Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84201) Cs1csó válasza Albigator (#84200) üzenetére


Cs1csó
félisten

Proci cserénél nincs alaplaphoz van kötve de akár azt is lehet cserélni csak még a csere előtt használd MS fiókal és akkor a fiókhoz is kapcsolódni fog ezután az új alaplapos gépbe bejelentkezel és ha nem tetszik neki elindítasz egy troubelshootert és ott próbálod aktiválni, ez a te géped stb.

(#84202) polgi803 válasza King Unique (#84175) üzenetére


polgi803
őstag

Akkor pl. ha teszem azt legyalulom és felteszem a 10-et akkor ha a 7-ről van biztonsági képfálj akkor ha nem lenne ok vissza tudom így is állítani, vagy akkor már tök mind1 mert bukta a 7?

[ Szerkesztve ]

(#84203) pataslogeza válasza jokeph (#84195) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hogy ragasztottad be 1709-re?

Nekem ezek vannak a registryben (win10home 1709, b980 cpu): Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"DisableOSUpgrade"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoRebootWithLoggedOnUsers"=dword:00000001
"AUOptions"=dword:00000002
"NoAutoUpdate"=dword:00000001

Újraindítás után ki volt kapcsolva a frissítés:

ami egy nap múlva már erre változott, de úgy néz ki, legalább már nem tölti le magától, csak jó lenne ha nem is keresne frissítéseket.

(#84204) Albigator válasza Cs1csó (#84201) üzenetére


Albigator
őstag

Köszönöm szépen a kielégítő választ.
Akkor nagyon esélyes hogy tőle fogok vásárolni, de írtam neki privit nem rég remélem válaszol.

(#84205) Core2duo6600 válasza pataslogeza (#84187) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És ha tiszta telepítésben tennéd fel a 1803-ast ?
Milyen gép az amin problémázik ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84206) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan scanner programot windows 10-re, ami tud scannelni ubuntura kötött, hálózaton megosztott, usb-s multifunkciós xeroxról?

(#84207) King Unique válasza polgi803 (#84202) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen mentésnek (lemezképfájl) pont az a lényege, hogy 1:1-ben lementhető a rendszer és később visszaállítható. De egyébként, ha menet közben sikertelen a build upgrade, akkor is rendszerint visszaállítja az előző verzióra, vagyis esetedben a 7-esre. Ha sikeres és megvan a Windows.old mappa, akkor pedig a gépházban szintén van lehetőség X napig visszaállni a korábbi verzióra. Ha licenc ügyileg kérdezed, akkor szükség esetén a 7-es bármikor visszarakható arra gépre, nem veszik el a termékkulcs, illetve a licenc. Ahogyan a frissítés után a 10-es is bármikor újratelepíthető és még termékkulcsot sem kell majd megadni. Ilyenkor választható a "Nincs termékkulcsom" opció és telepítés után automatikusan aktiválja magát a rendszer.

(#84203) pataslogeza:
A Pro kiadásnál könnyű a gépházban, de ott csak 1 évig lehet, viszont azért az sem kevés idő. Ha nálad Home van, akkor meg pl. a fentebb említett programmal (O&O ShutUp10). Viszont a végtelenségig halogatni nem javasolt, mert az egyes verziók támogatása eleve véges. Aztán megint más az, amikor valaki csak a funkciófrissítéseket halasztja, tiltja. Ellenben amikor minden frissítést, az már nem javasolt és ilyenkor a rendszer is nem véletlenül problémázik emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#84208) Penguin95 válasza Albigator (#84200) üzenetére


Penguin95
senior tag

A processzort lehet cserélni nyugodtan, én is cseréltem anno Pentium-ról Core-ra, és nem jelzett a Windows. Alaplapra viszont háklis lehet. Hogy pontosan melyik licenc-nél hogyan működik az átvitel, azt passzolom. Ezt a többiek garantáltan jobban tudják, vagy mondjuk az eladó.

