Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154401) EQMontoya válasza Qru (#154395) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert nekem is majdnem fel guriga lesz az alvazvedelemnek indult lakatolas. :D

Same rules apply!

(#154402) Qru válasza Reggie0 (#154400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezeket rögzít:

▶ a jármű egyes rendszereinek működése,
▶ a vezető és az utasok biztonsági övének állapota,
▶ a fék és gázpedál működtetése,
▶ a jármű sebessége a baleset időpontjáig.

Valamint az alábbi segédletek adatait (inkaktív, beavatkozik vagy sem):

▶ Automatikus távolság-szabályozás (ACC)
▶ Sávtartás asszisztens (Lane Assist)
▶ Parkolási asszisztens (Parkolási segítség)
▶ Parkolási segítség
▶ Vészfékezési funkció (front assist)

#nincsbennetarcsi

(#154403) Qru válasza EQMontoya (#154401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ez nem befolyásolja a menetkészséget.
Engem is kapacitált a szerelőm, hogy csináltassam meg állagmegóvás miatt. Egyelőre nem tervezek vele olyan hosszú távra de ha eléri az OT kort és még nálam van befizetem rá. :D

#nincsbennetarcsi

(#154404) Reggie0 válasza Qru (#154402) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez szerencsere csak 2021-tol lesz kotelezo.

(#154405) Qru válasza Reggie0 (#154404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vehetsz még 2020-ban is hosszútávra BigBro. mentes autót. :K

#nincsbennetarcsi

(#154406) brumi1024 válasza Szoszo94 (#154396) üzenetére


brumi1024
veterán

A nappali fény ugye ezt megoldja (az városon kívül is elegendő, illetve nappal jobban látszik), így nincs nagyon értelme ennyire bonyolítani az algoritmust.

[ Szerkesztve ]

(#154407) máyköl


máyköl
veterán

(#154408) EQMontoya válasza Qru (#154402) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez mar tenyleg az a szint, amire azt mondom, hogy akkor inkabb vezesse magat, mint hogy folyamatosan engem izelgessen.

Same rules apply!

(#154409) Szoszo94 válasza brumi1024 (#154406) üzenetére


Szoszo94
őstag

Csakhogy kötelező lenne kivilágítani külterületen az autókat és sok esetben (10/9) a DRL csak elöl világít, hátul nem. Nem fényes nappal van ebből gond, hanem mikor még sötétebb az idő, automatika szerint elég a DRL, hátulról viszont nem lehet észlelni csak közelről az autót. Számtalanszor találkoztam ezzel már és elég zavaró tud lenni.

Meg ugye automata világítás régóta van, DRL annyira nem, szóval ezt amit javasoltam még az automata világításvezérlés bevezetésekor kellett volna beleprogramozni :D

mályköl: szóltál neki, hogy sose tolja fullba a kretént? Egész pofás lenne a fekete tetkó és a fura kipuk nélkül :B

Más: van innen valakinek Viofo A129 Duo-ja? Ideje beszereznem egy dashcamet, ezt néztem ki, de a dashcamos topikban nincs nagyon tapasztalat róla. YT szerint kategóriájában az egyik legjobb, meggyőztek a videók róla. Parkoló mód és éjszakai minőség lenne a fontos :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#154410) Qru válasza EQMontoya (#154408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ki is kapcsoltam egy részét ezeknek. Majd visszakapcsolom ha már 70 leszek.

#nincsbennetarcsi

(#154411) Szoszo94 válasza Qru (#154410) üzenetére


Szoszo94
őstag

A fékpedál működtetésére gondolsz? ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#154412) EQMontoya válasza Szoszo94 (#154411) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az maradhat bekapcsolva, nem rogzit semmit ugy sem... :D

Same rules apply!

(#154413) Qru válasza Szoszo94 (#154411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nehogy már businak nézzenek... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#154414) brumi1024 válasza Szoszo94 (#154409) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért csak elöl világít, mert a szabály szerint csak ott kell. Így nem az autógyártó hibája, hogy hátul nem kapcsol, ő szabály szerint jár el. (Én mondjuk személy szerint nem látom hasznát a nappal hátul is világító DRL-nek, esőben meg rossz időben amúgy is kell tompított, ügyes automaták meg ezt megoldják. )

(#154415) Szoszo94 válasza brumi1024 (#154414) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem mondtam, hogy kinek a hibája, de az biztos, hogy lenne értelme a hátsó DRL-nek is.
ügyes automaták meg ezt megoldják - na ez a gond, hogy én még ügyes automatával ezek szerint nem találkoztam :( Szitáló eső, köd, ezeket egyik sem ismerte fel eddig. Még a zsír új Audik sem, amiket vezetek, csak a fényt figyelik és az alapján szabályoznak. És ez a bajom, ezért írtam, hogy nem frankó ez a rendszer így.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#154416) Jorus válasza Qru (#154365) üzenetére


Jorus
nagyúr

Corsás nem volt szívbajos.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#154417) Qru válasza Jorus (#154416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remélem rendesen megzsanettozták...

