Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153501) Redneck


Redneck
veterán

Átsiklottatok a hozzászólás felett, szóval újra kérdezem mert tényleg nem értettem.
Tegnap este az M0-son 60-as táblánál lazán 100-110-zel ment a jónép jelentős része, mintha kötelező lenne. Oké én is 70-75-tel jöttem a külsőben pár másik autóval, de a legtöbben úgy tolták hogy öröm volt nézni.

MunezXBK:
Csak nem értettem. Azt hittem a pályákon, főleg ilyen táblázásnál, van traffipax bőven. :B

Qru:
Tesóm azt mondta ő látott két traffit, mondjuk ők tolták is neki.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#153502) MunezXBK válasza Redneck (#153501) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erre mit kell reflektálni? :D

(#153503) Qru válasza Redneck (#153501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon nem szoktak mérni terelésnél, ezért pofátlanodott el ennyire nép szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#153504) Gergőke88 válasza Redneck (#153501) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kb semmi értelme ott a korlátozásnak éjszaka/este.
Nincs trafi jelenleg, csak a reptérnél.

(#153505) Richard! válasza Redneck (#153501) üzenetére


Richard!
addikt

Tegnap délelőtt ott én is 60-nal jöttem végig, amíg tartott a korlátozás. Egy Jimny jött még mögöttem betartva a szabályokat. A többiek bsztak rá... :(

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#153506) Reggie0 válasza Qru (#153500) üzenetére


Reggie0
félisten

""Az emberek többsége, bármilyen hihetetlen, nem használ autópályát."
Rendszeresen használom az autópályákat, és nem így érzem/látom. De lehet mindig csak én fogom ki pont az a kisebbséget aki használja."

Hat, a nem erzed egyedul magad es a nem ugy latod, hogy a tobbseg nem hasznal autopalyat kozott van egy arnyalatni kulonbseg :)

(#153501) Redneck: Az esoben meg 100-120-al cammogtak az M5 belso savban. Amugy terelesnel nem szokas lassitani, max ha tenyleg van ott munka/ember. A fel orszag ertelmetlen terelesekbol all.

[ Szerkesztve ]

(#153507) -v- válasza Redneck (#153501) üzenetére


-v-
addikt

Most vezetsz először az országban?

(#153508) Redneck válasza -v- (#153507) üzenetére


Redneck
veterán

Nem, és láttam hogy nem dolgozik senki 26-án este. Mivel nem ismerem a traffi helyzetet, és nincs annyi lóvém hogy 30-as meg 50-es büntiket fizetgessek a lenyúlós államkasszába, ezért csak kicsit mentem gyorsabban. Páran betartották.

Reggie0:
Tudom de vagy 10 éve simán csinálták azt, hogy kibasztak egy remek korlátozó táblát, és lesből traffiztak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#153509) brumi1024


brumi1024
veterán

Asszem Saint/Magnum kérdezte, Auchan kút, E10 helyzet:

A többi kúton rendesen fel volt ragasztva ugyanez.

(#153510) Magnum_ válasza brumi1024 (#153509) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jaja, koszi, dec.23. napja teletankoltam ezzel. Nincs gond az e10-el ezzel a motorral

I humbly and respectfully decline™

(#153511) molnarpeter válasza brumi1024 (#153509) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na akkor megtörtént a feliratozás, múltkor még nem volt kiírva.

(#153512) -v- válasza brumi1024 (#153509) üzenetére


-v-
addikt

Akkor gondolom a kettes pisztolyból tankoltál.

;]

[ Szerkesztve ]

(#153513) brumi1024 válasza -v- (#153512) üzenetére


brumi1024
veterán

Smart dieselt raktam bele, azt mondják a dízelesek kevesebbet esznek. ;]

(#153514) Doki16 válasza Redneck (#153501) üzenetére


Doki16
addikt

Múltkor én is 65-el merészeltem ott menni napközben. Toltak le de nagyon. 75-nél nem voltam hajlandó akkor sem többel menni. Így is már kellemetlenül éreztem magam.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#153515) F_Zolee válasza brumi1024 (#153509) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én kérdezgettem de nem volt reakció mig nem tankoltam magam és láttam, hogy a 98 E5 maradt.

