Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158101) pècsimunkás válasza gzbotii (#158089) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Radeberger, Krombacher, Veltins, random kellerbier vagy landbier.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#158102) gzbotii válasza pècsimunkás (#158101) üzenetére


gzbotii
veterán

Örök kedvencem a Kloster Scheyern búza, kimondottan jó. De igazából Németországban néhéz rossz sört venni (pedig van ott is, csak az arány jóval kisebb).

Mondjuk ezek szerint a poén nem ment át :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#158103) kisza25 válasza gzbotii (#158100) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Zavart érzek az erőben :DDD
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

tboldi: ezentúl akkor is oda írom, ha nincs ott ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158104) gzbotii válasza kisza25 (#158103) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, nem, erő van a zavarban ;]

Amúgy az AMP csak olyan oldalakkal működik, amelyik "fel van készítve" rá. TC/index pl ilyen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#158105) tboldi válasza kisza25 (#158103) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért, hogy kicsessz velem, másokkal is megteszed? :D

(#158106) kisza25 válasza tboldi (#158105) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tboldinak:Mortefontaine: itt dől el minden ;]
A többieknek

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158107) tboldi válasza kisza25 (#158106) üzenetére


tboldi
nagyúr

Értékelem, hogy az energiád egy részét rám fordítod, megtisztelő. :R ;]

[ Szerkesztve ]

(#158108) kisza25 válasza tboldi (#158107) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy nem tudom ki hogy van ezzel, de én 90% mobilról netezek. :B
A tied a sima, a másik a melós :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158109) Dluinet válasza kisza25 (#158108) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én is így vagyok, csak a minimum 90% a gépre súlyozódik ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158110) Jorus válasza kisza25 (#158108) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az irinyó-pirinyó mobilon max a klotyón netezek. Bár már eszembe jutott, hogy kéne oda egy kis lehajtható polc, amin elfér egy noti... :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#158111) tboldi válasza Jorus (#158110) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez már nekem is eszembe jutott, csak én a Switchet tenném oda. :DDD

(#158112) pècsimunkás válasza kisza25 (#158108) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én is. Már az 5,5 coll is elég volt mindenre, de a 6,4 mellett tényleg nem kell számítógép nekem sem. A szüleim is át szoktak teljesen a mobilhasználatra. Otthon a laptop és a számítógép talán 3 hónapja sem volt bekapcsolva.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#158113) Magnum_ válasza pècsimunkás (#158112) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is szinte csak a teledont hasznalom, mindenre is. Nagy kijelzore van igenyem (most 6.7"), most a szakvizsgara keszules miatt neha bekapcsolom az uj laptopom (2 hete vettem, meg tegnap tovabbkepzesen jol jott), de van, hogy 3 hetig hozza se nyulok itthon... apam is ezert vetz ugyanilyen mobilt, mert tud rajta hireket olvasni, youtube-ozni, meg azon mar van ertelme az ikon es betumeret novelesnek, hogy kenyelmes legyen neki

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#158114) #89309696 válasza d.tiborz (#158042) üzenetére


#89309696
törölt tag

Alkalmazkodom a többiekhez jellemzően, ha ők épp 50-nel mennek akkor én is, ha 65-tel akkor én is. Ez a legkomfortosabb, legdinamikusabb, legbiztonságosabb, ha beilleszkedünk közéjük. Ha senki nincs akkor meg valahol a kettő között megyek.
Kint ugyanígy. Nem azért kutatjuk az első büntetőhatárt, mert annyival akarunk mindig menni, hanem ha engedik a lehetőségek akkor addig ereszthetjük el. Mert hát ki nem szereti, ha lobogtatja haját a szél. :D

[ Szerkesztve ]

(#158115) Dluinet válasza Magnum_ (#158113) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem "csak" 6,53”, de max youtube és üzenetek elolvasása.
A teljes billentyűzet és az egér gyorsabb, mint képernyőt tapizni.
Mindig van előttem gép minimum 32" monitorral, akkor nem szenvedek az egérmozival.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158116) kisza25 válasza Jorus (#158110) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

6,2" azért annyira nem irinyó porinyó, eltakarja a fél fejemet:P
Dluinet: egyedül vagyok úgy mondom rá az egész szöveget, csak egyet kell pöttyinteni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158117) Doki16


Doki16
addikt

Hazafele menet leesett a jobb oldalról a tükörlap. Gondolom elengedte a ragasztás. Persze kis apró darabokra tört sajnos. Majd szerzek valahonnan, 7-es Golfra biztos nem olyan drága. Mivel érdemes visszaragasztani, hogy a tükörfűtés ne olvassza le és működjön is?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158118) tboldi válasza Doki16 (#158117) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kell ragasztani, szinte 100%, hogy így kapod a tükörlapot. Ezt csak be kell pattintani, meg rádugni a fűtés vezetékeit.

