Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) #22743424 válasza GEPESZ66 (#95045) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én ugyan ezt tapasztaltam a Windows frissítés telepítése után. Töröltem is le rögtön.

(#95052) szazbolha válasza Doky586 (#95048) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, megfogadom a tanácsod, de ha mégis szeretnék ilyet tenni, akkor hogy tegyem?
Le tudnád írni?

Egy dll fájl korábbi verziójának visszamásolása wareznek számít?
Mert akkor tárgytalan a kérdésem.

(#95053) #54072192 válasza szazbolha (#95052) üzenetére


#54072192
törölt tag

Mit akarsz felülírni és miért? Rossz ötlet rendszerfájlok felett átvenni a tulajdonjogot, mert bajt okozhat. Nemrég olvastam valakinek a panaszát, hogy egy cikket követve átvette a jogokat a teljes C: meghajtón, onnantól nem működött pl. az Edge, a tálca, a start gomb, a gépház, meg még a lomtár is hibát írt.

Legjobb esetben vissza fogja állítani a rendszer magától, rosszabbik esetben valami nem fog működni.
Azért nem tudtad eddig megoldani, mert a rendszergazdák sem módosíthatják, okkal.

(#95054) SP4C3 válasza szazbolha (#95052) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem számít warez-nek, ha nem software lopás/jogtalan használat céljából teszed.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#95055) svgyula válasza szazbolha (#95052) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy pendriver-ről indítasz mobil linux-al lemented az adott dll file-t és lecseréled arra ami neked kell. Ha feláll a rendszer és nem köpi ki akkor örülsz, ha kiköpi akkor visszarakod az elmentett file-t. De szinte biztosan hibára fog futni már induláskor. Akkor legfeljebb újratelepíted a rendszert :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#95056) Pityu. válasza Geth (#95041) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi közben találtam egy cuccot Restore Dekstop Icon Layouts,ezt még sosem próbáltam csak a dekstopOK ot meg egy másikat de azok nem voltak valami tutik legalábbis nekem nem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95057) tordaitibi válasza svgyula (#95055) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Zzzzz, gyula ezt nem kellett volna, en ugyanigy jartam el de ezzel az otleteddel, amit kozkinccse is tettel, kituno lehetosegre hivtad fel a figyelmet pl a nemreg ideszabadult 2 forumtarsnak is...
Bar bizzunk benne hogy onjelolt ''zsenik" nem fognak tudni elni az otleteddel mert nem is tudjak mi az a "livelinuksz".

(#95058) Ciccuka


Ciccuka
veterán

windows.old mappa törlése

a jelenlegi windows 10 frissítés után kreálja sokaknak

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95059) mpo válasza Ciccuka (#95058) üzenetére


mpo
veterán

Tíz nappal azután, hogy a gépét Windows 10-re frissítette, a rendszer automatikusan törli a Windows előző verzióját. Ha azonban még az egy hónap lejárta előtt szabad lemezterületre lenne szüksége

Ezt észrevetted?

Ha érted, akkor már elavult.

(#95060) Doky586 válasza Ciccuka (#95058) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érdemes foglalkoznod vele. A windows 10 nap után automatikusan önállóan törli az old mappát.
Legalább van lehetőséged 10 napig hogy -hibás működés esetén- visszaálj a régi verzióra (amíg kijavítják a hibát)..

[ Szerkesztve ]

(#95061) GEPESZ66 válasza #22743424 (#95051) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kipróbáltam egy új HP egérrel,azzal egyenlőre nincs gond.

