Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95251) FrezeR válasza troll81 (#95248) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ezen már túl vagyok sajnos nem segített. Bár mondjuk az oldalon szereplő példával szemben itt a kettő helyett nekem van még pluszban Helyreállítás és MSR fenntartva partíció részek is amiket auto létrehoz a telepítő.

(#95252) troll81 válasza FrezeR (#95251) üzenetére


troll81
addikt

vedd ki formazd le ugy pl?ez megvolt mar?

(#95253) FrezeR válasza troll81 (#95252) üzenetére


FrezeR
senior tag

Külön még nem próbáltam megformázni.

(#95254) troll81 válasza FrezeR (#95253) üzenetére


troll81
addikt

az sokat szokott segiteni :K

(#95255) FrezeR válasza troll81 (#95254) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi a tippet, akkor megpróbálom :)

(#95256) zolee001 válasza Dilikutya (#95249) üzenetére


zolee001
őstag

Az egyik lelke az egésznek a SID,nem lehet egyforma,,egyedinek kell lennie
Amennyiben már igy klonoztdkkor sysinternals-nk vannak tooljai, pl a new sid

(#95257) #37935104


#37935104
törölt tag

Sziasztok!

[Windows 10 Enterprise Edition.]
Miután a BIOS-t gyári beállításokra állítottam, újratelepítettem a laptopomat. (tegnap este meghalt a rendszerem: alvó módban lefagyott, kikapcsoltam a gomb hosszú nyomásával, majd bekapcsoltam és előjött a Dell Backup & Recovery, elvileg javította magát, újraindult és újra jött a Dell Backup & Recovery, egészen addig, amíg a BIOS állítgatása után nagy nehezen betöltött egy Windows 8.1-et (holott Windows 10-zel vettem, ezután voltam kénytelen gyárira tenni a BIOS-t, hogy a Win10 EE sikeresen bebootoljon, mivel az újratelepítés után is a helyreállító funkciót töltötte be folyamatosan :W )

Eddig nagyon fel sem tűnt, hogy az Eszközkezelőben a videókártyák alatt egy Intel UHD 630 és egy Geforce GTX 1050 Ti is szerepel. A feladatkezelőben az előbbi GPU0, míg az utóbbi GPU1-ként jelenik meg.
Az érdekelne, hogy a feladatkiosztást (kisebb számítási műveleteket igénylő folyamatok GPU0, nagyobbakat igénylő folyamatok - pl. játékok - GPU1) lehet-e a Windows-ban valahogyan módosítani?
Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert a GPU0 felhasználása 0%, míg a GPU1 folyamatosan dolgozik és pörög ezerrel a ventillátora is, valamint azt olvastam, hogy az utóbbi elég sok energiát is fogyaszt (és eléggé melegszik), tehát nem feltétlenül kellene folyamatosan dolgoznia. Egyébként egy Dell G5-öm van október óta.
Van esetleg ötletetek, vagy meg tudtok nyugtatni valahogy? :))

[ Szerkesztve ]

(#95258) Doky586 válasza #37935104 (#95257) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Enterprise Edition..?

Odaviszed a cég rendszergazdájának és azt mondod: Holnap jövök érte, addigra kész legyen! De nem 8-al hanem 10-el. :)

[ Szerkesztve ]

(#95259) zolee001 válasza #37935104 (#95257) üzenetére


zolee001
őstag

Esetleg nem kellene tákolt windowst használnod
A Recovery particióról visszaállitod gyári állapotba (W8) majd onnan simán upgradelet W10-re (Enterprisra nem)
Igy már müködnie kell minden beépitett funkciónak
Ha Hybrid Graphic technologia akkor lehet nem támogatja a W10 pláne ha a HP/Intel drivert sem készitett hozzá

(#95260) #54072192 válasza DigitXT (#95246) üzenetére


#54072192
törölt tag

Már az is valami. A frissítések eltávolítása sem segített? Vagy nem is próbáltad?

(#95250) Doky586: Ezek szerint te mégsem tudod. Nem attól aktivált a Windows, hogy be vagy lépve MS-fiókba, és te nem is tudod hordozni gépek között, kivéve, ha Retail. Az OEM nem ilyen. Ha nem aktiválja magától neten, akkor ügyfélszolgálat kell. A szerver még mindig az azonosítót nézi, a fiókkal csak azt igazolod, hogy a tiéd. Olyan nem létezik, hogy helyi fiókra váltasz, és hirtelen ismeretlen lesz a géped, meg egyszerre nem lesz két eltérő gép aktív ugyanazzal a kóddal.

needed88: Belépsz a Gépházba, ott Rendszer > Kijelző > Grafikai beállítások, és amelyik programot hozzáadod, annál kényszerítheted valamelyik videokártya használatát. Ez eddig is megoldható volt az NV Control Panelen belül. Nem feltétlenül jársz amúgy ezzel jobban, mert akkor a CPU használat emelkedik, programtól függ.

