Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154601) MasterMark válasza -v- (#154600) üzenetére


MasterMark
titán

Mas nincs mara. ;]

Switch Tax

(#154602) -v- válasza MasterMark (#154601) üzenetére


-v-
addikt

:R

(#154603) EQMontoya válasza MunezXBK (#154594) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Same rules apply!

(#154604) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Mai reggelem: Waze érzi a telet, már kéri, hogy tegyünk egy a karikát a körforgalomban. :DDD

Tankolás után meg belebotlottam egy ismeretlen ismerősbe:

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#154605) Qru válasza #89309696 (#154580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Só és eső nem is jött végül. Jól nyomják sóznak ha nem kell és nem sóznak ha kell. :D

#nincsbennetarcsi

(#154606) kisza25 válasza Jorus (#154488) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy visszatérve ezekre a kis autókra, egyik sem volt 4M alatt, tegnap néztem az új Peugeot 208gt Line majdnem 8M, de minden extrával 9,5M, hogy mi? :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#154607) Qru válasza MunezXBK (#154594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah de csak mert belerohadna a tankba. :D

#nincsbennetarcsi

(#154608) Doki16 válasza kisza25 (#154606) üzenetére


Doki16
addikt

Néztem én is a videót, elég komoly áraik vannak már ezeknek a kis autóknak is. 8 millióért már biztosan nem ilyet vennék. Egy Focus ennyi pénzért már jól tele van extrával :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154609) Tsebacsi válasza MasterMark (#154599) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincsenek félreértve, nekem a nagyonokosvagyokéseztkiismondom típusú influencerek nem jönnek be, ha divat, ha nem. Véleményem szerint attól nem lesz egy szokás vagy viselkedés elfogadott vagy normális, csak mert az éppen divatos :B

Magyarósi is influencer, mégis számomra vállalhatóbb videókat készít, emészthetőbb stílusban, mint a Vályi. Most ez nem Vályiutálat akar lenni, csak éppen ő lett példaként említve. Handras-nak ugyanígy nem bírom néha a stílusát, de esetenként érdekes dolgokat mutat be, a cél érdekében elviselem a hülyeségeit.

Nem, nemlehet véleményed, mert csak! ;] :DDD

Cactus: Ma egy "kedves" ogrefejű szlovákrendszámos passatkombis talált be reggel az árpádhídról lejövet, úgy érezte fer dolog elémvágni. Mikor haragomnak dudával és villantással adtam jelét felé, mellém állt a lámpánál, és csúnyán nézett rám a lehúzott ablak mögül. Én nem húztam le, mert megijedtem hideg van, de azért megkérdeztem hogy ez fer húzás volt-e, és hogy most le fog lőni vagy mitakar miért húzta le az ablakot és néz ilyen húdecsúnyán? Majd én kérek elnézést tőle, ugye :DDD

(#154608) Doki16 _ Dokikám, 8 misiért ne Focust vegyünk, hanem valami Autómobilt ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#154610) fant0mi válasza CactuS (#154604) üzenetére


fant0mi
addikt

Hohh. :Y :) Ez csak valami vizualis gixer, mert amugy fent jol mutatja at elso kihajtot.

(#154611) focvis válasza kisza25 (#154596) üzenetére


focvis
veterán

Te melyiket ajánlod?

(#154612) Gaben92 válasza Tsebacsi (#154609) üzenetére


Gaben92
őstag

"8 misiért ne Focust vegyünk, hanem valami Autómobilt"

;]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#154613) kisza25 válasza focvis (#154611) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én a lidl melettibe szoktam járni, ot van minden féle cucc, igazán így sem vagyok elégedett, mert miután végig nyomok egy aktív hab, forró vizes, lágy vizes mosást, a felső koszréteg lemegy, de alatta ott marad egy koszos hártya, amit kézzel szoktam lemosni a mosás után otthon :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#154614) kisza25 válasza Doki16 (#154608) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

8M-ért már majdnem kapsz egy i30N-t, vagy egy kia proceed gt-t, vagy egy kona electricet, ezeknél értem a 8M-et, de egy GT line peugeot 208-nál :F
Ráadásul a corsa dettó így néz ki a GT line 1M olcsóbb és akkor majd még jön ugyanerre a fiat punto, ami szerintem még olcsóbb lesz (a fiat tartja a lemaradást :O )
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#154615) Tsebacsi válasza Gaben92 (#154612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kész kiégtem :DDD :C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#154616) Qru válasza Tsebacsi (#154609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer egy Seat-ossal jártunk így, csak az ki is szállt. Mint a görögdinnyés mémes csávó. Mivel 4-en ültünk fiúk a kocsiban elég gyorsan visszaült a Seatjába némi artikulálatlan üvöltözés után de ha egyedül vagyok lehet összecsomagol. Kemény, mennyi frusztrált hülye van az utakon. :(

