Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137501) Jorus válasza Qru (#137499) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kb., de azt nem szoktam nézegetni. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#137502) Qru válasza Jorus (#137501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is mindig ellapozom onnan a bc-t mert ha 30 alatt van a fogyi akkor elkezdek spórolósan menni. :D

#nincsbennetarcsi

(#137503) focvis válasza molnarpeter (#137486) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudom. Ha nincs "i" gomb a távirányítón, akkor nincs?

(#137492) Aggregátor: Merga kell. :) (Next time)

(#137495) Reggie0: A Golf körbe 2,5 ; ez körbe 2,8.
Elől a dízel hajt, tőle függetlenül hátul a villany.

(#137498) rbalint88: Bekínáltak már kábszerrel az utcán? Engem 2 este során kb. 5 alkalommal.

(#137489) Jorus: A garázsban a helyemre beállva a Golfot 1 vagy 2 alkalommal kell igazítani, ezt nem számoltam... kb. 4-5-6.

Elugrottam az Örs vezér téri IKEA-ba bőrápolóért, a IX. kerből oda-vissza kerek 20 km és 56 perc volt az út (nyáron!!!) [kép], teszteltem a villanyhatótávot. Teljes feltöltés után 50 km-t írt, elég gyorsan lement 40-re; végül a 20 km tötymörgés és klímázás után 15 km maradékkal parkoltam le [kép]. Vélhetően tudni fogja a napi 2x9 km-emet, ami hazafelé, teli akkuval emelkedik, otthonról indulva 1,5 km lejtővel indul.

[ Szerkesztve ]

(#137504) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Friss Astra
Érdekes, hogy kívül nem sokat változott, pedig szerintem az a gyengéje, belül kapta amit kell, és ezzel még mindig frissebbnek és okosabbnak látom, mint az új Focus-t. Bosszantó, hogy nincs hozzá egy dögös kinézet, mert akkor kategóriája egyik tényleges bestbuy autója lehetne. (szerintem)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137505) Doki16 válasza focvis (#137503) üzenetére


Doki16
addikt

A klíma az ami nagyon tudja ilyenkor meríteni az akkumulátort. Amikor dugózol akkor már üzemidő van nem is km :) Szerintem ez így teljesen korrekt. Fűtésre a belsőégésű motort használja vagy van benne valami elektromos?

Nálam ebben a nagy melegben gyakorlatilag le sem áll a benzinmotor, mert kell a töltés a hajtásnak és a klíma fogyasztásának is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137506) Qru válasza Tsebacsi (#137504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a frissítés inkább arról szólt csak, hogy a GM-es motorpalettát lecseréljék a PSA-ra. Érthető, nem akarnak a GM-nek fizetni mikor házon belül is meg tudják oldani a motorizálást.

#nincsbennetarcsi

(#137507) EQMontoya válasza focvis (#137503) üzenetére


EQMontoya
veterán

Grat hozza, sok balesetmentest!

Egyebkent ez a PiH koncepcio szerintem is sokkal inkabb eletkepes, mint az, hogy fel tonna akkuval epitsunk villanyautokat.

Arra eleg, hogy elektromosan megold a napi ingazast, ha meg messzebbre mesz, ott a benzinmotor.
Cserebe sem az araban, sem a tomegeben, sem a kornyezeti labnyomaban nincs benne tobb mazsa akku, amit az esetek 90%-ban nem hasznalsz semmire, csak ballaszt.

Hanula Barna multkori eloadasa tok tanulsagos ebbol a szempontbol.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#137508) molnarpeter válasza focvis (#137503) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Középső tükör fölött kéne lenni egy SOS és On Call gombnak egymás mellett, ha van benne. Azzal tudnál l töltést, hatótávot figyelni talán.

[ Szerkesztve ]

(#137509) zoo8800 válasza Qru (#137506) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt azt írják, hogy nem a jelenlegi PSA-motorokat kapta az Astra.

rip and tear, until it is done

(#137510) stickermajom válasza Tsebacsi (#137504) üzenetére


stickermajom
addikt

Kár, hogy nem lehet OPC line-t kérni belőle. Az biztos, hogy nem rohanok becserélni a mostanit erre. :D Asszony szerintem észre sem venné mondjuk.

