Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) Doky586 válasza idegen lény (#84096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A mókolatlan eredetiben ott a starter is. x86 esetén.

Az összefoglalóban ott a link a letöltéshez. (ultimate-t töltsd majd töröld az ei.cfg - t)

[ Szerkesztve ]

(#84102) SP4C3 válasza pataslogeza (#84098) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha >= Windows 10 Pro, akkor gpedit.msc, ha Home, akkor az érdekes lesz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#84103) GEPESZ66 válasza Core2duo6600 (#84091) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Defender tényleg képes egy nap 120GB-ot írni az SSD-re, feleslegesen?
Más is tapasztalt ilyet?
Akkor inkább lecserélem feleségem laptopján.

(#84104) idegen lény válasza Cs1csó (#84097) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Nem a Windows Thin a Starter?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84105) Doky586 válasza idegen lény (#84104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.

(#84106) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#84103) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem szükséges. Az SSD-ék sokkal többet bírnak, mint azt kezdetben hitték. Hamarabb fogod a laptoppot lecserélni, mire az SSD tönkre menne a sok írástól.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84107) #86564352 válasza GEPESZ66 (#84103) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az valami egyedi hiba lesz.

(#84108) Doky586 válasza idegen lény (#84104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#84109) Cs1csó válasza idegen lény (#84104) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy amit linkeltem az OPREND onnan letölthető a windows thin PC -is

(#84110) Core2duo6600 válasza GEPESZ66 (#84103) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az, még hogy írna az kevésbé zavar, az már jobban, hogy akadozott a gépem.
Mindegy, most feltetteme egy free antivirust, kiderül mi lesz.
Még nincs fent 24 órája, így még nem tudok beszámolni az eredményekről.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84111) idegen lény válasza Cs1csó (#84109) üzenetére


idegen lény
őstag

Láttam, azért kérdeztem. :R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#84112) GEPESZ66 válasza Core2duo6600 (#84110) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Majd írd meg, hogy mi a tapasztalatod!

(#84113) Doky586 válasza idegen lény (#84111) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az eredeti MS féle [kép] [kép] [kép]

(#84114) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy van-e valami automatikus megoldás arra, hogy laptopnál ha külső monitor van csatlakoztatva akkor a laptop becsukása ne altassa el a gépet csak offolja a kijelzőt, viszont ha nincs csatlakoztatva external display akkor hajtsa végre a power plan-ben beállított tevékenységet (pl. sleep).

Komolyan 2018-ban manuálisan kell ezzel szívni meg power planeket kell váltogatni?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#84115) Core2duo6600 válasza jaffa 2843 (#84114) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem használsz külső monitort akkor többnyire akksiról üzemel így ezt be tudod állítani, ha használsz külsőt, akkor meg tápról, máris nem kell váltogatni.

Vagy dokkolóra teszed, és a dokkolón kapcsolod be, akkor úgy is csukott eleve a gép.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84116) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

A Windows 10emet két lokális fiókkal használom.
Nevezzük őket így:
1. - Itthoni
2. - Melós

Elsőnek az itthoni fiókot laktam be amikor felraktam a Windowst majd pedig a melós fiókot.
Mind a kettő fiókon bejelentkeztem a posta és naptár-ba a 3 gmailemmel amit használok.
Eleinte ez működött is mind a két fiókon. Ez alatt azt kell érteni, hogy az értesítések jöttek, leveleket mutatta a posta alkalmazás, az eseményeket mutatta a naptár. Viszont most már ezt csak a melós fiókon csinálja.
Viszont eléggé fontos lenne, hogy az itthoni fiókon is jó legyen.

Felmerült az ötlet, hogy valahogy resetelem a fent említett két appot. Ezáltal olyan állapotba kerülne mint amikor felraktam a Windowst s talán úgy helyre áll a rend :) (Lehet, hogy valami windows update tett be neki valamikor)
Ezt a resetelést hogyan lehetne szerintetek megoldani anélkül, hogy az os-t kéne resetelni !?

Előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#84117) Roxkex válasza Roxkex (#84116) üzenetére


Roxkex
senior tag

Kiegészítés. Azt ki ment a fejemből, hogy a "Programok telepítés és törlése" (Windows 10-es, nem a klasszikusra gondolok) menüpont alatt a "Posta és Naptár" appot le reseteltem. De semmit sem ért :(
Érdekes, hogy bent vannak a fiókok de egy emailt se mutat .. Sehogy .. Nem hogy értesítést :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#84118) Cs1csó válasza Core2duo6600 (#84082) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Szegény Samsung 850 Pro már 5 TB írásnál jár " ???