#nincsbennetarcsi

(#154617) tboldi válasza Gaben92 (#154612) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elsőre azt olvastam, hogy nevermind. :D

(#154618) Magnum_ válasza Tsebacsi (#154609) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Magyarosi szerintem is OK

I humbly and respectfully decline™

(#154619) focvis válasza kisza25 (#154613) üzenetére


focvis
veterán

Nyilván nem lehet alapos autómosást végezni ilyen helyeken. A bogarakat szoktam leveretni egy autópályás út végén az autó elejéről, ill. télen a sót.
A cimbimnek Lellén van a vitorlása, nyáron időnként megyek, ezek szerint inkább a lidlisnél csapatom majd le.
Ez se volt rossz, mert hosszan mos, de kimondottan gyenge a nyomás, ami a bogarakhoz kevés.

(#154620) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Van egy Ford Fusion 1.4-es benzines autónk a családba. (2006-os) Elvileg nem gond neki az E10-es benzin, de abban az esetben ha a tankból csak 2-3 hónap alatt fogy el az üzemanyag akkor érdemesebb lenne prémium 95-öst vagy 100-ast tankolni bele? Vagy teljesen mindegy mit tankolok csak pénzlehúzás?
Előre köszi a válaszokat :)

(#154621) Qru válasza focvis (#154619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem szeretem koszosan letenni Bubit, így általában minden hosszabb út a mosónál végződik (persze előtte kiteszem a családot otthon a béke kedvéért). Ha nincs sok időm akkor a kúton lecsapom, ha van akkor meg otthon (tavasztól őszig) slag/vödör elő és hajrá.
Skormi rejtőszíne nagyon jó, sokkal kevésbé kényes mint a fekete vagy a fehér (mióta megvan még nem volt lemosva és még most is elég vállalhatóan néz ki).

#nincsbennetarcsi

(#154622) Tsebacsi válasza Qru (#154616) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Haverom pár éve dashcamozik, kicsit többet mászkál a városban, mint én. Általában félévente tesz fel 5-10 perces válogatásokat jutyúbra a baráti társaságnak. Eszméletlen amiket kap, pedig nem kispolákkal, hanem egy hybrid aurissal jár. :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#154623) rbalint88 válasza Tsebacsi (#154622) üzenetére


rbalint88
addikt

Az majdnem ugyanolyan. Taplaleklanc alja :DDD

(#154624) Qru válasza mate1396 (#154620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem célszerű 1-2 hónapnál tovább benne hagyni a tankban az E10-et. A benne lévő biokomponens elkezd kiválni a benzinből, megindul a biokomponens természetes bomlása, illetve megköti a vizet (esetünkben a levegő páratartalmát) amitől felvizesedik az üzemanyag ami nem tesz jót az autónak (pl az injektort az üzemanyag keni amit a víz/vizes üzemanyag nem lát el rendesen).

A prémium 95-ös benzinek is E10-esek, érdemes 100-ast tankolni ha hosszabb ideig benne marad a tankban a benzin. A 100-as benzinek nem csak az alacsonyabb biokomponens tartalmuk miatt tartósabbak (E5), hanem mert azokban kötött állapotban van benne (etanol helyett ETBE).

mod:

Tsebacsi: Ez ilyen, ha a Fűnyíróval vagyok engem is mindenki el akar taposni. :( :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#154625) Dluinet válasza Qru (#154624) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A prémium 95-ös benzinekben nem ETBE van?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#154626) CactuS válasza rbalint88 (#154623) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egész addig, amíg adott helyzetben nem úgy szállsz ki, hogy lerázod magadról az autót. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#154627) Qru válasza Dluinet (#154625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tudom azokban nem de ez nem hivatalos infó. Könnyen lehet ez márkánként is eltérő dolog. Jó lenne kideríteni... Sajnos az Auchan-on kívül senki sem méreti be az üzemanyagait. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#154628) kisza25 válasza CactuS (#154626) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mert ha valaki nagyobb darab egyből igaza is van mi? :N
Az előbb jöttem haza, kifordult elém egy kisbusz kb 15 méterre és azzal a lendülettel megállt, még jó, hogy nem jött szembe semmi:W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#154629) CactuS válasza kisza25 (#154628) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem erről szólt az a szál, valamit félreértettél. :N

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#154630) dj79 válasza kisza25 (#154628) üzenetére


dj79
senior tag

Sok a gyökér. Itt az ovi és a böli között megy az út, egyik szélén parkolni lehet. A zebrák fekvőrendőrökön vannak, minden reggel van pár gyökér, aki gyorsul-satufékezik egy jót a kettő zebra közt... Párszor, csúszós útviszonyok között recsegett a műanyag, ami tetszett ;], de sajnos volt olyan is, hogy simán felcsúszott a barom a fekvőrendőr tetejére.

