Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Érdeklődnék ,hogy egyik napról a másikra miért kezdte el a win 10 megnyitogatni a mozzillát induláskor ? Mit tudok tenni , hogy ne csinálja ?

Kezd kicsit unalmas lenni , hogy szinte hetente szögelnek valai degesítő fa....got :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#96302) King Unique válasza palfitom (#96294) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha gyárilag Windows 10-zel van előtelepítve és újabb típusú laptop akkor pláne nem kell kulcsot keresgélni, kiolvasni. Az UEFI BIOS-ban ott van az OEM key, onnan kiolvassa és automatikusan aktiválódik a rendszer. De ha egyszer már telepítve lett arra a gépre és sikeresen aktiválni, akkor ugyanazt a kiadást újratelepítve szintén nem kell a termékkulccsal szórakozni. Ezt a telepítő is világosan leírja, illetve felkínálja erre az esetre a nincs termékkulcsom opciót.

(#96303) palfitom válasza King Unique (#96302) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, ezzel tisztában vagyok, de fel akartam készülni egy "B-verzióra", ha esetleg nem aktiválódik újra a Win...
Köszönöm!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#96304) Ice&Lime válasza Doky586 (#96293) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Te mindig is a legújabbat ajánlod, persze úgy, hogy függetlenül attól, hogy
-teljesen mindegy, hogy a jelenlegi rendszer már teljesen beállított és mindennel feltelepített
-hogy a legújabb milyen újabb ismert vagy még ismeretlen problémákat tartalmaz-hat (vagy az már nem számít).

Most akkor azt akarod írni, hogy ezt a dolgot konkrétan kijavították a 1809-ben? Esetleg már a 1803-ban is? mert most hirtelen a 1803 van még kiírva pendrive-ra. Esetleg van valami hivatalos update fix lista, amiben ez benne van leírva, hogy biztos-e és ne legyen feleslegesen telepítgetve, ha mégsem oldja meg?

A másik, hogy ez most biztos a win10 1709 hibája és nem valami más? És ha igen, akkor ezt nem lehet megoldani a jelenlegi 1709-ben más win verzió teljes újratelepítése nélkül. Azért gondolom te sem nagyon szeretsz ha nem muszály teljes kialakított rendszert törölni? Mert csak azért mert újabb build számozása van az még nem minden.

(#96305) Geth válasza Ice&Lime (#96304) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell törölni a meglévőt, in place upgrade :)

(#96306) májkimiki


májkimiki
őstag

Miután jól körbe jártuk a témát, vettem egy nagy levegőt és rányomtam a bios cserére.
1: Jobb klikk futtatás rendszergazdaként.
2: Futtatás rendszergazdaként Win7 kompatibilis módban.
Mind a kétszer ezt produkálja.
[link]
Érdekes módon most kék halálból restartol rendesen a gép. BIOS verzióban nincs változás.

Bebootolom a Win7-et és arról próbálom meg lecserélni.

(#96307) Ice&Lime válasza Geth (#96305) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Oké, és visszalehet állítani az előző verzióra, ha valami hiba lenne vele?

Van valamilyen update fix lista konrétan erről a hibáról valahol hivatalosan publikálva?

(#96308) Cs1csó válasza wwhy (#96300) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ így most hogy?? Nekem még nem omlott össze a Windows 10 egyik build-je sem legalábbis az erősebb, újabb gépemen.

Itt van aki ért a dump fájl értelmezéséhez egy olyat kellene nézni, eseménynapló stb.

Volt már nekem is régebben anomália, fogtam és újraraktam a Win-t és megjavult. Ha nem akarsz a hibakereséssel szöszölni és van időd akkor sok mindent ki lehet zárni egy tiszta újratelepítéssel.

(#96309) zolee001 válasza Ice&Lime (#96287) üzenetére


zolee001
őstag

Adaptive Brigtness néven keresd

(#96310) zolee001 válasza Doky586 (#96296) üzenetére


zolee001
őstag

Milyen kézimunka? Egyszer beállitja az ember a WSUS-t és akár 50.000 gépre lesz érvényes az a szabály
A sima W10 ben konkrétan 37 db policy állitható a WU-ra,szal mi nem konfigurálható???

