Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) King Unique válasza vlevi (#84749) üzenetére


King Unique
titán

Ez így már hiba, ami hardverkörnyezet, driverek stb. függvénye is lehet. De, ha előlapi port, akkor annyira nem meglepő... Egyébként ezt csinálom én is, szoftveresen, majd fizikális leválasztom, később fizikálisan újracsatlakoztatom és működik rendesen a külső HDD Windows 10-zel.

(#84752) vlevi válasza King Unique (#84751) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mostanában működik, korábban volt vele gond, mindegy volt, hogy pendrive, külső hdd, hátsó, vagy első usb porton, esetleg külön tapos usb hub rá dugva, szinte minden alkalommal hibás volt az újra csatlakoztatva. Ha azonban ugyanazt az eszközt egy másik, a gép bekapcsolása óta nem használt usb-be rúgtam, akkor működött. Egészen addig, míg ki nem húztam onnan, mert újra már nem lehetett ugyanoda visszadugni, csak egy harmadik portba.

(#84753) Buckey válasza Albigator (#84750) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Szerintem neked/nektek is ez a bajotok, mint ami nekem is volt.

A másik, hogy a hálózat legyen Magánhálózat, a harmadik, hogy a megosztásnál Mindenki legyen (ha működik, utána már lehet csak egy konkrét gép is).

(#84754) Albigator válasza Buckey (#84753) üzenetére


Albigator
őstag

Hello!

Köszi, de közben sikerült megoldani. :C
Bekapcsoltam a Jelszóval védett megosztást. Így kellett a pass de utána elérhetőek a megosztott mappák.... :F

Egyébként a Funkciófelderítő erőforrás közzététele nem ment nálam, Kézin volt. Így bekapcsoltam és Autora raktam. Lehet ezután jelszó nélkül is működne de majd csak hnap nézem meg, laptop ki van kapcsolva már és késő van. :D

(#84755) Buckey válasza Albigator (#84754) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen! :)

Örülök, hogy jó lett. :C (valószínű, hogy az volt a hiba, azért nem ment)
A holnapi napra meg kíváncsi leszek, de ha a laptopodon is bekapcsolod ezeket, akkor mindennek működnie kell. ;)

[ Szerkesztve ]

(#84756) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Utolsó frissítés után, PC-n videók teljes képernyős nézeténél, ott marad a tálca. Pl. ennél a videónál. Az a furcsa, hogy 2 laptopon is ez a frissítés van, mégis eltűnik a tálca.

(#84757) Cr00py válasza pinnacle (#84756) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ctrl+Shift+Esc -> Process -> Windows Explorer -> Jobb klikk -> Restart.

Ha magyar Win-t használsz, akkor:

Feladatkezelő ( Ctrl+Shift+Esc ) -> Folyamatok fülön -> Windows intéző -> Jobb klikk -> Újraindítás

Nincs köze a frissítéshez, random win 10 bug.

[ Szerkesztve ]

(#84758) Sub-ZeRo válasza polgi803 (#84744) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Be van kapcsolva a hot plug biosban? Azt hiszem az a neve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#84759) Boby8709 válasza Buckey (#84753) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Köszönöm én is a segítséget, de sajnos nálam csak annyiban változott a helyzet, hogy már saját magát látja a gép a hálózaton, de a többi erőforrást még mindig nem.
Az a gond, hogy a laposokon amik vannak még hálón lehet hogy be kéne állítani ugyan ezeket (vagy valamit), de a routeren lévő vinyót sem látja és ott nincs sok beállítási lehetőség. SMB be van kapcsolva, többi gép látja és ennyi.
Tulajdonképpen ez a hálózati HDD hiányzik csak igazán. A többi nem érdekes annyira.

(#84760) Buckey válasza Boby8709 (#84759) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen.

Igen, minden gépen ugyan ezeket kell beállítani, hogy automatikusan induljanak.
És minden gép magánhálózaton is legyen, ráadásul a megosztási központban is jól legyen beállítva minden.

