Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95301) Döglött Róka válasza zolee001 (#95299) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy MVP velemenycikke nem mervado. Tehat egyelore legbolkapott. Kulon vicces hogy releasrol releasre ultetnek at folyamatosan funkciokat uwp-re.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95302) Tiger.


Tiger.
nagyúr

A windows naptár miért nem látja a telefon naptárát, hisz ugyan azt a fiókot használja, régebben jó volt.
Tetszett, hogy ha gép előtt ültem ,akkor ott is értesített.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#95303) erdey_a válasza mpo (#95294) üzenetére


erdey_a
őstag

ez nem jó hír... csak azt nem értem, hogy eddig hogyan volt jó? win7, win8, win10 alatt is működött. most tiszta 1809 telepítéssel meg nem megy... agyam eldobom.

Vérboci

(#95304) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Dell T3500-ba SSD-t tettem, friss Win10 került rá.
Egyik gondom, hogy a NAS-t (Zyxel NSA 325-V2) szeretném SMB-n elérni, de nem jön össze. SMB 1.0-t elindítottam, de csak a Dell gépet látom a hálózaton. Írtátok, hogy biztonsági okokból nem is érdemes az SMB 1.0-t indítani... Mi a megoldás?

A másik gondom, hogy leállításnál vagy alvó módra váltásnál a vinyót azonnal leállítja, majd ismét felpörgeti és végül leáll a vinyó és a gép is.

Köszi

(#95305) #37935104 válasza zolee001 (#95266) üzenetére


#37935104
törölt tag

Köszi, a megoldás ebben rejlett:

"Lemezkezelöben ellenörizd,hogy törölted e a HP Recovery particiót
UEFI esetében a BIOS tárolja a Windows Product keyt ha nem akor COA van a gépen"

Még egyszer újratelepítettem, jelenleg Windows 10 Home fut a legfrisebb driverekkel a Dell-től, az NVIDIA-tól, rádobtam a legfontosabb progikat (Office, Avast stb.) és épp futtatom a backupot egy külső HDD-re.

Egyébként a probléma valószínűleg épp a külső HDD-ből adódott. Ugye alvó módban halt meg, kikapcsoltam, újra be, jött nekem folyamatosan a Dell Backup & Recovery-vel és nem ment tovább. Vélhetően az volt a problémája, hogy előtte a BIOS beállításait (semmi esetre sem szándékosan) lereseteltem és így az a beállítás is "beállítódott", hogy USB-ről bootoljon, beleértve a külső HDD-ket. Véletlenül nekem két külső HDD is folyamatosan csatlakoztatva van és a WD Elements-ről próbált bootolni, amit egyébként nem is tudom hogy sikerült kisilabizálnom. A lényeg, hogy újratelepítés után is ezzel próbálkozott, kikapcsoltam a fent említett beállítást és szépen bootol az SSD-mről. Beletelt egy kis időbe, mire sikerült életet lehelnem a rendszerbe, eddig talán ez tartott a leghosszabb ideig és az egész "egy pipa" miatt volt. :W :D

(#95306) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Sziasztok!

A rendszer számára fenntartott partíciókkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Ahányszor újratelepítem a Windows 10-et, mindig maradnak olyan partíciók, amik nem is tudom hogy fontosak-e.
A legutolsó telepítés végképp összezavart (amire nem is lett volna szükség, ha ez a nyomorék Windows nem rakja fel akaratlanul idő előtt az insider release-t...és utána hogy ne csinálhassam vissza, a szokásával ellentétben 5 perc múlva már törölte is az előző buildet! :(( )

Na szóval..meg tudnátok mondani, hogy ezek közül melyikre van szükségem, és melyikre nincs?
(a betűjeleket én kavartam meg, mert sosem jól csinálja magától..)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#95307) d3tox1c válasza #54072192 (#95227) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Szia.
Koszi a valaszt, megnezem mi lehet.
Viszont lenne egy újabb kerdesem.
Van 2 kontrollerem, egy vezetekes, es egy vez. nelkuli.
Mindkettot felismeri a gep,a kontroller kalibralo programok is az osszes gombot, a ket kart, stb.
Viszont jatekon belul csak a vezetekest lehet hasznalni, a vez. nelkuli mintha nem is lenne :/
Nem ertem mi lehet a problema, egyszeruen nem talalok sehol ra megoldast,pedig a vezetek nelkuli sokkal jobb minosegu,es szerintem sokkal pontosabb is, a vezetekes karjaival mintha kicsit darabos lenne... vagy nem is tudom, fps-nel a leg eszre vehetobb, nagyon nehez vele a celzas.

