Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152751) focvis válasza Doki16 (#152745) üzenetére


focvis
veterán

Mindig mondom, egy Golf a legjobb svájci bicska. :K

Szerintem jövőre veszek is egyet (G6/7 GTI/E/D-t, az R is egyre jobban mozgatja a fantáziámat, csak kicsit drágállom).

[ Szerkesztve ]

(#152752) kisza25 válasza Magnum_ (#152750) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem lemaradt a :D , ez az új szerkesztő szivat :)

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#152753) Doki16 válasza Magnum_ (#152747) üzenetére


Doki16
addikt

Alapvetően, minden kocsinak van pozitív és negatív oldala. Én tudok nagyon szélsőséges lenni és ahogy te is mondod nagyon csapon gongok sokszor ide oda. Ismerem magam és ezért is írtam, hogy eléggé hülye tudok lenni.

Legyen példa DSG. Szerintem egy nagyon jó váltó arra amire kitalálták. Ha megfelelő szoftver van rajta akkor bármilyen embernél gyorsabb és kevesebbet fogyaszt. 1.4 TSI és 130-nál forog hatodikban 2600-at. Szuper jó mérnöki munka.
Másrészről meg, nagyon drága a javítás és karbantartása egy E-CVT-hez képest. Ezért vagyok hülye, mert mindig csak egy oldalt látok :D Ha fárasztom a társaságot akkor szóljatok nyugodtan, a jövőben lényegesen tárgyiasabb leszek :)

(#152751) focvis: Neked simán elhiszem :D
R-t vegyél. A GTE neked nem fog többet nyújtani a GTI-hez képest. A GTD meg ugyanmár, azt majd a traktorokba :D Amúgy ha élvezed a villanyos menést, akkor érdemes lehet ránézned a GTE vonalra. De majd megnézed azt eldöntöd. Szombaton megyek fel IKEA-ba. Ott lesz töltőn a kocsi majd. Nézzél ki ha ráérsz :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#152754) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Na, Leon elment, Polo megjött. Eddig tetszik. :D

Doki16: Grat az új szekérhez! :C

[ Szerkesztve ]

(#152755) Saccco válasza #89309696 (#152749) üzenetére


Saccco
nagyúr

A 8-ason jobban haladsz. Valószínűleg a part nyugis és lassabb.
Inkább egyik úton se mennék oda. ;] :DDD
Ha már ott vagy nézd meg Peremartont is, talán 7 utca összesen és mindegyik virágnév. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#152756) #89309696 válasza Saccco (#152755) üzenetére


#89309696
törölt tag

A nyugisság a lényeg. Akkor marad a part. Nyáron nem így tennék viszont. :D

[ Szerkesztve ]

(#152757) Peter.70 válasza BigBlackDog (#152754) üzenetére


Peter.70
őstag

Fotót kérünk :D

(#152758) molnarpeter válasza BigBlackDog (#152754) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :D Hogy-hogy kisebb kategória?

(#152759) Qru válasza Doki16 (#152690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C

mod:

271 literes a csomija? Ahhoz képest az én 301 literesem egy hodály. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#152760) tboldi válasza BigBlackDog (#152754) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pics or didn't happen ;]

(#152761) Doki16 válasza Qru (#152759) üzenetére


Doki16
addikt

Egyébként ha megnézed ugyanakkora a GTE és sima TSI csomagtartója. Csak annyi, hogy a villanyos verziónál nincs a padló alatt plusz hely, ezért kevesebb 100 literrel. Mert a gyártók ügyesen beleszámolják az összes helyet amit vízzel lehetne csak feltölteni :D
Tény ami tény, nagyon messze van a Passat csomagterétől [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#152762) focvis válasza Doki16 (#152761) üzenetére


focvis
veterán

Annyi különbség még van, hogy a normál Golfban egy szinttel lejjebb tudod tenni a csomagtartó padlóját. És akkor még elfér az alá a pótkerék is.

Előző hsz-re: persze, hogy tetszik az elektromos suhanás, ezért hajlandó vagyok feláldozni azt a 100 litert a csomagtartóból.
A V60 PHEV-é is csak 310 liter, ami különösen vicces egy kombitól.

