Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95801) King Unique válasza #86564352 (#95795) üzenetére


King Unique
titán

"Egy másik egy fokkal gázabb: tegyük fel Windows Update aktív órákat akarsz állítani. Odamész és bedob egy ilyen félkarú rabló pörgetős UI-t az időpontválasztásra. Billentyűzettel nem is lehet. Mert a telefonos, tabletes UI szerintük jó számítógépen is. Semmi értelme feedbackelni."

A sok "okosság" mellett ezen most pláne megakadt a szemem... Ebben nem világos mi a gáz, amikor könnyen be lehet állítani a megfelelő időpontot és pont hogy kellemes, ötletes és tetszetős ez a fajta megoldás. Plusz kényelmesen lehet egérrel is kattintgatni, görgetni, sőt még a billentyűzeten navigálva is. Szóval az arra tett állítás megint nem igaz, hogy ez csak okostelefonon, tableten használható jól és billentyűzet nélkül nem. Ezt meg én próbáltam ki és tapasztaltam az ellenkezőjét, sőt használom rendszeresen PC-n, desktop Windows 10-zel, milyen meglepő... De persze nem, egyeseknek ez sem elég jó... :W

A többit meg inkább hagyjuk... Nagyon is igaza volt a fórumtagnak abban, hogy rendre hőzöngsz itt apróságokon, havonta lenyomsz X nagyhisztit, írod az erőltetett és fárasztó litániákat, plusz olyan dolgokat hatalmas nagy problémaként beállítva, amik másoknak nem feltétlen azok, avagy éppen nem is tapasztalják.... Ráadásul már régóta ezt csinálod ebben a topikban is. Neked szerintem, de lehet itt mások szerint is egyszerűen nem való a Windows 10, inkább másik OS-t kellene keresned és használnod. Bár gyanítom, hogy az sem felelne meg, annál is találnál előbb utóbb valamit... Amúgy meg kb. k.n.sz.l kategória... Szerencsére nem mindenki így áll hozzá és bőven vannak olyanok is, akiknek többnyire megfelel a rendszer. Na meg a 700+ milliós felhasználói tábor alapján megint nem az jön le, hogy hú milyen rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#95802) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egyet már próbáltam, de egyáltalán nem olyan a menüje mint amiket itt látok fotókon ami hasonlít a Win7-re, hanem minden ilyen kocka....

(#95803) Döglött Róka válasza Cs1csó (#95778) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem vagyok IT zseni, csak jobban ismerem a Windowst mint itt bárki. Ha hülyeséget ír valaki, akkor kijavítom.
Nem én álltam le dühöngeni, hanem a lelkes amatőrök akik éppen feltalálják hogy egy 20 éve fejlődő OS-t hogyan is kellene fejleszteni elvégre a tengerentúlon nyilván ezt nem tudják.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95804) Geth válasza #86564352 (#95795) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem sokkal nyugodtabb lenne az életed, ha
-lecserélnéd a számodra használhatatlan programokat másra amik számodra megfelelőbbek,
-nem írnál oldalakat a gui bugokról. Értjük, hulladék. Tudunk rá megoldást? Nem.
-nem idegeskednél, hogy ha kész egy javítás, miért nem adták még ki backportolva (nem úgy tűnt, hogy értenél ezekhez a folyamatokhoz)
De Te tudod :)

(#95805) Döglött Róka válasza #86564352 (#95795) üzenetére


Döglött Róka
veterán

TLDR.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95806) Döglött Róka válasza #86564352 (#95799) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Semmi értelme otthonra egy Pro-nak.

Zoleee001:
"Szerintem szervezeti szinten vannak a bajok az MS-nél,egyik kéz nem tudja mit csinál a másik vagy a döntéshozók komplett idióták
Megfigyelhetö,hogy majd minden részleg vezetöje nö,valszeg nekik köszönhetjük az 1000-rel fejlesztett emoji baromságokat stb"

Fogalmad sincs a fejlesztésről:)

A felsővezetésben 3 nő van.: HR, Finance, Business Development. A további hímsovinizmusodat hagyjuk:)

Azért van emoji mert erre van igénye a piacnak. Egyes fejlesztéseket azért dobnak, mert nincs rá üzleti igény, lásd HomeGroup.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95807) Kékes525 válasza Döglött Róka (#95803) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nem vagyok IT zseni, csak jobban ismerem a Windowst mint itt bárki."

