Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137851) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali! Ha már a fóliázás felmerült...Ezért megzsanettozhatnak? Köszi a válaszokat!

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#137852) aero. válasza Reggie0 (#137849) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

En jelenleg nem tudom bevinni 15 ala, mert sajnos akkor is nyomom a gazt, amikor nem kene. :DDD de csak hogy halljam a hangját, palyan is altalaban 60-nal kruzolok (70 a limit)

[ Szerkesztve ]

(#137853) tboldi válasza bohoc71 (#137851) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hinném, de akkor már miért nem rendes fólia?

[ Szerkesztve ]

(#137854) Magnum_ válasza bohoc71 (#137851) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hatso ablakra gyerek miatt? Tuti nem, de amugy is lerantod 1mp alatt.

I humbly and respectfully decline™

(#137855) focvis válasza Motion_Blur (#137847) üzenetére


focvis
veterán

Nálam városi araszolás és hegymenet után simán 114, nyáron 118 fokos volt az olaj.

molnarpeter: Nem, de nem kizárt, hogy el tudom intézni.

(137850) Doki16: Valószínű.
Van olyan amin ezeket már elvégezték, csak azokat 5 m felett kínálják.
Az enyémen aktuális a vezérlés cseréje, és a normál szerviz is, ennek tudatában vásároltam. Zegen cserélik a hónap végén, régi ismerősnek szóló áron.
A következő 180 ezer km során elvileg csak olaj és szűrők kellenek.

A klíma és a váltó átmosása opcionális, az viszi el az említett összeg felét. De valószínűleg ezeket is megcsináltatom, hosszú a várólista, augusztus lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#137856) Motion_Blur válasza focvis (#137855) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez megnyugtató :R :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#137857) #89309696 válasza focvis (#137855) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kár, hogy az enyémben nincs olajhőmérő, kíváncsi lennék rá.

(#137858) Qru válasza Motion_Blur (#137847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elöl/hátul 2.2 bar van a gumikban?

Látom a láncos vezérlés is cserélve lett. Az mennyibe fájt?

mod:

Az olajhőfok 120-ig még okés bőven.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137859) Motion_Blur válasza Qru (#137858) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, 2.2 van mindegyik gumiban.

120k volt a vezérlés cseréje (itt nincs okoskerék).

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#137860) Qru válasza #89309696 (#137857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyémben sincs még vízhőfok mérő sem de obd-n kiírja pontosan a víz hőfokát, az olaj hőfokát sőt még a beszívott levegő hőfokát is.

motion_blur: Az jó ár, nagyon. :K

Nekem hátra alacsonyabb légnyomást ír ha nincs megpakolva.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137861) #89309696 válasza Qru (#137860) üzenetére


#89309696
törölt tag

OBD-n lehet nekem is írja, de nincs kütyüm, nincs Androidos telefonom se. Ennyit meg nem ér. :DDD

(#137862) Qru válasza #89309696 (#137861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más OS-hez való (pl IOS) olvasó is van, vagy vannak dedikált olvasók mihez még csak telefon sem kell.

#nincsbennetarcsi

(#137863) focvis válasza Motion_Blur (#137856) üzenetére


focvis
veterán

Ja! Ráadásul mind a 3 egyforma autóban :DDD , szóval az egyedi hiba kizárható.

(Itt jegyzem meg, a 2. példány volt a legjobb; bár abban végig nyikorgott a biztonsági öv csatja, kentem teflonnal, grafitos zsírral, egy idő után újrakezdte.)

(#137857) Fehér Farkas: Országúton kb. 10 km után éri el az üzemi hőmérsékletet (90 Celsius).

[ Szerkesztve ]

(#137864) F_Zolee válasza Qru (#137862) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mk1 leonhoz is tudsz valami olcsó olvasó ketyerét? Nem vagyok jártas ezekben. Andriod teló van. :D

(#137865) gzbotii válasza stickermajom (#137840) üzenetére


gzbotii
veterán

A gázolaj?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#137866) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A toyota elpusztíthatatlan mítoszt így nehéz lesz megdönteni:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137867) #89309696 válasza gzbotii (#137865) üzenetére


#89309696
törölt tag

A nyáriból kiválik a paraffin télen. A téli az tovább tartható, de szerintem annak is csak 1 év az ideje, mint a 100-as benyának.

