Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137201) Reggie0 válasza bitpork (#137199) üzenetére


Reggie0
félisten

Az altalanos stressz hetkoznapi szinten jelen van itthon, nem a gyengebb motor fogja megszuntetni. Mondjuk speciel a svedeknel nem ekkora stressz az elet, mint nalunk, ugyhogy nem hinnem, hogy a Volvo csak miattunk lepne meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#137202) Csabroncka válasza bitpork (#137199) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért ha megnézed az indokolatlan lassan haladásból is sokszor tudnak veszélyes helyzetek lenni elsősorban nagyobb forgalom esetén.

Az összes autópályán nem egyszer van abból probléma, hogy a belső sávban a delikvens személygépkocsis 5-10Km/h sebességgel áll neki előzni, úgy hogy bőven 110 Km/h alatt vagyunk. ehhez képest 140-130-al a belső sávban "döngetni" valóban gyors.

A sebesség maximalizálással egyet értek.

"in medias res"

(#137203) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na hogy már ennyien a malac torkának ugrotok, na.
1. Ez nem varázsütés, nem egyik pillanatról a másikra jelentene megoldást.
2. Amennyiben ez bejönne minden gyártónak sikerülne kb azonos tulajdonságokat belezsúfolni a motortérbe. Mert ugye mi értelme lenne egy 500 LEs motornak és a 400km/h-nak ha nem is hozható forgalomba?
3. A lassúság mindenkit utolérne a felső határ limittel. Ha valaki a pályán megszokja h nix ugribugri akkor lassan de biztosan mindenhol máshol is higgadtabb lesz -szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#137204) #89309696 válasza bitpork (#137203) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nincs összefüggés az egészben. A stresszt nem az adja, hogy az autók képesek 140 fölött menni, a stresszt nem fogja csökkenteni, ha nem képesek 140 fölött menni. Országúton/városban továbbra is le fog taposni, ha nem tud akkor van még millió módszer amivel kibaszhat másokkal és élni is fog vele. A robogós is geci, a biciklis is, a gyalogos is az, a buszon utazók is. Pedig egyik sem halad 140-nel és még csak nem is erősek.
A 180 már sokkal vállalhatóbb, de még mindig jobb volna egy az autó tulajdonságaihoz méretezett sebességlimit, mint a huszárvágás. Sportkocsiba pedig kell a szabadság.
Sokkal inkább a stressz kiváltó okait kezdeném el firtatni és azok enyhítését. Meg még millió más dolog van amit a közlekedésünkben rendbe kellene rakni és nagyon nem a sebességmaximalizálás az amivel kezdeni kell vagy egyáltalán foglalkozni kellene vele.

Az, hogy a Volvo mit csinál a magánügye, de az biztos, hogy nem biztonságossági és stresszenyhítési funkció miatt korlátozzák a kocsikat.

[ Szerkesztve ]

(#137205) bitpork válasza #89309696 (#137204) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#137206) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Melyik az az oldal , ahol 2 autó adatait lehet összehasonlítani ? Gyorsulás , rugalmasság , fèkút , stb

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#137207) tboldi válasza pècsimunkás (#137206) üzenetére


tboldi
nagyúr

zeperfs.com

(#137208) #89309696 válasza tboldi (#137207) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az én kocsim nincs benne. Annyira lomha le se merték mérni. :DDD

Ide most kellene a mérés videó. Képzeljétek ide.

[ Szerkesztve ]

(#137209) pècsimunkás válasza tboldi (#137207) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ez az ! Köszönöm !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#137210) kisza25 válasza Integrale (#137181) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor ezek szerint bele lehet forgatni a pirosba? Mert 6000- nél ennyi és onnan már piros
6.-ban 244 :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137211) aero. válasza kisza25 (#137210) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Addig lehet, amig le nem szabalyoz.:D

(#137212) kisza25 válasza aero. (#137211) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de kia ceed, i30, i20 porosnál már szabályzott, igaz ott 6500-tól volt piros

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137213) #89309696 válasza kisza25 (#137210) üzenetére


#89309696
törölt tag

A műszerfal piros csíkja semmire se való. Meg kell nézni a teljesítménygörbét és ahol elkezd durván zuhanni ott van vége. Nálam ez 6000 környéke, 6600 a tiltás amibe beletaposni már értelmetlen.

