Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147201) MasterMark válasza aero. (#147200) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem kicsit para az aksis dashcam.

De olcsóbban mint a Viofo a 70mai-k nem rosszak állítólag.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#147202) aero. válasza MasterMark (#147201) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valamit valamiért, anélkül bukod a parkolási sérüléseket, parkolási gtk-t. Én nem félek tőle. A telefonom ugyanolyan eséllyel gyullad ki.

(#147203) LZs?! válasza kisza25 (#147154) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Igen.

Ott egy magasnyomású tároló csatlakozója szivárgott; a higrogén-oxigén később beindult és utána vitte magával a tárolóban lévő többi naftát.

Igazából ezért 'sunyi'...na, jó: hatványozottan rizikós a sűrített, illetve cseppfolyósított hidrogén (nem ugyanaz a kettő):

1) maximális hatékonysághoz 700bar környéki nyomással tárolják, ami a légköri nyomásnak közel ugyanennyiszerese (670-680atm?); emellett pl. 1kg likvid H kb. 10-12 literes térfogattal bír, ami kb. 10-12 m3 gáz halmazállapotában 'szobahőmérsékleten'...ergo amikor ez pl. sérülés okán kiszabadul a kontrolált közegből és képes energiát felvenni a környezetéből (t.i. közel abszolút nulla fok vs átlagos környezeti hőmérséklet), akkor qrva gyorsan 1000-szeresére tágul. Már ez önmagában őrült kinetikus energiát szabadít fel, és akkor még nem lobbant el semmi.

Arra reflektálva, hogy 'hisz eddig is volt gázos kocsi': 1kg LPG kb. 2 liternyi térfogat cseppfolyós formában és kb. 0.5 m3 gázhalmazállapotban; ergo mindössze 'negyede' a fun factor...mindazonáltal a felhasználás is teljesen másként történik, szóval alma-körte...

2) a H oxigénnel keveredve qrva instabil, ergó lobbanékony (durranógáz kémiaóráról...). Elég ha csak szivárgás van, a H/O már attól belobban, ha csúnyábban ránézel - és nem érezni, látni, hogy a jelen van-e.

Ugye ez volt a norvég állomáson is: a csatlakozó szivárgot, valami (bármi...) belobbantotta a keveréket, a 'robbanás' (sic!) leverte a csatlakozót, a gáz elkezdett tágulni, a légnyomás szétverte a tárolót és a lökéshullám megtolta a környéket.

Ezzel szemben a benzin a késztermék formájában az elvárható gondosság figyelembevételével kifejezetten biztonságos, vagy inkább rizikósemleges: rugalmasan tárolható, szinte minden kémiai/fizikai behatásra közömbös...még a cigerettát is elolthatod benne; a koncentrált benzinpára az más, az lobban... A dízel pedig még ennél is kevésbé reaktív.

Félreértések elkerülése végett: nem értek az autógyártáshoz, sem a energetikához...emellett nekem teljesen mindegy, hogy mivel megy a kocsi: sűrített hidrogénnel, fúziós elemmel, elektrolízisre váró csapvízzel, gőzzel, dínódzsússzal...vagy akár nekem kell a tankba pisálnom, hogy tekerjen a méter; pont nem érdekel, hogy 'mi hajtsa'. Ugyanakkor az eddigiekben kiforrott alapokra helyezett 'belsőégésű status quo' fényében fogyasztói szemmel minden alternatíva egy 'gombhoz a kabátot' próbálkozás.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#147204) Jorus


Jorus
nagyúr

Ferenciek terénél megint fel van túrva az egyik oldal, sávelhúzással.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#147205) kisza25 válasza LZs?! (#147203) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jelen állás szerint semmilyen szinten nem lenne kevesebb a co2 kibocsátás hidrogén hajtású autókkal (előállítási költsége, hidrogén előállítás, szállítás, motor hatásfok...) és
Az a vonzósága sincs meg, hogy olcsóbb lenne így közlekedni, mert 1kg hidrogén 9euro, egy tankba 5kg megy amivel 500-550km tehető meg, viszont 3perc alatt újra tölthető.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#147206) #30610944 válasza aero. (#147202) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ezért kell akksi nélkülit venni és az biztosíték dobozba bekötni.

Nálam nagy munka lesz ma.
Felni és gumi csere. 16ról megyek vissza 15re. Kíváncsi vagyok mennyivel lesz más a vezetési élmény.

[ Szerkesztve ]

(#147207) barnam_ válasza Jorus (#147204) üzenetére


barnam_
nagyúr

M1/M7 kivezetőn meg olyan volt, mintha autómentes nap lenne :)

(#147208) Jorus válasza barnam_ (#147207) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amikor én jöttem, 6 után kicsivel, Egér úti lehajtó után már araszolás ment a BAH-ig. Mondjuk az ott és akkor általános, akkor szoktam elszürcsölni a kávémat a termoszból. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#147209) aero. válasza #30610944 (#147206) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az is igaz. Most, hogy mondod, nekem is belső világításra van kötve, ami állandó.