(#137868) F_Zolee válasza F_Zolee (#137864) üzenetére


F_Zolee
veterán

*android

(#137869) Magnum_ válasza F_Zolee (#137868) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elm327 kell + megfelelo app a telora es azon csekkolsz elo adatokat

I humbly and respectfully decline™

(#137870) SzlobiG válasza focvis (#137855) üzenetére


SzlobiG
félisten

Múltkor úgy olvastam ezeknek a klíma a gyenge pontjuk mondhatni típus hiba, ami eléggé zsebbe nyúlós, de ha egyszer megvan csinálva onnantól nincs gond vele.

Doki: Helyes, már vártam mikor kerül fel az auris. :D

[ Szerkesztve ]

(#137871) F_Zolee válasza Magnum_ (#137869) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi. :R

(#137872) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Van esetleg ötletetek, hogy a videón hallható bizonytalan alapjárat mitől lehet?
[link]

Az ötleteket köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#137873) mycso válasza Richard! (#137834) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Volt most nekem is, egy hosszabb utacska, változatos útviszonyok mellett: (2személy, csomagtartónyi lom, örök klíma)

+info
Ugyanezt bejárta velem egy 1.33tce@140 megane 4 is, 80kg többlet súllyal, 6.7l/100km-el zárta az etapot.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#137874) tboldi válasza F_Zolee (#137868) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rá nem jöttünk volna javítás nélkül. ;]

(#137875) focvis válasza SzlobiG (#137870) üzenetére


focvis
veterán

Reméljük, utána már jó.
Mondjuk szívesebben költeném az árát egy szett szép gyári felnire, vagy akár 4 gumira. De ez van.

(#137876) MunezXBK válasza focvis (#137875) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont ma vettem 4 új gumit.

Innen is köszi Qru. :R

(#137877) focvis válasza MunezXBK (#137876) üzenetére


focvis
veterán

Milyent?

(#137878) MunezXBK válasza focvis (#137877) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hankook Ventus S1 Evo3-at.

Először másik került képbe, rákeresek oszt azt írja, hogy a nyugodt, kiegyensúlyozott vezetőknek gyártották. Há mondom ez kapufa, nem nekem készült. :D

[ Szerkesztve ]

(#137879) molnarpeter válasza focvis (#137855) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt valami service bulletin rá talán, mindenképp érdemes megpróbálni. Ivanicsról írják a csoportban, hogy nehezebben mennek az ilyen ügyek, talán a Galériánál érdemesebb próbálkozni :)

Karbantartás a jövőre nézve: félidőben hosszbordást illik cserélni, mert szakadás esetén összekuszálja a vezérlést. Jobb a békesség, általában 90 ezrenként javasolják.

MunezXBK: céges Fiesta S1e2 szettet kapott, kifejezetten jól viselkedett a típus, egyértelműen a Ventus Prime 2 felett teljesített (bár csak 70 ló tépte az aszfaltot :DDD). Remélem, ott is beválik!

[ Szerkesztve ]

(#137880) MunezXBK válasza molnarpeter (#137879) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Figyelni kell, mert csak 300km/h-ig alkalmas. ;]

(#137881) Reggie0 válasza focvis (#137855) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a klimakompresszort ezen mar csereltek, valamint a klimagazt is nem gyarira?

(#137878) MunezXBK: Nekem Evo2 van fent, ez mar a masodik szezonom vele, de mar felig van kb. talan kibirja a 3. szezon vegeig. De cserebe jol tapad.

