Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) pendre54 válasza dchard (#84646) üzenetére


pendre54
addikt

Én tavaly futottam bele egy ilyen sztoriba, pedig csak egy negyedik generációs procit cseréltem, egy azzal teljes mértékben kompatibilis alaplapban.[link]
[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84652) havri1


havri1
félisten

Üdv Urak!

W10 Home-ban jól sejtem, hogy nincs távoli asztali elérés?

havri

(#84653) dchard válasza pendre54 (#84651) üzenetére


dchard
veterán

Na ezen lepetéztem. És a sima újratelepítés megoldotta ezt (tehát tutira nem BIOS vagy egyéb probléma volt ott)?

Jó látni, hogy a Windows driver modellje még mindig épp olyan szar, mint 20 évvel ezelőtt...

jokeph:

AHCI problémáim nem lesznek, sem VGA, mert az marad. Csak alaplap, proci, memória csere lesz. 6-7 évente éppen elég végigszopni egy komplett újratelepítést és az most éppen megtörtént 2 hónapja, úgyhogy kipróbálom a sima váltást, de azért lélekben felkészülök, hogy Billy rám dobja az atomszka bombát :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84654) pendre54 válasza dchard (#84653) üzenetére


pendre54
addikt

Így van, a mint ahogy a második linkben írtam is, egy tiszta Win újrahúzás után, hasított minden mint a szél.
A BIOS frissítést a legújabbra, még a csere előtt megléptem, tehát annak semmi köze nem volt a problémához, a Win makkant meg, a csere miatt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84655) Doky586 válasza havri1 (#84652) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kliens van csak.

(#84656) havri1 válasza Doky586 (#84655) üzenetére


havri1
félisten

Tehát a home-os gépet nem érem el távolról, csak a home-os gépről tudok belépni másikra?

havri

(#84657) Doky586 válasza havri1 (#84656) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen a MS féle remotedesktop esetén..

Erre vannak más programok: VNC, teamviewer, stb

(#84658) Cs1csó válasza havri1 (#84656) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem igen, pont néztem a vezérlőpultban van remote cucc, ilyesmire a teamviewer-t használom nagyon bevált.

(#84659) havri1


havri1
félisten

Ismerem a TV-t, de nekem nem jön be, jobban szeretem a gyárit. Köszi :R

havri

(#84660) gduck válasza dchard (#84646) üzenetére


gduck
addikt

Volt ilyen eset, de az ilyen könnyen orvosolható! Recovery módban elindítod a windowst és parancssorból a DISM programmal feltelepíted az új alaplap INF drivereit ;)

DISM /Image:C:\ /Add-Driver /Driver:D:\drivermappája /Recurse

D:\drivermappája: ez oda mutasson, ahova az alaplapi drivereket kicsomagoltad!

[ Szerkesztve ]

(#84661) dchard válasza gduck (#84660) üzenetére


dchard
veterán

Köszi, ez kifejeztten hasznos volt, akár a téma összefoglalóba is odaillik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84662) Timyyy


Timyyy
őstag

Windows 10 home van a gépemen, lesz pár kérdésem, de most a legfontosabb...

A Defender-t meg az összes ilyen beépített biztonsági marhaságot hogyan tudom végérvényesen kipusztítani? Metrt ugyan kikapcsoltam a gépházban, de ez nem elég, ugyanúgy szivat. Ne tudjon értesítéseket küldeni, és a fájljaimat se tudja nézegetni a gépen, totál halottá akarom tenni. Hogyan kell ezt?

(#84663) Core2duo6600 válasza Timyyy (#84662) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Feltelepítesz egy másik víruskergetőt, leginkább úgy.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84664) mpo válasza Timyyy (#84662) üzenetére


mpo
veterán

Fölteszed az AVG Free-t, a Windows Defender biztonsági központban a rendszeres vizsgálatot kikapcsolod.
Az egész Windowst úgyse tudod kikapcsolni. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#84665) havri1 válasza mpo (#84664) üzenetére


havri1
félisten

Ezzel én is szívtam, de már beletörődtem.
X idő után valamiért a vizsgálat újra aktív lesz, illetve amit még visszakapcsol, az a felhasználói felügyelet. Én kilövöm a legalsó szintre, de pár nap aztán 1-es szinten van..
Ha kikapcsolom a folyamatos vizsgálatot a defenderben, piros x a tálcán állandó, meg állandóan figyelmeztet.
Zavaró, arogáns.
Alapvetően semmilyen alkalmazást nem szoktam használni, mert tudatosan használom a gépet. Feleslegesen lassítja szvsz. Én is kilőném véglegesen, ikonnal együtt.

