Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) Zoz válasza korpas15 (#95596) üzenetére


Zoz
őstag

Így már meg van a hangkártya típusa: VIA VT1708S
Ha az előbb linkelt oldalon Win 8.1-es drivert választod, akkor amit kidob, benne van ez a chip is a listában.
Hátha működik 10-en is...

Download version 10.1200A
Chips supported: VIA Vinyl VT1702S, VT1705, VT1708B, VT1708S, VT1716S, VT1718S, VT1802P, VT1808S, VT1812S, VT1818, VT1819S, VT1828S, and VT2021 HD Audio Codecs

(#95602) Geth válasza #86564352 (#95600) üzenetére


Geth
addikt

Értem, hát szívás.
Szerencsére engem akkor se érintene, ha nálam is lassú lenne :))

(#95603) movax válasza Geth (#95602) üzenetére


movax
őstag

Nálam sincs késés, ost csekkoltam, igaz, soha nem használom, TotalCommanderben csak nyomok egy F7-et és kész az új könyvtár. És a TC a winfolder méretét is jól mutatja. :) De hát van, aki szerint muszáj minden feladatra a window beépített "funkcióit" használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#95604) korpas15 válasza Zoz (#95601) üzenetére


korpas15
tag

Sajna nem jó. Inditásnál ez a hiba üzenet fogad. Ha a 64 bites exevel inditom akkor meg nem csinál semmit.

(#95605) #54072192 válasza #86564352 (#95600) üzenetére


#54072192
törölt tag

Azt írják, hogy az Explorer most valamiért nem számolja rendesen a fájlok méretét, ha bizonyos mappák és fájlok túl mélyen vannak. Ha a 255 karakternél hosszabb elérési utat lerövidíted, akkor jó lesz (úgy is, ha csak néhány fájl van).
Nekem is van pár ilyen fájl, de nem szórakozok velük, mert aminek kellenek, az nem fogja megtalálni őket.

(#95606) korpas15 válasza korpas15 (#95604) üzenetére


korpas15
tag

Sikerült megoldani. Más verziót töltöttem le és azzal működik.

(#95607) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

A topiklakók között van valakinek érintőképernyős készüléke, amin 1809-es Windows 10 fut? Az lenne a kérdésem, hogy minden gond nélkül elő tudja-e hoz a "Virtual touchpad"-et és ha igen milyen készülékkel. [Virtual touchpad bekapcsolása]

(#95608) zolee001 válasza mm00 (#95607) üzenetére


zolee001
őstag

Sony Vaio Tap 11 és Sony Vaio Tap 20
Tökéletesn müködik

(#95609) mm00 válasza zolee001 (#95608) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm! Esetleg ezt kipróbálnád nekem:
- Előhozod a virtual touchbar-t
- Megnyitod Microsoft Edge-ben a következő oldalt: [https://smartslider3.com/split-slider/]
- a virtual touchbar-on két ujjal görgetsz vertikálisan miközben a kurzor a "Luxury cabin" felett van
- A böngésző scrollbarja mozog lefele és vele az oldal vagy a slider vált a következő slidera?

Ps.: Egy bugot vadászok a szoftverünkben és hogyha neked is a scrollbar mozog, akkor vennem kell egy Touch-os Windows-os készüléket.

(#95610) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok lenne 2 kérdésem win10 pro

1. hogyan tudok programokat rávenni az automatikus indulásra? (telepített és portable is van közte)

2. igaz az, hogy a frissítésekkel eltűnik a vezérlőpult és csak a géphát marad meg, mér vagy 2 éve telepítettem, de azóta nem merem frissíteni. nem szeretnék semmi, de SEMMI változást, se dizájnban, se funkcionalitásban, se többet, se kevesebbet. pont így jó. hogy érdemes frissíteni?

koszi!
W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#95611) tordaitibi válasza #86564352 (#95598) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha jól értem azon megy a rugózás hogy a win meg a sallangjai mennyi is, office sb. egyebekkel, mennyit is foglal, elég-e az 1Tb ssd vagy szűken a 256G. (amúgy én 2és fél éve élek együtt egy emmc-s, azaz cserélhetetlen és bővíthetetlen 32g mini pc-vel és elvagyok)
Erre szerintem verhetetlen a Sajátgép (oppardon, affene a w2000-es beidegződésemet) Számítógép, C-n jobbklikk, tulajdonságok, ott biztos hogy pontosan mutatja a foglalt és szabad területet. Külső app nélkül.

(#95612) Cs1csó válasza Wolfskin (#95610) üzenetére


Cs1csó
félisten

A frissen tartott oprendszer, programok növelik a biztonságodat. Nálam minden up to date és semmi gondom sincs vele.

