Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84851) Rasiel válasza mpo (#84840) üzenetére


Rasiel
senior tag

Kicsit sokallom őket, nálam a Windows mappa 19 GB, a Users-en belül a mappám pedig 3,5 GB.

Lapozófájllal kapcsolatban sok eltérő vélemény van. Én speciel mindig fix méretre szoktam állítani, tehát a kezdeti és a maximum méretet is azonosra és, ha van megfelelő mennyiségű hely a meghajtón, akkor a 4-8 GB-ig állítom be, attól függ, mennyi a fizikai memória az adott PC-ben.

[ Szerkesztve ]

(#84852) Doky586 válasza emiki6 (#84841) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#84853) King Unique válasza lacibacsi (#84849) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván a Program Files mappába, mert az az alapértelmezett, illetve normál esetben eleve a rendszerpartícióra (C) szokás és javasolt telepíteni a programokat. SSD-nél is nyilván, mert pont az lenne a cél, hogy a programok is gyorsan induljanak és működjenek. A lassú HDD-re nem sok értelme van telepíteni őket, sőt ez esetben felmerül, hogy akkor minek használ egyáltalán SSD-t a user... Ráadásul a kímélés végett sincs semmi értelme, nem szükséges semmilyen letiltás, áthelyezés stb. csak azért, mert SSD a rendszermeghajtó. Max. a tárhely felszabadítása miatt lehet indokolt némelyik megoldás. Na de, ha valaki eleve sok és eleve tárhelyigényes programokat akar telepíteni, akkor inkább előtte kellene meggondolni a dolgot és az igényeknek megfelelő tárolókapacitású SSD-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#84854) jeni


jeni
félisten

Hello
Banális kérdés. A korábbi gépemen a Win 10 Pro van. A most összerakott gépemen a Win 10 Home van. Fel lehet cserélni tisztán a két lapon a rendszert?

(#84855) #86564352 válasza emiki6 (#84839) üzenetére


#86564352
törölt tag

14,5 GB a Windows mappám.

(#84856) Doky586 válasza emiki6 (#84841) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az 'Allocated' oszlopot nézd. A 'size' oszlop nálam is 10+ GB-al többet mutat és kevésbé közelíti a valóságot.

(#84857) n42


n42
tag

Sziasztok, a Windows 10 Defender biztonsági központ másnak is elszürkült a napokban? Nem tudom hova tenni a jelenséget, vírus lenne?

(#84858) mpo válasza Doky586 (#84856) üzenetére


mpo
veterán

Föltettem a Tree Size programot.
A Windows mappa a Size és az Allocated 33 GB, a % of Parent (allocated) 46%.
A User 9,5 GB, pedig 13%.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84859) Zoz válasza jeni (#84854) üzenetére


Zoz
őstag

Ha mindkét géphez dobozos kiadást vetted meg, akkor igen. Az OEM az géphez (alaplaphoz) kötött (elméletben, bár gyakorlatilag megoldható, jogászok meg majd vitatkoznak rajta, hogy mennyire jogtiszta :) ).
Mondjuk ha Pro kell, akkor miért nem azt vetted az újhoz is?

(#84860) Doky586 válasza mpo (#84858) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Add össze a foglalt és a szabad méreteket, hogy ki jön-e a lemez mérete pontosan? [kép]

(#84861) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy értelmes hír a Microsofttól: Fukarkodik az újításokkal a Windows 10 őszi frissítése

"A jelenleg elérhető információk alapján az őszi csomag alig hoz majd funkcióbeli újítást, a fejlesztők inkább a hibajavításokra helyezik a hangsúlyt, amely a tavaszi (1803) verzió balül elsült rajtjának ismeretében érhető hozzáállás."

Habár:

"Bár a kezdeményezés jól hangzik, a Windows 10 frissítéseivel ez eddig bemutatott legtöbb újítás nem aratott nagy sikert a felhasználók körében. "

Majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84862) mpo válasza Doky586 (#84860) üzenetére


mpo
veterán

Tree size szerint és a Total Commander szerint a képen a teljes méret (237) és a szabad hely (180) megegyezik.
Allocated 73369,4 MB
Free space 180 GB a 237 GB-ból.

Ez 253,3 GB.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84863) lacibacsi válasza mpo (#84850) üzenetére


lacibacsi
addikt

A gyerekek Lego mániásak... Azok a programok meg 20-30GB alatt meg sem állnak... A 128 GB-os SSD (most csak arra futotta) nem elég erre. (Mondjuk pont ezeket simán lehet akárhová telepíteni, csak példának mondtam...)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84864) mpo válasza lacibacsi (#84863) üzenetére


mpo
veterán

Hát akkor pár másodpercet várnak az indulásra, ki fogják bírni, ennél többet kibírtunk mi a kezdeti technikával a 40 MHz-es processzorral és minimális memóriával. Talán 640 KB volt, de öregszem és felejtek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84865) lacibacsi válasza mpo (#84864) üzenetére


lacibacsi
addikt

286-os Intel proci, 128 MB RAM és óriási, 13GB-os merevlemez. Valahogy így kezdet én is 1999-ben a PC-korszakot... :K

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#84866) mpo válasza lacibacsi (#84865) üzenetére


mpo
veterán

Az már egy erőmű volt.