(#137511) Tsebacsi válasza zoo8800 (#137509) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ezek rosszul tájékozottak. De kíváncsi leszek mi az igazság, pár német oldal más ír, vagy nem ír konkrétan a dízelekről, nem hiszem hogy 3 hengeres lenne abból...

(#137510) stickermajom: Semmi okod nem lenne cserélni. :N

Azért ez a Focus kéne nekem: Videó

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137512) tboy93 válasza Qru (#137491) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálam is hasonló a helyzet. Városozással 4-5 decit csal, autópályán majdhogy pontos, néha többet is mutat mint a valós érték.

(#137513) focvis válasza Qru (#137506) üzenetére


focvis
veterán

Óooo, 3 hengeres 1.2-esek. :/

(#137505) Doki16: Nem tudom a fűtés mikéntjét, a klímát villany hajtja, az elvileg akár fűthet is, de passz. Csak holland nyelvű kezelési van hozzá.
Az akkutöltés miatt lefordítottam angolra a guglival a kritikus részeket - de arra már tapasztalati úton kellett rájönnöm ma délelőtt, hogy minél lassabban villog a zöld LED a töltőkábel mellett, annál inkább tele van az akku; mikor a 100%-ot eléri, folyamatosan világít. A műszerfalon csak beindítást követően jelzi ki az akksit.

Kéne egy angol D6 manual, esetleg magyar. Bár sok mindenre rá lehet jönni, ill. logikus (a VW-k azért logikusabbak).

@EQM: Köszi! :) Dízel. De én szeretem a dízelt, és addig semmi bajom vele, míg nem füstöl és / vagy ereget fojtogató szagokat. Ésszel használva, ebben nehéz megölni a DPF-et. 1949 kg.

(#137508) molnarpeter : Megnéztem, nincs benne. (A tükör viszont dönthető parkoláshoz, menüből.)

(#137514) Doki16 válasza focvis (#137513) üzenetére


Doki16
addikt

Itt van egy, kettő. [link] [link]
Itt magyarul tudod böngészni online. Meg van hozzá valami applikáció is. [link]

Fűteni a klíma csak akkor tudna ha hőszivattyús. Vagy még úgy ahogy az Amperában vagy hagyományos fűtőszálas. Vagy még esetleg ahogy az Outlander, csak a benzinmotorral.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#137515) stickermajom válasza focvis (#137513) üzenetére


stickermajom
addikt

Manualsliben én láttam angol nyelvűt.

(#137516) Qru válasza zoo8800 (#137509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt meg azt, hogy PSA-t. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137517) zoo8800 válasza Qru (#137516) üzenetére


zoo8800
veterán

És ez is tűnik kézenfekvőnek :D csak fura, hogy a másik portálon kerek perec azt írják, hogy nem tudták belefaragni a PSA-motorokat, másikat fejlesztettek.

rip and tear, until it is done

(#137518) Qru válasza zoo8800 (#137517) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, bár mindegy is, hogy meglévő vagy friss motor. Nekik a lényeg az, hogy ne kelljen licensz díjat fizetni a GM-nek (ezáltal olcsóbbá válik a gyártás).

#nincsbennetarcsi

(#137519) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Ajtóhatárolót valaki meg tudná mondani hogy is hívják angolul?

(#137520) focvis válasza Doki16 (#137514) üzenetére


focvis
veterán

+stickermajom.

Danke sör! :R Mindent mentettem.

99%-ig vagyok biztos abban, hogy tud a motortól függetlenül fűteni; majd októberben megmondom. :D
Dízeles Webasto van benne, azt vélhetően ritkán fogom használni. (minden szir-szar fűtés, hűtés, töltés idő-programozható; türelem kellene az elolvasásához)

(#137521) tboldi válasza Akos1994 (#137519) üzenetére


tboldi
nagyúr

Door check vagy checker.

(#137522) Qru válasza focvis (#137520) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Webasto nagyon jó! Haver S60 D5-jében is van, így 70 fokos vízhőfok alatt sosem indított a gép. Túl is van a 600k km-ren gyári bontatlan motorral/turbóval.