(#158119) Jorus válasza kisza25 (#158116) üzenetére


Jorus
nagyúr

Enyim csak 6.1, de képtelen vagyok rajta pár szónál többet pötyögni, mert nagyon pici a mancsomhoz. :D Meg aztán napi 6-12 órát ülök 2 db 24-es és 1 db 42-es 4k monitor előtt munkámból kifolyólag, így a telefon tényleg csak slózin instázáshoz van befogva. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#158120) Magnum_ válasza Doki16 (#158117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kb 4500Ft lesz es ugy kell feltenni, ahogy tboldi irta.
En is csereltem a kisauton mindkettot, br 3perc volt a ketto. (Nekem kb 2k volt darabja)

I humbly and respectfully decline™

(#158121) Gaben92 válasza Jorus (#158119) üzenetére


Gaben92
őstag

Én meg itt ülök két 4"-es iPhone-nal (saját+céges), mert nem akarok pingpongütőt. :DDD Évről évre várom, hátha végre kiadnak egy 4"-es iPhone-t megint de mindig csalódnom kell. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#158122) molnarpeter válasza tboldi (#158118) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bepattintása előtt érdemes hajszárítóval megmelegíteni elsősorban a pöcköket. Source: nem melegítettem meg, tükör törött, de szerencsére az előző is megfelelt :D (Meriva). Kauffernél 1-2 ezer volt. Viszont vigyázni kell a variánsokkal, lásd sötétedés illetve szín, osztott, ilyesmik. Vagy ha a fűtés meglenne, lehet próbálkozni vágott tükörrel, csak az sík. Legjobb volna a bontott, ha olcsón adják, akkor a fülek is könnyen bepattannak valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#158123) Doki16 válasza Magnum_ (#158120) üzenetére


Doki16
addikt

+tboldi

Na ez szuper, akkor még egyszerűbb lesz a csere. Ahogy néztem az Unixban a Vag Group 5k HUF kb. Vajon ez lehet az eredeti vagy valami gagyi márkanév?
Mondjuk szomorú számomra, hogy egy 5 éves autón csak így leesik egyik pillanatról a másikra.

(#158122) molnarpeter: "Szerencsére" a jobbos esett ki. A Balos aszférikus. Golfban nem volt egyébként sötétedős.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158124) molnarpeter válasza Doki16 (#158123) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A VAG group parasztvakítás, asszociációra játszik, közben semmi köze az eredetihez, ugyanolyan kínai budget cucc, mint a többi.

Egyszer régi A3-ast vezettem, amin kétféle (kék és sima) tükör volt :DDD A vágott tükör a Meriva után jött, mert a bontott cuccon olyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#158125) Doki16 válasza molnarpeter (#158124) üzenetére


Doki16
addikt

Van ajánlott márka? Gondoltam, hogy valami asszociációs márka lehet csak :)

Megpróbálok valami bontottat találni elsősorban FB csoportokban :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158126) molnarpeter válasza Doki16 (#158125) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha találsz bontva új árában, szvsz az a safest bet. Nekem TYC törött felrakáskor, de az nem túl releváns, mert Meriva és 1/1 eset.

(#158127) Magnum_ válasza Doki16 (#158125) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En TYC-t tettem a bmw-be, nincs panasz. Nyaron tettem fel, nem volt rideg a felfogato pocok.

Mivel tukor kell, en holnap megoldanam a sarki unixbol, mint vadaszgatni napokig.

szerk: forgalomban sem vehetsz részt:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

78. § (1) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű vezetőterének olyannak kell lennie, hogy a vezető részére minden vezetési művelet esetében biztosítsa az előre és oldalra való kilátást, továbbá visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét oldali forgalmi sávra történő hátralátást.

btw írtam már, hogy az öreg szégyen kisautómon belül fényre sötétedő tükör van?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#158128) tboldi válasza molnarpeter (#158122) üzenetére


tboldi
nagyúr

Viszont vigyázni kell a variánsokkal, lásd sötétedés illetve szín, osztott, ilyesmik.

