Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84301) Ice_Man22 válasza Core2duo6600 (#84300) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Megvarom, hogy a fentebb emlitett AMD hiba "fixed" legyen, es akkor fogok egy altalad emlitett tiszta telepitest csinaljak. SSD, procit, ramot es alaplapot csereltem. A regi konfigbol mar csak a vga maradt.

(#84302) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy 2 monitor használatánál van-e olyan billentyűkombinávió amivel át tudok váltani a 2 monitor között úgy, hogy nem alt+tab-olok le. a Lényeg hogy az egyik monitoron megy a játék és át akarok váltani a másik monitorra úgy, hogy a másik monitoron a játék tovább fusson.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#84303) azka79 válasza gergo0328 (#84302) üzenetére


azka79
aktív tag

Ez engem is érdekelne

(#84304) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

128-as SSD-n maradt a Win8.1, 256-osra feltettem a win10-et frissen. Valahogy magától megcsinálta a dualbootot mindkettőre, ha a 128-asra bootoltam a hagyományos fekete alapon fehér szöveges választómenü jött be, ha a 256-osra akkor meg a modern egérrel kattinthatós oprendszerválasztó.
Igenám, csak pár kábelt megigazítottam a gépben, a 256-ost beraktam szépen a helyére, és közben pont sikerült megcserélni a két ssd sata adatkábelét.
Ennek utána a Win10 valami windows helyreállítást követel, a Win8.1 most megy.
Mit kéne most csinálni? Mi lehet az oka?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#84305) SP4C3 válasza rasotamas (#84304) üzenetére


SP4C3
veterán

Mindig csak az a lemez legyen bekötve amire épp OS-t telepítesz, az ilyen problémák elkerülése érdekében.

cseréld vissza a két kábelt..

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84306) akaido válasza gergo0328 (#84302) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld ezeket:

Windows gomb + Shift + Bal nyíl (vagy jobb nyíl)

Windows gomb + CTRL + Bal nyíl (vagy jobb nyíl)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#84307) janos666


janos666
nagyúr

Valaki nem tudja lehet-e még Win10-ben is csinálni olyat, hogy fixen C0 állapotba erőltesse a Windows a CPU-t? (Anélkül, hogy külön programot írna rá valaki és valami API-n át kérné.)
Már nagyon rég volt (akár 10 éve), így nem emlékszem pontosan hogy működött, de azt hiszem a registry-be kellett egy új bejegyzés, ami a Control Panel / Power Options alá berakott egy (vagy több?) új paramétert (de lehet, hogy csak a registry-ben kellett babrálni).
Arról ismerszik meg legegyszerűbben az állapot, hogy ilyenkor a Task Manager sem tud miből CPU használatot mérni (nincs C0/C1 residence időparány), ezért konstans 100%-on áll (és ja, fűt is a gép...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84308) Cr00py válasza janos666 (#84307) üzenetére


Cr00py
senior tag

Parancsolj link :)

(#84309) janos666 válasza Cr00py (#84308) üzenetére


janos666
nagyúr

Az más, de megtaláltam amit kerestem (máshol, de a lényeg a reg kulcs): [link]
(Mármint a parking is C-state, de azt már próbáltam tiltani és a C1 marad, még a C1E is, a parkolás szerintem a C3 vagy még mélyebb.) [Azért kösz.]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84310) Core2duo6600 válasza janos666 (#84309) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez mit is csinál ? milért jó ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84311) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztatok már, hogy USB 3.0 hub-on keresztül, ha csatlakoztatok laptophoz egy 3,5"-os vinyó rack-et, akkor egy idő után eldobja a rendszer a rack-et?
Ha közvetlenül a hub kihagyásával csatlakoztatom, akkor nincs probléma.
Ugreen a hub is és a rack is, ami pedig jó márka, aktuális ismereteim szerint. Sajnos nincs módom másik hub-bal kipróbálni.

Annak örülnék, ha ki lehetne kapcsolni Win beállításokban valami energiagazdálkodásos funkciót, de attól félek itt összetettebb a baj.

Akinek ötlete van, előre is köszönöm! :)

(#84312) Core2duo6600 válasza fery02 (#84311) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, találkoztam ilyennel már, és néha a hub sem kell hozzá.
Előadta a gép már 2,5 color gyári USB 3 hdd vel is.