(#96311) PitLee válasza májkimiki (#96306) üzenetére


PitLee
őstag

Akartam írni, hogy a win7-es BIOS telepítő nem biztos, hogy megy win10 alól.

Bebootolom a Win7-et és arról próbálom meg lecserélni.

Kíváncsian várom/juk

(#96312) sz.j válasza viperabácsi (#96301) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egy ideje nálam is ez van, csak abban nem vagyok biztos, hogy a win 10 vagy maga a firefox okozza a gép bekapcsolásakor a firefox automatikus indulását ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#96313) viperabácsi válasza sz.j (#96312) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem tudom melyik lehet de az őrületbe kerget ! Nem találtam a mozillában ilyen beállítást.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#96314) wwhy válasza Cs1csó (#96308) üzenetére


wwhy
veterán

Ha tudnám :(((
Nem láttam ennyi kékhalált XP óta. Egyszerűen csak azt veszem észre, hogy pl. a Wordben nem lehet írni, jön a homokóra, nem reagál semmire és ezt dobja.
Először a Dell kezdte, majd az Asus, mostanában pedig a Lenovo folytatja. Semmi extra program nincs, irodai gépek, Office, Firefox, Chrome, Irfan.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#96315) #54072192 válasza viperabácsi (#96301) üzenetére


#54072192
törölt tag

Firefox starts automatically when I restart Windows. Ennek semmi köze a rendszerhez. :)

(#96316) Doky586 válasza viperabácsi (#96313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az asztalon Alt+F4 el zárod be a windowst, akkor is újraindul?
Vagy csak a startmenüs leállításnál?

(#96317) Doky586 válasza zolee001 (#96310) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Aki 1db ot nem tud, nem akar beállítani, töltögetni valamit (wsus programot) a netről az 50.000 et sem fog állítgatni... Örül hogy a hentesboltban végzett napi munkája után otthon el tudja olvasni a leveleit.. Erre 'ready to use' megoldás a KO.

(#96318) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Tisztelt Fórumtársak!

Általában nem vagyok rest a keresőt használni, de most 20 perc után nem találtam a specifikus kérdés-választ.

Azt szeretném megkérdezni, hogy Win 10 64bit Enterprise változat licence kód cserével "butítható"-e Home verzióra? Vagy csak kizárólag a format, reinstall tudja megetetni a az újonnan vásárolt licensz kódot, a működő rendszer már nem butítható?

Előre is köszönöm a választ!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#96319) Ice&Lime válasza zolee001 (#96309) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bocs, de nem találom.
Ugyanakkor külföldi fórumokon rengetegen panaszkodnak több hibára az általatok ajánlott build-ban.

(#96320) zolee001 válasza Doky586 (#96317) üzenetére


zolee001
őstag

Mi az a KO?

(#96321) zolee001 válasza Ice&Lime (#96319) üzenetére


zolee001
őstag

Intel video settings--power-adaptive brightness valamint power settings (vez pult) néha oda is beirja magát gyárotol függöen
Bár nem tudjuk milyen gépröl vagyon szo

(#96322) zolee001 válasza Tiszteletes (#96318) üzenetére


zolee001
őstag

A válasz : NEM
Reinstall

(#96323) TRob1 válasza Ice&Lime (#96319) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanakkor külföldi fórumokon rengetegen panaszkodnak több hibára az általad használt build-ra (is). És mindegyik másik win 10 buildra is. És minden MS oprendszerre is. Másik külföldi fórumokon meg a Linux variánsokra is. Meg magyar fórumokon is. Sőt, magyarokon általában MINDENRE IS.
Viszont az semmiképp nem nyerő ha vki nem naprakész OS szinten (ha csak nincs konkrét OK, ami nem teszi lehetővé vmi oknál fogva)

¤ R'n'R ¤

(#96324) Ice&Lime válasza zolee001 (#96321) üzenetére


Ice&Lime
veterán

dell e6440 intel hd 4600-zal, de már minden kioffoltam intel vez.pultban, meg power settingsben, de semmi, még a neten keringő reisztris dolgokat is kipróbáltam, de semmi változás.

