Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152351) tboy93 válasza pető bá' (#152334) üzenetére


tboy93
nagyúr

Reggel komasan amikor allok fel a garazsbol es szallnek ki becsukni a kaput, neha azon kapom magam hogy be vagyok kotve :DDD

(#152352) Redneck


Redneck
veterán

Jöttünk haza az M7-esen Velence felől és volt egy kis szar. No nem a német prémiumokkal 130-140-nél keménykedőkre gondolok, hanem műszaki problémára.
A budaörsi lejtőnél 100-120 volt a tempó, és elkezdett valami búgni, ha jól érzékeltük akkor hátul. Az autó (Hyundai Coupé 2008 DOHC 1,6) nem húzott semerre, nem változott a vezethetősége. Amíg kicsit benyomtam a féket, elhallgatott, felengedve megint kezdte. A budaörsi szakaszon és az Egér úton, már nem hallottuk, így hazajöttünk a XI. kerületbe.
Megállás után megnéztem a fékeket, de csak a bal hátsó volt kicsit kopottabb, fékszagot nem éreztem.

Hétfőn felhívom a szerelőmet. Szerintetek csapágy vagy féltengely lehet, így látatlanban? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#152353) kisza25 válasza EQMontoya (#152311) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt néztem, hogy a golf is ott van az 1,6-al, de a 81 kW-os, nem tudom, hogy a 77kW-ba merjek e rakni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152354) sutszi


sutszi
veterán

Ma egy idióta nő majdnem elintézte a kocsit. Orczyról kanyarodtunk az Üllőire. Kanyar után történt. Ő jobbra kb mellettünk szinte mellettünk. Előtte egy busz tötyögött. Gondolta kikerüli. Nem volt nagy a tempó de határozottan elkezdte rám húzni a kormányt. Elég gyorsan történt. Nem sok időm volt gondolkodni. Szerencsére balra tőlem tiszta volt a terep. Már nagyon közel volt. Pár centire volt a jobb első keréktől. Elrántottam, meg rádudáltam. Azt a meglepődést az arcán, hogy jé ott van valaki... egy képet megért volna.

Később beragadtunk a Soroksári IKEA felé. Elég durva baleset volt. Egy S8 meg egy Passat csinálta a feszkót. Ment a helyszínelés már... S8 eleje és a hátulja is tört. A bal hátsó felni küllői full kitörtek. Látszott, hogy megpördült és úgy kapott el valamit. Rottyon volt teljesen. A PAssat eleje tört meg durván...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#152355) Qru válasza Szoszo94 (#152346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bögre csinált a Novoth Tibinél (Jetta 1.4 TSI) de olcsóbbat is találsz. VAG topikban keress rá a dió kulcsszóra.

#nincsbennetarcsi

(#152356) sutszi válasza EQMontoya (#152315) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem összekevertél Szoszo-val. :DDD De lehet mással. Nekem Mazda 3 van. De az sem vészes. Amúgy radiátor 20-25k körül van... De még pingelek embereket. Talán olcsóbban is meg tudom szerezni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#152357) EQMontoya válasza sutszi (#152356) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valóban :)
Mikor egymás ala irtok, hasonló név, azonos avatar, meg az en szellemi képességeim... esélyem nincs :D :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#152358) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Árkád (Örs) parkolóból kifele jövet este nyitva voltak a sorompók, így az ottani cuccba nem dugtam bele a kártyát, hanem csak kihajtottam (19:53-kor hajtottam be, és valamikor 22:00 előtt pár perccel ki, de nem tudom pontosan mikor). Ebből lehet baj?
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152359) MasterMark válasza TomMusic (#152358) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem kizárt dolog. Kamera úgyis van, ha meg kellett fizetni azt meg kifizetted gondolom.

Switch Tax

(#152360) TomMusic válasza MasterMark (#152359) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát kihajtás előtt pár perccel bedugtam az automatába (ami visszaadja), azt írta nem kell fizetni (első 2 óra ingyenes).

