Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) junior11 válasza #86564352 (#95750) üzenetére


junior11
veterán

Én az Edge szinkronizációs hibáinak kijavítását várom már régóta... Még jó, hogy ott Chrome, gyors és gond nélkül fut, pedig szeretem az Edge-t is...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#95752) Döglött Róka válasza #86564352 (#95749) üzenetére


Döglött Róka
veterán

14 comment, micsoda bug:) Felveszem ha szeretnéd hogy nálam egyáltalán nem akad.

Azt gondoltam a dark mode-ot a desktop egészére érted, nem az explorer-re.:) De jogos.

Attól hogy külön process-t kap a start menu attól még UWP marad.
Milyen funkcionalitást vársz még egy Calculatortól vagy egy Paint3D-től? Miért baj, hogy könnyebb használni a snip toolt mint a régit?

Ki állította, hogy egy csapat dolgozik rajta? Senki, de tegyük fel hogy pont nem ismered hogy milyen a fejlesztési modell az MS-nél. A feature-öknek külön csapata van. Még a shell-t is egy külön csapat reszeli, de hidd el, piszlicsáré dolgok hátrakerülnek (nem sötét a font window uramisten!). Security over performance elvet követnek, de ezt már mintha említettem volna.

Nademindegy, kicsit máshogy állunk ezekhez a kérdésekhez, te szeretsz hőzöngeni apróságokon, én jelentem a feedback-en ha nagyon zavar és elengedem. Ha itt rinyálsz azt biztos nem veszik észre:)

Szerk:
A context menüre minden egyes verziónál rinyál valaki, keress csak rá 1507-ben is szenvedett tőle pár ember, 1607-en is. Szerintem ne reddit-ből indulj ki, mert nem kapsz valós képet a "bugjaid"-ról.

@junior11: Szerintem edge-nél erőteljesen a motorváltással vannak elfoglalva:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95753) Cs1csó válasza junior11 (#95751) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig érdemes megbarátkozni a Chrome-mal mert az EDGE-t beszántja az MS és lesz Chromium alapú új böngészőjük.

(#95754) King Unique válasza Döglött Róka (#95752) üzenetére


King Unique
titán

"te szeretsz hőzöngeni apróságokon, én jelentem a feedback-en ha nagyon zavar és elengedem. Ha itt rinyálsz azt biztos nem veszik észre"

:K :DDD :C

Mondhatni csak a szokásos, ugyanez lesz majd a 19H1 stb. esetében is, mivel egyeseknek sosem lesz elég jó egyik sem, mindig fognak valamit találni, pláne ha nagyon akarnak... Viszont érdekes módon mégis előszeretettel használják a rendszert. :))

[ Szerkesztve ]

(#95755) junior11 válasza Cs1csó (#95753) üzenetére


junior11
veterán

Chromeot használok hosszú évek óta, semmi bajom vele, szerintem ez egyik legjobb böngésző, de az Edge-t is megkedveltem, hibái ellenére. Tudtommal a motor változik, remélem, előnyére, és egyéb jó tulajdonságai maradnak, de majd meglátjuk mi sül ki belőle.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#95756) Doky586 válasza #54072192 (#95741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig ha hiszed ha nem - így működik..

Az órát csak azért mutatom hogy lásd az időrendi sorrendet: amikor kilépek a fiókomból: [kép] [kép] [kép] [kép] (1-2 vs 3-4)
webes felületen nem matattam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#95757) Döglött Róka válasza Cs1csó (#95753) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem az Edge-t szántja be hanem motort cserél. Androidon már elejétől fogva azzal megy.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95758) #54072192 válasza Doky586 (#95756) üzenetére


#54072192
törölt tag

Én is helyi fiókra váltottam, és azon kívül, hogy nem frissültek az adatok, a gép ottmaradt. De amúgy mindegy is, mert ennek az aktiváláshoz nincs köze (az az eszköz kell, amihez már hozzá lett csatolva, nem amin online fiók van).

[ Szerkesztve ]

(#95759) Doky586 válasza #54072192 (#95758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezért figyelmeztettem detroitrw (#95724) -t hogy ha kilép akkor az már nem lesz ott a fiókjában hogy áttegye másik gépre. (az adott gép aktiváltságát ez persze nem érinti, ahoz nem kell fiók)

ui: itt a kilép szón van a hangsúly. Törölve a hdd-t majd tiszta install offline fiókkal reinstall, akkor a weben természetesen bennfelejtődik a régi gép (hiszen kilépés nem történt).