(#84209) Core2duo6600 válasza Penguin95 (#84208) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lap cserénél, ha "garanciális" volt a csere, akkor átvihető az új lapra, ha nem adja meg magától, akkor fel kell hivni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84210) Albigator válasza Core2duo6600 (#84209) üzenetére


Albigator
őstag

De én úgy kérdezem, ha direkt cserélném a lapot is netalán.

(84208) ДарСтав
Értem, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#84211) pataslogeza válasza Core2duo6600 (#84205) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez egy lenovo b590 laptop, b980 processzorral.
Tiszta telepítést nem próbáltam ezen a gépen, de egy másikon igen, és úgy sem ment. Telepítéskor az egyik újraindulás után fekete maradt a kijelző és nem ment tovább.
Gyanítom ezzel is az lenne.

(#84212) polgi803 válasza King Unique (#84207) üzenetére


polgi803
őstag

Na átálltam 10-re... kell valamire figyelnem, vagy előre sallangmentessé tenni hogy stabilan működjön? Tudsz esetleg instrukciókat adni erre vonatkozóan? Mit kapcsoljak ki vagy töröljek ki vagy valami? :R

(#84213) szornyu1


szornyu1
tag

Sziasztok!
Sajnos a legutóbbi frissítést követően 17713-17728-ra nem tudok semmilyen win alkalmazást megnyitni, mert időtúllépéses hibát kapok. :W Mivel a gépház is ide tartozik nem tudok visszaállni az előző verzióra. Két napja túrom a netet, eddig nem találtam megoldást. A gépem egy Asus pro5 lapos. Járt valaki esetleg így és talált-e megoldást?

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#84214) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Amatőr kérdésem van:
Vennék olcsón win10 Home kulcsot, azt aktiválnám be. Jelenleg az unregelt win10 prom-n van. "Vissza" tudnám így eredeti home-ra aktiválni ennek ellenére? Pro meg home között semmi különbség érdemben, csak fontos nekem, hogy 100%-os, ne ilyen korlátozott legyen.

Köszi

(#84215) King Unique válasza polgi803 (#84212) üzenetére


King Unique
titán

Vannak akik erővel letiltanak ezt-azt, vagy eltávolítanak néhány / minden beépített modern (UWP) alkalmazást, de ezek is csak opcionálisak, vagy inkább kb. semmi szükség nincsen rájuk. Nem nagyon szoktam én sem ilyenekkel szórakozni, megfelelően működik nálam ezek piszkálása nélkül is a rendszer több gépen. Max. a gyorsindítást (fast startup) szoktam kikapcsolni, pláne ha dual-boot megoldást használok. Aztán a rendszer-visszaállítást bekapcsolni a C-n, meg ilyenek. Ha SSD a háttértár, akkor pedig ezeket javasolt átnézni, de normál esetben itt sincs különösebb teendő.

[ Szerkesztve ]

(#84216) polgi803 válasza King Unique (#84215) üzenetére


polgi803
őstag

:R

(#84217) #86564352 válasza Cs1csó (#84199) üzenetére


#86564352
törölt tag

"6. ezt letiltottam de nem tiszta hogy mire gondol mely appokhoz töltene le és mit"

Azt jelenti eszközeidhez letölti a programokat, nem kell a gyártó honlapjára elmenned. Pl. nálam telepítéskor a Windows látja az egerem akkor már magától szedi és indítja a Logitech Options programot és a HP nyomtató-scanner appot az áruházból.

(#84218) Cs1csó válasza #86564352 (#84217) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor oké, ez megtörtént, mármint megtalálta telepítette stb. a shutup 10-el való letiltás amúgy is csak az az utolsó fázis. Tehát miután telepítettem a windows-t, az update-eket, a programokat beállítottam mindent stb.
A legutolsó fázis.

(#84219) Core2duo6600 válasza Albigator (#84210) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az OEM a laphoz kötődik, így ekkor új liszenszet kell vásároljál,
ha nem OEM el, hanem dobozossal rendelkezel, akkor minden további nélkül tudod tovább használni.