#nincsbennetarcsi

(#154418) #89309696 válasza Reggie0 (#154400) üzenetére


#89309696
törölt tag

A fekete doboz gyanítom nem online, ha pedig nem hordod márkaszervizbe a kutya se fog ránézni, amíg baleseted nem lesz, akkor is csak a baleset előtti részeket nézik majd. Én ezen nem rugóznék annyit.
Majd akkor kell, ha már a mobilnet hozzáférést is kötelezővé teszik és a kocsi beugat neked, hogy ne nyomd annyira a Tescoba igyekezve, mert környezetet szennyezel, nem enged gyorsabban menni a táblaérzékelő vagy akár az alapján ki is küldik a büntetést. Ettől lehet félni, mert ilyen autó is lesz. Szerencsére még nem most. Amilyen ügyesen integrálják fokozatosan mindenféle hülyeséggel összevonva, burkolva, senkit nem is fog érdekelni páremberen kívül. Ma érdekel bárkit is pár emberen kívül mennyi adathalászat megy még ezen hozzászólás megírása közben is? Mégis itt írok és te is.
Magyar meg amúgy is leleményes, meglesz a hekkelés a rendszer kiiktatására.

[ Szerkesztve ]

(#154419) Qru válasza #89309696 (#154418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez már a jelen. Az autó telefonos appjából meg lehet nézni az utazási adatokat (beleértve a gyorshajtást is), mennyi a nafta benne...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#154420) #89309696 válasza Qru (#154419) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jelen, de nem kötelező minden autóra. Itt a kötelezőn volt a hangsúly. Ha nem szimpatikus az online autó akkor ma még vehet offline kocsit is. Vagy ha online autót vesz akkor korlátozás nélkül kiiktathatja belőle. És még a következő 15 évben azzal tud gurulni is. Addig meg még sok víz lefolyik a Dunán.
A lényeg annyi, hogy a jelenlegi fekete dobozok miatt én nem mondanék le egy új autó vásárlást.
Amúgy pár éve már szó volt erről, hogy a biztosítást a doboz adataira kellene méretezni és aki vadul vezet az többet fizessen. Azóta is csend van róla, csend is lesz még egy darabig, de idővel biztosan meglépik.

[ Szerkesztve ]

(#154421) Qru válasza #89309696 (#154420) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen nekem se tetszik a dolog de már nem sokáig lehet széllel szemben pisilni.

Mondjuk van hasznos oldala, múltkor pl láttam az appban hogy nincs bezárva az autó...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#154422) #89309696 válasza Qru (#154421) üzenetére


#89309696
törölt tag

Természetesen nekem se tetszik, de mivel akkor is ez lesz, így úszom az árral.
Persze a középső ujjamat kinyújtva az ablakon én is felmutatom egy Véda alatt százhússzal.

(#154423) Reggie0 válasza #89309696 (#154418) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig pont eleg. Pl. egy sikos feluleten a kitero manoverhez pont gazt adni erdemes, hogy a jarmu stabilitasa megmaradjon es ha ennek ellenere tortenik baleset, akkor meg jobban is megvagnak, mert nagyobb sebesseget regisztral es azt, hogy nem fekeztel. De egy javorszarvas manoverhez is tartani kell a gazt vagy csak uresben gurulni(hajtastol fuggoen).
Az ilyen technikai reszletekkel a rendorok nem bajlodnak, ok mindenkeppen fekezest akarnak latni es nem azt, hogy mi az esszerubb, vagy mi az eselyesebb.

Pl. ha kilep eled egy gyalogos es te megprobalod kikerulni, mert ugy is elutned, ha fekeznel, akkor igy a regisztralt adatok alapjan hibas leszel a serules mertekeert, mert kiszamolja, hogy ha fekeztel volna akkor a halal helyett esetleg egesz eleteben tolokocsis lehetne, tehat tehetsz rola, hogy meghalt.

