Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95201) TomMusic válasza Cs1csó (#95199) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja az UWP engem is aggaszt. Ha nagyon erőltetik, nem tudom mi lesz, vége az egyszerű alkalmazásfejlsztésnek. :(((

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#95202) prabhu válasza Jazz (#95194) üzenetére


prabhu
senior tag

Esetleg egy ilyen megoldás?

(#95203) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

Küzdök egy ideje egy hálózati hibával 0x8007035. Registry, control panel hiba javítások meg voltak, de nem tudok zöldágra vergődni vele. Valakinek ötlet?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#95204) Jazz válasza vlevi (#95195) üzenetére


Jazz
veterán

"betudom hozni a feladatkezelőt is, de nem tud előtérbe jönni, mert a fagyott program marad előtérbe."

(#95202) prabhu: az működhet, köszi.

(#95196) Szmörre: Ez a feladat nézet marha jó! A több asztal kezelésével már simán eltudom érni a feladatkezelőt. Amúgy ez a progi a lol, és a betöltő képernyő tud kifagyni ha közben alt-tabolok.
De más progi is cseszik bezáródni altf4-re ha kisebb fagyás-szerűség is van, csak a feladatkezelőben lehet kilőni, máskülönben csak homokórázik és nem reagál. Mondjuk egy excel. De gondolom mások is tapasztalták.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#95205) Armagedown válasza #54072192 (#95188) üzenetére


Armagedown
őstag

Nincsenek féléves frissítések, emiatt stabilabb, ez egy vállalatnak fontos, akiknek a számítógép a munkaeszközük.
Egy cégnek sincs szüksége arra, hogy a Cortana hallgatózzon.
Aki panaszkodott rá, nem írta, hogy otthon, vagy munkában használja, ezért írtam.
Én például ma egész délután azzal szoptam, hogy Windows 10et telepítsek egy Celeron N2940 procis Acer hulladékra, végül is sikerült, de a Crome kékhalált okoz, sajnos hiába cserélgettem a drivereket, nem javult, de legalább már elvitték, megmenekültek az idegeim. :))
5 órán keresztül frissített :DDD

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95206) #54072192 válasza TomMusic (#95201) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az UWP a régi Win32-es alkalmazások hibáit javítja. Például olyanokat, amik miatt a CCleaner és a társai olyan szépen tudtak terjedni. Fontos leszögezni az elején, hogy az UWP nem zárja ki a hagyományos alkalmazásokat (Project Centennial), most is vannak "normál" alkalmazások az MS Store-ban.

- Biztonságos áruházból telepítheted az alkalmazásokat.
- Az alkalmazások AppContainer-ben futnak, ami jelentősen fokozza a biztonságot. Ezek az alkalmazások a felhasználónál is alacsonyabb jogokkal futnak, rendszergazdaként pedig soha.
- Az alkalmazásoknak tudatni kell a felhasználóval, hogy milyen erőforrásokra van szükségük, a felhasználó pedig egyenként engedélyezheti vagy tilthatja azokat.
- Adott alkalmazás minden olyan eszközön futhat, amin Win10 van.
- Az alkalmazások automatikusan frissülhetnek, nincs szükség külön szolgáltatás futtatására vagy oldalak böngészésére.
- Törléskor nem hagynak szemetet, nem kell regeditben matatni, meg mappákat törölgetni, karbantartókat futtatni.
- Minden alkalmazás a saját helyére ír, nem szórja szét a fájljait a rendszerben.
- Élőcsempék használata plusz infók megjelenítésére az alkalmazások megnyitása nélkül.
- A rendszer fel tudja függeszteni az appok működését, ha nincs rájuk szükség, ezzel erőforrásokat takarítva meg (gyengébb rendszereken különösen hasznos).

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

A fentiek mind az UWP-re igazak, de amúgy amellett, hogy támogatja a Win32 API-k egy részét, több új megoldás is van, ami a régiben nincs. A fejlesztőtől függ, hogy ezt most kihasználja, vagy vár még arra, hogy fejlődjön a platform.

Egyébként a rendszer egyre nagyobb része UWP-s, a gépház, a start menü és az értesítési központ is az. A Win7 támogatásának megszűnésével szerintem fel fog gyorsulni a terjedése, mert ha mondjuk már a gépek 70%-án a Win10 fut majd, akkor nem lesz akadály a fejlesztőknek elérni a felhasználókat, hiszen ezeken a gépeken van UWP-támogatás.
Az iPad is mostanában kap majd teljes értékű Photoshopot, idő kellett neki. Az UWP is ilyen.

Ha érdekel, picit bővebben.

galaktikus: Esetleg próbáld végig ezeket.

Armagedown: A frissítés módján kívül nem nagyon van különbség. Nem lesz más a felület, nem lesz Aero meg Win7 belőle, otthoni felhasználónak teljesen felesleges :) Úgyis tele lesz pakolva mindennel. Mint mikor valaki telepíti az N-es Windowst, aztán az első dolga a Media Feature Pack telepítése.

