Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84601) Dendytv válasza Dendytv (#84560) üzenetére


Dendytv
senior tag

Valaki :F

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#84602) Cs1csó válasza Komi28 (#84600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez miért lenne fontos? Otthoni használat kiválasztása esetén - telepítés elején - ingyenes a használata. Amúgy a legjobb ilyen eltávolító a REVO uninstaller PRO próbaverziója - telepíted és ezzel távolítod el a teamviewer-t vagy ha már eltávolítottad akkor választhatod az erőszakos eltávolítás módot és ez is megtalálja amit kell.

(#84603) janos666 válasza Cs1csó (#84602) üzenetére


janos666
nagyúr

Na jó, de mivel távolítod el a REVO Uninstaller maradványait? ;]
Az eredeti kérdés amúgy valóban fura picit szerintem is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84604) Komi28 válasza Cs1csó (#84602) üzenetére


Komi28
senior tag

Azért kellene eltávolítani véglegesen mert aki feltette elcseszte (mivel nem ért hozzá) az üzleti próbaverziót jelölte be. A próba lejárt és hiába törölte le már nem lehet feltenni az ingyenes verziót :(

(#84605) Cs1csó válasza janos666 (#84603) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Ez irreleváns. Ha felteszik és jól eltávolítja akkor 30 nap után amúgy is deaktiválódik és kész, vagy átvált ingyenesre nem tudom nem lényeges a Teamviewer-el van a gond és ha azt megoldja akkor már nem lesz rá szükség.

(#84606) Cr00py válasza Komi28 (#84600) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én ezt használom. Teljes verziót, de szerintem a free verza is tudja ezeket.

Reget, mindent takarít.

Biztos van más hasonló program is, nem tudom, nem tesztelgettem ezeket, én is ajánlásra kezdtem el ezt használni.

(#84607) Cs1csó válasza Cr00py (#84606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nemrég írta már valaki az UWP-s store alkalmazások takarítására is jó csak sajnos fizetős úgyhogy egy ingyenes vagy próbaverzióval nem tudja felvenni a versenyt.

Komi28

A REVO UNINSTALLER FREE ingyenes verzió, annyi hiányossággal - ha jól tudom - nincs benne az ERŐSZAKOS ELTÁVOLÍTÁS ami ahogy írtam a "hivatalosan" már a gépen nem lévő programokat vagy azok maradványait is megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#84608) Cr00py válasza Cs1csó (#84607) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én linkeltem tegnap is, szal elképzelhető.

Azt sajnos nem tudom, hogy mely funkciók tartoznak kizárólag a teljes verzióhoz, mivel az ingyenes részét a programnak sosem próbáltam.

Épp ezért említettem, hogy biztosan vannak hasonló, kimondottan erre a célra való alkalmazások, de nekem csak ezzel van tapasztalatom. :)

(#84609) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

adva van egy win10-es laptop.
szeretnem az asztalon a parancsikonokot szabadon mozgatni,(pl. jatekok jobb, programok bal oldalon) viszont akarhogy rendezem csak sorba tudom oket tenni.
hol tudnam bellitani hogy a parancsikonokat szabadon mozgathassam?(jogtiszta angol Windowsom van)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#84610) Core2duo6600 válasza dellfanboy (#84609) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Vedd ki a pipat az ikonok automatikus elrendezése elöl, ill. ennek az angol megfelelője elöl.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84611) Geth válasza dellfanboy (#84609) üzenetére


Geth
addikt

Desktopon jobb klikk, View alatt.
Auto arrange icons: a másik opciótól függetlenül balra rendez.
Align icons to grid: ha önmagában csak ez van kiválasztva, akkor lehet bárhol az ikon (pl. jobb oldalt is), de négyzetrácsra igazít.
Ha egyik sincs kiválasztva, akkor lehet ikon bárhol, még sinus hullámba is rendezheted őket.

Pro tipp: sajnos főleg felbontásváltásnál, external kijelzőnél néha összekutyulja az általad beállított összképet, én erre ezt használom, elmenthető és visszaállítható vele az összkép.

(#84612) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

koszonom mindkettotoknek, gondoltam hogy egyszeru lesz de ugy latom a fatol nem lattam az erdot
:R :R

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#84613) dchard


dchard
veterán

Engem az érdekelne, hogy ha kicserélem a komplett vasat a win10 alatt, akkor kell-e valami előkészület? Win7-nél volt erre eljárás, amit generalizálásnak hívtak, ilyenkor a hardware és driver bindingeket feloldotta/megszüntette az operációs rendszer, majd az első indulásnál újraépítette (már az új hardverrel).