(#95261) prabhu válasza adika4444 (#95225) üzenetére


prabhu
senior tag

Hagyományos számológép. Egyéb jóságok is vannak ezen az oldalon.

(#95262) Cs1csó válasza prabhu (#95261) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Speedrunch ezt keresztbe lenyeli.

(#95263) Armagedown válasza #37935104 (#95257) üzenetére


Armagedown
őstag

Ugyanúgy kell telepíteni, mint a többi verziót.
A videokártyák közötti váltás automatikus, először a chipset, majd az integrált vga, végül a dedikát vga driverét kell telepíteni, a Dell támogatási oldaláról, valami driver nem megfelelő, azért van ez a gond.
Szerintem először nézd meg, hogy működik-e rendesen a Win8.1el, ha igen, akkor ne válts Winxre.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95264) #37935104 válasza zolee001 (#95259) üzenetére


#37935104
törölt tag

Lehet Recovery partíciót készíteni házilag, vagy az újratelepítéssel automatikusan kidobtam az ablakon a laptoppal kapott licenszt? Egyébként az EE is erdeti, csak eddig Home verziót használtam és meglepődtem, hogy miért Win8.1 lett a recovery után.

(#95265) Top cat válasza prabhu (#95261) üzenetére


Top cat
őstag

Ez nincs benne alapból old calculator néven? Már régóta ezt használom de én nem raktam fel külön az biztos.

(#95266) zolee001 válasza #37935104 (#95264) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben nem törölted manuálisan Recovery (rejtett?) particiót akkor ahogyan irtad gyári állapotba visszaállitod
Valamilyen bill kombinációval (tipusfüggö) tudod elöhozni a recovery menüt amit a géped manuáljában irnak is
Gyári rendszer alól,a te esetedben W8 valamilyen segédprogramot ad a gyártó,hogy DVD-re ,pendrive-ra stb készits bootolható recovery médiát

Lemezkezelöben ellenörizd,hogy törölted e a HP Recovery particiót
UEFI esetében a BIOS tárolja a Windows Product keyt ha nem akor COA van a gépen

"
Lehet Recovery partíciót készíteni házilag,"

Mármint pl a majdan feltelepitett W10 ENT rendszert szeretnéd a Recovery particióra rakni?
Megoldható de megitélésem szerint értelmetlen,a friss softwarekkel feltelepitett rendszeredröl készitesz egy back up-ot image alapon akár a Windows beépitett back up progjával avagy külsö gyártök megoldásaival

(#95267) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Szar még mindig a gép, egyszerűen nem tudok windows 10-et telepíteni úgy, hogy pendrive-ról bootolok.

Az játható út ha leviszem haveromhoz az SSD-t meg a Win10 telepítő pendrive-ot és ott telepítünk rá egy szűz windowst, majd visszahelyezem szépen a gépbe? Vagy van benne valami védelem ami miatt nem fog működni másik gépben? :F

Amiről telepítenénk az egy Sandy i5, és amelyik gépbe kéne az egy régebbi i7 920.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#95268) TRob1 válasza galaktikus (#95267) üzenetére


TRob1
veterán

Jó eséllyel fog működni.
Én is így csináltam pár hete egyik kollégámnak, és minden oké.

¤ R'n'R ¤

(#95269) Frawly válasza bacsis (#95120) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, már most sem ennyi a dolgod, mert hackelni kell hozzá, hogy Win10-en visszakapcsold az SMBv1-et és ezzel ransomware-es támadás kockázatának teszed ki a Win10-es gépet, ha netre van kötve.

Ezt az FTP-t is csak egyszer kell megcsinálni, egyszer a „nagygépen”, és egyszer a két kliensen, onnantól le is menthetők beállításostól és portable módban használható megoldás, többé nem kell rajta semmit telepítgetni meg állítgatni.

(#95270) Frawly válasza galaktikus (#95267) üzenetére


Frawly
veterán

Próbáld a pendrive-ot USB2-es portba dugni próbaképpen és onnan telepíteni a Windows-t. Egyébként mi az, ami miatt konkrétan nem tudsz Win-t telepíteni? Már a pendrive sem bootol, vagy bootol és a telepítő is elindul, de nem látja az SSD-t? Milyen alaplap ez?