[ Szerkesztve ]

(#95760) xy.zsolt válasza #86564352 (#95696) üzenetére


xy.zsolt
őstag

biztos kijavítanak egy csomót, de úgyis lesz helyette legalább annyi bug….amit majd később javítanak....és így tovább. Ez van ha a nagyközönség végzi a tesztelést :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#95761) Kékes525 válasza xy.zsolt (#95760) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Az insider programban részvevőktől nem várható el, hogy profi leírást adjanak a hibáról, így könnyen elkerülheti az értékelők figyelmét az esetleges bug, vagy annak fontossága.
Szerintem mára már elmondható, hogy nem váltotta ki az insider program a profi tesztelő csapatot, semmilyen szinten. Nem is olcsóbb, ha figyelembe vesszük a bugok okozta "kellemetlenséget", kárt, negatív reklámot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95762) Cs1csó válasza Kékes525 (#95761) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez így akkor az MS hibája. Saját kútfőből is nyilvánvaló, hogy ha kvázi "amatőrökre" is bízzák a hibák jelentését akkor ez együtt jár a megszaporodó és nehezebben értelmezhető visszajelzésekkel.

Annyit kellett volna, hogy a beérkező bugok rendszerezésére (csoportosítása, egyszerűsítése stb.) annyi embert felvenni amennyi elbír velük. Sőt ez alacsonyabb IT tudású emberek is végezhették volna akik tegyük fel magát a problémát nem tudták volna megoldani de a rendszerezéséhez értenek.

[ Szerkesztve ]

(#95763) Geth válasza Kékes525 (#95761) üzenetére


Geth
addikt

Főleg, hogy baromi sok Insider semmi feedbacket nem ad, kvázi ingyenlicensenek nézik a programot.
Ha hibával találkozik, tojik rá.

[ Szerkesztve ]

(#95764) Doky586 válasza Kékes525 (#95761) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Az insider programban részvevőktől nem várható el, hogy..."
Pedig ők pont ezért csatlakoznak az insiderekhez. Ha nem értik meg hogy ez azért van hogy teszteljék, ne csak használják, az őket minősíti, szégyellje magát az az insider iki nem képes havi 2-3 hibát bejelenteni.. A bejelentés nem egyenlő itt a fórumon való panaszkodással. :U

[ Szerkesztve ]

(#95765) Geth válasza Cs1csó (#95762) üzenetére


Geth
addikt

Te jó ég micsoda ötletek :Y

(#95766) Cs1csó válasza Geth (#95763) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez miért gond, vagy, hogy gondoltad az kaphat ingyen licencet aki jelent havonta legalább 2 bugot ha nem akkor csenget nála az MS kommandó és elveszik a licencét?

Tudták ez mivel fog járni, de vállalták sőt, mikor beélesítették a GWX alkalmazást ami kb. minden Windows 10 kompatibilis Windows 7-8-8.1-es gépen élesedett és lehetett váltani a Windows 10-re.

Te jó ég micsoda ötletek

Gondolom valahogy így megy, ezeket a hibajelentéseket rendszerezni kell és mivel még mindig elég sok insider van és sok visszajelzés lehet és nem mindegyik professzionális módon jelentve ezért komolyabb apparátus kell a feldolgozásukra.

Amúgy ebben a folyamatban van valami gikszer mert belső upgrade-es fájlok eltűnése dolgot is jelentették már korábban.

[ Szerkesztve ]

(#95767) #54072192 válasza Doky586 (#95759) üzenetére


#54072192
törölt tag

De én is ezt mondtam, helyi fiókra váltottam, a gép nem tűnt el. Sok helyen olvasgattam, sehol sem írják, hogy ehhez állandóan belépve kéne lenni. Egyszer hozzáadódik a fiókhoz az ID, onnantól nem lehet törölni (mondjuk erre is több mindent írnak). Még az MS is azt mondja, hogy ha probléma van a hibaelhárítóval, akkor az ügyfélszolgálatot kell keresni. Mindegy, az biztos, hogy az online fiókkal nincs gond, nem érdemes helyire váltani (de szerintem nyugodtan lehet).