(#95308) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

W10-es laptop, nonstop megy, egy munkagép, egy darab célszoftver fut rajta. Be van suvasztva egy eldugott helyre.
Hiba, 2-3 nap után elveszíti az egeret (ez az egyetlen periféria, semmi más nincs rádugva a lan és a hdmi monitoron kívül), ilyenkor kibányászom a helyéről, és ha kihúzom az egeret, akkor akkor a win jelzi pittyegéssel hogy kihúztam. Visszadugva ismét hangjelzés, de egérkurzor nincs. Átdugva másik usb portba, rögtön megjelenik a kurzor, minden jó. 2-3 napig, akkor ebbe a portba is elveszíti az egeret, átdugva a 3. usb-be megint jó. Ha ilyenkor visszadugom az előző portokba, nincs egér, megjegyezte :) Miután ezt eljátszotta, elfogytak a portok, csak a főkapcsoló megnyomása marad, ekkor a laptop leáll, a rajta futó célszoft az indulásnál 3-4 perc törődést igényel mert ugye nem tudta menteni az adatait a szabálytalan leállás miatt.
A laptop újraindítást követően megint indulnak az 2-3 napos turnusok.
4 egérrel próbálva a tünet ugyanaz.
Ha ilyenkor a portba másik egeret dugok, az sem működik, ha billentyűzetet, bármit, az se vagyis az usb portokkal történik valami.

Ezt a mizériát kb. 2 hónapja kezdte, előtte nem produkálta.

Nincs erre valakinek valami tanácsa?

[ Szerkesztve ]

(#95309) Döglött Róka válasza tordaitibi (#95308) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Alaplap es win power settings nezd at.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95310) Döglött Róka válasza DDA40X (#95306) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jaj a hulye windows mindig osszekuszalja a boot particiokat! Disk 0ra raksz windowst es nincs baj. ;) C: melletti 100 megasnak adj betujelet (S:) es masold ra a bootmgr-t.

bcdboot C:\Windows /s S: /f ALL

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95311) King Unique válasza DDA40X (#95306) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert valószínűleg nem jól csinálod... Számtalanszor le volt már írva ebben a topikban is, hogy újratelepítésnél nem szimplán csak formázni kell a korábbi C-t, hanem teljesen törölni a lemezen a korábbi Windows-telepítést és annak minden érintett partícióját, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, ott létrehozni a telepítővel a szükséges partíciókat.

A lemezkezelős screenshotnál pl. a lemez 3-on lévő UEFI/GPT telepítésnél nem világos mit akarsz törölni, amikor azon a megfelelő partíciók jöttek létre. A 2. helyreállítási (OEM-partíció) pedig egy build upgrade után szokott. A lemez 1-en viszont a 100 MB-os aktív system partíció eleve BIOS/MBR telepítésre utal, ráadásul W7-esre, vagy W7 —► W10 upgrade-re, mivel a 7-esnél szokott akkora lenni, a 10-esnél eleve 500/549 MB méretű. De egyébként esetedben az sem derült ki, hogy pontosan mi a helyzet, milyen telepítések, hogyan, ha fizikálisan lehúzod valamelyik lemezt, akkor az hatással van-e a Windows bootolására stb.

[ Szerkesztve ]

(#95312) Doky586 válasza tordaitibi (#95308) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Laptop hardvereit nem nonstop üzemre tervezték. Tiltakozik is szegény ahogy tud.. ;]
Cseréld le egy asztali lapra..

(#95313) noxon válasza uriember (#95286) üzenetére


noxon
őstag

Köszi! Úgy látom a starcrat 2 játék foglalja a legtöbbet és gondolom mivel sűrűn frissít ezért fogy a helyem.

