Hirdetés

2021. április 11., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-11-22 21:19:46

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#151651) Somatom válasza KisTücsök (#151647) üzenetére

Somatom
őstag
LOGOUT blog

Hát tedd át a Camera mappába! A telóm gyári kamera alkalmazása a dátum, óra, percet adja fájlnévnek. Ezt bármilyen más telóra átteszem, annak a Galéria alkalmazása fájlnév alapján időrendi sorrendben fogja megjeleníteni a képeket, mivel a fájlnév maga az időrend. A bibi akkor van, ha másik teló kamera alkalmazása más elnevezést használ. Pl. a kép elé rakja, hogy "IMG".

Samsung Note 9 (8/512), Android 9

(#151652) t420s

t420s
aktív tag

üdv

A Flubot fedex SMS vírus tehetetlen egy SIM kártya mobilnet és wifi nélküli mobilban?
Ugye a készülék maga fertőzött ámde nincs benne SIM kártya.
Innentől mobilnet sincs.
Hívást indítani fogadni nem lehet, SMS küldés fogadás sincs, mobilnet nincs, wifi nincs-akkor a vírus noha ott van teljesen tehetetlen?

(#151653) Jazz

Jazz
veterán

Sziasztok,

Androidon a gmail app nem jelez instant üzenet esetén. Van hogy órák telnek el, igazából nem látok benne logikát.
- minden értesítés be van kapcsolva
- az alkalmazás is le van zárolva hogy fizikailag is fusson a háttérben
- a beállításokban minden üzenet esetén értesítés be van kapcsolva és mindent szinkronizál
- ahonnan küldöm a próba emailt, a címet nem lesz archivált, nincs rajta szűrő, simán érkezik a beérkezett mappába
- le van frissítve az app

Valakinek valami ötlet? :R
Köszi

free your mind

(#151654) tylerddd válasza crok (#151650) üzenetére

tylerddd
veterán

Tényleg, megtaláltam. Én is erre tippeltem, hogy nyomja a spam-be egyből. Csak akkor kérdés, hogy mi a különbség a sima spam-ként való megjelölés és a letiltás között. A spam-et sem jelzi, egyből megy oda adott e-mail-ről.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#151655) crok válasza tylerddd (#151654) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Az hogy ez egy spec. megjelölés, igazából ilyen filtert te is kreálhatnál ha akarnál (from:akit tiltani akarsz, egyből olvasott, egyből spam mappa és kb. kész is vagy) de így kapsz egy gombot rá amit ugyanígy fel is oldhatsz ha akarsz valamint - utánaolvasva - a simán spam-nek jelöléskor azt a mailt a tartalmával együtt "spam minta tanulásra" is használja hogy ha hasonlóak megjelennek más felhasználóknál is akkor másnál is spam-be mehessen ha eléri a spam score-t, a letiltásnál meg "csak neked nem kívánatos", ezt nem használja majd "tanulásra".

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/apro/elado_hasznalt_cisco_routerek_es_switchek_debrecen/

(#151656) tylerddd válasza crok (#151655) üzenetére

tylerddd
veterán

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#151657) Bozek válasza t420s (#151652) üzenetére

Bozek
nagyúr

Nem, azt csak úgy lehet kiírtani, hogy sós vízben hagyod állni 3 napig a telefont, majd ráállsz a telefonra és eljárod a törzsi táncot. :D

Nem kell hetente megkérdezni. Aki tudott és akart, már úgyis válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#151658) Viktor0610 válasza Bozek (#151657) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy látom, ő nem kapott választ, csak más valaki, aki furcsamód, pont ugyanezt kérdezte. ;]

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD - "Dudálnak a kisautók." :DDD

(#151659) crok

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Nyűglődik a Facebook meg az Instagram meg pár hasonló egymásra épülő egyéb dolog, csak mondom, a hiba nem a készülékeinkben lesz:

(#151660) svgyula válasza Jazz (#151653) üzenetére

svgyula
őstag

Szia! Nem írtad milyen telefon és android verzió? Az andoid 9(?) óta
a hozzáférést nem csak az alkalmazásnál hanem a rendszernél is meg kell adni. Én is belefutottam már ilyenbe. Ha észervetted amikor telepítesz egy alkalmazást annak a hozzáféréséhez mindig felugrik egy ablak a rendszer részéről na ez az amit ha egyszer átírsz akkor vagy megkeresed a rendszer megfelelő részénél és beállítod vagy újratelepíted az alkalmazást és minden engedélyt menet közben megadsz neki.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! YAL-L21

(#151661) samsung ace

samsung ace
tag

Sziasztok. Huawei p30 lite telefonra tudnátok ajánlani olyan alkalmazást ami magyarul bemondja a hívófél nevét,vagy ha nincs névjegyzékbe akkor a telszámot?

