Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137251) golfvariant válasza focvis (#137239) üzenetére


golfvariant
aktív tag

A GTI-t már eladtad? ;]

(#137252) focvis


focvis
veterán

Köszönöm Srácok!

Jobbról előzni a V60-nal se stílusos. Autópályán 150-180 között szeretek krúzolni; azt mindkettő tudja (?).
Ma, holnap szeretnék 1 autót venni.

(#137253) focvis válasza golfvariant (#137251) üzenetére


focvis
veterán

Gyorsan hirdesd meg Te is, 3 hónap és itt van a G8; egyből buksz rajta 500 ezret.

(#137254) SzlobiG válasza Doki16 (#137247) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lényegében nem, tartja a 20% körüli töltöttséget. Csak ilyen nagy melegben van ez a baja, könnyen lehet, hogy az ülés alatti szűrő van eltömődve, majd a szerviz kideríti.

Qru: Hibátlan autó nincs akármennyire megbízható a hsd ennek is lehetnek bajai, na de az 1.6hdi-vel egy lapon se említhető az egyik pont motor cserére vár hosszanti irányba el van repedve a hüvely. :U

Focvis: Már megint lemaradtam, ne már, hogy megint autót cserélsz? Nincs egy hónapos szegény gti, nem? :DD

[ Szerkesztve ]

(#137255) Doki16 válasza focvis (#137252) üzenetére


Doki16
addikt

Mindkettő tudja. Azért a Lexusban ott van a 2.5 szívó. De ilyen felhasználásra inkább a dízel Volvót venném. Azért az kellemesebben fog neked menni stabil 170-el. És mellette eszik 7 litert :) Városban meg gyakorlatilag hangtalanul baromi olcsón közlekedsz. Míg a Volvóval el tudsz ugrani 3 km-re a boltba csak villannyal ezt a Lexus nem fogja tudni. Ha akarod ha nem hidegindításkor mindig indulni fog a motor.

(#137254) SzlobiG: A kijelző amit mutat csak tájékoztató jellegű :) Valójában mindig 40 és 60 százalék között van normál használat mellett. Tök durva, hogy a valóságban max az akkumulátor kapacitásának mindössze 40%-át képes kihasználni.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137256) Tsebacsi válasza focvis (#137252) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyen tempóra én dízelt vennék, szóval PHEV :K
Egyedül a hátsókerékhajtást hiányolnám.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137257) Qru válasza focvis (#137252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudod, hogy japó fan vagyok de szvsz esetedben nem szól semmi az IS300h mellett.

- nincs zöld rendszám
- lomha
- e-cvt ide vagy oda de cvt...
- nem tudod full elektromosként használni érdemben
- nincs tartalék
- drága hozzá minden
- kicsi/szűk

A V60-at otthon/városban töltöd és még egy jó ideig nagyon olcsón/ingyen jársz. Ingyen parkolsz még egy jó darabig, nincs rá adó, se átírás, van benne hely (2 bicót simán elnyel), olcsóbb a fenntartása.

De próbálj ki egy 300h-t.

mod:

SzlobiG: Nálunk a TSI-k hullanak mint a legyek, a TDI-kel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137258) gzbotii válasza focvis (#137252) üzenetére


gzbotii
veterán

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#137259) Qru válasza focvis (#137252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még 2 dolog: V60-ban van 4wd, ami neked télen azét jól fog jönni. A 300h lomhaságról meg annyit, hogy a 0-100-a 8,3 sec, ami tizedmásodperce annyi mint Bubié... :U És rugalmasságban sem jobb.

#nincsbennetarcsi

(#137260) Integrale válasza gzbotii (#137258) üzenetére


Integrale
veterán

Kell! :D

"Bad reklám is reklám too"

(#137261) MunezXBK válasza focvis (#137252) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sok volt a napsütés? :U

(#137262) focvis válasza SzlobiG (#137254) üzenetére


focvis
veterán

Akkor van eladva mikor nálam a zsé. :)
Több mint egy hónap! :D

Egy Audi A7 is képben van még.

