Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143651) zetor2000 válasza blueboi69 (#143646) üzenetére


zetor2000
senior tag

[link]
Az utolsó 2 szám jelöli a szakítószilárdságot.

"A betűk jelentik az acélcsoportok általános osztályozását:
A= ausztenites acélok
C= martenzites acélok
F= ferrites acélok
A betű utáni első számjegy jelöli a fém ötvöző anyagokat az alábbiak szerint:
1 – Króm-nikkel ötvözők, de magas kén és a foszfortartalom, viszont emiatt könnyen megmunkálható, nehezen hegeszthető és megmunkálás során csökken a korrózióállósága. 2 – Króm-nikkel ötvözők. Széles körben felhasznált rozsdamentes acélfajta. 3 – Króm-nikkel-titán ötvözők. Stabilizált rozsdamentes acél. Magas hőmérsékleten való felhasználásra. 4 – Króm-nikkel-molibdén ötvözők. Saválló acél. 5 – Króm-nikkel-molibdén-titán ötvözők. Stabilizált saválló acél. Magas hőmérsékleten való felhasználásra.
Az utolsó két számjegy jelöli a szilárdsági osztályt
Nézzünk két példát!
A2-70 = ausztenites acél, króm-nikkel ötvözőkkel, hidegen megmunkált, szakítószilárdsága legalább 700 N/mm2 C4-70 = martenzites krómacél, edzett, szakítószilárdsága legalább 700 N/mm2."

Szóval azt keressed, hogy A2-xx

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143652) Phülöp válasza WiZARD (#143641) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem aranysakál (errefelé kultasakaali)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143653) qnadam válasza Phülöp (#143652) üzenetére


qnadam
veterán

a képek alapján az se ilyen elnyűtt üvegmosó kefében végződik. persze még lehet rühös aranysakál is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143654) eattila válasza qnadam (#143653) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor bizony kutyammajom!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143655) Grillo válasza eattila (#143654) üzenetére


Grillo
senior tag

Támadó kóbor. Ilyen szörős...

Szerintem inkább róka, bár elég hosszú a lába. De biztosan nem gólya.

(#143656) Phülöp válasza eattila (#143654) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy dokumentumfilmben láttam, hogy esernyővel vissza lehet tartani. Ideig-óráig.
Nézz körül, szerintem lesz ott egy centrifuga is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143657) eattila válasza Grillo (#143655) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt majd Hanszolo Prely elintezi :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143658) eattila válasza Phülöp (#143656) üzenetére


eattila
csendes tag

:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143659) blueboi69 válasza zetor2000 (#143651) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nade ezaz, hogy mindenhol ahol látom ott csak A2 van írva, nincs mögötte semmi.

(#143660) Bujdy81 válasza Sipi- (#143632) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két nap egymás után? Ember, a pályacsúcs 16:34, de a nagy átlag 25+ óra alatt végez. Szóval elég kicsi az esély, hogy van olyan ember a földön, aki két egymást követő napon azonos időben el tud indulni egy Balaton körre. :)

Csipinek most az a terve, hogy egy dupla UB-t teljesít, tehát két kört, komolyabb megállás nélkül. Azért az elvileg 2x32 óra szintidő, másrészt azért az neki (én úgy saccolom) egy 25-26 óra körüli első kör és utána 30-32 órás második kör. Azaz laza 55-58 óra folyamatos ébrenlét...

(#143661) Bujdy81 válasza WiZARD (#143641) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szerintem aranysakál. A róka kevésbé szeret bejárni lakott területre, az aranysakál simán.
Itt a faluban is van egy halommal. A falu szélén van egy üregi nyúl telep, egyik évben nyúlból van sok, aztán sakálból, aztán szépen szabályozza egymást a kaja/fogyasztó természetes módon. :)

(#143662) blueboi69 válasza Bujdy81 (#143660) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De ezt kérdezte Sipi, hogy egyben futja le, vagy lefutja, utána pihen és másnap megint lefutja. Merthát átlagos emberben ez merül fel elsőként, hogy ez utóbbi a reális :D Akinek az az első gondolata, hogy egyben lefutja 2x, ott valami nincs rendben :C

(#143663) Jahno válasza WiZARD (#143649) üzenetére


Jahno
őstag

Nem biztos. Mostanában elég sokat találkozom rókával, van mindenféle.