Nekem a közel 3 és fél éves Samsung 850 EVO-m 23,4 TB-nál jár a megható élettartama: 91%-os az AIDA64 szerint.
Ha jól emlékszem 5 év vagy 75TB garancia van rajta. Valószínű hamarabb leketyeg az 5 év mint a 75 TB

(#84119) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy megjegyzés. "Szeretem" az ilyen semmitmondó, bosszantó értesítéseteket:

Még azt sem érzékeli, hogy probléma volt, pedig a lemezen ott van a memory.dmp fájl. [kép]

Legalább ezt a linket beletehették volna: Kék képernyős hibák elhárítása, a hülye, semmitmondó javaslat helyett akkor, amikor erre normális válaszuk is van.

Költői probléma felvetés volt...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84120) #09819904 válasza Kékes525 (#84119) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha reg alapon hibás tudja valamennyire javítani. De specifikus hibák közül még azért nem mindent.
És lehetőleg ne úgy tekints rá, mint egy AI dologra. :)

(#84121) Kékes525 válasza #09819904 (#84120) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletesen igazad van. Nem is a hiba javítására gondoltam, hanem az értelmetlen, haszontalan "segítségnyújtásra": Megkísérelhet olyan további beállítások tallózását, amelyek hasznosak lehetnek" Ja, mintha ezt nem tudná felhasználó. De mik azok a beállítások?
Talán az értelmetlen üzenet helyett egy picit konkrétabban kellett volna fogalmazni, azt például, amire a link is utal. Kék képernyős hibák elhárítása Ha ezt a linket ide biggyesztik akkor minden OK. Az tényleg érdemi segítség lenne. Így csak bosszantásra jó.

Többek között ez van a linkben:

"Hiba a számítógép használata közben

Nem mindig egyértelmű, hogy mi okoz leállásos hibát. Régebbi számítógépek esetén hardverhiba is állhat a probléma hátterében. Ilyen esetben próbálja meg a hibát az alábbi lépésekkel elhárítani.

Frissítések keresése

Számos leállásos hiba elhárítható a Windows frissítésével. A tálca keresőmezőjébe írja be a Windows Update kifejezést, és válassza a Windows Update lehetőséget. A Windows Update lapon válassza a Frissítések keresése elemet.

Az illesztőprogramok frissítése

A Windows 10 és számos eszköz illesztőprogram-frissítéseit a számítógép a Windows Update szolgáltatáson keresztül tölti le és telepíti. Az illesztőprogramok frissítésével vagy újratelepítésével kapcsolatban lásd a következő támogatási cikkeket: Illesztőprogramok frissítése a Windows 10-ben vagy Illesztőprogramok frissítése a Windows 8.1-ben.

Az eszköz teljesítményének és állapotának ellenőrzése

A Windows Defender bizonyos időközönként lehetséges problémákat keresve átvizsgálja az eszközt. A legutóbbi vizsgálat eredményeinek megjelenítéséhez írja be a keresőmezőbe a „Windows Defender” kifejezést, és válassza ki a Windows Defender biztonsági központ lehetőséget. Válassza az Eszköz teljesítménye és állapota lehetőséget. Az eszköz frissítési előzményeivel vagy illesztőprogramjaival kapcsolatos problémák itt jelennek meg.

További információért tekintse meg a következő támogatási cikket: Az eszköz teljesítményének és állapotának nyomon követése a Windows Defenderben.

A Windows Defender Offline futtatása

A Windows Defender Offline megvizsgálja a számítógépet kártevők után kutatva. További információért tekintse meg a következő támogatási cikket: A számítógép védelmének biztosítása a Windows Defender Offline segítségével.

Szoftver eltávolítása

Távolítsa el a közelmúltban telepített vagy felesleges szoftvereket (például a nem a Microsoft által készített víruskereső szoftvereket), hátha ez megoldást kínál a problémára.

Válassza a Start gombot, majd a Gépház > Rendszer > Alkalmazások és szolgáltatások lehetőséget. Válassza ki a Név szerinti rendezés lehetőséget, és módosítsa Telepítés dátuma szerinti rendezés értékre. Válasszon ki egy közelmúltban telepített vagy felesleges, eltávolítani kívánt alkalmazást, majd válassza az Eltávolítás lehetőséget.

