Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) Dumi86 válasza SP4C3 (#84498) üzenetére


Dumi86
senior tag

Miért is zavar ez? Nem fér el? Én sose nézegetem hogy mi jön frissités. Jön és kész :) Kár ezen kattogni.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#84502) #86564352 válasza SP4C3 (#84498) üzenetére


#86564352
törölt tag

MS úgy gondolta még a Pro verzióba is jó ötlet másfél gigabyte Disney, Candy Saga játékot rakni. Hagyd az áruház lefrissítse őket, aztán uninstall és nem jönnek vissza. Kivéve ha nulláról rakod újra egyszer a Windows-t.

(#84503) ArthurShelby válasza tordaitibi (#84496) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szívemből szóltál.
Esetleg a mesterséges elavultatás szót még hiányolnám, de az már túl összeesküvés elméletes, így a hitele kevesebb lenne az egész szövegnek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84504) havri1 válasza Core2duo6600 (#84500) üzenetére


havri1
félisten

Még mindig él a 7-->10 frissítés update alól ingyenesen?
Megpróbálom, hátha :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#84505) SP4C3 válasza havri1 (#84504) üzenetére


SP4C3
veterán

Él.

Core2duo6600 - Az én esetemben igen, ártanak és nem is keveset.

Dummy86 - Miért is zavar ez? Nem fér el? Én sose nézegetem hogy mi jön frissités. Jön és kész :) Kár ezen kattogni. Kár ezen kattogni, látom te az a típus vagy, akit meg kell hívnom egy kávéra, majd elmagyarázom neked miért baj és miért nem fér el, tudod, majd ne kattogj ezen meg azon. :)

twofatcat - Sajnos még csak nem is Pro, hanem home, de 0 időm van foglalkozni vele, hogy újratelepítsem és a beállítások is túl sok időt vennének el (ami ugye így sincs). Ha törlöm az árúházat, akkor ezek a csudajó UWP-s malware-ek is eltakarodnak? UsoSvc törölve.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84506) #86564352 válasza SP4C3 (#84505) üzenetére


#86564352
törölt tag

Céges hálózaton Home? Már írtam, ha egyszer eltávolítod ezeket akkor nem jönnek vissza jelenlegi rendszeren. Nem buherált rendszeren így működik a dolog.

(#84507) abdulka1 válasza Core2duo6600 (#84490) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszönöm.
Az akksi kivétel nem megy, mert ebben már a hátlap alatt van.
Annyit tanácsoltam, hogy hagyja teljesen lemerülni, hátha változik valami.
Egyébként még garis a gép, valószínűleg az lesz a megoldás.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#84508) SP4C3 válasza #86564352 (#84506) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen sajnos, home.
Nem beállított állapotban jöttek ezek a szennyek, eltávolítottam ôket, majd visszajöttek. Ezután ment egy kis pucolás... Meglátjuk mi lesz a fejlemény, ha így is fertôzött marad, akkor megy fel a tûzfal addig amíg nem csillapodik a helyzet a cégben (azaz lesz idôm a saját munkámra IS) x)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84509) Cr00py válasza SP4C3 (#84508) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én uninstall tool-t használok. Ez ismeri a store-os appokat is. Reget is pucol. Store-os alkalmazások esetén magát a telepítőt is törli, nem cska magát az appot, így nem fog ismét megjelenni.

Friss win telepítés után felrakja, én meg letörölgetem. kb 2-3 perces művelet az összes sz*rt letörölni kompletten.