(#143664) Jahno válasza Bujdy81 (#143660) üzenetére


Jahno
őstag

Én csak egy 300 méteres dombra tervezek felmenni, kolléga jön, már felkészítettem, hogy mivelerdő, itt akármi is lehet, meg rózsabokor és az idő még jónak néz ki, de ha jegesmedvék akadéályoznak a cél elérésében, vagy bokáig érő sár, akkor is elmegyek ha már közel vagyunk és rászántuk az estét. Topotérkép szerint erős lesz, de elvileg felkészült meleg ruhával és túrabakanccsal is, ehhez képest a sok órásfutamok meg a többi nekem teljesen értelmezhetetlen "Távolság: 2.3 km. Időtartam: 0:40.
Emelkedés: 137 m. Ereszkedés: 37 m."

(#143665) Jahno válasza WiZARD (#143641) üzenetére


Jahno
őstag

Rókának teljesen jó lesz. Kollégánál ma reggelre nyest járt, szétbaszott pár tojást a teraszon és odébb is állt :DD

(#143666) Sipi- válasza Bujdy81 (#143660) üzenetére


Sipi-
tag

Az első bekezdést nem értem.

Szóval akkor fut, körbeér, kaja-pisi-pici pihi, utána megy megint?
Tudom, hogy kb. 16,5 óra a csúcs, azért kérdeztem, hogy mi a terve, mert csak csoportban láttam egy screenshot-ot, hogy 2 kör az idei projekt.
Őszintén megmondva az egyszer körbefutás is nekem már misztikum, biciklivel körbemenni is.

Bujdy, Te indulsz idén?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143667) Bujdy81 válasza Sipi- (#143666) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én úgy értettem a kérdésedet, hogy elrajtom 05.03-án 08:00-kor majd 05.04-én szintén 8:00-kor. Na, ilyen emberből nincsen sok a földön, aki ezt meg tudná tenni. Mert igaz, hogy Bódis Tomi idén is tud/tudna 17 órát, de 7 óra pihi után nem biztos, hogy lenne benne még egy 32 órás teljesítés.

Én úgy tudom, hogy idén Csipi elindul az ultrás rajttal, talán 05.03-án 07:00-kor és utána csak technikai megállások lesznek és addig akar menni, amíg meg nincsen a két kör. Mivel pénteken reggel 7-kor indul, szerintem ez kb. vasárnap kora/késő délután lesz. Mivel a projekt a 422 km, ezért lehet, hogy nem az van, hogy 2x32 óra, vagy első kör pipa, majd még 32 óra a szintidő a másodikra, hanem elindul, az első, a hivatalos egyéni UB meglesz 32 órán belül, az tuti, majd utána megy tovább és végez, amikor végez.

Mi idén csak céges csapattal megyünk, ketten az asszonnyal vállaltunk 32 km-t. Az sem lesz semmi, mert kondim az nincsen, zéró. Elvileg most szombaton mennék egy teszt kört a tó körül a nejemmel, de nem tuti, hogy összejön...

(#143668) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ma elvileg HO-ban dolgozom. Áramszünet van, 8-16h között. De jó lenne, ha lenne itthon valami nagyobb akksi, amiről lehet tölteni a laptopot, mert a remote desktopot ÉS a VMWare virtuális gépet tuti nem viszi el egyik laptop sem akkosiról nyolc órát...

