Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106101) Tsebacsi válasza stickermajom (#106096) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jól néz ki, jó ez a szín is, nem tucat kinézete van!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#106102) stickermajom válasza Tsebacsi (#106101) üzenetére


stickermajom
addikt

Most nem tudom eldönteni irónia-e, amit írtál, mert így utólag szerintem picit pont belenyúltam a tucat színbe. :D De legalább a dzsuva nem látszik rajta annyira.

Köszönöm mindenkinek! Egyelőre nagyon fura, kicsit bunker feelingem van benne. :D

F_Zolee, jaja Gödöllő. Ha nem tetszik becserélem veled az F-re. :P (Ha nem F Astrád van sorry, de valamiért arraemlékszem.)

(#106103) F_Zolee válasza stickermajom (#106102) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát rosszul rémlik, mert agilám volt csak. De már annak is lassan 3 éve. :D Jobb lesz ez neked. ;] [link]

(#106104) bitpork válasza stickermajom (#106096) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gratulálok!
Javasolnám viszont, hogy keress más tárolót az autónak, mert láthatóan nem csak a tiedről lopták le a renCámot ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#106105) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez kell nekem gyerekek... ;]

(#106096) stickermajom: Szép sas grat.

(#106106) hacki87 válasza B-L-A-C-K (#106105) üzenetére


hacki87
senior tag

ez kell neked ;] ez kell neked ;]

[ Szerkesztve ]

(#106107) -v- válasza szőröscica (#106088) üzenetére


-v-
addikt

150

Annyival nem szabad menni.

(#106108) -v- válasza gooool (#106073) üzenetére


-v-
addikt

RS? Klassz! Ki kell nyomni a szemét :K

(#106066) Qru:

Jó a Lexus de lomha

...tehát nem jó ;]

[ Szerkesztve ]

(#106109) F_Zolee válasza B-L-A-C-K (#106105) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ideális városi autó. :D

(#106110) aero. válasza stickermajom (#106096) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Grat, én is ezt venném kompaktok közül, csak a színért kár.

(#106111) Magnum_ válasza hacki87 (#106106) üzenetére


Magnum_
nagyúr

még csak kétszer szerepel ezen az oldalon ez a kép. szerinted be tudnád tenni harmadszor is?

;] ;]

I humbly and respectfully decline™

(#106112) hacki87 válasza Magnum_ (#106111) üzenetére


hacki87
senior tag

Kérésed számomra parancs!! ;]

(#106113) szőröscica válasza -v- (#106107) üzenetére


szőröscica
addikt

Vegul maradt a 124, mert kiderult, h a pizzeria zarva, igy nem volt miert sietni.

(#106114) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Fater ki akarja próbálni a Punto 1.9 DS-ben a 10W-40 Selénia Turbo Diesel helyett a Mannol egyik olaját, mert hogy elég jókat hallott a márkáról ismerősök által. 12.000 kilométerenként cserélve van az olaj, mert úgy alakult, hogy most már többnyire rövidtávon (10-10 km) van használva a kocsi, hosszabb utak csak heti egyszeri alkalommal.

Már csak az a kérdés, hogy melyiket kellene? Lévén, hogy a kezelési kézikönyvben ACEA B3 és API CD teljesítményszintek vannak megjelölve. A Classic az már B4-es, a Defender B3-as. A CD meg már úgy tudom, hogy elég régi szabvány.

Amúgy is kínai nekem ez a sok rövidítés :C Vannak még ezeken kívül a Diesel Extra / Special / Molibden Diesel / Nano Technology termékek. Ti melyiket tennétek bele? Köszi!

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#106115) Tsebacsi válasza stickermajom (#106102) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Semmi hátsó szándék vagy gondolat nem volt, szerintem jól áll neki az ezüst, mégha tucat szín is. Jelenleg csak sötét grafit szürke autókat látok, mert divat szín lett és mert erre áll a szemem.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#106116) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

menetpróba, hyundai kona electric

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#106117) bbubby00


bbubby00
őstag

Valaki ment mostanság ezen az útvonalon? Külföldön fix trafik vannak, vagy inkább kézi lézerrel ágyúznak?
Tankolni ugye montenegróban esedékes? Vagy albániában jobbak az üzemanyagárak?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#106118) szőröscica válasza bbubby00 (#106117) üzenetére


szőröscica
addikt

Thesszalonikiig megjartam tavaly. Trafizo rendort nem lattam, a 130-140 kozotti utazot tartjak a helyiek. Tobbel nem erdemes menni, mert az utminoseg kozepes, es neha egeszen varatlan huplik, godrok vannak.

Macedoniaban olcso a benzin, ott erdemes tankolni.

