Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) King Unique válasza ddmb (#95094) üzenetére


King Unique
titán

Már miért ne lenne hatása? Ha támogatja a külső ház firmware szinten a készenléti (alvó) módot és az energiagazdálkodásnál 10 perc utáni kikapcsolás van beállítva, akkor 10 után le fog állni. Ellenben ha pl. "soha", akkor viszont nem, kivéve ha ezt a külső ház firmware szintű beállítása felülbírálja. Vagyis nemcsak az OS-től, hanem magától az eszköztől is függ.

Ha az cél, hogy inaktív állapotban ne álljon le a külső merevlemez, akkor a Windowsban az energiagazdálkodásnál kellene a megfelelő opciókat, értékeket beállítani. De ha le akar állni az eszköz, mert pl. gyárilag 30 perc van beállítva a firmware-ben, akkor az előbbiektől függetlenül is le fog állni. Ilyenkor a megoldás az, ha folyamatosan aktív állapotban van, vagyis van rajta írási / olvasási művelet. Ez lehet a külső meghajtóról megnyitott és lejátszott film, zene, vagy pl. torrentezés is. De külső programmal is tiltható, pl. a HDS-ben ot van a lemezek leállásának akadályozása lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#95102) bacsis válasza Döglött Róka (#95091) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Eszméletlen sokat használok ilyen célra Windows 3.11-et :) tök király, simán lekezeli a Win10 alatt megosztott 2TB-os HDD-met :DDD
És, hogy miért? Mert van egy kifejezetten munkára használt 486-osom, amin 3.11 van. Ebben a gépben van 1,44-es FDD, 1,2-es FDD SCSI, IDE Mobilrack, LPT port. Nos ha egy ennél is régebbi gépet veszek kezelésbe, amin DOS6.22 van és csak nagy floppy-t tartalmaz, vagy van már rajta LPT port, akkor a Win10-es gépemről átmásolom a kis 486-osra a szükséges játékokat, programokat, stb, és arról tovább másolom a cél gépre :)
Jahh és köszönöm a segítséget :R

(#95103) Sub-ZeRo válasza Sántha Lajos (#95100) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Felejtős. A Chrome-os jó simán. A Windows nal meg a beépített elég.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#95104) Sántha Lajos válasza Sub-ZeRo (#95103) üzenetére


Sántha Lajos
tag

köszi a választ , én is eszt selytettem .

(#95105) Pityu. válasza Sántha Lajos (#95100) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én használom a Ccleanert és semmi gond vele.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95106) ddmb válasza zolee001 (#95097) üzenetére


ddmb
aktív tag

köszi, úgy néz ki megoldotta a problémát :)

(#95107) r.levente75 válasza King Unique (#95101) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálam sajnos akkor is leválasztódik a vinyó, ha filmet nézek róla. Kb valóban ez a fél órás ciklusok vannak leállásban. Valszeg akkor bele kell nyúlni a vinyóba ezt beállítani.

(#95108) uriember válasza Cs1csó (#95079) üzenetére


uriember
aktív tag

Fedél nyitására nincs.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95109) King Unique válasza r.levente75 (#95107) üzenetére


King Unique
titán

Az nem normális, ami nemrég egy másik válaszban már le volt írva.

(#95110) Armagedown válasza Sántha Lajos (#95100) üzenetére


Armagedown
őstag

Egész nyugodtan használhatod a CCleanert, nem fog tőle összeomlani a Winx, nekem bevált.
Nagyon jó dolognak számít az is, hogy be tudod állítani, hogy mely sütiket hagyja meg, így azokról az oldalaról nem fog kiléptetni a böngésző.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95111) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Nem pontosan ide tartozik, de hátha tudtok segíteni. Fiam kapott egy új SSD-t, arra egy szűz új Win10 Pro-t. Az Edge böngészőt akarja használni, de az valahonnan visszaszerezte a könyvjelzőket vagy kedvenceket, amiket csak egyesével lehet kitörölni. De annyi van, hogy kihullik az összes hajam, mire a végére érek. Próbáltam már valami eldugott helyen is keresni, ahol a MS support ajánlotta, de az üres. Ötlet esetleg?