Még szerencse, hogy asszony ma szabin van és elment kirándulni a Teslával a barátnőivel, így újra a Rifterhez kell nyúlni. Mert anno beikszeltem azt az extrát, hogy legyen rajta 230-as konnektor. :)

(#143669) WiZARD


WiZARD
addikt

Megvolt a fényszóró csere Tesla módra.
Srác bő 1 óra alatt kicserélte, majd mondta hogy kész, világít. Beállítva nincs, azt ő nem tudja, nincs eszköze hozzá. Vigyem el valami szervizbe ahol be tudják állítani, vagy falnál állítsam be magamnak. :W

(menüből lehet álllítani, de vagy kellene a szervizekben használt céleszköz, vagy lehet falra méregetni hogy hova kellene világítani, és 10 méterrel hátrébb állni, stb. Itthon a garázsban nem jön ki a 10 méter, publikus parkolóházban lehet bohóckodni...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#143670) qnadam válasza WiZARD (#143669) üzenetére


qnadam
veterán

anno a suzuki lámpáit nappal állítottam be a lábszáramra világítva, csavarhúzóval. később szervizben megnézték célhardverrel, azt mondták hogy teljesen jó lett.
az mondjuk elképzelhető, hogy a h4 izzó a recés üveg mögött nem teljesen ugyanez a műszaki színvonal :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143671) Sipi- válasza Bujdy81 (#143667) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem egyébként Ő nem ember, hanem valami gép, ami embernek néz ki. :C
Azért kíváncsi vagyok rá, hogy összejön-e. Az egyéni kört teljesítők száma sem sok, duplázós meg nem volt még. :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143672) blueboi69 válasza Sipi- (#143666) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Autóval sem mennék két kört, nemhogy bringával vagy futva :D Elunnám az életem szerintem :D

Egyébként egy 2-3napos körbebringázás bakancslistás a gyerekekkel :) Sátrazós, strandolós laza tempóban. Majd még kell hozzá 5év.

(#143673) blueboi69 válasza Bujdy81 (#143667) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha nekiállsz a tó körül tesztkört futni akkor a kondid az jóval a zero fölött van :R

(#143674) npera válasza WiZARD (#143669) üzenetére


npera
újonc

Akkor ezért vakít minden Tesla, mint az állat? Mert be sem állítják a fényszórót? Vagy a kedves kuncsaft "feltekeri" menüből, hogy messzebb lásson?

Néha annyira vakítanak, hogy felkapcsolom nekik a távolságit, mert akkor legalább ők is elvakulnak. Sharing, caring, and receiving.... :B

(#143675) Vodike válasza npera (#143674) üzenetére


Vodike
tag

Anno nekem sem állították be. Én addig észre sem vettem amíg nem mentünk úgy, hogy asszony mögöttem jött a Teslával és meg előtte mentem a Zoe-val. Eddig a pontig minden rámvillogónak megköszöntem, hogy szólt a rendőri ellenőrzés miatt, ha pedig nem volt ilyen akkor meg gonodlkoztam vajon honnan ismerhetem, hogy így rámköszönt :DDD :DD

Viccel félretéve, én otthon állítottam be a Tesla útmutatása szerint. Kimértem, felragasztottam és beállítottam. Fasza is lett.

Viszont azóta mintha elfogytak volna az ismerősök az utakon, senki sem villant rám :C

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#143676) Jahno válasza WiZARD (#143669) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ha menüből magadnak tudod tekergetni az sem a legjobb. Békebeli autónál fordítva berakott izzós is szokott szembejönni, az tetszik ja. Teslából eddig túl sok nem vakított, de ehhez még túl újak és gyárilag remélem azért jól adják át. Bár semmi sem biztos. Nekem a lehúzós szerelő ezt is meg szokta nézni, utolsó alkalommal nem kellett vele foglalkozni, bemérik, pipa.