havri

(#84666) King Unique válasza Timyyy (#84662) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként minek azt "kipusztítani"? A Defender manapság egyre jobban szerepel a teszteken és egyre jobb védelmet nyújt. Átlagos használatra elég lehet az is. Arról nem beszélve, hogy az legalább teljesen kompatibilis a Windows 10-zel és rendesen működik egy havi összesítő update, illetve egy build upgrade után is. Nem úgy mint egyik-másik külső AV, amelyeknél nem képesek ezt rendesen megoldani, tisztelet a kivételnek... A Defendert akkor érdemes lecserélni, ha valakinek indokoltan egy valamivel erősebb és átfogóbb védelem kell, amit általában a fizetős antivírus szoftverek tudnak. Másrészt, ha pl. a mostanában többeknél előforduló Antimalware Service Executable folyamata nagyon tekerné a CPU-t. De ezt sem mindenki tapasztalta, illetve böngészésnél állítólag böngésző függvénye is stb.

Amúgy meg, ha fel van telepítve egy külső antivírus szoftver, akkor a Defender automatikusan kikapcsol, ahogyan a rendszeres vizsgálata is és nem fog csak úgy magától visszakapcsolódni. Max. a tálca értesítési területén továbbra is ott lesz az ikonja és a biztonsági központ, de a védelem már nem lesz aktív, mert azt a külső antivírus szoftver vette át.

(#84667) jokeph:
Tudom, pont azért írtam azt, amit. :)

[ Szerkesztve ]

(#84667) jokeph válasza King Unique (#84666) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam a defender kb. az egyetlen "ficsőr", ami a kezdetek óta megy, és nincs vele gondom. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#84668) mpo válasza jokeph (#84667) üzenetére


mpo
veterán

Nekem sincs gondom vele, rendszeres vizsgálat is be van kapcsolva, csak azért írtam neki, mert "nem szereti".
A Onedrive amit nem használok, a többi meg úgy van, ahogy települ, nincs kiherélés, nem sokat használom az UWP appokat, a működtetéshez tartozókat nagy ritkán.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84669) Core2duo6600 válasza mpo (#84668) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én azért tettem fel egy másikat, mert akadozott a gép a 1803-ra frissítést követően

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84670) Timyyy


Timyyy
őstag

20 éve nem használok semmilyen vírusirtót és soha az életben nem kaptam 1 vírust se a gépre. Ezt a retkes defendert meg nem lehet leállítani, mert egyfolytában visszakapcsolja magát (inkább nekem ez tűnik vírusnak ha már itt tartunk...). Ja és ha valamit telepítek, akkor előtte mindig rákérdez, hogy BIZTOSS???? (mert ugye gyökérnek néz, mert miért ne), ezt is minden nap kikapcsolom, majd minden másnap újra aktív. :W

Tisztában vagyok azzal mikor, mit és miért rakok a gépemre, nem kell hogy belepofázzon és fájlokat törölgessen, ami nekem még kellett volna. Ezért nem kell másik vírusirtó sem. Ha más megoldás nincs, akkor az összes létező mappát (meghajtót) hozzáadnám a kivételekhez, ez megoldja valamilyen szinten a gondomat?