(#153516) Reggie0 válasza Redneck (#153508) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja. En egy ilyennel nem alltam meg - vagy 15 evvel ezelott -, igy nem tudtak megbuntetni es utanam sem jottek :)

[ Szerkesztve ]

(#153517) Qru válasza Reggie0 (#153506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Te írtad le, hogy azért látom őket mert ott vannak, te is azért látod. Lépjünk tovább ez nem érdemel több karaktert.

#nincsbennetarcsi

(#153518) Redneck válasza Reggie0 (#153516) üzenetére


Redneck
veterán

Bevett gyakorlat volt a kint felejtett korlátozó tábla, plusz traffizás, építkezések után. Ment mellé a sunnyogás a bokorból, Transit, vagy buszmegálló mögül...

Doki16:
Szerencsére nem akartak letolni, pár rokon lélek szintén nem tolta túl. :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#153519) focvis válasza -v- (#153512) üzenetére


focvis
veterán

Vili b+; örülök, hogy felpörgetett a karácsonyi szénhidrát! 👍😂
Jármű van már újabb?

Találtam egy jó kis 50-es évekbeli videót a Lenin atomjégtörőrôl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#153520) EQMontoya válasza MunezXBK (#153487) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van rajta és működik, nem BMW ez ;]

Same rules apply!

(#153521) MunezXBK válasza EQMontoya (#153520) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Videóban nem úgy tűnt. :DD

(#153522) bbubby00


bbubby00
őstag

Gondolkodtam, h lecserelem az NA-t egy NA-ra :DDD
1.8as, kompis, (230le). Megy, nagyon megy. De fenyezese nem volt meggyozo (kis rozsda is jelen volt), teteje csereerett, es sok kis apro biszbasz hianyossag. Mivel nem nagyon hasznalnam ki, igy lemondok rola. De ha nincsenek ezek a nagyobb problemak, ma mar a garazsban allna. Sajnalom, pedig altalaban hive vagyok az ertelmetlen faszsagoknak :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#153523) Magnum_ válasza EQMontoya (#153520) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Khm :U

I humbly and respectfully decline™

(#153524) EQMontoya válasza bbubby00 (#153522) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez az, amit Miata.hu-n hirdetett a srac?

Magnum_: csak trollkodok, no offense ;)

Same rules apply!

(#153525) Magnum_ válasza EQMontoya (#153524) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudom, csak ordogi szmajli nelkul utosebb :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#153526) bbubby00 válasza EQMontoya (#153524) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, a 3millas.
Kicsit tobbet vartam. Mmint teljesitmeny nagyon kellemes, hisz "csak" 9psi-n mukodik 15helyett. Durrog, csattog, hangos, gyors, minden ami kell. De 3millaert ne legyen mar rajta kozepszeru fenyezes rozsdaval es kaka tetovel. :(

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#153527) Dluinet válasza Reggie0 (#153506) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Motorizáció és autóhasználati szokások Magyarországon
Grafikon: Egy átlagos napon körülbelül mennyit közlekedik, közlekednek autóval?
Az autótulajdonosok 12% használja 50km-nél nagyobb távokra az autót napi szinten.
A 67% napi összesen 20km-t sem tesz meg (2×10km)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#153528) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Eddigi topcemment EQM exlexus video alatt:

A szedán formát imádni fogod, mikor ki-be kell pakolni a babakocsit, kismotort, futóbicajt stb. Ha mázlid van, az utánpótlás az első szerpentinen telehányja a hátsó ülést. :)

Nem gondolom, hogy a vlogger mostanaban naccsaladot akar es ez a lexus lesz akkor, amikor lesz gyermeke, de szerintem vannak meg olyan csaladok, ahol szedannal tudnak jarni, annak ellenere, hogy van gyerek.
En biztosan nem fogok kombit venni.

