Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96851) seger válasza Doky586 (#96850) üzenetére


seger
addikt

Ezért hülyeség! Hol állítod be az F12-nek a 90mp-et?

[ Szerkesztve ]

(#96852) Doky586 válasza seger (#96851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát itt: [kép] [kép]

Van másfél perce hogy megnyomja a F12-t és kiválassza a két uefi os egyikét vagy akár a legacy os-t is... :K :Y

Ha másfél perc nem elegendő neki akár beírhat nagyobb számot is. :W
Ha másfél perc alatt nem választott akkor elindul az alapértelmezett os..

[ Szerkesztve ]

(#96853) Cs1csó válasza #54072192 (#96845) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebben van igazság, ezért is írtam, hogy elegendő a javasolt beállításokat használni és vissza is lehet állítani tehát igazán nem omlik tőle össze a gép.

Megjegyzem nálam csak négy maradt engedélyezve:
- háttérben futó alkalmazások
- értesítések
- Windows update 1-2 ;]

(#96854) seger válasza Doky586 (#96852) üzenetére


seger
addikt

Csodálatos megoldás...

(#96855) Doky586 válasza seger (#96854) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem 1s is elég, de ő panaszkodott hogy 'nagyon figyelnie kell' ezért javasoltam a 90s-et.. :)) :DDD
De így bármilyen os, bármilyen módban, bármilyen sorrendű istallnál használható egymás zavarása nélkül (bármikor szét is választhatók így).

[ Szerkesztve ]

(#96856) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem. Win10-et telepíteném pendrive-ról, de sem uefi-ben, sem legacy-ban nem hajlandó telepíteni, nem látja az SSD-t, drivert kér hozzá. Egyszer évekkel ezelőtt volt már ilyen problémám, de nem emlékszem hogy sikerült megoldani. A telepítőt még 1 éve készítettem, az SSD-re azt írja boot Manager, hogy uefi.

Új telepítőt kell készítenem? Ha igen, milyen módon csináljam, hogy jó legyen neki?

Köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96857) King Unique válasza hito (#96856) üzenetére


King Unique
titán

Milyen SSD ez, 2,5" / M.2 SATA, vagy M.2 NVMe? Ha az előbbi, akkor azt simán "látnia" kellene, max. az utóbbinál lehet esetleg gond bizonyos esetekben. De első körben célszerű lenne egy friss (1809) telepítővel próbálkozni, ami nemrég egy hasonló problémát másnak is megoldott. Meg ha már új telepítés, akkor amúgy is célszerűbb újabb, illetve az aktuális verziót telepíteni, mintsem egy X verzióval régebbit.

Az aktuális (1809) telepítőt a Microsoft weboldaláról le tudod tölteni az alábbi képen szemléltetett MCT-vel, ami lehet telepítési adathordozót készíteni pendrive-ra. Azzal elkészítve legacy (CSM) és UEFI mód szerint egyaránt bootolható lesz. Másik megoldás az ISO letöltése az előbbi helyről direkt módon, vagy pl. TechBech weboldaláról, majd manuális fájlmásolással / külső programmal (pl. Rufus) kiírva a pendrive-ra (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#96858) #68216320


#68216320
törölt tag

Erre van valakinek ötlete?

(#96859) inci67 válasza King Unique (#96838) üzenetére


inci67
tag

Ok csak a pertíció a cél, de akkor már tudom is hol kell azt meg csinálni. Köszi, :R köszi.

(#96860) hito válasza King Unique (#96857) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, kipróbálom. Valamire olyasmire emlékszem, hogy a merevlemezt kellett valahogy átvariálni valamire egy particiónálóban. De lehet hogy keverem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96861) Döglött Róka válasza Cs1csó (#96841) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Dontsd el hogy beepitett megoldast javasolsz vagy valami felesleges tweak tool-t. Mert a valaszod nem arrol szolt amire reagaltam.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96862) Cs1csó válasza Döglött Róka (#96861) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, volt pár félreértés, ez volt az alap kérdés:

van e valami beállítás vagy ki be kapcsolás amit meg kellene csinálnom egy friss telepítés után win 10 be ?

Erre válaszoltam a kevésbé invazív gépházas beállításokat majd +ban a Shutup 10-et (amit megjegyzem bátran ajánlok mert mióta használom semmi gondom nem volt mint írtam neki csak az alap beállítások használatát írtam, én durvább tiltásokkal is biztonságosan használom a windowst )
Abban igazad van, hogy "mókolást" nem kért csak általános tanácsot ezért amit én még megadtam a Shutup 10-el az már ezen túlment.