[ Szerkesztve ]

(#152763) focvis válasza BigBlackDog (#152754) üzenetére


focvis
veterán

Néked is gratulálok! :)

(#152764) Qru válasza Doki16 (#152761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a poén, hogy a sokkal kisebb Jazz-é 350 liter szükségpórkerékkel. Pedig az azért jóval kisebb autó. :D

Tudom a fogyi senki nem érdekel, de azért leírom, hogy a burgenlandi kört 8,57-el abszolválta Bubi (E5 powa).

BBD: Gratula neked is!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#152765) máyköl válasza Doki16 (#152753) üzenetére


máyköl
veterán

Budaorsi Ikea?

(#152766) Peter.70 válasza Qru (#152764) üzenetére


Peter.70
őstag

A Jazz nem kis autó :D
Egy óriás :DDD

(#152767) Doki16 válasza Qru (#152764) üzenetére


Doki16
addikt

A golfban például nagyobb az első és hátsó utasoknak is a hely. így sajnos a csomagtartó lett kisebb. Az Aurisban például óriási csomagtartó van a kategóriájához képest, de hátulra meg kínszenvedés beülni. Ez a valamit valamiért elv :) Van egy 8,7kWh-ás akkumulátor és egy 40 literes tank. Csodák nincsenek egy ötszemélyes középkategóriás kocsinál :)

(#152765) máyköl: Igen, oda megyek :)

(#152754) BigBlackDog: Gratula neked is. Képet, képet! :D

(#152762) focvis: Jah igen, azt láttam a képeken. Hát ennél már csak a padlólemez van és kis akkumulátor, más nem fér oda be. V60-nál nem a legjobban van megoldva az akkumulátor elhelyezés sajnos. Sok hely kell hátul a villanymotornak, hűtésnek és az elektronikának.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#152768) _q válasza Doki16 (#152753) üzenetére


_q
addikt

Gondolom nincs még casco rajta. Nem tudom tervezed-e, de nem tartasz tőle, hogy casco nélkül használod? Nem is a te hibád miatti kár miatt, de ki tudja mikor megy neki a kocsinak egy fácán, egy őz stb és töri össze.

(#152769) Qru válasza Doki16 (#152767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Buban is elfér 4 felnőtt kényelmesen, csak ott a csomiból a hátsódifi veszi el a helyet, meg a pótkerék és a 64 literes tank. :D

#nincsbennetarcsi

(#152770) EQMontoya válasza Cifu (#152729) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, ez jogos, de itt alapvetoen egy gyarilag elszabott dolgot kell javitani. Mert egy 7-8 eves, 200-at sem futott auton nem kellene, hogy barmilyen problema legyen a lanccal. Ha van, akkor az el van szabva, gyarilag.

Same rules apply!

(#152771) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Október legelején elkelt az autóm egy Golf 7 1.4 TSI DSG-vel (138k km). Az autót többször is megnézték, illetve jött a vevővel autószerelő is hibakódot olvasni stb. Az autó elindulásnál mindig remegett egy kicsit ha nagyobb gázzal indult el, ezt tudta a vevő is és beszéltünk is róla illetve emiatt engedtem is az árból. Nekem a szerelő erre azt mondta, hogy a következő olajcserénél érdemes váltóolajat is cserélni benne, valószínűleg ez megoldja majd a problémát. Illetve egy képet mutatott nekem egy programról miszerint a váltónak nincs baja. [Váltó]
Azonban a tegnapi nap folyamán felhívott az új tulaj, hogy kuplungot kellet cserélni a váltóban és emiatt szeretne velem találkozni.
Igazából az érdekelne, hogy ilyen esetben mi a helyes "eljárás"? Mivel még sosem volt ilyen problémám, hogy pár hónappal később felhívtak az eladott autóval kapcsolatos hibával.

(#152772) cappa72 válasza Doki16 (#152690) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Ah, ez szép, gratula!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#152773) Cifu válasza EQMontoya (#152770) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez már a gyártó hozzáállásán múlik. Ahogy most a kocsivásárlás kapcsán olvasgattam és tanulgattam a dolgokat, azt kell látnom, hogy leginkább a japán gyártók (Toyota 1.33-as, 1.8-as eset például) áll normálisan a témához és a tervezési hiba esetén a garanciaidőn túli vállalásokig. A németek inkább nem (sem a BMW, sem a VW csoport, de sokszor még a Daimler sem), a franciák még kevésbé (THP motorok a PSA-nál például...). Amin meglepődtem, az az, amit Dare2Live írt a Hyundai/Kia csoport viselt dolgairól... Úgy tűnik a Koreaiak sem fedhetetlenek, hogy finoman fogalmazzunk...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#152774) Cifu válasza Faith (#152771) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ajánlott olvasmány a témában.