We live in a simulated world...

(#95314) King Unique válasza King Unique (#95311) üzenetére


King Unique
titán

UEFI/GPT link helyesen.

(#95315) uriember válasza noxon (#95313) üzenetére


uriember
aktív tag

Az is soknak tűnik eléggé, ha kibontod meglátod mi a sok benne... Hol a windows? :F

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95316) uriember válasza noxon (#95313) üzenetére


uriember
aktív tag

Mindentől függetlenül azt hiszem, megtaláltad a tárhely fogyás okát, ennyire nem lehet a win felhízva...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#95317) Pampipapi


Pampipapi
tag

Senkinek nincs ötlete, hogy lehet megszüntetni azt a jelenséget, hogy alvás/leállítás előtt a vinyó leáll egy pillanatra, felpörög majd leáll? Jobban tetszene ha simán leállítaná a HDD-t és kész. Win 10 fut SSD-n + egy vinyó van a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#95318) tordaitibi válasza Doky586 (#95312) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

7 hónapja jól bírja. Eldugott de szellős helyen van, a ventije néha pörög fel közepes fordulatra, nem hiném hogy melege lehet. Más meg mi lehetne hardveres gond, valamikor pár éve csináltam egy kijelzőtörött laptopból htpc-t, az 2 évig ment megállás nélkül. Mégse volt semmi baja.

(#95319) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Win10Pro-val kapcsolatban.

HP 820 laptop néha 2 perc inaktivitás után alvó állapotba lép. Hálózatról is akksiról is. Ha nem mozgatom folyamatosan az egeret akkor elég 2 perc és elalszik.

Reggel amikor bekapcsoltam alapvetően kiegyensúlyozottban (közép) volt. Egész nap ment hibátlanul (csak thunderbird és firefox futott végig) aztán egy hosszabb időre magára hagytam a gépet (60+ min) mire visszamentem sztem már hibernált.

Ebből a helyzetből felébresztettem és ezt követően elkezdte ezt a 2 perces szórakozást.

Most felhúztam kiegyensúlyozottról teljesítménycentrikusra vártam pár percet, most jó.

Visszatettem kiegyensúlyozottra, most így is jó. (vagy pont az ellenkezője mert ismét itt hagytam a gépet 30+ percre és még a nyomorult kijelzőt sem kapcsolta ki....)

1 hete néztem át az összes energiagazdálkodási beállítást ami a kiegyensúlyozott módhoz tartozik, az összes időzítés ki lett tolva. (azért kellett ezzel foglalkoznom, mert akkor is alvóba ugrált a gép már bekapcsolása után (((boot közben kapcsoltam fel a tápot azt gondoltam akkor, hogy ez hiba oka)))))) aztán egész héten jó volt.....

Nekem úgy tűnik a dolog, hogy néha nem tudja a gép, hogy mi a helyzet, milyen beállítások aktívak...amikor a csúszkát állítom akkor frissül az energiagazdálkodás állapota és ideiglenese megszűnik a hiba... Aztán egy feszültség ki vagy bekapcsolás hibernálás után megint behülyül...

Találkozott már valaki ilyen problémával? - Tudom, hogy zavaros amit leírtam /bocs/ de nem teljesen egyértelmű, hogy mi váltja ki ezt a dolgot, így körülírni sem tudom sokkal jobban...

Az ötleteket előre is köszönöm!!!!

(#95320) tordaitibi válasza Döglött Róka (#95309) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kissé részletesebben adnál valami útmutatót, mit nézzek ott?
Nem elveszíti az usb portot, nem szúnik meg a tápellátása hanem mintha nem tudna kommunikálni.
Pl. mikor a hiba fenáll, bedugok egy olyan eszközt, billentyúzetet ami még nem volt, akkor kiírja hogy talált egy új billentyűt, konfigurálja, kiírja a végén hogy minden oké, a hardver használatra kész. Csak éppen egy karaktert sem tudok vele írni. Az a híd vagy minek nevezzem ami az usb meg pl. a Word között létesül az OS-en keresztül, az hiányzik. Egér dettó, ha bedugom pittyeg, csak nincs kurzor. Pendrivével is próbáltam, minden lefut szépen, felismeri, telepíti az eszközillesztőt csak a nem jelenik meg a pendrive sehol.
Hülyén és laikusan fogalmazva, a kernel felismeri, le is kezeli de a szoftvereknek láthatatlan.