A kérdésem tehát az, hogy kell-e ilyesmit csinálni win10 esetén is, vagy egyszerűen csak ki kell cserélni a vasat és kész?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84614) jokeph válasza dchard (#84613) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam nem okozott problémát többszöri komplett gép csere sem, vegyesen volt Intel-AMD-Intel és ismét AMD...

Viszont ha vannak fent célszoftverek az jelenlegi konfig hardvereihez (pl. LAN,Sound utility, stb), azokat célszerű eltávolítani. :K

Ám milyen típusú a W10 licensz kulcsa ?

OEM-nél úgy tudom az alaplaphoz van kötve, azt majd újra kell aktiváltatni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#84615) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Windows 10 kódot hol érdemes most jó áron venni? Tudtok ajánlani valakit a prohardveres adok-veszektől?

(#84616) Core2duo6600 válasza dchard (#84613) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Generalizálás ugyanúgy van win 10 alatt is.
Én a tiszta telepítés híve vagyok.

(#84614) jokeph
Jól tudod, és a csere után már nem lesz legális sem, még ha telon be is aktiválják.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84617) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Laptopomon kezdett kevés lenni a tárhely a (C:) rendszer meghajtón, ezért növelni szerettem volna.
Freeware szoftverrel addig szórakoztam amíg elvileg megoldottam, gyakorlatilag viszont amikor véglegesíteni próbálta a rendszer a változtatásokat hibát jelzett, majd újraindult, és azóta egyáltalán nem tud bootolni.
0xc0000225 hibakódot jelez.
Én külföldön, szóval nem nagyon van kéznél egy usb win10el.
Hogyan tudnám feléleszteni a gépet? :F

Köszönöm.

Üdv. Woolwich

(#84618) Ablakos válasza woolwich (#84617) üzenetére


Ablakos
őstag

Csak okulásképp..mi volt a csodás freeware program neve? :U

(#84619) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Újra kellett telepítem a Windows 10-t. :W
Zyxel 310s Nasom van. Az új windows nem látja a hálózatban. (Samba probléma?...)

Megoldás?

Köszönöm a segítségeteket. :R

Vigyorka

(#84620) woolwich válasza Ablakos (#84618) üzenetére


woolwich
tag

Amint sikerül megoldanom a problémát és feláll a rendszer megnézem! ;]

(#84621) Komi28 válasza Cs1csó (#84602) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, feltettem a pro-t, megpróbáltam 3x de mindíg maradt valami mert nem ment fel a teamviewer ingyenes verzió :(

(#84622) King Unique válasza woolwich (#84617) üzenetére


King Unique
titán

A rendszerpartíció (C) átméretezése eleve kényes művelet és futó Windows alól van, hogy külső particionáló programok is csak újraindítás után tudják megoldani. Vagyis ún. PreOS módban, ami normál esetben lefut gond nélkül és utána indul a rendszer. Ha nálad a művelet közben szállt el és nem volt semmilyen mentés a rendszerről, az szívás... Ilyen hibakódra vannak különféle megoldási javaslatok, de ezek alkalmazásához is kellene a Windows telepítője, vagy egy helyreállítási meghajtó, ha magától nem áll helyre a rendszerindítás.

[ Szerkesztve ]

(#84623) Core2duo6600 válasza Vigyorka (#84619) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mint eszköz nekem sem jelenik meg, de ha \\nas neve akkor bejön a tartalma

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84624) Vigyorka válasza Core2duo6600 (#84623) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Se IP cimmel se nével nem enged be... Az utolsó javítással megszüntették az Smb1 elérését...
Régi Nasokat (is!!!) megölték.... :W

[ Szerkesztve ]

Vigyorka

(#84625) Doky586 válasza Vigyorka (#84624) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold vissza:

(#84626) woolwich válasza King Unique (#84622) üzenetére


woolwich
tag

Köszi, megpróbálok szerezni egy win10 telepítőt holnap.
Csináltam már többször a PC-men, Easeusszal gond nélkül ment mindig, de most valamiért nem működött azzal, ezért próbálkoztam másik szoftverrel.