A frissítéseket lehet halasztani, még Home-on is. Legvégső esetben beállítod forgalmi díjasnak a kapcsolatot, és akkor csak azt a frissítést tölti le, ami valamilyen súlyos sebezhetőséget foltoz. A Cortana magyar régióval el sem indul, támogatott régió esetén sem automatikus a működése, nem fog hallgatózni. Külön adatvédelmi szabályok és beállítások vonatkoznak rá. A következő buildben még a keresőtől is különválik, arról nem beszélve, hogy további gyári appokat lehet majd egy kattintással törölni.

Jazz: Nagyon hasznos tud lenni amúgy is, igen :) Win+Tab mindig ezt adja be, lehet akárhány asztalod, akár külön az Office-nak is. Az Alt+Tabra sok program érzékeny, sajnos ezzel mi nem nagyon tudunk semmit tenni, esetleg keret nélküli ablakban kell futtatni a játékot. Az exkluzív teljes képernyővel több az ilyen gond szerintem. Más programokkal (akár Excel) nekem nincs ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#95207) apollo12


apollo12
veterán

hali párnapja vettem egy Asus fx 505 ge-t 1050ti vga van benne, de az istenért nem tudom fel raknia az új nvidia drivert csak a gyárit engedi fel tenni 399-es

ilyenkor mi a teendő ?

(#95208) Csupingo válasza apollo12 (#95207) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem régebbi win 10-ed van? Akkor szokott ilyet csinálni, meg néha csak experience-n keresztül enged telepíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95209) Sub-ZeRo válasza dargelot (#95182) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért 2 éves driverrel szivatod magad? Ted fel a legújabbat és mennie kell neki. Nálam is megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#95210) zolee001 válasza Armagedown (#95205) üzenetére


zolee001
őstag

Hasznos olvasmány

Kivonat:
Using LTSC means missing out on new OS enhancements that are included in SAC releases – particularly new security features
LTSC does not keep pace with new silicon releases in the same way SAC does – so LTSC 2016 does not support Intel chips beyond the ‘Kabylake’ generation
Windows Analytics Upgrade Readiness does not support LTSC
No support for the modern Edge browser
No support for Cortana
No support for Windows Store
No support for Surface hardware
LTSC does not support ConfigMgr Express Updates
In-Place Upgrade from Windows 7 to Windows 10 is not supported for LTSC
From January 2020, Microsoft Office 365 will not be supported on LTSC
LTSC does not keep pace with feature enhancements to Windows Defender ATP
Potential Independent Hardware and Software Vendor support and limitations on LTSC
Non-security operating system fixes and enhancements may not get back-ported to LTSC
Loosely defined LTSC release cycles make planning ahead more difficult

Az meg külön dicséretes,hogy egy windowst nem tudsz telepiteni de legalább eldicsekszel vele

(#95211) Sztlaci válasza #54072192 (#95183) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Igen egyre szarabb egyre szemetebb, megvettem fizettem érte nem keveset.
Azért fizettem hogy rendesen használni lehessen!!!!
Ma harmadszor fagy le.
Nem azért vettem hogy megalázkodjak a erőszakosságuk miatt.
Tán fizet a ms neked, hogy így véded?
Halasztottam a frissítést, hátha használható lesz.
Hát nem, és annyira a vas sem öreg, hogy ne menjen rajta.
Ja és nem akarom a szarakodásuk miatt évente kétszer újra telepíteni szűz rendszerét, hátha akkor jó lesz.

Hol lehet visszaállítani, ha még lehet?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#95212) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Csak 10 napig lehetett volna vissza állítani, de az két napja letelt.
Várhatom hát a következő jobb lesz.
Ja és a fórum nagy része arról szól, hogy milyen jó a rendszer senkinek semmi baja vele.
(Vagy mégse??) ;]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#95213) Armagedown válasza zolee001 (#95210) üzenetére


