Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102751) memorix válasza eldoble (#102747) üzenetére


memorix
aktív tag

Ne izgulj jó lesz. Majd az eredményt oszd meg. Jelformálással dolgozik a router.

(#102752) eldoble válasza memorix (#102751) üzenetére


eldoble
tag

Ok., köszi, jelentkezem.

(#102753) Tompika777 válasza TaliGa (#102750) üzenetére


Tompika777
senior tag

Elvileg igen. Keresni kell Easy Mesh képes routert, online rendelni, firmware frissítésre rá kell keresni, ha mégsem működik akkor 14 nap van az elállásra,és vissza kell küldeni.

(#102754) stellaz


stellaz
addikt

nah.. megvettem az ASUS RT-AX59U AX4200-at. Még próbálgatom, de meglepően egyszerű a használata a TP-Linkhez képest és nagyon sok funkciója van.

Lenne is két kérdésem: az Itunes szerver az alkalmas arra, hogy mondjuk Ipaden nézzem a usb-re dugott vinyóról a filmet?

Illetve a fali konzol talpa, hogy az istenbe jön le róla? Nem akarom eltörni, leírás nincs róla, ahogy youtube videót sem találtam.

Dos Protectiont érdemes bekapcsolni? Nem lassítja nagyon a routert?

[ Szerkesztve ]

(#102755) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok.
Melyik routert ajánljátok?
1. Xiaomi AX3000
2. Cudy WR3000 AX3000
Fő szempont, hogy minél nagyobb legyen a WiFi hatótáv.

(#102756) Speeedfire válasza Speeedfire (#102718) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ma meg is jött.
Szerintem baromi jó. 16 eszköz van rajta, macbook 900/800-at mért az 1gbit/1gbit neten. :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#102757) memorix válasza littleNorbi (#102755) üzenetére


memorix
aktív tag

Egyiket se, az elsőnek a leggyengébb a lefedettsége.

tplink, asus nézeges. Töltsd ki az adatlapot akkor jobban tudunk segíteni.

(#102758) dudika10 válasza Pero (#102742) üzenetére


dudika10
veterán

Az ER605 siman el kell birjon 20+ eszkozzel.
Eloszor is mindenen legyen legfrissebb firmware.
Masodszor en 2024-ben csak beraknek egy wifi 6 AP-t az EAP245 helyere, bar annak sem kellene ilyesmi hibat produkalni, 19 eszkozre egyaltalan nem mondanam, hogy extrem sok.
A hibat produkalo eszkozoket tesztelted mas halozaton?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#102759) stellaz


stellaz
addikt

....

[ Szerkesztve ]

(#102760) stellaz


stellaz
addikt

ASUS RT-AX59U AX4200

Az vajon miért van, hogy a router 540/300-as netet lát a saját tesztjén, de ha a telefonnal vagy az Ipaddal csatlakozom, akkot már a teló is csak 430Mbitet ír ki és egy külső oldali teszten is 270/300 az eredmény mind a két eszközöznél? 5Ghz esetén, full jelszint melllett 2,4Ghz esetén a teló ilyen 80Mbit-et ír ki.

Illetve most látom a Google Chromecast Audiót, tudok is rá csatlakozni, látom a Google Home-ban is, de ott viszont már nem csatlakozik, így nem is lehet használni. Próbáltam WPA2 és WPA3-as titkosítással is.

[ Szerkesztve ]

(#102761) BiP


BiP
nagyúr

Otthoni hálózaton szeretném az átvitelt javítani.
Adott egy 3db ASUS RT-AC66U B1-re épülő Mesh hálózat a házban, minden emeleten egy router fedi le a wifit. A lényeg, hogy a pincében lévő routert nem tudtam kábellel bekötni, ezért wifin megy át a hálózat, így a gigabitből csak kb. 300Mbit megy át.
(ami azért kritikus, mert ott van a NAS)
A 2 router térben kb. egymás alatt van, kb. 3 méter távolságra, de közte egy betonfödém.