(#95062) Ciccuka válasza Doky586 (#95060) üzenetére


Ciccuka
veterán

És aki nem akar 10 napig várni? Egyébként korábban 28 nap volt úgy tudom ez az idő.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95063) zolee001 válasza Ciccuka (#95062) üzenetére


zolee001
őstag

Disc cleanup futtatása és törli

(#95064) svgyula válasza Ciccuka (#95062) üzenetére


svgyula
addikt

Aki nem akar várni mert türelmetlen, az elindítja a lemezkarbantartót. A bal oldalon nagyító katt-beír lemezkarbantartó. Ott kiválasztja a "rendszer file" opciót. Ezután a megfelelő meghajtót. Majd mindenre pipa és "OK" a felkúszó kérdésre is ok. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#95065) vlevi válasza svgyula (#95064) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mindenre azért mégsem.
Mert tudtommal, valamelyik frissítéssel betették a lemezkarbantarto elemei közé a letöltések mappa törlését is.

(#95066) Ciccuka válasza vlevi (#95065) üzenetére


Ciccuka
veterán

Meg ott van valami tömörítés is. :Y

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95067) vlevi válasza Ciccuka (#95066) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az is lehet. Azt nem néztem, csak, amikor volt a 1809 frissítésnek az a bizonyos file törléses problémája, akkor később szó volt róla valahol, hogy volt, akinek sikerült kitörölnie ilyen módszerrel a korábban letöltött dolgait. És valóban.

(#95068) King Unique válasza Ciccuka (#95058) üzenetére


King Unique
titán

Nemcsak a jelenlegi, hanem minden nagy funkciófrissítés (build upgrade) után létrejön a Windows.old mappa. Sőt, ez már a 8 —► 8.1, vagy éppen a 7/8.1 —► 10 upgrade esetében is így volt. A célja az, hogy szükség esetén közvetlenül vissza lehessen állni a Windows előző verziójára, amiről az upgrade történt. De csak korlátozott ideig van erre lehetőség, mivel korábban 30, újabban 10 nap után automatikusan törlődik. Vagyis nincs vele teendő. Aki nem akar addig várni, az előtte is tudja törölni pl. a lemezkarbantartóval.

(#95069) Frawly válasza Rimuru (#94950) üzenetére


Frawly
veterán

Sehogy nem adod meg. Ez Windowson (nem csak 10-esen) alapfeature. Annyi a teendő, hogy az adott partíciót nem gyorsformázással formázod, hanem „normál” formázással, úgy végigfut egy felületellenőrzés (fsck-szerű), pont azért, hogy felderítse a rossz szektorokat, és oda ne írjon a rendszer, ezeket a részeket kivegye a fájltárolási táblákból.

Nem kell hozzá semmit hekkelni, meg megadni. Ez már a DOS-os, FAT12-es, FAT16-os korszakban is így működött, a Windows egyik verziója sem hozott ezen a téren változást, csak új fájlrendszereket hoztak be, meg grafikus felületeket.

[ Szerkesztve ]

(#95070) mpo


mpo
veterán

Van a Windows 10 Home-ban hasonló ismertető az újdonságokról, mint ami az Edge-hez van?
Részletes angol leírást találtam, de jobb lenne magyarul.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95071) movax válasza #54072192 (#95053) üzenetére


movax
őstag

Ha soha senki nem mert volna belepiszkálni ide-oda, ha nem lenne oprendszer- és egyéb buzerancia, ma egy csomó dolog nem lenne, csak mondom. :)

(#95072) #86564352 válasza mpo (#95070) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#95073) mpo válasza #86564352 (#95072) üzenetére


mpo
veterán

Ez az! Köszönöm! :R

Ha érted, akkor már elavult.

(#95074) svgyula válasza vlevi (#95065) üzenetére


svgyula
addikt

Ja én a rendszer letöltési helyét soha nem használom. Van saját állandó hely mindent oda töltök és onnan rendszerezem. Természetesen nem a rendszer meghajtón!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#95075) Döglött Róka válasza movax (#95071) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Peldaul?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95076) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Hello. Azt szeretném kérdezni , hogy hol tudom kikapcsolni azt funkciót , hogy a képernyő fedél felnyitásakor , ne kapcsoljon be a gép automatikusan ? (alvó állapotból).