(#84671) mpo válasza Core2duo6600 (#84669) üzenetére


mpo
veterán

Azt elfelejtettem, hogy az AVG Internet Security van 1 éves előfizetéssel jövő márciusig, a 70%-os kedvezménynek köszönhetően.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84672) King Unique válasza Timyyy (#84670) üzenetére


King Unique
titán

Egy idő után nyilván visszakapcsolja magát biztonsági okokból (helyesen), ha nincsen másik védelem telepítve, ez teljesen logikus. Pont azért írták többen is, hogy a végleges kikapcsolásához pl. másik AV-t kell telepíteni. A programok telepítésénél és indításánál pedig az UAC kérdez rá, meg esetleg a SmartScreen, amelyek eleve a rendszer biztonságát szolgálják és nem javasolt végleg kikapcsolni őket. Ez a mappák és meghajtók viszont nem éppen világos, hogy miért kellene mindent a kivételekhez adni. Nálam ok nélkül általában nem szokott sem a Defender, sem külső AV ugatni. Ha találnak valami szemetet és nem fals riasztás, akkor azt nyilván el kell takarítani és nem tovább tárolni. Amúgy meg rendszerint beállítható a kezelőfelületen, hogy küldjön-e értesítéseket a program, mit csináljon ilyen-olyan probléma esetén, meg ilyenek.

Az egyébként OK, hogy valaki tudatos felhasználó és a naprakész OS + az antivírus szoftver mellett az is védelem egy fontos része, ha nem a legfontosabb. De azért annyira már nem feltétlen lesz penge a user, hogy önmaga mindent folyamatosan kiszűrjön és ellenőrizzen. Pont azért nem árt, ha azt a rendszer, illetve egy külső program megteszi helyette.

[ Szerkesztve ]

(#84673) Doky586 válasza Timyyy (#84670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jól működik a windows és a deffender is így.. Veled van gond, valami vírus megtámadta a cput a fejedben (mint 80 éve is az emberek 99%-át).. :DD

[ Szerkesztve ]

(#84674) mpo válasza Timyyy (#84670) üzenetére


mpo
veterán

20 éve nem használok semmilyen vírusirtót és soha az életben nem kaptam 1 vírust se a gépre.

Nem kötözködni akarok, ahhoz nincs kedvem, de ezt hogy derítetted ki?
Még olyan is kapott trójait, akinek vírusirtó volt a gépén.
Egy esetben a barátom gépén az egész HDD-t meg kellett formázni, mert nem volt semmi olyan, amivel ártalmatlanítani lehetett volna.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84675) havri1 válasza Doky586 (#84673) üzenetére


havri1
félisten

Mondjuk az nagyon durva, hogy mennyit kémked a defender az ember után. Microsoft accba weben belépve, a hdd-k tartalma ugyan nem, de üres hely, kapacitás..minden megvan. :U

havri

(#84676) svgyula válasza mpo (#84674) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mivel írta, hogy a defender törölt olyan file-t is amire neki még szüksége volt ebből következik, hogy valamilyen hekkelést crackot törést csinál(t) a gépen. ilyenkor pedig idegesítő neki ha valaki figyeli Ez viszont nem a defender hanem a "vérpistike" virtus velejárója. Ismerem ezt a fajta hozzáállást, sajnos sokszor hoztak gépet amin egy hasonló "geniiiiii" ügyködött és elveszett minden olyan adat amire tényleg szükség lett volna. Az a megjegyzés "20 éve nem használok semmilyen vírusirtót és soha az életben nem kaptam 1 vírust se a gépre." pedig igaz is lehet úgy hogy soha nem volt online és az összes csatlakozó le van ragasztva :D Egyébként szimpla hülyeség. Akár itt is kaphat vírust egy jóindulatú privát üzenettől................

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84677) mpo válasza svgyula (#84676) üzenetére


mpo
veterán

Tökéletes a vérnyomásom, igaz még soha nem mérték.
Ehhez hasonló a kijelentés.
Ha nem keresel a gépen fertőzést, mert nincs mivel, akkor honnan tudod, hogy nincs rajta?
Erre gondoltam.

Nem biztos, hogy pont így, de Murphy szerint, ha nincs vírus a gépeden, azt jelenti, hogy a te vírusirtód még nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84678) Cs1csó válasza havri1 (#84675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem akarom, hogy BÁRKI is tudja mennyi szabad hely van a HDD-men!! :DDD

(#84679) svgyula válasza mpo (#84677) üzenetére


svgyula
addikt

Hát megmondta nem? Ő látja! :)) Főleg úgy, hogy egyiket-másikat nem is listáz semmilyen file kezelő........ :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84680) #22718208 válasza Timyyy (#84670) üzenetére


#22718208
törölt tag

+1

Nekem ha van ,ha nincs akkor sem történik semmi. Ja de , ha van az eszi az erőforrást fölöslegesen!