Tizenéves japán autókhoz vagyok szokva, ott nincsenek ilyenek. :D

(#158129) Szoszo94 válasza tboldi (#158128) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hehe, fűtött, sötétedős, osztott tükörlap mindkét oldalon, 14 éves japán verdán :U :P
Ja, nem találok utángyártottat sem hozzá, pedig a bal oldaliban a fele sötétedik csak, folt van középen :(

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#158130) tboldi válasza Szoszo94 (#158129) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, jó, fűtésem nekem is van, meg egy függőleges csík a vezetőoldalon, de semmi több. A WagonR-en viszont még ennyi sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#158131) Doki16 válasza Magnum_ (#158127) üzenetére


Doki16
addikt

Nem tudtam pontosan ezt a szabályt. Akkor csak motoron van így, hogy jobb oldali tükör nem kötelező? Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, ebből akkor holnap unix/bárdi lesz.

Belül egyébként nekem is fényre sötétedő van. Tök alap dolog már szerintem, mert nagyon hasznos. Ja 2014-es 13-15 milliós Oulanderben nem volt a legmagasabb felszereltségi szinten sem. Elég gyász :D

Szerk: Azt hiszem TYC lesz mert a többi 20k körül van.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158132) Dluinet válasza Magnum_ (#158127) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem olyan rég, jobb oldalt nem volt tükör, ahol volt középső és bal tükör.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#158133) molnarpeter válasza Dluinet (#158132) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Wartburg és MTZ is csak utánfutó/pótkocsi miatt kapott jobbos tükröt a családi flottában. Nem vagyok érte oda, gyümölcsösben néha letörik, és egyre nehezebb veterán cuccokat vadászni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#158134) Reggie0 válasza Doki16 (#158117) üzenetére


Reggie0
félisten

Na, akkor innentol tekerd korbe csirkehaloval, hogy ilyen esetben megfogja ;]

(#158135) Magnum_ válasza Dluinet (#158132) üzenetére


Magnum_
nagyúr

második bekezdés:
(2) Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet — kivéve a nem zárt vezetőfülkéjű lassú járművet és mezőgazdasági vontatót — fel kell szerelni legalább két visszapillantó tükörrel. Az egyik visszapillantó tükröt a jármű külső részén a bal oldalon, a másikat a jármű külső részén a jobb oldalon kell, illetőleg — ha a jármű kialakítása, vagy a raktérben elhelyezhető rakomány a hátralátást nem akadályozza — a jármű belsejében lehet elhelyezni. Motorkerékpáron a második visszapillantó tükröt az 1992. évi július hó 1. napjáig kell felszerelni.

nem egyértelmű, hogy kell jobbra is, HA van belül. Ha így van, eléggé meghaladott már, indokolt szerintem baleset és vagyonvédelmi okok miatt a jobb külső is.

I humbly and respectfully decline™

(#158136) Doki16 válasza Reggie0 (#158134) üzenetére


Doki16
addikt

Azaz, majd nagy szürke duct tape-el jól körbetekerem az egész tükörházat :)

Amúgy ez egy jel, hogy ideje eladnom a kocsit. Majd még persze, én költsek rá :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158137) dj79 válasza Doki16 (#158136) üzenetére


dj79
senior tag

Kettőfélbe' elhoznám bástya, ne szenvedj a hiányzó tükörrel :DDD

(#158138) Magnum_ válasza Doki16 (#158136) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megvehenéd a csumpim és mennék ki X1-ért :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#158139) molnarpeter válasza Doki16 (#158136) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Unixig meg hajtsd be (kisebb fogyasztás, megspórolod a tükör árát ;]), vagy ragassz alufóliát :DDD

Magnum: köszi, hogy megnézted, így a pontos végső soron :R

800kp?

[ Szerkesztve ]

(#158140) Magnum_ válasza molnarpeter (#158139) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez a hazai köhém rendelet. meg kellene nézni az EU-s vonatkozó szabályozást, az elsőbbséget élvez.
nem kutatok most utána :-)

800kp? átírást vállaljam át és tankoljam tele is, igaz? ;]

najó, gyorsan tudok már keresni

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/858 RENDELETE

Alkotóelemek
a) A járművet fel kell szerelni a 46. sz. ENSZ-előírás 15.2. szakaszában előírt visszapillantó tükrökkel.