(#95112) adika4444 válasza z123456z (#95111) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nincs belépve Microsoft-fiókba?

üdv, adika4444

(#95113) #86564352 válasza z123456z (#95111) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha MS fiókba be van lépve és mivel alapból bekapcsolva a szinkronizálás, akkor a felhőből visszahozhatta.

Az valóban elég béna csak egyesével lehet törölni, mindig is fapados volt a kedvencek kezelése.

Ha a cél ne legyen egyetlen kedvenc sem, akkor a kerülő megoldás:

ki kell lőni az Edge-t feladatkezelőben

a kedvenceket az Edge egy spartan.edb nevű fájlban tárolja erre a File Explorer keresőjében rákeresve a normál helyéről és ha van a backup mappájából is törölni kell

ezután az Edge tiszta lappal üres kedvencekkel indul el

[ Szerkesztve ]

(#95114) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Lehet olyat, hogy wifi kapcsolaton keresztül windows10 és macintosh között oda vissza történjen fájl megosztás?

(#95115) _Atesz válasza #86564352 (#95113) üzenetére


_Atesz
addikt

:D

(#95116) r.levente75 válasza King Unique (#95109) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi még egyszer, ha jutok vele valamire, megírom mi volt a konkrét gond. :R

(#95117) z123456z válasza #86564352 (#95113) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi nektek, holnap megnézem.

(#95118) Frawly válasza bacsis (#95102) üzenetére


Frawly
veterán

Erre a célra az is jó, ha modern gépen FTP szervert futtatsz, DOS alatt meg NDIS packet drivert, TCP/IP-t és FTP klienst. Ismertető videó a kivitelezésről.

Azért ajánlom, mert Win10 alatt kockázatos visszakapcsolni az SMB1-et, ransomware-fertőzés veszélyét rejti magában.

(#95119) Döglött Róka válasza Frawly (#95118) üzenetére


Döglött Róka
veterán

XP-től fölfelé minden verzió érintett.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95120) bacsis válasza Frawly (#95118) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm, nagyon tuti :)
De ez sajnos akkor sem kínál nekem végleges megoldást...
Most megint az van, hogy jobbról, és balról is körbe vagyok véve 1-1db Win98SE-s P1-essel... Be vannak konfigolva, de még akarok másolni játékokat mindegyikre. Nem fogok a fenti videóban bemutatottakkal vacakolni, ha csak most annyi a dolgom, hogy \\nagy gépem\megosztott meghajtóm\ és 2 perc alatt fent van mindegyiken a Shadow Warrior :)

(#95121) #54072192 válasza bacsis (#95120) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha végleges megoldást keresel, akkor pendrive (a Win9x driverrel kezeli), vagy esetleg SD to IDE. Elég olcsó kis kütyü, könnyen cserélheted a memóriakártyát a gépekben, egyik sem függ igazából semmitől. Csak egy tipp :)

(#95122) bacsis válasza #54072192 (#95121) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ahogy írtam, sokszor 286-os kaliberű gépekre kell adatot átvinnem amibe vagy csak LPT port van, és/vagy 1,2MB-os nagy Floppy drive.... Mivel a Win10-es gépem már egyiket sem kezeli, így lett beiktatva egy köztes gép... a Win9x-es gépekre jó megoldás lehet amit mondasz... De ha itt van egy halom iylen jellegű gép LAN-al bekonfigurálva., minek vacakoljak, csak rádugom a LAN-t és már el is érem a Win10-es gépem minden megosztott mappáját.. Ennél kényelmesebb megoldás szvsz nincs :)
Azzal meg együtt tudok élni, hogy így opcionális veszélyforrásnak vagyok kitéve... Évekig az Internet Explorer6-ot használtam, azt lám mégis itt vagyok :)

(#95123) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ismeritek-e ezt (pl. van köztetek rendszergazda) SOTI Mobicontrol?
Ha igen, akkor lenne egy kérdésem.
[link]

(#95124) Cs1csó válasza bacsis (#95122) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minek küzdesz 30 éve technikával?