(#137879) molnarpeter: Igen volt, a klimaval van a baj, azaz konkretan a gyari gaz megeszi a tomitest. Visszahivasban cserelik, utana gyorsan le kell csereltetni a gazt egy hozza valora, de az nem gyari. Magyarorszagrol azert szeretik lepattintani az autokat, de van Volvos szaki akinek a segitseget lehet kerni az ugyben.

Amugy ezt azert nagyon fontos megcsinalni, mert a klima huti az akkut is, tehat mindig kell. Eloszor a klima adja meg magat utana kis idovel az akksi/bms.

[ Szerkesztve ]

(#137882) focvis válasza molnarpeter (#137879) üzenetére


focvis
veterán

Pont az Ivanicsnál voltam, az van közelebb - volt egy belső megérzésem, hogy a Galériába kellene inkább menni... :U A munkafelvevő manus se volt szimpatikus, ide nem szívesen járnék.

Van ismerősöm a Volvo Hungáriánál, esetleg rákérdezek, hogy megnyújtható-e a visszahívás. De mondjuk akkor is kellene cserélni a gázt. Szóval talán jobb ha nem most használom fel a szívességet.

(#137881) Reggie0: Nem tudom, egy mogorva pöcs volt a munkafelvevő. A gázt nem hiszem, hogy cserélték, arról szólt volna eladó. Nettó 90 forint.

(#137883) Doki16 válasza SzlobiG (#137870) üzenetére


Doki16
addikt

Miért vártad? Ennyire kiszámítható vagyok? :D
Amúgy van egy összeg, amit meg kell kapnom érte, hogy biztonsággal tudjak Volvot venni. Alatta nem adom el biztosan.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137884) F_Zolee válasza tboldi (#137874) üzenetére


F_Zolee
veterán

De Munez álmatlanul forgolódott volna ha úgy marad. ;]

(#137885) Qru válasza MunezXBK (#137876) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

mod:

Reggie0: PC5 sem bír 2-3 szezonnál többet, cserébe jóval olcsóbb a Hankuki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137886) sb


sb
veterán

Sziasztok!

A féktárcsát bemarta valami, ahogy a képen látható. A fékbetét szerintem még nincs elkopva.
Erősebb fékezésre nem csak nyikorog, hanem egész változatos hangjátékot produkál és közben fémes (vagy ki tudja milyen) súrlódó, véső hang is van. Szerintem a pedálon is érezni, nyilván utólag nehéz megállapítani referencia nélkül.
És már relatíve hosszú ideje, szóval ha kavics, egyéb cucc szorult be az sem nagyon akar onnan kijönni.

Szerviz szerint nincs itt semmi látnivaló. Fékhatás nem befolyásolja szerintük, lehet így használni...
És mindezt kb. látatlanban mondják.
Szerintem meg befolyásolja, mivel érezhetően/hallhatóan vmi kemény anyaggal vésem a tárcsát nem csak a betéttel. A tárcsa sem lesz már jobb... vagy ha hozzá is kopik idővel a kivésett részhez akkor is kéne valamit kezdeni a mostani betéttel/beszorult anyaggal/anyaghibával... akármi is legyen, nem?
Ez normális hozzáállás, hogy minden mehet tovább? Közben érzésre szar és várjuk, hogy hátha jobb lesz... vagy tovább romlik?

Ill. egy másik tök független kérdés, nem értek hozzá:
A rozsdás (és már lepattogó) részekre gondolok. A többi elemen semmi, ezeken full rozsda.
Ez így oké? Csak kezeletlen alkatrészekről van szó és így néz ki normálisan? :)

Köszi!

(#137887) Elektrosokk válasza focvis (#137882) üzenetére


Elektrosokk
addikt

hozzák az új vasad! :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#137888) Tsebacsi válasza Elektrosokk (#137887) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Első fekvőrendőrön véget érne a mulatság :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137889) golfvariant válasza Elektrosokk (#137887) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Nagyon igényes az az oldalsó idom ;]

(#137890) aero. válasza sb (#137886) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Üdv, hm, pedig nagyon kavicsnak néz ki (vagy bármi más kemény). A betétet kipattintani 3 perc keréklevétellel, ha megakarod nézni, de használható így is, sűrűn előfordul. Nekem is vagy 800km-ig volt benne tavaly. A felületi rozsda az ilyen, ezek kezeletlen reszek, 1 hét alatt full rozsda lesz az egész.

