Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95501) Armagedown válasza Dilikutya (#95500) üzenetére


Armagedown
őstag

Nugodtan lehet telepíteni, van benne Media Player Classic Homecinema és madVR is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95502) BalaG válasza uriember (#95499) üzenetére


BalaG
aktív tag

Rosszul irtam akkor! :F Nem a tukrozes a lenyeg hanem 2 hdmi 2 kulon csatlakozoba van és egyiken a TV masikon a monitor megy. És amikor szeretnék tv-n filmet nézni akkor atvaltok monitorrol TV-re. ..vagyis váltanék...de amint bekapolcsom a TV-t eltunik a "kepernyobelaitasos menubol" a tv es nem tudom atkuldeni a képet. :W
..amugy probaltam DP kabelen a monitort es hdmi-n a tv-t akkor is eltunik a masodlagos kijelzo magatol..

[ Szerkesztve ]

(#95503) Doky586 válasza BalaG (#95502) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem klónozni, átváltani kell hanem kiterjeszteni.. Ez egy másik mód.

(#95504) BalaG válasza Doky586 (#95503) üzenetére


BalaG
aktív tag

ertem,..de ezek modok mit sem ernek hisz amint bekapcsolom a tv-t eltunik a jel windowsbol.

IGY

UGY

...mintha kirantana valaki a kabelt.

(es ugye csak Monitoron van kep)

[ Szerkesztve ]

(#95505) TRob1 válasza Armagedown (#95501) üzenetére


TRob1
veterán

Azt a valagnyi felesleges szemetet 1db lassan 2 éve nem fejlesztett, csak vmi közösség által tovább tákolt lejátszó, és egy külön is telepíthető madVR miatt? Grat. :C
Soha az életben nem volt értelme ezeknek a pakkoknak... sőt... sokszor (mindig) többet rontottak mint javítottak.

¤ R'n'R ¤

(#95506) mcmike válasza Cs1csó (#95463) üzenetére


mcmike
őstag

Ez volt a megoldás, mindenkinek nagyon köszönöm a help-et. :K

1. Codec pack uninstall
2. VLC telepít
...és már minden rendben is van. Azért szerintem lecserélem egy Home vagy Pro verzióra a mostani N-es telepítést... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#95507) uriember válasza BalaG (#95504) üzenetére


uriember
aktív tag

Másik monitoron/TV-n próbáltad? Kábeleket csereberélted? Ha csak a TV-t dugod a gépre úgy megy?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95508) Doky586 válasza BalaG (#95504) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam asztalon jobb klikk a 'Képernyő-beállítások' felett ott az nvidia vezérlőpult: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#95509) Dilikutya válasza Armagedown (#95501) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazad van. Feltenni azt a szart egy MPC-HC miatt, ami natívan kezeli ezeket az elterjedt videós formátumokat. Évek óta nem telepítettem külön kodeket, csak azok vannak, amiket az egyébként használt programok hoznak magukkal. Mert tévedés, az MPC-nek nem kellenek azok a kodekek a csomagból, van sajátja. Egyedül xvid van külön a Virtualdub miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95510) Armagedown válasza Dilikutya (#95509) üzenetére


Armagedown
őstag

Csak a mega változatban vannak ACM és VFW codekek, amúgy elég a full verzió, frissítsd fel az ismereteidet és nézd meg, hogy miket tartalmaz, mielőtt gondolkodás nélkül nemet mondanál rá.
[link]
Tehát a klasszikus értelemben nem is codec pack, nem lesz tőle baja a Winnek, évek óta használom
Az Avidemux nevü programhoz nem kell külön codec, magától kezel annál sokkal több formátumot is, a kezelőfelülete is hasonló.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95511) Dilikutya válasza Armagedown (#95510) üzenetére


Dilikutya
félisten

AVI, MKV, MP4, FLV, MPEG, MOV, TS, M2TS, WMV, RM, RMVB, OGM, WebM
MP3, FLAC, M4A, AAC, OGG, 3GP, AMR, APE, MKA, Opus, Wavpack, Musepack
DVD and Blu-ray (after decryption)
and many more audio and video formats!

