Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153801) Peter.70 válasza Qru (#153795) üzenetére


Peter.70
őstag

Legfeljebb majd átszivattyúzod egyik autóból a másikba :D
Persze ehhez minden autót meg kell tankolni :D

[ Szerkesztve ]

(#153802) #89309696 válasza freeknight (#153793) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem hazugozott le, csak túl komolyan építesz fél lábon álló dolgokból. A magyar ember valamiért imád mindent negatívan látni. Annyi fix, hogy most nem érdemes sok hitelt felvenni (én is lebeszéltem ismerőseimet napelemről, legalábbis a hiteles megvalósításáról mert az több szempontból rizikós), de azontúl a fű zöld lesz, a nap melegen süt, tavasszal pedig jönnek a nagycsöcsű csajok és a BMW-k is keresztben fognak kanyarodni, ahogy minden tavasszal.

(#153803) Magnum_ válasza Dluinet (#153800) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D Ezen most rohogok (de valid)

I humbly and respectfully decline™

(#153804) Qru válasza Gabesz87 (#153783) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A WagonR-be is mehet az E10.

#nincsbennetarcsi

(#153805) Gergőke88 válasza #89309696 (#153802) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért ne lenne érdemes? Ha fix kamatozású, fix törlesztő akkor sok bukta nincs benne...

(#153806) molnarpeter válasza #89309696 (#153802) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk is felmerült egy kisebb (500 kW) naperőmű projekt, de fix átvételi ár hiányában illetve az egész eladás komplikált mivolta okán neccesnek éreztük azt a szűk 200 métert bevállalni jelentős hitellel. Aztán lett a környéken közben több is, elvileg 8 év alatt hozza be az árát, csak a hazai viszonyokban sok a bizonytalan változó. Pedig akkor talán lehetne otthon tölteni ingyen a képzeletbeli céges villanyautót :D

Föld árverés 1,95% illetve NHP 2,5% hitelek most jók egyébként szerintem, olcsó pickup, stb.

[ Szerkesztve ]

(#153807) tothm válasza máyköl (#153751) üzenetére


tothm
őstag

Az a fokhagymakrémleves tényleg brutál...

(#153808) #89309696 válasza Qru (#153795) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én kiszámoltam, hogy 450Ft spórolás lenne, de most emiatt elmenni a kútig (nem járok arra mostanában) az 30Km forduló ami nem jön ki 1 liter benzinből, így hanyagoltam a dolgot.

10.06. tankoltam utoljára és még 120Km hatótávom van kb 10 liter benzin.
Most több benzin fogyott, az átlagfogyimérő is 8 literhez közelít a 7 helyett. Nem emlékszem rá, hogy tavaly télen egy litert emelkedett volna. Vagy lehet többet padlóztam, mint szoktam.

Illetve mikor elmentem a szerelőig generátor nélkül, akkor eléggé meghülyültek a szondák, dőlt a benzinszag is.Lehet megevett több litert azon a 2-3 Km-en. :D

(#153809) focvis válasza freeknight (#153799) üzenetére


focvis
veterán

1/b. pont: utána egy évig 0 Ft bevételem volt, ez sajnos kompenzálta az előtte lévő 2 kiemelkedően jót. 😭😂

3.-hoz idei évi példák:
- Leszerződünk az építőipari vállalkozóval, aztán nem jön elvégezni a feladatot.
- Megbeszélünk egy 2 millás vállalási árát, kezet rázunk; majd írásban bead egy 3 millás árajánlatot. Utána nem veszi fel a telefont. :F
Nem a saját pénzemet költöm, de többször előfordul, hogy olyan árajánlatot kapok, hogy nem rendelem meg az adott munkát. Inkább "ráér" az.