(#137214) kisza25 válasza #89309696 (#137213) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

6000 a teljesítménycsúcs, onnan a nyomatékcsúcsra ejti vissza váltáskor, szóval értelme sincs tovább forgatni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137215) MunezXBK válasza #89309696 (#137213) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam sportban 7000-ig forgatja.

(#137216) kisza25 válasza Integrale (#137181) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt a videóban 6000- ig látszik, hogy az annyi amit írtam is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137217) kisza25 válasza bitpork (#137192) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de akkor a minimum is annyi legyen a pályán és akkor ok, vagy a minimum 120
A halálom, hogy megyek a Boglár-Lelle külső elkerülőn, mert sietnék és megy az ember elöttem 50-el és egyik végén lejtő+ kanyar a másik végén emelkedő+ kanyar, szóval nem igazán lehet belátni, de lehetne menni 90-el :W van eg 60-as elkerülő ezzel párhuzamosan, ami picit rövidebb is, a facé nem azon megy, ha ráér

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137218) #89309696 válasza kisza25 (#137214) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nálam 4000 körül van nyomatékcsúcs, de 5000-re ejti vissza kb. Enyém nem versenyautó, nem foglalkoztak vele a kiflievők, hogy a váltókiosztás ilyenekre illeszkedjen. Tiednél lehet jobban megoldották.
Nem is zavar egyébként ez, ami zavar az a brutális zuhanás 1500 alatt ami a megindulásokat teszi kényelmetlenné, meg a 120 Nm ami kevés egy 1200 Kilós autóhoz. A 150 Nm-es 1.6 sokkal emészthetőbben megy. Bár pont erről beszéltünk pár napja a topikjában, hogy nekem a 2 literes is szar lenne, az én stílusomhoz a dízel való azokat nagyon szeretem, de évi két kilóra igen nagy hülyeség lett volna dízelt venni, ráadásul a Megane1 csak a régebbi kevésbé kiforrt 1.9-et kapta meg.

Ritkán szoktam hatezerig kipörgetni, háromezernél ha lassan megyek, négyezernél ha átlagosan. De egy emelkedőnél négyezerről kell megindulni, ha nem akarom, hogy a nagyi a banyatankkal utolérjen.
Pfejj, de nem szeretem. Nagyon nem szeretem az üveghangon üvöltő ótvarokat, a sötét erő a mocskos dízelben van, ahhhh, imádom. De a realitás talaja az mindenáron kis benzines motort diktált, nincs mese. Nőből se találni tökéletest.

[ Szerkesztve ]

(#137219) aero. válasza kisza25 (#137214) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha 6000 a csucs, akkor 6.3-6.5-ig is erdemes forgatni az elso harom fokozatban, hogy valtaskor erosebb tartomanyba essen vissza a fordulat, ott azon a parszaz fordulaton meg nem nagy a veszteseg. Vagyis ez meg is allna a helyet, ha nem egy 1.4-es tiporol beszelnenk.:D

(#137220) kisza25 válasza #89309696 (#137218) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az enyémnek nincs üveg hangja, feljebb ott a videó
aero: jóvan na, itt vidéken még így is mindenki tötymörgő idióta hozzám képest.
És az a vicc, hogy még a Bp-i is átmegy itt túristába
Amúgy 6000-ről 4000-re ejt vissza 4500 a nyomatékcsúcs.
Nem értem egyébként ezt a lenézést, helyben nem tudod kihasználni a 200 lovat, pályára meg keveset megyek, de 140-150-el haladok óra szerint, ha 200+ lovas lenne, akkor is ennyivel mennék, max akkor nyernék a dolgon mikor felgyorsítok 140-ig

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137221) Reggie0 válasza kisza25 (#137210) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a vegattetelek aranyabol es a nyomatekgorbebol vagy teljesitmenygorbebol erdemes atszamolni, hogy melyik fokozatban milyen fordulatszamnal eri meg valtani.