Ja, és beképzelt sem vagy. :DDD

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95808) #86564352 válasza King Unique (#95801) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Amúgy meg kb. k.n.sz.l kategória"

igen-igen ezt mindig elmondod, de azért mindig ugyanazok ketten-hárman ugrotok rám

Geth: ha megnyugatja a lelked, hosszú listát tudnék írni miben nagyon jó a Win10 elődökhöz képest

(nagyon kiragadod az UI bugokat, elhallgatod a funkció hiányosságokat, bugokat amiket említek)

Döglött Róka: nekem és sokaknak Pro van otthon, mert olcsó volt és találtam benne hasznosat képzeld... és ha megnézed mit válaszoltam a kérdezőnek láthatod először azt írtam Home elég, Pro csak ha pénz nem akadály és kell-e plusz funkció

[ Szerkesztve ]

(#95809) Raysen623


Raysen623
addikt

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Alaplapot és procit cseréltem. Mikor legutóbb ezt tettem nem volt gond a reaktiválással. A licensz az MS acc-omhoz van kötve.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#95810) kali válasza Raysen623 (#95809) üzenetére


kali
legenda

Ha OEM, akkor az alaplap cseréjét nem minden esetben bírja el.

(#95811) Döglött Róka válasza Kékes525 (#95807) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem beképzelt vagyok, elég végignézni a hozzászólásokon. BSOD-nál a "szakik" vaktában lövöldöznek ahelyett hogy nyitnának egy debugger-t.
De ha gondolod belemehetünk a Windows Internalsba, hogy kiderüljön ki mennyire ért hozzá:)

@twofatcat : Örülj neki, attól még semmi értelme a Pro-nak otthonra. MSDN előfizetőként sem használok Pro-t az itthoni gépeken, mert hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95812) Kékes525 válasza Döglött Róka (#95811) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindenkit írtál és nem a többséget. Azért az egészen mást jelent.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95813) Raysen623 válasza kali (#95810) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem a géphez kaptam, hanem online vettem MS akció keretén belül egy W8-at amit fel upgrade-eltem 10-re. MS support szerint működnie kell. Fel is ajánlja a gépet a listában.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#95814) #86564352 válasza Döglött Róka (#95811) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem hülyeség, ha valaki szerint teljesen hülyeség a Pro otthonra, akár laptopra. Több haszna is lehet adott esetben, hogy te nem tudod elképzelni az engem nem érdekel. ;)

(#95815) Döglött Róka válasza Kékes525 (#95812) üzenetére


Döglött Róka
veterán

És nem véletlenül írtam mindenkit.

@Twofatcat, úgy legyen, bár a te véleményed számomra egyre kevésbé ér valamit is:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95816) Kékes525 válasza Döglött Róka (#95811) üzenetére


Kékes525
félisten

"semmi értelme a Pro-nak otthonra."

Nagyon is van értelme. Például el lehet halasztani a funkció frissítéseket, amivel meglehet előzni a kezdeti, sok felhasználót érintő hibákat. Másrészt tudom a munkahelyi gépemet távoli asztal módban működtetni. Aztán ott van a csoportházirend (trükközés nélkül). Ja és kitudja, hogy a jövőben még milyen funkciókat tesznek csak a Pro verzióba.

(#95815) Döglött Róka

"És nem véletlenül írtam mindenkit."

Éppen ezért írtam azt, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95817) #54072192 válasza zolee001 (#95796) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az Insider program egy jó megoldás olyan rendszer esetében, ami úgy frissül, mint a Win10. Inkább arra panaszkodnak a legtöbben, hogy nagyon el vannak különítve egymástól az emberek régió szerint, így sokak visszajelzése sokkal kevesebb pontot kap másoktól, mint lehetne. Én a nyelvi hülyeségek miatt néztem meg a visszajelzéseket, és egy nagy semmi az egész. Random szövegeket dob fel, kontextus nélkül, és lehet szavazni, hogy helyes-e. Így lett a Minecraft telepítése után a játékból lejátszás. Honnan lehetne tudni, hogy a Play az most mit jelent?

