Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84951) Doky586 válasza Steelmanus (#84946) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Installálni kell a DirectX 9.0c -t...

(nem bedőlve mindenféle ellentétes híresztelésnek hogy az új DX-ek helyettesítik)

[ Szerkesztve ]

(#84952) hackeeeee válasza Doky586 (#84951) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van! :R

Véleményem szubjektív...

(#84953) tomazin


tomazin
veterán

totál láma kérdés lesz...

szóval kaptam a szomszédtól egy qilive márkájú gépet (amihez úgy látom alapból jár egy win10), h nem tudja a jelszavát a windowshoz. megvették neki auchanban, angolul nem tudott, úgyhogy valamit beirkált mindenhova, csinált egy outlookos email fiokot. ezután ügyesen elfelejtette a jelszavát.
supportnak irtam már, de mivel semmi szolgáltatást nem használt igy elhajtottak. sem a dobozon, sem a gépen nincs matrica, hogy legyaluljam és a seriallal ujrarakjam.
mit érdemes tenni, hogy egyszerűen megoldódjon a dolog?

(#84954) King Unique válasza tomazin (#84953) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített gép, akkor azoknál már eleve nem matricáznak, hanem az UEFI BIOS tartalmazza a termékkulcsot, a Windows is onnan olvassa ki. Vagyis egy újratelepítésnél nem kell semmit beírni, mivel automatikusan aktiválódni fog. Max arra kell figyelni, hogy a megfelelő kiadás (pl. Home / Pro) legyen telepítve, de ilyenkor elvileg automatikusan az lesz a telepítőben kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#84955) mpo


mpo
veterán

Mi van ma, hogy ide negyedóránként be kell jelentkeznem?
Tudom van opció, időkorlát nélkül, de eddig nem volt rá szükség.

Közben már ki is rúgott, most időkorlát nélkül próbálom.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84956) Doky586 válasza tomazin (#84953) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mit érdemes tenni? valami memóriaserkentő készítmény beszerzése legközelebbi eset előtt, vagy jegyzetfüzet (papír).. :K

(#84957) mpo válasza Doky586 (#84956) üzenetére


mpo
veterán

Szomszédasszony (68 éves) a gmail-ben elfelejtette a jelszót, másodlagos e-mail nem volt megadva, csak a mobilszám.
Jó akkor kérjünk kódot.
Csakhogy az a mobil kártyával együtt a múlté, új van helyette.
Nehéz ügy volt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84958) Kékes525


Kékes525
félisten

Véletlenül rákliktelkem az automatikus karbantartásra és most pörgeti a CPU-t. Ez mit csinál? Probléma nélkül leállíthatom? [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84959) mpo válasza Kékes525 (#84958) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem várd meg a végét.
Néha úgyis ajánlott fölállni a gép mellől.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84960) Kékes525 válasza mpo (#84959) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Mit csinál?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84961) Ablakos válasza Kékes525 (#84958) üzenetére


Ablakos
őstag

Hülyét kapok ettől a kettősségtől. :O Amit linkeltél az persze megvan (cmd.exe => control +enter), de az új felületen szinte megtalálhatatlan.

(#84962) Kékes525 válasza Ablakos (#84961) üzenetére


Kékes525
félisten

"de az új felületen szinte megtalálhatatlan."

Az elérési útja felül látható. Másrészt a kereső is megtalálja. Amúgy tedd le a vezérlőpultot a taskbarra, mint nálam van és akkor azonnal eléred.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84963) pendre54 válasza Kékes525 (#84958) üzenetére


pendre54
addikt

Én meg most direkt kíváncsiságból :) elindítottam, ezt az automatikus karbantartást, és 3-4 perce figyelem a proci terhelését(i7-4790), de szinte végig ilyen 14-22 % között mozog csak, de jellemzően inkább 20 % alatt, szóval nálam nem olyan vészes.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84964) Kékes525 válasza pendre54 (#84963) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint láthattad a képről nálam is 20 alatt (16.9) volt. Viszonylag gyors gépem van (i5-8400).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84965) mpo válasza Kékes525 (#84964) üzenetére


mpo
veterán

Legalább dolgozik. :)
A System Explorer is mutatja az uptime és idle időket a képen.

Ha érted, akkor már elavult.

