Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102951) tomcsi23 válasza Qtya123 (#102948) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez kb nettó faszság. Ha nem tudsz megelőzni főútvonalon egy 40-nel közlekedőt sokáig, akkor a) sor van, b) nem is akarod megelőzni. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#102952) Mágus2 válasza tomcsi23 (#102951) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

c) Gyenge a verda. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102953) Jorus válasza rbalint88 (#102945) üzenetére


Jorus
nagyúr

Naponta járok M1-M7 bevezetőn, itt senki nem csinál problémát abból, ha jobbról kell elmenni egy középen ragadt turista mellett. A külsőben 90-100-zal lehet menni, a belsőben 110-120 körül haladnak, ezek a máshonnanjöttek meg 80-90-nel krúzolnak középen. Jellemzően péntektől vasárnapig bukkannak fel nagyobb számban, láthatóan meglepi őket a 3 sáv, a sok autó, a budaörsi hegyek és hasonló látványosságok. :)

A rosszabbik típusuk néha a belsőben marad bent 110-120 körül, mert, mint ahogy írod is, a távolban felbukkant egy kamion, ezért nem sorol ki. Őket ugye elegánsan körbe kell autózni az érdi emelkedőn, azt jólvan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#102954) Snoop-y válasza pècsimunkás (#102950) üzenetére


Snoop-y
veterán

Haromsavos uton altalaban en is kozepen megyek:

Legszelso sav altalaban koszos(mindenfele szar van rajta a leallosavrol felhordva) vagy hepehupas a retek kamionok miatt.
Akinek van kormany az autojan majd kikerul (max megengedettel megyek)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#102955) Qtya123 válasza tomcsi23 (#102951) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor is nettó faszság, ha ez a Mecsekben és környékén van a kis falvak között és vannak olyan szakaszok, ahol jóformán csak kanyarok vannak? A maradék egyenes szakaszon meg persze mindig jön valaki. A konkrét példa nem főútvonalon történt és nem olyan kanyarokban, ahol 40 a biztonságos tempó.

[ Szerkesztve ]

(#102956) Mágus2 válasza Qtya123 (#102955) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kraft kell, meg vér a megfelelő szervekbe... mint a szem, a fül meg a kezek, lábak. Elég hamar ugranak a mai autók 40-ről 80-ra kettesben, ha kell. Ha alszol a kormány mögött, úgy nehéz.

Ha ismered a terepet, az autódat, képességeidet, biztonságosan megelőzöd, mások és magad veszélyestetése nélkül, olyan szakaszon, ahol lehet előzni. Ha nem előznék kanyarban, itt mindig valami tötymörgő mögött cammognék. Ha belátható és nem tiltja jelzés, index, tükör, kettes, padló... és már ott sem vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#102957) bitpork válasza Snoop-y (#102954) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Dettó.
Hamarabb volt minden autón fék és kormány mint rendszám. Aki meg idegileg ezt nem bírja, lehet menni tb támogatott szakrendelésre :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#102958) Cicero válasza Qtya123 (#102948) üzenetére


Cicero
őstag

Előzni meg nem tudsz, mert persze amint egyenes és belátható útszakasz jön, mindig jönnek szemből.

Ezt már én is észrevettem, de magyarázatot nem találtam még rá. :U

Tegnap én is belebotlottam egy ilyen szerencsétlenbe, bár ő 60-70 között kóricált, amikor meg megelőztem elkezdett refizni! Miaf@sz?

Múltkor pályára felmenet az előttem lévő 40-el haladt a gyorsító sávban, mögöttem a külsőben meg egy yaris próbált 90-el haladni. A yariszos nyilván nem sorolt eggyel beljebb, hogy elférjünk, az előttem lévő meg szépen komótosan elérte a 90-es tempót a gyorsító végére. Inkább fékeztem és magam elé engedtem mindkettőt, így is jobban jártam, mintha a sraffozott részen kaptam volna defektet valamitől...

bitpork: egyszer kielőztem egy 80-al haladó szakrendeléses tagot 90-es táblánál: biztos derogáló volt neki, hogy a cdi-s mercijét megelőzte egy mazda2-es, mert visszaelőzött és rámfékezett.

