Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84401) Geth válasza Kékes525 (#84396) üzenetére


Geth
addikt

Megnéztem neked UBU-val:
1 - Disk Controller
EFI IRST RAID for SATA - 16.0.2.3402
OROM IRST RAID for SATA - 16.0.2.3402
EFI AMI NVMe Driver present

Ez alapján a képről az első, a 16.0.7.3491-es áll legközelebb az EFI-ben lévőhöz. UBU-val persze upgradelheted is, de legyen Nálad szívgyógyszer :)

(#84402) Kékes525 válasza Geth (#84401) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, most a legutolsó van fenn (v16.7.0.1009), ezzel sincs (eddig) gond.

Ez előtt pedig az Intel Rapid Storage Technology Drivers-ben lévőt tettem fel (csak a driverét v.16.5.4.1032), mivel a lapomhoz ezt javasolta. A Fernandoról ([link]) töltöttem le a single drivert(v.16.5.4.1032), a Software Set nélkülit.

Érdemes cserélni valamelyikre?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84403) Geth válasza Kékes525 (#84402) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem kb. édesmindegy. Ha jó, hagyjad úgy ahogy van.
Én személy szerint az ajánlottat (best matching) használnám, de én fel is húztam arra :)

(#84404) Kékes525 válasza Geth (#84403) üzenetére


Kékes525
félisten

"én fel is húztam arra"

Neked is hasonló lapod van?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84405) Geth válasza Kékes525 (#84404) üzenetére


Geth
addikt

Max annyiban, hogy Intel. 4. generációs és Gigabyte, én a 14.x-est használom, abból húztam fel a legújabbra.

Bár lassan mindegy is, ma jön a reinstall a frissen hekkölt NVMe support miatt (alapból nem tudta), így kikerülnek az utolsó SATA eszközök is a gépből.

(#84406) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok.

Régi hibám ismét előjött.Aláírásomban szereplő gépen. Annó biztos ebben a topikban is kérdeztem hátha azóta van rá friss ötlet.
Nagyritkán a gép eldobja a bemeneti eszközöket. Tehát a rádugott usb egér és billentyűzet sem reagál. Csak restart segít. Event logban semmi érdekes. Eszköz kezelőben semmi figyelmeztetés. A jelenség alatt az eszközök LED -jei égnek.
Újra dugtam már az alaplapon is minden csatlakozót. Ház jól szellőzik. És csak akkor csinálja, amikor szinte IDLE a gép, max light böngészés történik.
Húzva semmilyen hardware nincs.
Van hogy hetekig nem csinálja van amikor meg egy héten kétszer is. :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#84407) cigam válasza cintula187 (#84406) üzenetére


cigam
félisten

Már úgy érted, hogy az adatlapodon ;]

Perifériákat (bill., egér) próbáltad másik gépben, vagy egyesével lecserélni azokat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84408) cintula187 válasza cigam (#84407) üzenetére


cintula187
addikt

Adatlapom igen :)

Cserét még nem próbáltam. :(((

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#84409) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Microsoft Store-ban várakozik 30 update, egyik sem hajlandó letöltődni. Ezt a hibát dobja: 0x80070002

Google-ben nem találtam hasznos megoldást, csak a microsoft saját problémamegoldóját, de az sem csinál semmit :(

A Store-ból vásárolt Forza Horizont sem tudom letölteni :(

Van esetleg valami tipp, h mi lehet a gond, vagy rakhatom újra az egész rendszert?

(#84410) Sub-ZeRo válasza RockHaRD (#84409) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hanyas version vagy? 1803, 1709?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#84411) blackmorph válasza cintula187 (#84406) üzenetére


blackmorph
tag

nekem is volt hasonló problémám. néhány naponta csinálta, és sehol semmi nyoma nem volt de egyik sb sem volt hajlandó működni, mindegy mit dugtam bele, rá. restart után helyreállt. aztán egyszercsak már a restart sem oldotta meg. akkor én kutattam a témában és sehol semmi épkézláb megoldás nem volt. mindig friss volt a win10, legális, stb. ezután csak a reinstall oldotta meg.
én egyébként az egyik registry cleaner appot gyanítom, hogy belekontárkodott oda ahova nem kellett volna.