(#84966) pendre54 válasza Kékes525 (#84964) üzenetére


pendre54
addikt

Ja, igaz, csak én már nem húztam el jobbra a csúszkát, hogy megnézzem, mi van a kép jobb sarkában. :D A beírásod alapján, én ilyen 50-60 % körüli használatot vélelmeztem, ezért reagáltam rá, de így szerintem teljesen ok.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84967) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy lehet e a win10 fájlkezelőjében, bal felső sarokba egy gyors nyomtatás parancsot varázsolni. A betekintő ablak tartalmát szeretném egy kattintással nyomtani. pl ha egy pdf-re kattintok , az megjelenik a betekintőben és azt szeretném nyomtatni. Alapból azt hittem, hogy a gyorselérési eszköztárban benne van... de nincs, és azt sem tudom, hogy oda lehet e betenni...?

(#84968) Dendytv válasza Dendytv (#84601) üzenetére


Dendytv
senior tag

:F

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#84969) Core2duo6600 válasza Dendytv (#84968) üzenetére


Core2duo6600
veterán

[link]
[link]
[link]

És végül maga az MS : [link]

Vagy az ipon : [link]

A termék árából lehet következtetni arra, hogy az milyen kiadás.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84970) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Ha volt már a téma elnézést, visszaolvastam, de nem találtam megoldást.

Két napja egy rokonom hívott, hogy a laptopja frissített, majd azóta nem indul el a windows 10. Elég sok dolgot próbált, egyszerűen nem hajlandó elindulni a frissítés óta.

Én ma ugyanígy jártam az asztali gépemmel. Mindkettő X64 Win10. Van valami ötletetek, mit lehetne vele kezdeni?

Köszönöm.
szerk: Újra telepítés nem igazán lenne jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#84971) Cs1csó válasza huszi.gyb (#84970) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kell csinálni egy windows telepítős pendrive-ot és arról megpróbálni indítani egy javítást, értelemszerűen az a windows 10 build legyen rajta ami a gépen is van.

(#84972) krealon válasza huszi.gyb (#84970) üzenetére


krealon
veterán

"Két napja egy rokonom hívott, hogy a laptopja frissített, majd azóta nem indul el a windows 10. Elég sok dolgot próbált, egyszerűen nem hajlandó elindulni a frissítés óta.

Én ma ugyanígy jártam az asztali gépemmel. Mindkettő X64 Win10. Van valami ötletetek, mit lehetne vele kezdeni?"

Ismerosom Toshiba notebookja a gyari (elavult) UEFI modban jart ugyanigy.
UEFI frissites hianyaban csak kompatibilis (CSM) modban lehetett eletre kelteni.
Persze az ujratelepites eleott adatot kellett menteni.

(#84973) havri1 válasza #86564352 (#84943) üzenetére


havri1
félisten

Ó, köszi!! :R

havri

(#84974) theubul válasza theubul (#83335) üzenetére


theubul
újonc

Sziasztok!

Kb egy hónapja kérdeztem, de még nem érkezett rá reagálás (legalábbis nem találtam).
Az is lehet, hogy nem a megfelelő topikban próbálkozom...

"Sziasztok!

Win10-rő távoli asztallal szoktam használni egy Win7-es gépet.
Van rá mód valamilyen formában, hogy legalább az egyik gépen kilistázzam mikor és mennyit voltam bejelentkezve a távoli asztalon?
Pl valamilyen PowerShell script, vagy EventViewer listára gondolok.
... vagy más beépített eszközzel való lekérdezés érdekel.

Előre is köszönök minden segítséget!"

(#84975) Kékes525 válasza theubul (#84974) üzenetére


Kékes525
félisten

A bejelentkezéseket, ha jól emlékszem, Windows 7-nél az eseménynapló tartalmazta. Szerintem Windows 10-nél is tartalmaznia kell. Alaposan szétnéztél ott? Esemény napló ==> Windows-naplók ==> Biztonság. Ezt nézd meg a távoli gépen. A 10-es gépen, ahonnét a hívást kezdeményezed, az Esemény napló ==> Windows-naplók ==> Alkalmazás részben kell lennie, szerintem. A bejelékezési és kijelentkezési, illetve a távoli asztal kliens elindítását és megállításának idejét kell tartalmaznia. A kettő különbsége az eltöltött idő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84976) tomazin válasza King Unique (#84954) üzenetére


tomazin
veterán

köszi, meg is oldotta!