Az emojik fejlesztésével kapcsolatos megjegyzésre Jen Gentleman nemrég válaszolt Redditen: "Emoji may not be your thing, but they're well liked by others, and they exist across all platforms (for example Google and Apple), so if Windows doesn't support the various updates, then they won't render on Windows when someone posts the emoji from another platform and you try to view it on your PC. Adding keywords makes it easier for emoji users to find and input the new emoji."

Itt a fórumon is van olyan, akinek az aláírásában szerepel az Apple logó, amit kizárólag az almás rendszereken lehet látni. 🐱‍👤 <-- Ez nem Ninja cat más rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#95818) Döglött Róka válasza Kékes525 (#95816) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Halaszt az update magától 1803 óta, hardwarefüggő.
Munkahelyi gépet érsz el, otthoni felhasználásról beszélünk.
GPO minek otthonra?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95819) zolee001 válasza Döglött Róka (#95806) üzenetére


zolee001
őstag

Nem érdekel a fejlesztés,üzemeltetö vagyok
Marhaságokat ne mondj, az ignite konfon minden második vezér nö volt mivel maga Satya inditott el egy programot ,hogy x millio dlollárt különitettek el a nöi fejlesztök felvételére

Julie Larson-Green--aki kirugta Sinofskyt és sikerre vitte a Windows 8 cat (köszönjük) azóta értékelték a jo munkáját és kirugva
Dona Sarkar--No comment
Gavriella Schuster--Ms partner leader
Deema Al-Yahya -Az MS artábia elsö nöi vezére ex developler
Peggy Johnson, Executive Vice President, Business Development, Microsoft
Gugli 1 oldal találatai

Ajánlott program a BUILD és figyeld

Semmi himsovinizmus nincs a kommentemben csupán tények

(#95820) Döglött Róka válasza zolee001 (#95819) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyik se program manager aki az OS fejlesztéséért felel:)

Dona Sarkar az insider program vezetője, szintén nem a fejlesztésért felel.

Julie Larson-Green - nincs már az MS-nél.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95821) King Unique válasza terapeuta007 (#95791) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, hogy pontosan milyen felállásról van szó, 1 fizikai lemezre van telepítve a 2 rendszer, vagy elszeparáltan, külön lemezen van a 7-es. De amúgy van, pl. törlöd a 10-es alól a 7-es indítóbejegyzését és a partícióját.

Ha pedig csak tesztelgetni kell a másik Windows, akkor legközelebb megteszi akár VHD boot, vagy a virtuális gép (pl. VirtualBox) is.

(#95822) Kékes525 válasza Döglött Róka (#95818) üzenetére


Kékes525
félisten

"Munkahelyi gépet érsz el, otthoni felhasználásról beszélünk"

Az otthoni felhasználás, mert ha nem veszek pro-t otthonra, akkor az nincs alapból. Aztán nem említettem a BitLockert sem. Az viszont szükséges lehet otthonra is. Én elsősorban a jövőbeni fejlesztésekre gondoltam, amikor Pro-t vettem, hogy esetlegesen nehogy kimaradjak egy csak a Pro-ba betett jövőbeni funkcióról. Az árkülönbség nem olyan nagy, szerintem: [link]

"GPO minek otthonra?"

Jó ha van. :D Ez tényleg kevésbé érdekes otthonra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95823) zolee001 válasza #54072192 (#95817) üzenetére


zolee001
őstag

Nos, MS Webinar 2 éve a Teams-röl amit a teamsen közvetitettek volna csak hát a techika ördöge mert behallt és igy SfB-n dobták össze kapkodva a webinárt
Jo reklám volt az akkor még igen drága terméknek
Az utolso fél orában az uj emojik,stickerek (amit itt tudtam meg hogy az MS pénzért vesz vmi ratyi cégtöl) valamint az anigifekröl volt szo,hogy az milyen cool és élö webinar demo egyenesen redmondbol

Mégegyszer,MS TEAMS szoftver ami O365 Businessben volt akkor elérhetö

Fel is tettem egy kérdést,hogy ez vmi vicc e és,hogy mit szolna a fönök ha pl a demozott pulp fiction stukkeres anigifet dobnád be válasznak (mert az olyan cool mi?)

