Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95401) #54072192 válasza divan (#95399) üzenetére


#54072192
törölt tag

Csökkentett módban ezek szerint elindul? Az biztos, hogy másoknak volt már sikertelen a rendszer-visszaállítás, és az alaphelyzetbe állítás is akkor, ha tulajdonukba vettek bizonyos rendszermappákat (a WindowsApps ilyen), illetve ha kézzel törölve lettek gyári alkalmazások, amiket visszaállítana magának, csak nincs honnan.

(#95402) divan válasza #54072192 (#95401) üzenetére


divan
senior tag

Nem sajnos csökkentett módban sem indul. A helyreállítási módoknál lehet parancssorból próbálkozni, ott próbáltam. Állandó kék halál van indításkor, Bad system config info leállítási kóddal. De előtte nem volt semmi ilyen jogosultság módosítás, kézzel gyári alkalmazások törlése.

[ Szerkesztve ]

(#95403) #54072192 válasza divan (#95402) üzenetére


#54072192
törölt tag

A hibaüzenetre rákeresve a Microsoft szerint a registry sérülése okozza a gondot. Ezt vagy a felhasználó csinálta, vagy egy általa futtatott, pl. reg cleaner program.
Van egy feladat a rendszerben, aminek kell készítenie egy biztonsági másolatot az adatbázisról, de úgy tűnik, hogy nem fut le. Megnézheted, hogy a C:\Windows\System32\config\RegBack mappa üres-e. Ha nem, akkor megpróbálhatod innen a 3. pontot. Más ötletem sajnos nincs.
Esetleg ez még megér egy próbát, de egy újratelepítés lenne talán a legegyszerűbb, hacsak nem mond más valami okosat.

(#95404) Deion Branch


Deion Branch
tag

Üdv!

Az automatikus indítások között találtam egy ilyet:
kép

Valami tipp ez mi lehet? Relatíve rendszeresen ellenőrzöm, tehát túl régóta nem lehet ott.

(#95405) Cs1csó válasza Deion Branch (#95404) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, futtass pár kártevő keresőt: Adwcleaner, MBAM Free, Hitman Pro, Emsisoft Emergency Kit

(#95406) Deion Branch válasza Cs1csó (#95405) üzenetére


Deion Branch
tag

Köszi a tippet, bár legfrissebb jogitszta nod32 van, van amit ezek észrevehetnek és az nem?

(#95407) Cs1csó válasza Deion Branch (#95406) üzenetére


Cs1csó
félisten

AZ kiváló védelem de attól még ezeket lefuttathatod, ha gyors neted van hamar lejönnek az Adwcleaner és a Hitman Pro nem telepítős elég egyszer lefuttatni a másik kettő települ. AZ MBAM-nál kell vigyázni, hogy vedd ki a pipákat, hogy ne akarjon a rendszerrel indulni stb. elég alkalmanként lefuttatni - futtatás előtt frissíti az adatbázisát -

(#95408) divan válasza #54072192 (#95403) üzenetére


divan
senior tag

Ok, köszönöm szépen. Aki használja, biztosan nem futtat ilyen programokat, és manuálisan nem is turkál a registryben. Péntek reggel bekapcsolta, azóta ilyen. Délután megyek oda, ahol van a laptop, akkor kipróbálom ezeket. Ha ezek nem jönnek be, akkor marad az adatmentés, és újratelepítés. :R

(#95409) #37935104


#37935104
törölt tag

Üdv újra mindenkinek!

A nyomtató topikban már feltettem a következő kérdést, de most hozzátok is fordulnék, hátha több szem többet lát alapon van valami ötletetek:

"Egy ideje használunk egy Brother QL-1060N típusú hálózati címkenyomtatót. (a routerre van csatlakoztatva a nappali közepén és 2-3 laptopról használjuk rendszeresen a ház különböző pontjaiból)

Sehogy nem jövünk rá viszont, hogyan lehetne a készenléti állapotot bekapcsolni, ugyanis X idő elteltével kikapcsol és ha nyomtatni szeretnénk, oda kell hozzá battyogni és be kell kapcsolni. Van ötletetek hogyan lehetne mégis? Próbálkoztunk a webes felülettel, valamint a nyomtató tulajdonságainál (rendszergazdaként). Egy darab opció van, amire nem lehet rákattintani és lehet, hogy pont ott van a kutya elásva."