(#154631) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nem igazán értem ezt az E10-es mizériát, hogy a még nálunk is sz*rabb országok miért engedték, ők és MO miért ment bele. Most olvastam, hogy 1.000.000 magyar autó van, amibe nem szabadna E10-et tankolni. Egyszerűen nem áll készen ez az ország erre a változtatása. A németeknél elmegy, az a pár 10.000 autós lenyeli, tankol elégséges minőségű benzint a sz*r helyett, de itt a 3.600.000-ből 1.000.000 autót érint, ami főleg azoknál a családoknál lehet, akiknek k.ra nem fér bele egy üzemanyagpumpa csere, de még talán egy üzemanyagszűrő csere sem, és nem fog Shell V Power-t sem tankolni anyagi okokból.
Valószínűleg az érintett 1.000.000 autó nagyrészéből már jelenleg is folyik a motorolaj, váltóolaj, fagyállós hűtővíz. Pár év múlva már az üzemanyag is folyni fog belőlük az utakra, parkolókra, mert a 20 éves csöveket az E10 majd kicsit szétkapja.
Követelni kellett volna egy 5-10 éves halasztást, hogy ahogy a Trabantok, Ladák 90%-a eltűnt az utakról, úgy a mostani érintett autók 90%-a magától kikopjon, és 1.000.000 helyett lehetőleg 100.000 alatt legyen az érintettek száma.
2007-es Mondeo vagy 2008-as Toyota is van, ami érintett, persze a szupersportautókat leszámítva amikbe mindig is 100-as benzin dukált.

(#154632) Doki16 válasza Tsebacsi (#154622) üzenetére


Doki16
addikt

Hidd el a hibrid Toyotákat sz@rba se veszik. Mindenki is le akart nyomni engem állandóan még 100-nál is toltak le. 1000-es swift a munkásjárattal is mindig kemény volt reggelente.

De a zöld rendszám meg piros posztó. Sok frusztrált ember van az utakon és így élik ki magukat. Múltkor azért dudáltak le, mert megálltam a sárga lámpánál. De úgy, hogy kb 5-el gurultunk, mert alig lehet innen kijutni balra. Ha tovább megyek akkor már piroson mentem volna át én is nem hogy még a mögöttem jövő.

A hibridek és a zöldek a legalja mindennek.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154633) dj79 válasza CactuS (#154629) üzenetére


dj79
senior tag

Még mindig nem tudom elképzelni, hogyan férsz el a twingoban :D

(#154634) Gaben92 válasza Qru (#154627) üzenetére


Gaben92
őstag

A pöcsömet nem tennem ra az infora, de valami olyasmit olvastam valahol valamelyik kutrol, hogy a premium 95-nek egy resze ETBE egy resze pedig etanol.

Mondjuk a valamit/valahol/valamelyik kombo kb olyan mint az ismerösöm ismerösenek a regi szobatarsa. :DDD Megprobalom elökeresni este.

[CS]Blade2: El lett az E10 halasztva mar igy is evekkel es csak most ert el Magyarorszagra. Nalunk 10 eve csak E10 95 van az egesz orszagban, az E5 95 teljesen ismeretlen fogalom. Idenre terveztek az E20 95/E10 98 atallast csak el lett halasztva, mert sok auto nem tudna mit kezdeni az E20-al.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#154635) Tsebacsi válasza Doki16 (#154632) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Muszáj leszek valami SUV-ot vagy nagyobb méretű Szedánt/kombit vennem legközelebb, mert ez így életveszély :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#154636) Qru válasza [CS]Blade2 (#154631) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az EU erőltette ránk, az viszont magyar sajátosság, hogy felárért sem lesz E5 95-ös (Németeknél pl van). Sőt ha minőségromlás felől közelítem akkor ez egy szép áremelés...

Gaben92: Tippre azt mondanám fele-fele lehet, így a már bekevert E5 ETBE-ből könnyű E10-et csinálni a megfelelő piacokra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#154637) brumi1024 válasza [CS]Blade2 (#154631) üzenetére


brumi1024
veterán

20k km-es évi futással, 8 literes átlagfogyasztással számolva évi 32 ezer Ft többlet az Auchan 98-as a 95 helyett. Ennyit szerintem le lehet nyelni. Pláne ha tényleg alacsonyabb terheléssel jár a környezetre.

[ Szerkesztve ]

(#154638) Dluinet válasza [CS]Blade2 (#154631) üzenetére


Dluinet
nagyúr

E10 HISZTI UPDATED: AMIRŐLEDDIG MÉG NEM VOLTSZÓ

lényeg, hülyeség a lista

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#154639) MasterMark válasza Qru (#154627) üzenetére


MasterMark
titán

OMV-nal fent van a weboldalukon az uzemanyag specifikacioja, ott latni ezeket.