Az már mellékes volt,hogy maga a szoftver (akkoriban) összeomlott,lassu tetü volt,felzabálta az összes eröforrást,ma már rendben van mert annyi az ára amennyit ér mivel (részben) ingyenes.

(#95824) junior11 válasza Kékes525 (#95822) üzenetére


junior11
veterán

Állítólag a csoportházirend benne van a Home verzióban is, csak inaktív, régebben aktíválni lehetett, nemrég próbáltam, de már nekem nem sikerült (kíváncsiságból a Windows Defender beállításaiba akartam belenézni). Amúgy látom, elég parázs vita alakult ki srácok, így vasárnap délutánra :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#95825) Kékes525 válasza junior11 (#95824) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, éppen ezért írtam a zárójeles megjegyzésemet (trükközés nélkül). :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95826) junior11 válasza Kékes525 (#95825) üzenetére


junior11
veterán

Nekem szerencsére nincsenek komolyabb gondjaim a rendszerrel, két gépen használom a Home verziót, vannak apróbb bugok, tény, egyedül a múltkor is hangoztatott Edge böngésző szinkronizációs hibái bosszantanak, mikor éppen nem Chrome-ot használok.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#95827) zolee001 válasza Döglött Róka (#95820) üzenetére


zolee001
őstag

Nem keresem ki a jelenlegi Female Team Leadereket de nekem feltünt már jo ideje,hogy sok van.
Nincs bajom a nökkel,biztosan sok millio nöi fejlesztö van illetve vezetö aki érti a szakmáját,azzal van bajom hogy nem az tudása miatt kapja meg a poziciot hanem mert nö.

"Azért van emoji mert erre van igénye a piacnak. Egyes fejlesztéseket azért dobnak, mert nincs rá üzleti igény, lásd HomeGroup."
Homegroup nem üzleti igény mivel a nevében is benne van,hogy Home
Bizonyos pletykák szerint azért vágták haza a file sharinget hogy használja a jo nép a OneDrive-ot persze elöfizus konstrukcióban

Egy korábbi hozzászolásod (remélem jol emlékszem,hogy te voltál) az UWP-röl

PWA
valahogy nem az UWP-t istenitik hanem a PWA-t

(#95828) Kékes525 válasza junior11 (#95826) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is alapvetően megvagyok elégedve vele, annak ellenére, hogy elejében voltak hibák azután, amikor Windows 7-ről váltottam (akkor nemcsak az OS, hanem a hardver is teljesen új volt). Viszont nem vagyok Windows fan, csak felhasználó. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95829) Geth válasza #86564352 (#95808) üzenetére


Geth
addikt

Az én lelkem nyugodt, mikor láttál litániákat rinyálni?
(nem ragadtam ki egyáltalán a gui bugokat, az előtte lévő pont - használj értelmes alternatívákat - kiegészítésének szántam)
Tényleg fogadd meg, jó tanács. Nem ér annyit az egész hogy folyamatosan szívjál pl. egy fájlkezelővel vagy képnézővel :)

(#95830) Doky586 válasza Kékes525 (#95816) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"semmi értelme a Pro-nak otthonra."

Talán a semmi túlzás, de valóban nem sok...

Remote Desktop kliens van a Home-ban is..! csak szerver nincs.
Azaz az otthoni Home alól el tudom érni a munkahelyi Pro gépet.

Frissítés halasztás: van aki alig várja hogy megjelenjen az új verzió és azonnal fel is teszi. Nem halasztgat. Otthon ez a gyakoribb, cégeknél szokás inkább halasztgatni.

Bitlocker működik a Home-ban is, de létrehozni (D E stb meghajtón) egy aktiválatlan WinToGo Pro is megteszi.

Csoportházirend jellemzően felesleges vagy megoldható registry-állítgatással is a feladat.