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152361) MasterMark válasza TomMusic (#152360) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor milyen gond lehetne? :))

Switch Tax

(#152362) TomMusic válasza MasterMark (#152361) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát hogy kihajtáskor nem kell-e kötelezően "odaadni" a sorompó lévő cuccnak a belépéskor kapott kártyát.
Illetve ha 19:53-kor hajtottam be, és 21:57-kor ki (ezt nem tudom pontosan, bár valószínűleg 21:53-nál korábban), akkor az 4 perccel több mint 2 óra. :B

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152363) rbalint88 válasza TomMusic (#152362) üzenetére


rbalint88
addikt

a jegy érvényesítése számít, onnantól van még 15 perced kihajtani.

(#152364) CactuS válasza sutszi (#152354) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Haraszti Tesco parkoló: pont gurulnék ki nyugdíjasan asszony Aurisával, látom, hogy kígyózik kb. a parkoló. Egyszer csak az egyik Fordos elkezd tolatni, tolat, tolat, pedig mögötte állt már a kanyarban kb. 45 fokos szögben egy Mitsu (és mögötte is sorban). Még mindig tolat, durr, szerencsétlen Mitsu rendesen megdőlt, ahogy beletolatott. Kiszáll a pilóta, szétteszi a karját és így szól a Mitsu sofőrjéhez:

- Nem láttad, hogy tolatok?

Itt gurultam oda, hogy ne haragudjon, de szerencsétlen Mitsu állt, meg se mozdult. Láttam, hogy picit meglepődött és nem is tetszett neki, hogy valaki rászólt, de nagyon úgy indult neki, hogy a másik mekkora k*csög, hogy nem vált köddé, mert ő tolat...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#152365) TomMusic válasza rbalint88 (#152363) üzenetére


TomMusic
őstag

Szóval amikor bedugom az automatába (ami nem a sorompónál van, hanem az épület kijáratnál, a sorompónál lévőbe nem dugtam be), és kiírja hogy nem kell fizetni, és kihajtok 15 percen belül, akkor oké minden?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152366) rbalint88 válasza TomMusic (#152365) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen.

CactuS: idióták az emberek. múlt hét szombaton volt az, hogy az első 500 méteren volt 3 kamikaze, mondom ha aznap nem törnek össze, akkor soha. Kimozogtam, remélem marad a soha :) ma meg céges buli utáni muszájautózás volt (disznóvágásra, ami részemről alkoholmentes volt), inkább extra követési távolságot hagytam, mert azért éreztem, hogy nem voltam a legfrissebb állapotban.

(#152367) MasterMark válasza TomMusic (#152365) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, nem lesz gond.

De ha nem fizettél volna se lenne gond. :D

Switch Tax

(#152368) TomMusic


TomMusic
őstag

Oké, köszi mindenkinek! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152369) brumi1024 válasza Qru (#152341) üzenetére


brumi1024
veterán

Meg aki előtte ül. A hátsó nem bekötött utas simán tud halálos sérülést okozni a bekötött elsőnek.

(#152370) Szoszo94 válasza dj79 (#152349) üzenetére


Szoszo94
őstag

Köszi mindenkinek, már bele is kukkantottam!
Tavasszal esedékes lesz ez is :)

#152357 EQMontoya: :DDD Innentől fogva csak közvetlen sutszi alá írok kommentet! ;]

Ma elég hosszúra nyúlt a szokásos szombat esti láz autóstali, hajnalban még kimentünk egyet egy zsugormotoros ladával és egy RX8-al tapadást veszteni. Először vezettem a Mazdát, de rohadt kezes kis dög, nem is értem hogy bír vele a tulaja egyenesen menni...nekem sokat nem sikerült, második perc elteltével már fűztem a kanyarokat :B
Ugyanitt GT86 sperr kerestetik, az jó a 250 alá :DDD