I humbly and respectfully decline™

(#153529) freeknight válasza Dluinet (#153527) üzenetére


freeknight
őstag

Én is így gondoltam.
Mindenki úgy viselkedik itt, mintha a napi 2x800 km pálya lenne az átlagos Magyarországon.
Pedig ti is hova szoktatok menni legtöbbször kocsival? Munkába (általában városon belül, vagy nagyon max 50 km-re, de ez is nagyon ritka már), hivatalba ügyeket intézni, gyerekért, boltba. És ennyi. Igen, van, akinek szól a főnök és akkor el kell menni 1000 km-re, de azért érezzük, hogy ez a ritkább.
Ha nem így lenne, akkor miért olyan nagy mumus pl a dpf?

(#153530) Doki16


Doki16
addikt

Csináltam pár képet a kocsiról. Hátha valakit érdekel így megosztom :)
[link]
Nincs kitakarítva meg semmi extra, csak most jutott időm képeket lőni róla :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#153531) lazac_ válasza Redneck (#153501) üzenetére


lazac_
tag

M0 déli szakasz elég régóta 60-as korlátozással van megszórva, mióta épp rájöttek, hogy aszfalt helyett betont kap, itt folyamatosan min. 80km/h a sebesség (amikor épp nincs beállva, mint a szög), ami azért para, mert az ideiglenes gyorsítósávok volt, hogy csak ~3 autó hosszúak voltak. Eleinte tartottam magam a táblákhoz, de meguntam, hogy a kamionok 3cm köv. távolsággal jönnek a seggemben, felvettem az ő tempójukat...

(#153532) Tsebacsi válasza Doki16 (#153530) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most azt számoltam, hogy ha mesébe illően elmenne 5M-ért a Focus, akkor 3,2 maradna kézben, és akkor kvázi 1-2M kéne egy ilyenre, az nem rossz, csak épp 10% az alsó határ a THM-nél... Passatra nem is gondolok...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#153533) máyköl


máyköl
veterán

Felni fényezéssel kapcsolatban valakinek van tapasztalata?

18" -as méretben kb. milyen árral lehet számolni?

Ilyen szettet tervezek grafit szürkévé varázsolni.

(#153534) EQMontoya válasza Magnum_ (#153528) üzenetére


EQMontoya
veterán

En ugye vettem kombit, ami inkabb shooting brake, amire az volt a motivacio, hogy ket autombol legalabb egy legyen praktikus. De amugy igazad van, nem letkerdes.
Igazabol siman ellettem volna a szedannal is, most ez belefert es jol esett.

Doki16: nekem ebben a szinben elegge szurke eger, de a belter tetszik. :R

Same rules apply!

(#153535) Doki16 válasza Tsebacsi (#153532) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem nem járnál jól vele. Lehet, hogy kívánod, de csak azért mert kevesebbet fogyaszt nincs értelme cserélned. Sokkal kisebb kocsi egy Focus kombihoz képest. És az árkülönbözetből meg nagyon sok benya kijön :D
Mondjuk annyi, hogy tényleg különleges és nem tucat. Meg egy elég jól összerakott kocsi minőség szempontjából. Meg tényleg gondolj bele abba, hogy 5 millióért lenne egy 5 éves 160 körül futott kocsid. Most meg ott van egy 1 éves alig futott kocsid. Mondjuk én vagyok olyan hülye, hogy ennyi pénzt kiadok egy ilyen kocsiért holott beülhettem volna egy S-Crossba is :D De ez a kocsi egy élmény. Ma is csak mászkáltam a városban és mivel nem kellett spórolnom a hatótávval minden indulásom padlógáz volt :)
Focvis tervezi valamikor megnézni, lehet neked is rá kellene lesned. Vagy kellene egy kis topictali :)

(#153534) EQMontoya: Élőben jobban mutat. :) Ez legalább a ritkábbik szín. Szinte az összes VAG ezüst, fehér vagy fekete.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#153536) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Golf 8R.

(#153537) Qru válasza MunezXBK (#153536) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lámpájával nem vagyok kibékülve de amúgy pofás.

#nincsbennetarcsi

(#153538) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Feldobta a FB megint a lexus video TC cikket. Mar ~130 a komment. Beleneztem. Kar volt. Hihetetlen butak es frusztraltak, valamint rosszindulatuak az emberek.
Valyi es Sturcz beszalltak a komment haboruba, ezt meg szinten nem kellene.