Nálunk maximum anyámnak van erre szüksége ,mert pl. a nem tudom milyen képszerkesztőhöz vietnámi oldalakon keres nem tudom milyen plugint. Na ott van risztás bőven :-)

Nagyon idegesítő ,amikor visszakapcsolgatja magát , mert majd ő okosabb a usernél.

[ Szerkesztve ]

(#84681) Doky586 válasza #22718208 (#84680) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos vannak ilyen "Mert ők aztán jobban tudják emberek" (SW1 idézet) hogy nekik nem kell vírusirtó (és frissítés), hiába javasolják azt a Microsoft mérnökei, és emberek ezrei. Miattuk muszáj a microszoft programozóinak kényszeríteni a bekapcsolást, hogy más embereket megvédjenek tőlük, ez nyilván az ártatlanokat is kellemetlenül érintheti..

(#84682) Drachoo válasza Doky586 (#84681) üzenetére


Drachoo
senior tag

+1 :DDD

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#84683) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Win10-ről próbálok távoli asztali kapcsolatot létrehozni WinSBS2011 felé. Azt a hibát kapom, hogy "Az erőforrás eléréséhez használt hitelesítő adatok nem működtek. Adjon meg új hitelesítő adatokat.
A bejelentkezési kísérlet meghiúsult."

Az érdekes az, hogy Win8.1-ről probléma nélkül megy a bejelentkezés. És egy Androidos tabletről is.

Néztem, hogy az MS a 1803-as frissítéssel berakott egy hibát a rendszerbe. Próbáltam kikapcsolni, de nem lett ettől javulás. Valamint itt a hibaüzenet is más.

Valakinek van valami ötlete, hogy mivel javíthatnám ezt meg ?

Előre is köszönöm.

(#84684) woolwich válasza King Unique (#84622) üzenetére


woolwich
tag

Szóval szereztem Windows telepitőt, meg is próbáltam az összes létező megoldási javaslatot amit találtam a neten, de egyik sem vált be.
fix bootrec /fixboot parancsra pl. hozzáférés megtagadva a válasz stb.

Az adataimat igyekeztem a HDD-n tárolni, ahhoz most nem nyúltam. A rendszer az SSD-n van, egy külön partición. Rakjam újra a Windowst? :F

(#84685) King Unique válasza woolwich (#84684) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az nem derült, hogy milyen módban van telepítve a Windows, de ha UEFi, akkor ott a rendszerindítás helyreállítása ennél összetettebb lehet. Viszont, ha tényleg kipróbáltad amit lehetett és nem használsz semmi, akkor ennek lehet újratelepítés lesz a vége. Pláne, hogy itt nem egy szokványos bootolási problémáról van szó, hanem a rendszerpartíció meg lett piszkálva külső programmal és utána jelentkezett. Annál meg nem derült ki, hogy pontosan mi is történt, nem-e lett esetleg pl. megváltoztatva a rendszer működését érintő partíciók helyzete. Aztán, ha a fájlok átmozgatásával járt az átméretezési / összevonási művelet és közben elszállt, az megint nem éppen a legjobb. Ezért kellett volna előtte mentést készíteni a rendszerről és akkor probléma esetén is simán visszaállítható a korábbi állapot.

[ Szerkesztve ]

(#84686) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. HP 250 G3 laptopon alvó állapotból felébresztve a gépet nem csatlakozik a wifi hálózathoz.
Sem a beépített wifin, sem egy TL-WN725N usb-s sticken nem megy .
A gép újraindítása vagy a hálózati adapter tiltása/engedélyezése megoldja a problémát... :U
Driver gond lehet ? :U

Lumia 950XL

(#84687) Cs1csó válasza ZsoltG60 (#84686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyit kipróbálhatnál - nem biztos hogy ez a gond - az eszközkezelőben az eszköz tulajdonságainál az energiatakarékos módot ha be van kapcsolva vedd ki.

(#84688) havri1 válasza Cs1csó (#84678) üzenetére


havri1
félisten

Én meg nem akarom, hogy tudják mit tárolok rajtuk :)

havri

(#84689) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Hello.