Ha jól értem két magánszemély között jött létre az adásvételi. Érdemes lenne végigolvasni mit tartalmaz. Ha szerepelt benne a hibajelenség, engedtél is miatta az árból és az Ő szerelője mondta azt, amit, akkor hiába beszélne veled, ez már a vásárló kockázata, szerintem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#152775) MasterMark válasza Faith (#152771) üzenetére


MasterMark
titán

Fontos lenne mennyi az a par honap.

Illetve bele lett irva az adasvetelibe a hiba?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#152776) Faith válasza MasterMark (#152775) üzenetére


Faith
aktív tag

Október elején kelt el az autó és tegnap hívott fel szóval kb 2,5 hónap. Sajnos az adásvételin nincs feltüntetve mivel az adásvételit a MerkantilBank intézte mert a vevő hitel felvétellel vásárolta az autót.

(#152774) Cifu: Igen, két magánszemély. A váltót én nézettem meg a saját szerelőmmel (BOSCH szervíz) még az eladás előtt az aktuális olajcserénél.

[ Szerkesztve ]

(#152777) MasterMark válasza Faith (#152776) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel tudott rola, ezert sok teendod nincs ezzel jo esetben. Ezert nem is ertem mit akarhat.

Switch Tax

(#152778) Reggie0 válasza Faith (#152776) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem kezdetnek semmit se bizonygas, csak tudd meg, hogy szerintuk mi a hiba es a kivalto oka. Csak a rejtett hibaert felelsz, ami nem lett volna felismerheto kello korultekintes mellett sem. Ha a hiba okanak olyasmit jelolnek meg, ami ellenorizheto lett volna, ha pl. a szerelo kello alapossaggal jar el(es nem kell csavarokra bontani a kocsit hozza, azaz gyakorlatilag is gazdasagos, racionalisan vegrehajtato), akkor az eleve nem is rejtett hiba. De szerintem nem erdemes belemenni elore, mert ha elore elkezded reszletezni, hogy szerinted miert, hogy nem a te dolgod, akkor ennek megfelelo hibat talalhatnak ki. Ilyenkor a legjobb, diplomatikusan meghallgatni a masik felet es gondolkodasi idot kerni, semmit sem megerositeni vagy cafolni, hogy csak egy iranyban aramoljon az informacio es ne adj tamaszpontot.

[ Szerkesztve ]

(#152779) EQMontoya válasza Cifu (#152773) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, a Toyota a ZZ mociknal kitolta 7 ev es 180k km-re a garanciat. Ha azon belul elojott a hiba, kapott uj fuzott blokkot az auto.

Same rules apply!

(#152780) Qru válasza EQMontoya (#152779) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Subaru is cserélte a bedöglött EE20-as motorokat gariban (szintén új fűzött blokkot kapott). A BMW meg leszarja, hogy lépten nyomon kiégnek a kocsijai. Nem túl szimpi hozzállás. :N De nekünk az 1.8 TSI-vel is volt egy körünk: meg kellett várni, hogy a 1l / 1000 km olajfogyást átlépje és csak akkor csinálták meg gariban.

#nincsbennetarcsi

(#152781) freeknight válasza Faith (#152771) üzenetére


freeknight
őstag

A kuplung hiába drága, de kopó-fogyó alkatrész, aki autót tart fenn annak számolnia kell ezek cseréjével. Legközelebb majd az olajcserét akarja rajtad behajtani? Röhej.
Tudott a hibáról, le is lett szállítva az ár, ennek tudatában is megvette, eltelt 2,5 hónap is, ráadásul nem egy gazdasági totálkár összegű "hiba" nem is értem mit akar? Én helyedben biztos nem lettem volna ilyen nyugodt.
Aki nem akar kuplunggal fékkel futóművel foglalkozni az vegyen új autót.

(#152782) kisza25 válasza freeknight (#152781) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én ezért adtam el még garisan az autókat, márkaszervizbe voltak hordva, ráadásul nepper vitt el a legutóbbi 4 autómból 3-at

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#152783) molnarpeter válasza freeknight (#152781) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt múltkorában használt garanciás cikk, ott a tárcsa kopó volt (így fedezet nélküli), a lendkerék rejtett hiba. Persze így, hogy a hiba el lett mondva, mindegy is, bár remélem, voltak fültanúk. Mondjuk ilyen jelenség akku és mechatronika nagyságrendben lehet egy s más, de ha utóbbi, akkor is I.J.

