Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#95901) Pityu. válasza Pityu. (#95900) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Az a legnagyobb szar az egészben,hogy törölni szeretnék egy programot de nincs a listában pedig telepítve van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#95902) csicso82 válasza Pityu. (#95901) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

Fussunk neki van egy program a gépeden amit el szeretnél távolítani mi ez a program?

Végső megoldásnak ha az a program a gépeden van de nem találod akkor a Revo Uninstaller PRO próbaverzióját kell telepíteni és abban van egy olyan mód hogy ERŐSZAKOS ELTÁVOLÍTÁS ilyenkor elég a program nevét beírni és így fogja megtalálni, listázza az összetevőit és ezután törölheted.

(#95903) Pityu. válasza csicso82 (#95902) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Nem jól értelmezted.Szóval a gépen több szoftver is telepítve van,játékok,mondjuk képszerkesztő meg ilyesmi,de ha bemegyek a programok eltávolítása vagy módosításába menüpontban,nincs ott az összes pedig fel van más is telepítve és működnek is a programok.Magyarán eltűnt egy csomó program a listáról ami fent van a gépen és működik,de hova lettek?Azt is elértem az imént,ugyan azokat elő varázsoltam a revo uninstallerben de ott is csak azok látszanak amiket a windows kiír.

[ Szerkesztve ]

(#95904) CirrMee válasza Pityu. (#95903) üzenetére

CirrMee
(őstag)

Magyarán eltűnt egy csomó program a listáról ami fent van a gépen és működik,de hova lettek?

Pl szoftveres belebarmolás a regisztrációs adatbázisba? :)

Visszamennyé', b*sszki! :)

(#95905) Pityu. válasza CirrMee (#95904) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Nem barmoltam össze semmit sem,nem szoktam a regisztrációs adatbázisban buzerálni.Ha esetleg a revora gondolsz ,régóta használom de ilyen még sosem történt mit a mostani dolog.

(#95906) CirrMee válasza Pityu. (#95905) üzenetére

CirrMee
(őstag)

Szoftverest "javítóprogramra" értettem természetesen. Anno tizenpár éve találkoztam hasonlóval - persze régebbi óperenciás rendszeren. :)

Visszamennyé', b*sszki! :)

(#95907) zolee001 válasza Pityu. (#95905) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Start menüben megjelenik?
Start-adott program jobb gomb--menüben uninstall

zolee001

(#95908) mezis válasza Pityu. (#95905) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Ha nincs hozzá kapcsolható alkönyvtár a Felhasználók - ... - AppData - Local alkönyvtárban és a registry-ben sincs a programmal kapcsolatos bejegyzés, akkor egyszerűen csak DELETE.

mezis

(#95909) Pityu. válasza CirrMee (#95906) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Nem igazán használok ilyesfajta programokat.

#mezis

Én úgy látom a legtöbb dolog ott van csak az említett listában nem.

#zolee001

A legutóbb telepített listára gondolsz?

Akkor mutatom a problémát

[ Szerkesztve ]

(#95910) DigitXT válasza Szmörre (#95260) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

Csak egy kis update... HelpDesk újrahúzta a gépet, mert csak az a tuti. És
meglepetés! Utána sem lehetett bejelentkezni. Ezután kaptam egy másikat.

Komolyan nem értem. (Ha csak a Win hülyült meg, akkor újratelepítés után
mi az, hogy továbbra se jó? Megfordítva: hardverhiba miatt eltűnhet a login?!
Esetleg valami UEFI baromság ment félre? Sosem volt még ilyen gépem.:o)

Na mindegy. Az új gép egyelőre működik. Kíváncsi leszek, hogy meddig.:DDD

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#95911) twofatcat válasza Pityu. (#95909) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Lehet a Ccleaner vagy a Revo beletúrt a Registry-be. C:\Program Files is körül nézhetsz látod-e a keresett program mappáját és benne uninstall.exe. (erről start menü parancsikon nincs?) Alapesetben a vezérlőpult programok eltávolítása listája csak a Microsoft áruházból feltett dolgokat nem mutatja, a normál win32 programok telepítéskor beírják oda magukat rendesen. Ezért esélyes ezek a Registry bejegyzések piszkálódtak el. Alapesetben Gépház appok részen is ott van a teljes lista.

(#95912) Pityu. válasza twofatcat (#95911) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Nézd évek óta használok revot is meg Ccleanert is,eddig sosem történt ilyen más programmal meg csak úgy nem nyúlkálok a registryben.
Nos pl a D meghajtón lévő játékoknál is ott van az uninstall de a listában még sincsenek csak egy a max payne,meg a C meghajtón lévő programoknak is meg van au uninstallja.Start menüt én nem igazán szoktam se nézegetni se használni oda nem minden program kerül be.