(#84412) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Új laptop vásárlás előtt vagyok. A kérdésem az lenne, hogy tudom a meglévő gépre telepített programokat, beállításokat az új gépre a legegyszerűbben, újratelepítés nélkül átvinni?

(#84413) movax válasza ssgt1981 (#84412) üzenetére


movax
őstag

Nem nagyon tudod, esetleg a böngésző-könyvjelzőket, de az újratelepítést és újrakonfigot nem tudod megúszni (és nem is egészséges).

(#84414) movax válasza RockHaRD (#84409) üzenetére


movax
őstag

Maga a Store a gond, attól tartok.

(#84415) RockHaRD válasza Sub-ZeRo (#84410) üzenetére


RockHaRD
addikt

1803

(#84416) Cr00py válasza RockHaRD (#84409) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ha a windows beépített hibakereső nem oldotta meg, illetve az ms-től letöltött sem, abban az esetben:

Indítsd el a store-t.

Jelentkezz ki.

windows keresőbe : wsreset.exe -> enter

Ha befejezte, store elindít .. bejelentkezel.. enjoy.

(#84417) Kátai


Kátai
senior tag

Ezzel a progival vissza tudom állítani gond nélkül a
képen látható RAW formátumot NTFS-be?
Külső merevlemezről van szó a Win 10 nem látja és kellenének a rajta lévő adatok.

[ Szerkesztve ]

(#84418) King Unique válasza Kátai (#84417) üzenetére


King Unique
titán

Windowsnál ilyenkor a biztonságos és egyben az elsődlegesen javasolt módszer az adatokat lementeni adatmentő programmal (példák) egy másik fizikai lemezre, majd újraparticionálni az eredeti merevlemezt és visszamásolni rá mindent. Ilyenkor a mentésnél csak olvasás történik a lemezről, ami az adatokra nézve biztonságos. A kockázatosabb megoldás az, amikor írás történik például a partíció közvetlen visszaállítása (példa), vagy akár javítása (példa) során. Jó esetben ugyan az utóbbi módszerek is eredményesek lehetnek és egyben gyorsabbak, de attól még az előbbi a biztonságosabb.

Egyébként, ha ez egy külső HDD, akkor mit keresnek rajta (lemez elején) a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók? Korábban netán rendszermeghajtóként volt használva és utólag került egy külső házba a HDD, vagy a jelenlegi rendszer telepítése során csatlakoztatva volt és akkor sikerült rágányolni? Na meg az a 682 GB nem lefoglalt, vagyis particionálatlan terület is érdekes, pláne egy adattárolásra használt meghajtónál.

[ Szerkesztve ]

(#84419) Kátai válasza King Unique (#84418) üzenetére


Kátai
senior tag

Én követtem el azt a hibát,hogy biztonsági másolatot szerettem volna csinálni a win 10-ről erre a külső merevlemezre a Macrium Reflect Free progival. Ezen már voltak adatok,főleg fényképek,és ez lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#84420) King Unique válasza Kátai (#84419) üzenetére


King Unique
titán

Az más, így már világos és a nem lefoglalt terület is reális. Ugyanis gondolom a jelenlegi, UEFI-GPT módban telepített Windows 10-et valószínűleg klónoztad egy kisebb tárolókapacitású meghajtóról a külső HDD-re és azért lett ilyen. Ez ilyenkor valóban inkább user error, mivel eleve nem klónozni kellett volna, hanem értelemszerűen az Image this disk, vagy egyéb hasonló opcióval lemezképfájlt készíteni. Ami eleve csak egy fájl és nem írja felül a célmeghajtót, nem particionálja újra stb., mint a klónozás. Ráadásul adatmentéses oldalról is probléma, ha klónoztad, mert ilyenkor a külső HDD-n a fájlok is (részlegesen) felül lettek írva, pláne ha teljesen lefutott a művelet... Ez esetben eleve kérdéses, hogy lementhetők-e az adatok, mennyi maradt meg a korábbi tartalomból, ha maradt egyáltalán valami. Valamint ilyenkor az előző válaszban említett 3 módszer közül eleve az elsőt kellene megpróbálni. Vagyis egy adatmentő programot ráereszteni a lemezre teljes kereséssel (deep scan) és megnézni, hogy mit talál.