(#95125) Zoz válasza Cs1csó (#95124) üzenetére


Zoz
őstag

Ezt most komolyan kérdezed? :W
Sose hallottál még a Bacsis féle Retro számítógép kiállításról?

(#95126) Cs1csó válasza Zoz (#95125) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R most már értem, köszi! ;)
Itt aztán összecsapnak a bitek ha bájtok nem is.

bacsis :R

[ Szerkesztve ]

(#95127) Döglött Róka válasza GEPESZ66 (#95123) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez micsoda? Valami MDM megoldás?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95128) GEPESZ66 válasza Döglött Róka (#95127) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A céges telefonjainkat tudja az informatika távolról menedzselni.

(#95129) Visormail válasza MeroM (#94951) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt értettem gui alatt, tehát nem települ onnan sem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#95130) ddmb válasza ddmb (#94802) üzenetére


ddmb
aktív tag

Sikerült valahogy ráimádkoznom a gépre a Dell Touchpad appot... Sajnos mindent össze vissza installálgattam ma, úgyhogy a pontos receptet nem tudom, viszont van ez az oldal:

https://store.rg-adguard.net

ahonnan sikerült beszereznem az .appx-et, aztán kicsomagoltam és futtattam a benne lévő .exe-t meg magát az .appx-et is böngészőből, aztán most már a Touchpad Properties megjelenik szépen. Viszont már nem is ott kell a beállításokon változtatni, hanem van benne egy "Launch Windows Precision Touchpad Control Panel" és Windowsos környezetre irányít át. Ugyanezeket a műveleteket múlt héten is megcsináltam, és lehet, hogy a Microsoft/Dell épp csinált közben valamit, mert múlt héten még nem működött. Mondjuk tegnap mentek a gépre Windows updatek, azoknak is lehetett köze a dologhoz.

(#95131) Döglött Róka válasza GEPESZ66 (#95128) üzenetére


Döglött Róka
veterán

És nincs supportja?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95132) GEPESZ66 válasza Döglött Róka (#95131) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az informatikát nem kerülhetem meg.
Az informatika nem adott a kérdésemre kielégítő választ.
A telefonra telepítve van ez az "ügynök".
Az app beállításai között szerepel, hogy integrálva van bele a vírusírtó, a Bitdefender adatázis.
De ez netezés közben nem véd.
Azt kérdeztem volna, hogy ezen "ügynök" mellé telepíthető-e Mobile Security alkalmazás.

(#95133) Döglött Róka válasza GEPESZ66 (#95132) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Semmilyen szinten sem Windows kérdés, de szerintem felesleges telepítened mást hacsak nem szeretnél lassabb telefont. Céges adatok, céges admin, céges nyűg ha megfertőződik.;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95134) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hali,

hogyan tudom elérni, hogy a Win10 Prom ne akarja mindenképpen visszaállítani az appokat? A Firefox állandóan magától indul. A bejelentkezési adataim használata bla-bla-bla nevű funkció inaktív. Indítópultban nincs benne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#95135) svgyula válasza Jim Tonic (#95134) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem kapcsolod ki a gépet csak hibernálod így induláskor visszaállítja az elindított alkalmazásokat. Ki kell lépned az alkalmazásokból mielőtt "lekapcsolod"(bár nem) a gépet. Ha nem tetszik akkor kapcsold ki a hibernálást.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#95136) #54072192 válasza Jim Tonic (#95134) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ezt nézd meg.

svgyula: Ha a gyors rendszerindításra gondolsz, az csak a kernelt hibernálja, a felhasználót kijelentkezteti.

(#95137) krealon válasza Jim Tonic (#95134) üzenetére


krealon
veterán

"hogyan tudom elérni, hogy a Win10 Prom ne akarja mindenképpen visszaállítani az appokat? A Firefox állandóan magától indul. A bejelentkezési adataim használata bla-bla-bla nevű funkció inaktív. Indítópultban nincs benne."

