Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) májkimiki válasza Döglött Róka (#96209) üzenetére


májkimiki
őstag

Még mielőtt nekifognék. Egy bios frissítést kipróbáljak? Van magasabb verziójú, mint ami éppen most van a notin. Igaz jó régen adták ki (2011.nov.1.-én).

A történethez az is hozzátartozik, hogy ilyet produkált a noti 2015 és 2017 között. Különböző Linux disztrókkal is, vegyesen. Az egyikkel leállt, a másikkal nem és ez már a live rendszernél is előjött. Nem kellett telepíteni hozzá. Ezt csak azért említem, mert lehet a bios frissítés esetleg megoldaná és nem kellene a dumpot bogarászni.

(#96252) Döglött Róka válasza májkimiki (#96251) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindenképp fuss neki akkor:) Főleg ha más OS-en is volt ilyen.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96253) májkimiki válasza Döglött Róka (#96252) üzenetére


májkimiki
őstag

Az okozhat esetleg gondot a bios cserénél, ha a folyamat végén restartolni kell és megragad ebben az állapotában. Amit erőszakosan a kikapcs gomb hosszú megnyomásával lehet megszüntetni, leállítani a notit.

Meg van még az eredeti W7-es rendszer az eredeti hdd-n. Azt tegyem vissza és azon csináljam a bios cserét?

(#96254) Winnie The P válasza Döglött Róka (#96211) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Nem bánkódom, csak meglepődtem!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#96255) KonzolKartel válasza májkimiki (#96253) üzenetére

BIOS frissítést általában nem operációs rendszer alatt végzünk. Ha mégis kénytelen vagy, akkor az legyen fent, ami a legstabilabb. Amennyiben végig tud menni a folyamat, akkor nem baj, de semmiképp sem normális jelenség.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#96256) májkimiki válasza KonzolKartel (#96255) üzenetére


májkimiki
őstag

Egy kattintós .exe formátumban jött le a gyártó weboldaláról. Akkor inkább a stabilan leálló és restertoló W7 alatt ejtsem meg a cserét?

(#96257) wjbhbdux válasza májkimiki (#96256) üzenetére


wjbhbdux
veterán

én nem frissítenék biost windowsból, csak van ott file különálló fájl is

/s

(#96258) májkimiki válasza wjbhbdux (#96257) üzenetére


májkimiki
őstag

Nincs más, csak ez a 6.8 MB-os Windows Flash utility package.

(#96259) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!
Az öcsém gépében egy ssd-n telepített 1803-as verziószámú eredeti Windows 10 fut.
Vett az ssd mellé egy 1tb sata 3 hdd-t ami nálam tökéletesen működött.
A gond a következő:
A bios felismeri, és a boot eszközök között is felkínálja <KÉP>
A windowsban viszont sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelésben nem jelenik meg még kérdőjelesként sem. <KÉP> (A képen a gép paraméterei is láthatóak.)
Sajnos hiába googlizom a problémát.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#96260) Döglött Róka válasza KonzolKartel (#96255) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minden bios frissites os alol megy mert valahogy be kell olvasnod a fajlt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96261) mezis válasza Arlekim (#96259) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Milyen hw, op. renszer volt, amelyikkel működött ?

- SSD SATA0-hoz csatlakozik ?

- HDD-t végigpróbáltátok az összes SATA porton ?

- Próba egy Live Linux-al

[ Szerkesztve ]

mezis

(#96262) Döglött Róka válasza mezis (#96261) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minek probalja live linux-al, egyertelmu driverproblema.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96263) Doky586 válasza Döglött Róka (#96260) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[kép] Persze a uefi bios -t is tekintheted os -nek.. Be tudja magának olvasni, vagy akár önállóan le is tölti magának. De érdemes elolvasni a gyártó utasítását aki elmondja mit kell csinálni. Lehet win alatt csak egy pendriveot (vagy floppy-t) gyárt (évjárattól függően) amit majd be kell bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#96264) Arlekim válasza Döglött Róka (#96262) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Ha driver probléma, akkor ismeretlen eszközként miért nem jelenik meg?
Az előző válaszra reagálva: Nálam mikor működött szintén w10 alatt volt, egy dell 7010 desktopban.
A hdd egy wd gyártmányú, új.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#96265) májkimiki válasza Doky586 (#96263) üzenetére


májkimiki
őstag

Ennyi a gyártói leírás, amit mellékelnek a bios mellé.