Ha nincs külső táp a hub on, akkor az okozhat ilyet

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84313) vlevi válasza fery02 (#84311) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem sajnos ugyanez akkor is előjött, ha hosszabb volt a vezeték :(
3.5"-s, saját tápos külső HDD ház.
Ha az előlapra dugtam a gyári rövid kábellel, akkor semmi gond.
Ha viszont a gép hátulján lévő USB3-ra dugtam, egy USB hosszabbító kábellel, akkor időnként le-ledobta.

(#84314) polgi803


polgi803
őstag

Volt valakinek olyan, hogy hiába kapcsolta ki a torrentben, hogy ne indítsa rendszerrel, akkor is elindítja? Egy ideig jó volt.

(#84315) #86564352 válasza polgi803 (#84314) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház -> Fiókok -> Bejelentkezési lehetőségek alján kapcsold ki az automatikus folytatás opciót. Vagy Alt+F4 módon állítsd le a rendszert, ne start menüből.

(#84316) janos666 válasza Core2duo6600 (#84310) üzenetére


janos666
nagyúr

Letiltja az összes C állapotot, mindig P állapotban marad a CPU.

Sok BIOS/UEFI Setup (főleg a "komolyabb" alaplapokon) is engedi szelektíven állítgatni a legtöbb C állapotot, de a C1 ott ritkán kapcsolható ki (nem is emlékszem, hogy láttam volna már ilyet, talán szerverlapokon része valami tesztprofilnak), csak a C1E és mélyebb (magasabb szám vagy kiegészítő betű = egyre mélyebben szundi/alvás) szabályozható.

A másik, hogy SandyBridge (Gen2) óta az Intel CPU-k esetén az ACPI-t megkerülve (az UEFI Setup azt babrálja) közvetlenül is szabályozhatók a C állapotok, bár nem tudom, hogy a Windows 10 ma él-e ezzel bármikor (ha igen, akkor teljesen mindegy mit állítasz be a Setup-ban).
SkyLake (Gen6) óta van hardware-es P state szabályzás is az Intel-nél (SpeedShift), és azt használja a frissített Windows>=7, szóval nem lehetetlen, hogy a C state driver is megkerüli az ACPI-t (de ránézésre nem).

Mondjuk a C0 <-> C1 váltás minimális idő, de mégsem nulla, úgyhogy gyakorlatilag nincs sok jelentősége (csak valamiről eszembe jutott és zavart, hogy elfelejtettem). Példaképp egy másik Linux gépem ezt írja ki az intel_idle (nem tudom mennyire fedi a valóságot, de közelítő névértéknek biztos jó legalább nagyságrendileg):

/sys/devices/system/cpu/cpu0/cpuidle # for state in `ls -d state*` ; do echo c-$state `cat $state/name` `cat $state/latency` ; done
c-state0 POLL 0
c-state1 C1 2
c-state2 C1E 10
c-state3 C3 70
c-state4 C6 85
c-state5 C7s 124
c-state6 C8 200

(Ezek elvileg mikroszekundum értékek, eddig tart visszaváltani C-ből P-be.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84317) polgi803 válasza #86564352 (#84315) üzenetére


polgi803
őstag

Sikerült köszönöm! :R

(#84318) klambi


klambi
addikt

szevasztok,

sry nem teljesen idevágó...
Hyper-v ben ki lehet-e bányászni, hogy melyik user hozta létre a VM-t? :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#84319) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok
Gyors segitseg kene. Valami nagy updatet csinal a win10 egy dell laptopon. Megalt a forgas es 53%-nal all vagy fel oraja. Mi a teendo? Ki van irva ne kapcsoljam ki de ez gyanus hogy nem is forog

Eladó: GTS450

(#84320) Doky586 válasza klambi (#84318) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Írsz egy kör-emailt, hogy "Ki volt az a b**** *** aki ezt létrehozta..?" Aki jelentkezik rá...

(#84321) svgyula válasza qqzs (#84319) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hát a régebbi gépeken ez nem is olyan sok! Ha nem kell a gép "azonnal" várd ki a végét. Lehet, hogy most kapta el a gépszíjat és jött meg rá a tavaszi nagy frissítés. Az géptől függően akár 2 óra is lehet(tapasztalat).