Mas: az M7 kulso savja dobbenetesen szar Fehervartol majdnem a volgyhidig. :Y

(#106119) 4ron válasza bbubby00 (#106117) üzenetére


4ron
senior tag

Szerbiában elvileg megemelték 130-ra a sebességkorlátozást az autópályán. Fizetőkapuk vannak, mérnek automatikusan átlagsebességet, nem érdemes nyomni. Plusz a rendőrök is mérnek kézivel, már a 2km/h túllépés miatt is kötekednek sokan. Zsebbe el lehet intézni, de inkább érdemes betartani, amennyi ki van írva.

Üzemanyagárak kb. magyar viszonyoknak megfelelőek.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#106120) bbubby00 válasza szőröscica (#106118) üzenetére


bbubby00
őstag

Mi sartiban jartunk mar 3* az elmult 5evben, de 2ev most kimaradt, igy fel kell feissiteni az elmenyeim :D
(Nemtudom milyen az M7en a kulso sav, de a belso elheto :DDD )
(#106119) Toše :
Fizeto kapuk is buntetnek, nem emlekszem h kaptunk volna azoknal csekket? Inkabb a telepitett trafiktol felek amik radarosak, tobbi nem ellenfel ;]
MAS:
GPS-t mit hasznalnatok?

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#106121) máyköl válasza Qru (#106018) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm a segítséget! :R

Másik kérdés: ha egy eladó autó ideiglenesen ki van a forgalomból vonva (nem ritka kereskedőknél), akkor az átíráskor nem lesz belőle gebasz a kormányablakban?

(#106122) EQMontoya válasza -v- (#106108) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért egy 8s körüli 0-100-ra nem mondjuk már, hogy lomha, mert a következő az lesz, hogy finnyás arccal Palvin Barbit is kirúgjuk az ágyból. :)

Same rules apply!

(#106123) Mágus2 válasza EQMontoya (#106122) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem ismerem Palvin Barbit, de a 8s nagyon kevés vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106124) 4ron válasza bbubby00 (#106120) üzenetére


4ron
senior tag

https://pannonrtv.com/rovatok/tarsadalom/pentektol-teljes-autopalyan-merik-az-atlagsebesseget

Mérik egy ideje már :D büntetnek is sajnos.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#106125) EQMontoya válasza Mágus2 (#106123) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hidd el, sokaknak nem kellene ott 8s se... Ilyen szempontból valóban lomha a Lexus. :D

Same rules apply!

(#106126) bbubby00 válasza 4ron (#106124) üzenetére


bbubby00
őstag

Az durva. Koszi az infot. 2015ben meg nem volt ilyen.
Valakinek hasonlo "jo" hirei vannak meg az utvonalhoz kapcsolodoan? :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#106127) mdani01 válasza EQMontoya (#106122) üzenetére


mdani01
aktív tag

Én meggyőzném hogy maradjon éjszakára, esetleg hozza a barátnőit is :K

Bár megkérdezném tőle Lewis gyorsabb e volt a Mercijénél ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#106128) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kia visszahív

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#106129) hacki87 válasza szőröscica (#106118) üzenetére


hacki87
senior tag

Rég jártam már én az M7sen, de most, hogy Horvátországba jöttünk nyaralni tapasztaltam, hogy milyen trágya. Emiatt nem is nagyon tartottam be a jobbra tartást.

(#106130) stickermajom válasza Tsebacsi (#106115) üzenetére


stickermajom
addikt

Kezdek amúgy megbarátkozni vele, élőben jól mutat. Már emlékszem rendeléskor miért böktem erre a színre egy másikat látva. :D

(#106131) -secret- válasza stickermajom (#106096) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Grat! :)

(#106132) Declare válasza stickermajom (#106096) üzenetére


Declare
őstag

Kafa, grat! :)

(mondjuk nekem az ezüst nem az en szinem, de ez ugye izles dolog :)) )

Majd azert hajits egy ket kepet az opel forumba is ;)

Benzin / dizel?