(#95271) Doky586 válasza prabhu (#95261) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem benne volt alapból a 1809-ben is, de az XP kiegészítő PowerToy Calculatora [link] többet tud..

sőt még grafikus is.. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#95272) erdey_a


erdey_a
őstag

továbbra is minden szép és jó a win10 ssd-re történt szűz telepítése óta, kivéve hogy azt a nyomorult webkamerát nem tudom működésre bírni
a win10 kamera appja az alábbi hibaüzit dobja, és természetesen skypeban sincs kép.
széttúrtam a netet, de nem találtam megoldást, de majd hátha ti megmondjátok a tutit.

nehezítő körülmény, hogy a windows az eszközkezelő szerint valami "vimicro USB camera (Phosphor)" kamerát lát a fényképezőgépek menüpont alatt, de majdnem biztos vagyok, hogy az újratelepítés előtt nem így hívták és nem fényképezőnek látta, hanem talán "képeszköz"-nek
mivel a laptop régi (win 7-tel jött ki) nincs hozzá frissebb driver se. a samsung honlapján is csak XP-s van.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#95273) King Unique válasza galaktikus (#95267) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi hozzászólásodban azt írtad, hogy állítólag mindent megpróbáltál. A fizikai csatlakozásokat ellenőrizted, BIOS-ban a boot beállításokat, alapértelmezések visszaállítását, CMOS elemet stb., amik ebben és ebben a videóban vannak, + ebben a leírásban?

Egyébként nem kötelező a telepítéshez pendrive, DVD, lehet a telepítőt a helyi lemezről is bootolni egy másik válaszban leírtak szerint. Vagy egy már működő Windows alól a WinToHDD programmal.

[ Szerkesztve ]

(#95274) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Laptop mellé adott win10 kulcs egy gépen többször felhasználható?
Tehát adott a céges laptop, win 10 pro oem matricával + biosban is beírt licenszel.
Ugyanezzel a licenszel ugyanerre a gépre telepíthetek-e egy másik os-t?
Egyik lenne a "Tiszta" rendszer amit nem szemetelek tele, A másik meg amit napi szinten használok fejlesztésre, gányolásra....

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#95275) galaktikus válasza Frawly (#95270) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Mindent próbáltam basszus.. Lassan kidobom az ablakon a gépet. Ez egy régi Giga X58-UD5 alaplap egyébként.

Az van, hogy látja az SSD-t meg a pendrive-ot is, de a "verifying dmi pool data"-nál egyszerűen megáll. Se kép se hang. Eddig tökéletesen működött a gép amég be nem kaptam ezt a trójait és újra nem akartam tenni a gépet.
Most voltam haveromnál, elvittem az SSD-t, rátelepítettük, de nem bootol be róla.. Ugyanúgy megáll az előbb említett szövegnél.

King Unique: Köszi a terjedelmes választ. Megpróbálok kifőzni még valamit ezekből amiket elküldtél, de a java része kb. már megtörtént.. Szerintem nem teljesen normális ez. Attól félek lehet ennek a deszkának lőttek :(

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#95276) FrezeR válasza troll81 (#95254) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nos egy másik gépen megpróbáltam megformázni a vinyót, a Hard Disk Sentinel szerint 9%-on áll a kondíciója és a formázás sem sikerült, szóval szerintem én erre nem fogok tudni Win 10-et telepíteni.

(#95277) troll81 válasza FrezeR (#95276) üzenetére


troll81
addikt

akkor rendben is vagyunk es a problemad is megvan :K

(#95278) Top cat válasza galaktikus (#95275) üzenetére


Top cat
őstag

Ha lecsatlakoztatsz minden tároló eszközt, akkor is megáll a verifying dmi pool data-nál?

(#95279) uriember válasza FrezeR (#95276) üzenetére


uriember
aktív tag

Ha már úgyis kuka a vinyó, tegyél bele SSD-t, szaréhugyé kapsz újat pl a Ha-ról (samu pro 256GB, új NVMe 13e).

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95280) FrezeR válasza troll81 (#95277) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen és köszi a tippet :)

uriember: Szerintem is az lesz a megoldás.

(#95281) UnSkilleD válasza galaktikus (#95275) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a régi lapokon előfordul néha ez, nálam az segitett ha minden meghajtót lehuztam és csak az volt rádugva amire a win-t telepiteni akartam

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#95282) galaktikus válasza Top cat (#95278) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Igen.. :O
Aztán kíírja, hogy insert boot disk. Most már akkor is ezt írja ki a ha visszateszem csak az SSD-t. Semmi más nincs bent..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#95283) asr27


asr27
tag

Üdv. Egy olyan problémám adódott, hogy egy win7-ről frissített win10-es gépben processzor csere történt. Ebből még nem is történt semmi baj. Utána újra lett rakva a windows, méghozzá a télen kijött win 10 verzió lett feltelepítve. A gond az, hogy egyszerűen nem lehet aktiválni a rendszert, ami eddig mindig automatikus volt.
Van erre megoldás? Mert most nem engedi a pénztárcám, hogy új windowst vegyek! :O :((