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#152371) Qru válasza Szoszo94 (#152370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Subaru adok-veszekben érdemes futni egy kört vagy ugyanez Toyota fronton. Az enyémhez meg a Forester sperr-je jó (az STi is de abban más az áttétel). Vagy gyártatsz magadnak egy sperr-t: [link]

#nincsbennetarcsi

(#152372) sugarforce válasza tboy93 (#152351) üzenetére


sugarforce
őstag

Szinten :DDD

(#152373) sugarforce válasza TomMusic (#152362) üzenetére


sugarforce
őstag

Az nem a rendszamot nezi csak?

(#152374) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Lelopták a gyári dísztárcsáimat, mivel hirdetik őket a jófogáson ezért voltam az illetékes hatóságoknál. A kérdésem csak az, hogy van valami 500 Ft-os jó minőségű tárcsa ami valakinek bevált? Remélhetőleg azt nem lopják le, hogy rohadna le a keze!
16"

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#152375) Magnum_ válasza Csabroncka (#152374) üzenetére


Magnum_
nagyúr

100%, hogy a Tied aruljak a jofogason? Van valamilyen egyedi azonosito (pl karc) rajta, amirol mar neked is volt.korabbam fotod?

I humbly and respectfully decline™

(#152376) Redneck


Redneck
veterán

Ugyan majd a szerelő megmondja mi a kotta, de szerintetek ez mi lehetett?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#152377) Pfiucska válasza Redneck (#152376) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

A facebookos coupe csoportban lehet tobb segitseget kapsz :)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#152378) jozsi252


jozsi252
veterán

Model 3 Performance - Leaf Laptiming [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#152379) MunezXBK válasza jozsi252 (#152378) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt a részt kihagyom. :(((

(#152380) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Tegnap egy áruház parkolójában nekikoccantam egy bevásárlókocsinak, amit áttoltak mögöttem.
Nem kitolatás közben volt, hanem a tömött "úttesten" álltam másodpercekig és végül azért gurultam hátra, hogy helyet adjak egy keresztben kitolató járműnek. Hátranéztem a manőver előtt és ~5 m üres hely volt még a mögöttem egy helyben álló autóig, mást nem láttam. Éppen csak meggurítottam a kocsit, majd kopp.
Állítólag a csúszós (fagypont körüli és nedves) aszfalton valahogy nem tudtak irányt változtatni mikor a vakfoltomból közelítve látták, hogy rükit kapcsolok. Gyalogátkelő nem volt felfestve.
Senki nem sérült, a lökhárítómon viszont kár keletkezett a bevásárlókocsiból. Telefonszámot cseréltünk a családfővel és hagynám is ennyiben a dolgot, de azóta töprengek, hogy ki lehetett a hibás? Ha jól sejtem mozgó jármű esetén mindig a sofőr. Vagy rosszul tudnám?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#152381) tomcsi23 válasza Johnny_vT (#152380) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kérdés, a bevásárlókocsinak volt-e biztosítása :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#152382) kisza25 válasza MunezXBK (#152379) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elég ződ rész volt :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152383) jozsi252 válasza MunezXBK (#152379) üzenetére


jozsi252
veterán

Engem sem a körítés érdekel, hanem az idők. Nem akarok spoilerezni itt a pontos idővel, de rosszabb időt vártam a Tesla-tól, meglepő volt a végeredmény. A Leaf kb hozta ami várható tőle.

iPhone 13 Pro Max

(#152384) pető bá' válasza MunezXBK (#152379) üzenetére


pető bá'
őstag

Nem nagyon toleráltam handrast, de az utóbbi időben egy szinttel elviselhetőbb stílust üt meg szerintem a Tesla-s tartalmaknál (mást nem néztem tőle, annyira nem jön be :)), a Laptiming-et ki lehet bírni vele.. Szerintem.

"... and I hope you have a great day!"