(#147210) #30610944 válasza aero. (#147209) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nálam az egyik az ablak törlőre a másik meg valami f outlet, tudja a fene mi az de még nem robbant fel az autó még minden működik. :DDD

(#147211) EQMontoya válasza Jorus (#147204) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tiszta szerencse, hogy megszuntettek az aluljarot ott, igy legalabb egy savra leszukitve allhat a fel Budapest egy lampanal.

Olyan maganyos lampavasak allnak ott a kornyeken...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#147212) CactuS válasza aero. (#147202) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

70mai szériában azt hiszem kondi van, nem is sima akku, én nem tartok tőle, nekem is az van, bár nekem elég volt a kisebb, a frissített 70mai 1s.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#147213) MasterMark válasza CactuS (#147212) üzenetére


MasterMark
titán

Mind a két 70mai-ban lítium akku van. Viofo-kban mind kondi.

A telefon meg jellemzően nincs napon egész nap az ablakban sok-sok fokban. Amúgy be is lehet venni elrakni, kis kényelmetlenség, de nem akkora gond. Persze a parkolás felvételt így is bukod, mondjuk annak szerintem nem sok értelme van amúgy sem, mert nem fog látszani a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#147214) CactuS válasza MasterMark (#147213) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet, hogy li-po akku van benne, nekem nem ez nem volt szempont, de attól sem tartok. Lezavartam nagyon sok km-t, szélvédőre felakasztott telefonnal, működő navigációval, volt, hogy klíma nélküli autókban még anno és úgy, hogy reggeltől estig mentem vele és max annyi időre vettem ki a telefont, amíg autót cseréltem. Egyik eszköznek se volt soha baja.

Saját autómmal mondjuk nagyon ritkán parkolok telibe a napon (bőrös autóval nem is túl jó ötlet). Cégnél árnyék van a nap döntő többségében, otthon meg a ház árnyékot ad a felhajtóra a nap nagy részében.

A parkolási sérülésre amúgy nehéz jó megoldást találni, mert jellemzően pont oldalról fordulnak rá az autóra és ha utána nem megy el előtte az autó, akkor nem fog látszódni. Én nem ezért vettem (plusz nálam fent pont rátakar a hővédő sötétítő fólia is).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#147215) Qru válasza EQMontoya (#147211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legnagyobb ökörség volt, kb az egyetlen jól működő forgalmi megoldás volt Pesten. Ja nem, ott van még a Nyugati felüljáró. Szerencse, hogy azt is el akarják bontani... :W

#nincsbennetarcsi

(#147216) Tsebacsi válasza Qru (#147215) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát zavarja az ottélőket, na :D
Komolyan a magyar néha megérdemli a sorsát (az átlag, mi meg az átlag miatt szívunk :C ).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147217) kisza25 válasza Qru (#147215) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ilyenkor örülök csak igazán, hogy vidéken lakom, gyereket oviba viszem 5perc oda, 3perc vissza (8km) iroda ugyanez, meg B lelle, Bbogláron kb mindent elérek ennyi idő alatt, de Fonyód 15perc (16km) Ltóti 15 perc (15km), de még Siófok is 27perc (41km)
:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#147218) tboldi válasza kisza25 (#147217) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is vidéki vagyok, de 6 km-t nem bírok 10 perc alatt megtenni, inkább 15 szokott lenni. :D

Ha Győrbe megyek, akkor is több idő Móvárból kikecmeregni, mint amennyit a pályán töltök (általában Abdánál szoktam lejönni).

[ Szerkesztve ]

(#147219) Gaben92 válasza kisza25 (#147217) üzenetére


Gaben92
őstag

"5perc oda, 3perc vissza"

Mikor megerkezel az ovihoz a hazad 3 km-el odebb teleportal? :DDD

Ugy latom kap nalad is a motor hidegen rendesen.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#147220) Tsebacsi válasza Gaben92 (#147219) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vagy az ovi fele megy a nép, visszafelé nem?! :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147221) Gaben92 válasza Tsebacsi (#147220) üzenetére


Gaben92
őstag

Az tul egyszeru lenne. A teleportalos peco sokkal menöbb. :P

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#147222) Qru válasza kisza25 (#147217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kb doktorüzem. Bár ha időnként mész többet is akkor nem kell nagyon rövid csereperiódust tartani.