[ Szerkesztve ]

(#153810) #89309696 válasza focvis (#153809) üzenetére


#89309696
törölt tag

Építőipar az évekkel ezelőtt is ilyen mocskos volt, az egy teljesen más állatfaj, de nem ember az biztos. Tisztelet a kivételnek. Azt a mocskot amit azok megengednek maguknak úgy, hogy te fizetsz nekik milliókat, az valami elképesztő. Annyit még nem ordítoztam emberekkel, mint a cégnél az építkezések alkalmával kellett néhány éve. Párszor röpködtek ott a dolgok a levegőben, meg csattogtak a platón, mikor elhajtottam őket a büdös picsába nem egyszer, a kőművesek voltak a legrosszabbak mind közül, ráadásul 3 külön brigád is volt, egyik ütődöttebb a másiknál.

(#153811) Coyot válasza focvis (#153809) üzenetére


Coyot
őstag

És mikor kiszámolod, hogy a kőműves aki a kerítést rakja 10k/óra nettó felett keres :Y

Má' nem

(#153812) máyköl válasza rbalint88 (#153776) üzenetére


máyköl
veterán

"én az A2-ket figyelgetem asszonynak"

Varjal, az A4 -et nem o kapta? ;]

[ Szerkesztve ]

(#153813) Qru válasza #89309696 (#153808) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt pesten kb minden km-en van egy benzinkút és amúgy is mennem kellett tankolni.

freeknight: 3 éveset nem öntenék rá már csak ha muszáj.

Peter.70: A fűnyíró hasa is tele és okostöltődik a garázsban.


#nincsbennetarcsi

(#153814) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vettem ma egy Voyagert. 2.8 dízel, sűrű lekvárkeverő 4 sebességes automatával. Igazi uszály, seggszétfolyós buflák amcsi ülésekkel, egész tágas cucc. Tele mekis super size poharakat befogadó tartókkal. Abszolút nem ösztönöz semmilyen heves gyorsításra, gázra lecövekel a fordulat, mint egy hajón. Eléggé bejön. Hibák vannak, majd apránként. Ha megvan a fő szerviz, majd lehet írok is róla. Megvan rendelve minden, reméljük a vezérlés is kibírja addig. Majd talán ha lesz időm, nem fázok és lesz faszázás, akkor lövök képeket.

(#153815) #89309696 válasza aero. (#153814) üzenetére


#89309696
törölt tag

Miért nem benzines? Rémisztgethetnéd a topikot rendszeresen. :D

[ Szerkesztve ]

(#153816) Qru válasza aero. (#153814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A V8 Lexus után erős visszalépés. :D

Amúgy várjuk a részleteket.

#nincsbennetarcsi

(#153817) aero. válasza Qru (#153816) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A Lexus ott van hátul letakarva, no para. Nem cserélt le semmit. :D
Faternak vettem elsősorban, de ez annyira krúzer, hogy muszáj leszek néha elcsórni. Meredeken más, mint amiket eddig vezettem.

Fehér Farkas: az azért meredek lenne ebben a bódéban.

[ Szerkesztve ]

(#153818) Qru válasza aero. (#153817) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Főleg ezzel a 4 sebis ősi váltóval. Kollégámnak volt egy Forester 2.0i ilyen váltóval. Na az városban 13 litert lazán bevert.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#153819) aero. válasza Qru (#153818) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem néztem még utána miféle váltó, de ez teljesen észrevehetetlenül kapcsol. Nincs visszaváltási késlekedés, azonnal pakolja fel a fordulatot, viccen kívül ez jobb cucc egy mai automatánál ... A 7G-Tronicot bármikor lecserélném rá, de még az általam nagyon szeretett 5G-nél is jobban adja. Városban rövid ideig vezettem a kútig, ott 12.4-re ment le indítástól fogva (+kb 20p járatás), de még ment volna. Hazáig 8.4 lett, a termosztát nem jó. Viszont beszarsz, van benne vízkör és belsőtér fűtésrásegítés, pikk-pakk felfűt, gázolajjal működik. Valami állófűtés szerűség lehet, de nem programozható. Viszont 40 órája nem aludtam, ideje. :D

[ Szerkesztve ]

(#153820) molnarpeter válasza freeknight (#153797) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen autó? Rosszabb nem lesz, mint ami benne van, legalábbis utántöltés szempontjából :) Cserére 100-200 ezer km és 10 év amire emlékszem. Mikor a Golfot csináltam, 2 liter plusz öblítéssel is bőven elég volt, abba Dex II D ATF ment.