(#137222) Qru válasza kisza25 (#137214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is így van a kiosztás, pedig az enyém csak a nevében sportos, tarcsi nincs ugye. :D

#nincsbennetarcsi

(#137223) #89309696 válasza kisza25 (#137220) üzenetére


#89309696
törölt tag

200 ló nekem se azért kéne, hogy száguldozzak, hanem nem kéne annyit váltogatnom és sleeperként suhanhatnék csendben. És nem ordítást kellene hallgatnom Pulánál mikor kikanyarodok a 77-re és jönnek mögöttem, mert épp hatezren üvölt másodikban, harmadikban a dombot megmászva. És mögöttem a kocsik még így is egyre közelebb érnek. :DDD
Na jó kicsit azért túlzok, de egyszerűen zavar, mert egy hajszál választja el a kocsimat ettől [link] és ennél undorítóbbat aligha találni az autós kultúrában.
Ha nagypapisan elváltanék háromezernél akkor szőke nők előzgetnének.
Én azt szeretem, ha alig forog és csak megy-megy, mendegél csendben. Nem akarok senkit lenyomni, csak tudjak mindig beilleszkedni a ritmusba minél kevesebb feltűnéssel. Egy jó markáns dízel erre való. Csendben, nyugalomban, a természet lágy ölében, magzat a méhben, csak haladok.

[ Szerkesztve ]

(#137224) aero. válasza kisza25 (#137220) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem lenézésnek szántam, hanem neked tényleg mindegy, hogy 6-nál vagy 6.3-nál, esetleg 5.7-nél váltod el, mert a különbség max pár tizedben lesz mérhető és nem versenypályán mész vele. :R
Egy erősebb autónál nem mindegy, hogy 4-re váltod vissza ahol 220 lóerős, vagy 4,3-ra ahol mondjuk 238. De ennek csak valaki lenyomásánál pályán van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#137225) kisza25 válasza #89309696 (#137223) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok, de a tiponak ilyen hangja van, szerintem ez nem üveghang, meg nem is bántó
aero.: jól van csak kinevetted szegény kis tipomat:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137226) -v- válasza aero. (#137224) üzenetére


-v-
addikt

Itt van ilyen számolgatás: [link]

(#137227) Reggie0 válasza -v- (#137226) üzenetére


Reggie0
félisten

En most vegigszamoltam erre a Tipora, nekem az jott ki, hogy erdemes vegigporgetni az elso 3 fokozatban, 4-ben 6400, 5-ben 6300-nal erdemes valtani. Figyelembeveve a max 6500-ot, ez olyan apro kulonbseg, hogy kar foglalkozni vele.

(#137228) barnam_ válasza #89309696 (#137223) üzenetére


barnam_
nagyúr

Oh, azt az emelkedőt én is szoktam szeretni :DD
A 90-et (*) tartom felfelé, de nagyon sokan nem tudnak vezetni vagy nem akarnak visszaváltani, és csak cammognak felfelé ilyen helyzetben.

*: ez 3-ban olyan 3700 fordulat, de szerintem a domb végén már 4-be rakom. (nekem nagy cm3-s szívó dízel van, persze ez is gyenge amúgy...)

szerk.: felhívnám a figyelmet a táblára, ami azt mutatja, hogy bizony 4 km-en keresztül göröngyös útra lehet számítani :D

[ Szerkesztve ]

(#137229) LZs?! válasza stickermajom (#137194) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@stickermajom

Viszont ennek az észlelésében rengeteget segít, ha valami komolyabb lámpa (akár csak egy LED-es DRL) van az autóban.

Pillanat, ácsi; a 'kikanyarodós/manőverezős' szituban esti (éjszakai/sötét) körülményekről beszéltünk Doki16 példájában, nem? :F

Tartom, amit írtam: ott nincs más elsődleges viszonyítási pontod, mint a másik kocsi fényforrása - jobb esetben, mert ha igen, akkor már túl közel van... A halogénen szocializálódott egységsugaru vezető zsigerből nem tud vele kalkulálni, így elbizonytalanodik és inkább kivár; egyébként én is...