Az egy darab kattinthatatlan opció szerepel a képen (Utility/Tulajdonságok). Egyéb, hasonló stílusú Brother nyomtatónál ebben a menüben lehet beállítani a hőn áhított dolgot, hogy legyen készenlétben és ébredjen fel, ha nyomtatási feladatot kap. A hivatalos Brother oldalról töltöttem le az illesztőprogramot, rendszergazdaként vagyok bejelentkezve és (mint néhány korábbi hozzászólásomból kiderül), jogtiszta (és vadi új) Windows 10 Home-ot használok. Mivel a gombra nem lehet kattintani, gondoltam esetleg szoftveres probléma is szóba jöhet (akár a Windows-ban van valami letiltva például alapból), azt hiszem, elfér itt a kérdésem.

Egyébként a BRAdmin Professional 3 nevű szoftverrel is megpróbáltam már (hivatalos Brother admin tool), de semmi. Arra is gondoltam, hogy esetleg valahol a Registry-ben át lehetne állítani egy bizonyos értéket, de sajnos annyira nem vagyok benne a témában, hogy hozzáfogjak magamtól.

Any suggestions? :U

[ Szerkesztve ]

(#95410) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Fájltípushoz hozzárendelt alkalmazást, hogy tudok törölni? Amit szeretnék hozzárendelni, az nincs a listában, storeban. Fájlon társítással mást is ki tudok jelölni, de arra van lehetőség, hogy semmi se legyen társítva?

[ Szerkesztve ]

(#95411) Döglött Róka válasza Dilikutya (#95396) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nezd csak : https://support.microsoft.com/en-us/help/243330/well-known-security-identifiers-in-windows-operating-systems

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95412) #54072192 válasza divan (#95408) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akkor az valami érdekes hiba lehetett, sok sikert hozzá! :) Ha megvan a rendszer, egy biztonsági mentés nem árt, és ha a beépített megoldást használod, akkor a helyreállító menüből is visszaállítható.

Deion Branch: Volt ott egy programod, ami eltűnt, talán leszedted. CCleaner van? Legutóbb azzal kapcsolatban láttam, valami maradék volt. Ezzel könnyen megnézheted, akár törölheted is.

(#95413) #54072192 válasza pinnacle (#95410) üzenetére


#54072192
törölt tag

Esetleg próbáld meg ezt.

(#95414) Frawly válasza Zoz (#95393) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz, erre ránézek. Jó lenne, ha tényleg kivették ezt a korlátozást belőle.

(#95415) tordaitibi válasza #86564352 (#95384) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tényleg nem kukacoskodás, de ilyesmiben maximálisan igaza van a fórumtársnak:

"ugyanez új Paint 3D: három másodperc mire elindul"

Az Úr 2002. évében, W2000, 32G HDD (hol volt még a 100x gyorsabb ssd...), 256M ram, P3 proci 1 maggal,
és egy Word indulása nem mérhető, kb. 3 tized másodperc volt.
Most, SSD, 4 magos procc, 8G ram stb. és kattintok, elindul, mazsolázik, valamit nézeget a neten, de legalább írja hogy pillanat..... aztán úgy 3-4 sec múlva megjelenik a 27 soros dokumentum.
Háát..... ha ez fejlődés, habár a visszafejlődés is az.

(#95416) Geth válasza tordaitibi (#95415) üzenetére


Geth
addikt

Nem kukacoskodás, nekem most is bepattan a Word, ha arra kell fanyalodnom :)

(#95417) zolee001 válasza tordaitibi (#95415) üzenetére


zolee001
őstag

Fejlödés ez bizony,igy ösztönöznek a software/hardware gyártók,hogy tessék venni modernebb készüléket mert szegény népi kinai munkás éhendöglik és a wall streeten sem mutat jol ha nincs növekedése a cégeknek.

(Az O365 komponensek valóban lassabban indulnak ami betudható a felhös /internetes file megnyitásnak de a sima Offce on premise az 1-2 sec alatt indul.)

(#95418) #54072192 válasza tordaitibi (#95415) üzenetére


#54072192
törölt tag

És mi akadályoz meg abban, hogy most is elindítsd a Word 2000-et? :) Ha nem kell semmi, amivel az új többet tud. Ugyanígy a Paint3D-vel is.

(#95419) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Szerettem volna elérni a csoport házirend szolgáltatást, de miután kiadom a gpedit.msc parancsot az alábbi hibaüzenet fogad:

A rendszer Windows 10 Enterprise

Lehet ezt valahogy javítani?