Milyen programról van szó?

Egyik megoldás: Start menü - Minden alkalmazás - Windows Felügyeleti Eszközök - Feladatütemező

[link] és [link]

Még annyit, hogy ne a rendszer indulásához legyen kapcsolva hanem a bejelentkezéshez.

[ Szerkesztve ]

(#95613) Doky586 válasza Wolfskin (#95610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem szeretnék semmi, de SEMMI változást, se dizájnban, se funkcionalitásban, se..."

Természetesen használhatod tovább az XP -t. Semmi se fog frissülni már rajta! ;]

[ Szerkesztve ]

(#95614) kutga válasza Doky586 (#95613) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem mindenkinek való a W10. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#95615) Cs1csó válasza Doky586 (#95613) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kedvencem az - pont ma is volt valahol - hogy szökő évente egyszer kapcsolja be a gépet ami ugye érzékeli hogy pont 4 éve volt utoljára bekapcsolva ezért megpróbál megfelelni a kor elvárásainak és frissíteni magát. Na ezt ugye a gép bekapcsolója - aki ott és akkor azonnal mindent meg akar csinálni amire idáig 4 éven keresztül nem is kellett bekapcsolnia a gépet - ezt nehezményezi.

Az ilyen használjon Linux-ot vagy a fene tudja mit XP-t arra ugye nem fogj jönni semmi - igazad van. ;)

(#95616) kutga válasza Cs1csó (#95615) üzenetére


kutga
nagyúr

Linuxra jön. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#95617) Cs1csó válasza kutga (#95616) üzenetére


Cs1csó
félisten

DE az XP-re biztos nem ;]

(#95618) kutga válasza Cs1csó (#95617) üzenetére


kutga
nagyúr

Arra nem.

Let the Zone take me if I am.

(#95619) Wolfskin válasza Doky586 (#95613) üzenetére


Wolfskin
őstag

win 10 pro fut rajta és minden nap használom. csak nem akarom naponta/hetente újrafelfedezni. mint a vak gyerek, akinek rendszeres átrendezik a szobáját, mert kell a változatosság.
úgyhogy egyelőre kilőttem minden frissítést, de a szükségeseket engedném, csak ne lepjen meg egy új windós élménnyel. :W

egyébként amiben lehet maradok a bevált dolgoknál: classic start menü win 98 dizájnnal. akkor jó volt, most is az. tcm: kb 15 éve csináltam egy skint, azóta jó. gyorsindító a tálcán: egyszer kell szöszmötölni vele.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#95620) zolee001 válasza mm00 (#95609) üzenetére


zolee001
őstag

igazábol nem szoktam tapicskolni,van klavija,van cortana és van gesture vezérlés,de az oldal scrollozik most

(#95621) mm00 válasza zolee001 (#95620) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszi, sokat segítettél :R

(#95622) seger


seger
addikt

1703 windows 10. Frissítettem 1809-re.
Start mellett a keresőre ha ráklikkelek, nem történik semmi.
Ha startot nyitom, oda sem tudok írni. Start elindul, de oda sem tudok írni

Miért?

[ Szerkesztve ]

(#95623) tordaitibi válasza kutga (#95616) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jön biz' egy Manjaro rolling release többet forgalmaz éves szinten mint a w10. Úgyhogy az se való mindenkinek.. :)

(#95624) #54072192 válasza Wolfskin (#95619) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ez amúgy vicces, mert ha engednéd a frissítéseket, akkor a különféle változásokat apránként kapnád, lenne fél éved megszokni őket (pl. olyan durva dolgokra gondolj, mint hogy az alapértelmezett programok átkerültek a gépházba). Mert ugye új build csak évente kettő van, és nem rendezgetik át állandóan a dolgokat, ezt pedig tudnád, ha nem ragaszkodnál annyira a régihez.

Ha ennyire nincs semmi hajlandóság benned a változások megismerésére, akkor a Win10 nagyon rossz választás neked, ugyanis ennek pontosan ez a lényege. Letilthatod a frissítéseket, maradhatsz egy régi builden, akkor legalább lesz egy bugos és biztonsági résekkel teli rendszered. Biztonsági frissítéseket 1,5 évig kap egy build, utána semmit.
Inkább használd a Win8-at 2023-ig, az nem fog változni, utána pedig szokj meg egy Linuxot, mert a 10 itt-ott mindig fejlődni fog.

