Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) i-sti


i-sti
senior tag

Csak eszmefuttatásként:
Biztos, hogy kell nekünk az Audi?
13.03.2018 - 194.418
06.05.2018 - 195.160

Kb 2 hónaponként megyünk vele 700-800 km. Átlag sebesség 34km/h - ebből lehet következtetni, hogy főleg rövid, városi utakat.

Ezzel szemben a Jazz:
11.04.2018 - 63.222
17.05.2018 - 65.292

1 hónap alatt belegurult 2000 km. Mivel kisbenzines, átvette a városi rohangálós szerepét a Daciáról és mivel haladni is lehet vele, a rövidebb távokra(25-50km) is inkább ezzel megyünk mint a dízellel.

Szeretjük az Audit, 2 év alatt nagyon jól szolgált. Csak elgondolkodtam, hogy ez így neki és nekünk is jó e?
1: Hetente 1x-2x jön ki a garázsból (mikor a Jazz szolgálatban van) akkor is a városban járunk vele, sok rövid táv, sok indítással.
2: Ha használjuk, hanem az ára esik és amortizálódik.
3: Nem rendeltetésszerűen használjuk, nem megyünk vele hosszú utat, hogy bemelegedjen és jól fogyasszon, DPF nem mindig tud regenerálni, stb, utolsó tankolás is 7.3 volt.
4: Fenntartása is drágább. Ez nem lenne gond, ha valóban róná a km-ket, de hogy csak azért fizessünk, hogy a garázsban álljon... nem valami kifizetődő.
5: Tavaly is hosszú út annyi volt, hogy le a Fekete tengerig és 3x Pestre. Egyezzünk meg, hogy évente 4 ilyen útért nem éri meg külön autót fenntartani, szerintem.

Kicsit hosszúra sikerült ez a monológ.
Bármilyen kritikát, ötletet, javaslatot meghallgatok.

Novum Forum Siculorum

(#101752) -v- válasza i-sti (#101751) üzenetére


-v-
addikt

Bármilyen kritikát, ötletet, javaslatot meghallgatok.

Ki kell baszni azt a DPF-et belőle azután mehet rá a kormolós csipsz :K :C

Nincs mit ;]

(#101753) Snoop-y válasza i-sti (#101751) üzenetére


Snoop-y
veterán

Eladni mindkettot es venni egy olyat ami otvozi a ket auto tulajdonsagait.
Ha sporolas szempontbol nezed akkor meg audit eladni. Biciklivel is tobbet megyek mint ti az audival :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#101754) szőröscica válasza i-sti (#101751) üzenetére


szőröscica
addikt

200-nal szethullik az az Audi, tekerd vissza es add el. ;]

(#101755) Qru válasza stickermajom (#101734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van, bizony. Engem a 3-ason akart egy ilyen civil rendőr megkergetni de pechére a Jazzel voltam, így nem vettem fel a kesztyűt csak indexeltem kifelé, hogy előzz már meg...

De látom a 6-os úton is melóznak: [link]

mod:

i-sti: Eladnám az Audit még most amíg jó áron elmegy.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#101756) i-sti válasza szőröscica (#101754) üzenetére


i-sti
senior tag

:DD
DPF amíg nálam van maradni fog.
Chips amíg nálam van nem fog rákerülni.
Vissza sem lesz tekerve. :N

Amúgy a 200-as téma az érdekes, mert ahogy Mágus mondta, 200 ezernél lehet rákellene nézni a hidrőtőkékre, kellene ellenőrizni, azt a minőségi "csavart" ami az olajpumpát hajtja, mennyire van elkopva, ideje lenni az EGR cserének lassan (még nincs gond vele, de ennél a futásnál minden nap ajándék) stb stb ráköltés következne

Novum Forum Siculorum

(#101757) brumi1024 válasza Qru (#101755) üzenetére


brumi1024
veterán

Engem múltkor a Szentendrein egy Mondeos talált meg.

(#101758) molnarpeter válasza Snoop-y (#101753) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

V60 D6

(#101759) -v- válasza Qru (#101755) üzenetére


-v-
addikt

Jó alja dolog amúgy ez, balesetveszélyes is ...

(#101760) Magnum_ válasza Qru (#101755) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tehat kiprovokaljak a szabalysertest?
Van velemenyem... :)

I humbly and respectfully decline™

(#101761) molnarpeter válasza Magnum_ (#101760) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, de biciklit lopatni üldözött tevékenység.