(#143677) blueboi69 válasza Vodike (#143675) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#143678) eattila válasza blueboi69 (#143672) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem unnád el. Szerintem. Igazából ilyen sokat még nem mentem, de korábban zenével a fülemben tekertem. De jó ideje már nem. Azt hittem unalmas zene nélkül. De nem az.

mondjuk futni nem tudnék zene nélkül, azért is várom az új fülesem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143679) eattila válasza blueboi69 (#143673) üzenetére


eattila
csendes tag

Gyerekkel mentem egy tókört múltkor. Itt a sámándobnál van egy tavacska, körbetekertük :D Jó volt :D

Ennyivel reagálnék rá :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143680) zetor2000 válasza blueboi69 (#143673) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is nekiállhatok, de ~50 méter után leállnék, mert... akkor nekem is van kondim? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143681) Jahno válasza blueboi69 (#143672) üzenetére


Jahno
őstag

Autóval el, de ha csak úgy van az ember és nézelődni lehet akkor akármennyit.

(#143682) npera válasza Vodike (#143675) üzenetére


npera
újonc

Álomszép. Akkor a forgalomba helyezés az gyakorlatilag csak egy szimbolikus dolog, hogy kiengedik a kocsit forgalomba úgy, ahogy leesett a gyártósorról és kész? :Y

KCS, hogy te beállítottad és nem vakítasz vele :R

(#143683) npera


npera
újonc

Nova, erre szük-ség van!!! Honda CX500 Turbo!!!!

(#143684) npera


npera
újonc

A fiam (lassan 9 éves) kezd igazi férfi lenni. Asszony rászólt, hogy kell olvasson nekem (gyakorlás). Erre a kiscsávó rettentő dühösen lerohan a lépcsőn, hogy "akkor megyek sz@rni!!!!" :C :Y

Van benne önérzet, meg persze férfiúi büszkeség :K

(#143685) eattila válasza npera (#143684) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem biztos, hogy tűrném az ilyenféle beszédet :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143686) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Ma csapást mértem Putyinra, a cirkó mellé felrakattam egy Ariston Hybrid bojlert, úgyhogy nyáron nem fogyasztom a ruszki gázt. Majd a saját napelem által termelt árammal hűtöm ki a lakást hogy legyen melegvízünk :D !!!!!4444négy

/ez már a második, mert az emeleten eddig is csak bojler volt, ott egy régi 2Kw-ost váltottam ki hőszivattyúval.

(#143687) Vodike válasza npera (#143682) üzenetére


Vodike
tag

Uj Tesla eseten a forgalomba helyezes az annyi, hogy felrakjak ize felrakod ra a rendszamot…

egyebkent meg csinald otthon a beallitast: [link]

exTiga

(#143688) Sipi-


Sipi-
tag

Érdemes lenne a Yarist 100-as benzinnel telitankolni? :F
Most normál OMV 95-ös van benne, még félig van. 4 hónapja tankoltam, de a tendenciát elnézve kitart vagy őszig. Jobb lenne esetleg 100-assal "felhígítani" és jobb, ha teli van tankolva?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143689) Jahno


Jahno
őstag

Ennyire futotta, ez sem volt alacsony. És nem túl jó a tájolása

Ilyen fasza kis dombtető

(#143690) zetor2000 válasza Sipi- (#143688) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem járd ki belőle / ereszd le a 95öst, és utána tankold fel 100assal.
Ezek az etanol féle vegyületek nem tudom, mennyire higulnak / keverednek a benyával, és ha teletöltöd, akkor az oktánszámod is csökken a 100as oldalról. Mivel hosszú távon kicsapódik / elválik tőle, szerintem a 95-100as üzemanyagból is kiválna, csak kevesebb.
És ha teheted, várj a tankolással 1-2 hetet, mert most épp buzerálják az olajkereskedőket, hogy legyen olcsóbb (erre adtak 2 hetet a forgalmazóknak).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143691) blueboi69 válasza zetor2000 (#143690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha nem keveredne a benyával akkor miként tudnák tárolni a kúton is? Meg akkor szétválasztódna a tankban is.