(#95420) mezis válasza Laszlo733 (#95419) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad a Windows\SysWOW64\gpedit.msc-t rendszergazdai jogokkal futtatni ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#95421) tordaitibi válasza Geth (#95416) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Vannak akik szerencsés csillagzat alatt születtek és azóta is a w10 napja ragyog felettük. :)

(#95422) tordaitibi válasza #54072192 (#95418) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Semmi mert még talán fennt van valahol a padláson. Kissé poros lehet már szegénykém. Mekkora szám volt Nem akarok ferdíteni de 200khuf körül vettem a gépet anno, úgy emlékszem. És voda gprs netem volt, a Startlap kb. 4-5 másodperc alatt jött be, de a Word az ugrott! :)

(#95423) Laszlo733 válasza mezis (#95420) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Igen, de üresen jelenik meg az ablak:

(#95424) #54072192 válasza tordaitibi (#95422) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akkor képzeld el, hogy a Word 2000 annyit tud, mint a 2019 :) Ezért indul lassabban (bár nekem is csak írja, hogy Indítás..., és rögtön betölt).
Ugyanígy a Paint 3D, mindent tud, amit a régi, de mellette még egy rakás mást is, például térben, modellekkel is dolgozik. Itt lehet nézelődni: remix3d.com. Persze nem egy Photoshop.
Igazából a Fotók app is sokkal okosabb, mint a régi, meg alapból van valamilyen képjavítás a képek megnyitásakor, ezért lehet lassabb. Magától készít albumokat, felismeri a mosolyt, az emberek arcát. Egyszerűen lehet képeket szerkeszteni és vágni.

Persze ha valakinek nem kellenek ezek, az használ mást. Egyedül a Számológép app az, amire néhányan panaszkodnak, hogy lassan indul, de nekem mindig minden gépen azonnal indult.

[ Szerkesztve ]

(#95425) aldebaran


aldebaran
őstag

Egy kis segítség kellene:
Tegnap egy rossz pedrive-ot tettem a gépbe és adtam neki egy meghajtó betűjelet. Ma amikor bekapcsoltam a gépet így jelent meg a helye, holott már nincs is beledugva a pendrive:

A diskpart-nál nem jelenik meg, a lemezkezelőben sem jelenik meg, a net use-nál sem jelenik meg, a reistryben (HKLM\System\MountedDevices) sem jelenik meg. A registry-ben 2 bejegyzés van, amit nem tudok hova tenni, így néznek ki: #{....}. A többi így néz ki: \??\Volume{...} vagy így: \DosDevices\C:

Tudtok segíteni, hogyan tudom eltüntetni?
(Hasonló ehhez a problémám, de sajnos nem segítettek a javaslatok :( )

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#95426) mezis válasza Laszlo733 (#95423) üzenetére


mezis
nagyúr

Én Win 10/64 Pro verzióban adtam ki a parancsot. (1809 17763.316)
Valaki kigyomlálta volna a Win 10-edet ?

mezis

(#95427) prabhu válasza #54072192 (#95424) üzenetére


prabhu
senior tag

"felismeri a mosolyt, az emberek arcát"
Ez tényleg nagyon lényeges funkció...

[ Szerkesztve ]

(#95428) #54072192 válasza prabhu (#95427) üzenetére


#54072192
törölt tag

Igen, ha mondjuk valaki meg akarja keresni a vidám fotóit az ismerőseivel 2013-ból, akkor nem kell végignéznie az összes képét. De nem kötelező ám használni.

(#95429) Döglött Róka válasza tordaitibi (#95415) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az MS a Secuirty over Performance irányelvet követi. Ha valaminek lassabban kell működnie hogy biztonságosabb legyen, akkor lassabb lesz. 2000 óta lecsúszott pár biztonsági javítás a windowsupdate-en keresztül...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95430) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Lenne egy kis problémám megvettem a termék kulcsot a Goodoffer24.com
oldalról egy Windows 10 Pro termék kulcsot.Jelenleg egy 10 Home fut rajta ,és ha beírom a kódot a másik termék kulcs megadásához és nyomunk egy Tovább gombot akkor ez a Hiba van:Error Code: 0xc004f050?!!
Mit csinálunk rosszul?

(#95431) mezis válasza kkp900 (#95430) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet, hogy teljes újrainstallálás kell a kulcsnak megfelelő (letöltött) Win 10 installáló DVD-ről, PEN drive-ról.
(Nekem olyan rémlik, hogy nem lehet akármiről akármire upgrade-lni.)

mezis

(#95432) #54072192 válasza kkp900 (#95430) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ilyen hiba esetén netet kihúz, új kódként ezt kell megadni: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T.
Ha végzett, akkor megadhatod neki az új kódodat, netre lépve aktiválni fogja.

mezis: Nem gond, ha valóban Home-ról Pro-ra frissítünk, nem pedig valamelyik egyéb kiadásra (pl. N-es).