(#101762) thEndeR válasza -v- (#101750) üzenetére


thEndeR
tag

Ha valami szakadt autoval mennek es direkt jonnenek a seggembe a rendorok lehet, hogy megneznek egy fekprobat. :D

(#101763) focvis


focvis
veterán

A 15,3 €-s (reptéri adóval 16,9 €/ hét) bérautónk egy Yaris lett, kicsit viharvert, pont jó, nem kell annyira vigyázni rá. [kép]
A reptérről a szállodáig jöttem csak vele, csodálkoztam, hogy miért az erősebb 1.5-ös verziót állítják be bérautónak; aztán megnéztem a papírokat, 1.0... bakker. Tök jól megy, verseny varrógép.

(#101764) aero. válasza focvis (#101763) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is így jártam egy Poloval anno. Mondom tök fasza, 1.0/1.2 tsi legalább, aztán az első autópálya felhajtón kiderült, hogy nagyon nem. :D Városban viszont virgonc az 1.0 szívó valahogyan.

(#101765) szabonagyur válasza Qru (#101755) üzenetére


szabonagyur
félisten

Es ilyenkor mar vajon szigoruan 130 felett buntetnek ha olyan a tabla?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#101766) stickermajom válasza Qru (#101755) üzenetére


stickermajom
addikt

Tudtam én, hogy nem kell nekem az 1,6T. :D Lassan nem lehet egy jót repeszteni sehol.

(#101767) i-sti válasza thEndeR (#101762) üzenetére


i-sti
senior tag

Pár napja egy kedves 320d hölgyike próbálta ki a fékrásegítőt.
Kb egy km keresztül jött a fenekemben, hogy a középső tükörből láttam mikor szedte ki utoljára a szemöldökét.
Egy egyenesben, csak megpöccintettem a féket, nem fékeztem, csak a lámpák felkapcsoltak.
Volt hátul satufék, csoda folytán utána megtartott egy konstans 30 méteres távolságot.
Pár km után mikor volt hely jeleztem jobbra és elengedtem had menjen

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#101768) barnam_ válasza i-sti (#101767) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én ilyenkor inkább csak elveszem a gázpedálról a lábam.
Nem lennék boldog, ha balesetet okoznék.

(#101769) i-sti válasza barnam_ (#101768) üzenetére


i-sti
senior tag

Arra figyeltem, hogy csak mi ketten legyünk.
Utána nem volt senki. Sorban én sem csináltam volna. :N

Más:

Szomorú ami a 4esen történt. :(
De azért csak fentről vigyáznak a többi emberre és egy kamion jött szembe nem egy Suzukis/Daciás család.
Ahogy olvastam a kamionos könnyebb sérülésekkel megúszta.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#101770) barnam_ válasza i-sti (#101769) üzenetére


barnam_
nagyúr

Most olvastam, szomorú :(((
A másik 6 ember semmiről sem tehetett.

(#101771) i-sti válasza barnam_ (#101770) üzenetére


i-sti
senior tag

9-en haltak meg a Transporterben (MS 90 ELA). :(
Videó: [csak erős idegzetűeknek]
Sofőr profilja: [Petru Kalau]

Novum Forum Siculorum

(#101772) Qru válasza Magnum_ (#101760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ Vili: Jah balesetveszélyes és ahelyett, hogy a füstölő félig szétmállott autókat vegzálnák...

szabonagyur: Igen, a helyszíni bírságnál csak a +3-as mérési hibahatárnyi tolerancia van (100-ig +3 km/h 100 felett +3%).

Focvis: Látom volt mit felírni az átvételnél állapotfelmérőre. :DDD

Am jól szalad, mert elég könnyű és rövid a váltó. A literes C3 is jól ment síkon úgy 100-110-ig. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#101773) barnam_ válasza i-sti (#101771) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valóban. :(
Hát ha én látnám, hogy a sofőr facebookozik vezetés közben, biztos kikapnám a kezéből...

(#101774) Peter.70 válasza Qru (#101772) üzenetére


Peter.70
őstag

Vajon mikor érünk el odáig, hogy ne csak a gyors hajtókat kapják ki, hanem az indokolatlanul lassan hajtókat is ( 90-es szakaszon megy 70-75-el )

(#101775) Qru válasza Peter.70 (#101774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem soha. :( Egyedül az autópályán van minimum sebesség meghatározva (meg vasúti átjáróban) azon kívül annyival mész amennyit te biztonságosnak ítélsz meg.

#nincsbennetarcsi

(#101776) Peter.70 válasza Qru (#101775) üzenetére


Peter.70
őstag

Mert egyébként szvsz ezek a közlekedők hajszolják bele az ember fiát sokszor gyorshajtásba, felelőtlen előzésekbe.

