Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102151) molnarpeter válasza #04441088 (#102124) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aldi vagy Lidl szokott lenni. Tölteni jó, de napokig nem hagynám rajta, csepptöltőt inkább kínait vennék :)

(#102152) Qru válasza EQMontoya (#102138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is közterület, sztem büntetnek érte ha nincs lakossági engedélyed.

#nincsbennetarcsi

(#102153) molnarpeter válasza Qru (#102132) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor feltettem a furgonban a középső tükörre a tolatókamera kijelzőt, kinyomtattam egy cetlit a magassággal, és odatettem a szélére. Gondolkodni sem kell :D

[ Szerkesztve ]

(#102154) EQMontoya válasza Magnum_ (#102149) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, elférek a járda és a garázs között.

Qru: Szerintem a garazsfelhajto (ami a járda és az épület között van) már nem közterület, nem is a burkolat karbantartása is a Te feladatod.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#102155) Jorus válasza Cicero (#102080) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kikerestem a 2006-os cikket. Ebben a busz a reptér felől jött, simán átment az aluljárón, ami miatt kint van a magasságkorlátozás, majd fennakadt a gerendán és ketten meg is haltak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#102156) Qru válasza EQMontoya (#102154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja azt hittem az úton akarsz megállni a garázslejáró előtt. Ott nyugodtan, én is odaállok otthon és nincs bünti.

#nincsbennetarcsi

(#102157) brumi1024 válasza focvis (#102144) üzenetére


brumi1024
veterán

Kicsit más: köszi az acélgyapjús tippet, bejött. :)

(#102158) Cicero válasza Jorus (#102155) üzenetére


Cicero
őstag

12 év alatt sem sikerült rájönni. Hadd ne kommentáljam.

(#102159) Integrale válasza Declare (#102146) üzenetére


Integrale
veterán

Pàpán van garazs ado. Ujat szerintem nem tudtok mar mondani.

"Bad reklám is reklám too"

(#102160) EQMontoya válasza Qru (#102156) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mostanság az is előfordult néha, de ha jól sejtem, az már nem lesz megvalósítható.

Csak azt nem értem, hogy ettől mit remélnek? A lakók nyilván nem fognak máshol parkolni, viszont közel ingyen parkolnak helyi lakosként, más meg amúgy sem jár erre. Szóval a parkolóautomaták azért lesznek kint, hogy ne fizessen senki. Ollé, tiszta haszon.

Arról aztán nem is beszélve, hogy van a környéken több műhely is (műanyagos, gumis/futóműves), akik tárolnak olykor 1-2 autót az utcán, amin épp dolgoztak. Ez nem zavart senkit eleddig, most meg majd megoldják okosban. Pl. addig leveszik a rendszámot, aztán sok sikert a bírságoláshoz. :)

Same rules apply!

(#102161) Qru válasza EQMontoya (#102160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég ha letakarja valamivel a rendszámot, mert nem nyúlhat az autóhoz. Elég egy karton lap, meg két befőttes gumi.

Amúgy valószínűleg az a vezérelv, hogy ha kiszorítják az autósokat egy körzetből akkor a nem fizetős részre állnak át, így meg a ti részetek is az ezért nem oda állnak. Nálunk is folyamatosan bővül pont ezért a fizetős zóna.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#102162) molnarpeter válasza EQMontoya (#102160) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rendszámot levenni problémás, főleg, ha ott a matrica a szélvédőn. Viszont pl láttam már taxist ponyvával parkolni :D

(#102163) Qru válasza molnarpeter (#102162) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos, a matrica. Azt nézik már (vonalkód) nem is a rendszámot.

#nincsbennetarcsi

(#102164) EQMontoya válasza Qru (#102161) üzenetére


EQMontoya
veterán

De pont ez a probléma, hogy a mi részünk nem fizetős, viszont most is csak az áll itt, aki itt lakik, szóval nincs kit kiszorítani...

Same rules apply!

(#102165) Declare válasza EQMontoya (#102164) üzenetére


Declare
őstag

Nem ertem mit nem ertesz....az adoert felelös allamtitkar, vagy az annak a helyettese, esetleg az annak a helyettese agyaltak, hogy lehetne meg több stadionravalot összekaparni es akkor ratalaltak az üres foltokra a terkepen, majd a levegöbecsaptak, hogy ezaz es elmentek egy munkavacsira a Costesbe :D

(#102159) Integrale a francba :U :D

(#102166) Qru válasza pècsimunkás (#102112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aral-t tankoltam kint mezei 95-öst 1,389€/liter áron de rekord fogyival jöttem haza: 7,06
Kifelé itthoni mezei 95-ös Shell-t és 7,47 lett.