(#84510) janos666


janos666
nagyúr

Na ez mi ez...? :Y

---

(#84446) csicso82

Úgy hallottam végre bebizonyították, hogy a fény színe gyakorlatilag irreleváns, csak az intenzitása számít a melatonin termelésbe (és cirkóritmusba, stb). Magyarul kár besárgítani a képernyőt, csak sötétebbre kell venni (én mindig is ezt csináltam). Illetve egyébként is mindig azon a véleményen voltam, hogy ha érdekel ez a dolog, egyszerűen kapcsold ki a gépet/TV-t/tabletet/mobilt a tervezett alvásidő előtt egy órával, ne olvass még az ágyban is sárgát. Vagy esetleg egyél melatonint kapszulában (elvileg egyáltalán nem addiktív és állítólag az egyik legjobb antioxidáns, szóval alváűstól függetlenül sem a legrosszabb ötlet, ha valami placebót akarsz dobálni ticktak helyett).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84511) Core2duo6600 válasza janos666 (#84510) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azért van a ram, hogy használva legyen nem ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84512) SP4C3 válasza janos666 (#84510) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez kérlek szépen memory leak.
Resource Monitor-ban nézd meg mi zabál.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84513) Ice&Lime válasza Kékes525 (#84488) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sajnos ez nem oldja meg a problémát.
Ilyesmi kellene, a legegyszerűbb megoldás, mint amilyet régen tudott még az xp is.

(#84489) twofatcat: miért, tán útban vót a többi hasznos funkció között, tán ez nem vót hasznos mester, ami pár éve hasznos volt az pár év után nem jó, akkor sem ha jó?

Kicsit próbálj már meg független lenni, itt van csak egy példa, a két kép közül szereinted melyik képen normálisabb a dátum?

Na, olyannak kéne lennie most is (és akkor még nem is létezett ilyen "cleat"type b...., vagy ha másnak jó a bármilyen.., legalább lehessen választani, nem az, hogy ez ilyen lett és tetszen mert csak, oszt jól megvan indokolva....

[ Szerkesztve ]

(#84514) Slavia válasza janos666 (#84510) üzenetére


Slavia
aktív tag

Mondjuk kezdheted azzal hogy a firefoxnál kilövöd a multiprocess-t. :)

(#84515) Drachoo válasza janos666 (#84510) üzenetére


Drachoo
senior tag

Sajna rosszul hallottad, pont tegnap volt róla egy cikk. A cikk szerint idős korra súlyos károkat is okoz a szemben a kék fény. Sajna mobilról vagyok, nem tudom megkeresni most...

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#84516) #86564352 válasza SP4C3 (#84508) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tapasztalatom szerint így történik:

Hiába naprakész MCT általi Windows-t telepítek tisztán és helyesen csak a legújabb havi összegzővel pótolja ki a Windows Update, sajnos az UWP appok tök régiek benne:

Clean install - belép user először - meglátja a start menüt és elborzad a Disney, Candy izéktől - rögtön jobb klikk uninstall - viszont közben a háttérben az áruház frissítési sorban már benne vannak - tehát amíg eltávolítod a régi verziót addig az áruház frissít az újra így jön vissza

Ezért írtam először hagyni kell az áruházat lefrissíteni mindent. És csak ezután eltávolítani a nem kívánt játékokat, így már nem fog visszajönni egyik se új Windows build frissítéskor sem. (ha más komolyabb rendszerbe túrás volt, az más téma, hiszen a Windows nem mindig hagyja magát irtani pl. a Windows Update irtása és visszakapcsol alapértelmezett folyamatokat mert próbál öngyógyító lenni akkor elképzelhető mellékesen az alap UWP játékokat is visszahozhatja)

Kár félmegoldás ez, hiszen egy új tiszta telepítéskor ismét le kell futni a köröket, új felhasználó fióknál is. Legalább a Pro verziónál ne csinálnák ezt, ha telepítéskor opt-in lenne senki nem szólna egy szót se. Illetve start menüből a többi eltávolíthatatlant elrejteni: Xbox, Messaging (ez milyen halott app már), Mixed Reality Portal és Viewer...

(#84510) janos666: Az ideális tényleg az lenne egy órával lefekvés előtt már semmi tévé, monitor, tablet, telefon... de legalább a kék fény szűrése legyen este és az is megér egy misét a monitorok gyártói alapértelmezetten felnyomják a fényerőt és a kontrasztot nagyon magasra, hogy üssenek a színek azt a terméket válaszd az áruházban a polcról. Én mindig felére, harmadára leveszem a gyárinál, és beállítom a warm profilt a monitoron aztán még az éjszakai fény Windows-ban.