Simán jó rátankolni.

(#143692) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#143686) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez miféle? Van kültérije vagy megoldja bent vagy miképp múkodik? Elgondolkodnék rajt.

(#143693) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#143686) üzenetére


WiZARD
addikt

Nyáron jól hangzik, de télen is a lakást hűti.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#143694) blueboi69 válasza WiZARD (#143693) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az mondjuk nálunk nem baj, van külön helyiség a gépészetnek, de attól tartok ott valamiért nem volt jó az ilyen builtin hőpunepás.

(#143695) blueboi69 válasza eattila (#143685) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk még kisebbek, de én sem tűrném.

(#143696) eattila válasza blueboi69 (#143695) üzenetére


eattila
csendes tag

Az enyém 10. Néha bepróbálkozik ilyen vagánykodással, mert sok olyat lát, hogy a gyerkőc durván követelőzve, parancsolgatva beszél a szüleivel. De olyankor én is átváltok a laza apuból mennydörgésbe. Meg a feleségem is azonnal lereagálja. Szóval eddig meg van fékezve az attitűd.
Nem ordibálva, csak erősebben rászólva, hogy gondolkodjon el, hogy hogy beszél, mert én is elkezdek úgy viselkedni, mint ő, akkor neki lesz rosszabb. Meg ugye akkor nincs barinőkkel telefonchat, meg tv, meg hasonlók. Hanem van szoba, aztán lehet gondolkodni :)
De eddig 1x volt bünti ilyenért, az se azért, mert nem értette és bánta meg, hanem hogy tanuljon belőle.
És a büntinél is el van mondva, hogy nem azért büntetjük meg, mert még haragszunk, vagy mert nem beszéltük meg, hanem hogy emlékezzen rá, hogy következménye van a dolgoknak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143697) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#143692) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ariston Lydos Hibrid 100

"egybekészülék" de mint minden hőszivattyús dolognak kell megfelelő méretű légtér.

(#143698) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#143693) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Télen két csap elfordításával visszaállunk a cirkóra :) Csak melegben mérek csapást Putyinra!

(#143699) blueboi69 válasza eattila (#143696) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja, mi is hasonlóan csináljuk. Nálunk a két fiú azért már egy ideje próbálgatják feszegetni a határokat :)

(#143700) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#143697) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, megnézem mi kell neki. De most hogy így mondod, amikor tavaly nyáron nézegettem ilyeneket, akkoris a légtér bukott meg.

(#143701) eattila válasza blueboi69 (#143699) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg ugye ketten vannak :D Nekünk amúgy mázlink van a leánnyal. Nem gondolkodott sosem extrém dolgokban, mint konnektor piszkálás, korláton felmászás, stb :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143702) blueboi69 válasza eattila (#143701) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Konnektor az itt is kimaradt, de nálunk ez a két kis majom mindent is mászókának néz :D
A nagyobbik 6, ellesi másoktól, a kicsi 4, őőőő nos ő alapból kreatív/bátor/rosszcsont/makacs :D

Pl régebben is játszótéren a nagyobbik soha semmire nem ment fel vagy nem próbált ki, amíg úgy nem érezte, hogy menni fog. A kicsi az az itthoni csúzdáról is állandóan leesett, mert azt látta, hogy az ügyesebb bátyának ez simán megy. Úgyhogy utána nem izélt sokat, leesett, ment vissza kis sírás után, aztán megint aztán megint és azt vettük észre, hogy húúú mostanában nem is esett le. És kb mindennel így van, hogy addig csinálja amíg meg nem tanulja. Nem egyformák, nagyon nem :D