(#152385) kisza25 válasza jozsi252 (#152383) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazából az a meglepő, hogy egy pár éves gyártó.
Gyorsan menni az egy dolog, de kanyargós pályán gyorsan menni az egy másik dolog, a két független motor a négy kereket hajtva optimálisan elosztva a nyomatékot az meg egy harmadik dolog, mindezt egy 1800 kg-os autóval, hm... valamit tudnak, megsüvegelendő :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152386) MunezXBK válasza pető bá' (#152384) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az elektromos vonal sem érdekel.

(#152387) nfsu17 válasza jozsi252 (#152378) üzenetére


nfsu17
veterán

levették (privát)

(#152388) pető bá' válasza MunezXBK (#152386) üzenetére


pető bá'
őstag

Vagy úgy, akkor ezt a részt nem neked forgatták :D

"... and I hope you have a great day!"

(#152389) kisza25 válasza nfsu17 (#152387) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem vették le, hanem élőben ment, majd fel rakják nem sokára a csatornájukra

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152390) Redneck válasza Pfiucska (#152377) üzenetére


Redneck
veterán

Jelentkeztem, köszi a tippet. Eszembe sem jutott. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#152391) Richard! válasza kisza25 (#152389) üzenetére


Richard!
addikt

De elqrták, mert a Leaf helyett egy Subaru WRC idejét tették a táblázatba. :DDD
#amatőrbanda

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#152392) kisza25 válasza Richard! (#152391) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy nap leforgatnak kb 50 autót, én elnézem nekik, mert bírom őket és tetszik a műsor, szeretnék én is ilyen amatőr lenni ;) azóta biztos javították :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152393) focvis válasza kisza25 (#152389) üzenetére


focvis
veterán

Azóta sem elérhető a videó. Ilyet nem szoktak csinálni. :F

(#152394) Qru válasza Johnny_vT (#152380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha te is mozgásban voltál és ő is akkor az 50-50% sztem. Ha van olyan lakásbiztosítása a csávónak amik ilyenre is kiterjed, akkor az téríthet neked valmennyit.

#nincsbennetarcsi

(#152395) Magnum_ válasza Johnny_vT (#152380) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem engedd el

Kresz 33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza.

I humbly and respectfully decline™

(#152396) molnarpeter válasza Csabroncka (#152374) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olcsó dísztranyó helyett én használnám, ahogy van. Nyugalom és szabadság-érzet :DDD jófogáson nézz rá, hátha van Toyota esetleg, és rá némi gyorskötöző mondjuk.

(#152397) fant0mi


fant0mi
addikt

Auchan automata kuton gyujthetok pontok?
Az online FAQ szerint nem, de lattam mar uj gepek vannak az automata kuton egy jo ideje, hatha tudjak.

(#152398) brumi1024 válasza focvis (#152393) üzenetére


brumi1024
veterán

Már ismét elérhető. Nem rossz, nem rossz, de a konkurenciája a nyakán van/jobb nála. M3-nál jobb volt (ugye ez megszűnt, az új még nincs kint), de az M4, RS5 veri, és akkor ez egy rövid, kis pálya, nagyobb pályán nem lesz elég a fék.

(#152399) TomMusic válasza sugarforce (#152373) üzenetére


TomMusic
őstag

Jó kérdés.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#152400) Johnny_vT válasza Qru (#152394) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Drezdában történt és emberünknek van személyi felelősségbiztosítása. Ez őrá nézve nem járna hátránnyal, ha ki tudnánk használni, mert nem változik a díja kifizetés esetén. Csak ugye így, hogy a jármű mozgásban volt, így ez inkább - ahogy újnevű Magnum kolléga is írja - közlekedési balesetnek minősülne inkább, amire a haftpflicht már nem terjed ki.
Inkább elengedem a dolgot, nem zavar annyira, hogy esetleges káreseményem legyen belőle. A sérülés kb. hüvelykujj méretű.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.