Ezeket az MPC-HC magától is tudja. Blu-Rayt nem tudom, olyanom nincs, de annak a lejátszását egy ilyen kodek csomagra sem bíznám.
Én nagyon utálom, ha olyan dolgok vannak telepítve, amit nem használok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95512) Döglött Róka válasza Armagedown (#95510) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egeszsegedre. Remelem van fenn ccleaner is.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95513) Armagedown válasza Döglött Róka (#95512) üzenetére


Armagedown
őstag

Az már alap dolognak számit, minden gépre telepítem, ami idehoznak nekem telepítésre.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95514) zolee001 válasza Armagedown (#95513) üzenetére


zolee001
őstag

Ha fizetös meló akkor értem,mindig visszaviszik tákolásra
Üzletileg jo politika:-)

(#95515) Döglött Róka válasza Armagedown (#95513) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem eleg hogy koklerkodast hivsz telepitesnek de meg a szarkazmust sem erted.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95516) Armagedown válasza Döglött Róka (#95515) üzenetére


Armagedown
őstag

Úgy látom te sem érted :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95517) BalaG válasza uriember (#95507) üzenetére


BalaG
aktív tag

Masik kábellel ugyan ez.
Ha egy ezkoz van ra dugva azt meg kezeli a win, de amint egy masik : eldobja bekapcsolasra.
Majd kiprobalom masik TV-n vagy valamin... :(

Doky586:
ATI-m van, nekem olyan ott nincs :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#95518) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv!

Ránéztem az aksi állapotára és azt írja a Windows 10: Ismeretlen maradékmennyiség. Cseréltessem ki garanciálisan akkor az aksit vagy valami hiba ez ?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#95519) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#95518) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eszköz leállítása, áramtalanítás, aksi kivétele várni egy percet majd visszatenni ezt még megpróbálhatod.

HA ez sem tetszik neki akkor valami külső programmal ránézni az akku állapotára, szoftveresen.

Ha ez sem akkor kuka lehet az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#95520) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Itt a topikban rendszeresen visszatérő téma, a mi hol, merre, mennyi, azaz mennyi helyet foglal a Win 10, hogyan lehet elférni kisebb méretű meghajtókon. Csak érdekességként raknám be, hogy nálam, egy kis mini PC-n mi a helyzet.
Gyárilag, 32 GB-os SSD-vel, és előre telepitett 64 bites Win 10-el vettem anno.[link]

Ma szedtem le, az összes februárban kiadott frissítést, tehát naprakész. Így néz ki fő vonalakban a helykiosztás:

Ahogy látszik is, a op. rendszer mellett van nagyjából 20 program telepítve( 3,2 GB ), ezekből a legnagyobb méretű, a Libre Office. A rendszer-visszaállításra be van állítva kb. 2 GB, virtuális memóriára is kb. 800 MB, és még így is van több mint 10 GB-nyi szabad helyem.
Szóval, egy alap netezős, videózásra, zene hallgatásra (Spotify Premium) használt kis cuccon, kényelmesen el lehet férni, még egy 32 GB-os SSD-n is, ezzel együtt, a következő verzióváltáshoz szükséges 10 GB-nyi szabad hely is biztosítva van.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#95521) Cs1csó válasza pendre54 (#95520) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 :K :R Ezért bizony keresztre fognak feszíteni! Pedig leírtad a lényeget. Egy alap programokkal használt Windows 10 elfér 32GB-on. Persze ADAT-ot lehetőleg NE akarjunk rajta tárolni.

(#95522) #77646080 válasza Cs1csó (#95521) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ezért bizony keresztre fognak feszíteni!

Ki és miért tenne ilyet? Semmi olyat nem tartalmaz a poszt, ami miatt ez felvetődhetne (véleményem szerint). Korrekt infókat közölt.

(#95523) Cs1csó válasza #77646080 (#95522) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt korábban egy kérdés, hogy 32GB-os tárhelyre lehet e telepíteni a Windows 10-et én is hozzászóltam valami olyasmit, hogy friss telepítéssel minimális programokkal, odafigyeléssel megoldható de egy kisebb vita kerekedett mert:
- Windows felzabálja a helyet
- build upgrade nem fog menni
- legalább 64GB kelllene

stb.

Már én is kiszámoltam: elfér

(#95524) Dilikutya válasza pendre54 (#95520) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így csak kínlódás. Legalább egy 128 GB nem árt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95525) galaxys80 válasza Dilikutya (#95524) üzenetére


galaxys80
veterán

Most adott rá bizonyítékot, hogy számára semmi kínlódás nincs 32 gb-al. :U

(#95526) Cs1csó válasza #77646080 (#95522) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D

Ez így csak kínlódás. Legalább egy 128 GB nem árt.

Erről beszéltem. Szinte soha sem az alapfelvetésre jön válasz, ami egyszerű: "Létezhet egy Windows 10 64 bites verziója egy 32GB-os tárhelyen? A válasz ennyi: IGEN. " Vannak kompromisszumok stb. de feltelepíthető és használható.