Persze haza mindig kevesebb a fogyi alapból.

mod:

EQM: Akkor nyomják ezt ha a szomszédos utcákban már fizetős, hogy ne parkoljanak át. De ha azok nem fizetősök akkor én sem értem a dolgot...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#102167) EQMontoya válasza Qru (#102166) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagyságrendileg 5 villamosmegállónyival tolják ki a fizetős övezet határát dél felé, ez kb. 1.5km.
(Hamzsabégi útnál menő vasúttól le az Andor utcáig)

Same rules apply!

(#102168) seadrone


seadrone
őstag

Feltűnően kisebb csúcsforgalomban az autók száma a Hungárián, ennyit jelentene a drága benzin?

(#102169) mekker


mekker
őstag

Tegnap eszembe jutott, hogy a PB-s/CNG-s autó hogy van el adalék nélkül? Tudom ott kevesebb a korom, de érdekes kérdés sztem.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#102170) hurenzon


hurenzon
senior tag

Céges autónak melyiket választanátok :
Új golf vagy új octavia?
Mindkettő fullos.

(#102171) seadrone


seadrone
őstag

Az elmúlt pár hétben szórakozik a futómű vagy a kormány vagy nem tudom hogy micsoda.

Ha döcögős úton megyek, akkor zörög a kormány az utastérben, illetve ha nagyon jobbra vagy balra csavarom és onnan vissza, néha mintha koppanna valami .

Tekergetésnél nem mindig jön elő, de egyértelműen van valami gebasz.

Jövő héten viszem szervizbe, kíváncsi vagyok mi lesz

[ Szerkesztve ]

(#102172) tboldi válasza hurenzon (#102170) üzenetére


tboldi
nagyúr

Golf - nekem jobban tetszik a dizájn, és a belső anyagok, összeszerelés minősége is egy fokkal jobb a Skodáénál.

(#102173) EQMontoya válasza hurenzon (#102170) üzenetére


EQMontoya
veterán

Alma vagy körte?

A Golf jobban össze van rakva, kicsit "prémiumabb", stb, az Octavia cserébe nagyobb és olcsóbb (pl. nagyobb mocival is kijöhet ugyanabból a keretből).

Same rules apply!

(#102174) pècsimunkás válasza hurenzon (#102170) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Golf .Jobban néz ki kívül-belül szerintem .És állítólag csendesebb is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#102175) molnarpeter válasza hurenzon (#102170) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Golf egyértelműen.

(#102176) Magnum_ válasza hurenzon (#102170) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Teljesen mindegy, adjak gyorsan, nagy benefit a ceges auto.

(Golfbol van elektromos ;] )

I humbly and respectfully decline™

(#102177) hurenzon


hurenzon
senior tag

Én is golfra gondoltam. De akkor egyértelmű hogy az lesz.
Köszi

(#102178) molnarpeter válasza Magnum_ (#102176) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nincs kártya, egy GTE pont jó, de kértek már eGolfot is :))

(#102179) tboy93 válasza hurenzon (#102170) üzenetére


tboy93
nagyúr

Golf.

(#102180) Speeedfire válasza Magnum_ (#102176) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

(Golfbol van elektromos ;] )
Tiszta szégyen az a kocsi annyiért. Azért az árért már golf r van, amit előbb megvennék.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102181) focvis válasza hurenzon (#102170) üzenetére


focvis
veterán

2 fő felett kombit vagy Octaviat.

(#102182) bitpork válasza seadrone (#102171) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Látogass meg egy futóművest. Megemeli és gyorsan kiderül h féltengely, szilent , merevítő vagy kormánymű.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#102183) brumi1024 válasza hurenzon (#102170) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha kell a méret Octi, minden másra jobb lesz a Golf (VAG ért a termékpozícionáláshoz).

(#102184) Magnum_ válasza Speeedfire (#102180) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A villanyautozas akkor jo, h nem cak a fillerbaszasrol szol, hanem szemlelet is.
Deeeee nem flame-t akarok inditani, en viszont szomoru lennek, ha nem tudnek valami okna fogva villanyautozni (ami egyebkent bekovetkezhet, csak inkabb ne)

I humbly and respectfully decline™

(#102185) Qtya123 válasza tboldi (#102093) üzenetére


Qtya123
őstag

Én egy jó ideje nem tankoltam, mert mostanában nem nagyon használtam az autót. Ráadásul burokban is voltam, a nagyvilág dolgait sem tudtam nyomon követni. Úgyhogy az utolsó tankoláskor még 368 Ft-ért adták a nyálat. Holnap utaznom kell, ma teletankoltam az autót. Először azt hittem, hogy a prémium benzin pisztolyát emeltem le, mert 401 Ft-ot írt ki. Aztán rájöttem, hogy mégsem... :Y