Downloading the package
=======================
1. Click the file link to download the file from the web page.
2. For Windows operation system, there is an update packages available, 45CN38WW.exe. It can run both in 32-bit and 64-bit Windows.
3. When prompted, select a drive and directory in which to save the downloaded file.

Installing the package in Windows.
======================
1. Restart computer.
2. Locate the file 45CN38WW.exe that has been downloaded.
3. Double click the 45CN38WW.exe. For Windows 7, you may run it as administrator by left-clicking on the icon and selecting “Run as administrator”.
4. Click “Install”.
5. When a window prompt, click “OK”.
6. Press Enter to start flashing. During the process, you are advised not to turn off the computer.
7. When the update finishes, the computer will automatically reboot for the changes to take effect.
8. Enter to BIOS menu, load default setting-> save and exit.
9. Please reboot the system again.

Létezik olyan program, amivel a futó Windows alól a jelenleg működő bios-t le lehet menteni? Majd csinálni egy olyan bootolható eszközt, amiről vissza lehet állni?

[ Szerkesztve ]

(#96266) Döglött Róka válasza Arlekim (#96264) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem hdd driver lesz a ludas hanem a vezérlő. Alaplapnak nincs valami support packja?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96267) laszlohu


laszlohu
addikt

Be volt állítva, a frissítések szüneteltetése 04.02 - ig , erre ma se szó se beszéd el kezdett frissíteni. :(((

(#96268) Döglött Róka válasza laszlohu (#96267) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor nem lennek olyan biztos, hogy be volt allitva:)

Get-Windowsupdatelog es nezd meg miert kezdte el.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#96269) Doky586 válasza májkimiki (#96265) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a gép pontos típusa?
Biost nem lehet menteni. De régebbit is fel lehet tenni. Laptopnál az áramszünet sem rontja el. Egyedül az téglásíthatja a lapot ha nem a hozzá való biost hanem más gép biosát töltöd rá.. Vagy ha idő előtt kikapcsolod.

Leírás egyértelmű. Egy szakaszban írja rá. Ha nem indul újra sok percen át miközben azt írja a képernyőn hogy restarting... akkor (és csak akkor) segíts be neki kézzel.

(#96270) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Windows 10 alatt hogyan tudok egy külső meghajtót FAT32-re formázni?
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#96271) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
az alábbi kérdést próbáltam feltenni a Google Chrome topikban, de sajnos ott nem kaptam választ. Gondoltam megkérdezem itt is, hátha valami windows 10 beállítási probléma lesz a dologban.

Az utóbbi másfél-két hétben érdekes dolog kezdett történni a gépemen a Chrome-mal, ami ráadásul a többi Chromium alapú böngészőt is sújtja, így az Operát sem tudom használni (ezt a hsz-t is Edge-ről írom már...).

A konfig: HP Pavilion DV6-6B08eh laptop, AMD 3810MX procc 2,3 Ghz-re húzva, 8GB ram, 256 GB WD SSD+1TB merevlemez, legfrissebb, jogtiszta windows 10-el.

A problémám az az, hogy bármit, azaz BÁRMIT (komolyan, index.hu, upc.hu, hardverapro.hu, stb. - az Operán még a Google keresés is) nyitok meg, azt írja ki, hogy nincs elég memória, és semmit sem tud megnyitni. A Chrome néha próbálkozik, az Opera semmit nem csinál, semmit sem tud megnyitni, Chromenon jön az "a manóba...." felirat, Operán pedig, hogy nincs elég memória. A feladatkezelő teljesítmény fülén látszik, hogy még közel 3 GB szabad RAM van, így fogalmam sincs, mi lehet a gondja.