(#84627) Vigyorka válasza Doky586 (#84625) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönöm!! Jó lett! :R :C :R

Vigyorka

(#84628) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Hali

torrent oldalról leszedett windows-t lehet aktiválni? pl ha itt aprón veszek egy kulcsot? vagy csak microsoft oldalról letöltött rendszert lehet?
Biztos lehet bármilyet, de valaki próbálta már? :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#84629) Core2duo6600 válasza Adebayor (#84628) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Innen szedd le : https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

Amúgy ha a telepítő jól műkődik, akkor legális kulccsal aktiválható

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84630) Doky586 válasza Adebayor (#84628) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább az MS-től letöltöttet tegyél fel: [link]

(#84631) King Unique válasza Adebayor (#84628) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább az a kérdés, hogy minek szórakozni torrentről vadászott ISO-val, amikor manapság könnyen letölthető hivatalos forrásból is. De az eredeti kérdésedre válaszolva, lehet amúgy aktiválni torrentről leszedett ISO-val telepített Windowst is, pláne ha "érintetlen", MSDN forrásból való a képfájl és nem valami kétes, ki tudja hogyan agyonmókolt szemét. Viszont itt az aktiválásnál nyilván az is fontos, sőt inkább az a lényeg, hogy maga a licenc OK legyen, a megfelelő Windows-kiadáshoz való stb. Ha az nem stimmel, akkor tök mindegy milyen ISO-val telepítetted... :D

[ Szerkesztve ]

(#84632) Adebayor válasza King Unique (#84631) üzenetére


Adebayor
aktív tag

köszi a válaszokat.

hát bevallom, nézegettem a microsoft oldalát. De nem értettem ezt az "eszköz letöltése" fordítást. Tudom, hülye vagyok :D Mondom milyen eszköz? Aztán mondom nem szórakozok ezzel. Nem is néztem utána semminek, aztán jó magyar módjára jött a bűnbe esés :( :)

De mellettem szóljon, hogy most meg megtértem és inkább veszek kódot, mert ezzel a verez aktiválással a tököm kivan. Majd megoldom valahogy :)

béke!

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#84633) King Unique válasza Adebayor (#84632) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom erre, illetve az MCT-re célzol, ami az előbbi válaszban lévő linkben is benne van. Igen, ez elsőre lehet kissé fura és megtévesztő. De amúgy nem kötelező ezt a programot használni a letöltéshez, elérhető ott közvetlenül is az ISO, aminek a megvalósítási módja a linkelt hozzászólásban szintén szemléltetve van. Ha nem akarsz a böngészőben trükközni, akkor pl. ezzel programmal is megoldható onnan a közvetlen letöltés. Vagy ott van a TechBench weboldala, ami talán még egyszerűbb és ott nemcsak az aktuális verzió (1803), hanem a régebbiek is elérhetők.

[ Szerkesztve ]

(#84634) weiss válasza woolwich (#84617) üzenetére


weiss
addikt

Beépített eszközzel is át lehetett volna méretezni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#84635) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Fiúk-Lányok!

Ha Windows 10-re csak mondjuk havonta volna szükségem néhány óra erejéig egy-két Win-specifikus alkalmazás futtatása miatt (kevés írás-olvasási művelettel), mennyire lenne elvetemült, ha egy 32 GB-os USB3-as pendrive-ra telepíteném fel és amikor szükségem van rá, arról boot-olnám az eredetileg Linuxos laptopot? Vagy még ilyen ritka használat mellett is ildomosabb volna egy USB-adapteres SSD? :F 32 GB-os pendrive-ot eBay-ről 4000 Ft alatt megúsznám. ~60 GB-os (vagy akár nagyobb) SSD-t USB adapterrel meg ennek legalább duplájából.

[ Szerkesztve ]

(#84636) King Unique válasza cinemazealot (#84635) üzenetére


King Unique
titán

Maga ez a fajta futtatás egyáltalán nem elvetemült, sőt manapság egyre elterjedtebb és népszerűbb a Windows To Go. Viszont ez eredetileg enterprise környezetbe, illetve nagyvállalati felhasználásra lett kitalálva. De megoldható akár ettől eltérő környezetben is, ami korábban pl. ebben a hozzászólásban is részletezve volt. Windowsra a beépített eszköz mellett van számos külső program és módszer ilyen célra. Ha esetleg Linux alól akarnád megoldani a létrehozást, akkor ott viszont már jóval korlátozottabbak a lehetőségek és max. ezzel a módszerrel lehetne.