#nincsbennetarcsi

(#147223) CactuS válasza Tsebacsi (#147220) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem inkább csak annyi, hogy az ovinál nem a szomszéd felhajtója előtt centizik és így gyorsabb. ;]

(Bocs. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#147224) Tsebacsi válasza CactuS (#147223) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon kipihentétek magatokat a hétvégén ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147225) Gaben92 válasza Qru (#147222) üzenetére


Gaben92
őstag

Apropo csereperiodus.

CT 200h-ba beleraktam olyan 8000km-t aprilis eleje ota, ebböl olyan 7000 autopalya, a maradek pedig 3-15 km-es rövid tavok. En elsö körben arra gondoltam, hogy olyan 10k km körul viszem olajcserere, de lehet kitolom kicsit mert meg szinre meg mindig jol nez ki az olaj. Raadasul penteken szerelik be az elektromos allofutest + belterfutest, szoval onnantol a hideginditas se lesz annyira hideg.

CactuS: :DDD:C

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#147226) Qru válasza Gaben92 (#147225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán kitolhatod 1-2 ezerrel főleg, ha vmi jobb(an adalékolt) olaj van benne. Ha mész pályán elpárolog a víz meg a benzin is az olajból, így sokkal lassabban öregszik az olaj.
Bár igazából a hidegindítások száma a mérvadó, mert a savasságot lekötő adalékok egyből dolgoznak, de ha telítődik akkor már nem köti meg és szépen elindul a kémiai korrózió a motorban.

#nincsbennetarcsi

(#147227) Gaben92 válasza Qru (#147226) üzenetére


Gaben92
őstag

Most valami olcso Comma 0W20 olaj van benne, de nem tudom pontosan milyen. Mielött vettem az autot azelött lett lecserelve, aztan gondoltam egyszer belefer. Ez volt az egyetlen alkalom, hogy nem markaszervizes olajcsere volt. Toyota Tampere csinalja majd a következö szervizt (olaj, szurök, gyertyak, bolygomuben olaj, talan elsö fektarcsak is, na meg uj legzsakok mert a robbanos Takata annyira nem menö...) onnantol mar jobban fogom magam erezni kicsit.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#147228) aero. válasza Qru (#147222) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hat de a doktoruzem az jo nem? Azok a legmegkimeltebb, vigyazott autok:D

(#147229) Jorus


Jorus
nagyúr

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#147230) Tsebacsi válasza Jorus (#147229) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Awww :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147231) bbubby00


bbubby00
őstag

Csak meghirdettem az NA-m. Buzi vagyok és veszek egy BoxsterS-t :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#147232) Tsebacsi válasza bbubby00 (#147231) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyire kell a fájás? :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147233) tboldi válasza bbubby00 (#147231) üzenetére


tboldi
nagyúr

Te mondtad írtad. ;]

(#147234) BigBlackDog válasza bbubby00 (#147231) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hol fogod merni használni? Mondjuk garázsban nem mutat rosszul. ;]

(#147235) focvis válasza bbubby00 (#147231) üzenetére


focvis
veterán

Jól teszed. Max. eladod szezonban, ha nem tetszik.

Nekem is kell valami hülyegyerek verda!!!!

(#147236) Tsebacsi válasza focvis (#147235) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Van egy eladó garis Focusom :U ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147237) bbubby00 válasza bbubby00 (#147231) üzenetére


bbubby00
őstag

Ugyan úgy túrázni fogom használni, hogy őszinte legyek. Tehát igen, csak hosszú hegyi túrákra fogom előkaparni a garázsból, mert veszek mellé egy hülyegyerek NA-t :D
Tehát hamarabb fogom elérni a 12havi olajcsere periódust, mint a 10ezret.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#147238) focvis válasza Tsebacsi (#147236) üzenetére


focvis
veterán

Csipszes motorerő már megvan, flex van, levágjuk a tetejét?

(#147239) EQMontoya válasza bbubby00 (#147231) üzenetére


EQMontoya
veterán

En is gondolkodtam mar rajta, aztan arra jutottam, hogy arra az evi 8000 km-re, amit hobbiautoba rakok, eleg egy jo MX5.

Same rules apply!

(#147240) bbubby00 válasza EQMontoya (#147239) üzenetére


bbubby00
őstag

Én pont ezért akarom lecserélni valami "komolyabbra". Mivel évi 6-10ezres futás nem sok. Sőt, ha ugye lesz egy NA meg egy Boxster, akkor szinte lefeleződik ez a szám, tehát 6ezres futáshoz jó lehet. A Mazdába több belemenne, azt napi szinten a párommal használnánk, ugye plussz a klubos túrák :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#147241) Tsebacsi válasza focvis (#147238) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Úgyse láttam még kombi kabriót, Let's Do It! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147242) Gaben92 válasza Tsebacsi (#147241) üzenetére


Gaben92
őstag

kombrió :P

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#147243) Qru válasza Gaben92 (#147227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lufipatronokat cserelik csak, maga a zsak nem hibas. Nekem a Hondaban meg a Subaruban is csereltek mar oket.