(#84977) huszi.gyb válasza Cs1csó (#84971) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm szépen, megpróbáljuk.

www.dongosofor.hu

(#84978) theubul válasza Kékes525 (#84975) üzenetére


theubul
újonc

Hali!

Köszönöm! Megnézem mindkét gépen.

(#84979) zolee001 válasza theubul (#84974) üzenetére


zolee001
őstag

ITT egy script ami emberi formátumban kilistázza

(#84980) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Ezt a felületet hogyan lehet előbányászni más alkalmazásoknál? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#84981) dchard válasza dchard (#84613) üzenetére


dchard
veterán

Saját alaplap-proci-memória cserés platform váltós storym révbe ért, gondoltam megosztom a sikeres átállást.

Annyit csináltam, hogy az utolsó kikapcsolás előtt még felraktam az új alaplaphoz tartozó chipset drivert, a hardvert kicseréltem, windows az első induláskor már a boot során jelezte, hogy új hardvert telepít, 2-3 perc homokóra és kész is volt. Minden működik, nálam nem volt semmi gond, amiket mások jeleztek, proci is, szálak, magok, cache stb. is mind stimmel szépen felismerte, prime95-nél láthatóan ki is terheli őket.

A boot és néhány alkalmazás indulása is érzhetően gyorsabb lett, egyébként égető különbség nincs de nem is vártam. A lényeg, hogy minden működik, semmilyen különleges eljárásra nem volt szükség.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#84982) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Van valami log fájl ahol van bejegyzés hogy mióta megy a Windows? Konkrétan mióta van telepítve? Az annyira nem érdekel hogy hányszor volt ki/bekapcsolva csak az hogy mióta fut a Win.

(#84983) mpo válasza Dolphine (#84980) üzenetére


mpo
veterán

Gépház:
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84984) mpo válasza Joshi (#84982) üzenetére


mpo
veterán

Nálam a C:\-n
ezek létrehozási dátuma mutatja, de bonyolultabb módszer is biztos van.
$Recycle.Bin
OneDriveTemp

Ha érted, akkor már elavult.

(#84985) Joshi válasza mpo (#84984) üzenetére


Joshi
titán

Akkor jól sejtettem, 2015 novembere óta van fent a Winfos. Azért kérdeztem, mert mostanában elkezdett olyat csinálni a gépem, hogy duplákat kattint az egér, de a billentyűzet is néha érdekesen működik. Korábban kérdeztem hogy mitől lehet ez, de az egér beállítása nem változtat semmin. Több beviteli eszközt is próbáltam de ugyan az. Vírusom sincs mindig használtam vírusirtót, de telepítettem Mallware progit is. Minden rendben van de mégis ezt csinálja. Lehet hogy újratelepítem a Winfost.

(#84986) Core2duo6600 válasza Joshi (#84982) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az Aida64 megmutatja, de a frissített windows nál a frissítés dátuma fog szerepelni, mint telepítési dátum.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84987) Joshi válasza Core2duo6600 (#84986) üzenetére


Joshi
titán

Az Aida is a Gépház->Névjegyből veszi az adatokat, de az természetesen az utolsó frissítés dátuma azaz 2018.05. Ahogy írtam igazából nem is ez a lényeg, inkább az hogy már régi a Winfos és le kell gyalulnom, mert ez a beviteli bug nagyon idegesít.

(#84988) mpo válasza Joshi (#84985) üzenetére


mpo
veterán

Az egér duplán kattintott, még garanciális volt, kicserélték.

Egyébként Windows a neve, ha ennyire nem bírod használj mást.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84989) Joshi válasza mpo (#84988) üzenetére


Joshi
titán

Minden egérrel ez van, vagy akkor behalt mindegyik egér? Még annyit megpróbálok hogy szétszedem az egeret és kitisztítom, de nem hinném hogy egy időben ment volna tönkre mindegyik egér. Nem tudok használni mást mert csak Win10-en van DX12, és a legtöbb program csak ezen fut. De ezt te is tudod.