Alkalmazások és szolgáltatások listájában sincs benne minden pont úgy mint a másik kettő helyen sem.De a programok működnek.

[ Szerkesztve ]

(#95913) zolee001 válasza Pityu. (#95912) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Ettöl függetlenül valami registry probléma lehet

A start menu minden program között értettem

sfc /scannow ajánlott elsö körben

zolee001

(#95914) lck válasza Pityu. (#95901) üzenetére

lck
(senior tag)

Telepítsd fel újra, utána meg le.

(#95915) Pityu. válasza lck (#95914) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Az összes több gigányi programot amit a lista nem jelenít megh de működnek?

(#95916) xy.zsolt válasza Pityu. (#95915) üzenetére

xy.zsolt
(tag)

csak eggyel próbáld ki....ha így működik a dolog akkor tudod, hogy mi a legutolsó megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#95917) tordaitibi válasza Pityu. (#95912) üzenetére

tordaitibi
(őstag)

Nem megoldás csak megkerülés de nagyon sok alkalmazásnak a saját Program Files mappájába van az unistallere. Ha törölni kell akkor onnan megoldható. A Win is azt futtatja.

(#95918) Pityu. válasza tordaitibi (#95917) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Lehet majd valamikor újból rakom az egész windowst,nem tudom a legújabb frissítés,hogy áll nem okoz már galibákat?Nekem még ugye a 1709 verziója van a windowsnak,de ha letöltöm a legújabb telepítő iso-t gondolom az már a legfrissebb verzióval van ellátva.

(#95919) bebeago válasza Pityu. (#95918) üzenetére

bebeago
(kvázi-tag)

(#95920) Pityu. válasza bebeago (#95919) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

De rendellenességek még előfordulnak?Volt ugye,hogy mindig halasztották vagy volt akinek volt galibája vele.

(#95921) bebeago válasza Pityu. (#95920) üzenetére

bebeago
(kvázi-tag)

Több gépre felrakva, tiszta telepítéssel, hiba nélkül működik. (MBR-es és UEFI-s gép is volt közte, legális Pro verzió, 64-bit )

[ Szerkesztve ]

(#95922) xy.zsolt válasza Pityu. (#95920) üzenetére

xy.zsolt
(tag)

a 1809et megelőző ISO-kat innen tudsz vadászni:
[link]
A 1803 még viszonylag problémamentes…..legalábbis nálam

[ Szerkesztve ]

(#95923) twofatcat válasza Pityu. (#95920) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Durva hiba nincs már, ami miatt visszavonták ősszel egy időre. Egyébként most már megvárhatod a tiszta telepítéssel a 19H1 verziót akár. Ez áprilisban jön valószínűleg. Akkor jár le a 1709-ed támogatása is.

(#95924) bebeago válasza twofatcat (#95923) üzenetére

bebeago
(kvázi-tag)

Igazad van, ezt csak azért nem javasoltam, mert ki tudja, abban milyen meglepetések lesznek!?

(#95925) Pityu. válasza twofatcat (#95923) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Tehát utána a 1709 már nem kap updateket?És a 19H1 miben lesz jobb?Meg majd gondolom azt is le lehet majd tölteni komplett windows telepítő iso-ban ugye?

(#95926) twofatcat válasza bebeago (#95924) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Ebben is van valami. Azért a 1803 és 1809 rajt bakik után bízom benne a 2019-es két buildet nagyobb probléma nélkül adják ki. Egyébként sima havi frissítés is tud hozni meglepetéseket. :)

(#95925) Pityu. Nem fog kapni. 19H1 újdonságok.

(#95927) Pityu. válasza twofatcat (#95926) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

na egyenlőre megvárom ezt,nekem semmi bajom amúgy a 1709-el csak ez most,hogy így eltűntek a listáról a programok.Egyébként most uninstalláltam egy programot aztán telepítettem az bekerült a listára.

(#95928) mezis válasza xy.zsolt (#95922) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Ha az MS oldaláról nem tudnám letölteni, merjem letölteni VALAHONNAN ?
(Ilyen esetben az SHA1 számomra nem biztosíték arra, hogy nincs benne valami huncutság.)

mezis

(#95929) Geth válasza Pityu. (#95912) üzenetére

Geth
(őstag)

Én azért átnézném ennek a két programnak a log-ját (naplóját), hátha (felteszem van nekik).

(#95928) mezis: az mit jelent, hogy nem tudnád letölteni? A kolléga által linkelt techbench dump MS szerverre mutató linkeket generál, ergó MS-től jön le az iso.

[ Szerkesztve ]

(#95930) mezis válasza Geth (#95929) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Hol van az MS honlapjáról való letöltés linkje ? :F

mezis

(#95931) Geth válasza mezis (#95930) üzenetére

Geth
(őstag)

Forrásnál microsoft.com a domain :)

(#95932) Pityu. válasza Geth (#95929) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Azt a mappájukban találom?