Maga az eszköz (pendrive) pedig nem árt, ha egy átlagosnál gyorsabb és strapabíróbb típus ilyen használatra. Tehát azért akármilyen hulladék és tetű lassú USB 3.0-s pendrive nyilván nem javasolt ilyen célra. Vannak gyorsabb típusok, sőt hivatalos WTG minősítéssel rendelkezők is, amiről az előbb linkelt hozzászólában volt szó. Sőt, akár pendrive-szerű külső SSD-k is vannak már, mint pl. EZ. De nyilván egy "normál" külső SSD is megfelel ilyen célra, ahogyan egy külső HDD szintén. Viszont, ha fontos a gyors működés, akkor értelemszerűen egy gyors pendrive, vagy egy külső SSD eleve jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#84637) vlevi válasza woolwich (#84626) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hühű, nekem az Aomei-vel volt egyszer, nagyon régen, még XP alatt hasonló kalandom.
emlékeim szerint kora reggel nekiálltam, hogy tudjam használni egész nap a gépet, aztán valamikor este meguntam, és kikapcsoltam a gépet, és visszaraktam a mentést (vagy újraraktam az xp-t, már nem emléxem). Nem tudom, mi az, amibe annakidején az aomei belebukott, de 99%-ig gyorsan végigfutott, aztán semmit sem csinált, csak néhány másodpercenként fel-felvillantotta a HDD ledet, és ez ment reggeltől estig.

(#84638) King Unique válasza weiss (#84634) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkezelőnél eleve törölni kell a hozzáadni kívánt kötetet, mert csak akkor engedi a kiterjesztést, ha az nem lefoglalt. Ellenben külső particionáló programoknál nincsen ilyen korlát. Aztán a lemezkezelő alaplemezként megint csak akkor tudja megcsinálni a kiterjesztést, ha közvetlenül a megnövelni kívánt partíció után helyezkedik el a nem lefoglalt terület. Ellenkező esetben már nem, max. esetleg dinamikus lemezként, amit csak ezért nem szerencsés erőltetni. Aztán, ha a kettő közé van ékelődve pl. egy helyreállítási partíció, akkor a lemezkezelő úgy megint nem engedi a kiterjesztést. Ellenben külső particionáló programok akár még ilyenkor is képesek megoldani. Szóval az nem kérdés, hogy ezek a külső particionáló programok többet tudnak és van létjogosultságuk.

[ Szerkesztve ]

(#84639) #22718208


#22718208
törölt tag

Hogyan kell insider lenni?

Föltelepítettem ezt Windows10_InsiderPreview_Client_x64_en-us_17713.iso.
Ez az iso az ms oldaláról van.

Beléptem az insider programba , erről megjött az email , hogy köszöntjük a programban stb...

Itt megadtam az accountot:

Hogyan tovább? A frissítésre nem talál semmit és a vizjel is ott van , hogy nem aktivált.

Továbbá itt sem jelenik meg , hogy insider lenne:

[ Szerkesztve ]

(#84640) cinemazealot válasza King Unique (#84636) üzenetére


cinemazealot
addikt

Van momentán egy Win10 a gépen, de még a korábbi tulaj által telepítve, én pedig szeretnék egy tiszta telepítést. Egy ilyen pendrive-ra telepítést hogyan kell egyébként elképzelni? Egyszerűen egyik USB-be a telepítő, másikba a cél, oszt hadd szóljon, mintha merevlemezre lőnénk?

Egyébként ezt a SanDisk UltraFit-et néztem ki, mert jók vele a tapasztalataim (egy itthon pl. Ubuntu-t hajt egy HP ProLiant Microserver-ben) és méretben is impozáns (nem lóg ki nagyon). Csak ugye pont a kis mérete miatt nem is tud leadni túl sok hőt... ha ez számít. Nem tudom, hogy ez jó lenne-e ilyen célra. :F

(#84641) King Unique válasza cinemazealot (#84640) üzenetére


King Unique
titán

A Windowst hagyományos módon nem lehet USB-tárolóeszközre telepíteni, pont azért kell a Windows To Go. Annak létrehozását pedig eleve egy már meglévő Windows alól kell megcsinálni. Illetve a nem éppen szokványos virtuális gépes megoldásnál is nyilván kell egy már meglévő gazda rendszer. Ha a linkelt hozzászólást és az abban lévő további linkeket átnézed, akkor ott le van írva ezekkel kapcsolatban a lényeg.