[ Szerkesztve ]

(#84421) Kátai válasza King Unique (#84420) üzenetére


Kátai
senior tag

Ez megoldhatja a problémámat?

(#84422) Doky586 válasza Kátai (#84419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem klónozni kellett volna hanem fileba menteni.. [link]

(#84423) Kátai válasza Doky586 (#84422) üzenetére


Kátai
senior tag

Most már tudom....

(#84424) King Unique válasza Kátai (#84421) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben inkább adatmentés javasolt külső programmal, mint az az előbbi válaszban már említve volt. Plusz ilyenkor az is fontos, hogy a teljes lemezen történjen a keresés, ne szimplán csak a RAW köteten! Például a GetDataBack Simple eleve fizikai meghajtókat listáz ki és a teljes meghajtót szkenneli.

(#84425) Kátai válasza King Unique (#84424) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#84426) betyar1974


betyar1974
senior tag

"Autómata javítás sikertelen", ez kék ablakban! Ismerősöm küldött 1 ilyen képet. Mi okozhatja ezt a problémát?
Előzmények: 1hétig lassú volt a pc, pár dolog(wot eu, néhány játék) törölve lett és /pillanat felgyorsult, de újból jött a lassulás és a kék ablak. Én hdd, vagy ram-ra gondolok, de más zsebére inkább bíztosra mennék!
Estleg ha valaki tudna, kérem segítségét!

(#84427) RockHaRD válasza Cr00py (#84416) üzenetére


RockHaRD
addikt

Megcsináltam. wsreset után magától indul a store, és már be van jelentkezve, de ugyanúgy hibát ír mindenre :(

(#84428) #86564352 válasza RockHaRD (#84427) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ki-bejelentkezés? Gépház - appoknál resetet nyomni az áruházra?

(#84429) betyar1974


betyar1974
senior tag

(#84426) betyar1974 Erre kiegészítés!
C:\windows\system32\logfiles\Srt\SrtTrail.txt

(#84430) RockHaRD válasza #86564352 (#84428) üzenetére


RockHaRD
addikt

semmi :(

(#84431) x_o_n


x_o_n
veterán

Sziasztok,olyan erdekes problemam lett hogy nagyon alacsony a letoltesi sebességem, le 1mb ír ugye ez 300-500kbs de fel 50mbs...a többi gépen a le is 60mbs...de pár hónapja nem volt ilyen gondom, win10 a változás csak annyi volt hogy be raktam egy új ram modult,a notebook egy dell 135xxx, ez okozhat ilyet vagy ez win10 probléma? Tud esetleg valaki megoldást?

(#84432) x_o_n válasza x_o_n (#84431) üzenetére


x_o_n
veterán

a modult kivettem semmit nem segitett,hardver test szerint minden tokeletes.

(#84433) Cr00py válasza RockHaRD (#84427) üzenetére


Cr00py
senior tag

Akkor ott valami nagyobb gebasz lehet. :S

(#84434) Alf65


Alf65
csendes tag

Üdv Létszám!
Win10, hagyom frissülni, azaz elvileg a legújabb (1803 build 17134.191)
A gondom, hogy újabban gép bekapcsoláskor nemcsak, hogy felhozza a kikapcsoláskor külön be nem zárt programokat, hanem még pl a jutub el is indul.
Egyes online játékoknál simán elfelejti, mit csináltam tegnap (pl túljutottam egy pályán)
:W

Ötletek?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#84435) Sub-ZeRo válasza Alf65 (#84434) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A fast boot-ot kapcsold ki. Vezérlőpult, energiagazdálkodásban megtalálod.
Hova menti a játékokat?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#84436) #86564352 válasza RockHaRD (#84430) üzenetére


#86564352
törölt tag

Új felhasználói fiók? Talán korrupt lett a jelenlegi profil.