How to Turn On or Off Cortana Pick up where you left off in Windows 10

(#95138) Jim Tonic válasza #54072192 (#95136) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Köszi, ez bevált. :)

svgyula:: :D Nem, kikapcsolom a gépet, nem hibernálom.

krealon: Nincs Cortana. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#95139) adika4444 válasza kertsa (#95114) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha a MAC tud SAMBA-n csatlakozni, akkor viszonylag egyszerűen kivitelezhető a mutatvány, ilyenkor a kiszolgáló a Win-es gép, a kliens meg a MAC-es.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#95140) sz.j válasza Jim Tonic (#95134) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... A Firefox állandóan magától indul."

Amióta a Firefox frissült, a gép bekapcsolásakor időnként nálam is ez van ..

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#95141) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Azzal mit lehet csinálni, ha az explorer.exe időnként elkezdi tekerni a CPU-t, ezzel emelve a hőmérsékletet és zajongtatva a ventit?
Gúgliztam, olyasmit adott, hogy töröljem a temp mappát, meg vírusellenőrizzek. Vírus nincs, valami 1809 bug lehet, másik gépen is tapasztalom.

vlmi ötlet?

üdv, adika4444

(#95142) Döglött Róka válasza adika4444 (#95141) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha bug akkor valaki majd itt kijavitja neked? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95143) svgyula válasza Jim Tonic (#95138) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Fizikailag áramtalanítod a gépet? Mert ha nem akkor bizony a win hibernál vagyis inkább olyan félig alvó félig hibernáló módban marad. Ha nem kapcsoltad ki akkor többször lesz más alkalmazással is ilyen élményed ha nem lépsz ki belőle leállítás előtt. Erre csak akkor van szükség ha HDD van a gépben az SSD-nél az az 1-2mp már nem számít viszont az írás mennyiségét lehet vele csökkenteni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#95144) Jim Tonic válasza svgyula (#95143) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amennyire én tudom, a fast startup csak a kernelre és a driverekre vonatkozik, a fiókodból kiléptet, és az appokat is bezárja. Pont az a lényege, hogy egy olyan állapotban hibernáljon, mintha csak elindítottad volna a gépet, de még nem jelentkeztél volna be sehová. Szerintem ez a funkció nem állít vissza semmit.
De a problémám megoldódott már, köszönöm. Windowsban kerestem, mi lehet az oka, nem tudtam róla, hogy a FF is csinál ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#95145) #54072192 válasza Jim Tonic (#95138) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nincs mit, mivel kizártad a két lehetőséget a rendszerben, ezért maradt a böngésző :)

svgyula: Még mindig nem érted. Tudsz angolul? Itt jól le van írva. Ez a rész a lényeg: "First, as in a full shutdown, Windows closes all applications and logs off all user sessions. At this stage, the system state is similar to that of a computer that has just started up—no applications are running, but the Windows kernel is loaded and the system session is running."

Tehát kikapcsoláskor kijelentkezteti a felhasználót, és bezár minden programot. Ilyenkor olyan, mint amikor éppen csak elindult a rendszer. Ezután hibernálja a kernelt.

(#95146) adika4444 válasza Döglött Róka (#95142) üzenetére


adika4444
addikt

szinte minden bugra van valami kreatív megoldás:)

üdv, adika4444

(#95147) Sub-ZeRo válasza adika4444 (#95141) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Húzd újra a gépet 1809-es iso windows 10-el. Hátha jó lesz. Ha nem, akkor várj az MS-re még kitalál valamit rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#95148) adika4444 válasza Sub-ZeRo (#95147) üzenetére


adika4444
addikt

Az megvolt, friss ISO-s kb. három hetes telepítés. Akkor várok. Köszi

üdv, adika4444

(#95149) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, folyamatosan leáll a gépem ezzel a hibával:

Ha ezeket törlöm akkor jó minden, de leállítás után újratelepíti magát.

Hol és hogyan tudom az automata frissítést kikapcsolni?

Köszönöm

win 10 Home

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#95150) Jim Tonic válasza padi68 (#95149) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Próbáld meg frissíteni a drivereidet, esetleg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.