[ Szerkesztve ]

(#154424) #89309696 válasza Reggie0 (#154423) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sokat fog ez még fejlődni addig és nem csak a doboz adataira alapoznak majd ahogy ma se egy dolgot néznek, én nem látom ennyire rossznak. Pedig az is elég durva már amit a Tesla művel, mindent tud arról mit művelnek a kocsiban, talán még a fingások és dugások is regisztrálva vannak.

[ Szerkesztve ]

(#154425) brumi1024 válasza Szoszo94 (#154415) üzenetére


brumi1024
veterán

Mini (tehát a BMW-k) csinálják, Merci is csinálja, A3-nál nem rémlik, le volt-e így írva, de szerintem az is kapcsolt esőben.

(#154426) dj79 válasza #89309696 (#154424) üzenetére


dj79
senior tag

Pedig nem lesz ez annyira rossz dolog, főleg gps-sel és menetrögzítő kamerával kiegészítve. Remélem bekötik a rendőrségre is az adatbázist, a letolósok, büntetőfékezők, kormányráhúzósok örömére ;]

(#154427) brumi1024 válasza dj79 (#154426) üzenetére


brumi1024
veterán

A személyiségi jogok és a GDPR meg mehet a kukába. ;]

[ Szerkesztve ]

(#154428) #89309696 válasza Qru (#154365) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez nekem is tetszik, de remélem egy teljesen más felfogású rendőrgeneráció csinálja ezeket, nehogy traffi helyzetbe csússzon át a dolog, aztán majd jajjveszékelés legyen belőle évek múlva. A sebességmérés is fontos és látjuk hova fajult mégis, ez a civilautós pofátlanítás is átcsúszhat abba, ha rossz kezekbe kerül, aztán egy véletlen záróvonal érintés is zsanettozás lesz. Eddig viszont jó.

(#154429) dj79 válasza brumi1024 (#154427) üzenetére


dj79
senior tag

A gdpr is csak egy rendelet, majd az EU megoldja ;] vagy ha nem, akkor azt is megállíCCSuk, mint Brüsszelt. Még ennyi rendőr sem kell az utakra, megy a sebességinfó azonnal Szombathelyre :DDD

(#154430) Doki16


Doki16
addikt

Mennyire mások vagyunk. Én meg pont ma telefonáltam be VW digitális szolgáltatásihoz, hogy legyenek szívesek aktiválni a kocsi beépített SIM kártyáját. Sőt még vagyok annyira hülye, hogy elő is fogok rá fizetni, hogy lássam a kocsim állapotát és ezáltal a GPS nyomkövető is aktiválódjon benne. Meg elég jó messziről indítani töltést/fűtést. Én pl. imádom ezt a funkciót. Ha tehetném tuti egy 4 kerekű számítógépem (Tesla) lenne :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154431) Magnum_ válasza dj79 (#154429) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#154432) Dluinet válasza brumi1024 (#154427) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmi személyiségi jog nincs benne, nem vezető alapján azonosítják, hanem simán csak alvázszám és rendszám alapján küldik majd a büntit, ahogy most is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#154433) simonjoe válasza focvis (#154343) üzenetére


simonjoe
senior tag

Valóban nem kapcsolják le ilyenkor, de tényleg már amikor nem tudom megelőzni, megállni nem akarok, ez már az utolsó fázis nálam. Szenvedjen ha én is azt teszem mögötte.

Joe

(#154434) brumi1024 válasza Dluinet (#154432) üzenetére


brumi1024
veterán

Én ott a GPS-re+mindenhol jelenlévő dashcamre gondoltam.

(#154435) #89309696


#89309696
törölt tag

Izzítógyertyából az a jobb amelyiknek kisebb vagy amelyiknek nagyobb az ellenállása? Van egy zacskó használt izzítógyertya és ki kéne mérni azt a 4-et ami a traktorba mehetne, mert eléggé darabosan indul hidegben.

(#154436) Reggie0 válasza brumi1024 (#154434) üzenetére


Reggie0
félisten

Plusz sofor kamera is lesz, azt figyelve mennyire figyel. Persze azt ki tudja mit rogzit, majd cserkeszbeccszora megigerik hogy semmit :)

(#154430) Doki16:
Uj kocsin elso dolgom lenne a GPS es a GSM antennakat kiiktatni.