Az egéren kívül van olyan cucc, ami felébresztheti a gépet alvásból? A gép közelében sem voltam, és csak úgy felébredt. Visszatettem alvóba, és 1 perc múlva megint. De akkor már frissítést írt ki kékkel, hogy indítsam újra a gépet, ha szeretném telepíteni.

Eszközkezelőben letiltottam az egérnél, hogy felébreszthet. Más esetleg? Mondjuk ez a frissítéses dolog érdekes volt. Egyébként újraindítás után, meg magától ment vissza aludni.. :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#84690) #86564352 válasza Adebayor (#84689) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hálókártya eszközkezelőben, a Windows Update ellen az aktív órák beállítás érdemes, ütemezett karbantartás is lehetséges felébresztheti. Parancssorban a "powercfg /lastwake" és "powercfg /waketimers" és "powercfg /requests" parancsokkal lehet nézelődni. A frissítés egyébként valószínűleg a megszokott keddi patch volt, most ért el hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#84691) Ablakos válasza Adebayor (#84689) üzenetére


Ablakos
őstag

Az energiasémákban van frissítés felébresztési időköz engedélyezés/tiltás.

[ Szerkesztve ]

(#84692) Doky586 válasza Adebayor (#84689) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az egéren kívül van olyan ... ami felébresztheti a gépet alvásból?"

Mondjuk egy macska ahogy átsétál a billentyűzeten.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#84693) jimmy399


jimmy399
senior tag

Windows Build 17.09. Simán nem érzékel internet elérést a wifi-n. Windows 18.03. Ez is simán nem érzékeli.
Nem, nem a szolgáltatói oldalon van hiba, mert a droidos tableten simán van internet elérés. Nem, mert az Arch linux-on simán van elrérés, de ezen a win10-en, hálózat elfeljtése, majd újbóli wpa2 kulcs megadás után urambocsánat véletlen érzékeli, hogy el is éri a netet, akkor megy, az felér egy csodával. Ekkora hulladék szart... A win8.1-ben ilyen gond eleve nem volt, és erre egy újabb rendszer szakarokdik bő nyállal, egy vicc.
2018-at írunk...

--- N/A ---

(#84694) Cs1csó válasza havri1 (#84688) üzenetére


Cs1csó
félisten

DE te ezt írtad: "a hdd-k tartalma ugyan nem, de üres hely, kapacitás..minden megvan. " ebből én azt szűrtem le, hogy azt te sem gondolod hogy a HDD-d tartalmát ismerik az MS de hogy milyen a kihasználtsága tehát statisztikai adatokat tudhat.

(#84695) svgyula válasza jimmy399 (#84693) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem a rendszer inkább valamelyik víruskergető szokott ilyen anomáliát csinálni. Meg ha le van tiltva-mókolva a rendszer. A közelemben levő gépeknél soha nem volt hasonló sem.(6db)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84696) tordaitibi válasza Doky586 (#84681) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Logikai paradoxonokat írtál,
ugye az ártatlanok szenvednek, ezekszerint akkor ŐK is kikapcsolnák a pi...csába mert tele a tökük vele csak nem lehet, azok miatt akik ezt már megtették...? :F

1 hete egy idősebb ismerősöm win7-es pc-je alaplaphibával elhullott, új pc win10. Azóta tépi a maradék haját is Sanyi bácsi mert hogy nézegethesse a csládi képeit meg a fiával skypén beszélhessen, fenn kell tartania egy túlhízott, agresszív mammut rendszert. Orvosoltam a hbvát, ment fel egy minimal Linux a w10 meg ment a levesbe. És ő is akkor a sok hülye tiltogatós user áldozata?

A másik, megfogadtam hogy nem ugatok bele többet az ehhez hasonló témákba, de nem bírom megállni,
a szerencsétlen fórumtárs megkérdezte, hogyan lehet végleg kikapcsolni törölni a defendert. Egyetlenegy érdemi válaz nem történt, jöttek az alternatív okosságok és a trollkodásba hajló "jótanácsok".
Waze ha valamelyikőtök bemegy a henteshez 1 kiló karajért, mit szólna ha hentes mereven elutasítaná, helyette csirkecombot vagy pulykamellet akarna adni, esetleg elkezdené fejtegetni a vegetáriánus életmód előnyeit?
ne akarjuk megváltoztatni már a másikat, hanem ha tudjuk a választ, mondjuk, ha nem maradjunk csendbe. Én ezért kussolok itt sokat mert hülye vagyok hozzá de morálisan néha elszakad a cérnám némely "segítőkész" fórumtárstól.

Bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

(#84697) TRob1 válasza tordaitibi (#84696) üzenetére


TRob1
veterán

"a szerencsétlen fórumtárs megkérdezte, hogyan lehet végleg kikapcsolni törölni a defendert. Egyetlenegy érdemi válaz nem történt, jöttek az alternatív okosságok és a trollkodásba hajló "jótanácsok"."

Már bocs, de épeszű ember erre nem is ad "érdemi választ". Meg más olyan törlésére sem ami alapból nem törölhető... Még egyszer bocs (a nem épeszűektől is ;] ), de nem kell senkinek elősegíteni az esetleges még több anomáliát, "rejtélyes" rendszerhibákat.

¤ R'n'R ¤

(#84698) mpo válasza tordaitibi (#84696) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos nekem is elszakad a cérnám, pedig 10 percet morfondíroztam, hogy válaszoljak-e.
A 74 éves barátomnál (többieknél is) föltettem a Windows 10-et amikor ingyenesen lehetett váltani.
Mindkét fia a családjával külföldre költözött, naponta megy a Skype.
Az Aldiban vásárolt 4 éves laptopja azóta is gond nélkül megy, a naprakész Windows 10-zel, Defenderrel és AVG Free-vel.

túlhízott, agresszív mammut rendszert

Még senkit nem harapott meg, a szobát sem hízta ki.

Orvosoltam a hbvát, ment fel egy minimal Linux a w10 meg ment a levesbe.
Remélem nem orvos vagy autószerelő vagy.
Az lenne jó, ha 30e Ft-ért vette volna a Windows-t, ami ment a levesbe.

És ő is akkor a sok hülye tiltogatós user áldozata?
Ő a te áldozatod!

Ha sósavat akarsz inni vagy egész nap napozni és azt mondom, hogy ne tedd, akkor ez is
az alternatív okosságok és a trollkodásba hajló "jótanácsok" lesznek?

Ezért nem jó a hentes hasonlat sem.

Én ezért kussolok itt sokat mert hülye vagyok hozzá
Ezt meg te írtad magadról.

Én még finom voltam, de Doky586 nem biztos, hogy az lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84699) dchard válasza TRob1 (#84697) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen egyetértek tordaitibi fórumtárssal.

Az önmagában is elképesztően idegesítő, hogy olyan - nem a rendszer működéséhez szervesen kapcsolódó -komponenseket a Microsoft még rendszergadaként sem tesz kikapcsolhatóvá (20 év alatt sem sikerült a komponens szeparáció...), vagy hogy amit enged kikapcsolni, azt is figyelmeztetés nélkül néhány nap után visszakapcsolgatja, de hogy van aki szerint ez így teljesen rendben van, és tapsikol is hozzá, sőt: az a hülye akit ez a fajta működés zavar, az már egészen elképesztő.

Nálam le van tiltva a windows tűzfal, de a service-t nem tudom kilőni rendszergazdaként sem. A defender security faszság ugyanez. A windows update-et le tudom lőni, de pár nap után megint fut. A security centert ugyanez. Semmi szükségem rájuk, eszik az erőforrást, és nem tudm őket kiszedni. Egyáltalán honnan veszik a bátorságot, hogy automatikusan visszaállítgatnak dolgokat, amiket a felhasználó megváltoztat?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84700) #86564352 válasza tordaitibi (#84696) üzenetére


#86564352
törölt tag

Volt érdemi válasz: ha felteszel másik AV-t akkor a Defender háttérbe vonul. Kikapcsolni pedig csak ideiglenesen lehet, nagyon helyesen. Azért azon ne csodálkozz szakmai topikban leszólják a "mindent letiltok, nem használok semmilyen védelmet, nem frissítek" vérpistikéket.

(#84699) dchard: A Windows a Microsofté, te csak használó vagy, feltételeket elfogadtad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.