Armagedown
őstag

Már olvastam ezt a szöveget, jót röhögtem rajtam, lássuk akkor pontról pontra:
-Using LTSC means missing out on new OS enhancements that are included in SAC releases – particularly new security features - nekem elég, ha normálisan működik, nem kell a feladatkezelőbe gpu használat figyelés
-LTSC does not keep pace with new silicon releases in the same way SAC does – so LTSC 2016 does not support Intel chips beyond the ‘Kabylake’ generation
Windows Analytics Upgrade Readiness does not support LTSC
Telepíteni kell a drivereket és jó lesz
-No support for the modern Edge browser
Van elég alternatív böngésző, a beépített arra jó, hogy letölts egy másikat.
-No support for Cortana
Én nem látok benne fantáziát, számomra csak bloatware
-No support for Windows Store
Bele lehet hackelni, ha annyira appokat akarok telepíteni, Bluestacksel vagy egyébbel lehet az Android appokat futtatni, abból több van és minőségibbek, mint ami a Storeban van
-No support for Surface hardware
Erre nincs is szükségem
-LTSC does not support ConfigMgr Express Updates
Ezzel megfogtál, nem tudom, hogy mi ez
-In-Place Upgrade from Windows 7 to Windows 10 is not supported for LTSC
Csak tiszta telepítés után fut rendesen a Windows, felesleges volna frissíteni
-LTSC does not keep pace with feature enhancements to Windows Defender ATP
Lehet más biztonsági csomagot is használni
-Potential Independent Hardware and Software Vendor support and limitations on LTSC
Ezt sajnos nem értem
-Non-security operating system fixes and enhancements may not get back-ported to LTSC
Elég a biztonsági frissítés, még mindig jobb, mint a bugok
-Loosely defined LTSC release cycles make planning ahead more difficult
10 évig kapja a frissítéseket, mire nem elég ez?
A személyeskedésért pedig régebben bűntettek a moderátorok.
Lehet, hogy írtam egy-két ökörséget, de már késő van. :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95214) zolee001 válasza Armagedown (#95213) üzenetére


zolee001
őstag

Nos,azt és ugy használsz amit akarsz még ha illegális verzióval szivatod magad (a home és a pro müködik aktiválás nélkül is) mivel az enterprise 180 naponként beszélget(ne) az aktivációs serverekkel.
Nem kell Windows update? Kapcsold ki ha annyira zavar de megjegyzem teljesmértékben testreszabható és ugyanugy müködik mint windows 7,8 esetében

"Bele lehet hackelni, ha annyira appokat akarok telepíteni, Bluestacksel vagy egyébbel lehet az Android appokat futtatni, abból több van és minőségibbek, mint ami a Storeban van"

"Bele lehet hackelni"---Igen de akkor nem kell csodálkozni,hogy fejreáll a gép
Egyébiránt több MS hivatalos alkalmazás van androis futtatásra /fejlesztésre Windows 10-zen

-LTSC does not support ConfigMgr Express Updates
Ezzel megfogtál, nem tudom, hogy mi ez"

Igény szerinti imaget lehet vele késziteni minthogy a Windows Configuration Designerrel ,ingyenes a storeból
(Nlite haladobbaknak)

"Potential Independent Hardware and Software Vendor support and limitations on LTSC
Ezt sajnos nem értem"

Független hardware és software gyártók nem támogatják az LTSC verziót (2020 tól az office sem fog menni)

Azt nem állitom,hogy nincsenek gondok az MS-nél a Windows fejlesztésének nevezett ámokfutásukkal de normális hardware és nem összegányolt software környezetben rendesen teszi a dolgát a maradék finomhangolás max 8-10 perc.

Hozászólásomat nem személyeskedésnek szántam de valóban az volt igy visszaolvasva ugyhogy megkövetlek, Mea Culpay

(#95215) Doky586 válasza Armagedown (#95213) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XP-t kell telepíteni, arra már biztos nem jön semmilyen funkciófrissítés a következő 100 évben, így felesleges a frissítés tiltást erőltetni rajta. :U

(#95216) DigitXT válasza #54072192 (#95160) üzenetére


DigitXT
félisten

Na most a gond az, hogy ez bármire reagál, és mindenre ugyanazt:
a háttérkép elszalad, egy pillanatra bevillan egy kék képernyő, ahol
van ilyen kikapcsoló gomb csak éppen nem aktiválható sehogyan...
aztán jön vissza az óra. Ctrl+Alt+Del-re ugyanez, már a Ctrl is elég.
(Sőt, a Num Lock is.:D) Szóval valami nagyon félrement, és semmi
sem segít rajta látszólag. Kihuzigattam a tápot többször, de semmi
helyreállító-menü nem jött elő. Bebootol, Please Wait... Óra. Fasza.

Céges gép, szóval megy holnap a Help Desk-nek, hogy oldják meg,
csak gondoltam van vmi mágia az ilyen esetre, titkos gomb, akármi.
(Csak mert rákeresve nem is ritka hibajelenség, és reinstall a vége.)

[ Szerkesztve ]

(#95217) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Vissza tertem ps4-rol a pc vilagaba, es rogton el is akadtam :/
Win 10-nel mi a legjobb beallitas, ha a laptop hdmi kabellel a tv-hez van csatlakoztatva?
Ugy szeretnem beallitani, hogy a laptopon az asztal legyen, es ha mondjuk 1 jatekot inditok, atrakja a tv-re
Probaltam a kiterjesztest, mukodott is, de a jatek kepe akadt a tv-n, azaz nem is akadt, hanem mintha le lett volna lassitva :/
Nem tudom mit allitsak, kicsit kezdek bele kavarodni, de ps utan eleg rossz a laptop kis monitorjan jatszani.
A legujabb nvidia driver van fent.
Elore is koszi a segitseget.