(#151662) DessertFox válasza samsung ace (#151661) üzenetére

DessertFox
aktív tag

Talk Caller Name Pro, keress rá a legjobb barátoddal.

(#151663) kiraly.andra

kiraly.andra
tag

Tudjuk-e, mitől függ a Messengerben küldött kép átméretezése? Van-e erről hivatalos információ? Sokat keresgéltem, de irgalmatlanul sok a találat, ami csak érintőlegesen kapcsolódik, (=túl nagy a zaj) így számomra semmi nem derült ki. Emlékszem, korábban 2048 pixel volt az elvi határ, de most látok 2017-es anyagokat, ahol azt írják, hogy 4096 pixelig engedi a továbbítást a Messenger.

Nekem eddig nem igazán volt ezzel bajom, de mostanában többnyire irreálisan kicsi lesz az eredmény, függetlenül az eredeti mérettől és nagyjából bármi mástól is. A legutóbb tesztem során 2379-ból A-ból B-be 4x egymás után 890, míg B-ből A-ba 2048, 1784, 2048 és 2048 keletkezett. A fájlméret nem konzisztens, a 4 darab 890-es kétféle méretű lett. Két másik képpel A>B: 919 és 768, míg két másik másik B>A: 762 és 864 pixel lett.

A fájlméretben egyébként is óriási különbségek vannak, az eredmény 53 és 970 KB között változik, ami még inkább érthetetlen, hisz pont erre a paraméterre volna értelme fókuszálni, lévén ez használja a sávszélességet, foglalja a tárhelyet. Mi értelme van 919 pixelesre átméretezni egy képet, elérve ezzel 53 KB-t, ugyanakkor egy másik képnél csak 2048-ig csökkenteni a felbontást, meghagyva ezzel a fájlt 970 KB méretűnek. Miért nem vette ebben az esetben sokkal lejjebb a felbontást, illetve miért nem hagyta a másik esetben 2048 pixelen a méretet, ha még úgy is kisebb lett volna a fájlméret, mint az utóbbi kép 970-es értéke?

Erre beállítás nincs a Messengerben, ahogy általános érték sincs egy Androidos telefonban, így én nem tudom szabályozni. Függhet ez készüléktől, Android verziótól?

:a:

(#151664) SunMount3r

SunMount3r
veterán

Ahogy írtam korábban annyira még jó volt a YT, hogy "Adat törlés" után elindult (1x, mert utána már megint nem) és működött is rendesen. Újonnan már csak betöltött, de bármilyen videóra tappintva már csak karikázott a végtelenségig.
Csináltam egy full gyári visszaállítást a Tablet-en, de a YT app most is ugyan ezt csinálja. Android 5.1.1 elvileg, úgy néz ki akkor kuka (a YT app legalábbis)?

[ Szerkesztve ]

(#151665) Viktor0610 válasza SunMount3r (#151664) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Továbbra is tartom, hogy megpróbálhatnál alternatív YouTube appokat, hogy azokkal mizu. ;) Leginkább Vanced.

Most nálam a gyári YouTube játszik olyat, hogy néhány videónál elmegy a kép, és csak hang van Mi Box 3-on. A saját appal és castolva telóról egyaránt.

[ Szerkesztve ]

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD - "Dudálnak a kisautók." :DDD

(#151666) SunMount3r válasza Viktor0610 (#151665) üzenetére

SunMount3r
veterán

Most frissít a Tablet (gyak. az egész rendszert, összes app-ot), utána megnézem mi lesz. Amúgy írtam korábban is, hogy a Vanced is pont ugyanazt csinálta mina sima. Az oka valszeg. hogy az is a "gyári" YT app-ra épül.