(#84513) Ice&Lime: Nem tudom miért szólítottál meg és mi bajod van, de jó reggelt! :D

(#84517) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Hello. Felment a 1804, de nincs hang. Asus hangkartya van, nem nyilt meg az uni xonar driver. Ha en nyitom meg, azt irja cant find any device... ilyenkor mi a teendo?

(#84518) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Ma reggelre egy különös újítással találtam szembe magam. Bekapcsoltam a gépet és a komplett régi tálcám ahogy be volt állítva eltűnt és egy teljesen új tálca fogadott, mint anno első indításkor. Ez még a kisebbik probléma, mert a start menü nem reagál (jobb klikkre előhoz egy feladatlistát az elmúlt napok eseményeiből :F, de semmi más , mellette a kereső mező szintén nem reagál, írni sem tudok bele.
Az asztal változatlan maradt, az intézőbe így bele tudok menni egy mappa segítségével, de rendszerszinten teljesen használhatatlan lett az oprendszer. Kitallóztam egy Chrome parancsikont, elindítottam, de nem is látszik a tálcán, hogy fut...
Hol érdemes elkezdeni a keresést a problémával kapcsolatban?

Xbox GT: nozsolt

(#84519) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Mi kell csinálni, hogy a tartományi környezetben lévő win 10 1803 asok nál működjön a hálózat lista, értem ez alatt, ha a hálózatra kattintok, akkor látszodjon valamennyi bekapcsolt gép és szerver.
Jelenleg csak 1-2 gépet látok, egy servert sem, a szerverek a \\név re elérhetőek, de ez nem állapot, engem nem zavar, de a kollegák meg fognak őrülni, és miattuk én is ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84520) Ice&Lime válasza #86564352 (#84516) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szia! Csak nem tudtam hova tennie amit írtál a textel kapcsolatban.

(#84521) janos666 válasza SP4C3 (#84512) üzenetére


janos666
nagyúr

Azt furcsálltam, hogy pontosan a commit limitig terjeszkedett, nem a végtelenhez tartott (a lapozófile fix 8Gb, részben pont ilyesmik miatt nem szoktam korlátlanra hagyni), nem kezdett el bezáródni semmi.
Közben újraindítottam a gépet, mielőtt turkáltam volna, mert láttam, hogy megjött a havibaj (CU), gondolván hátha épp ez okozta.

Most úgy néz ki, hogy az MPC-HC (+ madVR) filmlejátszó okozza. Akkor is mászik felfelé a commit szép lassan (kb. pár percenként egy gigát), ha csak kis (<1Gb) file van nyitva és pause-al áll a háttérben. Pedig régen nem frissültek ezek a szoftverek, szóval valami Windows vagy nVidia driver frissítés vághatta gallyra / hozta ki a problémát.

A Resource Monitor-ban is ugyan azokat lehet nézegetni, mint a Task Manager-ben: commit, private, shared, workingset. Ezekből nem derül ki mihez tartozik és akkor se megy le a commit ha bezárom a látható és gyanús dolgokat (MPC-HC, FireFox, stb). Ebből gondolom, hogy akkor valami rendszerfolyamaté.
Ez kezd úgy kinézni, mint azoknál, akik arra panaszkodnak, hogy a videójátékok akadoznak, miután felhízott a Standby rész, és a Windows nem akarja eldobni a cache-t, hanem úgy kezeli, mint ha kötelezően a RAM-ban kéne tartani mindent (csak nálam a filmlejátszó csinálja).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#84522) Cs1csó válasza SP4C3 (#84508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a megoldás - sajnos már én is rájöttem jó régen - amit twofatcat is ír. Friss windows telepíté után hagyni kell, hogy "lefrissítse" magát a windows azaz feltelepítsen amit akar - ekkor szoktam lefuttatni az update-et is és ha mindennel végez folytatom a programok telepítését és a végén gyalulom az UWP-s appokat:
POWER SHELL rendszergazdaként futtatva:

"Get-AppxProvisionedPackage -Online | Remove-AppxProvisionedPackage -Online"

majd ezt is lefuttatom: "Get-AppxPackage -allusers | Remove-AppxPackage" persze " nélkül kell beírni.