[ Szerkesztve ]

(#152784) barnam_ válasza molnarpeter (#152783) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én azért beleírtam volna a szerződésbe a hibát, nem is értem miért nem lehetett ezt belevenni.
Szóban elhangzottat bebizonyítani... hát sok sikert.

(#152785) tboy93 válasza barnam_ (#152784) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkább a vevőnek sok sikert. Magánszemélyek közötti adás vételnél, tudtommal a vevőnek kell bizonyítani, hogy a vásárlás pillanatában már fenn állt a hiba. Ergo én nem paráznám ezt túl.

[ Szerkesztve ]

(#152786) EQMontoya válasza tboy93 (#152785) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#152787) rbalint88 válasza tboy93 (#152785) üzenetére


rbalint88
addikt

Plusz aki szan 5 percet az internetes utanajarasnak, az tudja, hogy a szarazkuplungos dsgben max 150k-nal kuplungcsere aktualis. Plusz ugye a kuplung kopo-fogyo alkatresz, maximalis I.J. kartya. Ha mechatronika baja lenne, akkor lehetne jogos a pampogas, de igy...
Szerelo is jo fej, majd cserelunk benne olajat :DDD pekek kezeben a szakma!!!

#budasidehighlife

(#152788) tboy93 válasza rbalint88 (#152787) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aposek ugye most adtak el a Ford Galaxyt, mar nagyon csunya hangja volt a kettostomegunek, el is mondta apos, hogy ezt cserelni kene. Hazaertek Miskolcra, masnap elmentek a szerelohoz olajcserere es hazafele szetesett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#152789) K Norbi


K Norbi
addikt

;]

(#152790) Tsebacsi válasza K Norbi (#152789) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez oximoron, a BMW attól nem javul meg, ha veszek mellé egy Audit, amit leállítok a garázsba, mert a BMW-vel akarok járni... :U

;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#152791) máyköl válasza K Norbi (#152789) üzenetére


máyköl
veterán

Csöbörből vödörbe.

(#152792) Reggie0 válasza máyköl (#152791) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert nem egeszen. A BMW olyan, mint a Ferrari, csak ahhoz kepest nem megy. De kigyulladni ugyan ugy tud ;]

(#152793) Doki16 válasza _q (#152768) üzenetére


Doki16
addikt

Nem szoktam casco-t kötni. Elég sokra jön ki nekem, így inkább bízok a szerencsémben :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#152794) Magnum_ válasza Doki16 (#152793) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem jol jott a csao, amikor a vw-met elloptak.

I humbly and respectfully decline™

(#152795) _q válasza Magnum_ (#152794) üzenetére


_q
addikt

Ilyenkor mi alapján térítik meg az autó árát? Gondolom nem az számít mennyiért vetted és talán még az akkor aktuális eladási ára alá ajánlanak?

(#152796) sutszi


sutszi
veterán

Mai program:
Régi:

Új:

Mindeközben oda-vissz megvolt BP-Eger. Full köd. Mindenki felkapcsolt minden fényforrást amihez tartozott kapcsoló. Mindegy, hogy főút, városon belül, vagy autópálya.

Ez Kerecsend-Eger között készült a 25-ös úton.:

És nem az egyetlen ilyen volt... :(((

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#152797) Csabroncka válasza Doki16 (#152793) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt hiszem csak a Generali-nal van lopás+elemi kár (kizárólag ez a kettő kombó), azért ez 2-3 milliós értéknél már megfontolandó, ha agyonveri a jég, vagy ellopják....

"in medias res"

(#152798) tboldi válasza sutszi (#152796) üzenetére


tboldi
nagyúr

3-4 héttel ezelőtt ugyanilyen volt az M1 Móvár és Győr között, plusz még az eső is esett. Lámpa nélkül közlekedőket szerencsére nem láttam, viszont a prémium SUV-ok sorra húztak el mellettem min. 150-nel. Én meg nem mertem 100-nál többel menni, olyan kicsi volt a látótávolság.

(#152799) kisza25 válasza Doki16 (#152793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig a golfot szeretik lopni

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#152800) Doki16


Doki16
addikt

Azt hiszem kalkulálok egyet. Meglátjuk, hogy mit dob a Golfra. A kötelezőm az most 27k Ft lett egy évre erre a kocsira.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.