Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105051) hacki87 válasza szabonagyur (#105047) üzenetére


hacki87
senior tag

Hogy működik kint a parkolás? van ingyenes lehetőség vagy fizetős? Ha fizetős akkor érmés vagy kártyáról is lehet? Jövőhéten indulunk mi is Horvátországba, most megyünk először külföldre.

(#105052) szabonagyur válasza hacki87 (#105051) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez kb városonként eltérő.

Tavaly mi Zadarban voltunk, kaja ment kártyától mindenhol, most Porec itt kártyával semmire sem mész Rovinj meg pl. kis lomos bolt kártyával, kaja szintén only cash. (utóbbi két város tele is van ATM-el, ennyit nem láttam még a világon sehol, gondolom pont emiatt, hogy only cash).

Parkolás mindenhol kp. érme vagy papírpénz (esetleg mobil parkolás pár esetben), de pl. Rovinjban nem ad vissza a parkoló automata, tehát legyen annyi nálad apróban ami kell pontosan.

Ingyenes lehetőségek is vannak bizonyos helyeken, de keresni kell őket nagyon. Legtöbb helyen zónákra osztott parkolás van, parkolóházak nem nagyon vannak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#105053) mekker válasza brumi1024 (#105049) üzenetére


mekker
őstag

A távolkeleti piac most a meghatározó, oda meg kell a szemcukor.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#105054) #47205632 válasza bitpork (#105045) üzenetére


#47205632
törölt tag

Minden rendben, csak túl sok kommentet olvastam a videó alatt és felbasztak. Nem szabad kommentet olvasni, pedig ezt megfogadtam már ezerszer, de olyan ez mint a csoki evés. Azt se szabad, mégis lecsúszik néha 1. Vagy 2. Esetleg 3. :o Na meg néha 4 is és az nem jó. :P

De maga az autó is elég szerény fingot produkált és a tulaj se volt hanyatt vágós. Ráizgultam nagyon, hogy hú de 5 liter végre valami, aztán... És Némethy Péter sem rágózott a videóban. Tiszta kudarc az élet...

(#105055) bitpork válasza #47205632 (#105054) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezeknek az amcsi piacosoknak nem volt hegyezve a motorja. Anno volt egy ottani piacra szánt Scorpio MK1-em 2.8 v6 benzinnel. Gyárilag volt 149 LE-s :DDD Viszont cserébe olyan halkan járt, hogy esténként a kapu nyikorgására ébredt fel a család nem a kocsi öblös v6 hangjára :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#105056) Tsebacsi válasza focvis (#105034) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K Most is áll egy a szálloda felszíni garázsában. Vadiúj 911 carrera 4s, lehet hogy kabrio is (nem néztem meg alaposan) de hátul már középtájt van a 2 kipuff. Szép fehér!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#105057) #47205632 válasza bitpork (#105055) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nem is a teljesítménnyel van bajom, bár ekkora motorból a karbis, oldalvezérelt őskövületük is ki tud hozni 300-350-et, de ha nincs rá igény akkor minek, az igaz. Hanem az zavart, hogy ennek elvileg 240-et kellett volna tudnia és még a 200-at se érte el, nem kihegyezett, nem futott sokat, tegyük fel karban tartott és ezek nem szar motorok. Akkor hol a ló? A műsor történetének egyik legnagyobb vesztése volt szerintem, pont ez a motor.
Bár lehet nem is 240 lovas, sőt kezd gyanús lenni így, tulaj azt mond amit akar... Egy forgalmit mutathatott volna azért. Mert 220 a legkisebb és 20 lovat meg tud enni a váltó vagy tud csalni a mérés. És így ki is jön a matek és a motor se szar akkor, ahogy a videó bemutatja.

(#105058) focvis válasza Tsebacsi (#105056) üzenetére


focvis
veterán

Elírtam, Carrera GT, használtan 600 000 €-tól kínálják.

Természetesen egy 911-gyel is happy lennék.