Az meg eléggé meg foghatatlan, hogy a kresz emlékeim szerint tiltja az indokolatklanul való lassú haladást

[ Szerkesztve ]

(#101777) EQMontoya válasza thEndeR (#101762) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor röhögnék igazán, ha egy ilyennek a végén sikerülne összehozni egy koccanást, aztán ugye balesetnél rendőrt hívsz, ezek meg próbálják kimagyarázni a kollégáknak a követési távolság be nem tartásával kapcsolatos problémákat. :)

Same rules apply!

(#101778) focvis válasza Qru (#101772) üzenetére


focvis
veterán

Adtam 5€-t a srácnak, hogy rendesen írja fel a hibákat; végül azt is ráírta, hogy nagyon rossz állapotú az egész autó.
Erős, morgós hangja van, valószínű ez is hozzájárul a fickós érzethez. Autópályát nem tervezünk, kirándulni jöttünk, nem sietünk. :)

(#101779) adalbert1 válasza Magnum_ (#101760) üzenetére


adalbert1
veterán

Ilyen esetekben amúgy nem lehet ellenük is eljárást indítani? Mert addig oké a dolog, hogy mérnek, de az, hogy nekiállnak tolni hátulról, már egyáltalán nem korrekt, illetve veszélyeztetheti is a többi közlekedőt (nekik pl. megkülönböztető jelzés használata nélkül át lehet lépni a megengedett sebességet - ilyen esetben az ő felvételük a gyorshajtóról nem bizonyítja azt is, hogy ők is szabálytalanok voltak)?

Ennek a román kisbusznak a sofőrje meg egy igazi világtalan f.sz lehetett ilyen vezetési kultúrával, még jó, hogy nem egy személyautót taroltak le.

Touareg 2018 totalcar teszt - én meglepődtem, hogy 18 millió a kezdőára egy Touaregnek, ez mindig ilyen drága volt, vagy csak ettől a generációtól kezdve?

(#101780) EQMontoya válasza adalbert1 (#101779) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért azt is vedd figyelembe, hogy még 8 ártatlan meghalt...

A rendőrökkel kapcsolatban: nyilván ilyen esetben a sebességhatárok túllépése és a követési távolság hiánya is megáll, szóval több, mint aggályos. Ezért is "poén" rúgni egy satut, mert ha lekoccolnak, azt nem nagyon lehet kimagyarázni.

Same rules apply!

(#101781) brumi1024 válasza adalbert1 (#101779) üzenetére


brumi1024
veterán

150 lovas Golfokat simán 10 köré lehet konfigurálni, így nem meglepő, hogy egy X5/GLE/Q7 méretkategóriában játszó SUV 18 körül indul.

(#101782) Peter.70 válasza EQMontoya (#101780) üzenetére


Peter.70
őstag

Csak sajnos szerintem itt jönne elő az, hogy Ti ketten állítotok valamit, és ezzel szemben áll két hatósági személy szava

(#101783) brumi1024 válasza Peter.70 (#101782) üzenetére


brumi1024
veterán

Aki belédjött hátulról. Egészen nehéz bebizonyítani, hogy a hátulról koccanó a vétlen, mindegy, hogy hivatalos személy-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#101784) Qru válasza focvis (#101778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó, az a tuti. :K 5 jurót megér.

Peter.70: Jah én is előztem már necceset 90 helyett 70-el közlekedő WagonR miatt... Inkább a rossz műszaki állapotú autókat kéne vegzálniuk ehelyett a felelőtlen veszélyeztető metódus helyett.

mod:

Mindegy kik és hányan ülnek benne, ha beléd ment hátulról akkor az köv. táv. be nem tartása. Ő lesz a hibás. A kiérkező rendőr (ha hivatalos szerv karambolozik akkor kötelező kihívniuk), akkor még elvileg meg is büntetik a követési távolság be nem tartása miatt (bár gondolom mivel kolléga megússza egy szóbeli figyelmeztetéssel).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#101785) brumi1024 válasza Qru (#101784) üzenetére


brumi1024
veterán

De az autót összetörte (elöl drága lesz), amellett nem hiszem, hogy szóbeli figyelmeztetéssel mennek el.

(#101786) molnarpeter válasza Qru (#101784) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy hogyan mérnek, hitelesített műszerrel nézik a saját tempójukat?

(#101787) Qru válasza brumi1024 (#101785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet kap fegyelmit is, nem tudom.

#nincsbennetarcsi

(#101788) -v- válasza Qru (#101787) üzenetére


-v-
addikt

És ezt vajon kiadják nekik, hogy így csináljátok srácok? Vagy maguktól ilyen okosak? :U
Néha igazoltatni meg autót félreállítani is olyan okos helyen szoktak, csoda nem lesz azonnal baleset.