(#95625) mcmike válasza seger (#95622) üzenetére


mcmike
őstag

Nekem volt hasonló problémám, szintén a 1809-es update-nél. De nekem a Start menü sem reagált bal egérgombra, csak a jobb gombra előugró menü működött. Nálam egy új User létrehozása oldotta meg a dolgot. ;)

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#95626) bebeago válasza seger (#95622) üzenetére


bebeago
tag

Ezt futtasd, egy gépen ez megoldotta ugyanezt a problémát.

További lehetőség itt.
Itt az összes választ megjelenítve a második oldalon írja JánosMatós 2017 Aprilis 7-én, neki hogy sikerült javítani.
Olvasd el mind a négy hetedikei üzenetet.

(#95627) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv!
Win 10 Home-ot aktiváltam egy Win 7 pro kulcssal.
Aktiváció után frissített elég hosszan,majd restart után Win 10 Pro lett.
Az érdekesség,hogy az előző win 10 home kulcsot előtte kiolvastam aida64-el és frissítés után a Win 10 pro kulcs, teljesen különböző lett mindkettőtől.
Ez normális így?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#95628) seger válasza bebeago (#95626) üzenetére


seger
addikt

Egyik sem segít

(#95629) #86564352 válasza #54072192 (#95605) üzenetére


#86564352
törölt tag

Köszi ez már magyarázat, tehát bug ahogy sejtettem magamtól és rakás google találat alapján is és nem feature ahogy próbálták itt bemesélni.

Egy jó hírt olvastam most én is amire panaszkodtam a napokban: insider vonalon már hozzáadták a Snip & Sketch-hez az ablak snip módot így végre hozni fogja a leszázalékolt Snipping Tool tudását. Örvendetes. Bár még insiderek közt is csak 50% kapja meg ezek szerint nem teljesen biztosak magukban. Legalább dolgoznak rajta. Más kérdés kiadni nem szabadott volna hiányosan 1809-ben. Valamint miért kellett ehhez feedback? Ha a nyugdíjazni kívánt Snipping Tool tudott egy funkciót évtizeden át, akkor a reklámozott új UWP cuccuknak is kéne tudni ugyanazt első perctől.

(#95603) movax: a Total Commander szép és jó, csak meglepetésre a Windows 10 topikban én a Windows 10 dolgairól írtam

(#95622) seger : próbáld amit írtak, sajnos a profil összefossa magát, új fiók létrehozása végső esetben. Start menü, tálca és értesítési központ bugokra megoldás lehet a következő buildben szétválasztják a ShellExperienceHost.exe folyamatot, lesz a startnak külön folyamata hogy stabilabb és gyorsabb legyen.

(#95630) #86564352 válasza seger (#95628) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha sfc nem használt, annál nagyobb ágyú a DISM parancs. [link]

(#95631) Zoz válasza pintyesz (#95627) üzenetére


Zoz
őstag

Normális. Frissítéskor a 7-es kulcs helyett egy általános kulcsot rak be. 3V66T-re végződik?

(#95632) Oldman2


Oldman2
veterán

1803-as Win10 alól a Microsoft Store-t szeretném eltávolítani... lehetséges ez valahogyan?

Iskolai szóló gépek, rendszeresen telepítenek a diákok minden szemetet a gépekre.

(#95633) Cs1csó válasza Oldman2 (#95632) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, Start menü - Minden alkalmazás - Windows PowerShell - PowerShell - futtasd rendszergazdaként és másold be ezt:

Get-AppxPackage -allusers | Remove-AppxPackage

Majd üss enter-t

Aztán ezt is bemásolhatod és lefuttathatod ugyanitt:

Get-AppxProvisionedPackage -Online | Remove-AppxProvisionedPackage -Online

Ha valamelyik nem futna le rendesen - a kezdősor megjelenik villogó kurzorral - akkor gép restart és másold be megint majd enter.

[ Szerkesztve ]

(#95634) Oldman2 válasza Cs1csó (#95633) üzenetére


Oldman2
veterán

Holnap megnézem.

Az itthoni 1809-en semmi hatás, a Store ugyanúgy ott van a menüben és el is indul.

(#95635) Cs1csó válasza Oldman2 (#95634) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig ez a PowerShell-t rendszergazdaként futtatva és oda beillesztve majd lefuttatva minden UWP-s cuccot és alkalmazást töröl.A háttérben futó alkalmazásoknál a - Gépház - Adatvédelemnél - látszik, hogy nálam semmi sincs:

(#95636) seger válasza #86564352 (#95630) üzenetére


seger
addikt

Ez is megvolt már. Nem segített.
Tökéletes volt minden 1703 alatt. Frissítés 1809-re és nem megy....