De ebből a válaszodból: Miert ajanlod ezeket? Semmi ertelme ha nincs baja :W azt szűrtem le, hogy a komplett tanácsom nem tetszett, a gépházassal együtt. :R

Akkor, béke? ;)

XplayR

Ha a gépházas beállítások után stabil a rendszer akkor a Shutup 10-el csak óvatosan, igazi gyorsulást az már nem fog jelenteni.

(#96863) Döglött Róka válasza Cs1csó (#96862) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:) Persze.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96864) hito


hito
nagyúr

Na most jött elő az a probléma, ami az előbb rémlett:

már látja a telepítő az SSD-t particióstul, de nem hajlandó telepíteni, mert:

A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.

Hogyan tovább?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96865) #54072192 válasza Cs1csó (#96853) üzenetére


#54072192
törölt tag

Szóval engedélyezed a háttérben futó alkalmazásokat úgy, hogy közben mindet törölted? :D Az csak az appokra vonatkozik.

Egyébként nyugodtan buheráld a rendszered, én csak azt mondom, hogy ha valakinek az első dolga a tiltogatásokat kérdezni, vagy látszólag nem ért hozzá, akkor én inkább az ilyen tippeket kihagynám. Amit a gépházban lehet állítgatni, azzal gondot nem lehet okozni.

(#96866) Doky586 válasza hito (#96864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert nem töröltél róla minden partíciót..

De helyedben én inkább megmaradnék az uefi installnál.

(#96867) hito válasza Doky586 (#96866) üzenetére


hito
nagyúr

De helyedben én inkább megmaradnék az uefi installnál.

Maradok én is, ha elmondod hogy maradjak :B

Egyébként valóban nem töröltem minden particiót. Volt rajta egy 500MB-os gyári recovery. Azt nem szeretném törölni. Attól függetlenül, hogy most nem veszem hasznát.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96868) Cs1csó válasza #54072192 (#96865) üzenetére


Cs1csó
félisten

Anno azt is letiltottam, de akkor nem jeleníti meg a gépház a felugró értesítéseket a jobb alsó sarokban, max egy szám jelenik meg de hozzá szöveg nem elég sokáig tartott mire rájöttem, hogy ennek a letiltása okozza ezzel függhet össze:

Persze emellett az értesítések is engedélyezve van mint írtam. Tehát ez a kettő marad és persze a Windows update.

(#96869) Doky586 válasza hito (#96867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha le akarod menteni a partíció(ka)t fileba másik hdd-re azt Macrium Reflect free vel tedd meg (akár pendriveról bootolva) amit később vissza tudsz állítani ha igényed lenne rá.. De tiszta telepítéshez illik minden kis partíciót is törölni.

A boot módot úgy választod ki hogy milyen telepítésed legyen hogy a telepító pendrvre gyors bootválasztó menüben (bootkor F11 v F12 v ESC, stb alaplapod user manualja szerint):
USB: PendrvNév ----> Legacy install (MBR lemezre konvertálódik)
UEFI: PendrvNév ----> uefi install (GPT lemezre konvertálódik)

[ Szerkesztve ]

(#96870) hito válasza Doky586 (#96869) üzenetére


hito
nagyúr

Ha letörlöm az összes partíciót és létrehozok két újat (C, D), akkor nem lesz gondja ezzel a GPT-s dologgal?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96871) #54072192 válasza Cs1csó (#96868) üzenetére


#54072192
törölt tag

Így érthető, a Gépház is egy UWP app.

(#96872) Cs1csó válasza #54072192 (#96871) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre jöttem rá. :K

(#96873) Doky586 válasza hito (#96870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De lessz. Ezért mondtam hogy töröld. Azt nem mondtam hogy hozz létre bármit is.
(a telepítő majd létrehozza ami kell, később majd leválasztod a D-nek szánt területet)

[ Szerkesztve ]

(#96874) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Mi a gyakorlati különbség a Windows 10 Pro és a Windows 10 Pro N között?
Annyit tudok, hogy az N-es verzió nem tartalmaz bizonyos beépített médialejátszási összetevőket, például a Windows Media Player, Kamera, Zene és Videó alkalmazást. (Ez részemről nem probléma, úgyis mindig külső progikat használok médiakezelésre, lejátszásra.)
Ezen kívül van még valami különbség az N-es működésében? Lehet hátránya az N-es verziónak?