Kékes525: "Az insider programban részvevőktől nem várható el, hogy profi leírást adjanak a hibáról"
Pedig egyrészt erre van a program, ami több helyen is teljesen egyértelművé teszi, hogy mi a feladat, másrészt az Insider buildekben a telemetria mindig teljesre van állítva, nem lehet korlátozni. Nem is kell részletes hibaleírást adni, mert azt elküldi a rendszer. Neked csak az a dolgod, hogy jelezd, ha valami nem úgy működik, ahogy kéne.

Geth: Licenc nélkül ezek a buildek sem aktiválhatók, semmivel sem lennének előrébb, mintha a rendes kiadást telepítenék.

(#95768) Kékes525 válasza Cs1csó (#95762) üzenetére


Kékes525
félisten

"annyi embert felvenni amennyi elbír velük"

Igaz, de akkor valószínűleg nem lenne olcsóbb, mint a profi tesztelő csapat.

(#95763) Geth + (#95764) Doky586 + (#95767) Szmörre

:K

Ezeket már ideje lenne a Microsoftnak is észrevenni és érdemben változtatni a tesztelési metóduson.

Megoldás:

Visszaállítani a profi tesztelő csapatot és/vagy évente 1 minőségi frissítést kiadni.

Az indider programon szerintem érdemben nem lehet változtatni, mert az ember ilyen, szereti azt, ami ingyen van és nem kell tenni érte semmit. Ha szigorítanák, például minimum 2 hiba beküldését írnák elő, akkor nagyon sok olyan hibát küldenének, ami igazából nincs is. Ha pedig több embert vennének fel az indsider értékelésére, akkor már nem lenne olcsóbb, mint a profi tesztelő csapat létrehozása.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95769) Doky586 válasza #54072192 (#95767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ez a különbség kettőnk közt: én kipróbáltam, te pedig csak a fórumokon keresgéled más emberek véleményét..

Lehet hogy az M$ a különféle verziókat különféleként kezeli, de nekem csak a sajátomról van információm..

[ Szerkesztve ]

(#95770) Geth válasza Cs1csó (#95766) üzenetére


Geth
addikt

Sehol nem írtam kötelező kvótáról. Azt írtam, hogy tapasztalja/látja a hibát, de nem csinál semmit.

Gondolom valahogy így megy,
Meg lehet, meg talán. Mókás a fotelből teóriákat gyártani, engem nem zavar, csak kérdem, hogy van valami értelme? :)
Valaki küldje már el az MS-nek a topikhoz a linket, hát itt többször le volt írva a MEGOLDÁS.

[ Szerkesztve ]

(#95771) Cs1csó válasza #54072192 (#95767) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, a hibajelentésre van valami felület ami formalizáltabbá teszi a hiba bejelentését, és a telemetria ahogy írtad meg automatikus.

Kékes525

Azért egy PROFI tesztelőbrigád fenntartása vagy pár alacsonyabb képesítésű (értsd alacsonyabb bérköltség) ember akik a beérkező hibákat rendszerezik, hogy a fejlesztők már egy letisztult rövid, velős hibajelentést kaphassanak, persze ez mind megtámogatva telemetriával.

(#95772) Doky586 válasza Kékes525 (#95768) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Visszaállítani a profi tesztelő csapatot"

Igazad van. Úgy tiszta szívből a M$-t lehetne szidni. Mert jelenleg minden szidás visszaszáll az itt jelenlevő insiderek fejére is.. :P Azaz magukat szidják.

(#95773) Cs1csó válasza Doky586 (#95772) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért ezzel vitatkoznék HA a kiadott build-ben olyan hiba van amit korábban legalább EGYSZER már jelentettek az insider-ek akkor az az MS sara. Úgy tudom, hogy eddig a "híres" bug-ok mindegyike volt jelentve.

(#95774) Döglött Róka válasza Cs1csó (#95771) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Feedback hub. Nem insiderek-nek is a rendelkezésére áll be van építve az összes build-be.