Empírikus tesztként vegyél magad alá bármilyen ezredforduló után gyártott halogénes kocsit és feltolt refivel, leengedett fényszórókkal csapass vele; jó eséllyel rendkívül 'előzékeny' lesz a legtöbb cartárs a kérdéses szitukban. Én már csináltam, de nem tesztként, hanem szükségből, amikor kézbe kaptam anno egy 307-est, amiben elől már csak a helyzetjelzők égtek, de a tulajnak sohasem volt sürgős cseréltetni az izzókat, mert 'városban így is elég' a munkábajáráshoz, majd amikor 'lesz ideje'.

Nappali viszonyokat tekintve egyetértek. :)

Egyébként személyes tapasztalat, csak érdekességként: az Alfa elől gyakran lehúzódnak, ahogy utolérem őket a belsőben (nem amikor már utolértem őket!), akár városon belül is a gyorsforgalmikon, pl. Árpád híd, Szentendrei út, stb. Miután távolról sincsenek Wotan stílusú überwagen vonásai szemből (lásd kép), így arra jutottam, hogy ahogy pattog az úton (mert egy eldobott csikken is pattog...) a tompított 'villantgat' és ezt észreveszik; mint pl. amikor a szembejövőnél nem tudod, hogy most villantott vagy csak átment egy keresztbordán...

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#137230) LZs?! válasza LZs?! (#137229) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Basszus...ahogy kerestem a fenti GT-s képet, szembejött ez is a Google-n.

Mocskosul szeretnék egyet az 'idősebb tesóból'...

Nevermind...

(#137231) rbalint88 válasza LZs?! (#137230) üzenetére


rbalint88
addikt

alkudj meg rá Csikóssal, aztán már csak át kell fényezni ;]
nekem is az volt a 156-tal, hogy szépen lementek előle (gyári xenonos volt), de szerencsére az A4 is tudja halogénnel. gondoltam, hogy szép sudár termetem és a ritkás hajzatom (nullásgép ftw!) teszi, de aztán eszembe jutott, hogy a suzukival ott dögölhettem meg a bárki mögött. :DDD
annál a lendületmegmaradást figyelembe véve az alábbi volt a metódus: érkezés tempóval, kellő távolságból villantás, aztán ha nem húzódik le, akkor kerülés jobbról. nyilván ami képes 80 felett is értelmes gyorsulást produkálni, ott megvárom, amíg észreveszi magát.

(#137232) LZs?! válasza bitpork (#137203) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@bitpork

Szerintem meg a hétköznapokra el kéne törölni minden sebességhatárt a személyautókra, hétvégére pedig a következőket: 100 pályán és autóúton, 80 lakott területen kívül, lakott területen belül 60, illetve 40 - így a család is el tudna ugrani nagyiékhoz vidékre, vagy elmenni pancsolni a strandra, csak vasárnap éjfélig érjenek haza... szerk: péntek déli 12-től hétfő déli 12-ig, az ünnep- és munkaszüneti napok ofc beleszámítanának; legyünk méltányosak!

Az 'útban lévők' egy része 1-2 hónap alatt el- vagy kihullana, a maradék többsége ettől jól megijedne és átülne buszra, villamosra, vonatra - azok nagyok, nehezek, így biztonságosak. A 7,5t+ tgk-k haszna is felérékelődne a mindennapi szállításban: végre lesz helyük mozogni, így már ki akarna 3,5-es furgonokkal csapatni. A levegő is sokkal jobb lenne!

Hirtelen lenne Lebensraum az 'igazzy' vagy magukat annak vélő autózóknak...aztán amikor már a sokadik kedves ismerőst kanalazzák össze, akkor a kollektív tudat maradéka talán elgondolkodik, hogy jó sport az autózás, de nem ok nélkül veszélyes üzem.