[ Szerkesztve ]

(#96875) hito válasza Doky586 (#96873) üzenetére


hito
nagyúr

Tehát töröljek minden partíciót, majd ő létrehoz magának 1-et, amit rendszer alól particionáló alkalmazással megbontok...?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96876) Doky586 válasza liszi70 (#96874) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyik használható, míg a másik Nem... ;]

(#96877) Sub-ZeRo válasza liszi70 (#96874) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így van. De ha például egy telefont akarsz rádugni, nem fogja látni az N verzió. Oda Media feature pack-ot kell telepíteni és így ezáltal az N verzió már sima Windows 10 pro lesz.
Szóval nem érdemes az N verzióval szívatni magát az embernek. De ezt mindenki maga dönti el. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#96878) Zoz válasza liszi70 (#96874) üzenetére


Zoz
őstag

N-nek csak hátránya van, visszakeresheted itt is, hányan szívtak már vele.
Pl telefont nem tudsz a gépre kötni, mert az MTP is hiányzik az N-ből.

(#96879) Doky586 válasza hito (#96875) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van.

Az adataidat, doksikat stb persze előtte mentsd le..

(#96880) hito válasza Doky586 (#96879) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :R Nincsenek, tegnap vettem a gépet. Írok, ha sikerült.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96881) Cs1csó válasza Doky586 (#96876) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD

(#96882) hito válasza hito (#96880) üzenetére


hito
nagyúr

Hát én most már esküszöm megőrülök!!!!! Mire megvan a megoldás meghülyül a gép???

Most BIOS-ban hiába állítom Legacy-ra, visszaugrik UEFI-ra!!! Tényleg megbolondulok, kihajítom ezt a szart az ablakon!!!

Semmit nem csináltam. Eddig már 20x megváltoztattam ezt a dolgot, nem volt vele gondja, mire megvan a megoldás meg megőrül?? Mi a franc van ezzel a szarral?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96883) #54072192 válasza hito (#96882) üzenetére


#54072192
törölt tag

Miért nem akarod UEFI-n hagyni?

(#96884) Doky586 válasza hito (#96882) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg a bios default beállításainak betöltése nem árthat..

(#96885) hito válasza #54072192 (#96883) üzenetére


hito
nagyúr

Nem enged USB-ről bootolni. Egyszerűen nem látja az eszközt. Csak Legacy-n.

Doky586: megnézem, de ebből megtaposás lesz már most látom :(((

Ilyet még nem éltem, pedig vagy 50x telepítettem már win10-et.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96886) #54072192 válasza hito (#96885) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nem tudom, hogy 1 éve hogyan oldottad meg, de most inkább csinálj egy új telepítőt az MCT-vel, közvetlenül a pendrive-ra.

(#96887) hito válasza #54072192 (#96886) üzenetére


hito
nagyúr

Na most valami csoda történt, illetve bepipálva a Legary roms a biosban, valószínűleg ezért nem látta a pendrive-ot. Már másolja a fájlokat. Fene egye meg ezt az 5000 beállítási lehetőséget :O

Mindenkinek köszönöm a segítséget és sorry a kirohanásért, már tényleg az utolsókat rúgtam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96888) zolee001 válasza hito (#96885) üzenetére


zolee001
őstag

Legacy telepitövel készült imaget nem fog látni az UEFI
Készits egy UEFI telepitöt a "bios" legyen UEFI módban

(#96889) liszi70


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm nektek, akkor elfelejtem az N-es változatot. :) Pedig szeretek mindent a legminimalistább módon üzemeltetni, és csak azokat az összetevőket tervezem telepíteni, amik tényleg szükségesek számomra. Ebből a hozzáállásból indul ki a következő kérdésem is :
Home vagy Pro? Ami ebben az összehasonlításban van különbségként megjelölve, az első olvasatra nekem nem kell. Egy dologtól félek, hogy a belső, otthoni hálózati megosztást befolyásolja-e valamilyen szinten a home verzióból kimaradt néhány szolgáltatás?
Mi lehet még a hátulütője (akár a későbbiekben) a home-verziónak?

[ Szerkesztve ]

(#96890) Dragon3000 válasza liszi70 (#96889) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pro verzió alap használatnál a frissítések elhalasztása miatt lehet hasznos, ha valamit elront az ms, ezzel elkerülheted a nagyobb gondokat. Beállítod pl 30 napra a halasztást, ennyi idő alatt bőven kiderül ha valami gond van.

(#96891) #54072192 válasza Dragon3000 (#96890) üzenetére


#54072192
törölt tag

A Home is megkapja ugyanezt a funkciót a következő builddel.

liszi70: Elég a Home is, a hálózati megosztást nem befolyásolja.

(#96892) adika4444 válasza #54072192 (#96891) üzenetére


adika4444
addikt

Még mindig jelentősen butább lesz a Home-ban elérhető mint a Pro-s, előbbivel csak 7 napra lehet pihentetni, míg utóbbival típus szerint akár 365 napra is.

üdv, adika4444

(#96893) Doky586 válasza Dragon3000 (#96890) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez legfőképp pénztárca függő..! Akié nem végtelen mély az Home-ot vesz.