(#95218) apollo12 válasza Csupingo (#95208) üzenetére


apollo12
veterán

legújabb win 10 van rajta, most raktam újra mert touchpad a régebbi win 10 el nem ment

(#95219) erdey_a


erdey_a
őstag

sziasztok, a win10 által felrakott chipset drivert le lehet valahogy szedni és a laphoz tartozót feltenni helyette?
szűz win19 telepítés volt és mindent a win telepített, de a beépített webcam nem működik...
megjegyzem, eddig is win10 volt a gépen (win7, win8, win10 frissítések sorban) és mindig működött a kamera...
most meg az eszközkezelő mutatja, telepít is hozzá valami drivert, de minden alkalmazás azt mondja, hogy a kamera nincs csatlakoztatva
külön win10 kamera driver nincs sajnos, gondoltam a chipset driverben lehet.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#95220) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!

A (jó) múltkor segített itt nekem valaki, sajnos nem emlékszem már a nevére. :(
Lényeg annyi, hogy sűrűn dobott kékhalált a gép. És valami filet be kellett tömöríteni és feltölteni valahova, így Ő meg tudta nézni hogy mivel volt a gond.
Most megint 1 nap alatt kétszer fagyott le a gépem kék halállal. Végig is tudta pörgetni a százalékot, meg újra is tudott indulni másodjára...
Valaki tudna segíteni, hogy mit kell ilyenkor megnéznem? Vagy hogy jöhetek rá, hogy mitől volt a fagyás?
Előre is köszönöm! :R

Értem a csíziót.

(#95221) qqzs


qqzs
őstag

Windows storeban vasarolnek egy appot. mar regebben hozzaadtam az accountomhoz a paypal fiokomot amivel mar vasaroltam xboxon pl, de amikor fizetnek ujra ker tolem fizetesi opcio megadast es ott csak kartyat lehet megadni

Eladó: GTS450

(#95222) Armagedown válasza Doky586 (#95215) üzenetére


Armagedown
őstag

Inkább a Windows 95öt fogom telepíteni, arra már vírust sem írnak, teljesen biztonságos :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#95223) Visormail válasza Nuada herceg (#95220) üzenetére


Visormail
addikt

Bluescreenview programmal nézd meg milyen kékhalálok voltak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#95224) Nuada herceg válasza Visormail (#95223) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszi szépen!
Letöltöttem, megnéztem.
De mintha a piramisban állnék a hieroglifák előtt. :)
Ott van a tegnap esti fagyásnak az időpontja, mg a dmp file.
"ntoskrnl.exe" Erre hivatkozik, vagy ezt szűrtem ki belőle.
Nem tudom hogy mi lehet ezzel kapcsolatban. Vagy hogy bővebben bele lehet e nézni a file-ba.
Na mindegy, neten nézelődök, köszi szépen még egyszer. :R

Értem a csíziót.

(#95225) adika4444 válasza Cs1csó (#95199) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Hatalmas +1. Én is UVP nélkül használom a Windows 10-et. Gépház + vezpult katyvaszos együtt, de én is tudom mit meg merre, szóval már nem igazán érdekel.

Mivel helyettesíted a számológépet?
(#95201)TomMusic:
Egyhamar egész biztos nem fogják kidobni a Win32-es alkalmazásokat.

üdv, adika4444

(#95226) adika4444 válasza Nuada herceg (#95220) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

#94402
Döglött Róka
lesz szerintem akire gondolsz.
A teljes memóriaképet a rendszerbeállítások speciális fülén az indítás és helyreállításnál tudod állítani.

üdv, adika4444

(#95227) #54072192 válasza Sztlaci (#95211) üzenetére


#54072192
törölt tag

Az eddigi hozzászólásaid alapján van egy 10+ éves géped, amin néha az USB nem jó, néha más, a frissítésektől állandóan összeomlik az összes rendszered buildtől függetlenül, belenyúlkálsz mindenbe (letiltod a "sok xart"), telerakod külső programokkal, amikkel például "takarítasz" a rendszerben, aztán időnként idejössz anyázni és hisztizni. Ráadásul olyan rendszer ellen harcolsz, ami a frissítésekre épül.
Nem fizet senki nekem, remélem, hogy neked viszont igen, mert elég súlyos ez. A fórum meg arra van, hogy a problémákra keressenek az emberek megoldást, ahogy a Win7 és más rendszerek esetében is, nem pedig arra, hogy mindenki minden nap leírja, hogy nála nincs hiba. Jó reggelt.

Azt a buildet rakod vissza, amelyiket akarod, úgysem frissíted. Ennyi. Legfeljebb olyan hibád lesz, amit már hónapokkal ezelőtt javítottak.