Az IMB PC AT még cocom listás volt, de bejött valahogy, egyébként 300e Ft, 1 MB RAM, 40 MB HDD és nem volt a fizetésem 10e Ft. Nem az enyém volt, hanem a munkahelyé.
Akkor más számrendszer volt divatban. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84867) emiki6 válasza Rasiel (#84851) üzenetére


emiki6
veterán

Melyik mappa van tele "szeméttel"?

Igaz van vagy 3 éves a rendszer.
A Users nekem csak azért sok, mert nem tartom eléggé karban és van vagy 5 giga appdatám.

[ Szerkesztve ]

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84868) #77646080 válasza n42 (#84857) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem, nálam rendben teszi a dolgát.

(#84869) #86564352 válasza emiki6 (#84867) üzenetére


#86564352
törölt tag

System32 nálam 3,4 GB. Ebben a DriverStore mappát nézd meg és keress rá itt a topikban mert az hajlamos elhízni több gigára. Régebben nekem volt olyan minden frissítéskor szépen eltette magának a drivereket másolatban és csak gyűltek.

Közben ezen a héten is jött egy új frissítés: KB4100347

(#84870) Doky586 válasza mpo (#84862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetedben: 237-(73369/1024+180)=-14.6 ez nálam csak -3
Én tisztán telepítettem, nem lehet hogy te klónoztál? ezért van ilyen sok 'hibád' dupla fileod?

[ Szerkesztve ]

(#84871) emiki6 válasza Doky586 (#84870) üzenetére


emiki6
veterán

Nem klónoztam.

Na, csináltam egy tisztogatást a driverstore-ból, meg amúgy is átnéztem a kacatjaimat, ami olyan áttettem a HDD-re. Az "árva" fájlokat is.

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84872) #22718208 válasza Timyyy (#84662) üzenetére


#22718208
törölt tag

A lényeg , hogy

a kompjúteere mindig kell vírusírtó, mer ki tuggya mit szed össze az interneten ,meg amúgyis megtámadhajta valaki ímélben is vagy egy fészbukvírussa. haveromnak az ismerősének a gépe is olyan vírust beszopott valahonnan, hogy tönkretette a vincsesztert és ki kellett dobni

Szóval , ne akard kikapcsolni :)

(#84873) Doky586 válasza emiki6 (#84871) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használd a lemezkarbantartót admin módban (vagy a rendszerfileok törlésére kattintva).

(#84874) dchard válasza #22718208 (#84872) üzenetére


dchard
veterán

Vigyázz, mert pillanatok alatt beszippanthat az agit prop ügyosztály egy ilyen kis ironizálásért. Lehet küldik a fekete volgát is.

Az eredeti kérdésfelvetéssel kapcsolatban, úgy néz ki group policy-ben kellő búvárkodással ki lehet gyomlálni a defendert is meg a windows update-et is. A service továbbra is fut, de így már valóban nem csinál semmit. A megoldás tartósságát az idő fogja eldönteni, ebben a pillanatban nem esküdnék meg, hogy örökre így marad.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84875) emiki6 válasza Doky586 (#84873) üzenetére


emiki6
veterán

Tényleg, az is van! :R

A Windowst így sikerült letornászni 23 GB-ra, illetve mivel szabadítottam fel egyéb helyet az SSD-n már csak 89 GB foglalt. A padefilet pedig visszaállítottam automatára, egyelőre még kicsi, de gondolom ha akar majd megnő... Köszönöm a tippeket! :)

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84876) svgyula válasza mpo (#84866) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem az elsőnek még doboza sem volt úgy halásztam össze az alkatrészeket 286 20Mhz 512kb Ram nagy floppi 720 kb 20MB Hdd no egér! ISA buszos CGA!! monitorvezérlő. Egy kis TV-n ment a DOS talán 3(?) az asztal meg tele volt vele........ Valamikor 92 környékén. Az első win még CGA monitoron futott. A következőből már kivették ezt az opciót. Pedig szerettem azt a kis TV-t :B

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84877) tordaitibi válasza koko52 (#84784) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kissé késve, igaz régebben xp-n de ugyanez volt. Amit találtam akkor és segített, lehet most is jó még:

a) lehetőség: csak hagyd éjszakára a gépet bekapcsolva. Ne csináljon semmit, legyen üresjáratban. Elvileg reggelre megoldja magától.
b) lehetőség: nyiss egy parancssort, majd írd be a következőket, minden sor után entert ütve:

c:
cd \
cd C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319

ngen executequeueditems

Ha az a probléma okozója, amire gyanakszom (lefordítatlan .NET assemblyk lassítják a hálózati kapcsolódást és a programindulásokat), akkor ez rendbe fogja tenni.