(#101789) kisza25 válasza -v- (#101759) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mivel nálam nincsen tartalék én a szélvédőjüket mosnám csak ahogy szoktam, aztán elmegyek az útból ahogy befejeztem a szabályos ellőzést.
Amúgy ha valaki elengedné és utána ő állna ugyanúgy a seggébe, szerintetek azért kiintené? Mert nekik szabad, neked nem :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101790) molnarpeter válasza EQMontoya (#101777) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor belém jöttek, úgy 10-15 percig nem ismerte el. De még azt is bele akarta magyarázni, hogy a féknyom akkor keletkezett, mikor megálltam előtte, nem pedig akkor mikor előre lökött...

(#101791) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Egy kis távgyógyítás kellene.
Adott egy Peugeot, 1.6 szívó, semmi extra, 16v. Alapjáraton néma csönd, fordulatot 1500-1700 között tartva valami elkezd csörögni/zörögni a hengerfej környékén, felette csillapodik a zaj és egy kicsit elnyomja a motor alapvető zaja.

Mi a franc lehet? Gyertyák, vezérlés, kuplung és társai újak, ahogy az olaj és a szűrők is.
Szar benzin van benne? Hidrotőkék/szelephézag? Komolyabb?

"Bad reklám is reklám too"

(#101792) kisza25 válasza aero. (#101764) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kicsi súly, könnyen felpörgő motor, az 1,25 i20 is meglepően virgonc az autópályaráhajtóig:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101793) adalbert1 válasza EQMontoya (#101780) üzenetére


adalbert1
veterán

Persze, őket sajnálom is, eléggé értelmetlen haláluk lett (nem mintha létezne értelmes), amit írtam, inkább arra irányult, hogy ha a sofőr rendszeresen így közlekedett, akkor kódolva volt a baleset a vezetési szokásaiban, és jó, hogy még több vétlen embert nem rántott magával (nem mintha ez a 8 kevés lenne).

(#101794) pit stop válasza Integrale (#101791) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem hasonló gondom volt/van Colt-ban - hővédő lemez bizonyos fordulattól berezonál, esetleg nézzetek rá, hátha. Ha bizonyos fordulaton vagy a fölött csinálja, akkor sokszor csak ez a gond, nálam azt mondták.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#101795) Snoop-y válasza i-sti (#101771) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hubazzeg. Behuzta az autoskartyak kozul az egyik legdurvabbat. Homokszallito teherauto :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#101796) tboy93 válasza EQMontoya (#101780) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem egyszer Zakopaneból hazafele tolt autóúton egy új RS octavia, 110 helyett 130-al előztem már így is a kamionsort, gyorsabban már nem akartam menni. Már majdnem kocogtatott hátulról, aztán teleszaladt a hócipőm és idegemben rárúgtam egy kurva nagyot a fékre leszarom ha belém jön alapon. Nem jött belém, de lemaradt egy 50m-re, aztán kisoroltam a kamionok elé, szépen mellém gurult, rémülettel teli tekintettel átnézett a 18 éves forma srác tágra nyílt szemekkel és látszott rajta, hogy nem érti miért fékeztem be... Kövi pihenőnél kiállt egy kicsit összeszedni magát :DDD

Mióta megszületett a gyerkőc, azóta kicsit változott a mentalitás, ugyan úgy rohadt dühös vagyok ha rám jönnek, csak más okból. Most már eszembe nem jutna befékezgetni, egészen más ha ilyen jellegű felelősség "nyomja az ember vállát".

(#101797) NorDezs


NorDezs
senior tag

Sziasztok,

Biztosítás ügyében tudtok segíteni? Angliából hoznék haza egy motort "lábon" a kinti adó be van fizetve a motorra, és érvényes a műszaki vizsgája is, viszont a kötelező biztosítással bajban vagyok. Angliában kell biztosítást kötnöm a motorra, míg nem honosíttatom, vagy akár kint is megköthetem a netrisken az itthoni kötelezőt rendszám és forgalmi nélkül? Nekem ez utóbbi lenne a logikus, hiszen az adásvétel pillanatától a tulajdonomban lesz, én pedig magyar állampolgár vagyok.

(#101798) Qru válasza -v- (#101788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fogalmam sincs, hogy megy ez pontosan de gondolom parancsban kapják. Azok szoktak minden józan észt nélkülözőek lenni. :D

tboy93: Én Aggregátor módszerét követem, nem fékezek csak simán elveszem a gázt.

#nincsbennetarcsi

(#101799) proof88 válasza Qru (#101798) üzenetére


proof88
addikt

Én a hátsó ködlámpát szoktam kapcsolgatni hogy takarodjon ki a seggemből, általában karlendítéseket látok reakcióként a tükörben. Mindezt tömött pályán, sehova sem lehet menni olyankor ... :W

(#101800) Qru válasza proof88 (#101799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tényleg a ködzáró is jó ötlet.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.