(#84437) pvt.peter válasza pvt.peter (#84356) üzenetére


pvt.peter
őstag

azóta megoldódott néhány újraindítással

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#84438) mckay


mckay
aktív tag

Kérlek segítsetek egy tippel!
Belassult egy gép... de leginkább az Internet Explorer!
Például ha a nyomtatásra kattintok, akár 10mp is lehet, mire megjelenik a nyomtatási kép.

Természetesen próbálkoztam már:
- oldallap levételével
- ssd cserével (átimidzseltem egy hároméves Kingstonról egy új Kingston ssd-re)
- sata kábel cserével (kb. ötször, és mintha egy-egy csere után pár napra jobb lenne!!!)
- 4gb-ról 8gb-ra bővítéssel
- internet explorer alaphelyzetbe állítással

Ránéztem az Edge-re is, mint alternatívára, de ott meg a nyomtatási képet nem tudom úgy személyre szabni:
- "keskeny" margót tudok állítani, de pont 7mm-t (mint az IE-ben) nem tudok

Azért kell IE-t használni, mert bár
- Firefox is van, de Firefoxban egy másik cég neve alatt fut a Netpincér.hu.
- Chromeban meg böngésznek a dolgozók, és be-bezárják.
:-)

Visszatérve a lassulásra, igazából általában véve is hiányzik a reszponzivitás. Pedig se a proci, se a ram nincs kiterhelve. Ha nyitok egy feladatkezelőt vagy egy saját gépet, érezhetően várakozósabb, mintha a másik ugyanolyan gépen tenném.
(Ezért az a benyomásom, hogy nem az IE-ben kéne keresni a hibát, hanem az is csak jelenség, ugyanis talán az IE többet fordul a diszkhez, és jobban belassul a diszkelérés gyenge performanciája miatt.)

Én arra gyanakodom, hogy az ssd csatlakozásával nincs valami rendben. Érdemes lehet valami szipi-szupi sata kábelt venni? Vagy a Kingstontól eltérő márkát választani hátha nem annyira szereti az MSI AM1 alaplap?

Ti merre indulnátok?
Mondom, semmi furát nem látok process explorer szinten...

(#84439) RockHaRD válasza #86564352 (#84436) üzenetére


RockHaRD
addikt

Akkor inkább majd újra rakom az egészet :(

(#84440) x_o_n


x_o_n
veterán

Sziasztok,tudna valaki érdemi információt mi lehet a gond?
jelenlegi állás szerint
Ha sorban áll 4 fájl steam alatt
File1 500kbitsec sebesseg
-atallitom a kapcsolatot biztonsagosrol-nyilvanosra
File1 10mbit sebesség, elkészült indul a
File2 újra 500kbits!! Hogy miii?
Atallitom a kapcsolatot nyilvánosrol-biztonsagosra
Es újra 10mbit a sebesség...

Én komolyan nem értem, nem tudom mi ez miért nem marad meg... Frissítve, driver minden...

(#84441) Doky586 válasza x_o_n (#84440) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tedd automatikusra..

(#84442) x_o_n válasza Doky586 (#84441) üzenetére


x_o_n
veterán

Megmondom oszinten en nem találok erre opciot,bar ha tenyleg ez lenne a megoldas az szuper lenne de par honapja meg nem volt ilyen problema,de most allandoan valtani kell fajlonkent ami elegge erdekes

(#84443) Core2duo6600 válasza mckay (#84438) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen alkalmazásoknak van magas cpu használata ? amikor nézed, persze akkor nézd amikor csinálnia is kellene a gépnek valamit

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84444) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezt az éjszakai fényt hogyan lehet beállítani?
Mert ami van, az csak halványít :F :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#84445) King Unique válasza makoss (#84444) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad a cikket? :)

Az éjszakai fény opció a Creators Update-nél (1703) debütált és értelemszerűen benne van az aktuális 1803-as (17134.191) verzióban is. Viszont amit kérdezel, az elvileg a 17733-as Insider buildben jelent meg, amit a cikk is említ. Tehát, ha az utóbbi megoldás kell, akkor vagy Insider buildet használsz, vagy megvárod a vélhetően október körül megjelenő 1809-es főverziót.