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84322) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Win10 licensz nélkül is lehet telepíteni a Win10-et, hogy majdan a későbbi tulaj a saját maga által megvásárolt kulccsal aktiválhassa (X időn belül)? Leendő vevőm kéri, hogy telepítsek a laptopra win10-et, és úgy vigyem el; eddig még nem volt rajta aktiválva ilyen.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#84323) King Unique válasza .DLL (#84322) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, van is "Nincs termékkulcsom" opció a telepítésnél. Utána pedig a tulaj pl. a gépházban a termékkulcsot manuálisan megadva tudja aktiválni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#84324) qqzs válasza svgyula (#84321) üzenetére


qqzs
őstag

A nagy frissites nem ment fel ra. Dell precision m2800 i7 ssd stb. Most egy ideje ujra nyagatt de mindig elhajtottam de ma onallo eletre kelt es elkezdte.
A forgo nem forog azota sem az nem azt jelenti higy legagyott? Semmi led se villog forgalom.
Mi tortenik ha ujrainditom ?
Ha jol emlekszem a tavaszi is valami ilyesmivel adta meg magat.
Az a gond hogy nagyon kene a gep csak egy fel ora hagytam itt munka kozben

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#84325) Core2duo6600 válasza qqzs (#84324) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha rebootolod, akkor vagy innen folytatja, ha egyszer már újraindult, vagy érzékeli, hogy valami gáz volt, és visszaállítja a korábbit, ha már egyszer volt, hogy nem ment fel, a tiszta telepítés lenne javasolt, eleve 1803 assal.

Tapasztalat, a tiszta telepítés mindig jobb mint a frissítés.

Ha nincs lemeztevékenység, akkor kifagyott.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84326) gergo0328 válasza akaido (#84306) üzenetére


gergo0328
senior tag

Windows gomb + Shift + Bal nyíl átdobja az egyik programot a másik monitorra míg a másik kombináció nem csinál semmit sem.. :(

(#84327) energomatt


energomatt
senior tag

A következő problémám jelentkezik visszatérően a laptopomon: megszűnik a web elérésem és sehogy sem sikerül rájönnöm mi az oka és hogyan orvosolható. Az internet jó, más eszközök működnek és a laptopomon is van pl. ftp kapcsolatom a neten. A böngészők hibaüzenetében a proxy, vagy tüzfal probléma lehetőségét említik. A tüzfal kikapcsolása sem segít a proxy pedig default beállításban van.

(#84328) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali..:D

Úgy adódott , hogy újra kellett húznom a Win-t és azóta a Thunderbird mindég jelszó hibára hivatkozik és nem tudok a leveleimhez hozzáférni.. Jó ez így nem igaz mert másik programmal megy, csak épp a Thunderbirdet szoktam meg.. Valami ötlet?

(#84329) SP4C3 válasza Beretvás (#84328) üzenetére


SP4C3
veterán

Run as admin?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84330) Beretvás válasza SP4C3 (#84329) üzenetére


Beretvás
addikt

Azt nem próbáltam, eddig nem csinált ilyet.. Megnéztem de úgyis azt írja jelszó hiba. :(

[ Szerkesztve ]

(#84331) svgyula válasza qqzs (#84324) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Sokkal jobban jársz ha letöltöd az utolsó verziót és windows-ból indítod majd az opcióknál a saját file-ok megtartása opcióval telepíted. Sajna sok gépnél akad be a saját frissítés és elindítja a mókuskereket.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84332) Mardel válasza svgyula (#84331) üzenetére


Mardel
őstag

Hello!