(#105059) aero. válasza -v- (#105050) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem is kifejezetten kicsi belül. Elférsz meg minden, de olyan passzos érzés. Es brutál módon lépnek amúgy, pont annyira tahón, mint amennyire kívülről látszódik.:D

Az X4 méretre mondanám azt, hogy nincs felfújva, de az is egy érdekes szerzet.

[ Szerkesztve ]

(#105060) Integrale válasza bitpork (#105055) üzenetére


Integrale
veterán

Az a 2.8 V6 egy nemet motor, akkoriban nem tudtak sokat, vagy sokkal tobbet a V6-ok. Delorean 2.8 PRV motorral 132 LE.

"Bad reklám is reklám too"

(#105061) z123456789


z123456789
addikt

Tegnap valaki kérdezte, hogyan lehet lekérdezni a pályamatricát.
Kapott is egy linket rá, gondoltam lecsekkolom én is mit mutat.
Mindig online veszem a matricákat, ennek ellenére kaptam egy mailt, hogy semmilyen érvényes matrica nincs az autómon. :D
Pedig éves megyei tuti van, kettő is. :D
Most akkor ez mi?

(#105062) kisza25 válasza z123456789 (#105061) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez kérlek ciki, ha tényleg így van :DDD

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#105063) Declare válasza focvis (#105040) üzenetére


Declare
őstag

:DDD

Igen, ez nem az a sok nyomot hagyo auto...de en szerettem :O

(#105058) focvis porsche nagyon faja, egyik teniszes ismerös vett ilyen idöszakos rendszammal egy Boxtert (aprilistol oktoberig vagy ilyesmi). Igazabol megvenni mar egesz jo arakon meglehet, csak a szervizelese ami horribilis allitolag.
Minden ferfi embernek alom szerintem egy Porsche legalabb egyszer :)) gyakran all pont a teniszkubbnal az is egy uj, fekete 911....hat azert ezek az autok igazabol mar inkabb müalkotasok :)

(Lehet valami mas hobbyt kellene valasztanom, pl sakk vagy ilyesmi, ott talan nem facsarodna a szivem a parkoloban :D )

[ Szerkesztve ]

(#105064) Integrale válasza Declare (#105063) üzenetére


Integrale
veterán

Ő az egyik legjobb sakk játékos, van még ott a garázsban egy Carrera S is. :P

"Bad reklám is reklám too"

(#105065) Snoop-y válasza Declare (#105063) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez igy van. Szomszedom GT3 Porschejaban ultem hat az valami fantasztikus volt.

Egyelore kicsit messze vagyok egy hasznaltan is £100-130K-s auto megvasarlasatol de sosem lehet tudni :D

Mondjuk elobb lesz SRT8 a garazsunkban mint GT3 az is tuti :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#105066) Qru válasza Declare (#105063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erről haverom tesója jutott eszembe aki kölcsönadta a barátjának a Boxterét egy napra. Aztán csutkára leradírozott gumikkal hozta vissza neki. Na az egy jó 3-400k-s mutatvány volt. Azóta nem adja senkinek kölcsön. :D

#nincsbennetarcsi

(#105067) tboy93 válasza Qru (#105066) üzenetére


tboy93
nagyúr

Áh, kocsit kölcsön sose :N Gyűlölöm amikor anyósomék vagy sógor elviszi asszony autóját, mert az övék épp nem elérhető vagy kényelmesebb abba ülni. Agyfaszt kapok tőle, tényleg. Egyrészt én tankolom, én tartom karban, ne használja rajtunk kívül más. Másrészt vannak apróságok amiket ők nem úgy csinálnak mint én a saját autómmal, leszarják ha hideg a motor, indításnál nem várják meg amíg szív az AC (pár mp, igazán kibírható...), leállításnál először lámpa le, után motor (ne nyúzzuk már az Osram izzókat feleslegesen), klímát sem szellőztetik ki használat után. Ezek apróságok, de a MI autónk, a sajátjával azt csinál amit akar. Utóbbi időben azért is járok sokat a corsával, mert a hondát azt nem merik elvinni :(((

(#105068) Johnny_vT válasza tboy93 (#105067) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köss rá olyan biztosítást, ami nem engedélyezi az autó használatát harmadik fél számára :))

Németben a biztosítás kötésénél meg kell adnod, hogy konkrétan kik fogják vezetni a járművet (függ a sofőrök tapasztalatától és egyéb adataitól is az összeg).