(#151667) crok válasza Viktor0610 (#151665) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

A Vanced-et probalta de mivel az az eredeti Youtube app-ra alapul.. az se megy.

(#151668) Viktor0610 válasza crok (#151667) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Én kérek elnézést, ennyire nem követtem a témát.

De egyéb appok csak mennek, van kismillió. :D

(#151669) SunMount3r válasza SunMount3r (#151666) üzenetére

SunMount3r
veterán

Elvileg frissített mindent, bár az Android verzió csak 5.0.1 (lehet én emlékeztem rosszul), de a rendszer frissítésre nem talál újat. Az alap YT továbbra se jó. Szerintem a Vanced se lesz akkor. Akkor itt nem értem mi a galiba, mert szerintem biztos nem az, hogy 5.0.1-en már nem jó a YT. Még 1 alternatív YT-ot kipróbálok.

(#151670) cellpeti

cellpeti
veterán

sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy van otthoni hálózat. Egy Asus wifis router, melyre USB kábellel van kötve egy Espon nyomtató. Erre én valamilyen úton - módon tudnék csatlakozni?

Google Cloud Print? Vagy mit ajánlanátok? Egyeltalán kivitelezhető ez így?

[ Szerkesztve ]

Egy kávé az arcba és irány a harcba!

(#151671) ollie válasza cellpeti (#151670) üzenetére

ollie
MODERÁTOR

Kérdés, hogy a router mit támogat. Általában az ilyen megoldásokhoz kell egy célszoftver, ami windowsra (és esetleg macosra) telepíthető, és hálózati nyomtatóként kezeli a printert, azon a gépen, amire telepítetted a szoftvert, tehát minden gépre telepíteni kell, amiről nyomtatni akarsz. De ennek nem valószínű, hogy lesz mobilos változata.

Mi a router pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

(#151672) crok válasza cellpeti (#151670) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Rossz a topik, nem? Az Otthoni halozatokban nem lenne 100x jobb helyen?

(#151673) Viktor0610 válasza crok (#151672) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Androidos appot keres.
Szerintem azért itt kérdez.

(#151674) crok válasza Viktor0610 (#151673) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Haljak meg de nekem ez nem jott le..

(#151675) MATEO6600

MATEO6600
őstag

Ki vannak kapcsolva a messenger értesítéseim, mert nem akarok arról értesítést kapni, ha valaki ír.
Viszont így a hívásokról sem kapok értesítést, ami pedig fontos lenne.
Meg tudta ezt valaki oldani Androidon?

(#151676) cellpeti válasza ollie (#151671) üzenetére

cellpeti
veterán

Szia. Asus RT-N18. A, gépeken meg van osztva wifi hálózaton.
Köszönöm Viktor0610. Andoidos appot keresnék hozzá. Epson appját már feltettem a telora.

[ Szerkesztve ]

(#151677) ollie válasza cellpeti (#151676) üzenetére

ollie
MODERÁTOR

Ha bármelyik számítógép látja wifin külön célprogram nélkül, akkor az androidos telefonoknak is kell látnia. Általában gyárilag van valami cloud print a mobilon, azzal kéne próbálkozni. Ha nem megy, az általad említett google féle cloud print is jó lehet.

(#151678) WhiteWalker válasza ollie (#151677) üzenetére

WhiteWalker
veterán

A routernek ehhez támogatnia kellene a print szervert nem? Utána látja más egyéb is a hálózaton / wifin , addig hiába tesz fel bármilyen appot nem?

[ Szerkesztve ]

(#151679) Viktor0610 válasza MATEO6600 (#151675) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem lehet különválasztani, mert ezeket az értesítéseket együtt kezeli a Messenger.