[ Szerkesztve ]

(#137263) Zola007


Zola007
veterán

2005/2006 körüli Mazda 3 van valakinek?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#137264) Qru válasza Zola007 (#137263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sutszinak az van ha jól rémlik. Vagy: Mazda topik

#nincsbennetarcsi

(#137265) EQMontoya válasza Qru (#137257) üzenetére


EQMontoya
veterán

- drága hozzá minden

Ezt az egyet vitatnam. Marmint persze, draga, de a vilagon semmi nem kell hozza. A fektarcsa 150e folott megy el, ha nem binarisan vezetsz, mert altalaban regeneralva fekezel.
Azon kivul meg olaj, viz...

Ha egy erv van a 300H mellett, az a fenntartasi koltsege.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#137266) Qru válasza EQMontoya (#137265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Subaruhoz sem kell semmi (elvileg) de ahhoz is drága minden. Aztán előbb-utóbb kelleni fognak dolgok hozzá (fék, vezérlés/vízpumpa, multilink felfüggesztés sem az olcsóságáról híres). Bár amilyen hosszú távra tervez focvis... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137267) EQMontoya válasza Qru (#137266) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert vegyuk eszre, hogy a taxik zome BP-n Prius.
Nyilvan az alatt nincs multilink, de maga a hajtaslanc nagyon hasonlo felepitesu. Szoval ezek alapjan szerintem nem lehet tul draga a fenntartasa. Foleg nem abban a fazisban, amelyikben atlag ember hasznalja, taxi Priusok kozott van 500-700 korul futott is, ezt maganszemelykent soha nem fogod elerni.

Same rules apply!

(#137268) Doki16 válasza EQMontoya (#137267) üzenetére


Doki16
addikt

Csak a priust valószínűleg elviszik Dodohoz aki ötödáron megcsinálja a kocsit. Míg egy Lexus tulaj nem hiszem, hogy oda fog járni egy 2-3 éves kocsival.
Hozzáteszem én is hozzá fogom most vinni 180-as nagy szervizre. Nála meglesz 50-ből míg a márkaszervizben kb 200.

Meg az a vicc, hogy egy hivatalos szervizben tarifát vált a számla ha egy pár éves Lexus gurul be.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137269) Qru válasza EQMontoya (#137267) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pláne nem focvis de azért az alkatrészárak nem csak a tervszerű karbantartásig tartanak. Mondjuk megtöröd a fényszórót, mert utolérsz vkit. Városban könnyen megesik, akkor azért nem biztos, hogy egy Lexus fényszóró árát zokszó nélkül kiköhögném... Bögrének 1 db gyári fényszóró 300k volt és az utángyártott is 150k-ba fájt.

#nincsbennetarcsi

(#137270) Integrale válasza Doki16 (#137268) üzenetére


Integrale
veterán

Az emlitett Dodo mas Toyotat is buvol? Ha igen, akkor egy elerhetoseget kaphatok hozza?
Koszonom!

"Bad reklám is reklám too"

(#137271) bitpork válasza focvis (#137262) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A7-t ne - még ha magam ellen is beszélek. Vagy csak és kizárólag nem első szériásat!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#137272) MunezXBK válasza bitpork (#137271) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Volvot még meg tudom neki bocsátani, mást nem. :(((

(#137273) Doki16 válasza Integrale (#137270) üzenetére


Doki16
addikt

Itt is van. Már a totalcar is írt róla. De csak hibridekkel foglalkozik. Ismerősöm hozzá jár, mindig nála volt a Prius+ szervizelve. A múltkor szokásos éves szerviz után kb. fél évvel vészmódba kapcsolt a kocsija. Kiderült eltömődött az EGR. Kapott egy ultrahangos teljes tisztítást és a Dodó semmit nem kért érte mert, hogy garanciába megcsinálta :) Nagyon korrekt a hapsi.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137274) focvis válasza bitpork (#137271) üzenetére


focvis
veterán

2012.03. havi. Most indulok 2x megnézni. 6 Ft, talán 5,5 is mehet.