[ Szerkesztve ]

(#95831) #86564352 válasza Kékes525 (#95816) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tesznek bele pl. bővített Windows Defender Advanced Threat Protection funkciókat és a következő 19H1 build új sandbox funkcióját.

"Windows Sandbox is a new lightweight desktop environment tailored for safely running applications in isolation. How many times have you downloaded an executable file, but were afraid to run it? Have you ever been in a situation which required a clean installation of Windows, but didn’t want to set up a virtual machine?"

(ez éppen otthoni verzióra is hasznos lenne az aláhúzott szituáció miatt)

(#95832) #93794560 válasza Doky586 (#95830) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem Home van, de ha jelszóvédett meghajtóra van szükségem, akkor a Veracrypt-et használom. Jó kis szoftver az. :)

(#95833) Kékes525 válasza #86564352 (#95831) üzenetére


Kékes525
félisten

Pont az ilyenekre gondoltam. Ez nekem megérte a különbséget.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#95834) Doky586 válasza #93794560 (#95832) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jónak jó, csak felesleges. Ha 10db havernak kell elvinni rajta (usb-hdd-n) adatokat akkor bitlocker esetén mind a 10-nél működik, veracrypt esetén legalább 9-nél telepítgetni kellene a szoftverét hozzá és 5-nek joga sincs hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#95835) tordaitibi válasza Doky586 (#95834) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

a hdd-n egy portable Vera.., vagy True? de hogy Crypt az biztos :) és csókolom. Nálam pendrivén így van, még nem volt ismerőseim között akinél ne tudtam volna használni így.

(#95836) terapeuta007 válasza terapeuta007 (#95791) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

kosz a valaszt fiuk.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#95837) King Unique válasza Humbucker (#95797) üzenetére


King Unique
titán

Mint már említették többen, otthonra általában elég a Home kiadás. De ha van lehetőséged Pro-t használni, kedvezményes áron beszerezni, akkor azzal jobban jársz. Az összehasonlításnál ugyan lehet mérlegelni, hogy kihasználod-e a Pro többletfunkcióit otthon, de szükség esetén már csak a frissítések halasztása miatt is jól jöhet. Kényelmesen beállítható a gépházban, vagy akár egyéb módon is. Ellenben a Home-nél max. 1 hetes szüneteltetési lehetőség van, illetve csak lesz a soron következő 19H1 kiadástól.

(#95838) Döglött Róka válasza zolee001 (#95827) üzenetére


Döglött Róka
veterán

PWA-hoz netkapcsolat kell mivel egy frontend-ről van szó. Az életben nem fogja levaltani az UWP-t.

Láttál egy konferenciát, de ugy látszik nem értetted.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95839) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Pár napja már írtam ide, hogy időnként , elég gyakran felugrik egy pillanatra két ablak amiről nem tudom hogy micsoda.
Ilyenkor minden megakad egy picit. Asztali gépen és lapotopon is jelentkezik.

Kollega az eseménynaplót ajánlotta, de nem tudom hol mit kellene nézni benne.
Hogy tudnám kideríteni mi ez?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#95840) kezso21


kezso21
csendes tag

Sziasztok!
SOS segítség kellene, a tálcán ha egy programból több példány van nyitva (pl chrome több ablak) és rámegyek a betekintőablak 2napja csak lista módban mutatja az eddigi vízszintes részletes helyett.

(#95841) Döglött Róka válasza kezso21 (#95840) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Uramisten! Nagy a baj!
Zarj be par tabot.

@armahun : sztem task schedulerben lesz valami, ott neznek korul, illetve application/system logban nezz korul azidotajt amikor felugrott az ablak. Hogy hogy lehet ezeket megnezni? Tedd meg a vilagmindensegert hogy rakeresel interneten. Bing a windows helpje...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95842) kezso21 válasza Döglött Róka (#95841) üzenetére


kezso21
csendes tag

köszönöm a válaszod!
mind a hozzászólásaim számából látod, szinte mindent megtaláltam eddig fórumon, keresőben, így erre is rákerestem, de semmi.
nem a lapokkal van a gond, hanem mondjuk ablakokkal, vagy excel több munkafüzet futtatásánál ha a tálcán rámész a program ikonjára, akkor eddig kis képernyőben mutatta mindegyik példányt, jelenleg pedig csak 1-1- sorban szöveget mutat.