A kinézett pendrive nem éppen acélos sebesség terén, pláne írásnál, ami a pendrive irás-olvasás sebesség topik tesztjein is látszik. Illetve EZ pont egy 32 GB-os tesztje. Eldöcöghet akár egy ilyenen is a Windows 10 WTG-s telepítéssel, de azért olyan túl gyors működést nem kell várni. Valamint hosszabb távon kérdéses lehet, hogy majd mennyire bírja a terhelést egy ilyen normál pendrive. Plusz ezek a mini típusok rendszerint jobban is melegednek az átlagnál. Maga a 32 GB-os tárolókapacitás egyébként OK, az kb. a Windows To Go-hoz szükséges minimum.

[ Szerkesztve ]

(#84642) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,

A Program Filesból töröltem véletlenül, de semmit nem tudok vissza állítani a lombtárból. Mindig ezt hibaüzenetet kapom: Nem lehet létrehozni a következtő mappát a rendszer nem találja a megadott elérési utat.

Mi lehet a gond?

Üdv, István.

(#84643) westlake


westlake
félisten

(#84644) weiss válasza King Unique (#84638) üzenetére


weiss
addikt

Passz, ezzel nem vitatkozom, már nem emlékszem hogy volt, annyi rémlik, hogy barátnőm zsír új notiján kicsi volt a C, és simán lemezkezelővel bővítettem rajta.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#84645) cinemazealot válasza King Unique (#84641) üzenetére


cinemazealot
addikt

Köszi az infót, megnézem ezt a WTG-t. :R

[ Szerkesztve ]

(#84646) dchard válasza Core2duo6600 (#84616) üzenetére


dchard
veterán

jokeph: Köszi az infót! AMD A6-ról mennék Ryzen-re. Nem hiszem hogy ennek van jelentőssége, az architektúra annyit változott, hogy ennyi erővel Intel-re is mehetnék, nem jelentene ebből a szempontból semmit.

Core2duo6600:

Az oké hogy van, a kérdés hogy kell-e ebben az esetben?

Lehet rosszul tettem fel a kérdést. Látott már bárki olyat, hogy egy komplett gép csere után a Win10 nem volt hajlandó elindulni (nem licence gondok miatt)?

Mert win7-ből nem kevés ilyen esetet láttam, és ha itt is volt több ilyen eset win10-zel, akkor generalizálok, vagy újratelepítek.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84647) CirrMee válasza dchard (#84646) üzenetére


CirrMee
addikt

Látott már bárki olyat, hogy egy komplett gép csere után a Win10 nem volt hajlandó elindulni (nem licence gondok miatt)?

Volt szerencsém ilyenhez, még ha nem is gyakori jelenség.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#84648) jokeph válasza dchard (#84646) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan, nincs jelentősége. :K

Ritka dolog, hogy nem indul el a W10 teljes vascsere után... ám valóban létezik.

Az egyik legjellemzőbb probléma - ebbe páran belefutottak - ha pl. a W10 adott gépre IDE módban lett telepítve, a következő gépen a sata vezérlő meg nem IDE hanem AHCI módra van beállítva vagy fordítva. :K

Egy próbát mindenképpen megér, persze azért a tiszta telepítésnél nincs megbízhatóbb. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#84649) svgyula válasza dchard (#84646) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szinte biztos, hogy elindul a gép DE! az is biztos, hogy sz@rul fog működni! Az előző telepítésnél az összes sallangot a másik konfigurációhoz állította be! Vagyis TE ezt újratelepítés nélkül biztosan nem csinálod meg! A driver csere nem elég! Még egy processzor csere is gond, mert más utasításkészlettel rendelkezik. Másképpen kezeli chipsettet stb. Ha VGA-t cserélsz akkor is igazából egy tiszta telepítés után észrevehető lesz a különbség. Nem arról van szó, hogy nem műxik hanem arról, hogy hogyan műxik. A driver csere és egyéb b@szogatás több időbe és bosszúságba kerül mint egy újratelepítés.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84650) Alf65 válasza CirrMee (#84647) üzenetére


Alf65
csendes tag

Igen láttam. De ha el is indul, esélyes, hogy többet egerészik az eszközök újratelepítésével, mintha új telepítést csinálnál. A license-t se úszod meg.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.