(#95077) Cs1csó válasza Sántha Lajos (#95076) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vezérlőpult - energiagazdálkodási lehetőségek - főkapcsoló funkcióinak a megadása

(#95078) Sántha Lajos válasza Cs1csó (#95077) üzenetére


Sántha Lajos
tag

köszi , de szerintem félreértettél. Szóval alvó állapotra rakom a gépet , lecsukom a képernyő fedelet .OK.. Felnyitom a képernyőt , és autómatikusan bekapcsol a gép , ezt a funkciót szeretném kikapcsolni .

(#95079) Cs1csó válasza Sántha Lajos (#95078) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most nem noti előtt ülök de ott kell lennie hogy a fedlap lehajtása altassa e a gépet bár az igaz azt nem tudom hogy a felhajtására is van e opció hozzárendelési lehetőség zongorázd végig a beállításokat

(#95080) Sántha Lajos válasza Cs1csó (#95079) üzenetére


Sántha Lajos
tag

igen , én is azon csodálkozom , hogy sehol nem találom ennek a dolognak a beállitását , az energia gazdálkodás lehetőségeknél , furcsa.

(#95081) #54072192 válasza movax (#95071) üzenetére


#54072192
törölt tag

És miért, mihez kell belepiszkálni? Mi nem lenne, amire bárkinek szüksége lehet?
Már mondtam korábban példaként a témázást Win10-en. Az ahhoz használt program felülír 3 darab .dll fájlt a System32 mappában, miután te kézzel átvetted a tulajdonjogot felettük. Aztán jött a 1809, és aki ezzel szórakozott, az indításkor kapott egy fekete képernyőt kurzorral.
Aztán kezdődött ugye a hibakeresés, mert hát a gép nem megy. Elszállt a VGA driver? Valamelyik gyári program kavart be? Hülye a Microsoft és bugos a rendszer? Tiltsuk a frissítést? Mi az a live Linux?
Ezt senki sem fogja megmondani addig, amíg rá nem jönnek azok, akik mókoltak, addig pedig vajon kit/mit fognak hibáztatni? :) Sőt, utána is. A rendszer meg közben nem jó.

Amúgy magadnak természetesen azt írsz felül amit akarsz, én mindenesetre senkinek (másnak) sem javasolnám, hogy saját maga olyan módosításokat végezzen, amik konkrétan kárt tehetnek a rendszerben, extrém esetben adatvesztéssel egybekötve (például nemrég pont volt szó itt ilyenről, mikor az EFS kulcsok nem voltak lementve). Ha a jogosultságokkal sincs valaki tisztában, akkor főleg nem kéne ezzel szórakozni, vagy utána rábízni a helyreállítást, mert talán nem lesz az olyan egyszerű. Ez a véleményem.

(#95082) Doky586 válasza Sántha Lajos (#95080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#95083) Sántha Lajos válasza Doky586 (#95082) üzenetére


Sántha Lajos
tag

Köszi , de ismerem , amit mutatsz az a FEDÉL LEHAJTÁSAKOR......
engem az érdekelne ha felnyitom a képernyőt , akkor ne csináljon semmit .

(#95084) Doky586 válasza Sántha Lajos (#95083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban:wake up lid: tiltandó..

(#95085) Sántha Lajos válasza Doky586 (#95084) üzenetére


Sántha Lajos
tag

köszi a választ , de szerintem akkor marad így , nem nyulkálok a bios-ba.

(#95086) Frawly válasza Sántha Lajos (#95085) üzenetére


Frawly
veterán

Mert mi az oka, ami miatt a BIOS olyan szent, hogy hozzá sem mersz nyúlni? Nagy bajt nem csinálsz vele, max. nem úgy működik és visszacsinálod a beállításokat.

Bár azt sem értem, hogy mi abban a jó, hogy felnyitod a fedelet, és nem éled a gép? Azért nyitod fel, hogy nézegesd az üres képernyőt? Nyilván azért nyitja fel valaki, hogy használja. Még Linux alatt sem tudok olyanról, ahol OS-ben lehetne állítani, hogy mit csináljon a fedél felnyitásánál.

