocsmanyiroda, torzskonyv, forgalmi.

I humbly and respectfully decline™

(#158623) aero. válasza kisza25 (#158608) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nálam meg minden frissítés visszakapcsolja, ugyhogy sz@rok rá már. Tessék, itt egy szép kerek szám is mellé. :P

[ Szerkesztve ]

(#158624) -v- válasza aero. (#158623) üzenetére


-v-
addikt

228.9?

(#158625) simonjoe válasza Magnum_ (#158622) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R
...motorkódos, de más kódú blokk került beépítésre.
AJM volt és AXR lett. Gondolom, ha egyezne a kód akkor lehetne hátra dőlni, de mivel változott, ezzel az a procedúra játszik amit írtál. De valójában a blokkon valahol olvasható a motorkód, vagy hogy kerül ez ellenőrzésre? Én most voltam műszakin nekem is kód van a forgalmiban, de csak az alvázszámot ellenőrizték.

Joe

(#158626) kisza25 válasza yodamester10 (#158615) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem szomorkodok, az újkori árkülönbséget kb 400ekm után érem utol, ha végig kinyomom a szemét és 8 litert eszik a fityó és nem is kell nagypapáznom ;]
Ez meg sima diesel volt, és kombi i30 1,4 crdi ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158627) #89309696 válasza aero. (#158623) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor olyan, mint a W10, minden nagy update után visszakerülnek gyári dolgok a tálcára amiket én direkt kikapcsoltam, kicseréli a hátteremet valami gyárira, a bejelentkezési hátteret is, beállításokat állít vissza.... :(((
Viszont két éve nem volt összeomlás vagy update bootloop, működik, előtte azért ezek előjötek.

(#158628) sugarforce válasza Reggie0 (#158588) üzenetére


sugarforce
őstag

+1
Pont tegnap ejszaka jottem vegig a 47esen Szeged fele es tobb volt a szarul beallitott fenyszoros kocsi, mint a jo. A csoda ledes megoldasokrol nem is beszelve.
Baromi irritalo, hogy a legtobb felfele vilagit bele a pofamba, aztan ha elb*szok valakit/valamit akkor meg igy jártam. Sokan nem fogják fel, hogy ez egy tarsasjatek.

Csapajev: nem, egy rendes xenon nem vakit pofan. Persze abbol is sok a rosszul beallitott /nem működő szintezo/moso stb. Ami szinten vakit, az is gaz

[ Szerkesztve ]

(#158629) Tsebacsi válasza -v- (#158624) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vili

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#158630) Jorus válasza Tsebacsi (#158629) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tse

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#158631) -v- válasza Jorus (#158630) üzenetére


-v-
addikt

(#158632) Tsebacsi válasza -v- (#158631) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Oldjuk a feszkót

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#158633) K Norbi válasza Tsebacsi (#158632) üzenetére


K Norbi
addikt

És mehet mindenki a diszkóba [link]
:C :C

[ Szerkesztve ]

(#158634) Jorus válasza K Norbi (#158633) üzenetére


Jorus
nagyúr

De más: ez a belső ez komoly? Kipróbáltuk a Mustang Mach-E-t, a Ford elektromos kirakatautóját

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#158635) pit stop válasza Jorus (#158634) üzenetére


pit stop
addikt

Amerikai... Arrafelé szerintem belesimul.
Viszont, hogy a fényezés nem gyári, hanem a fehérre húztak egy kék fóliát...?!? Nem tudják lefényezni? :DDD

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#158636) EQMontoya válasza Reggie0 (#158621) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ennek részben az az oka, hogy nincs E jelű LED izzó. Biztosan meg lehetne csinálni, hogy megfelelő szórási képe legyen. Csak kene ra szabvány.
Igen, siman lehet, hogy lenne 10-20e egy ilyen izzó. De sokkal jobb lenne, mint hogy mindenki bebassza az aliexpresses szart, mert nincs legális alternatíva.

A modern LED cuccok pedig azert drágák, mert ott az automatikus reflektor és kitakaras is megvan, ami nyilvan űttechnika egy sima izzóhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#158637) Reggie0 válasza EQMontoya (#158636) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell E jelu "izzo", ahogy a mostani LED lampaknak is a buran van az E jel. Siman csak belerakjak, leragasztjak es mehet is az autoba. Ehhez kepest itt vacakolnak mindenfele tervezessel.

Vannak nem matrix-ledek.

[ Szerkesztve ]

(#158638) EQMontoya válasza Reggie0 (#158637) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vannak, azok nem is olyan drágák. Egy sima projektoros lampatest is 6 jegyű összeg, izzó nélkül.