[ Szerkesztve ]

(#106133) gooool válasza barnam_ (#106076) üzenetére


gooool
őstag

Akad valamennyi. :D
Elképesztő mit tud ez a kis szerkezet, beteg...francért nem hamarabb jöttem erre rá... ;]

tboldi:

Ugye? :B Nekem is tetszik, ahogy elnézem nem bóvli kategória. :DDD Illik erre a vasra. :)

Snoop-y:

"Csak" sima. De van rajta egy remap, 190 paci körül van és kivették belőle a Vmax tiltást is. ;]

stickermajom:

Végreee! :))
Gratulálok! :) Mondanám, hogy irigykedek, de így ezzel a géppel most sikerült enyhíteni az Astra utáni pénzügyi fájdalmat.
És talán jobb is így most...aztán majd később megállapodok valami nyugis géppel. :)

[vilike]:
Azám, eReS. ;]
Néha meg lesz nézve mit tud, abban biztos vagyok. :)

Üdv, Balázs

(#106134) zoo8800


zoo8800
veterán

Ejha, újautó-dömping van, grat mindenkinek!

rip and tear, until it is done

(#106135) Integrale válasza zoo8800 (#106134) üzenetére


Integrale
veterán

"Bad reklám is reklám too"

(#106136) tboy93 válasza zoo8800 (#106134) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jah, pont múlt héten volt talán a rádióban, hogy a tavalyi év ezen szakaszához képest 30%-al több új autó eladás volt magánszemélyek részére.

(#106137) BigBlackDog válasza tboy93 (#106136) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én még megnézném az újautóval kapcsolatos hitelek számának változását is az elmúlt 5-6 évre visszamenőleg. :DDD

(#106138) gooool válasza BigBlackDog (#106137) üzenetére


gooool
őstag

Enyém nem hiteles...igaz nem is új... :(
De az Astra az lett volna, azt bánom legkevésbé, hogy így nem vertem több év lízingbe magam. :)

Üdv, Balázs

(#106139) tboy93


tboy93
nagyúr

Kis vitaindító, így szerda reggelre. Tegyük fel van emberünknek 3 millája, kell neki egy kombi, 5-6 évre tervez az autóval, utána úgyis megunja és eladja. Használtan középkategóriát nézeget, főleg accordokat. Egy 12 éves kifejezetten jó állapotú honda, első szervizzel, papírmunkával 2.0/2.4 benzin motorral nagyjából 3 millába állna meg neki. Habár, 3 milláért kaphat egy zsír új Logan MCV-t is, klímával, elektromos ablakokkal, 0.9tce motorral. Felszereltségben elég neki a puritán dácsia is.

Vajon melyik autó lesz költségesebb az 5 év alatt? Beleértve itt az értékvesztést, fogyasztást, szervizköltséget :))

Én úgy gondolom, hogy nagyjából ugyan ott lenne költségben a két autó 5-6 évre tervezve, cserébe a használt honda sokkal többet nyújt. Szerintetek?

(#106140) Integrale válasza tboy93 (#106139) üzenetére


Integrale
veterán

+1 az új Daciára.

"Bad reklám is reklám too"

(#106141) Johnny_vT válasza tboy93 (#106139) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A Honda kopóalkatrészeken és folyadékokon kívül csak futóműelemeket fogyaszt a jó magyar utakon. Cserébe egy 2.4 benzinessen igazán meg fogja szeretni az autózást és onnantól már nem lesz mindegy, hogy Dacia vagy nem Dacia.

A Logan MCV elviszi őt A-ból B-be, a maga szintjén egy biciklihez képest kényelmes és fürge is, praktikusságban pedig jeles.

A Hondával meg lehet jelenni, a Dákóról meg az a benyomása az embernek, hogy "erre tellett". (Igen, ugyan annyiba kerül a kettő, itt csak arra utaltam, hogy az Accord jelentősen komolyabb jármű.)

A Dacia 5-6 év után jó ha 1-1,5 milliót ér, az Accord addigra talán már csak 1-et. Az Accord motorja viszont már bizonyította az idő próbáját, a Dacia 0,9tCe még viszonylag új és rejthet drága bakikat. Cserébe 0 kilométeres.

Szóval én ebben a helyzetben egy E46 325i kombit Focus kombit vennék kevesebb pénzért remek futóművel, nagy csomagtérrel, olcsóbb szervizzel, kisebb fogyasztással.

(A véleményem nem tartalmazza piaci elemzések eredményét, kizárólag szubjektív.)

(#106142) Tsebacsi
Az értékcsökkenésről vitatkoznék. Ha már most kb. 12 éves az Accord, akkor 17-18 évesen, sok+mégtöbb kilométerrel és ki tudja milyen előélettel kéne továbbadni rajta. Nem mellesleg a 7. gen kombi formaterve alsó hangon is megosztó az emberek között, így még tovább romlik a potenciális piaca.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#106142) Tsebacsi válasza tboy93 (#106139) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem összehasonlítható a kettő véleményem szerint (maximum úgy, hogy 4 kerekük van).