Egyébként egyesek úgy okoskodnak itt mintha teljes mértékben tisztában lennének hogyan is működik egy release vagy egy bug felderítése.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95775) #54072192 válasza Doky586 (#95769) üzenetére


#54072192
törölt tag

Miért, a te véleményed nem egy fórumon van? :D

De nem értelek. Mondom, hogy nem tűnik el a gépem, a kedvedért helyi fiókra váltottam. Ott van még egy telefon is, az sem tűnt el. Amin egyszer beléptem, az ott van. Mikor új fiókot csináltam (és nem címet cseréltem alatta), egyszerűen töröltem a gépet a régin, és beléptem az újjal. Azóta ezzel van társítva. Nem tudom milyen verziókról beszélsz, de van Home és Pro is.

Kékes525: De hát nincs ingyen, nem lehet licenc nélkül tesztelni, mert ugyanúgy vízjeles lesz a rendszer, meg le lesz tiltva a testreszabás. Teljesen önkéntes alapon megy, mindenkinek bele kell egyeznie a feltételekbe, és hogy egyáltalán nem ajánlott éles rendszerként használni (a Fast ringen lévő build például GSOD-t produkál, ha egy játékon van anti-cheat). Ha tesztelőnek állok, akkor azért teszem, mert tesztelni akarok, és hibajelentést küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#95776) Doky586 válasza #54072192 (#95775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

" a te véleményed nem egy fórumon van?"

Az a különbség hogy az enyém nem egy 'vélemény' hanem egy képekkel bizonyított teszt..! (ha érted a különbséget)

A verziók alatt pl ilyenre gondoltam: oem vs retail, frissített vs w7 serial alapján aktivált vagy w10 serial alapján aktivált..

[ Szerkesztve ]

(#95777) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!
Kellene egy kis segítség :B

NFS szerver által megosztott mappákat szeretnék otthonomban lejátszani hálózaton keresztül. Ha a win tűzfal be van kapcsolva a magánhálózatra, akkor nem látható a megosztás a hálózaton. Ha kikapcsolom, akkor igen. Pár évvel ezelőtt win 7 alatt megoldottam a problémát port nyitással,: Portot kellett nyitni az NFS-nek (111 és 2049), így már bekapcsolt tűzfal mellett is látható a megosztás.) de most nem vagyok sikeres. (öregszem meg türelmem is fogytán).

Hogy is kell ezt a portnyitást csinálni?

Köszi!

(#95778) Cs1csó válasza Döglött Róka (#95774) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor akár abba is hagyhatod. Ez a topik nem csak IT zseniknek van, ha zavar lehet csinálni egy dühöngőt ahol a hasonszőrűekkel lehet megvitatni a mélyebb dolgokat.

(#95779) Kékes525 válasza #54072192 (#95775) üzenetére


Kékes525
félisten

" Ha tesztelőnek állok, akkor azért teszem, mert tesztelni akarok, és hibajelentést küldeni."

Te így gondolkozol, de nagyon sok ember másképp. Másrészt sokan úgy vállalkoznak erre, hogy nem is tudják igazából, hogy az egész mivel jár.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95780) Geth válasza Cs1csó (#95778) üzenetére


Geth
addikt

Nekem úgy tűnik ez a dühöngő...

(#95781) Kékes525 válasza Geth (#95780) üzenetére


Kékes525
félisten

Dühöngő híján...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95782) #54072192 válasza Doky586 (#95776) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha nem haragszol én nem csinálok képet arról, hogy helyi fiókkal is ott a böngészőben a gép :) Mindkettő licenc frissített, OEM.

Kékes525 : Olyan nincs, hogy valaki nem tudja, hogy mire vállalkozik, mert nagyon egyértelműen, többször is leírják, mikor valaki csatlakozik a programhoz. Arra nem lehet hivatkozni, hogy mindenki hülye. :) Aki nem érti a leírt dolgokat, az nem fog Insider buildeket telepíteni, hanem amit az MCT letölt.

(#95783) pendre54


pendre54
addikt

Én nem vagyok, már csak a koromnál fogva se ideológiailag elég képzett :D , így ehhez az insider témához se szólok hozzá, de azt akkor se értem pl., egy ezt a hibát miért nem lehetett már több hónapja kijavítani. Kizártnak tartom, hogy ne jutott volna már el az érintettekhez a probléma.[link]
Nálam mind a két itthoni gépen jelen van a gond, ráadásul az egyiken tavaly év végén tisztán újra lett telepítve a Win, tehát nem a korábbi verzióról lett frissítve.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#95784) Geth válasza pendre54 (#95783) üzenetére


Geth
addikt

Nálam egyik gépen se így néz ki. Van közte friss telepítés és van folyamatos upgrade-t kapott is.