(#95527) Doky586 válasza Cs1csó (#95523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De akkor hol marad a kihívás..?
Egy 16GB lemezre már igazi kihívás win10-et telepíteni!! Egy 16GB SSD vagy HDD beszerzése is már eleve kihívás lessz.. :DDD

(#95528) mezis válasza Dilikutya (#95524) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
(Elférni elfér, aztán MEGÁLLÍTHATATLANUL :Y elkezd hízni a WinSxS alkönyvtár, a User alkönyvtárat is varázsolhatod át másik HDD-re, egyik másik sw. sem kérdezi meg, hová szeretnéd telepíteni, nyumul fel a "C:Program......" alkönyvtárba....)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#95529) Cs1csó válasza Doky586 (#95527) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Ez olyan mint amikor mondjuk egy 55" 4K tévét hirdetnek 1 Ft-ért, simán adnék érte 5 forintot mert olyan még van nálam is, de egyforintos már nincs. Mondhatni gavallér lennék hiszen 5x annyit fizetnék.

(#95530) pendre54 válasza Dilikutya (#95524) üzenetére


pendre54
addikt

A történethez hozzá tartozik, hogy ez egy kis tarcsi gép, nem napi szinten használom, arra ott van az asztali PC-m, 3 db SSD-vel, szóval niksz kínlódás. ;]
Megnyugtatásképp:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#95531) Geth válasza mezis (#95528) üzenetére


Geth
addikt

MEGÁLLÍTHATATLANUL :Y elkezd hízni a WinSxS alkönyvtár
Tegyük hozzá, én ezt nem tapasztaltam egy gépen sem :P

a User alkönyvtárat is varázsolhatod át másik HDD-re
Bár a Win10 lényegesen jobban kezeli ezt (korábban upgrade-t is blokkolt), de még mindig nem ajánlott (Important usage notes).

egyik másik sw. sem kérdezi meg, hová szeretnéd telepíteni
Ez egyszerű, nem kell ilyen programot használni :DDD

VM-ben én is 16 GB-ra raktam a háttértárat, nem panaszkodott még :)

(#95532) Cs1csó válasza Geth (#95531) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 :DDD

(#95533) King Unique válasza pendre54 (#95520) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég pont az volt a téma, hogy 60/64 GB-os SSD-n állítólag nem fog elférni a Windows 10 és mindenképpen nagyobb kell... Holott akár akkorán is elférhet, sőt a te példád alapján akár még 32 GB-oson is. Meg ugye megint más, hogy önmagában a Windows (+ a frissítések) és néhány kisebb program, vagy az előbbiek mellett még egy rakás, nagyobb tárhelyet igénylő szoftver + a user letöltött dolgai. Az utóbbi esetben szükséges inkább a nagyobb tárolókapacitású háttértár, illetve akkor értelemszerűen az igényeknek megfelelően kell annak méretét megválasztani. Meg akkor az utólag telepített, tárhelyigényesebb programok, letöltött fájlok és nem a Windows alap helyfoglalásának a függvénye. Viszont az előbbi esetben egy kisebb is megfelelhet a célra.

[ Szerkesztve ]

(#95534) flash-


flash-
veterán

üdv
azt kérdezném hogy HP 250 g6 notira melyik windows 10-et tegyem?

a legutolsó 17763-corporate version-t tettem fel. A HDD folyamatosan 100% on a windows defender, vagy más miatt(pl.edge böngésző)

pár héttel előtte egy régebbi változatot tettem fel,(nem tudom melyik,de frissitettem,és utána se lassult le) ez pedig már eleve lassú, ja és ha a startra megyek picit más a design is az előjövő menünek..

szóval melyiket ami normális?

Threshold 2?
vagy Redstone ből meyliket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#95535) Cs1csó válasza flash- (#95534) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dugj be a gépbe egy 8GB-os pendrive-ot ésINNEN (eszköz letöltése opciót válaszd) töltsd le a Windows 10-et (home-ot vagy pro-t ) készíts egy telepítőt a pendrive-ra és azzal csinálj egy tiszta telepítést. Nézz meg youtube videót róla ha valami nem tiszta lesz egy csomó még magyar nyelven is.

(#95536) zolee001 válasza King Unique (#95533) üzenetére


zolee001
őstag

"Viszont az előbbi esetben egy kisebb is megfelelhet a célra."
Föleg ha az adott termék nem rendelkezik bövitési lehetöségel pl eMMC-vel szerelt eszközök stb

(#95537) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Már rég megváltoztattam a "saját mappák" (képek, zene, stb.) eredeti elérési útját, hogy egy másik meghajtón legyen, ne az oprendszerén. Van egy program, ami mindenáron a C-re gyűjti a dolgait, egyre csak hízik a mappája. Megoldható-e valami biztonságos módon, hogy áttereljem (csak azt az egyet) egy másik meghajtóra? A program beállításaiban nincs rá mód. Olyan lehetőséget találtam eddig, amit nem javasolnak, hogy a teljes fölhasználói profilt kell átköltöztetni, de ez problémákat okozhat egyes szoftvereknél. Bajból meg már van elég így is.

