Hirdetés

2020. október 21., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#168901) szebe válasza mefistofeles (#168900) üzenetére

szebe
őstag

Meg is értem, meg nem is.
Megértem, mert nem akarnak még egy Hamilton vs Rosberg ellentétet csapaton belül, ahol kvázi gyerekkori barátság ment rá a világbajnoki küzdelmekre.
Másrészről meg jövőre se lesz érdemi kihívó, '19-'20-'21 lemegy olyan szintű dominanciával, mint az első 3 hibrid év. Ez alapján be is dobhatnák Hamilton mellé Russel-t. Attól azért nem félnék, hogy elveri Hamilton-t (tudom, ő is így kezdte Alonso mellett...), és legalább látnák ők is, mit tud egy győztes autóval kezdeni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#168902) Motion_Blur válasza mefistofeles (#168900) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Hamilton nem engedne meg ilyet :N

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#168903) mefistofeles válasza Motion_Blur (#168902) üzenetére

Látod ez megint (szerintem) nettó rosszindulat. Dobj fel kérlek példákat ha tudsz ilyesmire (mármint, hogy konkrétan Hamilton megfúrta valakinek a mercihez szerződtetését) . Én egy esetet tudok, mikor Alonso lebegett és nem volt helye. Akkor is azt nyilatkozta, hogy felőle bárki jöhet de Alonsoval szerinte nem lennének jó csapat. Aki ismeri a közös évük történetét az eben meg nem igazán találhat kivetni valót.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#168904) Motion_Blur válasza mefistofeles (#168903) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Nem rosszindulat, csupán feltételezés. Látszik hogy mennyire szereti maga mellett a csetlő-botló másodhegedűs csapattársát, és azt is tudjuk mi volt Rosberggel.. ez nem Hamilton ellen szól, Vettel mellé is akkor érkezhetett Leclerc, amikor már nem volt pozícióban csapaton belül. Hamilton pedig ott van, nagyon is. Bőven benne van még 3-4 év, teljesen felesleges az utódlását boncolgatni, addig pedig fixen Bottas lesz mellette.

a Russel szintű tehetségek pedig kiégnek egy középcsapatban, vagy egyszerűen nem marad helyük

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#168905) golfvariant válasza mefistofeles (#168903) üzenetére

golfvariant
tag

Nettó rossz indulat azt hinni nem jönne ki Alonsoval. ;]Látványosan változott 2005-2007 évekhez képest a Ferrari és Mclarenes küzdős éveit követően.
Mindenkinek jár egy második esély, persze lehet ez most nem annyira menő mint a BLM es egyeb kampányok :))

[ Szerkesztve ]

(#168906) mefistofeles válasza golfvariant (#168905) üzenetére

Ha naivnak nevezlek megsértődsz? :R
Nyilván mikor már nem voltak csapattársak, puszi pajtásokká váltak és nem győzték egymás érdemeit hangsúlyozni. De most is mindketten győzni akarnak. (ezt Alonso is többször hangsúlyozta a nyilatkozataiban) Mennyi esélyt látsz arra, hogy adott szituációban udvariasan előre engednék egymást, csapatutasításokra cselekednének stb?
Kb. addig tartana a barátság amíg az első szabadedzésre ki nem hajtanának.......

Motion_Blur: "Nem rosszindulat, csupán feltételezés"
...bár Te kijelentő módban, tényként írod...... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#168907) mefistofeles

Egyébként most Hamilton új szerződése kapcsán is mindenki megjegyzi (és szerintem is igaz), hogy a csapat ül most a lovon. Tehát ha előre tekintenek és magukhoz akarnának kötni egy fiatal tehetséget, abban Hamilton úgy sem akadályozhatná meg őket. Ha azt mondanák neki, hogy nézd Lewis, kell nekünk ez a srác akkor szerintetek sértődötten felállna és lelépne? Kizárt!

(#168908) DS39 válasza mefistofeles (#168907) üzenetére

DS39
veterán

Russellnek az lehet a szíves, hogy maga a gyári Mercedes csapat sem tervez hosszú távra az F1-ben.

(#168909) Samott válasza DS39 (#168908) üzenetére

Samott
őstag

Akkor majd megy az utodcsapatnal. Max eladjak a boltot szetzavarni nem fogjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#168910) szebe válasza [CS]Blade2 (#168883) üzenetére

szebe
őstag

Mazepin hogy áll SL ügyileg egyáltalán? Ha jól rémlik, legalább hetediknek kell lennie az F2-ben, hogy elengedő pontja legyen, nem tudom, a COVID miatti enyhítés vonatkozik-e rá?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#168911) velizare válasza szebe (#168910) üzenetére

velizare
veterán

legalább a 7. helyen kell végeznie. és állítólag aláírt a haashoz, de amíg nincs a kezében a papír, addig nem jelentik be.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#168912) Tuomas válasza mefistofeles (#168907) üzenetére

Tuomas
Ármester

Lehet, hogy jövőre Hamilton helyett Russel ül a Mercibe? :DDD

We were here

(#168913) Tsa-bika válasza Tuomas (#168912) üzenetére

Tsa-bika
őstag

Kis Schumi. ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#168914) [CS]Blade2

[CS]Blade2
addikt

Jövő hét vasárnap fogja megnyerni a VB-t a Merci, már valszeg kinyomtatták a pólókat. Hamilton meg valszeg az azt követőn, Törökben.