(#137891) anorche1


anorche1
őstag

Az onkiszoogalogoztisztito -t probalta mar valaki?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#137892) Reggie0 válasza focvis (#137882) üzenetére


Reggie0
félisten

Ennek gyorsan menj utana, ez tipushiba. Kulfoldon a kompresszort visszahivasban ingyen cserelik a gazzal(csak itthon nem). Utana ismet le kell cserelned a gazt egy normalisra, de ez mar fizetos. Ivanics-nal tudjak mi a dorges.

[ Szerkesztve ]

(#137893) sb válasza aero. (#137890) üzenetére


sb
veterán

Köszi!

A rozsdát sejtettem, mert nagyon elüt mindentől. Nem tűnik véletlen problémának. :)

A féknél viszont gondoltam legalább kiszedni kellene, ha már a tárcsa ilyen is. (Főleg ha ennyire egyszerű...)
Legalább ne így fogjon a fék. Vagy ez nem gáz, hogy brutális véső hangja van és érezni ahogy reszeli? :)
Azért nekem erről nem a biztonságos, korrekt fékezés jut eszembe, ha sajtreszelővel fog rá a betét a tárcsára. :D
Nem értek hozzá, de fékproblémával, ha nem a betét fog rá és ráadásul még fizikai roncsolódás is van azt hallom mindenkitől, hogy irány a szerviz. Ilyenbe még nem nagyon futottam bele, hogy a szerviz kerülése a tanács... a szerviztől, magától. :)

Ill. az még hozzátartozik a sztorihoz, hogy kb. 2-3 hete szóltam nekik, hogy ez van és nézzenek rá, mert közben volt ott más miatt az autó. Akkor még semmi nyoma nem volt a tárcsán, szóval még el lehetett volna a bemarást is kerülni.

(#137894) hdman válasza Reggie0 (#137892) üzenetére


hdman
őstag

Ez amugy nagyon cigány dolog. Mindenhol csere, de nálunk nem. Egy rossz vicc az egész... :W

Sopron city :)

(#137895) Qru válasza sb (#137893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerűen nem akarnak vele foglalkozni. Keress másik szerelőt.

#nincsbennetarcsi

(#137896) zoo8800 válasza sb (#137886) üzenetére


zoo8800
veterán

Tuti cserélném ezt a tárcsát, kis válla is van már a karcon kívül (ha jól látom)

rip and tear, until it is done

(#137897) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#137898) stickermajom


stickermajom
addikt

Első éves szervizben nincs benne a légszűrő cseréje. Ti cserélnétek ennek ellenére saját kezűleg? ~18000 km van benne.

(#137899) Motion_Blur válasza Qru (#137897) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Végre. De miért tart ez 3 évig? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#137900) Qru válasza Motion_Blur (#137899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert még csak egy elvi/politikai döntés született. Társadalmi egyeztetés kell, aztán írják csak ki a tendert, aztán lehet pályázni, eredményt hirdetnek amit majd megtámadnak a vesztesek, stb. Simán 1-1,5 évet önmagában elvisz ez az egész herce-hurca... Plusz ugye a kiépítés ideje sem kevés mert nem 2 km autópályáról beszélünk és az összes le/felhajtóhoz kell kamera az összes kijáratnál.

De azért szépen jönnek fel a Horvátok, 2020-tól a section control-t is bevezetik. [link]

mod:

stickermajom: Én cserélném (csak gyárira a gari miatt), főleg ha szívómotoros a verda. Kárt nem okoz, a ritkább csere mert ugye minél tömítettebb a szűrő (porral), annál jobban szűr. Cserébe annál kevesebb levegő jut át rajta, de erre inkább a szívómotorok érzékenyek, a turbós autók nem annyira...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.