(#143703) zetor2000 válasza blueboi69 (#143691) üzenetére


zetor2000
senior tag

Keveredik, de ha sokáig áll, akkor kiválik, mert a levegő nedvességtartalmának hatására kiválik. Ezért praktikus teletankolni, ha nem használják sokat. Vagy - szerintem jobbabb - ha nincs is benne üzemanyag, mert akkor nincs, ami megromlana. Ha hosszú időre leteszi valaki a ICE cuccát, akkor olyan üzemanyagot érdemes beletankolni - ha már így akarja eltenni - hogy az ne tartalmazzon, vagy minimális mennyiségű etanolos adalékot tartalmazzon.
A kutakon ez azért nem probléma, mert rendszeresen fogy, újra-újratankolják, és figyelik a minőségét is. Szerintem ritka az a kút, amelyik 2-3 hónapig nem rendel újra valamilyen üzemanyagot.

Azaz, ha ~2-3 hónapnál tovább van a tankban, akkor érdekességek lesznek, de ne nekem higgy, hanem azoknak, akik már beszopták, szerintem tele a net ilyesmi történetekkel.
Pl. letette a fűkaszát az ősszel, tavasszal meg kocsonya lett benne / szétrohadt a tank...
[link] [link] [link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143704) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött az adómból önkényesen választott Lenovo notebook. Egész kellemes első benyomások, csak a 4GB memóriával nem vagyok kibékülve, legközelebb inkább egy adócsökkentést kérnék, ne szórják el szarokra. Hát na, valamit majd kezdünk vele, amúgy könnyű, pofás darab, a kamera persze a hátam mögött lévő ablaktól megőrül, nincs a Mac-hez fogható dinamikatartománya, de van Office, Teams, úgyhogy az alapszükségleteket valahogy ellátja. Egyelőre azért nem kobozom el tőle a 21" iMac-et, amit eddig erre használt.

(#143705) zetor2000 válasza zetor2000 (#143703) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kiválik, hanem megköti a levegőből a vizet, és az nem tesz jót odabenn. Régen voltam kémiaórán :D
https://www.youtube.com/watch?v=CI7hiFdqKNw

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143706) npera válasza eattila (#143696) üzenetére


npera
újonc

Japp, a mieink is be vannak szabályozva. Ha elkezdenek nyegléskedni vagy pofátlanul beszólni, akkor jön egyből a fegyelmezés. A fiam egy ideig nagyon elengedte magát, beszólogatott az anyjának is. Ott párszor erősen el lett kapva és nyomatékosan elmagyaráztam, hogy az anyját tisztelje nagyon, mert ha valamivel, akkor az ilyen viselkedéssel tényleg fel tud húzni. Pár ilyen lecseszés után szépen visszavette az agarakat.

A következetesség a fontos, hogy ne összevissza reagáljon a szülő. És leginkáb ne az legyen, hogy az egyik mindent megenged, a másik meg szigorú. Akkor felhígul minden.

(#143707) Jahno válasza npera (#143706) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ha nyegléskedés van odahaza, akkor asszony próbálja meg rendberakni és vagy sikerül, vagy nem :DD

(#143708) Sipi- válasza -NoVa- (#143704) üzenetére


Sipi-
tag

Office volt rajta alapból? Nekem az oktatási azonosítóval pár éve rendelt hozzáférés kellett, hogy működjön.

Nálunk egyik gyereknek már megjött tavaly, egy Asus. Elvan vele, de lassúnak találja. Ami mondjuk nem csoda, szintén 4G memória és valami Silver cpu. Inkább tablet ez, mint notebook.

Másik gyereknek tavaszra ígérték, hogy megjön. Arra szerintem rakok linuxot magamnak, mivel a fiam már kijelenetette, hogy nem igazán adná vissza a tőlem lenyúlt Elitebook-ot.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143709) Phülöp válasza -NoVa- (#143516) üzenetére