Külső hardver eltávolítása

Frissítés előtt válassza le a nem feltétlenül szükséges külső hardvereket (nyomtatókat, webkamerákat, további monitorokat stb.).

Gyorsindítás be- vagy kikapcsolása

Néha a gyors rendszerindítás beállítás be- vagy kikapcsolása segíthet a hibák megoldásában. A keresőmezőbe írja be a „Vezérlőpult” kifejezést, és válassza ki a Vezérlőpult lehetőséget. Ezután válassza ki Hardver és hang > Energiagazdálkodási lehetőségek > Rendszerbeállítások lehetőséget. A Leállítási beállítások csoportban keresse meg a Gyors rendszerindítás bekapcsolása (ajánlott) lehetőséget. Ha ez a beállítás ki van kapcsolva, jelölje be a jelölőnégyzetet. Ha a beállítás be van kapcsolva, törölje a jelölőnégyzet jelölését.

Indítás csökkentett módban

Csökkentett módban a Windows alapállapotban, minimális számú fájl és illesztőprogram használatával indul el. További információért tekintse meg a következő támogatási cikket: A számítógép csökkentett módban való indítása a Windows 10-ben."

Ez érdemi segítség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84122) #09819904 válasza Kékes525 (#84121) üzenetére


#09819904
törölt tag

A 10-est a Microsoft egy úgymond élő rendszernek találta ki.
Ennek az alapötletnek nem kevés dolgát megvalósították.
Viszont láthatsz még 2018-ban is olyan hibákat, amikre ötlet, pláne megoldás vagy 10 éve is létezett. A Microsoft mégsem foglalkozik vele érdemben.
Mire gondolok?
Anno ki lett kiáltva jó hangosan, hogy "átjárhatóság". Avagy mindegy, hogy Windows, Linux, OS X, Android, iOS, stb.!
Azzal indokolták, hogy mennyivel könnyebb lesz így munkákat végezni.
Ez számos ponton tényleg haladt.
Viszont az Apple szemét csípi a Microsoft és fordítva. A két nagy óriásnak pedig a Linux szúrja a szemét. Viszont Unix alap nélkül valahogy egyik sem tud meglenni.
Kezdenek közelíteni, csak látszik az, hogy a logikát messze megelőzi az emberek érzelme az értelem helyett.
Például, ha hibát fedezel fel, annak két véglete van.
1. Megköszönik. Esetleg javítják is. A legjobb esetben pénzt is kaphatsz.
2. Azonnal átharapják a torkod, mondván milyen gusztustalan módon piszkáltál a rendszerbe.

Anno a BSA-nál ültem egy hétig eszmecsere címszóval.
Akkoriban arról nyitottunk vitát, hogy a szoftvert megismerés céljából bárki telepítheti. Ez idáig oké!
Viszont a megismerés alatt mit értünk pontosan?
Mert szerintem ugyanúgy megismerés kategóriába esik az, hogy hiba esetén olvas a user a registryben vagy máshol. Ez nem zárt, nem titkosított dolog.
Pláne, ha egy, a fejlesztő által nem javított hibára megoldást is kínál.
Erre a BSA habzó szájjal közölte, hogy az már micsoda bűncselekmény, mert... :U
Visszakérdeztem, hogy a hatályos jogszabályok alapján úgy mérlegelünk, hogy "a cselekmény súlyával arányos módon". Amennyiben ez nem bűncselekményre irányul, hanem önkéntesen, megismerést követő segítségre, akkor ez nem nevezhető jogilag sem rosszindulatúnak, se veszélyesnek.
BSA röviden: De!

:U

(#84123) Core2duo6600 válasza GEPESZ66 (#84112) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Eddig semmi gond, úgy tűnik tényleg a Windows Deffender volt a ludad.

(#84118) csicso82
Tudom, hogy nem sok, arra válaszoltam, hogy valakinek feltünt, hogy irreálisan sokat ír a rendszer diskre a Windows Deffender.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84124) Syl válasza Core2duo6600 (#84123) üzenetére


Syl
nagyúr

>valakinek feltünt, hogy irreálisan sokat ír a rendszer diskre a Windows Deffender

És ezt hol lehet megnézni?
Régóta használom a Win10-et, kizárólag a gyári védelemmel, de nem tűnt fel hogy drasztikusan nőne az ssd-re írt adat mennyisége (CristalDiskInfo)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84125) Cs1csó válasza Syl (#84124) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az erőforrás figyelőben tudod megnézni (a tálcán jobb klikk feladatkezelő - teljesítmény és ott alul tudod megnyitni ez az egyik módja) ott van hogy LEMEZ és ott az ÍRÁS részt érdemes górcső alá venni.