(#95321) Doky586 válasza tordaitibi (#95318) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs vele problémád akkor nem szóltam.. :)

(#95322) zolee001 válasza #37935104 (#95305) üzenetére


zolee001
őstag

Örülök ,hogy sikerült és nem zavart meg ,hogy én a HP-t emlegettem mint géped gyártója
Most már nyugodtan beirhatod neki az Enterprise kulcsodat amennyiben céges környezetben kell használnod

(#95323) Döglött Róka válasza tordaitibi (#95320) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Feladtad a leckét, engedj egy kis gondolkodási időt:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95324) #54072192 válasza d3tox1c (#95307) üzenetére


#54072192
törölt tag

Ha a kontrollereket felismeri a rendszer, akkor onnantól nem Win10-probléma :)
Játéktól függ, hogy milyen kontrollert vár. Van az XInput és DirectInput. Azt kell támogatnia a játéknak amilyen a kontrollered. Az utóbbi a kevésbé támogatott. A Steam Big Picture elvileg tartalmaz ilyen beállításokat, esetleg nézd meg.

(#95325) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Mi lehet a probléma a frissítéssel? Mindig küzd 1-2 óráig a telepítő majd visszaáll az ugyanarra a verzióra,

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#95326) movax válasza tordaitibi (#95320) üzenetére


movax
őstag

Eszközkezelőben, bekapcsolt rejtett eszközökkel minden periférián és minden USB-pont (pl. USB-hub) alatt kapcsold ki az energiagazdálkodási lehetőséget, vagyis ne kapcsolhassa le a port energiaellátását.

(#95327) barca4ever


barca4ever
tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni ! Olyan problémám lenne hogy a win nem ismeri fel a telefont!
Tehát a fájlok átvitele lehetetlen! Google keresőbe beír minden lehetőség kipróbálva, semmi!
az alábbi kép fogad :

abban reménykedem , hogy Ti talán tudtok segíteni, ha nem törlődni fog a win 10 és megy vissza a 8.1

előre is köszönöm! :R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#95328) Zoz válasza barca4ever (#95327) üzenetére


Zoz
őstag

N-es Windows?

(#95329) barca4ever válasza Zoz (#95328) üzenetére


barca4ever
tag

Igen :F

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#95330) Zoz válasza barca4ever (#95329) üzenetére


Zoz
őstag

Akkor nincs mint csodálkozni, abból hiányzik az ehhez szükséges összetevő.
Szórakozhatsz Media Feature Pack telepítésével. Vagy felraksz egy rendes Windows-t...
(Ha maradsz az N-nél, akkor minden build upgrade után szórakozhatsz újra a szükséges media pack telepítésével.)

(#95331) Frawly válasza Zoz (#95330) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek, N-es Windows-zal lehetőleg ne szopassa magát senki. Ha legális, ha warez, fel lehet helyette tenni nem N-eset. Csak gondot fog okozni a későbbiekben is, nem csak a telefon kezelésénél, hanem pl. weboldalakon videók lejátszásánál meg mindenfélénél visszaüt, „érthetetlen” hibákat fog okozni.

(#95332) #54072192 válasza Frawly (#95331) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az N-es kód jó a simához is? Mert ennek az ellenkezőjét írják a neten, nekem sem logikus. Mindegyik kiadáshoz külön licenc van.
Ha valaki kifizet 46 ezret a Home N-ért vagy 80 ezret a Pro N-ért, akkor azért csak elolvassa, hogy mi hiányzik belőle.

(#95333) King Unique válasza #54072192 (#95332) üzenetére


King Unique
titán

Az N-es külön SKU-nak számít, vagyis pl. a Pro N termékkulcsa nem érvényes a Pro kiadáshoz és fordítva szintén igaz.