Amiket megpróbáltam (a jegyzőkönyv kedvéért), de sajnos egyik sem működött:
1. áttettem a Chrome cache-t ramdiskre
2. megnöveltem a lapozófájl méretét, minimum 1200MB, maximum 8192MB-ra
3. próbáltam a "-no-sandbox" parancsot
4. letiltottam a hardveres gyorsítást
5. eltávolítottam az összes bővítményt
6. leállítottam a szinkronizálást
7. új default profilt csináltam
8. a Chrome újratelepítésekor töröltem minden fájlt az appdatából.
9. töröltem az ESET Internet Security-t
10. újrahúztam a windows 10-et csak emiatt, de semmi, ugyanaz a hiba a Chrome-nál és az Operánál is, egyszerűen azt írja, hogy nincs elég memória neki úgy, hogy az Edge és a Firefox simán működik a rendszeren.

Ha valakinek lenne bármilyen ötlete, azt szívesen fogadom! Egyre inkább kezdek arra gyanakodni, hogy a win tilt le valamit a gépen. :F

www.brczart.hu

(#96272) Arlekim válasza Döglött Róka (#96266) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Elméletileg a Dell gyári driverpakkja van fent, intel chipset driverrel, de jó ötlet, megpróbálom frissíteni.
Az összes sata porton végigpróbáltam, még az odd dedikáltakon is. A bios végig szépen látta.
Az ssd sata 0-porton van.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#96273) Kékes525 válasza Digital (#96270) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyszerűen: [kép] [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96274) tordaitibi válasza Digital (#96270) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha nagyobb 32 giganal, pl. HDD, akkor diskpart.
Nem vagyok most win elott, fejbol meg nem tudom sajnos de van helpje, es ha nekem sikerult egy 1 terast fat32-re formazni vele akkor masnak is fog. :)

Kekes, szerintem nem.erre gondolt...

(#96275) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Tudom, hogy ez itt off, de nemtudom hirtelen hova irhatnék. Van nálam 1 Pc , elhoztam az illetőtől tőle mindent amit kell, és bekapcsol de viszont nincs kép. A vga szörnyen zúg, krepeg. Megpróbáltam mindent kiszedni amit csak lehet és külön is kifújtam őket. Mindent visszapattintottam, de még mindig az van, hogy nagy zúgás, már nem kapcsol ki,de nincs kép. A vga kártyába DVI csati van, amire van 1 hdmi-re átalakító, de a monitorból nincs hdmi kimenet. Csak vga és az áramra. Valaki valami ötlet? Előre is köszi a helpet aki tud segíteni :R

(#96276) Doky586 válasza Digital (#96270) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a gond..?

Egy magasabb verziószámú winnel ez így megy: [kép] [kép] ;)

(#96277) Digital válasza Doky586 (#96276) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm, megoldódott. Win alatt ilyet mostanában nem csináltam :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#96278) King Unique válasza Digital (#96270) üzenetére


King Unique
titán

Ha 32 GB-nál nagyobb partíciót akarsz FAT32-re formázni, akkor ahhoz eleve külső program (pl. FAT32 Format) kell, mivel sem lemezkezelő, sem parancssorban a DiskPart nem fogja engedni.

(#96279) Digital válasza King Unique (#96278) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm! Külső programmal oldottam meg.
Parancssorból nem ment.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#96280) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

legális windows10-nél érdemes microsoft fiókot megadni??vagy inkább helyi fiók?

köszi a választ

(#96281) Doky586 válasza petya2012 (#96280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Installálni mindenképp helyi fiókkal érdemes - szerintem. (utána még eldöntheted kell-e)

(#96282) cappa72 válasza petya2012 (#96280) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mindegy.

Egyik gépen megadtam, másik gépen nem adtam meg.
Nem érzékelek különbséget. (Bár nem is sok dologra használom ezt az oprendszert.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#96283) slett27 válasza Döglött Róka (#96224) üzenetére


slett27
addikt

Én úgy tudom, hogy több Windows 10-es gép esetén azonos alhálózaton HA a hálózati felderítés be van kapcsolva akkor egy gép letölt egy adott frissítést, akkor a többi gép már a helyi hálózaton arról a gépről tölti a frissítést és nem a netet fogja.

A WSUS tudomásom szerint egy update szerver ami pont erre való, hogy hajnali 3:00-kor amikor senki nem dolgozik az irodában leszedi a lehetséges frissítéseket 1x, majd a hálózaton lévő gépek erről a szerverről helyi hálózaton frissítenek.