Phülöp
addikt

forrásnak meg

MoonDrop Miad 01

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143710) eattila válasza npera (#143706) üzenetére


eattila
csendes tag

Ebben nincs felhígulás nálunk. Amúgy sem szabályozom túl. Sosem volt, hogy ezt ne, azt nem (láttam ilyet sok helyen, hogy olyanért lecseszték a gyereket, ami szerintem nem is volt semmi, ami meg hülyére idesegített mindenkit, azt ráhagyták...).
Ha kérek valamit, az legyen meg. Pl ha meg kell állni álljon meg, ha tanulni kell tanuljon, stb. Szóval ha szót fogad akkor tulképp okék vagyunk. Meg figyeljen a környezetére, ha valaki pihen, ne hangoskodjon. Aztán ennyi.
Volt, hogy modor meg szófogadás/odafigyelés kárára ment valami, akkor az egy időre nem volt elérhető.

És én valahogy nagyon utálok szigorkodni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143711) eattila válasza Jahno (#143707) üzenetére


eattila
csendes tag

Valamiről lemaradtam?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143712) -NoVa- válasza Phülöp (#143709) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez a "a márka ígérete szerint reklám és adatgyűjtés nélkül" mindig ijesztően hangzik egy kínai gyártótól.
Én egy FiiO M23 DAP vagy Q15 USB/BT DAC-AMP között nézelődnék az aktuális választékból, nem az olcsó (amúgy nem rossz) mindenbe pakolt középszerű dual Cirrus Logic van bennük, hanem elég felső polcos AKM, és messze kiemelkednek az árkategóriában a hangjukkal.

Ha már audio, drágaszágok rovatba belefér még egy Beyerdynamic Xelento gen. 2 az első kiadás mellé itthonra:

(#143713) -NoVa-


-NoVa-
őstag

#mithallgatszmost

Kijött az új Justice album

(#143714) npera


npera
újonc

Ó, svéd posta nemecsek....

Megjött a Foxeer Toothless 2 kamerám. Csak nem ide.... Malmőbe kirakták egy boltba a postai pontra. Lehet felvenni. Majd jön 2-3 nap múlva egy borítékban az infó is, hogy hol van.

Ááááá....

Most írtam nekik ügyfélszolgálatra, hogy mi rák van? What the crab is?

(#143715) npera válasza blueboi69 (#143699) üzenetére


npera
újonc

(#143716) npera válasza eattila (#143710) üzenetére


npera
újonc

Én próbálom kerülni a mikromendzsmentet, legyen az adott szó igaz. És akkor nem ellenőrizgetem, hogy megcsinálták-e amiben megegyeztünk. Itt volt pár megbicsaklás a kicsaj részéről, de aztán megértette, hogy úgyis kiderül a hazugság, így jobb az igazság.

(#143717) Grillo válasza -NoVa- (#143704) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez a tanulós laptop? Mi talán ősszel igényeltük, nem jött még semmi. De még egy email sem, hogy kabbe öcsem, nem kapsz mégsem.

(#143718) Jahno válasza Grillo (#143717) üzenetére


Jahno
őstag

Haverok ma kaptak sorban, szóval napok kérdése lehet.

(#143719) -NoVa- válasza Grillo (#143717) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jön az lassan, logisztika. Ahhoz úgysem értenek, de legalább van a dobozban csomagolva 2 példány átvételi elismervény előre, de lezárva adják át a dobozt. Kinyomtatják helyben is két példányban, aztán hajrá. 200k notebook, az nyomdaáron 3 millió ft elpazarolt adó a környezetterhelésen túl. Nem sok, csak egy a végtelen hasonló apróságból.

(#143720) eattila válasza npera (#143716) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt en is. Nem mondom neki feszt, hogy mit csinaljon. De azert iranyitani kell. Gyerek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143721) Jahno válasza -NoVa- (#143719) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem merek mit mondani. Most úgyis vannak fontosabb dolgok idehaza.

(#143722) A. Crowley válasza npera (#143714) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Inkább what the crab is going on, nem?

(#143723) eattila válasza A. Crowley (#143722) üzenetére


eattila
csendes tag

Esetleg Yeah mad után szabadon: What the fugg

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.