[ Szerkesztve ]

(#151680) ollie válasza WhiteWalker (#151678) üzenetére

ollie
MODERÁTOR

De pont azt írta, hogy látják a pc-k a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#151681) SunMount3r válasza SunMount3r (#151669) üzenetére

SunMount3r
veterán

A NewPipe jó, akkor marad ez. Csak sajnálom, hogy gyak. mindent törölni kellett a Tablet-ről. Amúgy az utóbbi időben ez a hiba is előjött, nagyon gyakran: [link] Nem biztos, hogy köze van a YT-hoz, de ahogy feldobálta 5 percenként az valami mélyebb rendszer korrupciót sejtet. Kipróbáltam szinte mindent, amit ott írnak, semmi sem segített. Most friss rendszerrel nem jön elő, de tuti, hogy valami app telepítése/frissítése után keletkezett, kérdés az, hogy mi az az app. Én a Viber-re gyanakszom (meg a másik a Telekom). Ami gáz, mert mind 2-re szükségem van. Most félek feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#151682) crok válasza MATEO6600 (#151675) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Es ha letoltesz/felveszel egy sec. csendet majd a Messenger Chatek es hivasok nevu ertesitesi csatornajan kivul mindent letiltasz es a Messengeren belul ertesiteshangnak beallitod a csendet es csengohangnak egy rendes csengohangot?

(#151683) WhiteWalker válasza ollie (#151680) üzenetére

WhiteWalker
veterán

Sry , elkerülte a figyelmem.

(#151684) marec1122

marec1122
senior tag

Sziasztok!

Olyan email alkalmazást keresnék amit tudja, hogy ki tudom keresni az exchange serverből a kontaktokat bármikor. Eddig samsung emailt használtam, előtte meg a huawei saját email alkalmazását, de most xiaomi ra váltottam úgyhogy kéne valami store ból letölthető. Esetleg tudtok ajánlani vmit?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#151685) Viktor0610 válasza marec1122 (#151684) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

Nine Email.
Drága, de 1000-szer jobb, mint az Outlook pl.

(Sajnos a cégem minket korlátoz az Outlookra. :O :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#151686) crok válasza MATEO6600 (#151675) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Kiprobaltam es amit a #151682-ben irtam ugy megy ahogy kerdezted.

(#151687) marec1122 válasza Viktor0610 (#151685) üzenetére

marec1122
senior tag

köszönöm úgy látszik működik.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#151688) cellpeti

cellpeti
veterán

LPR Serverrel működik, de végülis IP alapján.
PC-n megadom a router IPjét és onnan látja, h van rajta egy nyomtató. Majd telepíti a nyomtató driverét és kész.

2020 decemberébem a Google megszüntetette a Cloud Print-et :W

(#151689) crok válasza cellpeti (#151688) üzenetére

crok
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezért kérdeztem többek közt hogy biztosan jó helyen jársz-e, főleg a Google Cloud print-el.

(#151690) borges7

borges7
tag

Sziasztok, egy olyan számlálós appot keresek, ami méri a bicajjal megtett távot, valamint ha sétálok, azt is. Jó lenne, ha net nélkül is működne.

(#151691) Pierre75

Pierre75
senior tag

Bookerly betűtípust használok olvasásra doc fájloknál. 2016 körül még mókolás nélkül kezelte a Word is droid alatt, de egy word frissítés után ez megszűnt. Elvben van rootolt készülék esetén vmilyen barkács módszer, de nekem ez nem opció.
Pl a Moon reader kezeli a ttf fájlokat, de a doc megjelenítése kihívásokkal küzd (a doc-ba beszúrt képeket nem a beágyazott helyükön jelenít meg, hanem előre dobja és utána ömleszti a szöveget.

Tudtok-e olyan lehetőségről hogy külső ttf-et root nélkül hozzá lehessen adni a Word-höz? Vagy lehet-e javítani a moonreader doc megjelenítési hibáját?
Ha nem, melyik appot ajánljátok, amely kezel külső ttf-t és lehetőség szerint van olvasási módja?
Előre is köszi!

(#151692) ollie válasza Pierre75 (#151691) üzenetére

ollie
MODERÁTOR

Az Amazon Kindle app ismeri a bookerlyt, ha nem tévedek, ez épp az Amazon által kifejlesztet betűtípus. Próbáld ki a Kindle appot, bejelentkezel az Amazon accountoddal, és kapsz egy @kindle-vel végződő email címet, amire a dokumentumokat elküldve, letöltődnek a mobilodra, és tudod azokat a kindle appban olvasni. Ott meg persze tudsz bookerlyt használni. Sőt, még elküldeni sem kell elvileg, mert ha van a fájlkezelőben share gomb, akkor azzal is közvetlenül átküldheted a kindle appnak a doksikat.