(#96325) zolee001 : restart is megvolt, és utána sincs változás.

(#96323) TRob1: annyi, hogy azért, mert egy már bejáratott build, eddig ez volt használva több gépen is. Ezért, ami jól bevált, azt nem cseréltem le egy ismeretlennel.
(eddig semmi probléma nem volt egyik géppel sem vele, csak most ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#96325) zolee001 válasza Ice&Lime (#96324) üzenetére


zolee001
őstag

restart is kell neki

(#96326) Doky586 válasza zolee001 (#96320) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

KézbesítésOptimalizálás [kép]
Ez az amiről beszélünk már mióta: KO vs WSUS

(#96327) zolee001 válasza Doky586 (#96326) üzenetére


zolee001
őstag

Köszönöm, magyar oprendszert nem használtam soha

(#96328) TRob1 válasza Ice&Lime (#96324) üzenetére


TRob1
veterán

Tehát semmi komoly, hanem csak mert. Értem.
Persze ennyiből akár maradhatott volna az XP is. Sokaknak az is jól bevált... és még használják is. Vagy egyszer bátor voltál és bevállaltál egy cserét de soha többé?. :DDD
Én pl. már neki sem állok segíteni olyan esetekben (tudom, szerencsére nem csak én létezem ;] ) ha vki makacsságból vagy megszokásból nem naprakész (még "élőben" sem, nemcsak fórumon), főleg mert egy nagy hibalehetőség így sosincs kizárva, és sokszor csak felesleges körök (nem egyszer volt már h az update "helyretette a júzert"). Azért azóta lassan már a harmadik nagy update jön, csak volt némi változás...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#96329) viperabácsi válasza #54072192 (#96315) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem arról van szó , hogy visszaállítja a lapot amiből nem léptem ki , hanem a win idításakor nyit egy üres mozzillát !

(#96316) Doky586 csak azt próbáltam , hogy rendesen leállítom a wint.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#96330) King Unique válasza Ice&Lime (#96324) üzenetére


King Unique
titán

Ha továbbra is akarsz hozzá támogatást, akkor előbb-utóbb kénytelen leszel váltani 1709-ről újabb verzióra. Sőt, most idén áprilisban véget is ér a 1709 Home, Pro, Pro for Workstations kiadások életciklusa, max. az Education és Enterprise kiadásoknál lesz további 1 év.

(#96331) Doky586 válasza májkimiki (#96306) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mind a kétszer ezt produkálja. [link]"
Videó helyett inkább pár képet tegyél be, mert ez csak homokórázik nálam..

(#96332) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Oké, világos, hogy kicsit régi a build.
De mutassátok már meg legyetek szívesek azt a javítási listát, ahol az említett hibára van javítás konkrétan, hivatalosan valahol egy listában a többivel! Van ilyen? Mert én azóta sem találom. Talán nektek sikerül megtalálnotok.

(#96333) májkimiki válasza Doky586 (#96331) üzenetére


májkimiki
őstag

Kékhalált dobott, de restartolt.

[ Szerkesztve ]

(#96334) Geth válasza Ice&Lime (#96332) üzenetére


Geth
addikt

Az felmerült hogy esetleg nem is találnád meg sehol mert nem Windows bug? :DDD
Korábban írtam pl. az Intelligent Display-t, ami Dell feature, és pont ezt csinálja :)
changelog, hátha találsz benne valami érdekeset is.

(#96335) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Microsoft Teams-et, hogy lehet eltávolítani? Itt van, de nincs uninstall. Autoruns-al kivettem, itt volt, de mégis állandóan megjelnik, újraindításkor.

(#96336) laszlohu


laszlohu
addikt

Adott az alábbi windows 10 release : 17763.379
ami a napokban frissült, Windows 10 pro
OP. rendszeren, ami szerverként működik,
HP laserjet M28W nyomtatóm úgy nyomtat, hogy leadom az igényt egy nyomtatásra,
és 1 oldal kinyomtatása után vár egy kicsit ( akár 1 percet is ), majd ismét kidob egy oldalt.