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#105069) Qru válasza tboy93 (#105067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

Nem szeretem ha más vezeti az autóm és én sem szeretem másét vezetni.

mod:

Johnny_vT: Nekem is ilyen kgfb-m van most. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#105070) BigBlackDog válasza Qru (#105069) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, pont így vagyok ezzel én is. :K

(#105071) z123456789 válasza kisza25 (#105062) üzenetére


z123456789
addikt

Hát írtam is nekik, ne félj! :D
Naponta használom a pályát, kétlem amúgy hogy nem náluk van a hiba.

(#105072) tboy93 válasza Johnny_vT (#105068) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem feltétlen lenne az jó. Pl. műszaki nálam úgy néz ki, hogy leadom a szerelőmnél az autót, átnézi, fékeket kitisztítja, aztán elviszi a vizsgaállomásra.

Más: sose találjátok ki ki araszolt tegnap mögöttem a 6-oson a dugóban... Mr Pumped, egy lerottyant (nagyon) 30 éves bimmerben :D

[ Szerkesztve ]

(#105073) Reaper válasza #47205632 (#105057) üzenetére


Reaper
őstag

Szerintem már rég szervizelni kellett volna ezt a motort csak ugye nagy motor, nagy nyomaték "erősnek" érzed így "nincs semmi baja". Az automata váltó a marhanagy konverterrel meg szépen kisimítja, ha lenne is a motornak bármi rángatása.

Amúgy a kommentek engem is felb*sztak, hogy vehetett volna ezt meg azt. De ha neki ez tetszett, akkor fogadjuk már el, hogy ez vette meg, boldog vele, ennyi. Az amcsi V8aknak megvan a maguk hangulata, egyenetlen járás, fos illesztések, itt-ott olajfoltok alatta. Szerencsétlen gépeket meg a jó kis emissziós szabványok fojtották meg, elég csak a GM 350es motorját megnézni, 300+ lóról indult, egy nem túl jó gyári karbival a 60as években és a 80as évekre ugyanez a motor képes volt kb 150 lóra.

(#105074) Johnny_vT válasza tboy93 (#105072) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Lehet készíteni hivatalos meghatalmazást arra az időszakra (pl. Autóklubnál kapsz kis "könyvecskét", de jó a sima papír is, ha nem mész külföldre) és azzal már használhatja más is ilyen esetekben. Vagy rosszul tudom?

A Pumped Gatyótól meg nem is vártam más márkát. Azon is csodálkozom, hogy a média felkarolta, dehát akinek a szemét kell, az könnyen talál :D (Vagy lehet, hogy az Illumináti titkos embere és ezért került be a médiába :)) )

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#105075) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

2000-es kombi Avensist vettem át az öcsémtől, mert ő újabbat vásárolt. Sajnos nincsen garázsom és nem is lesz ott ahol jelenleg lakom, viszont mivel -régi, de a miénk -szeretném egy kicsit védeni az időjárás viszontagságaitól.

Tudnátok-e ajánlani rá való ponyvát valamelyik multitól?

10k-nál nem szívesen költenék többet rá. Olyan kellene, ami alá, ha durva jégesőt jósol a meteorológia, be tudok tenni régi paplant, hálózsákot, vagy bármit ami csökkentheti a jég becsapódási erejét.

Köszi előre is!