Am egy korabbi szomszedunk olajmernok volt, o azt mondta hogy sokkal fontosabb az h idoben csereld mint sem h nagyon draga olajat tegyel bele.

#nincsbennetarcsi

(#147244) molnarpeter válasza Qru (#147243) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Faternak (gépészmérnök) is van egy kapcsolódó örök igazsága - bármilyen olaj jobb, mint ha nem lenne kenés :) Persze ez inkább szükséghelyzetekre érvényes.

(#147245) Gaben92 válasza Qru (#147243) üzenetére


Gaben92
őstag

Remeltem is mert vicces lenne kibontani a fuggonylegzsakot a helyeröl. :DDD Alvazszam alapjan csak azok tudnak nagyot pukkanni..

En leginkabb az "idöben jo minösegut" oldalon vagyok. 12k-nal semmikepp sem tolnam tovabb, de lenyegeben attol fug fuggeni a dolog, hogy a melo hogy alakul. Van, hogy nem kell mennem semerre, de elöfordulhat barmikor egy 2000km-es kiterö. Aprilis elejen lett cserelve az olaj, a heten megyek 700km-t, szoval hamarabb erem el a km korlatot mint az egy evet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#147246) LZs?! válasza kisza25 (#147205) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Összeségében, ipari szinten egyáltalán nem az; de igazából semmi sem az, ahol energiából hasznos munkát állítanak elő, és ezt már maga az energiamix determinálja, nem a munka folytatólagos produktuma.

A vidóban sem ok nélkül pedzegették a a mögöttes energifelhasználás tisztaságát; ami kiragadott példaként, ideális célként lebegtetve teljesen korrekt.

A fosszilis energihordozókkal az a szerencsénk, hogy 'készen kaptuk' őket, t.i. a természet elvégezte az előállítás munkafázisát évszázmilliók alatt mire mi egyáltalán lemásztunk a fáról (vagy világnézetileg ki melyik verziót preferálja), és nekünk már csak logisztikázni, előkészíteni és (f)elhasználni kell; ez az a paraktikus előny, amit roppant nehéz bármivel is kiegyenlíteni. Cserébe egy olyan komponenst vezetünk vissza az egyenletbe (t.i. ökoszisztéma), ami anno a természet bedobozolva félretett 'nem eleme R-nek' felcímkézéssel.

Egyelőre a fosszilis energihordozókra alapozni olyan, mint Churchill demokráciája (*): egyáltalán nem jó, de nincs jobb (kivéve a talán hybrid megoldások, de a nap végén azok is csak derivatívák).

(*) “Democracy is the worst form of government, except for all the others.”

Nevermind...

(#147247) Qru válasza Gaben92 (#147245) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attol meg elegge szet kell kapni ne felj. :D

En most 5k km utan csereltem (kicsit belekeveredtem a szabvanyokba) de amugy en is csak 10k utan szoktam. Api SL ment bele amit a gyarto enged de nem ajanl, igy inkabb ledobtam elobb egy SN-esre (SM vagy jobb az ajanlott).

#nincsbennetarcsi

(#147248) MunezXBK válasza focvis (#147235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

G5 GT Sport kell neked. ;]

(#147249) CactuS válasza Tsebacsi (#147224) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Áh, éjjel mindkét gyerek nálunk aludt. A hercegnő alapból egy ketrecharcos, a fiatalúr meg általában úgy érkezik, hogy előbb erőből bevágja közénk a párnát, 2. körben jönnek a plüssg*cik és az alvós kutyus, majd a takaró, végül anya hátán átfordulva megérkezik közénk, megfogja az ujjam és kb. 10 másodperc múlva alszik tovább. Én meg nézek a sötétben hosszú percekig, hogy ez már megint mi volt. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#147250) Gaben92 válasza Qru (#147247) üzenetére


Gaben92
őstag

Gondolom, hogy nem lesz egyszeru muvelet, mert 4-5 orat mondtak a muveletre, viszont amig naluk pihen az auto kapok egy IS 300h-t. :P (Erösen gondolkodom, hogy visszautasitom, es kerek valami szart, nehogy megszeressem es költsegekbe verjem magam :DDD)

CactuS: "2. körben jönnek a plüssg*cik és az alvós kutyus, majd a takaró, végül anya hátán átfordulva megérkezik közénk, megfogja az ujjam és kb. 10 másodperc múlva alszik tovább."

Az ujjfogos reszt leszamitva nalunk ugyanezt csinalja a macska. :DDD Csak alvos kutyus helyett alvos tigrise van, meg ö hajnali 4-5 körul mar nekiall lebontani a lakast mert ehen akar pusztulni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.