Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158501) Dluinet válasza kisza25 (#158500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az ábra még mindig nem korrekt, mert megnézem azt a belsőégésű motort és katalizátort, ami a gyári értékeket pontosan teljesíti 10 év és 150000km után.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158502) -v-


-v-
addikt

#soseveddel [link]

(#158503) -v- válasza kisza25 (#158500) üzenetére


-v-
addikt

vilike: szóval egy külsős cég számítasa relevánsabb, mint annak a cégnek, aki mindkét autót gyárzja és forgalmazza, értem

Én csak azt írtam be vannak linkelve a források, egyáltalán nem érdekel érted-e vagy hogy mit hiszel el, nem állást foglaltam csak felhívtam a figyelmedet, hogy a cikkben linkek találhatóak az általad áhított forrásokra.

(#158504) Qru


Qru
MODERÁTOR

TC erőmérő: [link]

#nincsbennetarcsi

(#158505) Dluinet válasza Qru (#158504) üzenetére


Dluinet
nagyúr

valaki írta, hogy a pad max 800Nm-ig tud mérni, a max terhelhetősége szerencsére ennél nagyobb, ezért nem sikerült a mérés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158506) Jorus válasza -v- (#158502) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mákja volt, hogy épp visszahúzta a lábát a kabinba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#158507) kisza25 válasza Dluinet (#158501) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, nem stimmelnek a gyari kibocsátasi adatok, de az egolf kibocsátása stimmel? Gyártó által megadott hatótávolságal/fogyasztásal számoltak, vagy vagy a valós hatótával? Belevették, hogy hidegen felére csökken a hatótáv?
Ezt szerintem annyi féle képen lehet kiszámolni, amennyi jólesik...

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#158508) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Handras uj video, superb phev megvan? Lattatok?

I humbly and respectfully decline™

(#158509) #89309696 válasza -v- (#158502) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ugyanígy borítottak fel egy MTZ-t itt nálunk két éve, csak ott a paliban megvolt az alkoholszint is. A többi traktoros gyorsan felállította aztán elvontatták vissza, még mielőtt a rendőrök szagot fogtak volna. Mondjuk a hátfájása miatt kórházba ment másnap, de azt már nem nehéz kamuzni akármivel.

(#158510) Reggie0 válasza kisza25 (#158500) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, hogy relevansabb. Ha nem lenne relevansabb, akkor nem lett volna dizelbotrany sem.

(#158511) -v- válasza Magnum_ (#158508) üzenetére


-v-
addikt

Nem.

(#158512) Csabroncka válasza kisza25 (#158500) üzenetére


Csabroncka
addikt

Igazából a teljes számításuk sz..rt sem ér, mivel fogalmuk sincs, hogy az áram milyen összetételű, jó lenne ha valaki a világban összeszedné magát és végre nekiállna számolni.

Mennyi CO2 jut egy KW áramra pl egy napelemcella esetén, egy atomerőműnél, egy szélerőműnél..stb. Mindenki a gyártással számol csak, az üzemeltetéssel nem, pedig a napelemet mosni kell, élettartama csökken, ezek mind gépek amiket karban kell tartani..... Számomra nem feltétlen az a kérdés, hogy kisebb a CO2 kibocsájtás, hanem hogy hány százalékkal csökkenthető, mert ugye ha a jelenlegit teljeset megfelezzük akkor is még nyakig vagyunk a kakiban!

"in medias res"

(#158513) molnarpeter válasza #89309696 (#158509) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felénk beton korlátot taroltak le traktorral, mikor nem adta ki a falu közepén a kanyar, de szerencsére nem borult a gép.

(#158514) Integrale válasza Dluinet (#158498) üzenetére


Integrale
veterán

Hiányzik egy pár "is" a mondataidbol, es egy kis tisztelet is. ;)

"Bad reklám is reklám too"

(#158515) Dluinet válasza Csabroncka (#158512) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Meg akkor végig lehet menni az üzemanyag finomítók mennyi áramot fogyasztanak (mert azt használnak a krakkoláshoz és a desztillációhoz) és mennyi kobaltot használnak katalizátorkén közben, amit Kongóban gyermekrabszolgák bányásznak.
A csővezeték fűtésére mennyi energiát használnak, amiben a nyersolaj "folyna", de az istenek se akar magától folyni, olyan sűrű. A csővezeték szivattyúk mennyi energiát használnak.
Az óriás tankerek, amik az olajat szállítják, azoknak az előállítása és kibocsátása az élettartamuk alatt + a szomáliai kalózok és a zátonyra futott tankerek utáni takarítás.
Tengeri olajkeresés próbafúrásokkal és olajfúrótorony előállítása, szállítása.
Az olaj már nem akar feljönni, mint Jockey Ewingnak a Dallasban, hanem szivattyúzni kell, vagy palát repeszteni, ez is többszörös energia felhasználás.
Szerencsére USA háborúkkal már nem kell számolni.