DigitXT: Ha sehogy sem jött be a helyreállító menü, akkor ott más gond is lehet, mert annak mindig be kell jönnie, ez a lényege :) De annak valószínűleg egy újratelepítés kell majd, de nem hiszem, hogy frissítés okozta volna, persze nem lehet kizárni.

d3tox1c: Laptoptól függ, de lehet, hogy a külső megjelenítő az Inteles VGA-ról megy, nem a dedikáltról. Ebben az esetben az adott játék beállításaiban nézd meg, hogy melyiket használja, vagy a Gépházban a videokártya beállításainál hozzá tudod adni bármelyik programot, és meg tudod adni, hogy melyiket használja vele a rendszer (Kijelző > Grafikai beállítások). Egyéb esetben klónozd a megjelenítőt kiterjesztés helyett.

erdey_a: A Gépház > Adatvédelem alatt nincs letiltva a webkamera elérése?

qqzs: A Store-ban csak kártyával lehet jelenleg fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#95228) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Nem a topic témája (irányítsatok át az illetékes kollégákhoz).de hátha tudtok segíteni.

Az a probléma hogy nem tudok semmilyen online játékkal játszani mert mindig, offline módban mutat.
Pl elindítom a battle.net-et és offline ,a world of tanks offline.
Mindeközben net az van,youtube online filmnézés,böngészés hibátlanul működik.
Mi lehet a gond?

Előre is köszi!

(#95229) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Fejlesztem a gépemet és szinte csak a háttértárak maradnak a régiek.
Az lenne a kérdésem hogy ajánlott-e friss Windowst telepíteni vagy a 10-es már megbirkózik ezzel, esetleg van valami segédprogram erre.
Másik kérdésem az lenne hogy a win10 licence ugye már nem hardverhez (alaplaphoz ha jól emlékszem) kötött hanem felhasználói fiókhoz?
Egyébként Win10 Pro oem licencről lenne szó.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#95230) Cs1csó válasza Shaza (#95228) üzenetére


Cs1csó
félisten

Számos probléma lehet egy dolgot kipróbálhatnál futtasd az Adwcleaner programot ha nem is talál semmit miután lefuttattad még ne zárd be a programot hanem alul van egy olyan lehetőség hogy JAVÍTÁS ALKALMAZÁSÁNAK FUTTATÁSA kattints erre - ez pár hálózattal kapcsolatos beállítást visszaállít alapra - futtasd majd gép restart, hátha.

adika4444 :DDD

Nagy kutatómunka után ez lett a befutó: SpeedCrunch (szépen személyre lehet szabni: háttérszín, betűméret)
Az AlternativeTo-n is a legnépszerűbb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#95231) qqzs válasza #54072192 (#95227) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi de akkor hova adtam hozza a paypalomat?

Eladó: GTS450

(#95232) erdey_a válasza #54072192 (#95227) üzenetére


erdey_a
őstag

nem, sajnos ennél bonyolultabb lesz a dolog. letiltva nincs.

Vérboci

(#95233) Doky586 válasza pepejoe (#95229) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De még mindig hardverhez alaplaphoz kötött. De ms fiókkal talán átvihető az oem is (de te ekkor nem léphetsz ki a fiókból vagy elveszted)

[ Szerkesztve ]

(#95234) #54072192 válasza pepejoe (#95229) üzenetére


#54072192
törölt tag

Érdemes frissen telepíteni, mert bár elég jól tűri a rendszer a hardverváltozást, de ezzel kizárhatsz néhány esetleges jövőbeli hibát.
Az aktiváció továbbra is hardverazonosítóhoz kötött. A fiókkal való összekapcsolás csak egy plusz ellenőrzésre van, ami megkönnyítheti a költözést.
Az OEM nem vihető át, de ha rákényszerültél az alkatrészcserére, mert mondjuk tönkrement az előző alaplapod, akkor az ügyfélszolgálat aktiválhatja neked az új gépen.
Első körben neten kell próbálni aktiválni, aztán a hibaelhárítót kell használni, végül az ügyfélszolgálatot kell hívni.

+ Doky586
Nincs szó olyanról, hogy mindig belépve kell lenni a fiókba. Az a fiók a te neveden van, ahhoz van kapcsolva egy gép. Probléma esetén a fiókodról leveszik, és új gépet kötnek hozzá. Ennyi.

qqzs: Lépj be neten a fiókodba, és a fizetési adataidnál ott kell lennie mindennek, amit bármelyik szolgáltatás használata közben megadtál. Magyarországon nem lehet hozzáadni, de lehetséges, hogy más régiójú profillal igen. [link]

erdey_a: Ha driverre gyanakszol, akkor egyszerűen telepítsd fel azt, amelyiket jónak gondolod. Ha nem inkompatiblis a rendszerrel, akkor felül fogja írni a meglévőt (kivéve, ha a telepítője ezt nem engedi).