A kérdés az lenne, hogy ax-es routerekre váltva javítható-e az átvitel? AX-1800 szintű router elég lenne-e, (pl. AX52U, AX53U, AX55, papíron ugyanúgy 1300Mbit az átviteli max. 5GHz-en, mint az AC66-nál) vagy erősebbet (pl. AX58 vagy AX59 ) érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#102762) Patice válasza BiP (#102761) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy kábelezz, vagy ne a pincében legyen a NAS.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102763) Chrystall


Chrystall
senior tag

Ha Wifi 6 routert veszek, ilyen régi Wifi kártyával tudok hozzá csatlakozni?
Broadcom BCM943228HM4L 802.11a/b/g/n 2x2 WiFi adapter

(#102764) BiP válasza Patice (#102762) üzenetére


BiP
nagyúr

Korábban a padláson volt, oda vittem fel kábelt, de a nagyobb hőingadozás (nyáron 60, télen akár 0 alatt) miatt inkább levittem. Egy ideje lent van.
Próbálkoztam powerline adapterekkel, de azzal siralmas volt, így lett a jelenlegi megoldás.
Kábelezni itt nem tudok sajnos vagy csak nagyon rondán, és ezt szeretném elkerülni.

A kérdés még mindig valid: bontás nélkül, vezetéknélküli módon javítható-e az átvitel routercserével?

[ Szerkesztve ]

(#102765) Tompika777 válasza BiP (#102764) üzenetére


Tompika777
senior tag

A fizikát nehéz meghazudtolni

(#102766) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Okosítom a házat, így vettem pár wifis okosító eszközt. :) A kérdésem az lenne, hogy tudtok ajánlani, mondani olyan routert (Asus lenne a legjobb), ami gond nélkül, akadás nélkül el tud boldogulni 40-50 eszközzel 2.4GHz-en? Fontos, hogy stabil legyen a 2.4GHz-es hálózat. Most egy AX92U szolgál fő routernek és mellette meshben van még 2db AX82U, 2db AC68U és 1db AX53U. Mindegyik vezetéken van csatlakoztatva a 92-höz. Jó jó a mostani, viszont mostanában azt veszem észre, hogy gyakrabban eldobálja a jelet....és elgondolkodtam, h lehet le kellene cserélni, ha lenne valami jobb választás. :) Előre is köszi a segítségeteket.

Gamertag: Vasy09

(#102767) Patice válasza BiP (#102764) üzenetére


Patice
nagyúr

Bármit lehet csak akarni kell.
A NAS nem lehet a földszinti routerre kötve kábellel?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102768) BiP válasza Patice (#102767) üzenetére


BiP
nagyúr

Korábban úgy volt a padláson. De levittem a garázsba, viszont UTP-t oda nem tudtam levinni. A födémet és a térkövet pedig nem akarom átfúrni a nappaliban.
Ezért csináltam meg úgy, hogy levittem egy routert, ami veszi a fő router wifijét, és erre van kábellel rákötve a NAS. De így kb. 300-400Mbit a max. ezekkel a routerekkel ac-n. (míg kábelen 7-800Mbit van)

Ezért kérdezem, hogy esetleg egy erősebb (vagy akármilyen) ax routerrel ezen lehet-e javítani, vagy ebben ennyi van, ha fejreállok, akkor is, a router erőssége nem oszt nem szoroz ?

[ Szerkesztve ]

(#102769) stellaz válasza BiP (#102768) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem az volt a kérdés, hogy a padlás és a pince között nem-e férne el :)

(#102770) BiP válasza stellaz (#102769) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem erre meg az a válasz, hogy nem, nem fér el. A lakótérben nem szeretnék egy 0-24-ben zúgó PC-t. Ezért vittem a padlásra első körben, és tavaly meg a garázsba. Hogy ne legyen útban/szem előtt, de mégis hozzáférhető legyen, ha matatni kell.

(#102771) memorix válasza Vasy09 (#102766) üzenetére


memorix
aktív tag

A csatolt linkeken megtudod nézni az elméleti router sebességeket.

Asus TUF AX6000 erősebb mint a AX92U (cpu kb 1,5 x gyorsabb) kb 65eft
Asus GT AX6000 több RAM van benne mint a TUF -ban. kb 75-85eft
Asus AX88U pro AX6000, a legerősebb AX router (1024 Ram van benne). kb 114eft

A GT AX6000 és a AX88u Pro ban azonos a ram és a CPU, AX88U pro picivel erősebb némely tesztben pár%-l mint a GT -s. Az AX88U ban van sima és pro verzió.

GT AX6000 vs AX88U teszt

2.4Ghz nagyon erős a ASUS GT-AC5300 Router is. kb. 120-130eft.