A forgalmi alkalmasságit és a KRESZ kötelezőket a hétköznapi időszakra felfüggeszteném...még a jogsi se kelljen ilyenkor. Természetesen a gondatlanságból vagy szándékosan okozott kár továbbra szancionálva lenne, stb. Végre tolhatná Józsi melóba menet a zártpályás rali-zsigulijával, illetve láthatnánk közúton Ariel Atom-ot!

Őszintén fogalmam sincs, hogy én hol esnék ki... :P

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#137233) Integrale válasza kisza25 (#137216) üzenetére


Integrale
veterán

De te vegsebessegeket irtal adott fokozatokban, a videoban pedig gyorsulasrol van szo.
A kep amit linkeltem az tiltasig szol, az 5.-ben es 6.-ban irt maximalis sebesseg pedig egy szamitott ertek, az attetel annyit tudna, viszont ott mar eszhez teriti a motort a legellenallas.

"Bad reklám is reklám too"

(#137234) kisza25 válasza Integrale (#137233) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, csak én az értékeket saját tapasztalatból írtam és nem forgattam a pirosba, mert az eddigi autóimnál ott már tiltott is, ezek szerint a tiponál 6500-ig lehet forgatni a pirosban.
5-ben amúgy 199- et már láttam több videóban, onnan nem ment tovább

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#137235) SzlobiG válasza Doki16 (#136915) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ehhez kapcsolódóan elkezdett szarakodni nálunk az Auris, nem bírja a meleget tűző napon dobálja az elektromos rendszer hibát, olyankor kb fél órára le kell állítani, hogy hűljön. Csodák nincsenek a nagy meleg mindennek árt, viszont egyenlőre a Yarisoknál nem jelentkezik ez a hiba.

(#137236) #89309696 válasza barnam_ (#137228) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az egész 77-es egy göröngy. Ez a kanyarív javítás talán 10+ éve ilyen, időnként raknak ki táblát ami mindig eltűnik. [link]

Ha Puláról jövök az nem probléma, ott lazázva kigyorsulok. Mögöttem megmászom a dombot harmadik, majd itt a tetőn [link] lehet egy negyedik és meg lehet ereszteni lakottvég tábla ott van nem mesze már.
Röhögve felmegy erőlködés nélkül ötödikben is, nem kell szétpörgetni csak gurul, ilyen gondom nincs a kocsival ha már eléri a tempót akkor tartja is, főleg ha előtte lejtőn meg tud lendülni. Csak gyorsulni nem tud, de azt sehogy. Nyomatékhiány van nagyon.
Ajkáról ha jövök ki [link] innen már vége van, itt végig kell pörgetni, mert kigyorsulni nem tud már egy ilyen emelkedőn.
Ez van, nincs tarcsi, nincs nyomaték. Egyébként szeretem az autót, csak be kell látni a hibáit is. Vidéken agglomerációban közlekedni bőven lehet vele.
Sajnos mikor vettem a nagyobb motorosok drágábbak voltak és lelakottabbak. És ma is. A topikban pont most akar venni valaki egyet és ugyanez a baja, hogy az 1.4-ek jó állapotúak és jó árban vannak, a többi az jóval drágább és lelakottabb.

[ Szerkesztve ]

(#137237) boogie84


boogie84
veterán

Autóvásárlás előtt állok, egy dolog biztos h nem kapkodok a dologgal. Cél: A-ból B-be kényelmesen, megbízható legyen.

Próbáltam 1.5T CVT Civic-et. Negyon jó, de 1.5 CVT dárga már. 9 felett van. (ezért nézegetem az 1.0 CVT Exe Premium [akad még 2019-es modell] )
Ma próbálok egy 1.0 MT-t, vagy visznek vele. Kiderül h milyen, de az 182LE nem nyomott bele az ülésbe, akkor a 126LE még kevésbé fog ez tuti, viszont nem ez a cél, hanem a kényelem A-ból B-be. Bohóckodásra ott a majdnem 200LE-s MX5.