Ezért gondoltam azt hogy a WSUS ettől kezdve feleslegessé válik.

Vagy nem jól tudok valamit ? :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#96284) Geth válasza slett27 (#96283) üzenetére


Geth
addikt

Kifejezetten rosszul :)

A Delivery Optimization és a WSUS két különböző dolog.
A DO arra lett kitalálva, hogy a szűkebb értelemben LAN-on, tágabb értelemben akárhonnan keresztbe-kasul tudják egymástól tölteni a frissítéseket. Ha nincs elérhető peer, leszedik az MS-től. Ennyi.

A WSUS céges környezetben központi update szerverként funkcionál, ha jól van beállítva (értelmesen), akkor a gépek nem szedik le az MS-től ha éppen olyan kedvük van, vagy nem elérhető a WSUS.
Sőt, a legnagyobb ereje abban rejlik, hogy egyesével tudják visszatartani a frissítéseket, és akár részletesen bontva teríteni. Ezt Te DO-val sehogy nem tudod megcsinálni.
Nem értem miért akarod minden áron összemosni a két dolgot.

(#96285) Doky586 válasza Geth (#96284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarja összemosni. Ö otthoni környezetről beszél te meg cégesről..
Tehát lényegében ugyanaz.

Tehát otthon pl a 3db gépből csak 1 van kiengedve a netre (mac/ip szerint) akkor alapból mind a három frissülni fog (?)

[ Szerkesztve ]

(#96286) Geth válasza Doky586 (#96285) üzenetére


Geth
addikt

Nem láttam hogy otthoni környezet.
A lényeg, hogy a DO nem teszi feleslegessé a WSUS-t. Pont. NEM ugyanaz!
A WSUS lényege a kontroll, de ezt már leírták korábban is.

akkor alapból mind a három frissülni fog (?)
Ha jól van beállítva, tehát a kiengedett gép terítheti, a többit meg nem fogja meg a tűzfal, akkor igen.

Nálam is amikor update van, 1. gép leszedi, 2. gép meg az 1-től szedi le. A statból is szépen látszik, hogy az 1. csak MS-től szedett, a 2. meg részben az MS-től részben a LAN-ról.
Azért csak részben, mert ha például pont mindkettő be van kapcsolva, mindkettő neten van, és pont frissülne mind a kettő, akkor párhuzamosan szedik... Illetve ha pl. egy update csak a 2-t érinti, akkor értelemszerűen azt nem fogja tudni az 1-től szedni :)

[ Szerkesztve ]

(#96287) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Lenne egy problémám laptopon, win10x64 1709-en.
Amit a dell notebook topikban már feltettem, de sajnos eddig nem tudtak segíteni, ezért felteszem itt is, talán tudtok segíteni.

Laptop, full hd ips kijelző, win10x64 1709, ac adapterről megy (nem aksiról!).
Filmezésnél, youtube videóknál, amikor a videó teljes feketébe vált vagy nagyon sötétre, és ugyan ez visszafelé, ha fekete vagy nagyon sötét jelenetből vált világosabbra, akkor az egész képernyőn észlelhető egy enyhe fényerő változás, mintha egy rövid pillanatra kicsit le és fel váltott volna a fényerő.
Ha a videókat arra a jelenetre teszem és ismétlem ugyan ott egymás után többször, akkor mindig ugyan ott és akkor csinálja, amikor feketéből világosra, és világosról feketére vált a kép, tehát nem véletlenszerű, hanem konrétan a váltáskor történik mindig.
De írok egy még furábbat, ami szintén ez a hiba, de még hülyébben hangzik.
Win asztalon, nincs semmi, majd gépházban/személyreszabás/színek/kiválasztom a white modról a dark módra, hogy a gépház háttere ne fehér, hanem fekete legyen. Majd minimalizálom a már feketére átállított gépház ablakát a tálcára a gyors elérési ikonok közé. Aztán a tálcán rákattintva előugrasztom, majd vissza minimalizálom a tálcára, mikor ezt csinálom egymás után, többször, amikor előugrik a fekete gépház ablak, a képernyő akkor is ezt csinálja a hirtelen, rövid, halvány fényerő le-fel változást szintén egész képernyőben és pont akkor, amikor a fekete ablak előugrik.
Ha nincs ilyen nagy konraszt változás, akkor nem csinálja, és álló képnél sem.
Ha csatlakozási hiba lenne, akkor ugye véletlenszerűen kéne történnie, nem pedig konkrétan bizonyos helyzetben pont akkor, pont abban az esetben, amit fent írtam.
Ha a kijelzővel lenne valami, akkor talán annak is véletlenszerűen kéne történnie.
Persze lehet hardware-s is, hogy eleve hibás és így "működik rendesen" vagy software-s talán akkor inkább.
Valakiknek volt olyasmi problémájuk, hogy videózásnál csík jelent meg, vagy vibrált, de ez valami más lehet.
Nemrég volt egy friss win telepítés, egyenlőre dell-es program nincs feltelepítve, energiagazdálkodás nincs piszkálva sem, intel hd vga driver természetesen fel van telepítve és fix 60Hz-en van, az nem szokott váltakozni sem.