A fenti frissítés előtt csak úgy hányta a lapokat.

Köszönet.

[ Szerkesztve ]

(#96337) zolee001 válasza Ice&Lime (#96332) üzenetére


zolee001
őstag

[link]

2.
Go to "Intel Graphics and Media" setting in control panel.

Click Basic Mode

Go to power options

Click power source option on the top, Change it to "on battery

There will be "Power conversion Features" option

Disable the "Display Power Saving Technology"

The adaptive brightness problem is solved.

Már mondtam

[ Szerkesztve ]

(#96338) Doky586 válasza májkimiki (#96333) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az .exe windowsos vagy dos-os?
Tölts le egy Win7 PE -t (Pe3) és azt írd ki pendrivera arról bootolva futtasd. Ha dos-os akkor Rufussal egy FreeDOS bootos pendrive könnyen készíthető.

(#96339) májkimiki válasza Doky586 (#96338) üzenetére


májkimiki
őstag

Szóval ezt még W7-re adták ki anno 2011-ben. Egy pár másodperc futás után dobta a kékhalált.
Vissza pakoltam az origi hdd-t az origi W7-el. Átmásoltam a letöltött bios cserélő appot, ott is leellenőríztem SHA256-ra másolás után.

Majd elindítottam és sikeresen lefuttattam! Fönn van az új bios :))
A 10-es leáll, restartol rendesen :) .
Mondhatni sikeres volt a művelet :))

Srácok! Köszönöm szépen Mindenkinek aki segített. (Sokan vagytok, nem tudlak felsorolni titeket)
:C :)) :R :C

(#96340) Doky586 válasza Doky586 (#96338) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Innen [link] bármelyik winpe3 iso-val próbálhatod pendrivera..

Elkéstem - megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#96341) Geth válasza májkimiki (#96339) üzenetére


Geth
addikt

Na az ilyenek miatt kezdek minden gépnél firmware/bios updatel :)

(#96342) májkimiki válasza Doky586 (#96340) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi. Nem feledem,emlékeztetőbe elteszem.

(#96343) Ice&Lime válasza zolee001 (#96337) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezt már megcsináltam az előzőekben (hsz-ben a link a képpel), és én is írtam, hogy a sok "megoldás" közül ez sem használt.

[ Szerkesztve ]

(#96344) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sziasztok!

Elég sűrűn dobál kékhalálokat a gép induláskor.

-Driver IRQL not less or equal
-Page fault in nonpaged are
-Kmode expection not handled

Asus TUF X470-Plus Gaming
Ryzen7 2700X
16gb ram

Biosban annyit változtattam, hogy Offset mode-ban -0.125V-ot vettem el a procitól mert sok feszt adott neki.

Mi okozhatja a fent említett hibákat?

Üdv.

(#96345) PitLee válasza Ice&Lime (#96343) üzenetére


PitLee
őstag

Ezt próbáltad ?
videó

(#96346) zolee001 válasza Ice&Lime (#96343) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom szétkonfigoltad mindeféle registry trükkel
Innen már nehéz ügy tanácsot adni

(#96347) Döglött Róka válasza májkimiki (#96339) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nagy kiralysag, orulok hogy sikerult!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96348) Ice&Lime válasza PitLee (#96345) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, már próbáltam, de ez sem vált be sajnos.

(#96346) zolee001: tévedsz, vissza lett állítva minden eredetibe ahogy volt!

[ Szerkesztve ]

(#96349) Döglött Róka válasza TiberiusX (#96344) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szia, dobj fel valahova egy dumpot es megnezzuk. Tomoritve persze. C:\windows\memory.dmp-t keress ja es ha kekhalal van ne nyomd ki a gepet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96350) PitLee válasza Ice&Lime (#96348) üzenetére


PitLee
őstag

TV-nél van ilyen hátérvilágítás opció, nem az amit a TV mögött a falat világítja, hanem ami a kijelző háta mögött van, ez lehet auto is vagy fix vagy kikapcs, laptopnál nincs esetleg valamilyen opció erre?
Vagy ez tényleg csak a fényerővel "szórakozik" ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.