(#105076) Declare válasza Integrale (#105064) üzenetére


Declare
őstag

baszki...akkor a sakk sem jo..... :U ....ferfi szinkronuszas? :DDD

(#105065) Snoop-y az hogy technikailag ezek milyen gepek, az egy dolog, de mar csak a design is eszmeletlen klassz.

(#105066) Qru hat azert az is egy irto nagy tirpaksag annak a reszeröl, aki kölcsönkeri....mert hogy kiprobalgatja, kicsit oda-oda lep neki az ok...de ugye nem is a sajatja, nem is ismeri ugy az autot, mint aki napi szinten vezeti...nagyon tre :U

(#105067) tboy93 ugye sokan ugy vannak, hogy az auto, az egy ilyen ize, amivel esöben is szaraz labbal el lehet jutni A-B be. Meg neha ha vilagit valami, akkor tankolni kell bele, meg beadni a szervizbe ha bimbammol. Na ha egy ilyen talalkozik egy olyannal, mint mi, akik vigyaznak az autora, meg ovjak, meg ismerik, az ugye egy komoly konflikt. forras.

(#105077) stickermajom válasza Bertiee (#105075) üzenetére


stickermajom
addikt

Ponyvával csak szépen belevésed az autón lévő port a fényezésbe. Én tuti nem használnék ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#105078) Bertiee válasza stickermajom (#105077) üzenetére


Bertiee
aktív tag

És mit tennél, ha komoly jégeső van kilátásban, és nincs garázsod? Az imádkozáson kívül... :)

(#105079) stickermajom válasza Bertiee (#105078) üzenetére


stickermajom
addikt

Én ponyvagarázst vettem emiatt, de nekem fix beállóm van bérelt területen.

Ha ez nem lenne futnék a pokrócokkal. :D

(#105080) Qru válasza Bertiee (#105075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ponyvát ne.Egyrészt a pára megreked a ponyva alatt így bedunsztolod a kocsit és idő előtt elrohad másrészt ahogy fújja a szél a ponyvát a közé és a karosszéria közötti por szépen összekaristolja a fényezést.

Szóval ponyvagarázs ha nincs rá hely akkor marad az ima és ha az sem segít akkor dobsz pár pokrócot a gépre ha jön a jég.

#nincsbennetarcsi

(#105081) Bertiee válasza stickermajom (#105079) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Na kérem, de mi tartja fent a pokrócot? Ilyen viharoknál heves szél is van. Csak kell a tetejére valami leköthető ponyva...:)

(#105082) kisza25 válasza Bertiee (#105081) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

odacsukod az ajtóval (mondjuk akkor meg bevezeti a vizet)
tartod, az autó ér annyit, hogy kicsit elázzál:D

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#105083) Qru válasza Bertiee (#105081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A pokróc elázik és a víztől nehéz lesz. Ha azt elviszi a szél akkor már mindegy. :D

Jah és még véletlenül se próbáld meg az ajtót/ablakot rácsukva stabilizálni, mert tökéletesen bevezeti a vizet az utastérbe.

#nincsbennetarcsi

(#105084) Declare válasza Bertiee (#105081) üzenetére


Declare
őstag

Autofoliazas? :) Az öklömnyi jegektöl lehet nem ved, de a kissebbektöl szerintem igen. Ha dragallod, akkor csak tetö + motorhaz

mod.: most latom a kezdö hszt. Hat max 10 k kerettel ez az opcio esejtelen sajna, de itthagyom, hatha ötletnek jo :))

[ Szerkesztve ]

(#105085) Snoop-y válasza Declare (#105076) üzenetére


Snoop-y
veterán

En a track verzioban ultem. A belso design az kimerult egy kb 1-2mm vastag szonyegpadloban de az sem mindenhol leginkabb a karosszeria volt kocogtathato. Beinditaskor rezonalt az egesz.
Ettol fuggetlenul barmikor elfogadnam :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#105086) Bertiee válasza Declare (#105084) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Hát köszönöm mindenkinek. Igazán tuti nincs, marad a kiselejtezett pléd, hálózsák, stb, majd erre valami megfelelő méretű olcsó multis takaró. Ez is csak a jégveszélyes időszakban, alap esős időben nem.