Ma eddig volt 2 Volvo. Egyik őszinte, karcos 4,2; másik nepper-gyanús, biztos volt fujva a jobb oldalan, 4.0 forint.

Az IS300h-hoz nem hoztátok meg a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#137275) Tsebacsi válasza focvis (#137274) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az A7-nél durva, hogy az újonnan 15milliós autó most alig ér 6-ot, de a fenntartása sírós lenne szvsz. A6 alap csak sok-sok egyéb egyedi cucc ami drágítja a szervizt vagy a javítást, én még mindig a Volvo felé mennék, márha van abból szép.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137276) MunezXBK válasza focvis (#137274) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A bele legyen rendben, karcokat pikk-pakk helyre lehet hozni.

(#137277) kisza25 válasza boogie84 (#137237) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van itt egy tulaj, de most nem ugrik be, hogy ki vette

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137278) stickermajom válasza kisza25 (#137277) üzenetére


stickermajom
addikt

Asszem' hulyegyereknek van literes Civicje.

(#137279) kisza25 válasza stickermajom (#137278) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen neki van közben megtaláltam én is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137280) Richard! válasza focvis (#137274) üzenetére


Richard!
addikt

Az A3-at is elengedted?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#137281) tboldi válasza boogie84 (#137237) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem az ismerőseid csak a 3 henger és a viszonylag kevés hengerűrtartalom miatt előítéletesek, az eddigi tapasztalatok alapján nem úgy néz ki, hogy bármi baj lenne vele.
Az 1.5-öst meg azért nem érzed annyira erősnek, mert nem a klasszikus turbós élményt adja, hogy ~2000-nél hátbarúg, hanem elég lineárisan adja le a teljesítményét, kvázi mint egy szívó, és valószínűnek tartom, hogy a rev limit is magasabban van, mint a Ceednél, mivel a max. nyomaték szinte megegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#137282) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok!

A páromnak van egy 2010-s évjáratú , dízel Ford Focus a birtokában.
Évente viszi a szerelőhöz, minden rendben vele.
Most viszont olyan hibára bukkant amit nem tud javítani....illetve tud csak drága lenne.

A folyadék amit a kipufogóba fecskendez a rendszer...nem tudom a pontos nevét.
Egységcsomagban tudna rendelni 580.000 Ft-ért, de ez sok lenne, jóval kevesebb kellene a javításhoz.

Hívtam a Debreceni Ford szervizt , ahol kaptam időpontot és annyit mondtak, hogy akár meg is várhatom mert 2 órás a procedúra.

Van tippetek, hogy mennyibe fog kerülni ?!
Mert nem tudták telefonban megmondani.

( Az autót havonta talán 1X használjuk....nekem is van autóm, páromnak szolgálati autója van. A Ford szinte csak a garázsban áll, nagyon megkímélt állapotban. )

Válaszokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137283) Qru válasza tboldi (#137281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sőt, az eddigi tapasztalatok szerint a a motornyűg csak az 1.5t-t érinti, legalábbis visszahívás csak azokra van.

#nincsbennetarcsi

(#137284) aero. válasza Borisz76 (#137282) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

AdBlue, amit keresel (2010-es Focusban már volt? 🧐), bár gondolom DPF-et akarnak cserélni. A havi egyszeri (gondolom rövidtávú) felhasználás teljesen kinyírja azt a motort.

(#137285) Borisz76 válasza aero. (#137284) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a havi 1X alkalom általában 400 Km-s távolság, nem rövidtávú.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137286) Reggie0 válasza Borisz76 (#137282) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb kezdjuk azzal, hogy milyen hibara bukkant. Az, hogy 1x 2x felvillan a DPF lampa meg nem biztos, hogy gondot jelent, csak rendesen kene jarni az autoval.

400km kezdetnek jo, de nem art hajtani ezeket, hogy ki is egjen.

[ Szerkesztve ]

(#137287) molnarpeter válasza aero. (#137284) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Koraiba még Eolys/Infineum kellett szerintem, utána jött a folyadék nélküli, és gondolom a legújabbak már AdBlue-sak.