A Pro jóval drágább szokott lenni a Home-hoz képest. (csak ha akciós a Pro akkor érdemes megvenni otthonra)

A home nem tud:
- Frissítést halasztani (jelenleg, gyárilag)
- Remote Desktop szerverként működni (de otthonról tudsz a munkahelyi gépre csatlakozni vele)
- Bitlocker meghajtót létrehozni (de írni-olvasni tudja a meglevőt, így nem gond)
- Nincs Helyi Biztonsági Házirend (de utólag telepíthető, így nem gond)

[ Szerkesztve ]

(#96894) Cs1csó válasza adika4444 (#96892) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy átlag otthoni gépre simán felmehet normál menetrend szerint egy frissítés, nekem mindig naprakész és semmi gondom nem volt soha még a korábbi oprendszereknél sem pl. Vista, 7-es stb.

+ a defender helyett Avast Free-t használok tehát a defender + funkciói sem szükségesek ami a PRO-ban elérhetőek
+ távoli elérésre Teamviewer-t használok - otthon ritkán kell - arra elég amire nekem kell.
A Bitlocker sem érdekel - azt is ki lehet akár váltani: VeraCrypt

Miért jó az ha a frissítéseket 1 évig halasztod?

A PRO-nál pl. egy vállalatnál :
- fontos lehet az adatok bitlocker-es védelme
- fontos lehet a távoli elérés beépített módja
- fontos a kritikus szoftverek esetleges inkompatibilitás miatt a frissítések halasztása

De ezek egy átlag otthoni gépet nem érint. (böngészés, filmnézés, zenehallgatás, játék, szövegszerkesztés, photoshop stb.)

(#96895) #54072192 válasza adika4444 (#96892) üzenetére


#54072192
törölt tag

A 7 nap az csak az insider buildekre vonatkozik, elvileg 35 napos lesz a Pro-hoz hasonlóan. [link]
Pro-n sem lehet 1 évig halasztani, csak a build upgrade-et. A minőségi frissítések teljes szüneteltetése csak 30 napig lehetséges, az összes frissítésé pedig 35 napig, utána frissíteni kell, majd újra lehet halasztani.

[ Szerkesztve ]

(#96896) Doky586 válasza Doky586 (#96893) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

bocs, nem neked szántam..

(#96897) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok, majd vki. átirányít, ha nem jó helyre írok.

meghalt talán 1 perdrive-om, olyan hibákat ad, amihez szakértői segítség kellene W10 alatt a diskpart alkalmazásához.
(status NoMedia, 0 byte stb...)

kérem írjon rám, aki tud segíteni, köszönettel

:K

[ Szerkesztve ]

(#96898) Dragon3000 válasza Doky586 (#96893) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez legfőképp pénztárca függő..! Akié nem végtelen mély az Home-ot vesz.

Nem hiszem, hogy az a 10-15e különbözet miatt hal éhen az ember, mikor 200-500e-res géphez vesz windowst. Amúgy leírtam egy alapvető előnyét a pronak alap használat mellett, ha neki lényeges figyelembe veszi, ha nem akkor nem foglalkozik vele. Amúgy meg kell nézni, hogy milyen szolgáltatások kellenek az embernek és a szerint döntsön, mert ezt csak saját maga fogja tudni, hogy esetleg mi kellhet még neki.

[ Szerkesztve ]

(#96899) King Unique válasza #73959936 (#96897) üzenetére


King Unique
titán

A "status NoMedia, 0 byte" normál esetben pl. kártyaolvasóknál szokott lenni, amikor nincsen behelyezve a memóriakártya. Viszont ha esetedben a pendrive csatlakoztatott állapotában írja ezt a DiskPart, akkor esélyes a pendrive hibája is... Ha nincsenek rajta fontos adatok, akkor ráadásul ilyenkor az újraparticionálás (+) sem opció, mivel nincsen eszköz, amit ki lehetne választani. Ha a lemezkezelőben sem jelenik meg (rendesen), külső program (pl. Rufus) sem listázza ki és az sem tudja újraparticionálni, akkor így nem nagyon lehet vele mit kezdeni.

Próbáltad újracsatlakoztatni, másik USB-portban, Windows restart után, lehetőség szerint másik gépen, másik Windowson / egyéb (pl. Linux Live) OS-en?

[ Szerkesztve ]

(#96900) Doky586 válasza Dragon3000 (#96898) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jellemzően nem csak 3-9% -al, hanem 50-90% -al drágább a Pro mint a Home..
Ha azt is hozzászámolom hogy részemre semmi előnyt nem adna a pro, akkor nem éri meg.
Nézd meg hogy ekkora leárazás a ingek-kabátok-cipők esetén mekkora plusz vásárlótábort vonz akkor érthető ez szoftverek esetében is.. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.