Tisztára azt hiszik az emberek, hogy az üzemanyag a kúton terem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158516) gzbotii válasza Qru (#158490) üzenetére


gzbotii
veterán

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#158517) molnarpeter válasza gzbotii (#158516) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

dízel ilyen: jó 😎

(#158518) tboldi válasza gzbotii (#158516) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elrontottad, az alsó szöveget is le kellett volna fordítani arra, hogy “aprópénz az elmém”. :D

(#158519) Reggie0 válasza molnarpeter (#158517) üzenetére


Reggie0
félisten

Dizel hibrid kell. Csak vmi normalis full hibrid kiszerelesben kene.

(#158520) Dluinet válasza Reggie0 (#158519) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ilyenre gondolsz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158522) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

[link] Corsa C értékbecslő

(#158523) Reggie0 válasza Dluinet (#158520) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, valami fiatalosabbra es negykerekhajtasra(vagy elso kerek, ha nagyon muszaj a 2WD).

(#158524) molnarpeter válasza Reggie0 (#158519) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

V60 D6

Q7 3.0 TDI e-tron

C300de

E300de

GLC300de

GLE350de

Férfiaknak pedig japán belpiacos Toyota Dyna diesel hybrid :DD

(#158525) sutszi


sutszi
veterán

Mai BP - Tiszadob - BP útvonal remek volt. Délelőtt mindenki nagyon Chill volt M3-on. Én is. Auchan 98 volt a tankban és 8,59l/100km jött ki tankolás alapján.
Aztán ha már úgyis tankolni kellett, akkor gondoltam bevetem az új Forensis kártyám. Így 410 Ft volt a prémium 100-as.
De ezen kívül még van 4% extra visszatérítésem a hó végéig az OTP-nél, így 394Ft/L-re jött ki a legvége. Szinte már pofátlanságnak éreztem a dolgot. :DDD
Délután visszafelé már sok volt a sietős arc... Amikor 4 BMW konvojban tolja le a belső sávot, annak van egy diszkrét bája... (És nem a 10 éves típusokkal nyomultak.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#158526) Reggie0 válasza molnarpeter (#158524) üzenetére


Reggie0
félisten

V60 D6 meg egesz jo lenne, csak nem full hibrid, amugy sokat szemeztem vele. A suv nem auto(talan sq8). A mercik meg hatsokerekesek...
Anno amugy prius is tetszett papiron, csak aztan beleultem es egy inbolygos ladikra hasonlit.

Sajna meg nem jott meg az a hibrid amire azt mondanam, hogy szivesen lecserelnem a dizelem.

[ Szerkesztve ]

(#158527) Qru válasza sutszi (#158525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M3-on nekem is kijutott. Belsoben alvo e61, elmegyek mellette jobbrol es akkor feleledt benne a versenyszellem. Elengedtem de a francert nem tudott elotte is tempot menni?!

Jah en kerek 390-ert tankoltam az Auchan 98-at.
Ki akartam probalni a Smart95-os benyot de 5 ft az ardifi, annyiert marad a 98.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#158528) molnarpeter válasza Reggie0 (#158526) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Full hibrid alatt arra gondolsz, hogy egy váltót hajtanak a motorok? PSA csinálta a nem konnektoros HYbrid4 hajtást egy időben, de annál is elöl dízel, hátul villany.

Nálunk a D6 a jelölt, de még bírja az SDI :)

[ Szerkesztve ]

(#158529) Reggie0 válasza molnarpeter (#158528) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, az az.

D6 se rossz amugy, csak van 1-2 nyugje. De mire eljutok odaig, biztos jelenik meg jobb. Meg nem artana, hogy ha jelentosen lenne erosebb a mostaninal, mert az mar kezd atlagossa valni, a d6 ilyen szempontbol nem elorelepes nekem.

[ Szerkesztve ]

(#158530) #89309696 válasza Magnum_ (#158508) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sokkal komfortosabb figura lenne, ha a villanyosokon kívül hibrideket, esetleg nagyon eco benzineseket vagy dízeleket is tesztelne. Akkor lemosódna róla az a hülye elvakultság. Így jó volt azért nézni, hogy beleült egy benzinhibridbe, amit előtte még nagy szájjal köpködött.