(#95785) #54072192 válasza pendre54 (#95783) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az ilyen hibákat két dolog okozza.
1. Egy külső program, például OldNewExplorer, vagy ami a start menüt is átállítja.
2. Egy buherált téma, vagy olyan, ami alapesetben nem elérhető

Esetedben látszik, hogy az Aero Lite van beállítva, amivel nem működik rendesen a sötét téma, hiszen azzal nem terveztek.

(#95786) pendre54 válasza #54072192 (#95785) üzenetére


pendre54
addikt

Lehet, de én nem használok semmi ilyen mókolást, erről az OldNewExplorer-ről most hallok először, nem hogy használnám. A start menü is olyan, ahogy a Win feltelepítette magának, egyedül az ottani csempék méretezéseit állítottam át kicsire, ennyire nyúltam csak hozzá.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#95787) #54072192 válasza pendre54 (#95786) üzenetére


#54072192
törölt tag

A témád nem jó. Az Aero Lite a Win10-ben elvileg kizárólag a nagy kontrasztú megjelenéshez van/volt használva, ezért nem jók a színek nálad. Nem támogatott, nem fogják javítani.

(#95788) Kékes525 válasza #54072192 (#95782) üzenetére


Kékes525
félisten

"Olyan nincs, hogy valaki nem tudja, hogy mire vállalkozik"

Bocs, de akkor nem ismered az embereket. Az is lehet, hogy csak szimplán nem érti, nem akarja érteni vagy nem érdekli.

"Arra nem lehet hivatkozni, hogy mindenki hülye"

Nem hülye, de nagyon sokan azok. Legalábbis nagyon sokféle ember van. Te valószínűleg fiatal vagy még, azért fogalmazol így. Nem bántóan mondom, fiatalkoromban én is így gondolkoztam. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95789) IldiH


IldiH
aktív tag

Sziasztok!
Win 10 Pro 1809-es verzióm van, szeretnék aláíratlan illesztőprogramot felrakni, de nem találtam semmilyen működő lehetőséget. Már ott elbukik a dolog, hogy nem tudok a megfelelő csökkentett módba lépni. Mindenhol a "Frissítés és Biztonság – Helyreállítás – Speciális rendszerindítás ... " stb menet van írva, de nekem a "Válasszon a lehetőségek közül" ablakban összesen a kikapcsolás van, Hibaelhárítás, stb hiányzik.
Sima csökkentett módba csak az msconfig-biztonsági indításával tudok bejutni, de úgy meg nincs kikapcsolva az ellenőrzés. Az eddig fellelt egyéb módszerek (Secure boot kikapcsolása, bcdedit parancsok) szintén nem vezettek eredményre.
Valaki tudna megoldást a problémára (leginkább a "Válasszon ..." ablak teljes megjelenítésére)?

(#95790) zolee001 válasza IldiH (#95789) üzenetére


zolee001
őstag

Click Update and Security.
Click on Recovery.
Click Restart now under Advanced Startup.
Click Troubleshoot.
Click Advanced options.
Click Startup Settings.
Click on Restart.
On the Startup Settings screen press 7 or F7 to disable driver signature enforcement

Már csak kiváncsiságképpen ,hogy miért is kell ez neked?

(#95791) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

van mod arra hogy letoroljek egy winyoroo windows7et ugy hogy nem formazom le az egeszet?
sysconfigban(msconfig) mar kitoroltem a boot entryt.
windows 10en vagyok csak kellett egz win7 a gepre mtk-s telefon flashelesehez.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#95792) IldiH válasza zolee001 (#95790) üzenetére


IldiH
aktív tag

Ugyanerre a menetre hivatkoztam, csak magyarul, az újraindítás megnyomása utáni képernyőn nem jelennek meg választások, csak a kikapcsolás lehetőség van.

MTK driver telepítéséhez ...