Nem tudom hogy van e program arra ami akár naplózza is tartósan az adott programok írását de lehet itt is meg lehet ezt csinálni de én még nem mélyedtem el benne.

(#84126) rumkola


rumkola
veterán

Ha nem tiszta Win7-et upgradeltem a microsoft hjonlapjáról TEGNAP WIn10-re és a szoftver aktivált lett, olyankor mi van?
Még mindig működik az ingyenes upgrade?

(#84127) lck válasza rumkola (#84126) üzenetére


lck
senior tag

Mindent beáldoznak hogy a Windows 10 spyware programot használd. Immár lett egy aktivált Windows-od. Majd fizetsz az adataiddal. A telemetria mindent visz.

[ Szerkesztve ]

(#84128) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogyan lehet rávenni a 10-et, hogy őrizze meg egy mappában az előnézeti képeket? Minden újraindítás után nulláról kezdi betölteni az egyik mappám képeit, ahol sok kép és videó van, ráadásul természetesen nagyon lassú a dolog. No és persze nem is csinálja végig az indexelést az egész mappára, csak ha lapozok lefelé. :U
Nem is értem, ezt így hogy gondolhatták komolyan. :F

Továbbá, valamint valami történt a 10 képnézegetőjével, mert ha megnyitok egy képet, akkor bejön a program a képpel, de ekkor megáll az egérmutató kb. 1 másodpercre mire betölti a képnézegető felső menüsorát is. Ha váltok képet, akkor is ez van, egy rövid időre megfagy az egérmutató. :Y
Nem a géppel van baj, másik képnézegető program probléma nélkül működik. Csak hát korábban ez is jól ment...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84129) Core2duo6600 válasza rumkola (#84126) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha egy legalis kulcsal, ami win 7, vagy 8, vagy 8.1 aktiválod be, akkor elfogadja.
A szimplán frissítés a weben elvileg már nem műkődik.

Korábban egy win 7 est magától 10 re frissített nekem is, az a 7 es daz loaderrel volt aktiválva, és átment.
Vannak véletlennek.
Ha az ms felől tisztának aktiváltnak tűnik a rendszered, akkor sikeres lesz a frissítés, és innen már egy reinstallnál kód sem kell, mert be fogja magától aktiválni.

(#84127) lck
Ez eddig is volt. Nincs új a nap alatt, ha az MS körbe akar nézni a rendszeren, ahhoz nem kell win 10

(#84128) CPT.Pirk
Lehet, hogy neked is a windows defender fogja a gépet.
Amig az működött, addig a Photoshop volt, hogy 30 mp volt mire betöltött, most hogy nem az dolgozik, nincs 10 mp.
Pont ilyen megáll minden volt nálam is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84130) CPT.Pirk válasza Core2duo6600 (#84129) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "rendszeres vizsgálat" nincs bekapcsolva, ezen kívül Avira antivírus van a gépen. Azzal nem volt gondom az elmúlt pár évben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84131) ArthurShelby válasza Core2duo6600 (#84129) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én 2 hete frissítettem egy legális win7-et 10-re, nem hinném, hogy véletlen volt. A kapu még nyitva van.

"Korábban egy win 7 est magától 10 re frissített nekem is, az a 7 es daz loaderrel volt aktiválva"
Kedvenc mondatom. Egyrészt ez nyílt titok, másrészt ettől még nem lesz legális a win, harmadrészt ilyeneket nem illik itt mondani tudomásom szerint.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#84132) Core2duo6600 válasza ArthurShelby (#84131) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem nyilvánvaló, mert a mostani asztalimon, legális Win 10 lett vásárolva a laptopomon Win 7 Pro volt, frissítve win 10 pro ra.

Persze nem legális , de az MS felé annak tűnik, és ez elég is ahhoz, hogy a frissítés megtörténjen, ettől, persze nem lesz legalális abban az értelemben, hogy igazolni tudjam, de abból a szempontból legális lesz, hogy nem kell a jövőben crack hozzá > ugyanolyan biztonságos, mint ha megvetted volna.

Szerintem szándékosan engedi ezt az MS, ezzel is fehéríti, biztonságosabbá teszi a Windows rendszert, eddig is a cégekből élt, ezután is onnan jön a fő bevétele.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84133) Cs1csó válasza Core2duo6600 (#84132) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt! Már nem is a Windows-ból él hanem szerverekből a felhőből stb.