(#158531) Magnum_ válasza #89309696 (#158530) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most meg mennyire dicserte.... mar mar ugy tunt, mintha elfogadna egy ilyen szponzor autot ;]

I humbly and respectfully decline™

(#158532) Tsebacsi válasza Magnum_ (#158531) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a csávó az ingyenélés iskolapéldája lehetne. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#158533) molnarpeter válasza Reggie0 (#158529) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vannak páran D6 csoportban chippel, Rica stage 2 plusz 57 lovat ígér [link]. Kíváncsi leszek én is, mennyire bővül a diesel phev piac, újabb Q7 phev már benzines lesz.

[ Szerkesztve ]

(#158534) Reggie0 válasza molnarpeter (#158533) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos nekem nem szabad chippelni.

(#158535) yodamester10 válasza Qru (#158527) üzenetére


yodamester10
őstag

Kis fogyi adat,hogy jobb legyen az este ;) Csak a dízel ;] ja nem :DDD

(#158536) máyköl válasza Magnum_ (#158508) üzenetére


máyköl
veterán

“Szerpentinen csapatni”.

Ez miert akadt be a fickonak? Egnek all mar a hajam ettol.

[ Szerkesztve ]

(#158537) 8th válasza Dluinet (#158505) üzenetére


8th
addikt

Az a pad már 570Nm nyomatéknál is lefekszik. Ismerős oda vitte az összkerekes autóját állítgattak negyed óráig a padot mire tudtak néhány nagyjábóli mérést készíteni majd végül kapott a pénzéért egy teljesen fals mérési eredményt. Ezen felszívta magát átment két ismertebb helyre ahol egymáshoz képest 5%-os eltéréssel ugyanazt mérték. Vacak az a pad. Pénzkidobás erős 4x4 autóval oda menni.

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#158538) Doki16 válasza Magnum_ (#158508) üzenetére


Doki16
addikt

Megnéztem. Nekem tetszik, de hát mi mást mondanék én :)

Bénán vezeti egyébként. Nem érdemes a DSG-t B fokozatban használni. Többet eltudok menni ha én intézem a regenerációt. A B túl agresszív és "megöli" a lendületet. Az meg sokkal többet ér mint bármilyen visszatöltés. Arról meg egyébként fogalma sincs, hogy milyen kocsiban és felszereltségben ül. L&K-t leszólni, hogy túl sok azért durva.

Rakják bele a Golfbe ezt az aksit és akkor végre meglesz a 60km. Most a 9 bruttó, 7,8 nettóval kb 38 a max amit tudok. És már biztos nincs annyi benne mint újkorában.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158539) pècsimunkás válasza Magnum_ (#158508) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Erre gondolsz: [link] ?

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#158540) Magnum_ válasza pècsimunkás (#158539) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#158541) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

[link] importálnám (kevés km-es, alap benzines Avensis). Hahun van egy félmillió km-es, az 550k :D

(#158542) Magnum_ válasza molnarpeter (#158541) üzenetére


Magnum_
nagyúr

alapos faszázást igénylő, unalmas és csúnya, racionális választásnak tűnő közlekedési közlekedési edényt látom benne :D

I humbly and respectfully decline™

(#158543) sugarforce válasza Magnum_ (#158531) üzenetére


sugarforce
őstag

Perszehogy dicserte... Arra fordul, amerre a szel fuj.

(#158544) Dluinet válasza molnarpeter (#158541) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már szétrohadt az alváza, mehet a bontóba.
A küszöb rücsissel kezelve, hogy ne látszódjon a rohadás.
A hátsó lökös más színű.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158545) sutszi válasza Dluinet (#158544) üzenetére


sutszi
veterán

Neked milyen távcsöved van? Én is vennék.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#158546) pècsimunkás válasza Magnum_ (#158540) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R bocsánat :R ! Sok volt a sör-jäger kombó! Este még viccesnek találtam.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#158547) EQMontoya válasza Dluinet (#158501) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem tudok ilyet mutatni ;)

Same rules apply!

(#158548) focvis válasza Reggie0 (#158526) üzenetére


focvis
veterán

A Mergát (E300de) venném legközelebb, igaz nem ismerem.
A D6 k.nehéz, 155 kmh felett csak a dízel viszi, autópályán olyan keveset nem fogyaszt; előnye a D5 motor (szép hangú, strapabíró) és szükség esetén az összkerékhajtás, és véletlenül sem néznek cigónak/bűnözőnek benne.

(#158549) Qru válasza Doki16 (#158538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig mennyivel jobb lett volna nekunk egy iV mint a tdi.

B milyen jo lenne hazafele a telekrol. Igy is 3-asban jovok le vegig motorfekkel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#158550) rbalint88 válasza molnarpeter (#158541) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat ahogy Magnum is irja, egy alapos faszazast igenyel. Nekem gyanus a mindket hatso sarvedon furt antennalyuk :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.