Másik próba: Kia ProCeed 1.4T automata váltó. Azt kell mondjam a szegények prémium autója k.va jó. Érzetre jobban megy, mint az 1.5T CVT Civic. Persze ez azért lehet, mert a Hondában a váltó fokozatmentesen vált, az csak megy. Teszi a dolgát és nem érzem a lóerőket.
Tényleg nagyon jó autó a Kia, nem mellesleg 7 év gari van, de ugye tudjuk h a Hondánál is a 3 év bővíthatő... némi felárral, de megoldható.... Szóval emiatt nem biztos h a Kia mellett döntenék.

1.5T CVT Civic-nél már csak Sport Plus csomag van ca. 8,9M VS 1.4 T-GDi GPF 140 LE 7DCT GT Line 8,4M

Ebben az esetben a Civic már sokkal jobban felszerelt, szinte fullos. Hátsó ülésfűtés nincs benne, nem érdekel.
Míg a Kia esetében csak Navi és ADA (vezetést segítő) csomag van benne.

Ha ezt a kettőt hasonlítom össze akkor már nem extrém a differencia, de eddig a kitűzött cél Hondából az 1.0 CVT Executive volt, amit 2020-as modellnél a jól felszerelt példány 7,6 és ez a nem mindegy.

El is jutottam a kérdésemhez. Tényleg szar az 1L-es Honda motor? Akit kérdeztem ismerősöket személyesen mindenki csak lebeszél róla. Honda tulajok szerint nem gyenge. Van aki 40K km-t is ment vele, csak olajcsere... Semmi gond, Van akinek a flottájában van 240k km után sincs probléma...

Mit gondoltok szabad e venni kis motoros Civic-et vagy szopóroller lenne? :R :R :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#137238) Doki16 válasza SzlobiG (#137235) üzenetére


Doki16
addikt

Ez érdekes, ott más gond lesz szerintem. Vagy több Auris is ugyanezt produkálja? Csak azért fura számomra mert az egész inverteres egység vízhűtéses és annak csak rosszabb lesz ha leállítod, mert megszűnik víz keringtetése. Az akkumulátor léghűtéses, de állóhelyzetben nincs rajta terhelés, nem tud melegedni.

Valószínűleg elérte azt a kocsit is a tipikus Auris/Prius betegség, hogy a vízhűtő és a klímahűtő közötti rész elkoszolódott. Érdemes lenne ránézetni szervizben.

Amúgy ilyenkor állóhelyzetben járatjátok a klímát és be-be kapcsol a benzinmotor?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137239) focvis


focvis
veterán

Lexus IS300h-ról valakinek vélemény?
VS. Volvo V60 PHEV?

Nyilván nem megy annyira, cserébe egyszerű mint egy faék.

[ Szerkesztve ]

(#137240) Doki16 válasza focvis (#137239) üzenetére


Doki16
addikt

Mit akarnál te elsősorban? A Lexusban ott a híresen megbízható szinte soha el nem romló E-CVT. Azért az a 223 LE is sok mindenre elég. De ott elég sokszor fog járni benzinmotor. Az egyszerre megtehető táv nagyon max 2 km. A fogyasztás 6 körül tudja. Városban ezt még tudod lejjebb is vinni.

A Volvo meg megy elektromosan és tudod tölteni, de hát ezeket már te is tudod.

Itt az a kérdés, hogy neked melyik fontosabb. Az öntöltő hibrid vagy kitudod használni a PHEV részét a Volvonak és tudsz viszonylag sokat járni elektromos módban. Fogyasztásban hosszú távon nem lesz nagy eltérés a két kocsi között. Kivéve ha mindig tudsz tölteni :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137241) #89309696 válasza LZs?! (#137232) üzenetére


#89309696
törölt tag

Áá, ez túl amcsis lenne. Kellenek a szabályok, de nem szabad az idióták miatt szűkre fogni mindent a normális emberek javára. Pont ez megy ma is időnként.
Lesznek itt még bőven bajok az adaptív sebességbetartó rendszerrel a jövőben, valószínű az sem úgy fog végleges formájában kikerülni ahogy ma elképzelik.