(#95793) #54072192 válasza Kékes525 (#95788) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az Insider program nincs szem előtt, keresni kell. Eddig magyar, innen angol. Le van írva, hogy mi ez, és hogy visszajelzést várnak. Tehát nem lehet véletlenül belépni, nem lehet összekeverni a végleges kiadásokkal, nem tölti le az MCT, ezt szándékosan keresni kell, és el kell fogadni a feltételeket a programba való regisztrációhoz. Nem hülye, de ehhez hülyének kell nézni valakit :)

Külön kell választani azokat, akik tesztelnek, és akik csak azért rakják fel, hogy az újdonságokkal idő előtt szórakozzanak. Mindkettő csoporttól kap a Microsoft bőven visszajelzést a rendszer által, csak utóbbi nem veszi komolyan a tesztelést, nem használja a Feedback hubot. Ha szerinted mindezek ellenére lehet véletlenül nem tesztelni, akkor nem fogunk egyetérteni :)

(#95794) zolee001 válasza IldiH (#95792) üzenetére


zolee001
őstag

Pedig a Boot optionnak müködnie kel(ene)

bcdedit /set testsigning off

(#95795) #86564352 válasza Döglött Róka (#95752) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Felveszem ha szeretnéd hogy nálam egyáltalán nem akad."

Nem akad vagy nem zavar? :) Amúgy nem érdekel. Elhiszem neked megfelel. Cserébe te elhiszed nálam és rengeteg más embernél 1803 óta darabos szar a task view animáció?

"Milyen funkcionalitást vársz még egy Calculatortól vagy egy Paint3D-től?"

Calculator: kiadás után évekbe telt mire megszűnt az, hogy 2 másodperc splash screent kellett bámulni. Ez már megszűnt, végre gyors. Azért még örülnék, ha az input mezőnél időnként megjelenő ronda gyászkeret nem lenne. Ha már annyi MS blogot elolvastam a Fluent Design szépségeiről.

Paint 3D: kiadás után sokáig tartott mire Ablakok nevű oprendszeren nem csak egy példányban tudott futni. 2-3 mp mire betölti az üres lapot. Csináld utánam: nyomj billentyűzeten egy print screent vagy akárhol másolj ki egy képrészletet. WIN gomb P... indítsd el Paint 3D. Várj amíg betölti az üres projektet. CTRL-V beteszed a cuccot. ALT +F4 hopp bezáródik a csoda app anélkül kérdezné mentsen-e. Ugyanez régi Painttel évtizedes rögzült mozdulat: azonnal indul, CTRL-V, ALT+F4, kérdi mentsen Enter, fájlnév, Enter, kész az egérhez hozzá se kellett érni.

"Miért baj, hogy könnyebb használni a snip toolt mint a régit?"

Snip & Sketch kiadták úgy nem tud ablakmódot. A régi Snipping Tool tudja. Tehát így nem igaz az új jobb a réginél. Insider vonalon olvastam már belekerült feedback alapján, csak ez több kérdést felvet:
A) miért adták ki félkészen igénytelenül és miért kell feedback egy új app tudja minimum azt amit le akarnak váltani vele
B) ha megcsinálták miért nem tolják ki, meg kell várni 19H1-et ilyen apróságért?
C) nem az lenne az UWP és Store lényege, hogy hamar tudnak frissíteni dolgokat, miért kell várni hónapokig havi összegzőkre mikor jut eszükbe vagy új buildre félévet

Én tényleg használom ezeket a gyári cuccokat, látom a bugokat, hiányosságokat, te úgy érzem csak beszélsz róla hogy semmi baj, mert... aztán a kérdéseidből kiderült nem is tudtad a dark mode tényleg félkész, az új 1809 Snip cucc tényleg nem tudja amit a régi. Ha már oltogatni próbálsz nézz utána a témának. Beharangozták dark mode már a fájlkezelőben is, erre kiderült csak a főablak ha már indítasz másolást akkor megbombázza a szemedet a normál fehér felugróval. Neked ez piszlicsáré, szerintem meg igénytelen vagy ha ilyen félkész cuccnál sem láttad elsőre mi a probléma.

Jól van, ha te, ti nem használtok XY dolgot, vagy nem zavar hiányosság, elveszett funkció, látványos bug, de akkor nem kéne beszólni azoknak akik használják és látják az egy lépés előre kettő hátra változást, hogy például gyári képnéző, böngésző alapvető feladatukat is csak kompromisszummal tudják ellátni évek után is. A start menü kezdetben milyen instabil volt, UWP Settings régen hányszor szállt el egy villanással és milyen más problémák voltak.