(#168915) adrian360 válasza szebe (#168910) üzenetére

adrian360
őstag

ha nem nulláz kétszer Bahreinben, akkor simán meglesz a top 7, mivel most 6. és 18 pont előnye van a 7. helyezettől.

(#168916) Tsa-bika válasza velizare (#168911) üzenetére

Tsa-bika
őstag

Ráadásul 2 évre írtak alá. Ennyi erővel idősebb Sainz megvehetné Carlosnak a merci ülést az kevésbé cseszne fel, szerencsére annak a családnak több a méltósága.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#168917) Aweriot válasza Tsa-bika (#168916) üzenetére

Aweriot
veterán

Több méltósága van mint pénze.

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#168918) lappa86 válasza Tsa-bika (#168881) üzenetére

lappa86
tag

Russellel nem is kell szerződést hosszabbítani, mert konkrétan van neki 2021-re.
Ez egyébként tényleg nem esik le senkinek, hogy élő szerződése van jövőre?

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#168919) Aweriot válasza lappa86 (#168918) üzenetére

Aweriot
veterán

Pereznek is volt. Meg Raikönnenek is 2010-re.

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#168920) lappa86 válasza Aweriot (#168919) üzenetére

lappa86
tag

Igen, mindkettőt többszörös világbajnok szorította ki, azaz upgrade történt.
És Perez? Kiöregedőfélben lévő párszoros dobogós, aki idén Strollt is alig tudja legyűrni, ne vicceljünk, kérem.

[ Szerkesztve ]

(#168921) Aweriot válasza lappa86 (#168920) üzenetére

Aweriot
veterán

De Russelnek még csak pontja sincs, Kubicának meg van...
Ez itt nagyon nem arról szól, hogy ki milyen tehetséges, vagy potens. Csak is szimplán a pénzről.

(#168922) DS39 válasza lappa86 (#168920) üzenetére

DS39
veterán

A Perez - Vettel csere azért még nem biztos, hogy upgrade lesz. Majd kiderül.

(#168923) twofatcat

twofatcat
őstag

Russell jövője miatt újra aktuális ez a két évvel ezelőtti Toto nyilatkozat [link]

If we cannot find a solution for these guys then I would question the junior programme in the future. And then we go back to a pay driver model.
If you cannot find a place for them in F1 then it doesn't make a lot of sense, and that would be a shame in terms of the driver level in F1.

(#168924) lappa86 válasza Aweriot (#168921) üzenetére

lappa86
tag

Kubica véletlen pontocskáját nagyon remélem, hogy csak viccnek szántad egy olyan pilóta ellenében, aki három éve minden időmérőn jobb a csapattársainál és rendszeresen Q2-be viszi azt a vezethetetlen fostaligát. :D

Persze, hogy a pénzről szól minden, de a) élő szerződésű pilóta lelépési díját ki kell fizetni, az is pénz, b) nem hiszem, hogy a Mercedes elkótyavetyélné az utóbbi évek egyik legtehetségesebb pilótáját (tudom-tudom, kivonul a Mercedes, hagyjuk ezt a butaságot is pls), c) Mazepin simán lehet, hogy szuperlicenszet se kap, d) Perez közel sem hoz annyi pénzt, mint egykor, e) egyáltalán nem biztos, hogy az igen népszerű (emiatt jól eladható) Russell kevesebb pént hozna a Williamsbe bárkinél, de ti ahelyett, hogy ezeket az eseteket végigzongoráznátok, megint egy légbőlkapott (és totálisan irreális) pletykát vesztek készpénznek. Lehet pár hét/hónap múlva előkapni ezt a kommentet, de Russell 100%, hogy 2021-ben is Williams vezet, bárhogy is fogják hívni a csapatot.

További adalék, hogy a sajtó az utóbbi évek nagyobb volumenű döntéseit (Vettel kirúgása, Honda kiszállása) még csak nem is sejtették, ellenben állandóan lyukra futnak a különböző pletykákkal.

(#168925) szebe válasza lappa86 (#168920) üzenetére

szebe
őstag

Én azért óvatos lennék azzal a "Strollt is alig tudja legyűrni" kijelentéssel.
Apuci kicsi fia kapja meg a fejlesztéseket végig a kocsira, Perez meg csak akkor, ha épp maradt rá idő megcsinálni a plusz egy szettet azok után, hogy Stroll ropira törte a verdát.