Ezután még ami a start menüben van egyszerűen jobb klikk és eltávolítás -ezek sokszor csak ajánlások még nincsenek is a gépen a másik fontos hogy Gépház - Adatvédelem - Általános fülnél minden OFF-ra. (Meg persze szinte az összes helyen off)

janos666

Azért a fényerő levétele sem mindig segít én amúgy is alacsonyabb fényerőn használtam már korábban is, sőt a "vaksötétben" monitor bámulás sem jó nekem mindig megy nem messze egy kis lámpa szórt fénnyel hogy nem legyen teljesen sötét. Pont a túlzott kékfény és a melatonin termelés az egyik baj főleg hosszú távon.
Annyira megkedveltem az f.lux® programot, hogy más fénybeállításokkal de egész nap megy a gépen.

A monitor alap fényerejét veszi 6500K-nak de én már rég nem használom azon hanem már napközben 5500K-n naplementekor automatikusan átváltva 3400K-n.

A beépített megoldással voltak problémáim - elfelejtette a beállítást egy rendszer újraindítás után stb. úgyhogy maradtam a jól bevált - hosszú fejlesztési szakasszal a háta mögött kiforrott - F.Lux-nál, de a végeredmény ugyanaz csak az F.Lux megbízhatóbb és ha van igény akkor több mindent is be lehet vele állítani.

(#84523) #86564352 válasza Cs1csó (#84522) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez az, ha valakinek nem elég a beépített megoldás akkor F.lux vagy SunsetScreen.

(#84524) Geresics


Geresics
addikt

Üdv,

ha van egy jogtiszta Win8-al érkezett laptop, ami anno upgradelve lett Win10-re annak rendje és módja szerint, de a Win8 matricája már lekopott, és most szeretném újratenni a Win10-et, akkor hogyan tudom kideríteni a széria-számot, amit majd a telepítésnél (vagy utána?) meg kell adnom?
Céges laptopról beszélünk, ahol megengedhetetlen hogy nem jogtiszta szoftver legyen rajta.

Köszi! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#84525) Cs1csó válasza Geresics (#84524) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell semmi, telepíted rá a megfelelő - pro vagy home stb. - rendszert és automatikusan aktiválni fogja - ha netet kap a telepítés során.

(#84526) Geresics válasza Cs1csó (#84525) üzenetére


Geresics
addikt

Magát a konfigot ismeri fel a rendszer, vagy hogyan?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#84527) Cs1csó válasza Geresics (#84526) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen a központjukban el van mentve. Anno csináltam olyat hogy egy windows 8-as OEM notira - home - feltelepítettem a windows 10 home-ot és a telepítés végére aktivált is volt semmit sem kellett beírni még a gép alján lévő matricán lévő kódot sem.

(#84528) Geresics válasza Cs1csó (#84527) üzenetére


Geresics
addikt

Szuper, köszönöm! :R
Ez igaz az Office-ra is? Telepítek egy ugyan olyan Office-t, mint ami most rajta van, és azt is automatikusan aktiválja?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#84529) Cs1csó válasza Geresics (#84528) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt nem tudom

(#84530) Zoz válasza Geresics (#84528) üzenetére


Zoz
őstag

Nem. Az újabb Office-ok Microsoft fiókhoz vannak kötve. Lépj be oda és onnan tudod indítani a telepítést.
Régebbi esetén meg mondjuk Produkey-el megnézed a termékkulcsot, meg, hogy milyen verzió, ezután kell kerítened egy megfelelő telepítőt, és hagyományosan aktiválni. Ha nem sikerül, akkor telefonálni a Microsoftnak, hogy segítsenek.