(#95843) Döglött Róka válasza kezso21 (#95842) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor meg a system advanced performanceba lesz kikapcsolva a fejbolnemtudommi thumbnail.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95844) kezso21 válasza Döglött Róka (#95843) üzenetére


kezso21
csendes tag

Köszönöm a segítséged!
a
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband
át kellett állítani a NumThumbnails-t 10-es értékre, restart és megoldódott.

(#95845) zolee001 válasza Döglött Róka (#95838) üzenetére


zolee001
őstag

Félreértesz,én soha nem állitottam,hogy leváltják az UWP-t csak ,hogy az MS most éppen ezt promotálja az appok fejlesztésére

(#95846) Döglött Róka válasza zolee001 (#95845) üzenetére


Döglött Róka
veterán

És akkor mivan?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95847) Tamy válasza Tamy (#95649) üzenetére


Tamy
senior tag

Erre valakinek ötlete?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#95848) MrCsiT válasza King Unique (#95801) üzenetére


MrCsiT
addikt

Pörgesse a rák egy ÓRA beállítását?! Ez mekkora lol?? Ha órát állítok be, nyilván SZÁMOKAT szeretnék beírni, nem tekergetni egy idióta UI-t, FEL-LE egy LISTÁT??? Agybeteg aki ezt kitalálta, de komolyan..
Nincs itt mit ragozni, ami sz*r, az sz*r!

Az insider feedback is a fenti, utolsó mondat kategóriába esik. Miért?

Remek példa, hogy az Insider feedback, fórum, akármi már a WP idején is tökéletesen felesleges volt: az MS hónapok alatt se javított ki triviális hibákat, amikre 100e+ darab szavazat volt, és hónapokon át első helyen állt.

Az a baj, hogy minden "cuki" változtatást lenyomnak force update-el a közönség torkán, de azután
- a termék funkcióvesztést szenved (olvasd: sz*rabb lesz, kevesebbet tud, nehézkesebben, illogikusabban kezelhetővé válik);
- egy 5 éves szintjére süllyesztett grafikai megjelenítést kap, egyszerűen egy vicc..

..és ez az INNOVÁCIÓÓÓÓÓÓÓ!!

Nos, nekem, nem ez az. Plusz pl. twofatcat-nak sem. És ezért nem kérünk elnézést.

update: ha bármit keresek, ami korábban a vezérlőpulton keresztül egyszerűen, világos, érthető információkat adva, működött, az nemigen van meg.
Van helyette a "csicsa UI", ami semmi érdemi infót nem ad, de legalább a legegyszerűbb logikát is kifelejtették belőle, lsd. pl. hálózati beállítások elérését. Ott is van egy semmirekellő információs panel, de hogy szerkeszthesd is a beállításokat, ahhoz nagyon oda kell figyelned, hogy mire is kattintasz..

Tamy: insider hibabejelentő!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#95849) vlevi válasza MrCsiT (#95848) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem tekergetni egy idióta UI-t, FEL-LE egy LISTÁT??? Agybeteg aki ezt kitalálta, de komolyan.."
Szerintem az Androidra akartak hasonlítani.
Ott is ilyen agyament idő beállító van. Mentségére legyen mondva, droid alatt ritkán használt dolog a billentyűzet, ezért oda mindenképp valami nagyméretű, látványos izét kellett csinálniuk...

(#95850) MrCsiT válasza vlevi (#95849) üzenetére


MrCsiT
addikt

Normálisabb óra progiban droidon, pl. AMDroid -ban legalább körtárcsa van, ahol rá lehet egyből mutatni a számra, de itt a 20:00-hoz bizony, scrollozhatsz lefelé. :Y
Annyi csak a baj vele, hogy időrabló, primitív GUI, és ezt már 10 éve is a programozó fejéhez vágták volna, hogy mi ez a sz*r, most meg "Creature Update" ?! :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.