[ Szerkesztve ]

(#102959) stickermajom válasza Richard! (#102933) üzenetére


stickermajom
addikt

8 helyen fúrtuk be az aszfaltba és alatta a betonba 10x100-as állványcsavarokkal. Elvileg nem kéne megmozdulnia. :N

Saint_ Van áram a az elkerített részen, tudnék tölteni. :)

(#102960) EQMontoya válasza stickermajom (#102959) üzenetére


EQMontoya
veterán

És ha nem indiszkrét, hogy mérnek egy ilyet? :)

Same rules apply!

(#102961) pècsimunkás válasza Snoop-y (#102954) üzenetére


pècsimunkás
addikt

De , jobbra tarts van . Az nem szabályos , ha a közèpső sávban haladsz . Azt írtam is , hogy a közèpső sávban lassan haladók miatt vagyok idegbeteg . Ha már a közèpső sávban ragadnak sokan , legalább az óra szerinti 130-at tarthatnák , ès nincs gond . De a furgonok , szemèlyautók - âltalâban bulgâr vagy román sofőrjei a 100 - 110 - el a közèpső sávban : :W

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#102962) brumi1024 válasza bitpork (#102957) üzenetére


brumi1024
veterán

Tehát szelektíven felülírod a szabályokat, mert az úgy neked kényelmesebb. Ez kellemetlen lehet, ha nem te vagy a legerősebb. Továbbviszem: mi akadályozza meg a kamionost abban, hogy a szembejövő kapaszkodósávon előzzön, és ha jön szembe valaki "majd kikerül" mondással folytassa tovább? Ez nem tb támogatott szakrendelést igényel, hanem minimális empátiát.

[ Szerkesztve ]

(#102963) stickermajom válasza EQMontoya (#102960) üzenetére


stickermajom
addikt

136-ot fizettem érte, futárral együtt. Ahhoz képest, hogy itt Pesten 110-ért vállalták volna csak a ponyvát, szerintem nem vészes.

(#102964) EQMontoya válasza stickermajom (#102963) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, korrektnek érzem én is.

Same rules apply!

(#102965) Magnum_ válasza stickermajom (#102959) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mar csak egy almero kell es johet a vilanyauto ;]

136k jo ar erte es tetszik, jo megoldasnak tartom igazan.
Szemkozti hazban is van ketto ilyen a zart parkolobann

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#102966) rbalint88 válasza Jorus (#102953) üzenetére


rbalint88
addikt

Engem se szokott zavarni, veda utan padlo, a 3 sav valamelyike ugyis szabad, de ez azert alapvetoen nem tamogatando magatartas, ezt is tudom. Mondjuk veda padlo utan 115-rol megvan a 180 az eger utig, de ezt nagyon ritkan lehet kihasznalni.

(#102967) -v- válasza rbalint88 (#102966) üzenetére


-v-
addikt

Nem szabad 180-nal menni :(

[ Szerkesztve ]

(#102968) Qru válasza Tom1939 (#102920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passz én itt voltam amit linkeltem a másikkal nincs tapasztalatom, így nincs hasonlítási alapom. Többen voltunk nála a topikból és mindenki elégedett volt a munkájával.