(#84134) Core2duo6600 válasza Cs1csó (#84133) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na ez a másik, meg az Office
Meg ott van még a megkerülhetetlennek tűnő Exchange server, és a call liszenszek.
Egy db nem drága, de sok kell belőle, minél nagyobb a cég, annál több !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84135) #86564352 válasza CPT.Pirk (#84128) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Hogyan lehet rávenni a 10-et, hogy őrizze meg egy mappában az előnézeti képeket?"

Ez engem is bosszant, 1709-ben változtattak ezen karbantartás címszó alatt folyton törli a thumbnail cache-t feleslegesen, illetve bevezettek egy limitet mekkora lehet a mérete. Két registry kulcsot kell átírni és akkor nem piszkálja többet.

(#84136) Syl válasza Cs1csó (#84125) üzenetére


Syl
nagyúr

Az erőforrás-figyelő csak a pillanatnyi írást-olvasást mutatja, és azt hiába figyelem, minden Defenderrel kapcsolatos bejegyzés állandóan 0 MB/sec.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84137) Cs1csó válasza Core2duo6600 (#84134) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez igaz, de egy KOMOLY cégnél ez nem tétel költségként leírja és kész.

(#84138) #86564352 válasza Core2duo6600 (#84129) üzenetére


#86564352
törölt tag

A rendszer és szoftverek eredetiek? Csak úgy általánosan magától nem valószínű napi sok GB írást végezne és lassítana a Defender, különben tele lenne a hibával az összes tech blog.

(#84139) svgyula válasza rumkola (#84126) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Olyankor az van, hogy egy idő után jön az üzenet "aktiválja a rendszert" Ilyenkor jön a vásárlás. Volt elég sok gépen szerencsém vele. Az "aktiválás" kiírása a csali. A többi itt TABU!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#84140) CPT.Pirk válasza #86564352 (#84135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi!

Regedit... És még a Linuxra mondják, hogy nem felhasználóbarát. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84141) Core2duo6600 válasza #86564352 (#84138) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem nálam jött elő, a sok írás probléma, hanem egy másik topiktársnál, nálam az volt, hogy akadozott a gép.
Már elszántam magam a reinstallra, gondoltam arra is, hogy megadta magát az ssd, esetleg a gép

És mint utolsó próba feltettem egy free antivirust a pandra free-t, hogy jó vagy sem azt nemt tudom, és azóta kiegyenesedett a gép működése, sokkal gyorsabban töltenek be a programok, és nem akad semmi sem.

Igen a Windows az eredeti, matrica itt van, ezzel lett aktiválva a telepítő az ms től lett letöltve.
A többi szoftver is eredeti, vagy freeware.

(#84137) csicso82
Pontosan nem tudom, hogy mely esetben lehet elszámolni költségként, és mely esetben beruházás.
Feltételezem, adózási szempontok miatt nem mindegy, hogy melyik eset áll fent.

Vannak mennyiségi liszensz megoldások, amiknél kihangsúlyozzák, hogy elszámolható költségként.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84142) Kékes525 válasza Syl (#84136) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól emlékszem a GlassWire-al megoldható. Az minden program hálózati hozzáférését nyomon követi és statisztikát készít róla. Mondjuk már régen használtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84143) #86564352 válasza CPT.Pirk (#84140) üzenetére


#86564352
törölt tag

Legalább itt percek alatt Google első oldali találatból és a jó öreg regedittel megoldhatod magadnak percek alatt. Linux alatt ha gondod van készülj úgy kell vadászni a megoldást a fórumok legmélyebb bugyraiban. Próbáltam én a Linuxot, csak egyszerűen tényleg nem felhasználóbarát. Ha túllépek azon mint a legtöbb ingyenes szoftvernek a design leragadt a 90-es években, de amikor az egeremhez nincs driver, a laptop touchpad gesztusok nem működnek, 1080p YT videó akadozott stb. hát hamar feladtam! Csak hiba esetére tartok egy Linux pendrive-ot, alapértelmezett rendszernek nem tudnám használni alap dolgokra se.

(#84144) Core2duo6600 válasza #86564352 (#84143) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezzel ellentétben a live rendszer felimserte minden porcikáját a Dell latitude E 6430-as nak.
Az ubuntut próbáltam meg, azért mert le akartam gyalulni, egy kifongott windowsnak a maradékát a tárról.