[ Szerkesztve ]

(#153821) focvis válasza aero. (#153814) üzenetére


focvis
veterán

Nem rossz! Az arany metál C Merga mellé lesz? Gondolom, a VM Motori 2,8-asa.

(#153822) Tsebacsi válasza aero. (#153819) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Még az ősidőkben 1994? :F volt Faterom cégének egy Amerikából rendelt Ford Aerostar. Keményíthető ülésekkel (valami légzsákos cucc volt) második és harmadik sorban is rádió vezérlés, digitklíma, automata, ami csak kellett. Imádták, én is gyerekként hogy aludni lehetett a középső sorban :) És ilyenje akkor senki másnak nem volt. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#153823) CactuS válasza focvis (#153794) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Rájuk férne. Azt néztem, hogy én márciusban hiteleztem be a mi házunkat, akkor volt 35 mFt. Most ilyen paraméterekkel (nm + telek méret) kb. 45 mFt-tól adnak, csak sokkal szarabb elrendezéssel és nem beton födémmel. Az utcában kicsit arrébb hirdetnek egy házat, ami picit nagyobb (+40 nm kb.) és van garázs, azt 90 mFtért árulják. Nagyon beteg módon viszik fel az árakat, ahogy jönnek ki az állami támogatások, úgy drágítanak. És ugye januártól meg az áfa...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#153824) dj79 válasza aero. (#153819) üzenetére


dj79
senior tag

A haveromnak ugyanilyen "állófűtés" van a kettőötcrdi voyiban, annyira kemény, hogy 3 perc alatt eltűnik a jég a szélvédőről és a két első oldalablakról. Annyi, hogy a német tulaj kérte a műszerfali modult hozzá, így programozható és távról is indítható a kiskazán.

(#153825) Qru válasza aero. (#153819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is a váltással van gond ott sem... hanem azzal, hogy elég nagy a hajtási veszteség.

#nincsbennetarcsi

(#153826) rbalint88 válasza máyköl (#153812) üzenetére


rbalint88
addikt

múltkor is szüleihez inkább a splash-sel ment, hogy ne legyen koszos a kabrió. beérett a nevelés ;] városba az nagy + sokat eszik + sajnálná ő is koptatni. Margit híd-Budaörs vonalon 14-et eszik a kabrió, sztem ha nem szabadul ki pályára, lenne az 15+ is. hiába, meg kell mindig indítani az 1700 kilót... sztem egy kisautó egy-két év alatt visszahozza üzemanyagon és állagmegóváson a befektetett pénzt, arról nem beszélve, hogy sokkal könnyebb vele mozogni a városban. srégen hátra kinézni horror a kabrióból, még 10+ év vezetési rutinnal sem esik jól a sávváltás vele sokszor, annyira bunker, ha fent van a tető. kabrióként persze más, de nem lehet mindig az élet császárának lenni :P
btw Splash is jó lenne, legalább használva lenne, csak elkérni tré, eladni meg nem fogják nekünk családon belül. faramuci helyzet. pedig jó lenne, 52k km, rendbe van rakva műszakilag, egy sérülés van rajta csak, amit csinálni kellene (j.h sárvédőív húzás lemezig), rakattam bele ülésfűtést és densiont, amíg használtam, ideális városi csapásmérő eszköz.
A2-től is kb ezt várnánk, némileg magasabb komforttal.