(#168926) lappa86 válasza DS39 (#168922) üzenetére

lappa86
tag

Minden szempontból upgrade, Vettel jobb pilóta (igen, a mostani rossz formájában is) és több pénzt hoz.

@szebe: Feltételezés. Szerinted ha rosszabb autót kapna (egy fejlesztés gyakran nem jelent előrelépést, sőt), nem sírná tele a sajtót? Szerk: eszembe jutott még valami, kérdezzük meg Hülkenberget, hogy melyik autó a jobb. :D Mindkettőt vezette és Perezében ment jobban.

[ Szerkesztve ]

(#168927) szebe válasza lappa86 (#168926) üzenetére

szebe
őstag

Ezzel nem kell telesírni a sajtót, mindenki látja.
Gondolom az se tett jót neki, hogy szezon közepén bejelentik az utódját (meg a körülmények ugye).
Nem lepődnék meg, ha Perez is valamennyire elengedte volna ezt az évet, és azon menne a munka a háttérben, hogy jövőre melyik csapatnál kössön ki (mert az lehet a RB is).

[ Szerkesztve ]

(#168928) lappa86 válasza szebe (#168927) üzenetére

lappa86
tag

Nana, azt nem látjuk, hogy rosszabb autót vezetne. De tudnánk róla, ha így lenne, például pont tőle.
Sportember nem enged el egy évet sem, Vettel sem és Perez sem, egyszerűen csak utolérte/lehagyta őket a jóval fiatalabb csapattársuk.
A munkát, hogy melyik csapatnál fog vezetni, nem ő végzi, hanem a menedzserei; ő autót vezet.

(#168929) Samott válasza lappa86 (#168928) üzenetére

Samott
őstag

Plane hogy bizonyitania kell, helyet keres maganak. Ha jol szerepel kelendobb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#168930) Aweriot válasza lappa86 (#168924) üzenetére

Aweriot
veterán

Kubica véletlen pontocskáját nagyon remélem, hogy csak viccnek szántad

Szerinted? :)

nem hiszem, hogy a Mercedes elkótyavetyélné az utóbbi évek egyik legtehetségesebb pilótáját

Szerintem simán. A Mercedes nem tehetséget, hanem arcot keres, akit el lehet adni. Ez most Lewis, utána meg majd az aktuálisat fogják előkapni a kalapból.

Lehet pár hét/hónap múlva előkapni ezt a kommentet, de Russell 100%, hogy 2021-ben is Williams vezet, bárhogy is fogják hívni a csapatot.

Legyen igazad, én örülnék neki.

(#168931) DS39 válasza lappa86 (#168928) üzenetére

DS39
veterán

Vettel maga intézi az ügyeit. Nincs managere.

(#168932) golfvariant válasza DS39 (#168931) üzenetére

golfvariant
tag

Lehet jobban járna ha csak a vezetésre koncentrálna

(#168933) velizare válasza lappa86 (#168926) üzenetére

velizare
veterán

nem kellett neki sírni, szafnauer elmondta, hogy egy szettjük van, és mivel perez jövőre nem náluk vezet, nem ő kapta. a mehikói egyébként sem az a sírós fajta. ez azt hiszem, mugelloban volt, és mivel ott megtörte az autót (defektet kapott, maccsa sem volt), és csak egy szett készült a következő futamra is, ott is ő kapta a fejlesztéseket.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#168934) lappa86 válasza DS39 (#168931) üzenetére

lappa86
tag

Tudom, de mi Perezről beszéltünk, neki vannak menedzserei.
Ügyvédei egyébként Vettelnek is vannak, nem egyedül köt szerződéseket.

[ Szerkesztve ]

(#168935) sh4d0w válasza Aweriot (#168930) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bottast? :DDD

https://coreinfinity.tech

(#168936) Aweriot válasza sh4d0w (#168935) üzenetére

Aweriot
veterán

Ha hírtelen olyan PR értéke lesz a semmiből :DDD Persze nem rá gondoltam, hanem éppen az aktuális legnépszerűbb instasztár pilótára.

(#168937) _drk

_drk
senior tag

[link]
9gag-es Maldonado montázs!

(#168938) Ciccuka válasza _drk (#168937) üzenetére

Ciccuka
addikt

Takuma Sato volt a legnagyobb crasher (meg Verstappen). :)

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#168939) Floyd80

Floyd80
senior tag

Wolff Hamilton eddig még alá nem írt szerződéséről: Tudom, hogy abszurdan hangzik, de egyszerűen nem volt még időnk összeülni és beszélni erről. :DDD

2015-ben már májusban, 2018 pedig júliusban hosszabbított szerződést.