(#102772) eldoble válasza memorix (#102751) üzenetére


eldoble
tag

(BiP lehet neked is infó)

Megcsináltam a tesztet, igaz még csak egy telefonnal a WIFI jelerősséget mértem, még a tényleges adatforgalmat nem teszteltem.

Beállítottam a Asus Tuf 4200-at AP módba és lemértem a ház körül 5 helyen a WIFI jel erősségét ennek is, meg előtte a TP-link AX20-ank is, az eredmény (ugyan azon a helyen volt a két router):

TP-link AX20
Faház ajtó: 2 erősség
Grill-1: 3
Grill-2: 2
Terasz oszlop: 3
Sz. sütő: 3
Vir. tartó: 3

Asus Tuf 4200
Faház ajtó: 2 erősség
Grill-1: 2
Grill-2: 2
Terasz oszlop: 3
Sz. sütő: 3
Vir. tartó: 3

Sajnos nem lett jobb, sőt, nyert egyelőre a TP-link AX20: 2,3,2,3,3,3 vs. 2,2,2,3,3,3.

Azért abban reménykedem, hogy stabilabb, gyorsabb lesz az TUF 4200, azt majd később tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#102773) stellaz válasza BiP (#102770) üzenetére


stellaz
addikt

Értem.

(#102774) memorix válasza BiP (#102770) üzenetére


memorix
aktív tag

Az AX92U routerem van Meshbe AC66B1 -l (kábelen összekötve). Az AX után jelentősen jobb lett a sebesség és lefedettség a Wifi hálózaton. Ha két AX routered van nem nagy távolságra akkor picit javulhat az átvitel sebessége ha az eszközeid/router támogatja az AX szabványt. Azonban a födém és a távolság csökkenti a lehetőségeidet.

A kábelnél nincs jobb. A Wifi meg se tudja közelíteni a kábeles sebesség értékeket.

Ha lenne :

A Synology NAS Storage 2 fiókos DS220+ valamint két darab WD RED NAS HDD -l szinte semmi hangja nincs. Kis helyen elfér. Könnyű üzemeltetni. Ilyen NAS egységet érdemes beszerezni és kábelen a fő router mellé rakni.

(#102775) memorix válasza eldoble (#102772) üzenetére


memorix
aktív tag

A jel erősség egy dolog. Azt hittem valós fájl mozgatásokkal /teszt programokkal is teszteled az átvitel.

[link]
[link]

(#102776) eldoble válasza memorix (#102775) üzenetére


eldoble
tag

Köszi, akkor majd ezekkel is megnézem (terv szerint holnap), persze, tudom, az a lényeg, csak még most beállítottam, és gyorsan kimentem kicsit a telefonnal és így nézegettem.

(#102777) kpityu2 válasza BiP (#102770) üzenetére


kpityu2
őstag

Miért kell, hogy zúgjon? Egy passziv PC teljesen néma, nekem kettő is van a lakásban, az egyiken Home Assistant fut a másik meg fájlszerver. Asrocknak pöpec passzív alaplapjai vannak. Pl. ASRock J4125-ITX

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102778) Gubek-Einste válasza Chrystall (#102763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, meg van a visszafelé kompatibilitás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102779) stellaz


stellaz
addikt

Az miért lehet, hogy webes felületen nem tudok belépni az Asus routerbe, se vezetékes kapcsolaton, se wifin? Ugyanakkor az appos elérés megy, internet van.

(#102780) stellaz válasza stellaz (#102779) üzenetére


stellaz
addikt

megvan, kapott valami másik ip címet amit valami almenüből néztem ki, azzal be tudtam lépni
amire kiírta, hogy ezen a címen lehet belépni, ott nem működött

(#102781) eldoble válasza memorix (#102775) üzenetére


eldoble
tag

Csináltam egy sebesség tesztet, egyelőre csak itt bent, ahol minden router jelerőssége 4-es, max volt.
Telekom Net 300/20 Mbit/s

Sagemcom F@ST3686AC : 197 / 16 Mbit/s
TP-LINK AX20 : 267 / 19 Mbit/s
Asus RT-AX53U: 243/ 18 Mbit/s
Asus TUF 4200 : 308 / 19 Mbit/s

Na, itt már a TUF 4200 nyert, de ez még bent volt, ahol minden routeren 4-es jelerősséget mutatott a telefon.
Majd holnap, kint, ahol csak 2-3 jelerősség van, ott is tesztelem.