(#95433) King Unique válasza kkp900 (#95430) üzenetére


King Unique
titán

Lehet másik termékkulcs megadásával Home kiadásról közvetlenül upgrade-elni Pro-ra, amit egy videó is szemléltet. Ha érvényes a termékkulcs és megfelelően adtad meg, nem gépelted el, akkor ennek normál esetben működnie kellene. Ha így sem, akkor azt a megoldást próbáld meg, amit a másik válaszban is említettek.

[ Szerkesztve ]

(#95434) Laszlo733 válasza mezis (#95426) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Az nem valószínű. Ez megint a windows valami őrültsége.

(#95435) kkp900 válasza #54072192 (#95432) üzenetére


kkp900
senior tag

Mi az ,hogy végzett elvileg újra indult erre gondoltál?És akkor wifi vissza meg utána az új kód ugye?

(#95436) Döglött Róka válasza Laszlo733 (#95434) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Micsoda ésszerű meglátás:) Mi lenne ha keresnétek?:

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95437) #54072192 válasza kkp900 (#95435) üzenetére


#54072192
törölt tag

Igen, de erre rögtön rájöttél volna, mert a megadott kóddal nem lehet aktiválni :)

(#95438) kkp900 válasza kkp900 (#95435) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!Isten király vagy :R :C Feltelepült frissített is PROra.Csak ezt mind telefonon keresztül kellett levezényelnem a barátnőmnek,mit hogyan merre. :DD

(#95439) #54072192 válasza kkp900 (#95438) üzenetére


#54072192
törölt tag

Nincs mit :)

(#95440) Armagedown


Armagedown
őstag

Arra vagyok kíváncsi, hogy az Enterprise verzióban build frissítéskor a Group Policy megmarad-e, vagy újra be kell állítani?
A Google most nem volt a barátom, nem találtam rá választ.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95441) pinnacle válasza #54072192 (#95413) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! assoc .csv= után már nem is találja a fájlt, de az Excel hozzárendelés megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#95442) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A megosztott mappáimat vajon miért nem látja a TV-m?
A mappák láthatóak a gépen a localhostban, de mintha nem lennének rendesen megosztva.
A tulajdonság/megosztás fülön aktív a megosztás gomb....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#95443) Döglött Róka válasza atyca (#95442) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A TV-det kérdezd.:) Tippre lehet nem tud, csak SMBv1-et.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95444) #54072192 válasza pinnacle (#95441) üzenetére


#54072192
törölt tag

Utána ott még van egy lépés (ftype Excel.CSV=).

(#95445) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,
Egy olyan problémába futottam bele amivel még nem találkoztam. Feltelepítettem két progit. De a Windows szerint egyik sincs ott ahol lennie kellene. File Explorerben és total commanderben se látszik hiába vannak bekapcsolva a rejtett fileok. Ugyan akkor a helyet lefoglalta. A programok között se látszódik így eltávolítani se lehet. A vicc az, hogy a programok telepítői még is úgy látják, hogy ott vannak. Amikor ki tudom választani program telepítéskor az útvonalat, akkor ott látszódnak a programok mappái. Chkdisk nem talált hibát. Fel tettem egy 3. progit is az pedig hiba nélkül felment. Win 10 legfrissebb publikus verziója van fent. Vírus keresők lefuttatva. Találkozott valaki hasonló hibával? :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#95446) pinnacle válasza #54072192 (#95444) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! :) Másik gépen csak ezt írtam be, ugyanez lett az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#95447) #54072192 válasza pinnacle (#95446) üzenetére


#54072192
törölt tag

További módszerek

Állítólag az unassoc pont erre van, de nem próbáltam.

(#95448) Döglött Róka válasza zsamiatt (#95445) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mi ez a két program?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95449) zolee001 válasza Döglött Róka (#95448) üzenetére


zolee001
őstag

Valami super top secret dolog lehet csak ha ennyire titkolja,lehet barchobázni szeretne a poster

(#95450) sloja


sloja
tag

Sziasztok!
Biosba épített, jogtiszta WIN10 home-ot szeretnék upgrade-elni win10 pro-ra.
Szeretném megtartani a jelenlegi programokat.
Tunátok tippet adni, hogy melyik kulcs típust kéne megvásárolnom? ( lehetőleg max 10k-ig, esetleg refurb. )
Hol indítsam az upgrade-et utána, a Store-ból?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.