#nincsbennetarcsi

(#137523) zoo8800 válasza Qru (#137518) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt és itt is azt írják, hogy nem a meglévő PSA moci megy az Astrákba. Aki ilyet vesz, majd referáljon nekünk :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#137524) Reggie0 válasza focvis (#137503) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ez a baj, hogy fuggetlen. Ezert ha tolteni kell az akksit, azt csak a kerekeken keresztul lehet. Tehat amikor menet kozbne tolt, de nem fekezel, akkor is a kerekeket terheli. Ekkor a dizel jobban hajtja a kerekeket, az elektromos meg fekezi. Csak igy tud atvinni energiat a dizelbol az akkumulatorokba.

(#137525) focvis válasza Reggie0 (#137524) üzenetére


focvis
veterán

Ááá! Így értem.
Ezeken a narancssárga vezetékeken keresztül nem is tölt? [kép]

Ennek nem merem megmosni a motorterét. :D

[ Szerkesztve ]

(#137526) alázógyík válasza Akos1994 (#137519) üzenetére


alázógyík
őstag

DOOR CHECK ASSS HINGE

(#137527) Qru válasza zoo8800 (#137523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekik jobban hiszek, mint a tökkelütött TC-nek. :D

A padlólemez is GM azt viszont nem tudják kukázni csak az autóval együtt. Szóval még egy darabig tejelhetnek az Amcsiknak.

#nincsbennetarcsi

(#137528) Akos1994 válasza tboldi (#137521) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Köszi, így már meg van. :R

Kintről is drága, akkor marad a rámcsapódó ajtó.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#137529) Reggie0 válasza focvis (#137525) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg az az ISG. Valamennyire tud tolteni, de latszik h nem egy nagyteljesitmenyu motor. 7.5kW allando 11kW csucs.

[ Szerkesztve ]

(#137530) molnarpeter válasza Reggie0 (#137529) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Teljesen nem is tölti, fix százalékot próbál tartani (talán 40-ig megy).

(#137531) Jorus


Jorus
nagyúr

Római környékén hol érdemes / lehet parkolni? Holnap tolnánk asszonnyal egy hekket estefelé.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#137532) molnarpeter válasza Akos1994 (#137528) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbáld meg esetleg szétkapni, hátha :F

(#137533) Qru válasza Jorus (#137531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Monostori út végén szoktam lerakni a kocsit. Zsákutca de van átjáró gyalog a Rómaira és szokott lenni parkoló hely is általában.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#137534) Tsebacsi válasza Qru (#137533) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kertvárosi rész sok kis utcával, kb. bárhol le lehet tenni a vasat kis sétát bevállalva :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#137535) EQMontoya válasza focvis (#137513) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy dizel vagy benzin hibrid, az mindegy igazabol, csak a dizel ritkabb.

Igy a dizelmotort ertelmesen hasznalod (varoson kivul, amit szeret), varosban meg elpofogsz elektronnal.

Nyilvan nehez, de az alapmodell is van masfel tonna, ha jol sejtem.

Same rules apply!

(#137537) buci30 válasza MunezXBK (#137478) üzenetére


buci30
addikt

Nem is kell, hogy mindenkinek tetszen. 😊
Nekem tetszik az a lényeg.
Tudom sokan vannak akik azért vesznek kocsit, telefont mert az fuhh....
Ebbe az esetbe én is több millióért néztem volna, de ez futkosos kis fogyasztás...
S nekem tetszik :)

golfvariant:
Azért mert a régi dizájnos lámpa nem tetszet egyáltalán sőt az eleje se tetszet a kocsinak a segge viszont nagyon 😊 így meg olyan morcosabb nekem.😊

Soul:
Gondolkoztam rajta de kicsit buzis lenne, de ha nehed tetszik gondolom van is 😊

K Norbi:
Köszi 👍🏼

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#137538) aero. válasza buci30 (#137537) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tetszen neked, szerintem senki nem bánja.
Ezek a kiegészítők viszont a jóskásítás, bojrészer, homasita, falusi tuning ismérvei, tehát ennek tudatában posztold, mert több lesz a nem tetszés, mint az ellenkezője. :) (felesleges vitákat elkerülendő)

Remélem csak lányos zavarodban írtad azt, hogy gondolkoztál a szempillán. A mondat vége valahogy nem passzol az elejéhez.