"te szeretsz hőzöngeni apróságokon"

Ami neked apróság miatti rinyálás, az másnak napi bosszúság. Bugjelentés nem rinyálás. Ha unod, ne szólj hozzá lapozz. Nekem is unalmas a másik oldal folyton ismételt nálam minden jó, engem nem zavar, azt pont nem használom, majd javítják egyszer kifogásai. Csinálhatsz úgy nálad minden szép és jó, téged semmi bug nem zavar, cserébe fogadd el van akit igen. Jön egy frissítés elcseszik a thumbnail cache-t. Nekem nem volt apróság. Elrontják a fájltársítást, ZIP kezelést, mappa méret összeszámolást. Nekem ez sem volt apróság. Volt amit én megúsztam, de nem kezdtem tagadni és mellébeszélni akiknél előjött durva pl. a Onedrive aria fájl bug amikor megállás nélkül generált óriási logokat és zabálta a tárhelyet.
Napi százszor használt UI animáció bugos az nekem nem apróság. Oké most kilőttem a transparency hatást így a friss értesítési központ bug kikerülhető amíg javítják, a WinTAB helyett jó a még nem "fejlesztett" gyors AltTAB. Kivesznek évtizedes megszokott opciókat pl. fájlnevek elrejtése. Jó tudom te nem használtad. :D Félév múlva javítják a dolgokat vagy nem, mert elfelejtve és annyi. Egyébként az apróságok is főleg ha látványos bugok a napi használatban összeadódva hidd el lehetnek bosszantóak.

"én jelentem a feedback-en ha nagyon zavar és elengedem"

HAHAHA voltam ilyen naiv én is pár éve. Aztán megtudtam régiókra van bontva a feedback, így már óriási hátrány. De még angolul nézve is: a Win7 start bezzegjobbvót sirámok és emoji gagyik millió upvote, aztán egy technikai részletes bug beszámolója elveszve a zajban. A 1809 fiaskó adatvesztés bugot is jelezték hónapokkal korábban. 1803 rajt előtt is hogy Avasttal esélyes lesz a kékhalál. UI bugokkal nem törődnek, jelenteni se nagyon érdemes vagy ötletet adni. Az is rég rossz, ha alapvető dologról van szó amit maguktól kéne tudni hiszen korábban létező dolog, jól működő dolog, akkor arra minek feedbackelni? Maga az Insider program is részben rossz sokan második gépre felteszik vanillán, nincs mivel összeakadni, nem is használják rendesen. Nagy vonalakban működik leokézzák, amikor kimegy élesbe akkor derül ki minden gubanc mivel nem kompatibilis, mi romlott el, mi hiányzik.

Ami neked piszlicsáré vagy neked jó ahogy van az másnak szívás. Mondok direkt bolhányi ügyet: kb. öt éves koromban megtanultam az ABC-t, nekem nem kell start menü listában külön kijelezni a betűket, ha lenne opció kikapcsolni ezt, akkor annyival kevesebbet kéne scrollozni. Azzal nincs bajom a vállalati támogatás miatt a legacy cuccok Win7, XP, akár 95 elemeket is találni itt-ott a rendszerben mélyebben és nehéz egységesíteni az UI-t, de újabban már a Win8, Win10 metro és Win10 fluent cuccok kavarodnak. Ez most hozták pár év alatt, ennél nincs legacy kifogás.

Egy másik egy fokkal gázabb: tegyük fel Windows Update aktív órákat akarsz állítani. Odamész és bedob egy ilyen félkarú rabló pörgetős UI-t az időpontválasztásra. Billentyűzettel nem is lehet. Mert a telefonos, tabletes UI szerintük jó számítógépen is. Semmi értelme feedbackelni.

Két fokkal gázabb: régi világban Control Panel Programs and Features részen még kis ablakban is látsz minimum 20 sor információt a programjaidról, a verziószámokat is rögtön. Az új Settings\Apps rész nagyobb ablakban is mutat kb. csak 5-6 db cuccot és a verziószámokhoz még egy adott esetben két extra katt kell. (kiválasztás és advanced options)

"Szerintem ne reddit-ből indulj ki, mert nem kapsz valós képet a "bugjaid"-ról."