Ilyen pedig persze, hogy nincs a settings-ben hogy:
-Touch or click System.
-On the Display screen find the Adjust my screen brightness automatically option. ez az opció hiányzik belőle.
Csak ezt találtam, de ez már alapból off és off beállításon volt. Kipróbáltam újra on-ra és úgy, majd vissza off-re és ismét, de nem változott semmi.

Ez most micsoda lenne szerintetek és megoldható vagy sem?

(#96288) slett27 válasza Doky586 (#96285) üzenetére


slett27
addikt

Nem, nem kifelejtettem hogy céges környezet kb 60-70 kliens. :B

Én csak gondolkodtam, hogy WSUS azért válik feleslegessé, mert a gépek egymás között lefrissülnek a helyi hálózaton ráadásul a sávszélesség is a duplájára emelkedett.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#96289) Geth válasza Ice&Lime (#96287) üzenetére


Geth
addikt

Az adaptív tudtommal a külső fényviszonyok változására reagál (ha van ilyen szenzor). Nálad nem ez a helyzet. Nekem ez inkább valami gyártóspecifikus hülyeségnek tűnik, pl. Dell Intelligent Display.

(#96290) májkimiki válasza Doky586 (#96269) üzenetére


májkimiki
őstag

Lenovo IdeaPad Z570.
[link]
Innen töltöttem le a bios cserélő appot.
SHA256-ot ellenőríztem, nem sérült a letöltés alatt.
Nekem most 45CN28WW van és frissítenei tudok 45CN38WW-re.
Itt a full leírás a gyártótól:
Flash BIOS update - Flash from Operating System version for IdeaPad Z570
Version 45CN38WW
Installation README
Updated Date 2011-11-01
This package updates the basic input/output system (BIOS) on IdeaPad Z570

BIOS, abbreviation of Basic Input/Output System, is integrated in ROM chip on main board, which contains the basic input/output program, system configuration information, system startup self-check and pre-setup programs. BIOS provides most basic low-level hardware operations; it is the connection between software and hardware, and interfacing window of hardware and operating system.

Note: Make note of any settings you have changed in the BIOS Configuration Utility. These settings may have to be re-entered after updating the BIOS.

Attention: Do not power off or restart your computer during the BIOS flashing process, which will cause serious damage and improper functioning of your computer.

Print this file so that you can refer to it during the installation.

Downloading the package
=======================
1. Click the file link to download the file from the web page.
2. For Windows operation system, there is an update packages available, 45CN38WW.exe. It can run both in 32-bit and 64-bit Windows.
3. When prompted, select a drive and directory in which to save the downloaded file.

Installing the package in Windows.
======================
1. Restart computer.
2. Locate the file 45CN38WW.exe that has been downloaded.
3. Double click the 45CN38WW.exe. For Windows 7, you may run it as administrator by left-clicking on the icon and selecting “Run as administrator”.
4. Click “Install”.
5. When a window prompt, click “OK”.
6. Press Enter to start flashing. During the process, you are advised not to turn off the computer.
7. When the update finishes, the computer will automatically reboot for the changes to take effect.
8. Enter to BIOS menu, load default setting-> save and exit.
9. Please reboot the system again.