[ Szerkesztve ]

(#137539) buci30 válasza aero. (#137538) üzenetére


buci30
addikt

Logikus az poén volt igen, hogy gondolkoztam 😊

Nem baj az tudom nem olyan uhh de tunning, de nekem tetszik.
Ha lenne egy alap full dizájnos kocsim bármilyen márka lenne az lehet nem is nyúlnák hozzá, de ennek jól áll ez a kis falusi tuning. (Szerintem)
Mellesleg persze van akinek tetszik van akinek nem ez tapasztaltam. De sebaj mert még mindig az a lényeg nekem tetszik e vagy sem 😊

De persze "Kinek a pap kinek a lánya" 😂😉
Mindegy is téma zárva 😊

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#137540) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

[link] Japán import. 59.900 euro.

ezzel megkúpolnám focvist. ;]

(#137537) buci30 persze hogy van, a csajokon akik éppen velem vannak. :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#137541) #89309696 válasza barnam_ (#137467) üzenetére


#89309696
törölt tag

Falvakban van használva, szóval ennek az autónak a főút az ami hiányzik, mert azt nem sokat lát. Meg én is rendszeresen ezeken megyek, úgyhogy egy nyíl egyenes főutas csapatás kell most.
De majd a végén gondolkozom rajta, hogy Vázsonynál lemegyek a Káli medence fele és nem a 77-en végig, mert való igaz járni szeret a motor, de a fék meg a futómű is, úgyhogy kell szlalomozni arra meg az a rész jó. Csak arra már visszafogottabban, mert sok a bringás.

[ Szerkesztve ]

(#137542) focvis válasza Elektrosokk (#137540) üzenetére


focvis
veterán

Kéne. 15-20 éve 1,5 millióért mentek.

(#137543) SzlobiG válasza focvis (#137387) üzenetére


SzlobiG
félisten

Grat hozzá . :))

(#137544) rbalint88 válasza EQMontoya (#137535) üzenetére


rbalint88
addikt

1600 valami a sima automata fwd 2.0 D3. Biztonsagos, na :)

(#137545) Qru válasza rbalint88 (#137544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Guruló bunker. :D

#nincsbennetarcsi

(#137546) Integrale válasza Qru (#137493) üzenetére


Integrale
veterán

Az sem segit, hogy 5 henger van keresztben, mas e.iatt a kormanygep, asor 6 keresztben meg rosszabb.
Lybranal is ez van, 4 es 5 hengeres motorok kozott van 40 cm kulonbseg fordulokorben.

Soul: lenne meglepi, szeringem a Volvo jobb gyorsulast tud 5,6 masodpercnel.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#137547) #89309696


#89309696
törölt tag

Elmentem tankolni, mert nagyon szomjas volt, meg utána mentem egy lazázósat pár faluban, bár így is lett 30Km.
Meg előtte még lefaszáztam. 438Ft a 100-as a Molnál ha valakit érdekel.
Benyakútra zárás előtt mentem, de így is voltak azért. Mögöttem már két autó állt, nem akartam sokat pöcsölni beugrottam, láb kuplungra rögtön, ilyenkor még félreállok a fedcompot lenullázni stb. csak gyorsba odébbgurulok. Éreztem, hogy a szőnyeget is felgyűrtem a nagy behuppanással, de nem foglalkoztam vele. Indít, rednnnÁÁÁÁÁÁÁ. :DDD :DDD
Áh, nem kapta oda a fejét senki. :DDD Ilyen is csak nálam történik meg.

(#137548) focvis válasza Integrale (#137546) üzenetére


focvis
veterán

A D6 6,1s 0-100; az első kanyarig tényleg jól megy.
A Lanciara nekem 5,7 rémlik, és gondolom beveszi a kanyart is. :)

SzlobiG: Thx!

[ Szerkesztve ]

(#137549) sutszi válasza focvis (#137548) üzenetére


sutszi
veterán

Mint aki még nem élte meg hogy kanyarodik a V60.....mi az, hogy ez nem veszi be a kanyart?! Csúszik? Megdől a bódé? Vagy mi a konkrét tényállás ami miatt rossz a kanyarodási képessége.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#137550) #89309696


#89309696
törölt tag

#napifogyasztás [link]
#napifaszázás [link]
#napifaszázás [link] [link]
#napifelni [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.