Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wouhn


wouhn
csendes tag

Sziasztok

Arról szeretnék érdeklődni, hogy mennyire helytálló a következő gondolatmenet: ha látok veszettül jó áron egy bizonytalan előéletű készüléket, amiről azt kell tudni, hogy Vodafone-tól lett kihozva kártyafüggetlenül (dual SIM-es) és persze megfordul az ember fejében, hogy ha részletre vásárolták és az illető elfelejti fizetni a törlesztőt, akkor "letilthatják" a készüléket. Jól gondolom-e azt, hogy a klasszikus letiltás azt jelenti, hogy a Vodafone nem engedi fel a saját hálózatára? Ha én kizárólag Telekomos kártyával akarom használni, akkor a Vodafone onnan tiltja ki ahonnan akarja én abból semmit nem fogok megérezni. Igaz lehet ez? Ja, és van bármi különbség ha én fizikai SIM helyett Telekom eSIM-mel szeretném használni?

Nagyon köszi,

Krisztián

(#2) this is life válasza wouhn (#1) üzenetére


this is life
Ármester

Rosszul gondolod , amennyiben tiltják , nem csak honos hanem más szolgáltató kártyával sem fog működni a tiltott imei-el rendelkező foglalat ,sim slot . Kis szerencsével csak az egyik sim foglalat/imei kerül tiltásra.
Nem érdemes ilyen eszközbe beruházni a kockázatok miatt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3) korpaattila válasza this is life (#2) üzenetére


korpaattila
újonc

Üdv. Ha esetleg egy olyan ipad-ot veszek ami csak wi-fi-s és nincsen benne cellular magyarul SIM foglalat és esetleg nem fizeti a törlesztőt az előző tulaj akkor mit tudnak letiltani? Vagy olyankor teljesen tehetetlen a szolgáltató? A garanciájukon kívül semmit sem veszthetek?

(#4) nandika85 válasza korpaattila (#3) üzenetére


nandika85
csendes tag

Samsung letiltasrol mar olvastam, ami reszletfizeteses keszulek letiltasat jelentette KNOX-on keresztul.
Apple esetleg icloud zarolhatja a keszuleket?

(#5) korpaattila válasza nandika85 (#4) üzenetére


korpaattila
újonc

Erről a knox tiltásról nem hallottam, és láttam is eladó s22 Ultra-t amit úgy hirdettek, hogy csak a kettes SIM foglalat működik, tehát tiltott! Szerintem a knox-szal akkor lehet gond, ha lopott a készülék! Iphone-nál sincsen iCloud zár, addig volt gond amíg csak egy simkártya foglalat volt rajtuk és nem volt esim. Amíg nem volt esim, addig, ha újraraktad a telefont az aktiválásnál megakadt. Ma már használhatod ipod-ként vagy esim-mel, normális telefonként is! Ha külföldre kiviszed bármelyiket, akkor még külföldi sim-mel mindegyik működni fog!

(#6) korpaattila válasza nandika85 (#4) üzenetére


korpaattila
újonc

Kiszúrni akkor tudsz magaddal, ha egy cellular-os iPad-ot veszel és az eredeti tulaj nem fizeti... Ott nincsen e-sim, és úgy jársz, mint a régebbi iphone-oknál. Gyárizás után nem lesz aktiválható...

(#7) nandika85 válasza korpaattila (#5) üzenetére


nandika85
csendes tag

Alabbi linken olvastam, de lattam mar mas screenshotokat is tiltott samsungokrol. A samsung pl tilt knox-al ha reszletre veszed a telot es nem fizeted.

https://androidforums.com/threads/locked-s21-ultra.1338402/

Amugy a telekom tiltja a reszletre vasarolt, nem fizetett keszulekeket? Vagy csak behajto a szerzodo fele? Anno nekem volt kb 20 eve tartozasom amirol nem is tudtam, csak egy uj rendelesnel szoltak hogy nem tudjak teljesiteni mert tartozasom van, de mar behajtonal van kb 2 eve (se a telekomtol, se a behajtotol 1 levelet sem kaptam igy szepen tudtak ratenni a kamatokat stb). Rendeztem, minden oke. De soha 1 keszulekemet nem tiltottak, pedig volt par elofizu keszulekhuseggel a nevemen (egesz csalad az en folyoszamlamon van).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.