Árat meg a szerviztől kellett volna kérdezni :) Nagyságrendileg 50k lehet márkakerben összesen. Vannak kisebb műhelyek is, ahol tudnak tölteni (fap folyadék utántöltés szavakra fogsz találni).

[ Szerkesztve ]

(#137288) Borisz76 válasza Reggie0 (#137286) üzenetére


Borisz76
veterán

Minden rendben az autóval csak ezt nem tudja megcsinálni mert nincs ilyen folyadékja.

Mennyibe kerülhet ez a kérdésem ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137289) sagesz93 válasza Borisz76 (#137288) üzenetére


sagesz93
addikt

dpf folyadék gugli: [link]

direkt nem akarok konkrét weboldalt linkelni, senkinek sem akarok reklámot.. de ha jól láttam 10-12 ezer / liter
meg ezt le kell konkretizálni, hogy az adott autóba tényleg ez kell-e , ez a hiba vagy más eredetű.

[ Szerkesztve ]

(#137290) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#137291) Jorus


Jorus
nagyúr

Reggel Budaörsi befelé, belsőben araszolok Erzsébet híd felé, külsőben mellettem a jard; felüljáró elején dupla záróvonalon, forgalomtól elzárt területen át beroncsol elém egy Yaris, rendőr semmi.
Hazafelé M3 bevezetőn külsőben araszolok KacsóPé felüljáró felé, jazzes nő simán rámhúzza a kormányt a belsőből, merhogy eszébe jutott, hogy ő kisorolna; rádudálok, erre majdnem berántotta magát a belsőbe egy furgon alá. Jáj. Meleg van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#137292) Qru válasza Elektrosokk (#137290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Trolloló, ezt a Subarus topikba kellett volna betenni. :D

mod:

Jorus: Leszarják leginkább, nehogy már dolgozni kelljen. :D Bár múltkor a Hungárián pont kikaptak egy taxist aki a villamos pályán kívánta végigelőzni a sort. Attól tartok ez egy drága manőver volt a részéről.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137293) focvis válasza MunezXBK (#137276) üzenetére


focvis
veterán

A bele az nagyon rendben van, ebbe szerelmes vagyok:
(töröltem a fotókat, az előző negatív tapasztalatok miatt, mikor lenyúlták a Volvót)

Teszek rá, hogy nem 5x S-Line. Mentem vele, finom. A parkoláson aggódok jelenleg.
Közben keresek tovább, de ha A7, akkor ez kell.

(#137280) Richard!: Az A3 az a B vágányra kerül, ha összejön.

[ Szerkesztve ]

(#137294) Integrale válasza focvis (#137293) üzenetére


Integrale
veterán

Ezek az elozo generacios Audi belsok, illetve az elozo generacioig a legtobb, nagyon rendben van. Izleses, jo minosegu. A matt faval le tudnak venni a labamrol. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#137295) stickermajom válasza focvis (#137293) üzenetére


stickermajom
addikt

(#137296) Tsebacsi válasza focvis (#137293) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez azért nagyon patent ezzel a bőrrel :C :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137297) SzlobiG válasza focvis (#137293) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na hát ebbe én is az lennék, ez azért nem egy Golf, de szvsz a Volvót is üti na meg a Lexust is. (számomra)

Doki: Megkérdeztem a másikakkal nincs ilyen gond, szóval egyedi eset valszeg amit mondasz azok közül vmelyik. Hibrid rendszer hibát jelez. Jövőhéten visszük hibafeltárásra kíváncsi leszek.

(#137298) kisza25 válasza Elektrosokk (#137290) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És ha csak ennyi látszik, a bal alsó néz ki a legjobban:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137299) kisza25 válasza focvis (#137293) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A parkoláson? Audival akárhol is, akárhogy is lehet parkolni ahogy látom ;]
Bár ma egy hondás is ügyes volt, meg a háttérben az az oroszlános kabriós....

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137300) tboldi válasza kisza25 (#137299) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezekkel a hondásokkal csak a baj van... :U

;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.