(Az mondjuk meglep, hogy a régebbi TP-link AX20 megverte az újabb Asus AX53U-t, azt hittem az AX53U jobb mint a régebbi TP-link.)

[ Szerkesztve ]

(#102782) Vasy09 válasza memorix (#102771) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi szépen! :R

Neked esetleg van tapasztalatod valamelyikkel? :U Illetve ha az ár nem számít, akkor melyiket vennéd, ha ahogy írtam, a 2.4GHz-es freki stabilitás a fő szempont? :U

Gamertag: Vasy09

(#102783) memorix válasza Vasy09 (#102782) üzenetére


memorix
aktív tag

nincs tapasztalatom ezekkel,

Nálam AX92U, AC66B1 van Mesh -be és máshol TUF AX4200 van. Nálam, nincs annyi eszköz mint nálad. Amik vannak 5 laptop, 6 wifi 4k kamera, telefonok, tv , streaming, solar, fűtés vezérlés arra ez bőségesen elegendő.

A GT-AX6000 vagy AX88U a legerősebb a mezőnyben. Mielőtt vásárolsz azt jó lenne tudni, hogy van -e hálózati limited. Az is előfordulhat, hogy hiába lesz erősebb routered egyszerűen 2.4Ghz-n többet nem tudsz kiszedni a sok eszközöd vagy a szolgáltató sávszélesség miatt.

Érdemes online megrendelni valamelyiket. Ha nem hozza az elvárásaidat akkor 14 napon belül lehet visszaárúzni. Az AX92u képest gyorsabbak a felsorolt routerek, több ram és nagyobb, erősebb cpu van bennük. Hatótávba is van növekmény ezeknél a modelleknél. 2.4GHz -n a AX92U képest 2x gyorsabbak is lehetnek ha sok párhuzamos kérés van 1x -re.

[ Szerkesztve ]

(#102785) Vasy09 válasza memorix (#102783) üzenetére


Vasy09
őstag

köszi szépen, akkor lehet tényleg az lesz, hogy nézelődöm, aztán neten rendelek és meglátjuk. ha nem válik be, megy vissza :)

köszi még egyszer :R :R

ahogy nézem, vannak még gamer Asus routerek is GT-AX11000 meg 16000 vagy mik :)
bár szerintem ezek inkább az 5GHz-es csatornákra vannak kiélezve, vagy nem? :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#102786) BiP válasza memorix (#102774) üzenetére


BiP
nagyúr

A kábelnél nincs jobb. A Wifi meg se tudja közelíteni a kábeles sebesség értékeket.
Maximálisan egyetértek.
De jelen kiépítésben most a kábel sajnos nem opció. (vagyis egy nagyon körülményes és bonyolult, nem szép opció)

Ha két AX routered van nem nagy távolságra akkor picit javulhat az átvitel sebessége ha az eszközeid/router támogatja az AX szabványt. Azonban a födém és a távolság csökkenti a lehetőségeidet.
A födém adott. A távolság amúgy nem nagy. (kb. 3 méter lehet)
Két router közti sebességet szeretném javítani, ha lehet. Ezért merült fel, hogy 2 AC router helyett 2 AX router között jobb lenne-e az átvitel.

#102777 kpityu2 : Köszi a tippet, bár ismerem ezeket a lapokat. Sőt, sajnálom, hogy másnak nem nagyon van ilyen. (N100-asa van Asusnak, meg Gigabyte-nak volt még korábban csomó ilyen passzív lapja, de elég szűken mérik a SATA portokat, nekem meg 4 kellett, így csak az Asrock jöhetett szóba).
Jelenleg (5éve) Asrock J5005-re van kötve az SSD+3 vinyó pár éve, előtte J3160 volt.