(#95637) UnSkilleD válasza Oldman2 (#95632) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

applockerrel ismerkedj meg és nem lesz ilyen gond többet

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#95638) nagyonbéna48


nagyonbéna48
újonc

Sziasztok! Win 10 Pro Pont egy ilyen béna userre vártatok, de kérdésem van. Felnyomtam az useremet a munkahelyi hálózathoz a hozzáférés munkahelyi vagy iskolai rendszerhez gombbal. Utólag úgy gondolom, nem érte meg. Vissza szeretném kapni, helyi userenek és eltüntetni az AD definiciót. A Windows sikít, hogy itt a vég, keresztet vethetek az userre. Mit tegyen az user, ha ilyen béna? Tudnátok segíteni ebben? Nem opció a gép újrahúzása, de ha valaki már járt így és van tapasztalata, ne szégyenlősködjön, írja meg legyen szíves. Léptetek ki már AD alól úgy, hogy utána még be tudtatok lépni a gépbe úgy, hogy nem volt más useretek? :W

[ Szerkesztve ]

(#95639) prabhu válasza Oldman2 (#95632) üzenetére


prabhu
senior tag

Az itt található progival egyszerűen megoldható a dolog.

(#95640) zolee001 válasza nagyonbéna48 (#95638) üzenetére


zolee001
őstag

Mi a probléma ezzel?
Kilépsz a domainbol és Local Admin ismét "létrejön" avagy elötte létrehozol egy Local Usert az adott gépen és azzal lépsz be

(#95641) nagyonbéna48 válasza zolee001 (#95640) üzenetére


nagyonbéna48
újonc

Hát mikor beléptem, én is így gondoltam, de bitlockerrel fenyeget meg azzal, hogy az AD gazdája lenyomhatja az userem. Ezért ijedtem be tőle. Csináltad már win 10 pros bitlockeres gépen és nem volt gond, vagy csak úgy gondolod, hogy nem lehet gond? Az AD-ja is válogathatja persze... Örülnék, ha csak önmagától parázott volna be. Wégülis...

[ Szerkesztve ]

(#95642) Döglött Róka válasza Oldman2 (#95632) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pont a store-al nem tudjak tonkretenni a gepet te erre letiltod..

Majd ha letiltottad unalmukban szetkurjak mashogy, biztos jo lesz ez neked? :)

@csicso82: ez megint homeuser ganyolas. Iskolai kornyezetben ne barmoljunk mar.

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/configuration/stop-employees-from-using-microsoft-store

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95643) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Tudna valaki adni hivatalos linket Windows 10 Enterprise LTSC 2019 letöltéséhez ?

(#95644) zolee001 válasza Darth_Revan (#95643) üzenetére


zolee001
őstag

(#95645) zolee001 válasza nagyonbéna48 (#95641) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom te vagy az "admin" mivel ha be beléptetted a tartományba akkor ki is tudod,igy aztán az AD-ban tudod szabályozni mi történjen a kliens /user párossal bitlockerestöl
Feltételezem a bitlocker is GP szabálybol ered

(#95646) Döglött Róka válasza Darth_Revan (#95643) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szia, miert pont ltsc?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95647) Oldman2 válasza Döglött Róka (#95642) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem a "tönkreverést" akarom elkerülni, hanem hogy ne tudjon már bármit feltelepíteni...

(#95648) zolee001 válasza Oldman2 (#95647) üzenetére


zolee001
őstag

Group policy erre van kitalálva többek között,ha van AD akkor 2 katt ha nincs akkor szivás,terited más modon

(#95649) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Beállítom a Zárolási képernyőt (Diavetítés), működik. Beállítom a Képernyőkímélőt is (Fényképek), erre a Zárolási képernyőnél törli a képek elérési útját. Ha ismét beállítom, akkor meg a Képernyőkímélőt kapcsolja ki. Van erre gyógymód?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95650) MrCsiT válasza #54072192 (#95424) üzenetére


MrCsiT
addikt

Minden SOKKAL okosabb lett, ez remek.. de korábbi Windows verziókban vot kép szerkesztése opció, ahol pl. átméretezést, élesítést normálisan meg lehetett csinálni.(mármint, azért alap szinten, de sokszor az bőven elég volt.) Most meg, egy képet semmilyen, alapból felajánlott megnyitási lehetőséggel nem tudok olyan programmal indítani, ami tudna élesítést, mert.. nincs. Számomra ez nem fejlődés. Másban jobb, szebb, de azt gondolom nem vagyok egyedül, aki csökkent funkcionalitásról tud beszámolni bizonyos gyári alkalmazások esetén.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.