(#95235) MrCsiT válasza King Unique (#95176) üzenetére


MrCsiT
addikt

Unique, egy normál felhasználó nem fog pagefile méretet tekergetni, mert azt se tudja (és nem is kellene, hogy tudja) hogy azt eszik-e vagy isszák?

Ja, az előző számításomból kimaradt a hiberfil.sys, ami szintén jelentős gigabyte-okat fogyaszt el, és egy mezei felhasználó nem fogja kikapcsolni, ugyanazért, amiért pagefile-t sem tekerget(lsd. 1 sorral fentebb.)

Az a probléma, hogy a rendszer a tárhely kezelést továbbra sem képes a háttérben normálisan maga megoldani, hanem lemezkarbantartózni kell hozzá egy pl. autószerelő végzettségűnek - aki a szakmája mestere lehet, de a wint "csak" használni szeretné, abban nem akar expertté válni.

Sokkal barátibb lenne, ha amikor frissíteni akar az update service, magától letörölné az előző héten/hónapban letöltött és azóta feleslegessé vált elavult update-eket maga után, és problem solved. (Főverzióról persze megkérdezné a tulajdonost.)
Nem értem, hogy ha annyira fontos az MS-nek, hogy a user ne beszéljen bele a folyamatokba illetve abba, hogy akar-e frissíteni, akkor miért is nem lehet átgondoltabban megcsinálni ezt a folyamatot?

A havi frissítések pedig eleve kevesebb tárhelyet igényelnek, - ez erősen kérdéses amíg 1 GB tud lenni havonta egy sima win+office update, az szerintem elég nagy adatmennyiség.

"Az Office pedig eleve külső program, nem az alap Windows 10-telepítés része' - lol.
MS cucc, anélkül sima irodai/otthoni email kezelés, doksi olvasás (pláne válasz) vagy sikertelen lesz, vagy ha mást használsz akkor majd épp akkor lesz inkompatibilis (lsd. Libre és egyéb office) amikor a legjobban kellene, hogy hibátlan legyen.
Tehát, tökéletesen lényegtelen, hogy a windows része-e, vagy sem, ha 10-ből 9 fogorvos ezt ajánlja?! :Y egy normál felhasználáshoz bizony szükséges az Office.

"Szóval az továbbra is mese, hogy egy 64 GB-os SSD-n egyáltalán nem fér el önmagában a Windows 10 és a frissítései, pláne ha karban van tartva a rendszer, vagy éppen elvégzi maga automatikusan." - ha azt el tudod fogadni, hogy nem mindenki tud/akar windows expert lenni, akkor bizony - ahogy már leírtam - meg kell értened, hogy simán nem fog elférni 64GB-n, egyrészt mert normál felhasználó nem karbantartózik, másrészt mert a rendszer maga nem partner ebben.
Érintettért nem kell messzire menni: itt van ugye a fórumtárs, aki nem véletlenül fordult ide a topichoz: nem érti, hogy miért, de nem fér el a 64GB-n?

Fentebb amúgy írtam ám, hogy nekem is van negyvenX GB méretű, frissített Win 10-em. (office-al :DDD ) Ettől még azt, hogy ezt összehozni mindenkinek alapból menni fog, én nem gondolom. :N

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#95236) qqzs válasza #54072192 (#95234) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor lehet az keveredik hyog angol fiokom van de most magyarorszagon vagyok? Vagy a microsoft account es a microsoft store nem ugyanaz? Mert MS accountban vagyok latszanak a regebbi xbox vasarlasok a fejlecben hogy paypal hozzaadva. Ekkor keresek, megtalalom az appot amit vennek windowsra es fizetnek ekkor keri a fizetesi adatokat es csak kartyat enged.

update...vicces mert csak magyar kartyat enged hozzaadni, hat azert MS-tol tobbet vartam volna :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#95237) #54072192 válasza qqzs (#95236) üzenetére


#54072192
törölt tag

Angol régióval bárhol hozzáadhatod. Ha úgy akarsz fizetni vele, hogy közben magyar régiójú a profilod vagy akár a rendszer (ez utóbbi nem biztos), akkor nem fogja engedni.
Az országok közötti variálást nem csak az MS Store nem szereti, de például a Steam sem.

MrCsiT: Neked amúgy van olyan géped, amiben csak 64 giga tárhely van, vagy ez csak fejszámolás? :)
Mert nekem van. Frissített 1809 + Office, együtt 27 giga. Mellette hiberfil.sys, pagefile.sys, semmi pucolgatás, tiltogatás, matatás. Pont arra van használva, amit írsz. A karbantartó rendszeresen fut a háttérben, magától.
A frissítések maradékai amúgy azért maradnak meg a gépeden, hogy szükség esetén vissza tudd vonni őket.