#nincsbennetarcsi

(#102969) pècsimunkás válasza -v- (#102967) üzenetére


pècsimunkás
addikt

De , Ausztriában , ha töri előtted az utat az e46 30d ;] ! A fix trafipaxoknál lassítva termèsztesen. Egy darabig tudtam vele menni az Aurissal . Aztán , gondolom megunta , hogy megyek utánna , 180- nál trempli , korom ki , èn meg mintha álltam volna ... ;)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#102970) Qru válasza Jorus (#102953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Másik véglet volt ma, jövünk a pályán (m3) külsőben kisteher 130 én előzök 140-el előttem egy mk2 Punto szintén ekkora tempóval. Beáll mögém egy Passat és villog. Szted hov a jó k. nénémbe menjek? Kicsit behúzodok, hogy lássa, mennek előttem. Villog megint rálógva a szalagkorlátra. Elvettem kicsit a gázt, ha nyomást gyakorl rám általában ez a válasz. Picit lemaradt, visszagyorsítok felzárkózom a Puntora majd megint beáll a hátsómba (folyamatosan mennek előttem ugye és előzzük a külsőben lévőket). Passatos megunja átvág a lekanyaródba (jobb legszél) és ott eloson és visszarántja a legbelsőbe.

Na az ilyet vegzálják már a civil zsaruk ne a normálisan közlekedőket. :(((

#nincsbennetarcsi

(#102971) MunezXBK válasza -v- (#102967) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sőt, jönni sem. :(

(#102972) gzbotii válasza Qtya123 (#102955) üzenetére


gzbotii
veterán

Most már értem, hogy , hogy alakulnak ki azok a sorok, ahol elől a kalapos bácsi megy 56km/h és 5 kocsi követi.
Ilyeneket egy nekifutásból le szoktam sprintelni, aztán ők lassuzanak meg két órán át, amíg a bácsika megteszi azt a 32km a rokonokhoz.

Még a GSi B Corsammal, ismerős hegyi úton 11 kocsit + kamiont előztem le, két nekifutásból. Mentem egy km a sor végén, vártam, hogy majd mindenki nekifog és egyesével elkerüljük. Hát nem. Két településsel arrébb megálltam tankolni + wc, ugyan abban a felállásban jöttek, csak a sor volt hosszabb. :N

Magyarországon a Mátra és a Pilist is végig autoztam, majdnem végig előztem, mert mindig van egy bizonytalan/bácsika/nénike aki nem mer 3asnal fennebb váltani - pedig nem vagyok önjelölt autóversenyző és belathatlan szitukba se megyek bele. Ha látom, hogy ott a lehetőség akkor használom a pedálokat (többnyire gáz + kuplung), a kormányt és az eszemet :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#102973) Tom1939 válasza Qru (#102968) üzenetére


Tom1939
őstag

Ok, köszi. Úgy látom különben hogy oda megyek ahova beférek :) Mindegyiknél éppen az van kiírva hogy most nem (csak az egyik pár nap a másik határozatlanabb)...

(#102974) Cicero válasza gzbotii (#102972) üzenetére


Cicero
őstag

Én a kamion mögött beragadt, a szerelvénytől 20 cm-re araszoló polgártársakat szeretem. Soha se tudom eldönteni, hogy ő most azért megy olyan közel, mert várja a lehetőséget az előzésre, vagy Szent Kristófra vár, hogy még egy sávot nyisson neki?

(#102975) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok
Ha az ember belemegy országúton egy boszme katyuba ami kárt tesz a kocsijába, hova-kinek kell írni ezügyben ? Úgy néz ki a gumi tuti kuka. :W

(#102976) molnarpeter válasza sagesz93 (#102975) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Először rendőr kell, és hivatalos jegyzőkönyv a helyszínen. [link]

[ Szerkesztve ]

(#102977) kisza25 válasza sagesz93 (#102975) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ott helyben rendőr fotó és az útkezelőkhöz kell fordulni, különben esélytelen
Ha lakotterületen belül történt akkor meg helyi önkormányzat

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 31,5 eFt, posta van

(#102978) MunezXBK válasza kisza25 (#102977) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi az a lakott erület? :D

(#102979) kisza25 válasza MunezXBK (#102978) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elsőre te is elbactad, de korigáltál ;]
Én legalább segítő szándékkal vagyok még, ha nem is írok olyan tökéletesen, mint te, azért valld be, elötte ráguglizol, nehogy itt felsülj ;]
Amúgy ilyenkor mit érzel? ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 31,5 eFt, posta van