Nekem csak e két dolog automatikus indulásának hiánya okozta a gondot (amit sohasem piszkáltam), a többi beállítást ismertem és jó is volt.

Ha minden be van állítva, azért egy újraindítás nem árt! (nem ki-, majd bekapcsolás, mert lehet, hogy nincs jól beállítva a leállítás, sőt, ha nem nyúltál hozzá, akkor biztos nem áll le!)

[ Szerkesztve ]

(#84761) Core2duo6600 válasza Dandris (#84706) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha van matrica a gép alján akksi alatt stb, akkor azzal beaktiválod a 10 home-t
Ha nincs ilyen, akkor feltelepítesz egy Win 10 home -ot és aktiválja magát elvileg..
Nem tudom melyik laptopgyártó, de nem kizárt, hogy le lehet tölteni a helyreállító lemezt az oldalukról, ezek sokszor rendes telepítők, de van, hogy tényleg csak helyreállító.
Pl.: a Dell rendes telepítőket adott egy időben a gépeihez.

Legrosszabb esetben felveszed a kapcsolatot a gyártóval.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84762) pinnacle válasza Cr00py (#84757) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem ráadásul 2 volt. Mindkettőt újraindítottam, most már csak 1 van, és eltűnik a tálca. :)

(#84763) Albigator válasza Buckey (#84755) üzenetére


Albigator
őstag

Na kipróbáltam, a gép látja rendesen a laptopot, viszont fordítva már nem igaz. Pedig mind2 masinán automatikus és fut a Funkciófelderítő erőforrás közzététele és a Funkciófelderítő szolgáltató. :F

Így marad mégis csak a jelszavas védelem az asztali pc-n.

(#84764) Buckey válasza Albigator (#84763) üzenetére


Buckey
senior tag

:F
Na ez az, amiről anno írtam (és én is így jártam), hogy ha két teljesen ugyanúgy beállított gépből csak az egyik látja a másikat, akkor nem a felhasználó a hülye. De itt ilyen nem létezhet, mert a Windows itt egy "Szent Tehén", bántani nem lehet. ;]
Nekem a MiniPC-n a második, míg a másik PC-n a harmadik újratelepítéssel oldódott meg ez a hálózati gond! Hogy mitől, ezt a mai napig nem tudom. :U

(Gondolom, nálad a laptop is magánhálózaton van és a megosztási beállítások is megegyeznek a gépével, a két gépnév különböző és egyazon munkacsoport tagjai.)

(#84765) pruzsi


pruzsi
őstag

Welcome!

Nem frissít a windwos-on.

Ezt írja:

Megnéztem a szolgáltatásoknál le van tiltva

Ha állítanám automatikusra vagy másra ezt dobja

Nod 32 és spyhunterrel ellenőriztem a gépet vírusnak féregnek nincs nyoma.

Ötletek? A windows eredeti!!!

(#84766) Cr00py válasza pinnacle (#84762) üzenetére


Cr00py
senior tag

Anno ez a "hiba" a 1607 megjelenésénél elméletben javítva lett..de ugye mint látjuk azóta is jelenlévő probléma.
Ez még a kissebbik rossz, amit pár kattintással orvosolni lehet. :D

(#84767) #86564352 válasza pruzsi (#84765) üzenetére


#86564352
törölt tag

Settings - Updates & Security - Troubleshoot
Gépház - Frissítések & Biztonság - Hibaelhárító

Itt válaszd ki a WU hibaelhárítót. Egy admin parancssorban ezeket:

net stop bits
net stop wuauserv
net stop appidsvc
net stop cryptsvc

net start bits
net start wuauserv
net start appidsvc
net start cryptsvc

majd újraindítás

itt egy leírás

[ Szerkesztve ]

(#84768) Rasiel válasza King Unique (#84721) üzenetére


Rasiel
senior tag

Persze, ha az adott "szaki" nem tudja, hogy mit csinál, akkor meg is érdemli a sorsát.
A Windows Update és a Defender is kikapcsolható tejes egészében (utóbbi teljes deaktiválásához nem kell külön antivírus szoftver), végérvényesen, úgy, hogy semmi sem fogja újra elindítani őket, illetve nem fognak önálló életet élni.