Same rules apply!

(#158639) Reggie0 válasza EQMontoya (#158638) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, es megsem egy sima ledesitet H valahanyas izzoutanzatot gyartanak a meglevo lampatestek valamelyikebe. Pedig sokkal olcsobb lenne. (Nem neked, a gyartonak).

(#158640) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kép nincs mert kaputelefonnal nyomom ( [kép] ) de a hétvége második etapja 7,83 (bc: 7,54).

#nincsbennetarcsi

(#158641) Reggie0 válasza Qru (#158640) üzenetére


Reggie0
félisten

Kamu, ezt a jelenetet mar lattam a star trek-ben. ;]

(#158642) CactuS válasza focvis (#158471) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi. :R Egy picivel részletesebben le tudnád írni, hogy ezekkel pontosan mit kéne csinálni? Klímára emlékszem ,hogy a gázzal volt valami, az rémlik. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#158643) EQMontoya válasza Reggie0 (#158639) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mert, mint írtam, nem létezik hozzá elfogadott izzó, amit bele lehetne tenni. :)

Szóval rá vannak kényszerítve arra, hogy ami ledes, az egybe legyen építve.
Arról már nem is beszélve, hogy ha nem kell bele foglalat meg izzó, sokkal kompaktabbra építhető a ledes - és gyártani is olcsóbb utána. Nem kell foncsor, projektor, csak jó irányba világító ledek.

A fejlesztés egyik oka pl. a helyigén, nézd meg mondjuk az MX5 ND lámpáját: abban azért van okosság, hogy ennyire kicsi tudott lenni.

És ha megnézed a full ledes aftermarket megoldásokat, pl. az Osram Golf7-hez gyártott cuccát, semmivel nem drágább, mint egy normál lámpatest.

Same rules apply!

(#158644) Qru válasza Reggie0 (#158641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha, és még mondják itt egyesek, hogy Bubiban nincs tarcsi... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#158645) Reggie0 válasza EQMontoya (#158643) üzenetére


Reggie0
félisten

Mint mondtam, ha gyarilag egybeepitik, akkor nem kell elfogadott izzo :) Ahogy E probajeles LED diodat sem raknak bele.

(#158646) focvis válasza CactuS (#158642) üzenetére


focvis
veterán

[link]
Klímát átmossák, cserélik a töltetet másfélére, nettó 90. Ha fel kell újítani, az plusz 150 vagy 160 nettó.
Váltóban komplett olajcsere (flush), nettó 90.
Turbószelepet cserélik, biturbó, fent nem húz eléggé, hibakódot dob, nettó 35.
Generátor ha zörög, csapágyas, fel kell újítani - talán az is 150.
Vezérlés 180-nál esedékes, ékszíj 90 ezrenként - ebből csak gyári szettet kapni. A kettő cseréjéért fizettem 193 e. Ft-ot.
Szóval 600.

(#158647) CactuS : Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#158647) CactuS válasza focvis (#158646) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm szépen. :R

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#158648) molnarpeter válasza simonjoe (#158625) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motorcsere műszakin nem szokott gond lenni, inkább eredetvizsgán probléma. Nem tudom, mennyi különbség van, de esetleg át lehetne fűzni, ha a régi blokk használható, vagy keresni AJM-et... Vagy papíron elintézni a cserét, akkor NKH szemle szükséges.[link]

Nekünk most volt eredetvizsgán a Jumper, egyik hely szerint olvashatatlan volt az alvázszám (pici rozsda, 24 éves furgon, inkább örülnének, hogy nem rohadt ki teljesen :DDD), második próbálkozásra meg lett csiszolva és úgy átment mégiscsak (illetve motorkódozva is lett egy menetben, ha valamikor a jövőben drága lenne a motor javítása).

(#158649) lazac_ válasza EQMontoya (#158636) üzenetére


lazac_
tag

Az a baj, hogy a "neves" gyártóknak van is ilyen drágán LED-es retrofit szettjük (lásd.: https://lumenet.hu/h4-led ), ugyanúgy szabvány nélkül, de vakításmentes ígérettel, meg is vettem a Philipset, mert gondos gazdának tartom magam, de jogi és társadalmi szempontból is ugyanabba a vödörbe kerülök, ha használom, mint az aliexpresses, én vagyok a köcsögledes, ez itt a fórumon is lecsapódik.

(#158650) EQMontoya válasza lazac_ (#158649) üzenetére


EQMontoya
veterán

És beraktad kipróbálni, megnézni a vetített képet?

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.