(#95334) Frawly válasza #54072192 (#95332) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor én tudtam rosszul. Az iszonyat szopás, ha valaki N-est vesz, annyival nem olcsóbb, de legalább semmire nem jó. Akkor inkább már tegyen fel valaki Linuxot, ha annyira nincs pénze. Ha meg warez, akkor meg mindegy mit tesz fel.

[ Szerkesztve ]

(#95335) olivera88


olivera88
veterán

A Windows lemezkezelőjét érdemes használni particinálásra? Vagy inkább külön programot?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#95336) Cs1csó válasza olivera88 (#95335) üzenetére


Cs1csó
félisten

JÓ, de pontosan mit szeretnél tegyük fel a rendszered egy SSD-n van és van a gépben egy 2TB-os HDD amit két részre szeretnél partícionálni? Mert arra tökéletes. (és a HDD üres)

[ Szerkesztve ]

(#95337) olivera88 válasza Cs1csó (#95336) üzenetére


olivera88
veterán

Igen rendszerem SSD-n van, és van egy új 1TB os HDD, és két részre akarom particionálni, a másik partíció megmarad szabad helynek mert majd Linux partició lesz belőle egyszer.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#95338) King Unique válasza olivera88 (#95335) üzenetére


King Unique
titán

Ez így konkrétumok (mit akarsz csinálni?) nélkül elég általános kérdés. Ennyi erővel az általános válasz az, hogy normál esetben a beépített particionáló eszközöket. Ha olyan particionálási műveletről van szó, amit nem lehet azokkal megoldani, vagy csak több lépésben és destruktív módon, akkor meg értelemszerűen külső programot. Meg akkor is, ha olyan megoldás kell, ami mutatja a tényleges végrehajtás előtt is grafikusan a lemezen végzett változtatásokat, van lehetőség közben a műveletek visszavonására stb.

Amit utólag leírtál, az a Windows lemezkezelőjével is megoldható. De ilyenkor csak 1 db partíciót kell létrehozni a HDD-n, a másik OS-nek szánt terület nem lefoglalt (unallocated) legyen, aztán majd annak a telepítője particionálja, formázza. Plusz az MBR/GPT - CSM/UEFI párosítást sem árt megfontolni és annak megfelelően inicializálni a lemezt, ahogyan később majd telepítve lesz rá a másik OS. Bár a Linuxokat elvileg lehet a szokásostól eltérő módon is, de nem jó keverni. Aztán még azt is érdemes megfontolni, hogy mindenképpen a HDD-re legyen telepítve, vagy ha van rajta elég szabad hely, akkor akár az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#95339) barca4ever válasza Zoz (#95330) üzenetére


barca4ever
tag

Köszönöm a segítséget ! :)) Bevált a tanács! :R
Viszont ez egyértelművé tette számomra hogy az N-es verzió napjai meg vannak számlálva a gépemen :K
Csak egyenlőre sem időm sem energiám nincs újrapakolni

ezer köszönet! :R :R :R :R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#95340) DDA40X válasza King Unique (#95311) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Hali
Szóval akkor a második OEM-et, és a 100 megást törölhetem? A 100 megásnál már rájöttem, hogy az valószínűleg tényleg a win7-nek valamikori maradványa. A második OEM ami a C és D között van, az meg ezek szerint a nemrégi insider build telepítés miatt is készülhetett? Mert azóta újra van rakva minden. Akkor azt is törölhetem?

(#95341) King Unique válasza DDA40X (#95340) üzenetére


King Unique
titán

Ha a lemez 3-at használod most, azon van a Windows 10 és UEFI/GPT mód szerint lett telepítve, akkor az előbbi screenshoton lévő partíciók jönnek létre alapértelmezetten. Esetedben a C után lévő helyreállítási partíciót max. akkor indokolt törölni, ha még egy korábbi telepítés maradéka és nem a mostaninál jött létre. A lemez 1-en lévő 100 MB-osat pedig szintén csak akkor, ha egy korábbi telepítés maradéka és jelenleg nem használja a Windows 10. De mondjuk az meg a másik, hogy ezeket a kis védett partíciókat a lemezkezelővel eleve nem fogod tudni törölni, mivel ahhoz parancssor, vagy külső program kell (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#95342) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem: egy új, az eddigi 128 GB-osnál nagyobb 512 GB-os SSD-t szeretnék vásárolni a gépembe, amire tiszta telepítéssel fel szeretném telepíteni a Windows 10 pro 64 bit op. rendszert. Ebben az esetben használható még a jelenlegi ssd-re feltelepített win 10 pro op. rendszer digitális licensze, vagy új beszerzésén kell gondolkozzak?