(#102980) MunezXBK válasza kisza25 (#102979) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én kérek elnézést, hogy nem guglizom rá. :U

(#102981) kisza25 válasza MunezXBK (#102980) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tudtam, hogy ezt zokon veszed, most én is. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 31,5 eFt, posta van

(#102982) Qru válasza Tom1939 (#102973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várólistás mind, ahol előbb tudnak fogadni sztem is az legyen. :K

gzbotii: Mátrában azért sokszor necces előzni mert elég sok a beláthatatlan kanyar kombináció. Bár ma hazafelé pont rendes volt egy Astrás és lehúzódott, hogy elengedjen. Sajnos ritka az ilyen.

#nincsbennetarcsi

(#102983) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#102984) gzbotii válasza Qru (#102982) üzenetére


gzbotii
veterán

Persze, van, hogy kell menni 2-3 kanyart a delikvens után, de ha az ember nekikészül, azért lehet. Volán buszt is :D
Persze, ilyen helyzetben, ismerek olyat, aki pl azt nem nézi, hogy ott folytonos vonal (lenne, ha nem kopott volna le 70%-ban) és hajlandó azt átlépni :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#102985) brumi1024 válasza MunezXBK (#102983) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD

(#102986) rbalint88 válasza gzbotii (#102984) üzenetére


rbalint88
addikt

A biztonsagos es a szabalyos elozes nem feltetlen jar kezba kezben :) Budakeszi es Paty kozott is nagyon sok olyan hely van, ahol a szaggatott vonalnal semmi belathatosag nincs, zarovonalnal meg tobbszaz meter hosszu nyilegyenes ut van.... Fuck logic

(#102987) Qru válasza gzbotii (#102984) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szükség törvényt bont... :))

#nincsbennetarcsi

(#102988) stickermajom


stickermajom
addikt

Azok a vonalak amúgy is csak a bénáknak vannak, hogy tudják merre megy az út. :P ;]

(#102989) Tsebacsi válasza MunezXBK (#102983) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sírok :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#102990) gzbotii


gzbotii
veterán

Kicsit úgy érzem, itt a tavasz dagad sok lett a f@sz..
Minek kell olyan elé kivágni, aki kb 5m van, de csak két kocsi jön.. várni még 3mp biztos fájna.
M3-on sávok között (veszélyesen közel) cikazó BMWs..bevag a másik mögé 2m-el amikor 150el megy..én meg utánna :W minek?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#102991) Snoop-y válasza pècsimunkás (#102961) üzenetére


Snoop-y
veterán

Majd ha nem razza szet az autot a szelso sav illetve nem verem tele kaviccsal/kapok defektet majd kihuzodok.
Aki megeloz az eleve szabalytalanul teszi szoval akkor ne magyarazzon hanem tegye ki az indexet es legyen mar energiaja megelozni a gyorsiton...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#102994) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tudtok ajánlani olyan börzét ahol öreg, drága kocsikat adnak vesznek?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#102995) B-L-A-C-K válasza bitpork (#102994) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Használható keresőjébe írd be árnak 50 milla felett keresel, egy öreg kort adj meg és kész is... :P

[ Szerkesztve ]

(#102996) bitpork válasza B-L-A-C-K (#102995) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk megtettem, és mondjuk messze van az elvárásoktól :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#102997) Magnum_ válasza bitpork (#102996) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#102998) bitpork válasza Magnum_ (#102997) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tovább szűkítem: olyan kelet európai börzét, ahol lehet öreg és drága autókat venni befektetési céllal?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#102999) B-L-A-C-K válasza bitpork (#102998) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél akkor egy Ferrari Enzo-t Mobile.de-ről, és tedd el vagy 15 évre...

(#103000) bitpork válasza B-L-A-C-K (#102999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnálom, ha nem tudjátok komolyan venni a kérdésem :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.