[ Szerkesztve ]

(#154437) Dluinet válasza brumi1024 (#154434) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dashcam nem veszi a vezetőt, csak a vészhelyzeti részeket tárolja egy ideig

GPS-ből meg csak a szabálysértések maradnak a többi törlődik (mobiltelefonnal már most is megállapítható hol vagy)

Egy bűnbanda vezéreit hamar azonosítottak, azzal hogy egy helyen, egy időben kapcsolták ki a telefonjukat, így mindegyik telefonját beazonosíthatták és követhették őket. Ez még a kötelező adategyeztetés előtt volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#154438) dj79 válasza Reggie0 (#154436) üzenetére


dj79
senior tag

A mobilodat sem vinnéd?

(#154439) yodamester10 válasza Reggie0 (#154436) üzenetére


yodamester10
őstag

Én meg pont örülök,hogy végre van egy ilyen autóm.

(#154440) Jorus válasza yodamester10 (#154439) üzenetére


Jorus
nagyúr

Motor, váltó, hajtás, futómű, fék - ezek legyenek kedvemre valók, a többivel hagyjanak. Nem csillámpónis tamagocsi ez, hanem autó. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#154441) focvis válasza Reggie0 (#154436) üzenetére


focvis
veterán

Elég lesz talán a Nagytestvér fekete dobozát kiíratni a chipszes emberrel.
+ A dashcameket betiltani, mint azt kultúrországokban már megtették.

(#154442) MunezXBK válasza EQMontoya (#154393) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sofőr vagyok paszmek.

(#154443) Doki16 válasza Reggie0 (#154436) üzenetére


Doki16
addikt

Miért? Mi a bajod a kocsi elérhetőségével távolról vagy mi a gond a Bluetoth rendszerekkel. Sokkal biztonságosabb úgy telefonálni vezetés közben, hogy nem a kezedben tartod a telefont hanem a kocsit használod kihangosítónak. Meg miért tiltanád GPS-t? Ha esetleg egy olyan tolja lopja el aki nem blokkolja a jelet akkor pillanatok alatt megtalálható.

De amúgy, persze mindenki más és mindenki másra vágyik. Valakinek elég egy fakocka a boldogsághoz más meg 10 perc alatt megunja a legújabb iPhone-t. Én pl imádom a technikát és minden autóvillamossági kütyüs dolgot. Csak a pénzem nem tart ott még, hogy a legújabb dolgokba betudjak szállni. Hosszú évek óta létezik pl az adaptív tempomat, de alig pár hónapja ismerkedtem meg vele először. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154444) BigBlackDog válasza yodamester10 (#154439) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt milyen app? Gondolom kell valami Car-Net vagy We Connect az autóban is hozzá, ami nálam hiányzik a menüből.

(#154445) Doki16 válasza BigBlackDog (#154444) üzenetére


Doki16
addikt

Car-Net nem kell. We Conncet kell a telefonra és be kell írni az alvázszámot. És a kesztyűtartóban valami hasonló cuccnak kell lennie. [link]
De mivel te újonnan vetted, elvileg tudod kell a konfigurációból, hogy kérted-e hozzá az e-Simet.
Vagy csak írd be az alvázszámot és hátha működni fog :D
Én se tudtam, hogy van kocsimban ilyen amíg yodamester be nem telefonált a VW-hez.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154446) #89309696 válasza focvis (#154441) üzenetére


#89309696
törölt tag

Leragasztja a kamerát aztán pá. Hacsak nem tilt le a kocsi érte. Mondjuk a chipesek mindent megoldanak ez nem lesz para, csak majd meg is kérik az árát meg minden műszaki előtt vissza kell csinálni és újra... Ami pláne ciki lesz, ha esetleg a jövőben évente lesz a műszaki.

(#154447) EQMontoya válasza MunezXBK (#154442) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itthon dolgoztal kereskedesben, nem?

Same rules apply!

(#154448) MunezXBK válasza EQMontoya (#154447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, utoljára 4 éve.:D

(#154449) BigBlackDog válasza Doki16 (#154445) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Sajnos nem nyert. Polónál asszem csak Car-Net van. És most leellenőrizve az a navi mellé lett volna csak csomagban, amit direkt skippeltem. Mindegy, akkor marad a zárás utánni ajtónyitogatás. :D

(#154450) EQMontoya válasza MunezXBK (#154448) üzenetére


EQMontoya
veterán

Attol meg jar erte a purgatorium ;]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.