Updated Information:

Latest Version BIOS fixed all merged issues from previous.

Summary of changes
==================
General Information:
44CN38WW:
1 Solved BIOS failed to save boot order issue
2 Solved Intel WLAN failed to work only when CD was selected as the first boot order.

45CN36WW:
Fixed the hanging up issue when install non-OEM version Windows 7 Operating system.


Trademarks
==========
IdeaPad and IdeaCentre are registered trademarks of Lenovo.

Microsoft and Windows are trademarks of Microsoft Corporation in
the United States, other countries, or both. Other company, product,
and service names may be trademarks or service marks of others.

THIS DOCUMENT IS PROVIDED "AS IS" WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND.
WE DISCLAIM ALL WARRANTIES, WHETHER EXPRESS OR IMPLIED,
INCLUDING WITHOUT LIMITATION, THE IMPLIED WARRANTIES OF FITNESS
FOR A PARTICULAR PURPOSE AND MERCHANTABILITY WITH RESPECT TO THE
INFORMATION IN THIS DOCUMENT. BY FURNISHING THIS DOCUMENT, WEGRANT
NO LICENSES TO ANY PATENTS OR COPYRIGHTS.

Copyright (c) Lenovo 2008, all rights reserved

(#96291) Geth válasza slett27 (#96288) üzenetére


Geth
addikt

Ja, csak WSUS nélkül minden kontrollt elvesztesz, hogy melyik gépre mi menjen ki.
Ja meg a DO nem 100% megbízható, írtam két esetet is, amikor működő DO-tól függetlenül MS-től szedte.
Végülis tényleg felesleges...

(#96290) májkimiki: Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#96292) slett27 válasza Geth (#96291) üzenetére


slett27
addikt

Igazából értelek, konkréten a különbséget akartam látni. :K Köszi a segítséget.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#96293) Doky586 válasza Ice&Lime (#96287) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eltévesztetted az évszámot /verziót.. 1809 -et használd.
Ne foglalkozzunk már a réges rég kijavított bugokkal..

(#96294) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok!

Párom laptopján hivatalos Win10 van (a gép újonnan vásárolt, még garis), nem találja (nem tudja, hogy kapott-e) a Win aktiváló kódját.
SSD-t tennék bele, és újra telepíteném a Win-t.

Ki tudom olvasni a Win-ből a jelenlegi kódot?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#96295) májkimiki válasza Geth (#96291) üzenetére


májkimiki
őstag

Docky kérezte milyen noti pontosan, + mellékeltem mindent ami a témát érinti.

(#96296) Doky586 válasza slett27 (#96288) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem itt nem a kliensszám a lényeg hanem hogy a wsus-hez 'kézimunka' és hozzáértés kell, de lehet konfigurálni; amíg a win10 beépített KO-ja nem igényes semmit, win telepítés után alpból használható (be van kapcsolva) de cserébe nem konfigurálható (úgy mint a wsus)..

(#96295) májkimiki : köszi mostmár csak az van hátra hogy előre.. :K

[ Szerkesztve ]

(#96297) cappa72 válasza palfitom (#96294) üzenetére


cappa72
nagyúr

parancssorból
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

vagy

powershell "(Get-WmiObject -query `select * from SoftwareLicensingService').OA3xOriginalProductKey"

forrás

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#96298) -Nomad- válasza palfitom (#96294) üzenetére


-Nomad-
tag

A laptop alján kell lennie COA matricának azon rajta van a kulcs.

Sürgősen frissíteni kell a Windowst

[ Szerkesztve ]

(#96299) palfitom


palfitom
félisten

Köszönöm Uraim a segítséget! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#96300) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, mostanában annyi kékhalált dobott a W10 1809, hogy muszáj írjak, kérdezzek: van valami megoldás??
Dell 7390 lapos, Asus gyári PC, Lenovo X270 --- omlik össze, fagy le, és legtöbbször memory xxx a hibaüzenet, meg hogy indítaná újra, ami soha nem történik meg, csak fullon pörögnek a ventik, és kikapcs gomb hosszan nyom a megoldás.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.