(#95933) mezis válasza Geth (#95931) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Ezt nem értem. Rosszul írtam be az URL-t ? :F

mezis

(#95934) Geth válasza mezis (#95933) üzenetére

Geth
(őstag)

Ránéztem, működik, simán elkezdte szedni nálam.

(#95932) Pityu.: valaki csak segít, én egyiket sem használom.

(#95935) zolee001 válasza mezis (#95930) üzenetére

zolee001
(senior tag)

EZ miért nem jó?

zolee001

(#95936) Geth válasza zolee001 (#95935) üzenetére

Geth
(őstag)

Ha régebbi buildet is szeretne leszedni, gondolom.

(#95937) Pityu. válasza Geth (#95934) üzenetére

Pityu.
(PH! kedvence)

Hát majd lesz valahogy,írtam a microsoft communitybe is kérdést aztán ha más nem és jó lesz az áprilisi frissítés akkor újból rakom a rendszert max.A dolgok működnek csak max így máshogyan kell uninstallálni őket.

(#95938) mezis válasza zolee001 (#95935) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Köszönöm, ismerem, én is innen töltöttem le. Tényleg jó. Ezt megbízható helynek tartom.
A korábbi HSZ-ekben meg azt fejtegettem, hogy ez a link számomra ismeretlen, tehát megbízhatatlan:

https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=b97b1e92

Még akkor is, ha a letöltési ablakban az MS-re utaló szöveg van.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#95939) Geth válasza mezis (#95938) üzenetére

Geth
(őstag)

Édes istenem, nem odautaló szöveg van, hanem konkrétan onnan jön le az .iso! Ne hülyéskedjél már :)

Így jobb? (a link nem él örökké)

[ Szerkesztve ]

(#95940) King Unique válasza mezis (#95938) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Ha egyszer a Microsoft szervereiről történik az ISO-k letöltése és a kapcsolat is biztonságos (https), akkor nem hiszem, hogy emiatt parázni kellene... Többen töltöttek már le a TechBench weboldaláról Windows 10 ISO-kat ebben a topikban is és eddig nem panaszkodott miatta senki. De ha neked annyira nem felel meg, akkor másik lehetőség a Microsoft Windows and Office ISO Download Tool, ami lényegében ugyanazt csinálja, mint az előbbi, de egy programot is futtatni kell pluszban. Ha az utóbbi sem, akkor marad a Microsoft weboldala, de onnan mindig csak az aktuális verzió telepítője tölthető le, ami jelenleg a 1809. Vagy következő opció az olyan egyéb források, mint pl. a torrent, de ha már megbízhatóság, akkor eleve inkább azoknál indokoltabb emiatt aggódni, nem az előbbieknél...

(#95941) ddmb:
Ha pl. egy "érintetlen" és nem mókolt MSDN ISO, akkor lehet, de ellenkező esetben már nem éppen. De amúgy szvsz sok értelme nincsen onnan szedni, ha egyszer hivatalos Microsoft forrásból közvetlenül letölthetők az ISO-k. Max. ha integrált telepítő kell, akkor, már ha megbízható a készítő és a kreálmánya.

[ Szerkesztve ]

(#95941) ddmb válasza King Unique (#95940) üzenetére

ddmb
(kvázi-tag)

ncore is teljesen jo

(#95942) mezis válasza Geth (#95939) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Igen, ez már sokkal megbízhatóbbnak néz ki.

mezis

(#95943) Geth válasza mezis (#95942) üzenetére

Geth
(őstag)

Akkor jó, mert ezt dobta ki a másik oldal, tehát ugyanazt töltöd, mint az előbb :)
Haver, feldobtad az estém!

[ Szerkesztve ]

(#95944) ddmb válasza mezis (#95942) üzenetére

ddmb
(kvázi-tag)

amúgy meg kiszámolod a letöltött .iso SHA1 checksumát, bedobod google-ba, aztán utánanézel... csak a microfos tooljával ne húzd az .iso-t, mert az egyedi .iso-t csinál...

King Unique: természetesen érintetlen .iso-ra gondoltam... már hogyne érné meg ncore-ról húzni?? a mikrofos oldaláról régen azt se tudtad, hogy melyik verziót húzod... volt hogy kijött az Y windows, lehúztam a creation toolal, aztán csak pislogtam, hogy miért jött le még mindig az X...

ncore-on továbbá vannak updateket tartalmazó .iso-k.. ezeket nem húzod le mikrofos oldaláról... ráadásul ha enterprise kell, azt se húzod le se a mikrofos oldaláról, se a techbenchről

ja, és amúgy meg gyorsabb ncore-ról, mint azzal a fostos media creation toolal, ami után még egy nyíves checksumod se lesz.

nem beszélve arról, hogy a media creation toolal kapsz egy lassabban települő .esd-t (amivel bárminemű manipuláció bonyeszosabb) a .wim helyett...