Switch Tax

(#154640) CactuS válasza dj79 (#154633) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, egy hosszabb ülőlap jó lenne, de egyébként tényleg nem rossz. A twingo I-ben is elfértem ha azt nézzük, bár az kisebb volt, főleg fejtérben.

Ezt láttátok már? Azért ez már tényleg fullba nyomja a kretént...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#154641) Gaben92 válasza Qru (#154636) üzenetére


Gaben92
őstag

Nekem is ez tunik a leglogikusabbnak.

brumi1024: Igazabol annyi sincs. Nemreg irtam, hogy nekem 7 deci a fogyasztaskulönbseg az E5 98 javara, viszont mikor meg mindkettö E5 volt Magyarorszagon, ugyanezzel az autoval szinte senki nem vett eszre fogyasztaskulönbseget. Ergo az a 7 deci nem az oktanszambol jön leginkabb, hanem a biokomponensbol.

Ha masoknal is hasonlokepp alakul a dolog akkor kb az lesz a helyzet, hogy gyakorlatilag mindegy melyiket tankolod ugyanannyiba fog kerulni a fogyasztaskulönbseg miatt. Nekem peldaul olcsobb premiummal jarnom. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#154642) Qru válasza MasterMark (#154639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudsz linket? Biztos bénán keresek mert csak a marketing dumát találtam... :R

Dluinet: "A valóság az, hogy nem tudom bizonyítani, hogy az új E10 üzemanyag nem gyorsítja fel az üzemanyag rendszer alkatrészeinek öregedését..."

Na én itt be is csuktam ezt a vélemény cikket.

#nincsbennetarcsi

(#154643) CactuS válasza Dluinet (#154638) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért Varga Tibor is tud néha hülyeséget mondani - és írni -, ahogy tette már párszor a vezess.hu videókban is. Lényeg, hogy tények azok nincsenek, csak leírja, hogy szerinte ami öreg az előbb vagy utóbb, de úgyis elromlana, akár E5, akár E10 használata mellett. Hát, úgy látszik ez ilyen életbölcsesség nap lesz. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#154644) szebe válasza [CS]Blade2 (#154631) üzenetére


szebe
őstag

Akinek nem fér bele egy üzemanyagpumpa/szűrő csere, vagy 2-3 hónap alatt megy ki egy tank benzin, és sajnálja a prémium felárat, az (kövezzetek meg érte, de) ne tartson autót.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#154645) kisza25 válasza szebe (#154644) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy autó nélkül vidéken halott vagy, de pénz az még nincsen, mert munka is alig van, de oda meg valahogy el kell jutni, mert tömegközlekedés az nincs. szóval ez miatt sokszor azoknak is van autója akik igazából nem engedhetnek meg maguknak, de nincs más választásuk.
Holnap csinálok egy fotót hogy milyen autók állnak az óvoda előtt, szerintem az átlag életkoruk 15 év
De csinálhatok Tesco Lidl vagy Aldi parkolóba is képet, nagyjából úgy néz ki mintha egy bontóba lennél

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#154646) rbalint88 válasza CactuS (#154626) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a baj, hogy ki kell szallni...

Doki: ilyenkor dobj egy rukit, hatha tulcsusztal a vonalon :P

(#154647) CactuS válasza rbalint88 (#154646) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mostanában mondjuk nálam nem volt rá példa. Bár sajnos nem azért, mert javulna a közlekedési morál. Inkább a kor meg a porckorongsérv. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#154648) Doki16 válasza rbalint88 (#154646) üzenetére


Doki16
addikt

Annyira rám állnak, hogy jelez a radar :D Van amikor megunom, a sok köcsögöt aki tol le és nyomok egy padlót 50-ig. Azért a 330 Nm nem kérdez indulástól :) Érdekes módon ilyenkor mindig lemaradnak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154649) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Holnaptól emelik a benzint, vagy csak fizetés volt? :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#154650) Kickass válasza rbalint88 (#154646) üzenetére


Kickass
őstag

Szep dolog a nethuszarkodas, de olyan hulyesegre ne biztasd amit te magad se mernel megtenni.
Meg ez a kiszallok lerazom magamrol az autot sztori is jol hangzik, de egyszer talalja magat szembe egy (vagy rosszabb esetben tobb) olyannal, hogy azt se lesz ideje felfogni honnan kapott, de mar csattan is a feje a betonon. Aztan lehet gondolkodni megerte-e. Es ehhez nem kell 130 kilonak lenni ( a suly/magassag onmagaban se jelent semmit) gondolom ez egyertelmu, egy 60 kilostol is kaphat marha nagy pofont.

Most ezzel megint nagyon nepszeru leszek... :DDD

kisza25: nincs emeles, a 2es opcio valoszinubb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.