Arra valami orvosság, hogy 2,5"os laptop hddre ami sata3 - usb3 külső tokban van, hogy telepítem fel az áprilisi frissítést?
Tavaly a régi Buildet az easyuefis wintousb progival raktam fel a hddra, mert a win 10 nem akar usbre települni magától és most a Windows updatenak meg az assistantnak is az a nyűgje, hogy usbre nem tud települni.
Csak azért kéne az áprilisi build mert hátha nem dobálná el az asus usb ac54 dongle a wifit mert folyamatosan azt írja, hogy nincs internet, biztonságos, de a többi eszközzel meg simán megy a wifi, nem a router a ludas.
Az hogy usbn legyen meg azért fontos mert munkahelyi gépre dugom rá és a saját hddmről bootolom a wint.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#84333) Core2duo6600 válasza Mardel (#84332) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kicsit groteszk, hogy egy Linux topikban van rá a megoldás, de íme :
[link]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84334) King Unique válasza Mardel (#84332) üzenetére


King Unique
titán

A Windowst normál módon eleve nem is lehet USB-s tárolóeszközre telepíteni, mivel ahhoz Windows To Go telepítés kell. Aminél amúgy hivatalosan nem támogatott a build upgrade. Viszont, ha WinToUSB-vel készítetted el, akkor ugyanezen cégnek van Windows To Go Upgrader szoftvere is, amivel elvileg megoldható.

(#84333) Core2duo6600:
Arról ott és korábban ebben a topikban is már volt szó, hogy a WTG megvalósításának elsődlegesen nem az a módja, még ha működőképes is. Az upgrade-nél meg pláne nem keverve a kettőt, hogy egyik szoftverrel megcsinálni így, majd aztán betolni virtuális gép alá és úgy...

[ Szerkesztve ]

(#84335) Mardel válasza Core2duo6600 (#84333) üzenetére


Mardel
őstag

Köszi!
Majd a napokban kipróbálom! :) :C

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#84336) fery02 válasza Core2duo6600 (#84312) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a választ! Neked is vlevi!:)

Közben, a kérdés beírása után gondoltam én is pont, hogy talán az a gond, hogy nem tápolom meg a hub-ot, csak már ez miatt valamiért nem szerkesztettem a hozzászólást, de akkor lényeg, hogy ti is erre gondolnátok.
Ilyenkor gond, mikor csak egyetlen egy USB port van a laptopon.:)

Kipróbálom mindenképp, köszi megint a megerősítést!

(#84337) King Unique válasza fery02 (#84336) üzenetére


King Unique
titán

A passzív USB-elosztónak (hub) amúgy inkább egy 2,5"-os típusnál kellene gondot okoznia, nem az eleve külső tápegységről működő 3,5"-osnál. Egyébként meg több oka is lehet az adatkapcsolat megszakadásnak. A Windowsnál egy 8.1-es eset mintájára pl. ezeket és ezeket lehetne állítgatni. Viszont, ha magával az eszközzel van gond, mint a linkelt példában, akkor az megint más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#84338) vlevi válasza King Unique (#84337) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem nem volt HUB, csak egy egyméteres hosszabbító kábel bedugva a hátsó USB3 portra. A házamon elöl ui. csak egyetlen USB3 van. És mégis, amikor ebbe a hosszabbítóba dugtam a 3.5"-s, saját tápos külső HDD-t, rendszeresen ledobálta. Próbáltam 2 hosszabbító kábellel is, mindkettővel ezt csinálta.
Most egy külön tápos 6-os USB HUB van hátra bedugva, azzal sosem volt gond, többszáz gigákat másolgattam már át vele, egyik USB3-as HDD-ről a másikra, így mostmár mindegy, hogy táp nélküli 2.5-es ház, vagy tápos 3.5-es. Lehet benne valami, hogy a külső HDD-ket olyan rövid kábellel adják, ezek szerint (nem értek hozzá, csak tippelek), hogy hiába az USB3 nagyobb áramfelvétele, a kábelhosszra még érzékenyebb, mint az USB2. És ahogy hallottam, ez a probléma méginkább jelentkezik az USB3.1 kábeleknél.

(#84339) King Unique válasza vlevi (#84338) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább az olyan megoldások lehetnek problémásak, amikor több db kábel van összetoldva, nem megfelelő minőségűek, előlapi port helyett a hátlapon lévő a stabilabb, meg ilyenek. De önmagában az 1 méteres kábelhossz még nem feltétlen, pláne nem egy 3,5"-os típusnál. Azokhoz gyárilag is rendszerint 1-2 méteres kábelt szoktak mellékelni. A 2,5"-os, csak USB-ről működő típusokhoz mellékelnek nyúlfarknyi kábeleket a kisebb ellenállás és ezáltal a stabilabb áramellátás miatt. Az USB 3.0-nál egyébként hivatalosan 3 méter lehet a javasolt max. kábelhossz, afelett már jelentősen gyengülhet a jelerősség és egyéb gondok is lehetnek. Az USB 3.1 Gen 2-nél ez alapján még rövidebb, illetve a Type-C esetében annak típusától is függ.