(#137242) BigBlackDog válasza boogie84 (#137237) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Civicnél szerintem érdemes utánanézni a raktárkészleteknek is, pl. 4 ajtós 1.5 Executive CVT van 8M alatt is. De az 5 ajtósokból is lehet kifogni jó áron.

Motor terén 1.0T-ről még nem olvastam rosszat a Civicnél, de 1.5T esetén olajfelhígulással kapcsolatos sztorikból olvastam néhányat.

[ Szerkesztve ]

(#137243) SzlobiG válasza Doki16 (#137238) üzenetére


SzlobiG
félisten

Utána kérdezek, hogy a másik kettő is produkálja-e. Menni fog szervizbe hamarosan. Muszáj leállítani várni vele, mert másképp nem javul meg.

Jaja megy a klíma folyamatosan amikor kell akkor beindul a motor jár kicsit, majd lekapcsolja. Tehát lényegében van használva az akku pakk amikor nem jár a motor.

(#137244) EQMontoya válasza focvis (#137239) üzenetére


EQMontoya
veterán

Is300h Neked szerintem nem lesz elég erős a Golf GTI után pályára. Nem egy rosszul, de azt látni kell, hogy 1600kg fölött van a súlya, amihez nem olyan sok az a 220 ló. Normális használatra bőven elég, de Te szeretsz sietni. :)

Értékvesztés minimális, megbízhatóság rendben, és szerintem az egyik legjobban sikerült japán beltér.

Same rules apply!

(#137245) Tsebacsi válasza focvis (#137239) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nem tudom melyiket venném, de lehet a Volvo inkább... Vagy a Lexus... Vagy a Volvo... Vagy... ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137246) Qru


Qru
MODERÁTOR

Azért annak is jár(na) a f*szkorbács aki pont a reggeli csúcsra időzítette a Margit krt-on a fák metszését. Mind a két irányban -1 sáv... :W :(((

mod:

boogie84: A Milyen autót vegyek topikot erre találod: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137247) Doki16 válasza SzlobiG (#137243) üzenetére


Doki16
addikt

Az nem nagy használat az akkupaknak. A klíma fogyaszt nagyjából 2 kW-ot. Ha már lehűtötte a kocsit és csak szinten kell tartania még kevesebbet. A benzinmotor termel ilyenkor vissza összesen 4-5 kW környékén. Szoktam figyelni az adatokat és úgy vettem észre ez nem nagy terhelés neki. Akkor szokott melegedni amikor használja a villanymotort az olyan 15-20 kW körül van és a visszatermelés tudja még nagyon terhelni, ami szintén eléri a 20kW-ot is akár. A Bal hátsó lábtérben van egy szűrő ha az eltömődik akkor nem tudja normálisan hűteni az akkumulátort az igaz.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137248) Qru válasza SzlobiG (#137235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezetési tréningen mesélte az instruktor, hogy volt egy hibrid Lexus ami egy óra után le is tiltotta magát, nem bírta a kiképzést. Sajnos az nem derült ki pontosan melyik típus volt.

#nincsbennetarcsi

(#137249) Elektrosokk válasza Qru (#137248) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez nem jó hír Focvis-nak, ha racsing közben letilt a verda az ciki lesz. ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#137250) Qru válasza Elektrosokk (#137249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont már kászálódtunk be a kocsikba mikor kérdezte vki, hogy nem lesz-e baja a kocsinak a nyúzás miatt. Erre gyorsan odabökte, hogy ha nem hibrid akkor nem lesz baj, mert hogy volt vmi Lexus ami letiltotta magát 1 óra nyúzás után.

focvis: IS300h gyenge lesz neked a GTI után és nem tudod tisztán villanyosként használni érdemi távon. Szvsz nem kérdés, hogy a V60-at venném a helyedben.

IS250-et vezettem, sőt mentem is ellene Bubival és simán tudtam tartani a lépést. Hiába 208 ló de 1,6t felett van üresen, Bubi meg nincs 1,4t...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.