Passzív. A vinyók azért kerregnek (főleg a WD Red-ek), és a házventi is zúg. Egy ideig a lakórészben volt, jobbnak láttuk "elrejteni". 0-24-ben azért zavaró egy nem teljesen néma gép.
(eleve azért kerültek ki a vinyók NAS-ba, hogy ne a desktop gépben kerregjenek a nappaliban)

(#102787) kpityu2 válasza BiP (#102786) üzenetére


kpityu2
őstag

Megpróbálhatsz egy dedikált wifi linket. Ha van elfekvő routered akkor Openwrt-vel összehozhatsz egy dedikált kapcsolatot egy szabad csatornán a NAS felé. Vagy egy olyan extenderrel amin van ethernet port és tudja ezt az üzemmódot. Ethernettel rákötöd az extendert az egyik LAN portra, létrehozol egy AP-t saját SSID-vel és arra csatlakozol a NAS-al. Annak úgyse kell roaming. Opcióként egy TP-Link kültéri AP, az nagyobb teljesítményt tud. Ha nincs a közelben szomszédság.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102788) memorix válasza Vasy09 (#102785) üzenetére


memorix
aktív tag

GT-AX11000 meg 16000 a 2.4 ghz gyenge. Nem véletlenül ajánlottam AX6000 modelleket.

(#102789) BiP válasza kpityu2 (#102787) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, ezzel hogyan lennék előbbre. A NASon kívül a többi eszköz nem zabálja a sávszélt, eseti felhasználásúak, szinte csak netezgetésre. (Desktop gép, laptop, mobilok).
Tehát a fő routert se nagyon terheli más annyira.

Vagy ez a dedikált wifi tud nagyobb teljesítménnyel adott irányba sugározni, így adott pontok özött nagyobb sávszélt elérni, mint hagyományos wireless overhaullal?

(#102790) Vasy09 válasza memorix (#102788) üzenetére


Vasy09
őstag

ja, értelek :) akkor azon a vonalon nézelődöm. :R :K

Gamertag: Vasy09

(#102791) kpityu2 válasza BiP (#102789) üzenetére


kpityu2
őstag

A mai eszközökben beamforming van. Azért van több antenna. Viszont az össz teljesítmény nem haladhatja meg a törvényileg előírt értéket, emiatt az egy antennára eső teljesítmény kisebb. A beamforming lényege ugye, hogy az egyes antennákra olyan fázisban küldi a jelet, hogy egy adott irányba erősítsék egymást, Viszont több eszköz esetén ez kevéssé hatékony, hiszen különböző irányokba kellene dolgoznia. Megpróbálhatsz irányított antennát is, a biquad antenna házilag is elkészíthető.
Sajnos csodák nincsenek a födémben lévő betonacél remekül árnyékol. Az AC helyett AX talán segít valamit, talán nem. Kisugárzott teljesítményben nincs különbség. Esetleg érdemes lenne meggondolni a kábelezést nem a legrövidebb úton. Ablakszegélyen ki/ablakszegélyen be, fal tövében vezetve, ilyesmi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102792) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Sziasztok,
Húgomnak kellene olyan router, amin könnyen ki-be tudja kapcsolni az antenna részt, hogy éjjel ne sugározzon. Van esetleg olyan, amin van dedikált fizikai kapcsoló ilyen célra? Vagy mindegyiknél PC-ről kell matatni bennük a ki-be kapcsoláshoz?
A másik kérdésem az lenne, hogy van olyan gyártó, amelyik sok év frissítést ígér a későbbiekben kiderülő biztonsági résekre?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#102793) blakey válasza eszgabor (#102792) üzenetére


blakey
félisten

A legtöbb router esetében be lehet állítani, hogy mettől meddig ne legyen Wifi. Azaz beállítod, hogy éjfél és reggel 7 között ne működjön, illetve azt is, hogy mely napokon. Asus esetében olyan is van, hogy a WPS gombot átállíthatod Wifi kapcsolóvá, valamint vannak modellek, ahol külön Wifi kapcsoló is van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102794) eszgabor válasza blakey (#102793) üzenetére


eszgabor
aktív tag

Köszi!
Az időzítést ismerem, de ő szerintem úgy szeretné, ha kapcsoló lenne hozzá. Megnézem akkor az Asust. Biztonsági frissítéseket vajon mennyire hosszú ideig biztosít az Asus a routereihez? Mi a tapasztalat?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#102795) Gubek-Einste válasza eszgabor (#102794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban az Asus viszonylag sokáig ad ki frissítéseket az eszközeihez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102796) tha_answer


tha_answer
őstag

kamuaxes routerek miert vannak ajanlgatva?

(#102797) Essejó válasza tha_answer (#102796) üzenetére


Essejó
veterán

Komkrétanban!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#102798) bogabi


bogabi
senior tag

Asus-éknál félkement valami.... :

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#102799) BiP válasza bogabi (#102798) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert aki csinálta, az grafikus, nem informatikus :)
Kár, hogy olvasni/gondolkodni se sikerült neki.
Ahogy azoknak sem, akiknek ellenőrizni kellett volna, mielőtt kimegy publikusba.