(#95087) uriember válasza Sántha Lajos (#95085) üzenetére


uriember
aktív tag

"igen , én is azon csodálkozom , hogy sehol nem találom ennek a dolognak a beállitását , az energia gazdálkodás lehetőségeknél , furcsa."

Bocs, de érdekelne, miért akarod ezt a featuret? Hogy ne úgy működjön, mint másnak, a te géped egyedi legyen? Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor kösd ki a fedélkapcsolót, ne turkálj beállításokban, igaz akkor a lehajtáskor sem fog aludni, csak ha a főkapcsolót alvásra konfigurálod és azzal altatod be...
Egyébként tényleg nem értem, hogy miért kell ez neked, elmagyarázhatnád.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95088) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok! Segítsetek egy kicsit!
egy bő fél éve/éve volt egy olyan gondom, hogy az akkori aktuális Windows10-nél, talán RS3 lehetett a gépemen nem értem el a megosztott háttér tárolómat hálózaton, csak Win7, vagy újabb géppel, XP-s vagy régebbi géppel nem.
Aztán mondtátok, hogy ezt már kézzel kell engedélyezni, s írtátok is, hogy mit kell, de sajnos elfelejtettem.
Szóval meg tudnátok mondani nekem ismét, hogy mit is, és hol kéne állítanom, hogy elérjem az XP-s vagy régebbi Windowsos gépeimmel is a Win10 alatt megosztott háttértáramat?
Köszönöm előre is :R

(#95089) r.levente75 válasza Sántha Lajos (#95085) üzenetére


r.levente75
addikt

Az enyém ilyen amit írsz. Nem mondom, hogy örülök neki de ez van. Bekapcsolt állapotban elaltatom a gépet, lecsukom a fedelet, felnyitom és kell nyomni külön még egy főkapcsolót, hogy életre keljen.
Ha csak bekapcsolva lehajtom a fedelet akkor kikapcsol a kijelző de nem rakja alvóba, ha visszanyitom akkor megy tovább.

(#95090) zolee001 válasza bacsis (#95088) üzenetére


zolee001
őstag

Programok--Windows összetevök telepitése--smb1/cifs pipa-restart

(#95091) Döglött Róka válasza bacsis (#95088) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tudom hogy szereted a retro-t de xpnel regebbi? :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95092) movax válasza #54072192 (#95081) üzenetére


movax
őstag

"addig, amíg rá nem jönnek azok, akik mókoltak"

Pont ez a lényeg, így lehet tanulni.

(#95093) #54072192 válasza bacsis (#95088) üzenetére


#54072192
törölt tag

Mennyivel régebbi az XP-nél? Ott a Total Commander, még LPT-n is tudsz fájlokat cserélni :DDD Régen is működött, estére végzett is, nem volt semmi gond.

movax: Persze, csak nem mindenkinek kell ezt megtanulni, mert nincs miért. Nem véletlenül tiltja a rendszer a hozzáférést, ott semmi keresnivaló nincs. Aki a motorháztetőt sem tudja felnyitni, az ne javítson motort :) Ezt most így en bloc a buherálás javaslatára mondom másoknak.
Egyébként az idézett mondatomnál napokat, akár heteket értek, amíg megy a "szaravindóz" és a "szara1809" (legalábbis jó sokára láttam erről kommentet, még csak nem is posztot). Ha valaki magának szórakozik vele, és rájön erre, majd megosztja, az oké. Másoknak javasolni úgy, hogy náluk esetleg baj lesz, és talán nem is tudják megoldani? Az nem jó ötlet. De mihez kellene amúgy?

(#95094) ddmb


ddmb
aktív tag

Most tértem át win10re win7ről és az USB3-as WD Elements 5TB vinyómat 10 perc alatt lekapcsolgatja a 10es (7esben kábé fél óra volt). Nézegetem a mikrofos fórumát, és mindenhol csak a power optionsra hivatkoznak, miközben annak semmi hatása a lekapcsolásig vonatkozó időtartamra. Kérdésem, hogy ti használtok vmi programot hogy ne kapcsolgassa ki a win10 a vinyót? És ha igen, akkor milyet?