(#95284) csixy válasza asr27 (#95283) üzenetére


csixy
addikt

Két lehetőség van.
- eltéveszthetted a win verzióját, nem mindegy, hogy Pro, vagy Home.
-ha alaplap cserés lenne, akkor , ha korábban csináltál MS fiókot a régi gépen , akkor annak a regjét le tudod pakolni az új gépre az aktivációs hibaelhárító segítségével, az új gépen létrehozott MS fiókban dolgozgatván.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#95285) noxon


noxon
őstag

Sziasztok, az a gondom, hogy a tárhelyem amin a windows van, hétről hétre ( vagy hónapra) 1-2 gigákkal csökken. A lemezkarbantartóval törölni szoktam a felesleges megabájtokat, de így is fogy a hely.

Ez mitől lehet? Mert, ha így halad akkor elfogy a hely az SSD-n.

We live in a simulated world...

(#95286) uriember válasza noxon (#95285) üzenetére


uriember
aktív tag

Ezzel [link] nézz rá a C tartalomra és rakj fel egy képet.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95287) asr27 válasza csixy (#95284) üzenetére


asr27
tag

Nem tévesztettem el, Pro volt, már a win7 is.
Sajnos nincs és nem is volt a régin se Microsoft fiókom... Ideiglenes megoldás sincs, hogy tudjam aktíválni, amíg megveszem az újat? kb 1 hónap.

(#95288) csixy válasza asr27 (#95287) üzenetére


csixy
addikt

Az MS fiókos megoldás a telefonos segítség kérés helyett lett kitalálva. Telefonálj az ügyfélszolgálatra és hátha tudnak segíteni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#95289) asr27 válasza csixy (#95288) üzenetére


asr27
tag

Rendben, köszi.

(#95290) uriember válasza asr27 (#95287) üzenetére


uriember
aktív tag

[link]
Hátha...(már ha jól értettem, hogy nincs meg az aktiváló kulcsod és ezért nem aktiválja az új telepítést).

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95291) uriember válasza uriember (#95290) üzenetére


uriember
aktív tag

A ProduKey kell neked, letölt, kibont, indít és megvan...[link]

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95292) prabhu válasza erdey_a (#95272) üzenetére


prabhu
senior tag

Esetleg kompatibilitási módban való telepítés?

A számológépes témára: ha jól emlékszem, amikor valaki ledúrja az összes Store-os appot, akkor ugrik ez is. Erre egy megoldás amit linkeltem, de látom vannak itt profibb cuccok is igény szerint.

(#95293) erdey_a válasza prabhu (#95292) üzenetére


erdey_a
őstag

nem, sajnos így sem megy. már feladtam.
bosszantó, hogy igazából ritkán kell a webcam, de akkor nagyon. most vagy veszek egy használt külsőt és berakom a fiókba hogy jó lesz majd egyszer, vagy amikor kelleni fog, rohanok a boltba venni egyet kétszer annyiért.

Vérboci

(#95294) mpo válasza erdey_a (#95293) üzenetére


mpo
veterán

A Sony VAIO is ugyanezt produkálta, nem fog menni neked sem, ha használni akarod venned kell egy külsőt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95295) Döglött Róka válasza Frawly (#95269) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem csak a win10es gepet, M-I-N-D-E-N-T. Egyébként meg a wannacry ennel osszetetteb sztori de sebaj.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95296) Döglött Róka válasza zolee001 (#95245) üzenetére


Döglött Róka
veterán

És ezt honnan veszed? Mert nagyon nem:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95297) Drag77 válasza #37935104 (#95257) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Így tudod
link

üdv Drag.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#95298) szabonagyur válasza d3tox1c (#95217) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Legtobb laptop HDMI-n a dedikalt kartyat nem hasznalja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#95299) zolee001 válasza Döglött Róka (#95296) üzenetére


zolee001
őstag

Olvasd figyelmesen
Az ignite-on is szó volt róla ,hogy éppen a PWA nyerö,épitik lefelé pl a live tilet akarják kinyirni.
Sorra szünnek meg az MS appok a storeban

(#95300) Top cat válasza galaktikus (#95282) üzenetére


Top cat
őstag

Ha azt írja, hogy insert boot disk, akkor a post már lefutott és keres valami bootolható rendszert.

Ha az SSD-n még rajta van a rendszer amit a másik gépen ráraktatok, akkor a biosban a booot priority-nél tedd legelőre az SSD-t. Az advanced bios features menüpont alatt van.

Gondolom AHCI és nem IDE módban lett telepítve ezért ellenőrizd, hogy a Sata mód is abban van e.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.