(#95343) TRob1 válasza Tappancs2001 (#95342) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen egy ssd csere miatt nem kell új win-t vásárolni.

ui: Simán felteszed a win-t az új ssd-re, mikor kéri a kulcsot kihagyod, ha netet kap, aktíválja magát (az esetek többségében :) Ha meg mégsem, MS üfsz felhívni és segítenek. ).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#95344) Alveus válasza Tappancs2001 (#95342) üzenetére


Alveus
tag

Elvileg használhatod a mostanit, csak vinyot fogsz cserélni.

(#95345) #54072192 válasza Frawly (#95334) üzenetére


#54072192
törölt tag

Sőt, semmivel sem olcsóbb az N-es. Az csak egy kényszermegoldás az MS részéről, előnye nincs.

(#95346) #54625216


#54625216
törölt tag

Mára windows 10-en az összes egyénileg létrehozott könyvtár, ami a c: gyökérben volt eltűnt.
Általában nem mentek semmit a c:-re de van pár program, mint pl. a totalcommander vagy python, ami alapból oda települ és az összes azt használó alkalmazás azt veszi alapul.

Ez hogy lehet már, hogy a windows egyszerűen csak töröl fájlokat és foldereket?
Hogy nem lett ebből világra szóló botrány?
Bakker ha az iphone 98% helyett 100% töltöttséget ír ki akkor a világsajtó és a fórumok éveken át köpködnek, az MS meg kiad egy frissítést, ami törli a felhasználó adatait és rá se bagóznak.

(#95347) #54072192 válasza #54625216 (#95346) üzenetére


#54072192
törölt tag

Valószínűleg azért nincs botrány, mert nincs ilyen hiba.
Amikor a 1809 frissítéskor törölte pár ember ottfelejtett mappáját, akkor botrány volt, mindenki rettegni kezdett, pedig elég sok dolog kellett ahhoz, hogy összejöjjön.
Frissítés 11 napja volt, most akkor melyik frissítést vádlod ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#95348) #54625216 válasza #54072192 (#95347) üzenetére


#54625216
törölt tag

Valószínűleg a 11 nappal korábbi frissítés volt a hibás. Nem ottfelejtett mappákról van szó, hanem alapjáraton a c:-re települő programokról, mint pl. a python.
Hogy a redvába fordulhat elő, hogy egy oprendszer minden figyelmeztetés nélkül töröl egy felhasználó által létrehozott mappát? Ez azt jelenti, hogy semmilyen adatod nincs és nem lehet biztonságban innentől kezdve windows alatt.

[ Szerkesztve ]

(#95349) #54072192 válasza #54625216 (#95348) üzenetére


#54072192
törölt tag

Szóval egy 11 napja telepített frissítés törölte csak így a mappáidat, csak nálad, aminek amúgy abszolút semmi köze ezekhez? Ennek így nincs sok értelme, fuss neki újra.

Valamiért eltűntek a mappáid, ami után az első és egyetlen gondolatod az volt, hogy a rendszer törölte, azon belül egy frissítés. Mire alapozod, mit néztél meg eddig?
Szerintem amúgy nincs is olyan funkciója a Win10-nek, ami onnan bármit is törölne, kivéve a rendszer-visszaállítás, de az sem magától, és nem nyom nélkül.
Nem lehet, hogy valamelyik programod túlzásba vitte a takarítást?

[ Szerkesztve ]

(#95350) Doky586 válasza #54625216 (#95346) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert ez CSAK nálad jelentkezett, CSAK számodra fejlesztették ki ezt a bug-ot.. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.