Annak ellenére, hog a Dell promozza a windows -t a gépeire.
Talán még az újlenyomat olcsó is működött, amit a windows 10 se ismer fel magától.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#84145) King Unique válasza CPT.Pirk (#84130) üzenetére


King Unique
titán

Másoknak meg volt, íme innen a topikból ez és ez a példa a több eset közül... :) Ha már külső AV-t rakok fel, akkor rendszerint valami komolyabbat szoktam. Ha nem, akkor meg marad a beépített Defender, amit a Windows 10-ben mondhatni eléggé felturbóztak és akár az is elég lehet. Van olyan Windows 10-es telepítésem, amin csak azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#84146) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
A Win 10 x64 rendszeren szeretném törölni a Meltdown és Spectre elleni javításokat, mivel frissítettem a BIOS-t a legújabb, védelmet nyújtó mikrokódot tartalmazó javítással. Azért szeretném törölni ezeket a javításokat, mert szerintem így még nagyobb a teljesítmény vesztésem. Kerestem megoldást neten de eddig csak ezt találtam és szerintem nem csak 1 javítócsomag tartalmazza ezeket a frissítéseket. Mindemellett jó volna ha nem települne újra magától ez a javítás... Valahogy figyelmen kívül lehet hagyni ezt a javítást Win10-en úgy, hogy az auto update lehetőségét meghagyjam?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#84147) King Unique válasza lck (#84127) üzenetére


King Unique
titán

Manapság már kb. alapvető dolog lett a telemetria és az adatgyűjtés. Ennyi erővel a közösségi és egyéb információéhes oldalak, böngészők és egyre több program, a mobileszközök (pl. okostelefon) stb. is gyűjtenek adatokat a userről, persze az érdekes módon nem zavar egyeseket... Egyébként, ha valaki annyira kíváncsi rá, akkor a Windows 10 újabb verzióinál a gépházban megtekinthetők a diagnosztikai adatok, sőt akár még törölhetők is.

[ Szerkesztve ]

(#84148) Syl válasza Kékes525 (#84142) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem a hálózati forgalom figyelését kérdeztem, hanem a lemezre/ssd-re való írást.
Mondjuk engem különösebben nem érdekel, nagyon elégedett vagyok a Deffenderrel, de itt felmerült, hogy "sokat ír az ssd-re". Ezért kérdeztem, hogy mivel nézte az írás mennyiségét, mit jelent a "sokat ír"?

(#84143) twofatcat

Linux alatt ha gondod van készülj úgy kell vadászni a megoldást a fórumok legmélyebb bugyraiban

Azt ugye tudod, hogy halnak magyarázod az úszást? ;) A kolléga "kicsit" otthon van a Linuxban.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#84149) King Unique válasza Dyingsoul (#84146) üzenetére


King Unique
titán

Már egyes korábbi tesztek is kimutatták, illetve itt a fórumon is készült róla cikk, hogy pl. a Windows patch nem okozott számottevő lassulást ilyen téren. Azt leginkább a BIOS (és mikrokód) frissítések okoztak, pláne ha a kezdeti időszakban el voltak cseszve... Vagyis felesleges lenne emiatt visszamenőlegesen eltávolítani a Windowsnál egyes frissítéseket, pláne hogy elvileg több ilyen is volt és egy-egy összesítő update emellett más javításokat is tartalmazott. De aztán te tudod. Amúgy az egyes frissítések elrejtése megoldható, ha arra van szükség.

[ Szerkesztve ]

(#84150) Dyingsoul válasza King Unique (#84149) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a választ. Én is néztem teszteket, de most benchelem az új BIOS-t, a teljesítményem visszaesése számomra drasztikus. Még a benchmarkok elején tartok, de VRMark Orange Roomban az eredményeim:
BIOS update előtt.
BIOS update után.
Ez kb 10.5%-os csökkenés, de VR-ban így sem volt elég mindenre a gépem. Másik topikban ugyanezen a teszten húzott 4790K-val és 980Ti-al 10500-as pontszámokat értek el... A CPU-m eddig sem bírta kihajtani az 1070-et, most pláne nem. Ezeket amúgy tuning nélkül mértem, az OC nélküli bench eredmények után jön majd az, hogy OC-zom a CPU-t és megnézem úgy mit tud produkálni. Ha hozná azt amit a spectre előtti non-OC tudott, akkor már félig boldog lennék. De ennek mindenképp konfig váltás lesz a vége csak még 1-2 hónapig ki kellene húznom.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.