Az Egyesült Nemzetek Európai Gazdasági Bizottságának (ENSZ-EGB) 46. számú előírása – Egységes rendelkezések a közvetett látást biztosító eszközök és a gépjárművek ilyen eszközök beépítése tekintetében történő jóváhagyásáról

15.2.4.2. Fő külső visszapillantó tükrök (II. osztály)

15.2.4.2.1. Külső visszapillantó tükör a vezető oldalán

A látómezőt úgy kell kialakítani, hogy a vezető az útpályának legalább olyan 5 m széles, sík és vízszintes részét át tudja tekinteni, amelyet a jármű vezető felőli oldalán a jármű legkülső pontján áthaladó, a jármű hosszirányú középsíkjával párhuzamos sík határol, és amely legalább a vezető látópontjai mögötti 30 m-től a horizontig terjed.

Ezenkívül az útpályának legalább 1 m szélességben beláthatónak kell lennie olyan területen, amelyet a jármű hosszirányú függőleges középsíkjával párhuzamos, a jármű legkülső pontján áthaladó sík, valamint a járművezető látópontjain áthaladó függőleges sík mögött 4 m-rel elhelyezkedő ponton áthaladó sík határol (lásd az 5. ábrát).

15.2.4.2.2. Külső visszapillantó tükör az utas oldalán

A látómezőt úgy kell kialakítani, hogy a vezető az útpályának legalább olyan 5 m széles, sík és vízszintes részét át tudja tekinteni, amelyet a jármű utas felőli oldalán a jármű legkülső pontján áthaladó, a jármű hosszirányú középsíkjával párhuzamos sík határol, és amely legalább a vezető látópontjai mögötti 30 m-től a horizontig terjed.

Ezenkívül az útpályának 1 m szélességben beláthatónak kell lennie olyan területen, amelyet a jármű hosszirányú függőleges középsíkjával párhuzamos, a jármű legkülső pontján áthaladó sík, valamint a járművezető látópontjain áthaladó függőleges sík mögött 4 m-rel elhelyezkedő ponton áthaladó sík határol (lásd az 5. ábrát).

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#158141) dj79 válasza Magnum_ (#158140) üzenetére


dj79
senior tag

De előtte is faszázzad ki.

Egy ismerős amúgy BMW-t keres, benzines e90 a kiszemelt. Ma hívott, hogy nézzünk meg egyet (meg kellene a rétegvastagság-mérőm is az ingyen fuvarról nem is beszélve). 318i kombájn. Mondom neki, azt ugye tudod, hogy kettőstömegű is van benne és ezenfelül sok ilyen kis apró extra költség lehet egy frissen áfacsalt behozott csodánál? #csakabehozott #úgyisbeszopja

(#158142) Magnum_ válasza dj79 (#158141) üzenetére


Magnum_
nagyúr

barátomé E90 318i sedan, nagyon fullos, övével sincs semmi baj - eddig.
maga hozta be, pár nap diffivel, mint én

visszapillantó téma: úgy értelmezem, hogy kell jobb oldalt is (illetve kettő, bár brexit, na mindegy)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#158143) dj79 válasza Magnum_ (#158142) üzenetére


dj79
senior tag

Na de gondolom ő nem a "merjünknagyotálmodniapróért" klub alapító tagja és nem a kínálat pinceszintjéről emelte fel a kocsikulcsot :)

[ Szerkesztve ]

(#158144) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Ebbe volt egy csomó agyhalál. :D

(#158145) molnarpeter válasza dj79 (#158141) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Abban a kategóriában szvsz E90 pre-LCI M47 dpf nélküli dízel, az nem egy roller. Vagy A4 B7 volt még classicus 1.8T, ha muszáj benzines legyen (nameg pár egyszerű MPI motor). De inkább nézzen egy A3 102 lovas 1.6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#158146) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Stuttgart, mától. :(((

(#158147) Magnum_ válasza dj79 (#158143) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem, hasonlo forma, mint en, mondjuk azzal sporolt majdnem 1k eurot, hogy Kolnbol hozta, ugy latom en is, hogy arra kicsit olcsobbak az autok. Igaz, hosszu volt az utja haza :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#158148) Gaben92 válasza #89309696 (#158144) üzenetére


Gaben92
őstag

Aki viccből leszedett olajteknő mellett pögeti halálra a szerencsétlen motort azt bele kéne lőni a Dunába... :( Viszont 6:10-nél a Honda az valami zseniális. :DD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#158149) barnam_ válasza MunezXBK (#158146) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egész város 40-es limit? (a németem még fejlesztendő, jelenleg sehol nincs :D )
Mondjuk tavaly márciusban mikor ott voltam, eddig se voltak kapkodó idegbetegek.

(#158150) MunezXBK válasza barnam_ (#158149) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kb. az egész.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.