(#84211) pataslogeza
Fönököm, modern asztali géppel is belefutott ilyenbe, mégegyszer nekiment ugyanazzal a telepítővel, és semmi gond nem volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84220) Albigator válasza Core2duo6600 (#84219) üzenetére


Albigator
őstag

És ez nem OEM? Nincs oda írva hogy az lenne és feltűnően olcsó. És azt írják a leírásban, hogy átvihető licenc

(#84221) blackmorph válasza Kékes525 (#84190) üzenetére


blackmorph
tag

köszi a megerősítést, használom és mindent beállítottam ahogyan kell.

(#84222) pataslogeza válasza King Unique (#84207) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez home verzió, és elég lenne csak a funkció frissítést tiltani, de azt nem tudom külön, így az egészet tiltanám. Az nem lényeg ha nem "naprakész" a rendszer, csak működjön.

(#84223) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Windows 10 alatt nem működik az usb-s egér.

Az egeret, próbáltam usb 2 és 3 ban is a laptopon.
.

(#84224) Core2duo6600 válasza ftsaba28 (#84223) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha az usp portok jól működnek, akkor az egér lehet hibás, hiszen, ha egy egérnek nincsen fent a drivere, az alap gombok, akkor is műkődnek.

(#84220) Albigator

De igem, szinte biztos, hogy OEM.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84225) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A nyavalyás win 10 blokkolja a programok futtatását. Pl., paint, windows explorer (fájlkezelő), telepített progik. Csak akkor lehet őket futtatni, ha kivételezett programként hozzáadom őket a Defenderben. Lehetséges az, hogy ez alapból úgy működjön, hogy mikor telepítek egy progit, akkor és csak akkor kérdezzem rá egyszer, és ne kelljen külön betallózni majd hozzáadni Defenderhez?
Köszönöm szépen, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#84226) polgi803


polgi803
őstag

mivel tudnám pörgőssé tenni a rendszert, mert kicsit döcögősebb mint a 7, pedig nincs rossz gépem... :F

(#84227) King Unique válasza polgi803 (#84226) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor célszerű megnézni, hogy milyen program, melyik folyamat fogja a rendszert, driverek megfelelőek-e, lefuttatni egy lemezkarbantartót és törölni a korábbi telepítést (ha biztosan nem akarsz visszaállni rá) stb. Illetve, ha esetleg a Windows Update fogja valamelyest a rendszert, mert éppen frissít, akkor azt hagyni kell teljesen lefutni, majd újraindítani és utána lecsekkolni újból. Amúgy meg egy tiszta újratelepítéssel, mivel egy build upgrade ilyen szempontból nem mindig a legjobb, pláne 7/8.1-ről. Ráadásul a 7-esnél a driverek is valószínűleg régebbiek voltak, ha volt rajta külső AV és most is aktív, akkor az is foghatja a rendszert stb. Vagy eleve egy SSD-vel lehetne még jelentősen gyorsítani a működést, ha jelenleg HDD-re van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#84228) CsengődiGeri válasza ftsaba28 (#84223) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Én is találkoztam ilyen problémával verzió frissítés után. Megnyugtattak, hogy ez normális, az MS igy kukáztatja ki a neki már nem tetsző alaplapokat, vagy kidobod vagy vissza állsz egyel korábbi verzióra és befagyasztod a verzió frissitést és addig használod a még működő verziót amíg tudod aztán az első opció lép életbe.

(#84229) polgi803 válasza King Unique (#84227) üzenetére


polgi803
őstag

usb-ről raktam fel teljesen szűz

(#84230) Doky586 válasza rumkola (#84169) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült..? (#84172)

(#84231) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Olyanra van mód Win10 alatt, hogy csak egy hálózati meghajtó csatolását kezelje VPN-en keresztül a rendszer?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#84232) SP4C3 válasza CsengődiGeri (#84228) üzenetére


SP4C3
veterán

Akár mennyire rühellem ezt a hulladék oprendszert meg a méghulladékabb készítôit, akkor is ezt az infót fake-nek tartom. Forrás?