[ Szerkesztve ]

(#102800) blakey válasza BiP (#102799) üzenetére


blakey
félisten

Viszont, aki megrendeli, az elvileg szakmabeli, + nem magyarok rakják össze. Sok összetevője van, de valóban nem ártana odafigyelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102801) BiP válasza blakey (#102800) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát ez az, higy sok kézen megy át, mégis átment a szűrőn.

(#102802) Vasy09 válasza memorix (#102771) üzenetére


Vasy09
őstag

Ezzel esetleg van tapasztalatod? ASUS RT-AX89X AX6000 Dual Band WiFi 6 Router
Ez is erős lehet vajon 2.4-en? :U

Vagy esetleg valakinek tapasztalat vele kapcsolatban?

Amúgy kettő között vacillálok : RT-AX88U Pro vagy GT-AX6000 :F

Gamertag: Vasy09

(#102803) blakey válasza Vasy09 (#102802) üzenetére


blakey
félisten

Mihez kell az erő? 2,4 GHz-en erősnek mondanám az N18U-t, a mostaniak közül az EBM68-at, a GT-AX6000-es átlagos.
AX88U Pro-t választanám (volt GT-AX6000-m), ha csak a kiszemeltek játszanak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102804) Vasy09 válasza blakey (#102803) üzenetére


Vasy09
őstag

Pont most írtam neked az Asus topikban :)

Okosítom a házat és elég sokan lógnak a 2.4GHz-es frekin... 50db éppen most + a többi, ami meg tudja az 5GHz-et. De a rendszer még bővülni fog :K :D
A 88U Pro lenne még a másik jelölt. Maradnék Asus vonalon a mesh hálózat miatt :K

Gamertag: Vasy09

(#102805) Patice válasza Vasy09 (#102804) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi kliensnél combosabb AP-okat vetnék be és nem konzumer vonalon gondolkodnék, hanem megnézném a cégeknek ajánlott termékvonalakat.
Pl. Ubiquity Unify, TP-Link Omada, Zyxel Nebula

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102806) memorix válasza Patice (#102805) üzenetére


memorix
aktív tag

Ez azt jelentené, hogy dobjon ki mindent és cseréljen minden routert drágábbra.

EBM68 is kb 100 eszközt ki tud szolgálni, de a szoftverek lehet, hogy nem kompatibilisek a mostani routereivel.

(#102807) Vasy09 válasza memorix (#102806) üzenetére


Vasy09
őstag

Pontosan, nem szeretnék mindent cserélni és több százezret belekölteni... :N :N
Ebből kellene kihozni a maxot :K

Gamertag: Vasy09

(#102808) Patice válasza Vasy09 (#102807) üzenetére


Patice
nagyúr

Amik csatlakoznak (fognak) rá, az nagyságrendileg mennyi?
Ha ezek csak az okos eszközök, akkor fog erre még jönni a többi ember által használt cucc.
Igény kérdése persze, hogy mekkora sebességgel kell menjen az egész hálózat (switch kapacitás), meg hogy milyen netsebességet kell kiszolgálnia (router oldal).
Lehet, hogy az Asus is elbírja, nem próbáltam még.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102809) memorix válasza Vasy09 (#102802) üzenetére


memorix
aktív tag

AX89X jelentősen gyengébb 2.4ghz -n mint AX88U PRO

Az AX88U PRO 2.4GHz-n picit erősebb mint a GT AX6000 -s.

(#102810) Vasy09 válasza memorix (#102809) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszönöm, ismét! :R
Folyamatosan bújom a netet és ez is szembe jött.. :)
De akkor nem térek el :N

Patice: Még kb 10-15 fog rákerülni. :U Elvileg a 100ba bele fogok férni, de jó volna, ha stabil lenne. :K A 63-ban benne van minden most. :) A mostani netem 500-as, de szerintem ez is bővítésre fog kerülni. :K

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#102811) tha_answer


tha_answer
őstag

Kamuaxes routerek miert vannak ajanlva?

(#102812) woodworm válasza tha_answer (#102811) üzenetére


woodworm
veterán

Már kérdezték, de kifejtenéd bővebben?