(#84531) Doky586 válasza Geresics (#84524) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én azért biztos ami biztos kiolvasnám megfelelő programmal (pl aida64) a meglevő win aktiváló kódját, nehogy meglepetés érjen..

Elvileg a w7-w8 már nem frissíthető 10-re, de aktiváló kód alapján 7-8 kódot a 10 továbbra is elfogad, ami úgy tűnhet sokaknak mintha ugyanaz volna, mert a meglevő 7-8 ből olvassa ki a kódot vagy a laptop biosából. (sajnos lehetnek buktatók, mert régen nem azzal a kóddal aktiválták az előtelepített w7-eket ami a matricán szerepelt, így ha az lekopott akkor az elveszett)

(#84532) havri1 válasza Doky586 (#84531) üzenetére


havri1
félisten

Tegnapi tippre most frissítettem egy 7 pro-t 10 pro-ra, és első indítás után aktív a rendszer.
Igaz használtan vettem ~2 éve a notit (win7pro-val), de tudomásom szerint ezen még nem volt 10.

[ Szerkesztve ]

havri

(#84533) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van a családban egy régi Dell E4310 és Win10 van rajt (keveset van használva) és tegnap este be lett kapcsolva. Updatelte magát, aztán a rendszer betölt (itt van kép még) és nem sokra rá (még sokáig tölt) a kép fekete lesz és csak az egér kurzor / nyíl ami látszik, de kb. semmi sem csinálható. Ilyenkor mi a teendő? :F
/PC-n ilyet nem tapasztaltam ezidáig, meg Lenovo T430-n sem/

UI:
Közben helyreállt! (érdekes)

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#84534) Doky586 válasza havri1 (#84532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..ami úgy tűnhet sokaknak mintha ugyanaz volna.."

(#84535) havri1 válasza Doky586 (#84534) üzenetére


havri1
félisten

Hm?

havri

(#84536) Doky586 válasza havri1 (#84535) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Olyat sosem jelentettek be hogy a w7-8 aktiváló kód 10 általi elfogadását beszüntetnék. Csak azt jelentették be hogy a szabad frissítés (értsd: aktiváló kód ellenőrzése nélkül) megszűnt..

(#84537) havri1 válasza Doky586 (#84536) üzenetére


havri1
félisten

Értem. Sosem voltam ezzel teljesen tisztában, nem érintett.

havri

(#84538) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok,

amikor kikapcsolom a gépemet ezt a hibaüzenetet dobja fel:

Mit kell csinálni, hogy többet ne dobja fel?
Tud valaki segíteni?

köszi

(#84539) Kékes525 válasza AMDPista (#84538) üzenetére


Kékes525
félisten

Neked itt van valami beállítva?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84540) AMDPista válasza Kékes525 (#84539) üzenetére


AMDPista
tag

nincs beállítva szinkronizálás
megnéztem
korábbn volt, de törölve lett

(#84541) Kékes525 válasza AMDPista (#84540) üzenetére


Kékes525
félisten

Offline fájlok kezelése?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84542) AMDPista válasza Kékes525 (#84541) üzenetére


AMDPista
tag

le van tiltva

(#84543) Kékes525 válasza AMDPista (#84542) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez fut a szervizeid között? "Portable Device Enumerator Service."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84544) AMDPista válasza Kékes525 (#84543) üzenetére


AMDPista
tag

ez micsoda? :(

(#84545) Kékes525 válasza AMDPista (#84544) üzenetére


Kékes525
félisten

Jó kérdés. :D Olvastam, hogy ez is futtathatja. Keres rá a registrybe, hogy mi indíthatja el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84546) mckay válasza Core2duo6600 (#84443) üzenetére


mckay
aktív tag

Szia,

semmilyen alkalmazásnak nincs magas CPU használata!
Sőt, a 4GB ram sincs kihasználva, persze azért megpróbáltam 8GB-val is.
Semmi előrelépés.
:(