[ Szerkesztve ]

(#84769) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Hali mindenkinek.
Az lenne a kérdésem, hogy extFat-ra formázott pendrive-ról telepithető-e a Win10. Itt írtátok, hogy van alaplap amelyiknél csak Fat valamelyik 16 vagy 32 -ről és van amelyik az NTFS-ről történő telepítést is engedi de mi a helyzet az extFat-al. Azért kérdem mert sok fórumon azt ajánlják, hogy a pendrive-knak ez lenne a legjobb file rendszer ( nincs 4GB-os korlát és nem naplóz ergo kisebb az írásmennyiség )

(#84770) woolwich válasza vlevi (#84735) üzenetére


woolwich
tag

Valószínűleg azért, mert az általam használt program az AOMEI Partition Assistant Standard Edition 7.0 volt! :U
Btw arra tudsz esetleg tippet, hogy hogyan távolítsam el azokat a programokat, amiket az előző Windows alatt raktam fel és az előző rendszer meghajtón vannak most? Program eltávolítása és módosítása alatt nem jönnek fel ugye...

(#84771) King Unique válasza CsengődiGeri (#84769) üzenetére


King Unique
titán

Nem nagyon, az OS-ek telepítőinek pendrive-ról történő bootolásnál rendszerint a FAT16/32 és az NTFS fájlrendszer támogatott. Az a melyik alaplap mit támogat pedig korábban itt az UEFI-s telepítésre vonatkozott, aminél általában a FAT16/32 fájlrendszer a standard, de egyes alaplapoknál működik NTFS fájlrendszerrel is.

Maga az exFAT fájlrendszer pendrive-ra tényleg előnyös normál használatnál, mert nem naplóz és modernebb, mint az elavult FAT. De amúgy a Windows már kezel a pendrive-oknál több partíciót is, tehát bootolásra a telepítőnek lehet rajta egy FAT32, míg az egyéb tartalomnak egy exFAT fájlrendszerű.

[ Szerkesztve ]

(#84772) Doky586 válasza CsengődiGeri (#84769) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Windows telepítés után át tudod formázni bármi másra ha nagy igényeid vannak, telepítés idejére pedig elegendő a Fat32.

[ Szerkesztve ]

(#84773) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Mostanában feldob jobb alsó sarokban mindenféle reklámokat, meg híreket a win 10. Hogy lehet ezt lelőni?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#84774) pruzsi válasza #86564352 (#84767) üzenetére


pruzsi
őstag

Sajnos nem oldotta meg.

(#84775) #86564352 válasza petymeg (#84773) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház, rendszer, értesítések: tippek és javaslatok off-ra

(#84776) Boby8709 válasza Buckey (#84760) üzenetére


Boby8709
csendes tag

Laposokon nem állítottam semmit mert az annyira nem fontos, amit én osztok mappát azt érdekes módon látják úgyhogy nekem ez így teljesen jó. Viszont a routeren futó smb szervert sem akarja sehogy meglátni ez a nyomorult és az viszont kellene. Többi gép simán látja gond nélkül. Mi lehet a gond? Már agyon vissza állogattam mindent, de nem bírja meglátni. Ugyanezen routeren futó DLNA-t viszont látja és működik is.
Nem értem én ezt. Otthoni hálózattal utoljára az xp alatt kínlódtam ennyit. Visszafelé fejlődünk? :D

(#84777) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Teljesen új Dell 7050, és a processzor csak 0.8GHz-n megy akárhogy terhelem, minden tetű lassú a gépen.