(#84878) rumkola válasza lacibacsi (#84865) üzenetére


rumkola
veterán

megkoptak nagyon az emlékeid :DDD

(#84879) mpo válasza Doky586 (#84870) üzenetére


mpo
veterán

Foglalt terület:
Treesize: 73369/1024=71,64 GB
TC-ben 57,8GB
Különbség: 13,84 GB

A Windows lemezkezelés szerint 237,92-179,90= 58,02 GB a foglalt terület.
Ha nem teszem föl a Treesize-t, akkor ezeket néztem volna és ~ 58 GB foglalt terület.

Miért mutat többet a Treesize, mint a másik kettő?

Ha érted, akkor már elavult.

(#84880) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismét előjött a rendszerindításkor a kék halál, ezért megpróbáltam utánajárni az okának. A verifier.exe-vel a nem Microsoft drivereket teszteltem le. 5db kék halálig mentem el, majd csökkentett módban lekapcsoltam a verifier.exe-ét. A WhoCrashed-el analizáltattam a dmp fájlokat. Kettő talált, a sandboxie és a HitmanPro.Alertet. Mindkettőből a legújabb volt fenn. Uninstalláltam őket, majd ismét elindítottam a nem Microsoft driverek tesztelésére a verifier.exe-t. Most már nem volt kék halál, csont nélkül lefutott. Lekapcsoltam a verifier.exe-ét. Remélem ez megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84881) Geth válasza mpo (#84879) üzenetére


Geth
addikt

Symbolic linkre keress rá első körben.

(#84882) Soulles válasza Soulles (#84818) üzenetére


Soulles
tag

Szia, gondoltam adok egy gyors fídbeket :)

Az Nvidia meg a Logitech drivere ütközött a kártya beépítése után. Mindkettőt ki kellett herélni és visszarakni.

Komolyan itt tartunk 2018-ban, hogy egy nyamvadt videokártyát nem lehet ki- és vissztenni mert összeszarja magát a rendszer? Mesés...

(#84883) Geth válasza Soulles (#84882) üzenetére


Geth
addikt

Indokolatlan többes szám :)

(#84884) Syl válasza Soulles (#84882) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem biztos, hogy ez a rendszer hibája. Ha a VGA szoftverei nem piszkálnának olyan mélyen bele a rendszerbe, nem lenne velük ennyi baj.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84885) mpo válasza Geth (#84881) üzenetére


mpo
veterán

Köszönöm, megnéztem, de a Treesize free-ben nem találok ilyen opciót.

Az SSD-hez kapott Samsung Magician szerint a 238 GB-ból 180 szabad, vagyis 58 GB a foglalt.
A TC, lemezkezelés, Samsung Magician szerint is 58 GB a foglalt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84886) Geth válasza mpo (#84885) üzenetére


Geth
addikt

A fogalom miatt írtam, ezeket és társait számolja többször.

(#84887) emiki6 válasza mpo (#84885) üzenetére


emiki6
veterán

WinDirStat-tal is megnézheted, elv olyan mint a treesize

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84888) Soulles válasza Syl (#84884) üzenetére


Soulles
tag

Ha belepiszkál ha nem, igazából lényegtelen is szerintem. Nem szarni kéne ki a drivereket rakásra, hanem még egy kis időt teszteléssel tölteni. És még az NVIDIA tud drivert irni.... :))
Mostanában amúgy is tele van velük a tököm mert a saját! install shieldjük lehetetlenné teszi a Mental Ray telepítését (ami ugyancsak tőlük származik). Azért a rakás pénzért amit az ember szoftverért ill. hardverért kifizet, nyújtani is kéne valami minőség szerűt....

A hangnemért utólag elnézést.