[ Szerkesztve ]

(#84446) Cs1csó válasza makoss (#84444) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyival kiegészíteném King Unique fórumtársat hogy a 2 dolgot KEVERED:
Az "éjszakai fény" esetén képernyő szemkímélőbb fényerőre és színekre áll át a lényege hogy a KÉK fényt csökkenti ez a legfontosabb része és a képernyő kissé sárgás lesz, sötét szobában sokkal kellemesebb én is haszanálom de én külön programmal amit F.lux-nak hívnak:

A jobb oldalon látod a szemkímélőbb kék fény mentes éjszakai fényt, bal oldalt a normált.

Amit te keresel az a SÖTÉT MÓD amikor a fájlkezelő is sötét felületet kap. A gépházat már most is sötétségbe tudod borítani: kattints a tálca jobb oldalán lévő értesítések - minden beállítás - személyre szabás - színek - alapértelmezett alkalmazás-üzemmód kiválasztása opciót állítsd át sötétre és akkor a gépház ilyen lesz, de hangsúlyozom CSAK a gépház lesz sötét a FÁJLKEZELŐ még nem lesz sötét az csak az insider build-ben vagy majd szeptember-október folyamán amikor hivatalosan megjeleni. az őszi frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#84447) Geller72


Geller72
veterán

Üdv.
A W10 pro-m a mostani update után BSOD-ra fut a whea uncorrectable errorral. Nincs semmilyen kód, csak ez.
Az érdekes az, hogy ha lehúzom az SSD-t és bootolok egy USB-s pennel, amiről telepíteni lehet a W10-et adott esetben, vagy rescuenak használhatom - szóval azzal ugyanez a hiba. A RAM modulokat kivettem egyesével visszaraktam, semmi változás. Visszavettem a ram órajeleket, feszeket, hátha, de semmi változás.
Any idea?

Ha kikapcsolom a fast bootot, akkor sem tudom előszedni azt a menüt, amivel mondjuk vagy csökkentett módban tudnám indítani a win-t, vagy akár a legutolsó jó konfigot be tudnám tölteni.
Nekem F8-ra csak a meghajtók közti választási lehetőség "jön be", semmi egyéb menü, mint pl régebben az F8-ra megjelent. Mivel a win nem töltődik be, ezért onnan sem tudok csökkentett módot indítani.
Ezt hogyan tudnám megoldani?

(#84448) Cr00py válasza Geller72 (#84447) üzenetére


Cr00py
senior tag

Parancsolj

A lap alján válaszd a " A bejelentkezési képernyőről " lehetőséget, ott le van írva a menete.

(#84449) Geller72 válasza Cr00py (#84448) üzenetére


Geller72
veterán

:N
"Indítsa újra a számítógépet. A bejelentkezési képernyőn a Shift billentyűt lenyomva tartva válassza a Főkapcsoló Főkapcsoló ikon
> Újraindítás lehetőséget."

-Ahogy írtam fentebb, nekem nincs bejelentkezési képernyő, mert odáig el sem jutunk. Tehát biosból kellene megfogni, arra meg a linkben (sincs) utalás, hogy ott hogyan. W7-ben nyomtam egy F8-at és ott volt a menü. Itt ilyen nincs, itt a hw elemek közül kell kiválasztanom, hogy melyik eszköz melyik partíciójáról akarok bootolni, nem pedig a lista, mint régebben.

Tehát nincs bejelentkezési képernyő. Ez a boot folyamán kellene, de nincs.

(#84450) makoss válasza King Unique (#84445) üzenetére


makoss
addikt

Természetesen elolvastam, csak nem értettem néhány dolgot....

(#84446) csicso82: Igen, sötét mód érdekelne, akkor a szeptember-októberiben lesz benne? Na az jó volna, már kimarja a szemem ez a kijelző! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.