Amiket próbáltam:
- BIOS-ban SpeedStep letiltása
- Windows-ban a power plan-ra reset
- Power plan-ok közötti variálás
- Legfrissebb, augusztus 17-i bios-ra frissítés.

A Dell tesztek nem hoznak semmilyen hibát, eseménynaplóban semmi :(
A másik két gép ami ugyanekkor érkezett hibátlan.

Ötletek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#84778) havri1


havri1
félisten

Újra kellett telepítenem a wint, mert egy rohadt reklámot benyaltam a böngészőben. (free app telepítésekor valamit nem szedtem ki..).
Friss rendszer, és a helyi hálózaton megint szopok a megosztás elérésével.
A múltkor az volt a baj, amit Doky általi megoldás oldott meg, mégpedig az SMB 1.0 kliens telepítése.

Nos ez most megvolt, de semmi, nem látja a router megosztását.
Mit felejtek el bekapcsolni?

W7-es gépek továbbra is vígan látják a mappákat lanon.

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#84779) mpo válasza kraftxld (#84777) üzenetére


mpo
veterán

Energiagazdálkodási beállítások is lehet az okozó.
Nem megy a háttérben olyasmi, mint nekem a Gigabyte App center?
A System Explorert használom, a tálcán ráhúzod az egeret láthatod a processzor terheltségét.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84780) havri1 válasza kraftxld (#84777) üzenetére


havri1
félisten

Akksi benne van? Energiasémában a proci max hány %-on van? Teljesítménycentrikus?

[ Szerkesztve ]

havri

(#84781) mpo válasza havri1 (#84778) üzenetére


mpo
veterán

Talán tegnap írták, a szolgáltatásoknál az a kettő, ami Funkciófelderítő kezdetű, annak futnia kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84782) havri1 válasza mpo (#84781) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!
Egy fokkal már jobb, a gépek látják egymást, de a routert még egyik sem :)

havri

(#84783) mpo válasza havri1 (#84782) üzenetére


mpo
veterán

Kár volt a Windowst újra rakni, ritka az amit nem lehet eltávolítani, eddig csak a barátom gépén jártam így egyszer egy trójaival.
A routerben maradtak a régi beállítások?

Ha érted, akkor már elavult.

(#84784) koko52


koko52
veterán

Sziasztok!

A következő problémával kínlódom 1 hete. Win10, legfrissebb. Be bootol a gép (már az is lassú mert már SSD-re migráltam és kb 1 perc mire feláll a win, pont mint elötte hdd-vel) és random időközönként szinte lefagy olyan lassú lesz. Nem nyit meg egy egyszerü pdf-et sem, semmit sem csak forog a "karika". Feladatkezelőt megnyitva RAM 34%, minden más 1%! Kapott +ramot semmi, kapott SSD-t semmi, teljes takarítás (ccleaner, wise reg cleaner) semmi eredmény. Csak az alapok futnak induláskor, már mindent letiltottam.
Kb 2-3 percig forog a "karika" aztán mintha mi sem történt volna minden hirtelen elindul ami közben kattintva lett (Pl: word 3x, Firefox 5x, pdf5x :) )
Valakinek valami ötlete?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84785) kraftxld válasza havri1 (#84780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

100%-on, és igen, teljesítménycentrikus módban is ezt csinálja.
Desktop gép, nincs akksija :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#84786) kraftxld válasza mpo (#84779) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem megy semmi, processzor 100%-on megy de nem megy feljebb 0.8GHz-nál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#84787) havri1 válasza mpo (#84783) üzenetére


havri1
félisten

Próbáltam uninstallerekkel (cleanmypc pl) leszedni azt a wing vagy milyen beépülőt, de nem engedte. Egyszerűen folyamatosan futott, nem engedte bezárni. Úgy voltam vele, gyorsabb egy újrarakás, mint a szenvedés :)
Restartoltam a routert, és megjelent minden gépen. Nem értem mi volt a gond, de most jó.
:R