[ Szerkesztve ]

(#102186) Qru válasza mekker (#102169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konstrukciótól függ, sok gyártó pont ezért egyáltalán nem ajánlja utólagos gázszett beszerelését egyes autóikba. Ugyan az autógáz szinte teljesen kén- és korommentes de a folyékony üzemanyagban lévő adalékok hiánya miatt a szelepek erős igénybevételnek vannak kitéve. A nem alkalmas motoroknál ez károsodást okozhat. Ezeknél a konstrukcióknál egy külön szelepolajozó segédberendezést szerelnek be. Ettől függetlenül az égésihője is magasabb az autógáznak (100-150 fokkal) ezért (ha nem önállítós) gyakoribb szelephézag állításra van szükség. De lehet próbálkozni keményebb szelepgyűrűkkel is.

Amúgy sok jótékony hatása van az autógáznak, nem csak környezetkímélőbb kipufogógázt eregetünk az elégetésével, hanem megnyúlik az olajcsereciklus (nem hígítja fel a motorolajat mint a benzin), magasabb az oktánszáma (jellemzően 100 körüli az adott gázkeveréktől függ elméletileg 90-115 közötti lehet)...

#nincsbennetarcsi

(#102187) kisza25 válasza Qru (#102186) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyébként én többre tartom, mint az elektromos autót, csak az a fránya robbanásveszély ne lenne :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#102188) stickermajom válasza focvis (#102119) üzenetére


stickermajom
addikt

Na majd ha meglesz a csipsz. :P ;]

(#102189) Speeedfire válasza Magnum_ (#102184) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezzel egyet is tudok érteni. De nálam egyedül a tesla model s, ami alternatíva. Esetleg az i8. A többi kocsiban nem látom a pluszt. Az e-golf is tetszik, meg bejön. De amennyibe kerül. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102190) bitpork válasza kisza25 (#102187) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy jó szett veszélytelen. Az orosz kókány következményeket nem biztos h ide keverném. Nekem volt gázos autóm, és meg voltam vele elégedve. Na jó, mivel renault volt bele tudtam kötni de na.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#102191) Magnum_ válasza Speeedfire (#102189) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De nálam egyedül a tesla model s, ami alternatíva. Esetleg az i8.

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#102192) Snoop-y válasza Magnum_ (#102184) üzenetére


Snoop-y
veterán

A szemlelet az pont tevut jelen pillanatban (hacsak nincs otthon kollektor )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#102193) Magnum_ válasza Snoop-y (#102192) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha nem tarsashazban laknek, lenne.
De nem tevut attol meg. Kevesbe koltseges es szennyezo a termelese (flamekeltes nelkul)

I humbly and respectfully decline™

(#102194) kisza25 válasza bitpork (#102190) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nagyobb balesetre gondolok

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#102195) mdani01 válasza Speeedfire (#102189) üzenetére


mdani01
aktív tag

E-Golf nekem is, bár felnit cserélnék rajta. i3 is kéne de a belsejevel nem tudok kibékülni :(

iPhone 6S SpaceGray

(#102196) Qtya123 válasza kisza25 (#102194) üzenetére


Qtya123
őstag

Sokat bír az a tartály: [link]

Még ekkora deformáció mellett is megtartotta a gázt.

[ Szerkesztve ]

(#102197) Snoop-y válasza Magnum_ (#102193) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez sajnos ebben a formaban nem igaz. A carbon footprintje az akkunak dobbenet nagy. Erdemes utanaolvasni es nem csak az aramot nezni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#102198) Speeedfire válasza mdani01 (#102195) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én a külsejével se. Ez valami modi, hogy az elektromos kocsi g*ci szarul néznek ki. Nem is értem. Egyik rosszabb, mint a másik.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102199) mekker válasza Qru (#102186) üzenetére


mekker
őstag

Még 20 éve volt lpg-s Ladánk, már annak is parádés volt az emissziója. Nem tudom mi lett rajta átalakítva, egyszer majd megérdeklődöm. Ha már robbanás

Parkolás: ott a BME I épület mellett létesült valami földutas parkoló. Azt most ingyen használhatja bárki? Vagy tudtok olyan ingyenes helyet a környéken, ahol akár 2-3 napra is ott tudom hagyni az autót, és várhatóan lesz hely nyáron? Kissé hikomat vagyok a témában.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#102200) brumi1024 válasza mekker (#102199) üzenetére


brumi1024
veterán

Az nem létesült, hanem alkották az ott dolgozók és nincs annyi kerékbilincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.