(#84990) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert még nem történt ilyen velem. Szeretnék eredeti windows 10-et vásárolni. ;] Eddig laptopjaim voltak, azokon eredeti win volt mindig. Asztali gépet rakok össze, honnan vásároljak Windows 10 oprendszert, amit újra és újra felrakhatok, ha a hardver cserélődik?

Elég nagy szórást látok árak tekintetében 15k-tól 45k-ig és nem vágom, mi a különbség...

[ Szerkesztve ]

(#84991) mpo válasza zsoltee10 (#84990) üzenetére


mpo
veterán

Eldöntöd, hogy Home vagy Pro kell, ezt az MS oldalán megtalálod.
Az OEM csak arra gépre telepíthető, amire először fölteszed és aktiválod.
A dobozos termék amit te keresel.
Itt megkérdezheted:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#84992) Cs1csó válasza zsoltee10 (#84990) üzenetére


Cs1csó
félisten

Asztali gépre megéri RETAIL Windows 10-et venni, hiszen ezt - ha igaz - ÖRÖKRE szól, nem csak kb. 3 évre mint a régebbi oprendszerek melyekből 3 évente jött ki új.

(#84993) vlevi válasza Cs1csó (#84992) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Windows10 örökre szól.
Legalábbis ez a marketing rizsa, hogy a Win10 az utolsó, és ezentúl csak frissítik.
Egyébként ez pont látszik is, hogy nem emiatt kell RETAIL, mert a Win10 megjelent 2015-ben, vagyis most járna le az általad említett 3 év, azonban még mindíg a win10-t fejlesztik, bővítik, most ősszel jön ki a redstone5, és már készül a 6. nagy frissítés.
Ráadásul, mivel a win10-re ingyen lehett frissíteni a win7-ről is, akkor már arról van szó, hogy én egy 9 éve megvásárolt szoftver licenszkulcsával használom a gépet.
A Retail ezért nem azt jelenti, amit te írtál. Hanem azt, hogy az nem kötődik az adott számítógéphez , a telepített windows bármikor átvihető másik gépre. Ellenben az OEM csak arra a gépre telepíthető, amire megvetted.
Engem egyelőre nem érint ez az OEM dolog, mert az Ivy Bridge-s gépem még bírja a kiképzést (2012-es kiadás).

(#84994) havri1 válasza vlevi (#84993) üzenetére


havri1
félisten

Mondjuk ebben az esetben egy W7 pro kulcs is megérné még, ha hivatalosan telepíthető vele a 10 pro, és jogtiszta is, nem?

Szerk.: Na, azt hittem az már olcsóbb, de nem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#84995) Dendytv válasza Core2duo6600 (#84969) üzenetére


Dendytv
senior tag

:R :R :R

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#84996) Doky586 válasza vlevi (#84993) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A Windows10 örökre szól."

Akkor meg is mondhatom az általános iskola előtt álló lányomnak hogy ha neki gyereke fog születni akkor majd ő is az én általam most vásárolt Win 10 retail-t fogja használni.. 2055 környékén..? :D (jóval az után hogy én már nem is létezek)

Akkor ez jobb befektetés mint egy ingatlan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#84997) Core2duo6600 válasza zsoltee10 (#84990) üzenetére


Core2duo6600
veterán

[#84969]

(#84993) vlevi
Azt azért tegyük hozzá, hogy jelenleg ez a helyzet.
Hiszen bármikor dönthet úgy az MS, hogy áttér az előfizetéses modellre, remélem nem így lesz, de nem lennék meglepve.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84998) Cs1csó válasza Core2duo6600 (#84997) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami egyszerűsített megoldás nem lenne rossz, mondjuk 20-30 ezer forintért mondjuk 3-5 év vagy valami hasonló akár olcsóbb megoldás.

(#84999) Core2duo6600 válasza Cs1csó (#84998) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha kellően olcsó csak akkor van remény arra, hogy a warez háttérbe szórul.
És mint tudjuk a sok kicsi sokra megy.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#85000) Cs1csó válasza Core2duo6600 (#84999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az a baj, hogy könnyen ki lehet játszani a régió korlátokat pedig az egy jó megoldás. Ami nekünk drága az egy Svédnek vagy Hollandnak nem. 40-50 ezer forint túl sok egy licenc-ért. 15-20 ezer közelebb állna a realitásokhoz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.