havri

(#84788) havri1 válasza kraftxld (#84785) üzenetére


havri1
félisten

Hja, azt hittem noti :)
Engem notin szívatott ez..ugyan így.. :W

havri

(#84789) mpo válasza koko52 (#84784) üzenetére


mpo
veterán

Tedd föl azt, amit itt írtam, segít kideríteni mit csinál a gép.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84790) mpo válasza kraftxld (#84786) üzenetére


mpo
veterán

Jobb nem jut eszembe, a Hwinfo64-gyel nézd meg, hogy különbözik-e a többi géptől.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84791) mpo válasza havri1 (#84787) üzenetére


mpo
veterán

Ha most minden jó, akkor a routeren egy backup nem ártana, amit félre kell tenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84792) svgyula válasza koko52 (#84784) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Pár napja volt róla szó. Hardver cserénél nem egészséges a régi rendszert megtartani! Az pedig főleg nem jó ha egy HDD-ről átmásolod SSD-re és várod a "coddát"! Minden gyalu és újra rakni DE!! A telepítéskor a HDD összes apró particióját törölni!! Ha így sem lesz jó akkor még lehet hűtési gond vagy valamelyik hardver haldoklik (HDD mutat hasonló tüneteket)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84793) koko52 válasza svgyula (#84792) üzenetére


koko52
veterán

Azért kapott ssd-t mert hdd-re gyanakodtam, hogy haldoklik de nem. Már migráltam (klónoztam nem másoltam) 4x céges gépet soha semmi gond nem volt. Ha lehúzom a hdd-t akkor is marad a probléma.Migrálás elött töredezettség mentesítve illetve takarítva volt minden. HD Sentinel szerint minden 100%-os.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84794) Met válasza koko52 (#84793) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen programok vannak telepítve?
Egy live windows-al ki tudod szűrni hogy hw vagy software okozza.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84795) koko52 válasza Met (#84794) üzenetére


koko52
veterán

Hogyan? Mint írtam ha semmi nem fut akkor is csinálja. A feladatkezelőt megnyitva minden 0 és 5% használatban van. Futó programok is csak a win alapok.
Ami + program van a gépen k&h e-bank, cib bank, NAV ányk ezek java progik. Illetve office és dwg viewer. Vírusírtó ESET

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84796) ArthurShelby válasza koko52 (#84795) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam egyik gépen a flash miatt halt be néha így a gép.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84797) koko52 válasza ArthurShelby (#84796) üzenetére


koko52
veterán

Mire gondolsz pontosan? SSD és hdd esetén is fennáll a probléma.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84798) ArthurShelby válasza kraftxld (#84777) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Próbáld ki a throttlestop nevű programot, ott hátha vissza tudod állítani a szorzóval. Ha sikerült csak csínján a programmal, nálam szimplán háttérben futva kikapcsolva kernel hibát okozott (véletlenszerűen kikapcsolt a gép, ki kellett szedni az akksit, hogy be tudjam kapcsolni, idő volt mire rájöttem, hogy emiatt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84799) ArthurShelby válasza koko52 (#84797) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hp elitebook 8460p volt, böngészőben flash-nél néha random befagyott. Gondoltam kap egy ssd-t és megoldódik a probléma, de nem (kicsit jobb lett). Próbáltam mindent (firefox, flash újratelepítés), de nem használt semmi. Végül hagytam (igazából csak bizonytalan időre elhalasztottam a win újratelepítést), mostanra meg elmúlt (nem nagyon jön elő).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84800) mpo válasza ArthurShelby (#84796) üzenetére


mpo
veterán

Az Adobe Flash Playert és az Adobe Readert is már rég eltávolítottam. Barátok gépéről is.
Ha erre gondoltál a flash alatt.
Egyedül Firefoxban okozhat gondot a hiánya, de a másik két böngészővel megoldható.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.