(#153827) #89309696 válasza aero. (#153819) üzenetére


#89309696
törölt tag

Puhasága valószínű abban rejlik, hogy nincs agyonagresszorozva a fogyasztás meg károsanyag kibocsátási bohóckodások miatt a váltó, nem zár hangyaszarnyi fordulatra a lockup se, hogy csökkentse a veszteségeket, hanem konkrétan szarik rá és csak megy olajjal szépen amíg csak kedve van, vígan ahogy patak csordogál medrében. Ezért jók ezek az automaták.
Autóban kétféle hajtás van ami jó, az ez a régi bolygóműves automata (3) 4-5 fokozattal ami nagy első áttételes és bőg mint egy robogó, meg a full elektromos. A többi bohóckodás.
Olyan meg nincs, hogy nagy hajtási veszteség, csak túl kicsi motor.

[ Szerkesztve ]

(#153828) kisza25 válasza CactuS (#153823) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pedig június óta erősen esik a piac

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#153829) MasterMark válasza aero. (#153814) üzenetére


MasterMark
titán

Így most nem látom, ez a hosszú vagy rövid? Mindig is akartam egy ilyet, bár a régebbit, vörös plüss belsővel. :DDD

Switch Tax

(#153830) pècsimunkás válasza Qru (#153813) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tegnap én MOL 100+- al tankoltam teli az autót. 20 vagy 25 forint/ l kedvezmény van a Forensis kártyára, így azért nem volt rossz áron. 43l-t tankoltam az 50 -es tankba, így színte csak táltos benzin van most az autómban.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#153831) focvis


focvis
veterán

Carlos Ghosn (ex-Renault vezér) megpattant Japánból. Igaza volt.

(#153832) aero. válasza focvis (#153821) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az arany metál Volvo már nincs, zöld C van, de az körülbelül megy most. :) VM motor bizony, 170e km van benne, a kipufogó fémtiszta. :Y

(#153822) Tsebacsi Kiváló portéka lehetett akkoriban, éltem volna.

(#153825) Qru Persze, érthető, sok elveszik a sűrű krémben. A vicc inkább az, hogy nem kifejezetten eszik többet, mint egy nagyobb mai SUV kisebb dízellel. :D

(#153827) Fehér Farkas Meg gondolom az amcsik igénylik is a pudingon siklást. Bírnád ezt a cuccot te is szerintem.

(#153829) MasterMark A rövid. Jó lenne egy grand, ott elektromos ajtó oldalt-hátul, plusz tengernyi hely, csak az tényleg batár: 5.1 méter. 180 centivel ebben is kényelmesen elfér 2 ember a leghátsó sorban.

Nem egy szép autó, elölről emészthető, de amúgy tipikusan az az amcsi korszak, amikor kiakartak törni a baltával faragott stílussal és elkezdték lekerekítéssel vegyíteni a dolgokat. Nem szép ez sehol, ellenben nagyon kényelmes és praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#153833) focvis válasza aero. (#153832) üzenetére


focvis
veterán

DPF-es már? Nem tudom megállapítani a korát, és a 4 gangos automata is megtévesztő az évjáratát illetően.

Ha igen, úgy jól működik és fémtisztának kell lennie. ( A Volvomban is tiszta, szerencsére.)

(#153834) Qru válasza pècsimunkás (#153830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó anyag. :K Ha a 98-as is E10 lenne akkor arra álltam volna át én is (szintén a kedvezmény miatt).

Kíváncsi lennék majd mennyien állnak át a jobb benzinre az E10 miatt. Tuti lesz majd róla cikk a TC-n.

#nincsbennetarcsi

(#153835) CactuS válasza kisza25 (#153828) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát nem tudom. Lehet eladási számban igen, de az árakon ezt még nem látni, legalábbis Pest mellett. Mondjuk ez borítékolható volt előre, hogy ez lesz. Iszonyat kapzsi lett ez a szektor, meg is érdemlik, hogy megint pizzafutárnak álljanak. Főleg néhány szaki, aki szakembernek hívja magát...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#153836) aero. válasza focvis (#153833) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2005, nincs dpf. Ebben még 2008-ban is 4 gangos volt.:D

[ Szerkesztve ]

(#153837) MunezXBK válasza Qru (#153834) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aral 102 még jobb.