Racionális magyarázat, hogy pl. az USB port döglött be, hiába mûködik az egér, ha a port rossz, vagy nincs fent az USB vezérlô driver-e, esetleg más kavarodás.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84233) rumkola válasza Doky586 (#84230) üzenetére


rumkola
veterán

Win 10 "starter" kellett volna, azt hittem létezik valamilyen buherával...

(#84234) ftsaba28 válasza SP4C3 (#84232) üzenetére


ftsaba28
csendes tag

Az usb portok működnek.
Az eszközkezelőbe nem látok semmi kavarodást.

(#84235) Doky586 válasza rumkola (#84233) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Annak 10 alatt a Home az utóda. [link]

(#84236) Core2duo6600 válasza teo77 (#84225) üzenetére


Core2duo6600
veterán

(#84225) teo77, (#84226) polgi803

Egy próbát megér, hogy felteszel egy ingyenes antivirust, hogy ne a defender dolgozzon, hátha nálad is ez lassít.

Nekem megtáltosodott a gépen, miután kiiktattam.
Photoshop start 30 vm 5-6 másodperc, azért nem mindegy.

Lehet nálad is a defender lesz, ha még friss a rendszer, nincs veszteni valód, egy másik free antivirussal.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84237) King Unique válasza polgi803 (#84229) üzenetére


King Unique
titán

Jó, akkor tiszta telepítés már nem kell neki. Viszont mire van telepítve, HDD-re, vagy SSD-re? Akár egy gyorsabb HDD-vel is pörgős lehet a rendszer, de egy SSD-vel meg pláne és azon nem szabadna döcögnie. De mondjuk nem derült ki, hogy mit is jelent pontosan ez nálad. Ilyenkor a feladatkezelőben netán a CPU, vagy a lemez terhelése magas, dolgozik a WU, vagy a Defender, vagy mi?? Egyébként van olyan Windows 10-es telepítésem, ahol Defendert használok és valóban tudja olykor pörgetni a gépet, de azt azért nem mondanám, hogy annyira fogná, pláne SSD-vel. De ilyen téren egy külső AV sem feltétlen jobb annyival, sőt némelyik eleve jobban akaszt.

[ Szerkesztve ]

(#84238) polgi803 válasza King Unique (#84237) üzenetére


polgi803
őstag

SSD-n van... valamelyik weboldalak lassabban töltődnek be. és vagy rá kell frissíteni vagy betöltési időn túl tölti be...

(#84239) King Unique válasza polgi803 (#84238) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de annak most mi köze van a rendszer alapvető működéséhez és gyorsaságához, hogy a böngészőben a weboldalak milyen gyorsan töltődnek be? Eddig úgy tűnt, hogy az előbbivel van gond, most meg kiderült, hogy nem... Ha lassan töltődnek be weboldalak, akkor felmerül, hogy az internetkapcsolat rendben van-e, a böngészőben esetleg nem-e valamelyik bővítmény, vagy netán az antivírus szoftver lassítja az oldalak betöltését.

[ Szerkesztve ]

(#84240) polgi803 válasza King Unique (#84239) üzenetére


polgi803
őstag

Értem, de 7-esnél ugyanezek voltak és nem volt ilyen gond. Na mind1. próbálgatom meg olvasgatok...köszönöm mindenesetre a segítséged! :R

(#84241) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok valahogy lelehet ellenőrizni hogy eredeti windows 10 van e a gépen?

(#84242) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Mi a nyavalyáért jelentkezik ki az op 1 perc után ha nem csinálok semmit a gépnél ?
Tök idegesítő.