(#105087) haten


haten
tag

Sziasztok!

Most vásároltam használt autót, és a fix indítókulcsot cserélem rugós típusra. Felhívták a figyelmemet, hogy a kis CHIP-et is át kell rakni. Ez a chip hogy működik, mert most, hogy szétszedtem, látom, hogy nincs áramforrásra kötve. Ezt továbbgondolva nem lehetne lakáshoz is használni, hogy amikor közel vagyok oldja a kapu és bejárati ajtó zárakat, amikor nem vagyok közelben, akkor meg automatikusan zárjon. Pont ezért tetszene, mert pici alkatrész, és nem kell táp neki, nem kellene kulcsokat cipelni. Hogy találok erről valami leírást? Köszi.

(#105088) Peter.70 válasza Qru (#105069) üzenetére


Peter.70
őstag

Hétvégére pont egy olyan Subaru kéne kölcsön mint a Tied ;] :D

(#105089) Qru válasza Peter.70 (#105088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nászautónak pont jó, oda nem kell tartalék és a szín is stimmel. ;]

#nincsbennetarcsi

(#105090) Qru válasza haten (#105087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#105091) bitpork válasza haten (#105087) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A kocsikulcsban lévő nem jó ehhez. (a Keyless rendszerek más tészta, de nem hiszem hogy találsz olyan gyártót aki kiadja az ugrókód algoritmusát, ha csak nem magad töröd) Tudtommal amikor a kulcsot betolod, generálódik egy minimális statikus elektronyosság: pont annyi amennyi ennek a kis chipnek kell hogy az immoval pározzanak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#105092) Veron válasza bitpork (#104236) üzenetére


Veron
őstag

Elvittem szervizbe a Fiestát, nem emiatt, de rákérdeztem az ablaknyöszörgésre is. Azt mondták, hogy a lehetőségekhez képest megpróbálták megoldani tömítéscserével, zsírozással, de azt mondták többet nem tudnak tenni. A jobb oldalinál megszünt a zaj, a bal oldalinál viszont nem. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#105093) tboy93 válasza Veron (#105092) üzenetére


tboy93
nagyúr

[FLAME ON]
Hát, Mondeo alatt nekem nem kéne Ford :DDD
[FLAME OFF]

[ Szerkesztve ]

(#105094) Veron válasza tboy93 (#105093) üzenetére


Veron
őstag

Most erre mi az adekvát válasz? Nekem BMW alatt nem kellene autó, de mit lehet tenni? :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#105095) MunezXBK válasza Bertiee (#105081) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szögbelövővel rögzíted. ;]

(#105096) bitpork válasza Veron (#105092) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Próbálj meg keresni vkit aki megbontja és megnézi a bowden és a sín állapotát. Sokat nyitod-csukod az ablakot?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#105097) Veron válasza bitpork (#105096) üzenetére


Veron
őstag

Most is leszedték a kárpitot és alánéztek. Attól félek, ha sokat leszedegetik, akkor meg az fog elkezdeni nyikorogni. Egyébként egyáltalán nem sokat használom az ablakot.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#105098) -v- válasza tboy93 (#105093) üzenetére


-v-
addikt

(#105099) stickermajom válasza Veron (#105094) üzenetére


stickermajom
addikt

Assejó', régebbi bimmerben is addig pattog, amíg el nem törik a műanyag vezető bizbasz benne, aztán úgy marad.
Nálunk asszony csukta be az ajtót félig lehúzott ablakkal hűvösben. Reccsent egy utolsót, aztán onnan úgy imádkoztam fel, utána meg se moccant többet. Indultunk síelni, jó lett volna 6 órát télen lehúzott ablakkal autózni. :D

(#105100) Veron válasza stickermajom (#105099) üzenetére


Veron
őstag

És mi lett a megoldás?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.