[ Szerkesztve ]

(#95945) Geth válasza ddmb (#95944) üzenetére

Geth
(őstag)

a mikrofos oldaláról régen azt se tudtad, hogy melyik verziót húzod
Pont erre tökjó a techbench dump :)

updateket tartalmazó .iso-k
Ez miért olyan fontos?

ha enterprise kell
Nem kell. Ha mégis, akkor pontosan tudod honnan kell letölteni :P

checksumod se lesz (és még pár egyéb részlet)
Lásd techbench dump :)

(#95946) zsolt0638 válasza qqcqqc (#95895) üzenetére

zsolt0638
(kvázi-tag)

Két kártyaolvasóm is van, mindkettő működik másik gépben. Az összes usb portot kipróbáltam, az én gépemben nem látja az sd kártyát, de a pendrive-ot felismeri.

olyan vagyok mint a note 9-em, a csúcsot képviseljük,.... úgy ahogy

(#95947) zolee001 válasza ddmb (#95944) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Az MS oldaláról is tudsz iso képet tölteni
Ellenben ha "microfos" nak nevezed akkor miért töltöd le?

"ncore-on továbbá vannak updateket tartalmazó .iso-k.. ezeket nem húzod le mikrofos oldaláról... ráadásul ha enterprise kell, azt se húzod le se a mikrofos oldaláról, se a techbenchről"

A beleépitett KMS activation toolt tartalmazó iso az érintetlen?
Enterprise ugyan minek ha egy telepitöt sem tudsz letölteni?
Amugy TESSÉK

zolee001

(#95948) Pityu.

Pityu.
(PH! kedvence)

Hol lehet megnézni,hogy mikori az utolsó rendszer visszaállítási pont?Esetleg egy rendszer visszaállítás nem oldhatná meg a program eltávolítás és módosítás alatt lévő dolgok eltűnését?

(#95949) King Unique válasza ddmb (#95944) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

A régebbi verzióknál attól, hogy nem írták oda az MCT-hez a verziószámot, még ugyanúgy működött, mint most. Mindig az aktuális verzió telepítőjét lehetett vele letölteni. Amikor pedig kijött hivatalosan az Y Windows 10-verzió, akkor ezen a weboldalon is frissíteni szokták a letöltési hivatkozásokat és akkor nem a korábbit, nem az X-et töltette le...

Ha update-eket tartalmazó ISO kell, akkor igen, hasznos lehet a külső forrásból származó integrált telepítő, már ha egyéb téren nem mókolt és nincsen belepakolva ilyen-olyan szemét. Viszont mivel a Windows 10-nél mindig elérhető az aktuális verzió telepítője, ezért annál kevésbé létszükséglet ez, ellenben a Windows 7 és 8.1 rendszerekkel. Amúgy meg de, pl. a TechBench esetében elérhetők szoktak lenni ESD ISO formájában akár köztes verziók is, nemcsak a legelső hivatalos verzió ISO-ja. Enterprise ISO otthonra pedig nem szokott kelleni. De amúgy letölthető nyilván a Microsofttől is pl. innen, plusz innen is, nem kell ehhez xy torrent site.

A torrent lehet valamivel gyorsabb, de az eddig említett egyéb forrásokról is közel max. sávszéllel szoktam tölteni. Na meg egy 3-4.X GB-os ISO letöltése azért annyira nem nagy cucc. A TechBench esetében pedig pont hogy van SHA1, de mivel eleve Microsoft forrásból tölt, nem mintha annyira létszükséglet lenne okvetlenül összehasonlítani, mert hátha fake. A Microsoft hivatalos eszközével (MCT), vagy éppen a hivatalos weboldalukról direkt formában letöltve pedig szintén. Ellenben egy torrentnél már inkább...

Az MCT-vel letöltött ESD ISO-nál nem világos, hogy miért települne lassabban, nem nagyon tapasztaltam eddig. Ráadásul nemcsak az MCT-vel lehet letölteni, hanem direkt formában a hivatalos weboldalról az install.wim fájlt tartalmazó ISO-t is. Szóval ahhoz sem kell torrent...

[ Szerkesztve ]

(#95950) Doky586 válasza mezis (#95938) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Azt is nézted honnan tölt le..? [link] Ha a ...microsoft.com oldalt nem tartod megbízhatónak az már elég húzós.. Mondhatni paranoid, gyógyszert kell szedni rá.. :D

Ha az SHA1 ellenőrző összeg azonos a TechBench és a torrent oldalon is akkor a két iso file ugyanaz, azaz eredeti, de ha nem akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.