(#102813) BiP válasza Vasy09 (#102810) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi ez a sok eszköz, ami lóg rajta?
Korábban mintha azt írtad volna, hogy okosotthon miatt. Ezek wifis szenzorok, vagy hogyhogy ilyen sok?

(#102814) blakey válasza woodworm (#102812) üzenetére


blakey
félisten

Az is ő volt. :) Szerintem beragadt valami vagy csak trollkodik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102815) Vasy09 válasza BiP (#102813) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, mert utólag okosítok ( :U ), így egy csomó okos relét kötöttem be (sonoff). Meg van pár kapcsoló is :K

De ugye ezek mellett alapból is ott vannak a telók, tablet, laptopok, TV, konzolok, mosogatógép, klímák, fűtőpanelok.... :U

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#102816) stellaz válasza Vasy09 (#102815) üzenetére


stellaz
addikt

Mosogatógép!? :Y

Egyébként nem jelent ez túl sok elektromágneses sugárzást egy helyen?

[ Szerkesztve ]

(#102817) blakey válasza Vasy09 (#102815) üzenetére


blakey
félisten

A túl sok okoscucc sem jó. Lehet, hogy teljesen átgondolnám a hálózati kiépítést és elkülöníteném az okoscucc kiépítést, azaz egy teljesen független hálózathoz csatlakoztatnám és a többi eszközt egy másik hálózaton lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102818) tha_answer válasza woodworm (#102812) üzenetére


tha_answer
őstag

Az ajanlott routerek kozt van olyan ami a nagyobb hatotavu frekvencian nem tudja az ax-et megis axes routernek van irva.

(#102819) kpityu2 válasza tha_answer (#102818) üzenetére


kpityu2
őstag

Elmondod végre, hogy melyikkel van gondod?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#102820) BiP válasza Vasy09 (#102815) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, nekem pont ezért nem lesz egy ideig fűtőpanel.
Sógoromtól kaptam erre a télre kölcsön egyet, de ez offline verzió. Elképzeltem, hogy nekem kéne kb. 5-6darab. De csak akkor van értelme, ha közösen vezérelhető, az meg annyiba kerül, hogy nem éri meg váltani. Plusz ugye hálózatra kötni, melyiknek van kezelhető kütyüje vagy appja, stb.
De szerintem ezeknek az adatforgalma elenyésző.
A sok okosrelé az más, gondolom azok gyakran küldözgetnek infót. (még ha nem is sokat)

(#102821) kentucky válasza kpityu2 (#102819) üzenetére


kentucky
őstag

A TP-Link AX12 lesz az. Tőle függetlenül vicc, hogy ilyen routert a TP-Link kimer adni…

(#102822) BiP válasza kentucky (#102821) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi a gond vele?

(#102823) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!
Az alábbi környezetbe szeretnék szüleim házába WIFI ügyben fejlesztést végrehajtani. Ehhez szeretnék ajánlást, tanácsot kérni!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? KB.100nm alapterület, földszint - emelet - tetőtér, szintek között 50cm vasbeton, gázszilikát külső falak, tégla válaszfalak 1-2-max3 falon keresztül kell menni! Az emeletek között kábellel szeretném összekötni az eszközöket, ha több eszköz szükségeltetik!
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? 8-9 jelenleg, de legyen némi tartaléka rendszerben!
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Jelenleg TARR 250, de legyen tartalék a rendszerben, ha komolyabb net lesz!
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Passz, hasamra üthetek, de fogalmam sincs mi az ára egy ilyen fejlesztésnek. Annyit szeretnék elkülteni amennyi szükséges.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? ASUS-t preferálom mint márkát. Korábban ezzel a márkával jó tapasztalataim voltak. A mostani rendszerből semmit nem szeretnék megtartani,
Nem lesz se szerver telepítve, se torrentezés nem lesz rajta. Olyan rendszert szeretnék ami Wifi lefedettség szempontjából tudja ezeket a körülményeket stabilítás szempontjából biztosan. Azt nem kell feltétlen tudnia, hogy több falon kersztül, meg a kert végében is hozza a max sebességet.

(#102824) tha_answer válasza kentucky (#102821) üzenetére


tha_answer
őstag

Nem csak az...

(#102825) Gubek-Einste válasza southernsun (#102823) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elsődleges eszköznek Asus AX58Uv2/AX59U/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200, másodlagos eszköznek Asus AX53U/AX55/AX1800U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.