(#95095) movax válasza #54072192 (#95093) üzenetére


movax
őstag

Ja, ma más világ van, azt látom. Mindenki most azonnal univerzális megoldást akar, de senki nem akar tanulni. Annó lazán felülírtuk meg átszerkesztettük az autoexec.bat-ot, hexaeditorral néztünk bele a BIOS-kódba meg grafitceruzával kötöttük össze a pineket a procin. Voltak hatalmas szívások, persze, de nagy tanulások is.
Manapság sokkal mimózábbak a júzerek.

(#95096) #54072192 válasza movax (#95095) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ez nem mimózaság, csak ma már sokkal többen használnak gépet, mint anno, és nem kell hozzá érteni. A Win10 is azért van túlbiztosítva, hogy ne lehessen kárt tenni benne véletlenül. Kijavítja magát, vissza tud kapcsolni kritikus szolgáltatásokat, mindig frissít, nem enged hozzáférést a legfontosabb mappákhoz, gond esetén mindig el tud indulni a helyreállító menü, stb. Meg így azért kényelmesebb is. Tök nyugodtan tudod használni a gépedet akkor is, ha a böngészőn kívül nem ismersz semmit, és mégis biztonságos marad a rendszer mögötte. Ha hajlamos vagy vírusokat összeszedni, akkor a Defendert fel lehet tekerni magasabb védelemre, például toolbarok és zsarolóvírusok ellen.
Amúgy anno is meg volt mondva, hogy mit kell bepötyögni DOS-ban, hogy elinduljon valami, meg mihez nem volt szabad nyúlni, mit és miért kell beírni az autoexec.bat-ba a hangkártya kézikönyve alapján, stb. Csak amíg akkoriban elég volt 3 floppy a helyreállításhoz, ma már kissé bonyolultabb egy OS, plusz ott a titkosítás, felhős dolgok, beállítások, adatok biztonsága, és hasonlók.

(#95097) zolee001 válasza ddmb (#95094) üzenetére


zolee001
őstag

Eszközkezelö--usb--kkeresed melyiken ül a vinyód és power management off

(#95098) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Látom , elég szép kis beszélgetés alakult ki , kérdésemmel kapcsolatban. Nos , kb.10 éve használok windows op rendszert , azért nem vagyok anyira hülye hozzá.(bios-ba mondjuk sose voltam , de például többször telepítettem újra windows-t gond nélkül.)
Azt történt hogy lecseréltem a régi laptomat , és ez nálam egy megszokás volt csak hogy amikor kihajtottam a képernyőt , még nem történt semmi , én nyomtam meg egy gombot. Az igaz hogy nem az üres képernyőt szeretném nézegetni , tehát a végeredmény ugyan az , BEKAPCSOLOM A GÉPET alvó állapotból.
Én szerintem egy kicsit túlagodtam a dolgot , csak azért tettem fel a kérdést mert nehogy mondjuk pár év után ez az érzékelő ami felébreszti a windows-t tönkremenyen vagy valami ilyesmi .
Mindenesetre köszönöm a válaszokat .

[ Szerkesztve ]

(#95099) Doky586 válasza uriember (#95087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg azon emberek néznek ki nevetségesen akik nyitott laptoppal járkálnak lépcsőházban, folyosókon, főleg cégnél, mert nem akarják lecsukni a laptopjukat mert akkor elaludna és megszakadna az adatbázis/vpn kapcsolat (több perc míg újra belépnek). Igaz ez a winben állítható LEhajtás, nem a fel...

[ Szerkesztve ]

(#95100) Sántha Lajos


Sántha Lajos
tag

Lenne még egy kérdésem , érdemes e a cc cleaner-t , használni , cookie-k , gyorsítótár , előzmények törléséhez , vagy elég e ezeket a crome-on belül meg törölni időnként . Vagy ha van más ilyen karban tartó program amit érdemes használni , irjátokle légyci .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.