HAHAHA
nem az én bugjaim, hanem a Windows-é, attól nálad nincs vagy téged nem zavar még létezik
saját TAPASZTALATBÓL is írok bugokat, jönnek a hívők azzal hol forrás mert náluk minden jó
linkelem a külső reddit, ghacks, tenforums kommenteket
akkor azt mondjátok mégis kit érdekel itt a ph! főhangadók gépén minden jó

részletezem a bugot, app funkcióhiányosságot az nálatok egyenlő rinyálás és hőzöngés, közben a kioktatás alatt kiderül nem is tudtad a Dark mode tényleg félkész, az új Snip tényleg nem tudja még azt amit a régi...
persze az már haladás az új Snip végre 1:1-ben csinál screenshotot és nem úgy mint a régi buildekben a Windows Ink gombról elérhető régi verzió amikor tömörítve rontott a minőségen, így a "you had one job" elvet megszegve haszontalan volt végeredményben hónapokon buildeken át. Amikor kb. tavaly nekiálltak abból külön Snip appot csinálni akkor hozták rendbe insider közben.

Örülök te nagyon elégedett vagy a Win10 fejlesztésével. Sajnos én 2015-től csak a nyilvános verziók tapasztalatát tudom mondani, nem kaptam Redmondból Nadella által csak nektek küldött szuper bugmentes ISO-ból.

Én olyan 65-35% arányban vagyok elégedett és elégedetlen. És nem, nem akarok Linux-ra váltani. (ezt szokták még bedobni nagy érvként :U )

[ Szerkesztve ]

(#95796) zolee001 válasza #54072192 (#95793) üzenetére


zolee001
őstag

Megitélésem szerint ez az Indider marhaság csak marketing maszlag uj néven,régen connect,beta néven volt hasonlo,a mérnöki gárdát nem lehet lecserélni build szám liciter vérpitikékkel,hogy nekem eggyel nagyobb buildem van
Van /volt a "user voice" csatorna is ahova lehetett jelezni ki,milyen funkciót szeretne de kutya nem olvasta el vagy mert az aktuális embert nem érdekelte vagy már kirugták /átszervezték
Szerintem szervezeti szinten vannak a bajok az MS-nél,egyik kéz nem tudja mit csinál a másik vagy a döntéshozók komplett idióták
Megfigyelhetö,hogy majd minden részleg vezetöje nö,valszeg nekik köszönhetjük az 1000-rel fejlesztett emoji baromságokat stb
Azért sokat elmond az uralkodó helyzetröl,hogy világrengetö szenzáció volt a "black explorer" feature bevezetése 2018-ban!!!,a világ legnagyobb szoftvercége le tudta cserélni a fehéret feketére,jaaa mégsem mert nem mindenhol fekete.Na ez aztán innovácio,közben ezer sebböl vérzett a windows minden kiadása.
Amig igen komoly piacvesztés avagy anyagi bukta nem következik be addig nagy javulásra nem lehet számitani,esetleg igen komoly átszervezés jo irányba
(Ballmer vérnyomására kiváncsi lennék amikor olvassa,hogy már linux kod is futattható lesz windows alatt (mert az marhára kell) pedig ö pár éve minden céget perrel fenyegetett aki linuxot használ)

(#95797) Humbucker


Humbucker
senior tag

Otthoni felhasználásra, netezgetésre, meg játékra, filmezésre melyik Windows 10-et ajánlanátok 6 giga ram-os konfighoz?

(#95798) IldiH válasza zolee001 (#95794) üzenetére


IldiH
aktív tag

Pedig nem megy, erre sem. Sőt még olyat sem találtam eddig, hogy másnál jelentkezett már ez a választási lehetőség probléma.

(#95799) #86564352 válasza Humbucker (#95797) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows Home megfelelő. Ha nincs nagy árkülönbség, akkor Pro is lehet. Van benne Bitlocker titkosító, csoport házirend, kicsit fejlettebb védelem és szabadabban lehet állítani a frissítések ütemét.
Ha nincs még a gépedben, egy olcsó 120 GB-os SSD sokat dob az élményen.

[ Szerkesztve ]

(#95800) Cs1csó válasza Humbucker (#95797) üzenetére


Cs1csó
félisten

Home

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.