(#151693) MATEO6600 válasza crok (#151682) üzenetére

MATEO6600
őstag

Ez jól hangzik, köszönöm a tippet.
Nem fog így ettől függetlenül értesíteni új üzenetek esetén egy felugró ablakkal, vagy állapotsáv ikonnal?

(#151694) maskeau

maskeau
csendes tag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok-e. Használt telefont vennék ( Samsung). Mit ajánlotok, ha ellenőrizni szeretném a teljesítményét mielőtt megveszem? Előre is köszi.

mazsi

(#151695) Tökimanó válasza borges7 (#151690) üzenetére

Tökimanó
aktív tag

Én ezt használom. [link] Tökéletes. Bár szerintem net nélkül nem működik. Nálam mindig megy a net ezért nélküle nem használtam még. Tettem most egy próbát de sajnos úgy nem nyerő. Vagy én nem találom a módját hogy így is működjön. Azért szerintem töltsd le. A kipróbálásához sokat nem hiszem hogy fogyasztana. Aztán el tudod dönteni ha kell vagy nem. Amúgy lehet nincs is olyan ami működik nélküle. Lépésszámláló lehet hogy van és abból kiszámítja a megtett távot,de kerékpározást nem hiszem hogy tudni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#151696) Pierre75 válasza ollie (#151692) üzenetére

Pierre75
senior tag

Igen, Kindle-re adta ki az amazon, de annyira bevált (jobb olvashatóság, esztétika) hogy word-ben is ezzel a betűtípussal olvasok.
Régebben használtam a Kindle app-ját tableten, még e-book-al is volt harc pl hogy menjen az elválasztás, kellett a calibre és némi szerkesztés, mobi helyett azw3 stb.
Ezért vmi felhasználóbarátibb megoldást keresek.

(#151697) Dr.NX válasza maskeau (#151694) üzenetére

Dr.NX
őstag

Itt kérdezz:
https://prohardver.hu/tema/melyik_okostelefont_vegyem_olvasd_el_az_1_hozzaszo/friss.html
És pontosítsd, hogy mit értesz "teljesítmény ellenőrzése" alatt.

Elfogadom a sütiket.

(#151698) ollie válasza Pierre75 (#151696) üzenetére

ollie
MODERÁTOR

Akkor Moon+ Reader. Bármilyen, a mobilra lementett TTF fontot beállíthatod alapértelmezettnek az olvasáshoz. Ki is próbáltam.

Ja látom, a Moon Readerrel van gondod. Akkor ne doc formátumot használj, az amúgy sem ebook format. Konvertálj át mindent epubra van mobira.

[ Szerkesztve ]

(#151699) Pierre75 válasza ollie (#151698) üzenetére

Pierre75
senior tag

Moonreader-t használom droidon ebook és pdf olvasónak. De pl cbr-re (régi Zórád, Korcsmáros képregények) jobb a Perfect viewer.
Átkonvertálni persze lehet, csak egyszerűbb lenne egy olyan app, amelynek van doc olvasó módja és támogat külső ttf-t.

(#151700) maskeau válasza Dr.NX (#151697) üzenetére

maskeau
csendes tag

Rendben, nagyon kösz.

[ Szerkesztve ]

mazsi

(#151701) maskeau válasza Dr.NX (#151697) üzenetére

maskeau
csendes tag

Rendben, nagyon kösz.

mazsi

(#151702) hulkobb

hulkobb
tag

Sziasztok!
Most jott meg a Poco F3! Nagyon fasza,viszont van egy dolog ami nagyon idegesít. Klónozott alkalmazások esetén, nem jelenik meg a galériám. Pl. instán nem tudok küldeni képet galériából, mert azt írja, hogy üres. Ugyan ez van Tindernél, snapchatnél stb... rohadt idegesítő. Megnézné valaki, hogy másnál is ilyen? Vagy vmi megoldás? köszi
Hozzászólok Téma mentése Aktív témák

(#151703) kiraly.andra válasza borges7 (#151690) üzenetére

kiraly.andra
tag

Locus Map. Ágyúval verébre, ha csak erre kell, de működik offline is (sőt, pont az a lényege).

:a:

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.