[link]

(#168940) mefistofeles válasza Floyd80 (#168939) üzenetére

Meg fog történni ne aggódj... Én már csak az összegekre, illetve a hosszára leszek kíváncsi. Mennyire keményít be a merci.

[ Szerkesztve ]

(#168941) Viktor77 válasza mefistofeles (#168940) üzenetére

Viktor77
félisten

Azt valószínüleg úgysem tudod meg. Egy dolog lesz amit mondanak, meg egy amit aláírnak.

Some people move on, but not us ... not us

(#168942) DS39 válasza Floyd80 (#168939) üzenetére

DS39
veterán

Szerintem megvan már az a szerződés, csak megvárják hogy megnyerje a 7. címet, és utána jelentik be. Jobb a marketingje.

(#168943) válasza DS39 (#168942) üzenetére

addikt

Mitől jobb úgy?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#168944) [CS]Blade2 válasza DS39 (#168942) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Azt már az első futamon megnyerte. Csak matematikai esélye volt Bottasnak és Verstappennek, valódi nem. Ahogy ki van nyomtatva jövőhétre a csapat VB póló, úgy már rég bele van gravírozva a VB serlegbe a neve. Csodálkoznék, ha lehetne rá fogadni akár csak 1.01-es szorzóval.
Ha igazán kemények a kommentátorok, akkor a következő utáni két futamon a két VB-re nem a retkes matematikai esélyeket mondják be, hanem, hogy, ha még ma elcsapja egy tehervonat, akkor még Bottas nyerhet, vagy valami... mindegy, csak valami reálisabbat, mint, hogy Bottas minden hátralevőt megnyer, Hamilton meg nem tud 3 pontot szerezni 5 futam alatt.
Szujó nélkül talán megússzuk.

(#168945) alakesh válasza (#168943) üzenetére

alakesh
tag

Mert bármekkora fizetést fog kapni (akár stagnál, akár kiharcolja az emelést), az jó eséllyel szemet fog szúrni annak a kb. 10.000 embernek, akit a Daimlernél elbocsájtottak a Covid miatt. Legalábbis nekem az a gyanúm, hogy ezért tologatják ennyire a bejelentést, mert a Daimler negatív hangvételű bejelentései mellett nagyon rossz optikája lenne egy olyan mértékű megállapodás bejelentésének, ami potenciálisan több 100, ha nem több 1000 ember munkáját menthetné meg házon belül.

(#168946) Ciccuka

Ciccuka
addikt

(#168947) Aweriot válasza Ciccuka (#168946) üzenetére

Aweriot
veterán

„De hogy őszinték legyünk, ezt már az előző évek nagy részében is láthattuk. Általában nem kezdenek annyira erősen, mint mi, de nem tudnék olyan szezont mondani az utóbbi időkből, amikor az év végére ne értek volna utol minket. Ha továbbra is ezt a tendenciát láthatjuk, akkor a hátralévő versenyek keményebbek lesznek, s egyre nehezebb lesz autóinkat pole-ban tartani szombaton, vasárnap pedig megnyerni a futamot.”

Én ezeknek az embereknek mostmár adnék valami díjat, hogy ezt így röhögés nélkül el tudják mondani.

(#168948) sh4d0w válasza Aweriot (#168947) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én is: citromból készül.

https://coreinfinity.tech

(#168949) twofatcat válasza Aweriot (#168947) üzenetére

twofatcat
őstag

Fényezd a legyőzött ellenfelet, jobbnak tűnik a győzelmed. Valamelyik Netflix részben volt olyan is, hogy Toto mint egy sith lovag kiabált az egész csapat előtt, hogy "let's crush them!" Akcentussal mint egy Bond villain. ;]

(#168950) Ciccuka

Ciccuka
addikt

Turbo

🏎️ 🏁

(#168951) Motion_Blur válasza Aweriot (#168947) üzenetére

Motion_Blur
félisten

"nem tudnék olyan szezont mondani az utóbbi időkből, amikor az év végére ne értek volna utol minket"

Ennek is járna egy péklapát :))

Végül is tavaly a Merci az utolsó 6 futamból csak 5-öt tudott behúzni.. utol lettek érve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168952) válasza alakesh (#168945) üzenetére

addikt

Fuhh, ez nagyon kommunista szemlélet, soha eszembe nem jutna ilyen. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#168953) szebe válasza Motion_Blur (#168951) üzenetére

szebe
őstag

Hát na, utolérték őket, mikor ők már az évad ~felétől a következő évre koncentráltak.
Képzelem mennyire zavarja őket az utolsó pár futamon 1-1 bukott pole, vagy futamgyőzelem. Már ha egyáltalán bukják..

Illetve, nem nehéz egy gyengébb alapból gyorsabban fejlődni.

(#168954) alakesh válasza (#168952) üzenetére

alakesh
tag

Áhh, ez csak a céges imidzs :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.