[ Szerkesztve ]

(#84340) svgyula válasza King Unique (#84339) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hát ebben nem értünk egyet! Az "elméleti" és a valós áramátadási képesség nagyon is függ a hossz/minőségtől! Egy nagyon jó példa erre a telefonom, a gyári kábellel teljes feltöltés 1,5óra(kikapcsolástól) ez kb 80cm. Az 1m-es á 2100ft-os "minőségi" :D kábellel meg 2,5 óra! ugyanazzal a 2A-es töltővel, A gagyibb kábeleket meg egész nap!! rajta lehet hagyni mert nem tölti fel vele a telefont 80%-nál leáll a töltés! Tehát igen, probléma a kábel minősége és a hossza! Az USB portok amúgy is csak 750mA tudnak leadni ha egy eszköznek kell a ~600mA akkor már bukott is a mutatvány egy 1m-es kábelen. A passzív eszközökre lehet igaz amit írtál bár ott meg az adatvesztés jöhet szóba 1m felett. Az sem lehet véletlen, hogy a webkamerák nem toldhatók, mert a toldás után már nem lesz kép rajta. Van olyan hub ami külön tápellátással rendelkezik csak ott meg az a kérdés hogy az USB képes-e több eszközt így hibamentesen működtetni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84341) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Van egy olyan problémám, hogy egérkattintásnál duplán érzékeli a kattintást, mintha nagyon gyorsan kétszer nyomnám meg egymás után. Gondoltam behalt az egerem mikrokapcsolója, de minden más egérrel ezt csinálja. Létezik valami beállítás Windowson belül, ahol ezt lehet állítani? Vagy valami alkalmazás keverhet be?
Segítséget előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#84342) Kékes525 válasza Joshi (#84341) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt tudod állítgatni az egeret.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84343) akaido válasza gergo0328 (#84326) üzenetére


akaido
addikt

Akkor valami multi monitor program megoldásban gondolkodj, hátha azok segítenek:
- Actual Multiple Monitors
- DisplayFusion
- UltraMon
- Dual Monitor Tools
- WindowSpace
- ZBar
- MultiMon
- Actual Window Manager
- Swap Screen
- MurGeeMon

1. forrás: [link]
2. forrás: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#84344) King Unique válasza svgyula (#84340) üzenetére


King Unique
titán

Mármint miben is? Az addig OK, hogy számít a kábel minősége és hossza, viszont itt most külső merevlemezekről volt szó. Azoknál pedig eleve a 2,5"-os típusoknál lényegesebb ez (főleg a hossz), ellenben egy 3,5"-os nyilván nem USB-ről kapja az áramot. A túl hosszú kábel adatkapcsolati problémákat ugyan az utóbbieknál is okozhat, de azért nem éppen az 1 méteres, én is használok ilyeneket 2 méteres kábellel. Sőt, volt már rá példa, hogy akár 2,5"-os típust is. Plusz az USB 2.0/3.0 szabvány által megengedett is hosszabb, mint már linkelve volt. Ezeknél egyébként 100 és 150 mA az alap érték, ami eszköztől (is) függően névlegesen max. 500 és 900 mA lehet a specifikáció szerint. De vannak a névlegesnél nagyobb áramerősséget tudó portok akár 2.0, de főleg 3.0 alapon. Például ennél a hubnál 1,5 A-ig terhelhetők a gyorstöltésre való USB 3.0 portok. USB 3.1 Gen 2 és Type-C alapon pedig még ennél is nagyobb értékek érhetők el.