Van valakinek használható ötlete? Ennek hiányában pedig azt kérdezném, hogy próbálta-e már valaki a profil átköltöztetését és milyen tapasztalatokat szerzett.

[ Szerkesztve ]

(#95538) Geth válasza C. s. (#95537) üzenetére


Geth
addikt

Csak a legfontosabbak maradtak le: milyen programról van szó és mi a path, ahova gyűjti a dolgait?

(#95539) #54072192 válasza C. s. (#95537) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha a másik meghajtón egy mappába szeretnéd, akkor rendszergazdai parancssorba:
mklink "C:\users\cs\akarmi mappa" /d "D:\ebbe a mappaba"

A program nem fogja észrevenni, egy hivatkozás marad a régi helyen. A forráshelyen ne legyen azonos nevű mappa (átmenetileg nevezd át), különben nem tud létrejönni a link.

(#95540) Doky586 válasza #54072192 (#95539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mklink :F [kép]

(#95541) Doky586 válasza Doky586 (#95540) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A fekete hátteresben már megy: [kép] :)

(#95542) Geth válasza Doky586 (#95540) üzenetére


Geth
addikt

A powershell az nem parancssor.
Előbbi kék, utóbbi fekete. Alapból. De átállítható, nem biztos hogy így érdemes megjegyezni őket :DDD
Az mklink a cmd internal parancsa, mint a cd :)
Ha ps alatt érdekel, ajánlom a Get-Help New-Item -Detailed alatt az ItemType kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#95543) King Unique válasza zolee001 (#95536) üzenetére


King Unique
titán

Az egyrészt kényszer, másrészt még olyan esetekben is elég lehet, mint a mostani példa is mutatja. Harmadrészt, ha megoldható az adott hardvernél, akkor akár a Windows To Go is opció lehet külső meghajtón.

(#95544) C. s. válasza #54072192 (#95539) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm! Mindjárt ki is próbálom! :C

Geth:

Filter Forge 7
C:\Users\NÉV\AppData\Roaming\Filter Forge 7\
És W10 pro, x64

Remélem, ebből a könyvtárból is megoldható. Nem gondoltam, hogy számít az útvonal és a program neve.

(#95545) Geth válasza C. s. (#95544) üzenetére


Geth
addikt

Nem gondoltam, hogy számít az útvonal és a program neve.
Annyiban számít, hogy adott program esetén lehet triviális megoldása a problémádnak.

Valószínűleg marad a symlinkes trükk...

(#95546) Doky586 válasza C. s. (#95544) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A triviális megoldás: [kép] (ha ezek közül az)

(#95547) C. s. válasza Geth (#95545) üzenetére


C. s.
addikt

Ja, értem!
Már megcsináltam, most másolom az új helyre az almappáit és a fájlokat. Utána elindítom a programot, és vagy beugrik a majom a vízbe vagy nem. :D

Doky586:

Az nem hatotta meg, mint írtam. Pedig milyen szép lett volna! :D

(#95548) flash- válasza Cs1csó (#95535) üzenetére


flash-
veterán

oksa, köszi de elvileg ez pont megint a legujabb verzió lesz gondolom, azttán lehet pont ezér van a 100% hdd valamiért erre a laptopra ez nem való? iyen amúgy van?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#95549) Cs1csó válasza flash- (#95548) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi köze ehhez, legyen egy tiszta telepítés - telepítés során a korábbi rendszer által létrehozott kisebb partíciókat is töröld amíg egyben nem látod az egész lemezt vagy azt a részt amire telepíteni akarod aztán csak kattints a TOVÁBBRA és a telepítő újraparticionálja.

Kezdésnek hagyd, hogy a Windows maga telepítse a driver-eket - kivéve VGA azt manuálisan tedd fel - ne állj neki manuálisan innen-onnan összevadászott driver-ekkel frissíteni a gépet.

(#95550) C. s.


C. s.
addikt

Működik, köszönöm! :C

Viszont van még valami. Az eredeti helyen is megmarad a mappa a teljes tartalmával együtt. Ezt el lehetne tüntetni valahogy? Végül is a legnagyobb problémát megoldotta ez a módszer, mert így már nem kell attól tartanom, hogy elfelejtek biztonsági mentést készíteni, és minden elszállhat az oprendszerrel együtt. Gyakorlatilag folyamatos biztonsági mentést készít nekem-helyettem. Ez tetszik. De még mindig ott terpszkedik a C-n. Ha ez ellen is van gyógyír, azt örömmel fogadom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.