(#84889) Syl válasza Soulles (#84888) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagyis a vga gyártók a hibásak a sz*r szoftvereikkel. Ezt mondom én is.
Érdekes, hogy az én kis mini-itx gépem már túlélt pár frissítést és soha nem volt gond a driverekkel, kék halálokkal. Ja, intel hd van a cpu-ban. Lehet az intel tud drivert írni? :B (linuxon sem kell vele semmit bűvészkedni - just works)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84890) mpo válasza emiki6 (#84887) üzenetére


mpo
veterán

Az még megvan, félretettem. :D
Jó program volt már akkor is.
Jól jön, ha nem tudom mitől annyi egy mappa, mert fájltípusok szerint is mutatja.
Látom még mindig az 1.1.2 a verzió, 2007-óta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84891) Soulles válasza Syl (#84889) üzenetére


Soulles
tag

Igen, ahogy írod! :K

Szerk.: Egy jó ideig integrált GPU-ról (I5-6600k) futott a rendszer, egyszer sem volt bajom semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#84892) emiki6 válasza Syl (#84889) üzenetére


emiki6
veterán

Most, hogy beszart a kártyám én is a 2500K integráltját használom... Azon vittem végig a portal 1,2-t most, nem is gondoltam volna, hogy képes elfuttatni őket... :D

mpo: Üsse kő, akkor letöltöm én is :D

[ Szerkesztve ]

The internet used to be a place to escape reality. Now reality is a place to escape the internet.

(#84893) dchard válasza Syl (#84889) üzenetére


dchard
veterán

"Vagyis a vga gyártók a hibásak a sz*r szoftvereikkel."

Amit a Microsoft jó pénzért tanusít (WHQL). Nyilván nem gondolom, hogy a WHQL minden runtime állapotot le is tesztel, de azért egyoldalú felelősségről beszélni ebben az esetben minimum kérdéses.

"az intel tud drivert írni?"

Ha tud is, nem mindig akar. Lásd: a két év alatt eltűnő terméktámogatást egyes hardverekhez. A linuxot azért sem érdemes ide keverni (tök mindegy, hogy melyik gyártó), mert az esetek döntő részében a disztribúcióval érkező drivereket nem a gyártók, hanem a közösség hozta létre. Nem is kerül be egyik disztróba se gyártói driver, amíg nem hozátk azt nyilvánosságra GPL licence alatt, ami sajnos elég ritka.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84894) Soulles válasza dchard (#84893) üzenetére


Soulles
tag

Itt ami különösen zavar, hogy fizetsz az Nvidianak, MSnek, Intelnek stb stb.
Minimum elvárt, hogy a bezsebelt pénzért, főzzenek ki valami ehetőt. Az, hogy kinek ez mennyibe fáj a cégek részéről azt boxolják le egymás között. Egyik se templom egere...

(#84895) Syl válasza dchard (#84893) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt a támogatást nem értem. Nekem egy harmadik generáció core processzorom van intel hd2500 vga-val. Vagyis őskövület. És mégis, a Win hibátlanul megy vele, hibátlanul frissül. Ja és a közelmúltban adott ki az intel friss driver rá.

Tudtommal a linuxhoz az intel készítette a drivert, amit a kernelbe pakolnak bele, nem közösségi munka.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84896) #86564352 válasza Kékes525 (#84861) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sok apróság lesz benne: [link]

Amit én várok:
Edge autoplay tiltás
OneDrive automatikusan 30 nap után "csak felhő" státuszra állítja a korábban letöltött fájlokat
Defender újítások

Lesz még:
kozmetikai javítások
visszakerül a csak szöveg méretének változtatása
felhős vágólap

(#84897) dchard válasza Syl (#84895) üzenetére


dchard
veterán

Soulles: abszolút igazad van, csak arra céloztam, hogy itt több szereplős a történet :)

Syl: az intelnél visszatérő probléma, hogy bizonyos grafikus hardverekhez (ha jól rémlik atomokkal volt ilyen), nagyon rövid idő után nem adtak ki új drivert, még az is rémlik, hogy ez pont a win10 megjelenésével függött össze, és az 1-2 éves hardverhez nem készült win10 driver. Nagy volt a népharag, talán ennek hatására végül született valami megoldás, de ebben nem vagyok biztos.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84898) #86564352


#86564352
törölt tag

Akinek tetszett a MacOS Mojave bemutatón a dinamikusan változó háttér, elkészült a Windows verzió: WinDynamicDesktop néven kell keresni az áruházban. Githubról az .exe változat itt.

(#84899) csoki98


csoki98
tag

Üdv!
Új ssd-re telepítettem win 10-et, eddig tökéletesen működött, de nemrég elkezdte dobálni kékhalállal ezt a hibakódot: 0xc000021a.
Azóta bootloopban van, egy javítás se sikerült. Újratelepíteni nem szeretném , maximum a végső esetben.
(Bocsi ha kevés infót adtam meg) :R

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#84900) Doky586 válasza mpo (#84879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A TC és a beépített filekezelő nem lát bele olyan fileokba és könyvtárakba amik rejtettek vagy nincs jogosultságod hozzájuk (pl systemvolumeinf) ezért ezeket 0 nak számolja. Csak az üres helyet adják helyesen. Ezért kell a treesize free-t használni..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.