Accord fényévekre van a Dacia-tól, nem vagy te kalapos, nyugdíjas, kispénzű bácsi, akinek a telekre járásra kell egy MCV.
A hondának már nem lesz drasztikus értékcsökkenése sem. Mindenképpen azt venném!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#106143) pècsimunkás válasza tboy93 (#106139) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Honda !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#106144) Integrale válasza Tsebacsi (#106142) üzenetére


Integrale
veterán

Nem neki kell, hanem ( egy havernak ;] ) valakinek akinek elég a Dacia puritánsága. Ahogy írod is, egy 12 éves középkategóriást nem lehet összehasonlítani egy új kisautóval, sehogy!

Ha az illetőnek elég az, amit a Dacia nyújt, akkor nyilván nem megjelenni kell az autó (amire szerintem, bármennyire is tetszik, de ugyan úgy alkalmatlan már az Accord is).
Akkor miért vegyen 12 évvel idősebb autót?

Johnny_vT
Erre tellett? :D Valahogy nyugatabbra elfogadóbbak az emberek a Daciával szemben, olcsó autó, olcsó pénzért.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#106145) Tsebacsi válasza Johnny_vT (#106141) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem 8 genről volt szó? Akkor engem megtévesztettek, bocsánat :P Értékcsökkenés így valóban esélyes, de én a minőséget még mindig a Honda felé billenteném. Meg elvből nem vennék Dacia-t :U Nagyon max egy Stepway változatot, de akkor is néha lehet sírnék ott bent... ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#106146) BigBlackDog válasza tboy93 (#106139) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hondát venném. De! A Daciával valószínűleg kevesebb lesz a váratlan szpás (ha szerencséd van), cserébe esélyes szerintem, hogy minden út alatt szidni fogod. Hondánál azért el tudom képzelni, hogy gyakrabban jársz kávézni majd a szerelőhöz egy-két apróság elromlása, elöregedése miatt.

Ha egy 2.4-es Hondát vitrinben jó körülmények között tartasz, akkor annak az értékvesztése is elfogadhatóbb lesz.

Egyébként nehéz döntés. Ha a használt, öregedő autó "nyűgjeit" el tudod viselni, akkor Honda nem rossz véleményem szerint, ha viszont mindenképpen kéne az új autó okozta gondtalanság, akkor nézelődnék tovább.

(#106147) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Vezess.hu tegnapi (?) cikk, az utolsó két sor az érdekes.

Úgy várom már a WLTP-t, mint borjú az új kaput. Vagy valami ilyen.

Szerk.: Valószínűleg ugyanazok a könyvelők írják másodállásban ezeket a fogyasztási adatokat, akik a politikusok vagyonnyilatkozatát is ;]

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#106148) zoo8800 válasza tboy93 (#106139) üzenetére


zoo8800
veterán

van emberünknek 3 millája, kell neki egy kombi, 5-6 évre tervez az autóval

Hasonló elgondolásból vettem 4 milláért keveset futott Golf7-est. Nem azért, mert a szívem csücske lenne, hanem mert ez tűnt a legkevésbé fájdalmas kompromisszumnak.

rip and tear, until it is done

(#106149) Integrale válasza Johnny_vT (#106147) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem arra is meglesznek az ügyeskedések rövid időn belül.

más
Kíváncsi vagyok, hogy a PSA mikor száműzi a Fiat dízelt az Insigniából.

"Bad reklám is reklám too"

(#106150) tboy93 válasza Johnny_vT (#106141) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#106141) Johnny_vT

"A Hondával meg lehet jelenni"
Nem egy felvágós autó, de tény hogy az emberek szemében egy accord menőbb.

"Accord addigra talán már csak 1-et"
Erre nem vennék mérget, valami brutál módon tartják az árukat a hondák. 760-ért vettem a civicem, 700-ért simán el tudom adni 4 év után, a piacon lévő darabok árazásából ítélve.

"Dacia 0,9tCe még viszonylag új és rejthet drága bakikat. Cserébe 0 kilométeres"
Legyen akármilyen szar, 5 év gari van rá :DDD Egyébként ha nem tartja be az ember a gyári 30 ezres olajcsere periódust, akkor szerintem nagy gond azzal sem lesz. Ha jól rémlik nem is közvetlen befecsis.

"Focus kombit vennék "
Nincs az opciók között ;]

(#106144) Integrale

"Nem neki kell"
;]

"akkor nyilván nem megjelenni kell"
Hát, az accord tourer nem egy puncimágnes, de nem is arra kell. Jól pakolható élvezetes autókat keresgél az illető (;]), csak szembejött a letaglózóan olcsó újató árával a logan.

(#106145) Tsebacsi

7g tourer, a 8-as nem fér bele 3 millába :N

(#106148) zoo8800

A 3 mill is már a plafon, annyit max tényleg új autóért ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.