Alapvetően fura az egész. Már arra is gondoltam, hogy talán meg kéne próbálni Kingston helyett Adata ssd-vel. Tudom, ez tök hülyeségnek hangzik, meg nyilván kéne hozzá mondanom, hogy melyik milyen vezérlővel van szerelve. De tapasztalati ötlet ez csak, nem annyira elméleti. Ugyanis a mellette levő gépben pár hónappal korábban Adata-t installáltam, és azzal szakít.
:W

De mondok más ötletet, az már tényleg Windows 10 téma: tulképp nem annyira gáz a gép, csak épp az IE böngésző működik lassan.
- újra lehet azt telepíteni? (az alaphelyzetbe állítást próbáltam, nem segített)
- EDGE-t is használhatnánk helyette, de a nyomtatási párbeszéde nagyon fapados, szóval meg lehet csinálni hogy az EDGE nyomtatási margójának konkrét mm-t állítsak be és ne csak annyit, hogy keskeny??
:F

Üdv és köszi!!!

(#84547) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Windows10 64 bit fut nálam, nemrég volt valami nagyobb frissítés, azóta a számológép nem indul, se a Win10-es fénykép nézegető.

A súgó alapján futtattam egy "dism.exe /online /cleanup-image / restorehealth" parancsot CMD-ben (rendszergazdaként), majd "sfc /scannow".
Ezt írta: "Windows Resource Protection did not find any integrity violations" - gondolom - elvileg - minden OK a rendszer file-okkal.

A Store-ból töltöttem már másik számológép alkalmazást is, de mind csak elindul, és egyből be is záródik.
Van esetleg valakinek ötlete, mit kellene tennem?
A rendszer ugyan régi, de nem szívesen csinálnék egy komplett reinstallt...

[ Szerkesztve ]

(#84548) #86564352 válasza mckay (#84546) üzenetére


#86564352
törölt tag

Vezérlőpult, programok eltávolítása, Windows szolgáltatások ki-bekapcsolása alatt távolítsd el az Internet Explorert, majd vissza.

(#84547) MM: a linken lapozz lefele ott lesz az admin PowerShell parancs ami újratelepíti az appokat. Végső esetben gépházból rendszer alaphelyzetbe állítása fájlok megtartásával, vagy Windows alól futtatott helyben frissítés ISO-ból.

(#84549) Core2duo6600 válasza mckay (#84546) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Eyg tipp, dobj fel valami free antivirust, hogy a deffender kikapcsoljon, nálam megtáltosodott utána a gép.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84550) janos666 válasza MM (#84547) üzenetére


janos666
nagyúr

Én azokat ilyen sorrendben szoktam futtatni (.cmd file, adminként indítva):
call chkdsk c: /scan /perf
call sfc /scannow
call dism.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
call dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
call vssadmin delete shadows /all /quiet
call defrag c: /O
cmd /k

Ha valami hiba volt, akkor reboot és újra az egész. Ha másodjára is hiba van, akkor nyammogni kell vele, pl. felcsatolni egy másik Win10 gép Windows mappáját a hálózatról és odamutatni a DISM-nek, hogy szolgálja ki magát azokból a file-okból (/Source=//gépnévvagyIP), vagy telepítőből boot-olni és offline futtatni a DISM-t/SFC-t (/Image és /OffWinDir).

Viszont nem biztos, hogy ez a Store-os cuccokat is átnézi. Az talán egy kis külön világ (de nem használom, úgyhogy nem tudom, egyszer kigyilkoltam kíváncsiságból valami hosszú PowerShell script-el, de féléves frissítéskor visszajött és azóta nem piszkáltam, csak rémlik, hogy teljesen más parancsok babrálják).

Esetleg megpróbálhatod végigjátszani, hogy kigyilkolod a Store-t (PowerShell-ből, google-özz scrip-ért), aztán visszarakod (arra is biztos van script, mert LTSB-hez is fel szokták ügyködni, amiben nem is támogatott, de megy).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.