(#84243) flash-


flash-
veterán

talán 1 éve az volt a sláger hogy a játéksávot, játék módot érdemes kikapcsolni mert csak ront a helyzeten..
változott ez már valamit?továbbra sem lesz jobb a játékmóddal a játékélmény?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#84244) Cs1csó válasza flash- (#84243) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért lenne jobb? Ha valami olyan programot akarsz ami számos folyamatot leállít ameddig játszol "game booster"-nek hívják de nem az hanem inkább egyfajta rendszer optimalizáló játékhoz nem sokat használ. Te is sokat tehetsz érte pl. ha gyengébb géped akkor nem hagyod a torrentet futni ezerre mikor játszol, nem futtatsz böngészőt, zenelejátsztót stb. a háttérben ha a windows-nak frissítési macerája van akkor inkább várd meg amíg befejezi - hamarabb szabadulsz.

Persze ezt esetleg kipróbálhatod: Razer Cortex számos háttérben futó szolgáltatást felfüggeszt a játék ideje alatt erőforrásokat is átcsoportosít a játékra de csodát nem kell várni.

(#84245) kenny437


kenny437
újonc

Hogyan tudnám be kapcsolni a Windows 10 egyik támogatását?

Van egy alkalmazás aminek a neve Microsoft Remote Desktop amivel a Windows-ot (Én úgy tudom hogy csak win 10-zel és 8.1-el de lehet hogy tévedek.) össze tudod kötni a telefonoddal. Ezzel egy gond van, én be kapcsoltam a gépen hogy lehessen ilyet használni és itt jön a nagy DE, kér domain/user name-et és alatta pedig a jelszót. Nem tudom hogyan tudnám meg nézni a az összeset amit kér. És néztem microsoft oldalán segítségeket de nem nagyon értek angolul (erre ne térjünk ki.) Ha tudsz válaszolni azt nagyon meg köszönöm :R .Ha lehet akkor Windows 10 Pro válaszokat kérnék, nem tudok képet, sajnálom.

(#84246) Core2duo6600 válasza kenny437 (#84245) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Remote desktop, avagy a távoli asztal arra való, hogy te a gépedről fel tudjál menni egy másik gépre, mintha ott ülnél elötte.
Tipikus alkalmazása amikor a Windows servereket így kezelik távolról, amik akár virtuálisak is lehetnek.

Természetesen nem csak a servert lehet elérni, hanem a saját géped is.
Ha ezen szolgáltatáson keresztül akarsz a telórol ránézni, aminek szerintem semmi értelme nincsen, mert egy csöpp képernyőn semmit nem látni, akkor a felhasználódnak jelszót kell megadni, és kliens oldalon, jelen esetben a telodon, a gép nevét vagy ip címét, a belépési azonosítót és a jelszót kell megadni.
Távasztalhoz szükséges a jelszó, üres jelszóval nem lehet elérni, még ha a szolgáltatás engedve is van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84247) kenny437 válasza kenny437 (#84245) üzenetére


kenny437
újonc

Már meg oldottam :W . Nem akarta Windows összekötni a telefonommal ha valaki ugyan úgy nem tudja ahogy én nem tudtam annak szívesen segítek!

[ Szerkesztve ]

(#84248) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek jutottak eszembe:

Vak vezet világtalant. & Vakok közt félszemű a király. :O

[ Szerkesztve ]

(#84249) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az létezik, hogy Intel i3 6006u-val és SSD-vel lassú a win10? Most telepítettem egy laposra és számomra olyan kis lomha. Pl elindítok egy telepítőt, malmozik egy pár másodpercet, felpattan az UAC, de annak a hangját késve játssza le. Nem csak a hang marad el, az indítások is lassúak rajta. Dell Inspiron 3567 (FHD, Ati VGA-val, 4G RAM 250-es SSD). Tiszta, friss Win10 telepítés, rögtön a telepítés után ilyen volt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#84250) Cs1csó válasza Dyingsoul (#84249) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem egy erőgép az egyszer biztos. Az i3-as procik nem erősek és ez még U-s is ne várj sokat 4GB RAM sem eget rengető. Hova tetted az SSD-? Az ODD helyére vagy a HDD helyett? Milyen csatlakozóval csatlakoztattad?

A windows-ra hagytad a driver telepítést vagy volt amit te tettél fel ?(a VGA driver nem számít)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.