[ Szerkesztve ]

(#84345) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy az eddig nagy örömmel használt gyors elérés lehetőség a fájlkezelőben nekem megszűnt mappa szinten. Csináltam egy win+l alvást, ebédelni mentem, visszaérvén a bekapcsra kék hibaképernyő fogadott, lefutott 100%-ig a hibakereső vagy micsoda, majd újraindult a gép. Onnantól nem voltak meg a rögzített mappáim, csak fájlokat mutatott, de listaszerűen bal oldalon semmi nincs, és nem is tudok hozzáadni mappáta gyors eléréshez, hibaüzenettel elutasít:

- Meghatározhatatlan hiba

vagy

-Hibakód: 0X80004005

Win diagnosztika zsákutca, van valami megoldás, vagy törődjek bele? Win frissítés nincs elérhető.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84346) svgyula válasza King Unique (#84344) üzenetére


svgyula
addikt

Egyszerű a kábel és kábel NEM azonos! Ha bemész egy boltba leveszed az USB kábelt a polcról mert az éppen tetszik a szemnek és occó akkor jön otthon a pofán vágás amikor valami mindig hibás! Persze az új és "elméletileg" hibamentes kábelre senki nem gyanakszik. Örülj neki, hogy neked otthon jó minőségűek a kábelek! Az pedig, hogy mit ad ki és mit kellene kiadni egy USB portnak, relatív mint az idő! Ez azon múlik melyik lap gyártója mit képes behazudni............
Nekem itthon az "elméletileg" azonos USB portok között is van rendesen szórás. Van amiről működik a külső HDD(2,5" USB tápról működő) Van amiről még a pendrive-ok sem mindig működnek pedig mindkettőt ugyanaz az alaplapi port hajtja meg! Ezen igazán kár rugózni mert te sem és én sem tudjuk meg azt, hogy neki mire képes a kábele. A haverok bent a számtek boltban teszteltek rengeteg kábelt és siralmas az amit elmondtak! Sok kábelnél még az adatátviteli sebesség is csak a fele annak amit az adott porton egy jó minőségű kábellel el tudtak érni.......................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84347) King Unique válasza svgyula (#84346) üzenetére


King Unique
titán

Az addig reális, hogy lehet a kábelek között minőségbeli eltérés, de azért azt nem mondanám, hogy nagyítóval kell keresni a megfelelő kábelt. Volt már olyan régebben, hogy bementem a boltba és megvettem kb. az első olcsót, mégis működött rendesen és nem okozott hibát. Ettől még persze nem a leggagyibbat kell venni, de ugyanakkor nem is feltétlen a legdrágábbat, az érintkezőknél speciális bevonattal, meg extra árnyékolással. A spéci kábel pedig ahhoz sem különösebben létszükséglet, hogy a szabvány maximum adatátviteli sebességét ki lehessen használni. Megoldható az egy normál kábellel is, ráadásul ez eleve nemcsak a kábel, hanem a port, alaplapi vezérlő, eszköz, OS stb. függvénye is.

Ha nálad az USB-port egy mezei pendrive-ot nem tud rendesen kiszolgálni, akkor ott valami eleve nem stimmel... Ugyanis azonos hardveren belül azért akkora "szórás" nem szokott lenni, hogy egy amúgy is kis áramfelvételű eszközt (pendrive) ne tudjon kiszolgálni egy ilyen port. Na meg némi szórás is inkább az előlapi és a hátlapi portok között szokott előfordulni, USB 2.0 alapon egy 2,5"-os külső HDD is inkább az utóbbiaknál működik stabilabban.

[ Szerkesztve ]

(#84348) tordaitibi válasza Beretvás (#84330) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Írd be a passwordot egy .txt-be, ctrl-c-->ctrl-v a password mezőbe. Így se jó?

(#84349) Joshi válasza Kékes525 (#84342) üzenetére


Joshi
titán

Ez meg van, de ez a beállítás nem orvosolja a problémámat. Egyszer csak elkezdte ezt csinálni. Lehet hogy a Firefox a ludas?

(#84350) Kékes525 válasza Joshi (#84349) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt könnyen megtudhatod, ha csökkentett módba futtatod a Firefoxot. Ha akkor már nem csinálja, akkor valamilyen kiegészítő, téma, vagy a hardveres gyorsítás okozza.

Okozhatja valamilyen malware is, Arra pedig futtasd a Malwarebytes AntiMalware, HitmanPro, Dr.Web Cure It, Emsisoft Emergency Kit, AdwCleane. [link] Itt keresd a "Kiegészítő termékek futtatása"-át, ott vannak az elérhetőségeik.

Más programnál nem jelentkezik, csak a Firefoxon belül?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.