(#153838) Gaben92


Gaben92
őstag

Nem akarok bepofátlankodni a Mazda topikba, szóval ha valakit érint vigye magával oda (aztán felőlem ki is lehet moderálni).

Itt a hivatalos lista a Mazdától, hogy mikkel kell kerülni az E10-et.

minden Mazda 121
minden Mazda Demio
minden Mazda 323
minden Mazda MX-3
minden Mazda MX-5 NA (VIN: JMZNA…)
minden Mazda MX-5 NB (VIN: JMZNB…)
minden Mazda 626
minden Mazda MX-6
minden Mazda 929
minden Mazda Premacy
minden Mazda MPV
minden Mazda Tribute
minden Mazda Xedos 6
minden Mazda Xedos 9
minden Mazda RX-7
minden Mazda E2000

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#153839) Richard! válasza Gaben92 (#153838) üzenetére


Richard!
addikt

Azért ez elég hosszú lista :D

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#153840) thefreeman válasza Richard! (#153839) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Viszont a listán szereplő autók nagy része már amúgy is elrohadt szóval szinte lényegtelen :))

Egy Mazda 3 tulajdonos.

(#153841) EQMontoya válasza Gaben92 (#153838) üzenetére


EQMontoya
veterán

MX5 NB tulajok zome E10-et tankol, eleddig nem volt panasz, de max atallok valami 100-asra.

Same rules apply!

(#153842) EQMontoya válasza kisza25 (#153828) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem esik itt semmi... Legalabbis BP-n nem.

Same rules apply!

(#153843) pit stop válasza CactuS (#153835) üzenetére


pit stop
addikt

Pontosan, Budapesten és környékén is esik a kereslet, de az árak maradnak vagy még kúsznak is feljebb Áfa miatt. Az a baj, hogy régiós szinten nincs elszállva, így csak remelem, hogy korrigál.

Nagyon pöpec a gömb a fejeden :D

És hogy valami topikhoz illő is legyen:
Balesetmentes boldog új évet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#153844) focvis válasza thefreeman (#153840) üzenetére


focvis
veterán

:D 👍

(#153845) Qru válasza MunezXBK (#153837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aralból a sima 95 is nagyon jó, Münchennél azt tankoltam és 7,06-al jöttem vele haza ami nagyon-nagyon jó fogyi.

#nincsbennetarcsi

(#153846) i-sti


i-sti
senior tag

Hello-hello-sziasztok,

Két kollégám szeretne M.O.-ról új autót vásárolni (SX4), mivel ott olcsóbb, mint itt Rom-mániában.
Kereskedővel beszéltek, még egy kis kedvezményt is kapnának ha mind a 2 autót megveszik.

De lenne itt pár kérdés is:

1. Mivel jár egy ilyen külföldi autóvásárlás?
2. Garancia az országhoz van kötve?
3. Forgalomba helyezés miképpen zajlana ne? Mivel román rendszám kellene kerüljön rájuk. Kell kérni "kiviteli" rendszámot?
4. Papírokat le kell fordítani, hogy itt elismerjék? Nekem le kellett a német papírokat fordítani honosításkor.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#153847) tomcsi23 válasza Qru (#153845) üzenetére


tomcsi23
veterán

Megéri kijárni tankolni :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#153848) Qru válasza i-sti (#153846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Mivel az EU-ban vagytok ti is nem kell semmi külön papír. A forgalombaállítás lesz más.
2: Nem, EU szinten mindegy hol nyomják a pecsétet.
3: Z rendszámot kell kérnetek rá. [link]
4: Ezt otthon kérdezd meg de szvsz sanszosan kérnek hivatalos fordítás (már csak a szivatásért is).

tomcsi: Persze, mindig ott tankolok ha tehetem. :P

#nincsbennetarcsi

(#153849) EQMontoya válasza tomcsi23 (#153847) üzenetére


EQMontoya
veterán

Főleg a bubu hatótavjat ismerve :D

Same rules apply!

(#153850) gzbotii


gzbotii
veterán

Itt legalább van egy kis téli hangulat. Imádok a téli tájban autókázni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.