[ Szerkesztve ]

(#95238) #86564352 válasza qqzs (#95236) üzenetére


#86564352
törölt tag

Xbox vásárlás lehet Paypal támogatott régióban Mo. nincs közte, bankkártya kell

(#95239) qqzs


qqzs
őstag

Hat azert paran mar megoldottak ezt. Konkretan az volt a baj hogy magyar ipvel akartam vasaroln, UK ipvel ment minden paypal fizetes stb

Eladó: GTS450

(#95240) Doky586 válasza #54072192 (#95234) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig ez így működik..!
Ha OEM kulcsot fiókban átteszel másik gépre akkor az a másik gép csak addig lesz aktivált amíg ki nem lépsz vele a fiókból. Még így is előrelépés az eddigi 'nem átvihető másik gépre' módszerükhez képest.. Különben ez érthető is mert ha nem így lenne akkor 100 gépen is használhatnád egyszerre azon 1db licenszet..

[ Szerkesztve ]

(#95241) King Unique válasza MrCsiT (#95235) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem CsiT, tehát az előző válaszokban le volt írva, hogy magának a Windowsnak elég akkora tárhely, szükség esetén hogyan lehet megoldani a tárhely felszabadítását, rendszer karbantartását, erre jobb híján utolsó szalmaszálként csak az r=1 user példáját tudod felhozni... Ha van lehetősége a rendszerben beállítani, kikapcsolni a felsorolt dolgokat, használni pl. a lemezkarbantartó eszközt, de nem nem teszi indokolt esetben sem, akkor az már a user hibája, mondhatni user error... Azt pedig megint ne kard bemesélni, hogy ehhez IT diploma és végzettség kell, mert ez sem igaz. Pláne manapság az internet korábban, amikor ott van egy csomó leírás, videó stb a neten. Plusz aki végképp nem ért hozzá, vagy inkább csak lusta rákeresni, megcsinálni, általában vannak olyanok a környezetében, akik valamit konyítanak Windowshoz és akár őket is meg tudja kérni, hogy segítsenek.

"Az a probléma, hogy a rendszer a tárhely kezelést továbbra sem képes a háttérben normálisan maga megoldani, hanem lemezkarbantartózni kell hozzá"

De, képes megoldani, le volt már írva, hogy automatikusan törli a funkciófrissítések után létrejött Windows.old mappát is. Ahogyan, ha valakinél be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás és a lefoglalt tárterület eléri a %-os limitet, akkor a korábbi visszaállítási pontokat szintén automatikusan törli a rendszer és azáltal tárhelyet szabadít fel. Aztán ott van a tárterületsegéd, ami megint képes automatikusan, a háttérben törölni a felesleges dolgokat és ezáltal tárhelyet felszabadítani. Az meg a másik, hogy a C-n esetleg annyira lecsökken a szabad terület mérete, akkor a Windows eleve szólni fog és felajánlja a különféle opciókat a tárhely felszabadításához. De persze most majd jön az a mese, hogy az r=1 user nem tud olvasni és szöveget értelmezni sem, még a saját anyanyelvén sem... Hát akkor inkább menjen kapálni!

"ez erősen kérdéses amíg 1 GB tud lenni havonta egy sima win+office update, az szerintem elég nagy adatmennyiség."
"Tehát, tökéletesen lényegtelen, hogy a windows része-e, vagy sem, ha 10-ből 9 fogorvos ezt ajánlja?! egy normál felhasználáshoz bizony szükséges az Office."

Itt megint elfelejted azt, hogy eredetileg a Windowsról, annak frissítéseiről volt szó, nem azzal együtt a külső programokról is. Tehát hiába próbálod összemosni a kettőt, attól még az alap Windows 10-telepítésnek nem része az MS Office, hiába az is Microsoft termék. Meg abból is ugye van többféle verzió, meg amelyik gépházban a WU-n, meg amelyik kattintásra a saját kezelőfelületén frissül. Az meg a másik, hogy attól mert havonta letölt X MB/GB-nyi frissítést, még nem feltétlen fog annyival csökkenni minden egyes alkalommal a szabad tárhely mérete a C-n. Én sem éppen ezt tapasztalatom pl. a 2016 és a 365 esetében több telepítésnél sem, pedig rendszeresen frissítve vannak. Az pedig ugye kimaradt, hogy vannak olyan Windows userek is, akiknél másféle Office van telepítve és használatban, ami pl. tárhelyből is eleve kevesebbet foglal.

"ha azt el tudod fogadni, hogy nem mindenki tud/akar windows expert lenni, akkor bizony - ahogy már leírtam - meg kell értened, hogy simán nem fog elférni 64GB-n, egyrészt mert normál felhasználó nem karbantartózik, másrészt mert a rendszer maga nem partner ebben."