I humbly and respectfully decline™

(#153539) sutszi válasza Magnum_ (#153538) üzenetére


sutszi
veterán

Még nem láttam a kommenteket...de van az a pont amikor már nem tudják elengedni... Főleg, ha olyan a stílus... és egyértelműen látszik a butaság.
Amúgy pont azért dobta Anti az MX5-öt, mert jön a gyerek...vagy gyerekek? már nem emlékszem pontosan.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#153540) dellfanboy válasza Magnum_ (#153538) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mi a baj a kommenthaboruval? inkabb ott legyen mint az utakon.
amugy YT alatt mar 230 komment van, de Fb alatt sztem moderaltak a valyi-t mert en nem lelem...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#153542) Magnum_ válasza sutszi (#153539) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nezz bele, mar 140 korul vannak es tenyleg vannak durvak.

Mondjuk a kedvencem (nem durva): egy újabb tetű lassú japán autós akit kerülgethetek :D
A kommentelo boritokepe egy E46. Nem 30i-nek tunik a foton :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#153543) EQMontoya válasza sutszi (#153539) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem meg nem jön, csak tervben van. Legalábbis nem volt pocakja a feleségének, mikor jöttek az autóért.
Viszont a kommentek nagy resze eleg gaz. Főleg a zsebben turkálók. Anti nincs 30, és akkor megy a pampogas, hogy csak ennyi lőpor van autóra. Ez mar önmagában gusztustalan, de abban az országban, amelyikben minden második ember hiteles autóval jár, bőven erőn felül, talán illene leszállni a magas lóról.
Arrol nem is beszélve, hogy pont a mi generációkkal (30 körüliek) kb. minden létező formában b...tak ki itthon anyagilag, leginkább a csokkal felpumpalt ingatlan árakkal. Szoval az autó sokadlagos tétel, jarhatnek en is Boxsterrel siman, ha nem gondolkodnek másban.

Same rules apply!

(#153544) Magnum_ válasza EQMontoya (#153543) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, azokat a kommenteket plane nem ertem.

I humbly and respectfully decline™

(#153545) Szoszo94 válasza Magnum_ (#153542) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egy automata 330ci ami a borítóképén van, rendszám alapján lekérdezve. Mégha egy 300+ lóerős, 1,2tonnás kocsiból írta volna ezt a kommentet, akkor sem igazán lenne helytálló a tetűlassú japán :) Egy újabb bmwsprszt, akinek feltűnési viszketegsége van ;)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#153546) Kickass válasza Magnum_ (#153544) üzenetére


Kickass
őstag

A zsebben turkálás nemzeti sport. Itt ph-n is sokan űzik csak kicsit más formában.

(#153547) EQMontoya válasza Kickass (#153546) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amiben az a különösen szép, hogy általában az a néhány szerencsétlen fizeti be adóként a csokot, amiből aztan a többiek a zsebében turkálnak.

Same rules apply!

(#153548) -v- válasza EQMontoya (#153547) üzenetére


-v-
addikt

Ez a baja a fórumozásnak, komment olvasásnak, online jelenlétnek - élőben sem vagyok kíváncsi mindenki véleményére, család, cimborák, kollégák, ezekben a körökben mozog az ember, nem mész oda a melóshoz a szomszéd építkezésen hogy megkérdezd, mit gondol a világ nagy dolgairól. Ő se megy oda hozzád. Így van ez jól, nagyon nyitott gondolkodásúnak, extrovertáltnak meg érdeklődőnek kell lenni, hogy jelentősen más társadalmi státuszú meg élethelyzetű emberekkel élőben értelmesen tudj beszélgetni, kommentelni meg boldog boldogtalan kommentelhet, mindenféle fékek nélkül, odafossa az első okosságot ami eszébe jut (pl. a dízel szar, vagy valami ilyesmit ;] ) és annyi.

(#153549) MunezXBK válasza EQMontoya (#153547) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez ugyanúgy zsebben turkálás, csak mondom.

(#153550) Csabroncka válasza -v- (#153548) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem a PH! ebből a szempontból még kúltúrált meder, a face egyenesen egy fertő!

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.