Neked meg azt kellene megértened, ami az előbb már le volt írva... Nem kell ehhez annyira expertnek lenni és a Windows 10 igenis partner ebben, mivel elvégez automatikusan is bizonyos karbantartási műveleteket, illetve tájékoztat róla, ha kevés a C-n a szabad hely. Az újabb verzióknál pedig ugye még le is foglal majd előre kb. 7 GB-ot a rendszer számára, hogy pláne ne fordulhasson elő olyan, hogy nincsen elég szabad terület a rendszer megfelelő működéséhez és frissítéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#95242) Döglött Róka válasza TomMusic (#95198) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Skype-ot azért kukázzák mert Teams van helyette.

UWP sokkal jobban bánik az erőforrásokkal, mint az ósdi win32, azért erőltetik. Egy több mint 20 éves API-t próbálnak az emberek még mindig erőltetni. Nem a mobil eszköz itt a lényeg, hanem a platformfüggetlenség.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#95243) King Unique válasza King Unique (#95241) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az még lemaradt, hogy ez az egész inkább a kicsi, pl. a 32-64 GB-os háttértárral szerelt hardvereknél lehet inkább téma bizonyos esetekben. Viszont amikor manapság már 64 GB-os SSD-t nem is érdemes venni, vagy éppen nem is kapni egyre több gyártónál, mivel egyre olcsóbbak a 120-256+ GB modellek és a gyártók + a vásárlók is inkább azokra fókuszálnak, akkor megint kevésbé téma ez. Vagy pl. a gyárilag HDD / SSHD meghajtóval szerelt laptopoknál is rendszerint 500 GB - 1 TB tárolókapacitású meghajtókról beszélünk. Vagyis azoknál pláne ne akarjuk már bemesélni, hogy akkora tárterület nem lesz elég a Windows számára, mert elég abszurd lenne... De még ha kicseréli is a user a HDD-t SSD-re, akkor sem 64 GB-osat, hanem eleve min. 120/128, vagy inkább 240-256+ modellt fog venni és belerakni, már csak az ár-érték arány miatt is. Ezek pedig megint bőven elegendőek magának a Windows 10-nek, MS Offce-nak, + a frissítéseknek is. Sőt, ekkora kapacitású SSD meghajtókon pl. nálam külön adatpartíció + másik OS (Linux) is szokott lenni. Szóval ezek alapján gyakorlatilag egyre kevésbé téma ez a tárhelykérdés, vagy van amikor egyáltalán nem...

[ Szerkesztve ]

(#95244) #54072192 válasza Doky586 (#95240) üzenetére


#54072192
törölt tag

Mások elmondása alapján ez úgy van, hogy ha OEM licenced van, akkor az új gépen ki fogja írni, hogy nem lehet aktiválni, mert a kód már használatban van egy másik gépen. Szinte biztos, hogy a hibaelhárító is ezt fogja írni, és javaslatként az ügyfélszolgálat hívását mondja, vagy hogy vásárolj rendszert. Tehát:

Az A gépen belépsz a fiókodba, ezzel igazolva, hogy a tiéd, a hardverazonosító a fiókodhoz lett kötve. Az A gép többet nem működik, ezért beszerzed a B gépet. A B gép azonosítója eltérő, ezért nem tudod aktiválni. Az ügyfélszolgálat megteheti, hogy az A gép azonosítóját törli, és aktiválja az adott kóddal a B gépet. Innentől a B gépet aktiválják a szerverek, és az lesz a fiókhoz is kötve, a nem működő A gép semmiképpen sem aktiválható. A fiók onnantól nem kell, mert az azonosítót nézi.

[ Szerkesztve ]

(#95245) zolee001 válasza Döglött Róka (#95242) üzenetére


zolee001
őstag

Csak most meg az UWP-t kukázzák

(#95246) DigitXT válasza #54072192 (#95227) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazad van, a tápegység megfelelő ütemű kihuzigatásával végül el
lehetett jutni a helyreállítási menüig.:D Így "csak" egy restore kell.

(#95247) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Win 10 telepítésnél rendszeres és mindig ugyan ott jelentkező (Fájlok előkészítése telepítéshez 0%) hibakód (0x80070057) mire utalhat? Illetve amit néha még kiír az a 0x80070570.

Egy laptopról van szó Asus X552MJ, korábbi telepítéseknél nem volt gond. Próbáltuk pendrive-ról, DVD-ről, másik pendrive-ról, de mindig ugyan az a hiba. :U

(#95248) troll81 válasza FrezeR (#95247) üzenetére


troll81
addikt

szia ez alapjan nezzd meg hatha segit

(#95249) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A Windows-ban az SID-nek mi a jelentősége? Okozhat bármi gondot, hogy sysprep után (általánosítás nélkül) a klónozott gépeket megegyeznek ezek. Helyi felhasználóköz köthető, nagyon nem kéne semmilyen hálózatos hibát okozniuk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95250) Doky586 válasza #54072192 (#95244) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt eddigis tudta mindenki...
Amit mondtam ahhoz NEM kell ügyfélszolgálat..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.